Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Arkadaşım çoook geçmiş olsun.inanıyorumki bebeklerini en kısa zamanda kucaklayacaksın.Allahım yardımcınız olsun.Cenk bey yaptırmış doğumunu.Benimde doktorumdu..Memnun kaldınmı hastaneden ve doktordan.oranın yen doğan bakım ünitesi iyiymiş.Merak ertme sakın:bir arkadaşımda orada erken doğum yaptı.Oğlu küvezde kaldı.hemşireler kendi çocukları gibi ilgileniyorlarmış.çok memnundu.

evet cnm cenk bey gerçekten iyi bi doktormuş çok ilgilendi saolsun çok alçak gönüllü bi doktor hemşirelerde herkez çok ilgili yeni doğan bakım ünitesi iyimiş daha öncede duydum allah bütün bebeklerin yardımcısı olsun az önce konuştuk doktorla yine iyimiş bebişler çok şükür yine yazıcam size lütfen dualarınızı eksik etmeyin

sinemcim maşallah bebişlerine, daha ilk günlerden hayata nasıl da tutundular, oğluşunun sütü hazmetmesi çok iyi bir gelişme
berencik de en kısa zamanda toparlar eminim

Sinem canım benim maşallah kuzularına Allah yardımcıları olsun dualarımız onlarla...

Benim kuzum da Arda olacak inşallah...Adaş olacaklar inşallah...

sinem gecmiş olsun arkadaşım... herşey daha iyiye gidecek inşALLAH... dualarımızdasın..

sezeryan yaptın di me, sen nasıl oldun peki? 2 günde taburcu olduğuna göre iyisin diye düşünüyorum inş.

chnb nasılsın? ben cok sıkıldım yatmaktan nette yapacak bişeyde bulamaz oldum, belimde ağrıyor

cok sükür kuzum benimlede oflayıp pufluyorm, sen nasıl geciriyon vakit.. bide mide yanmalarım başladı

Fadik daha önce bebek büyütmedin ki. Çok normal bu duyguların...Dün kayınvalidem diyor ki ben bu çocuğa bakamıyorum diye ne ağlardın...:))

Zamanla huyunu suyunu öğreniyorsun o da sizinkini:))

Denizanası dinleniyorsun di mi yatarken ayağının altına yastık koy...

Eylülgülü başladın mı yatmaya?

Duyaydın canım için rahatlamış dün dr n de samimiymiş demek ben de Hataydaki dr mle rahattım Arda Beye o kadar rahat diyemem ama yine de çoğu şeyi diyorum saçma sorular da olabilir diyorum başta:))

Hidennisko canım nasılsın?

Bugün öğleden sonra Yarenin serklajı var hayırlasıyla atlatır inşallah...

Salihas canım çok şükür halime sen nasılsın?

Fundaozen, Paşam, kızlar nasılsınız?

chnb nasılsın? ben cok sıkıldım yatmaktan nette yapacak bişeyde bulamaz oldum, belimde ağrıyor

cok sükür kuzum benimlede oflayıp pufluyorm, sen nasıl geciriyon vakit.. bide mide yanmalarım başladı

Doktorlar dizisini seyrediyorum bebek yukarı çıkmıştır di mi? ne zaman çıkıyor benim çok aşağıda hala. şeker yüklemesi yapıldı mı? ne zaman yapıldı?

Doktorlar dizisini seyrediyorum bebek yukarı çıkmıştır di mi? ne zaman çıkıyor benim çok aşağıda hala. şeker yüklemesi yapıldı mı? ne zaman yapıldı?

kafası yukarda olduğu icin ayaklarıdır senin hissettiğin kımıltı, hatta tümüde aşağida olabilir senin bebeişn daha 20. haftadasın, bak ben 25 deyim kıpırtılar hep kasıkta, ayakları dedi dr. normal yani

şeker yüklemesi 24-28 arası yapılıyomuş kontrole gittiğimde unutmazsam söylücem..annem seker hastası bide, ihmal ediyom bende bende yatak odasındayım genelde bitek pc var sıkıldım iyce

neden yastık koyayım ayağımın altına chnb???

bide hep sırtüstümü yatayım, sırtım ağrıyo sağa sola yatsam olmaz mı bazen?

iyiyim cnm sağol, bugün birazcık hamile moduna girdim kızıma bir kaç isim bakayım dedim arada erkek isimlerine bakmadım değil ne olur ne olmaz
oda falan baktım azıcık moralim düzeldi
içime fenalık gelmiş 2 li 4lü rahimağzı araştırmaktan okumaktan

kızlar ben resmen altımda pıt pıt bişiler hisseidyorum
ve sanki başladımı 3-4 dakika sürüyor
bu kadar erken hissedilir mi

duyaydın senin adına sevindim, hepimizin hakkında hayırlısı olsun

burası bugün çok sıcak, eriyeceğim sanırım

iyiyim cnm sağol, bugün birazcık hamile moduna girdim kızıma bir kaç isim bakayım dedim arada erkek isimlerine bakmadım değil ne olur ne olmaz
oda falan baktım azıcık moralim düzeldi
içime fenalık gelmiş 2 li 4lü rahimağzı araştırmaktan okumaktan

kızlar ben resmen altımda pıt pıt bişiler hisseidyorum
ve sanki başladımı 3-4 dakika sürüyor
bu kadar erken hissedilir mi

duyaydın senin adına sevindim, hepimizin hakkında hayırlısı olsun

burası bugün çok sıcak, eriyeceğim sanırım

2. hamileliğin seninde di mi arkadaşım...bende aynı senen gibi 13. 14. haftalarda hissettim bebeiğimi sonra 19 akadar nerdeyse hic hissetmedim... bebekmiydi bağırsak hareketimi diycem bebekti yani kesin...

senin bıcırıkta kendimi sevdricem diye cırpınmaya başladı demek :

evet ikinci benimde
ama ben oğlumda da çok erken hissetmişti resmen tık tık yapıyordu içeriden :)))

özellikle sırt üstü yattıgında ayaklarımı uzattığımda kesin hissediyorum

evet ikinci benimde
ama ben oğlumda da çok erken hissetmişti resmen tık tık yapıyordu içeriden :)))

özellikle sırt üstü yattıgında ayaklarımı uzattığımda kesin hissediyorum

Karnından geçen aort damarının atmasıdır o hissettiğin hiddeniskocum ....

atardamar kayp atışı gibi oluyor hideniskonun dediğini ben anladım da, kimseye diyemedim di 13-14 haftalık bebe hissedilirmi derler diye :)) bebek o bebek bence...

tesekkür ederım canım sıte ıcınde arıyordum yanlış yerde aramısım simdi basardım:)

Canım kımıltı değil hissettiğim. Karnım çok aşağıda . Benim 25 haftalık oğlum normal doğdu hem de başı önce gelmişti aslında ayak geliş olurmuş bu haftalar...

neden yastık koyayım ayağımın altına chnb???

bide hep sırtüstümü yatayım, sırtım ağrıyo sağa sola yatsam olmaz mı bazen?

Canım rahime baskı yapmasın diye dedim. Sola yatınca bebek daha iyi beslenirmiş sola da dönüyorum ama genelde sırt üstü kalçamdan itibaren yorgan katlayıp yükselti yaptım...

çok iyi yapmışsın ne isimleri buldun kızına, oğlan isimleri neler...Bence de erken hissetmek için ama öyle hissetmek istiyorsan öyle olduğunu farzet...

Duyaydın, Eylülgülü canım çizelgeleriniz hayırlı olsun...

NARMİK nasılsın neredesin tatilde mi?

Maşallah yavrulularına zaten hep aklımızdasın dualarımız seninle canım,inşallah sağlıkla eve çıktığınız günleri de haber vericeksin bize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…