Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım inan seni okadar merak etimki sorma çok dua ettim hepimize namazımda demin işşallah yavrularını alıcaksın kucagına allahım acılarını gösetrmeisn işşallah çok zor çünkü rabbim bizlere bagışlasın işşallah
canım çok şükür yeni gelebildim anca işlerimi halletteimnamazımı kıldım elektirikelr geldine var ne yok bakalım strese girme kızım ya gelrisem yirsin şaplagı hem ban adiyorusnzu birdaha gebe kalırsan realaks ol diye hemde siz benden betersini zanlamadım gitti he no stres no panik
14 haftalık bebeğin tekmeleri o kadar kuvvetli değildir..

Bilemicem yine de....
canım benim 2 oglum 14 haftalıktı kıpırdadıgında erkek bebekler çok erken kıpırtıyo kızımda çok zor hisetmiştim eminim oglum un oynadıgına yavrum çok hareketkliydi ondan koyduya ban gidişi
canım nede zor bir anne için kabul etmek nede canı acımıştır inan çok üzüdüm onun adına rabbim affetsin bizim halimiz böyleyse onun halini düşünemiyorum yeminle içim acıdı fadigim ya
yarende bugün serklaj olmuşmudurki acaba ya:44::44:kzın yanınanda gidemedim nasip olmadı hem hava çok sıcak hem kuranlar saatleri kaçtı acaba randevu saatlerinin keşke akşam girebilicegimi bilsem eşim ederim götürü beni nasıl bilsek acaba :44::44::44:rabbim hayırlısıyla çıkmasını nasip etsin işşallah chnbcim ban san zahmet özelime telini atarmısın canım isminide yaz eşim gelince bir arıyayım bebem

Kızlar yoğunluktan yarenin serklajı yarın ya da öbür güne kalmış...Selamı var herkese...

paşam attım canım özeline...

Haftalar ilerledikçe arada stres oluyor ya...

ne kadar ilginc aslında,dogru bildigimiz hersey yanlis bu durumda(ikiz gebelik soz konusu oldugunda)
feryalle gorustugumuzde yatak istirahati ikiz gebelikte erken dogum riskini arttırır diye okudgumda cok uzuldum dedi,cunku o hep yatmıs insan ne yapacagını sasırıyor

Kızlar yoğunluktan yarenin serklajı yarın ya da öbür güne kalmış...Selamı var herkese...
bak simdi onu soracaktım sana canım,bu ara olup bitmistir diye dusundum demek yarına kalmıs,o da ekstra stres aslında
Allah´ın izniyle guzel haberlerini alıcaz yarın insallah
a.selam,sende soyle

Evet canım gerçi tek gebelik için de aynı makale istirahat artırır demiyor ama işe yaradığı kesin değildir diyor ama serklaj ve progestanı öneriyor...

Selam söylerim çok ameliyat varmış uzun sürmüş diye ertelenmiş...

sofika ikizde sanki her tedbir daha çok alınmalı diye düşünüyor di mi? Özellikle yatışın pıhtılaşmayıartırdığı üzerinde durmuş...

Canım tatilde değilim..Yeni bir eve taşındık..Sıcaklardan fırsat bulabilirsem evi toparlamaya çalışıyorum..
canım benim 2 oglum 14 haftalıktı kıpırdadıgında erkek bebekler çok erken kıpırtıyo kızımda çok zor hisetmiştim eminim oglum un oynadıgına yavrum çok hareketkliydi ondan koyduya ban gidişi
Aaa ciddimisin tatlım...Bilmiyordum....

Benim de iki oğlum var biliyorsun de mi.....Biri mezarda......Hem kız hem de erkek bebek hamileliğini yaşadım ben de......

Son düzenleyen: Moderatör:
sofika ikizde sanki her tedbir daha çok alınmalı diye düşünüyor di mi? Özellikle yatışın pıhtılaşmayıartırdığı üzerinde durmuş...

evet oyle dusunuyor insan
son zamanlarda benim de karsılastıgım sey tamamen yatak istirahatinin cok kısıtlı durumlarda onerilmesi(su gelmesi gibi),İsmail bey de tamamen yatmak bazen faydadan cok zarar demisti ama neden oyle dusundugunu sormamıstım,simdi merak ediyorum.Belki de dedigin gibi,pıhtılasma ve enfeksiyon riski artıyor,vucut şoka giriyor,alıskın olmadıgı bir durumla karsılasıyor surekli yatınca vs vs,bu konuda ben yabancı kaynakları bir daha okuycam bakalım fırsat olunca.Bak ben de bu sefer nerdeyse hic yatmadım(serklaj sonrası 3-4 hafta yattım) ve hamileligim cok iyi gidiyor cok sukur,ilkinde cok yattım ama cok sorunlu gecti.Baglantılı mıdır asla bilemeyiz ama su bir gercek ki vucudumuzu dinlemeliyiz,kesin su soyle olur diye bir kural olmuyor ve her gebelik farklı yasanıyor,kisiye ozgu oluyor bazı seyler.

Dediğin gibi canım. Arda bey de ilk görüşmemizde istanbul turuna çık demiyorm ama evde dolaşabilirsin dedi bu su yüzünden yatırıyor bence beni. 1 Ağustosta belki biraz hafifletir kuralları...

Sofikacım ,benim de normalde pıhtılaşma sorunum yok ama dr.um Namık bey sürekli yatacağım için her gün pıhtılaşma iğnesi kullandırmıştı...Hatta fizik tedaviden bir dr.odama gelip bana yattığım yerden yapabileceğim bazı hareketler göstermişti..Ama tembelliğime geldiği için o hareketleri yapmamıştım sonradan o da ayrı mesela tabi :))innohep 0,45 yaptırdım her gün...

peki 14,1 mm miyom sizce kac cm ben bu konuda çok bilinçli değilim hafta sonu dr gidicem ama merak ediyorum cok

Bana da Ankaradan görüştüğüm doç. dr. Sedar Ceylaner günde 5 km yürümen lazım demişti pıhtılaşma yüzünden ama durumum gereği yürüyemeyeceğimden yatak hareketleri önermişti ama ben hiç bir şey yapmıyorum eşim masaj yapıyor her gün... belki işe yarıyordur Arda bey de hareket filan demedi...

Bana da Ankaradan görüştüğüm doç. dr. Sedar Ceylaner günde 5 km yürümen lazım demişti pıhtılaşma yüzünden ama durumum gereği yürüyemeyeceğimden yatak hareketleri önermişti ama ben hiç bir şey yapmıyorum eşim masaj yapıyor her gün... belki işe yarıyordur Arda bey de hareket filan demedi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…