Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
arkadaşlar ben de çok merak ettim sinemi,haber alan olursa mutlaka yazsın,herkes iyi gibi görünüyor,çok ayrıntılı okuyamadım,bi gün girmedim sayfalar dolmuş yine :) insan korkuyor okurken kötü haber yoktur inşallah diye,

hiddeniisko canım 14 ve üstüne sormuşsun ama dayanamadım cevap yazıyorum,önceki hamileliğimde 12-13. haftadan sonra elevite geçtim,hatta doktora ee bu folik asit benim elimde kaldı bitmedi demiştim de kocan içsin işte ne güzel vitamin dediydi:KK1::KK1:

benim de şeker ölçüm sıklığımı arttırdılar gece 3 ve 5 te de ölçmeye başladım geceleri düşüyor bazen fark ediyorum kalp çarpıntısıyla uyanıyorum 40 lara düşmüş oluyor bazen fark etmiyorum o zaman da sabaha yükselmiş oluyor o yüzden böyle bir önlem aldık,velhasıl ben gece kalkıp bebek bakma olayına şimdiden alıştırma yapıyorum :KK1: 3 te ve 5 te şeker bakıp 6.30 da tiot hapı içiyorum 8.30 da crinone jeli yapıyorum bizim kocayı da uyutmuyorum :KK1:

ne bileyim, bende bir hamilelik daha geçirdim ama hiç hatırlamıyorum neyi ne zman yaptım ne zaman bıraktım
hani taze taze haftaları geçmişlere sorayım dedim :KK16: :KK16:

chnb cim işte bende bundan korkuyorum
bana kesin 4 lüde kötü bir sonuç çıkaracaklar
amniyosentez falan derlerse :KK43:

şu atıl yüksele gitmeyi düşünüyorum 4lüde riskli çıkarsa, şimdiden randevu mu alsam ne yapsam ne etsem :KK14:

Duyaydın hamilelik nedeniyle mi daha çok bakmaya başladın şekere canım? Eşin yakında başka odaya geçer bence:))
Eylülgülü saat demedi gerçi Bakırköyde cemil beyin muayenesi. O anadolu yakasında oturuyor... Köprüde çalışma var belki trafiğe de kalmış olabilir...

Hidenisko bilmiyorum canım bu testler çok can sıkıcı. Çok yoğunmuş Atıl Bey... Arda Bey de benim ayrıntılımda bebekte hiç sorun görmedi sorun test işte... 4 LÜ TESTİ BAŞKA YERDE de tekrarlarsın sorun plursa benim gibi...

ne bileyim, bende bir hamilelik daha geçirdim ama hiç hatırlamıyorum neyi ne zman yaptım ne zaman bıraktım

şu atıl yüksele gitmeyi düşünüyorum 4lüde riskli çıkarsa, şimdiden randevu mu alsam ne yapsam ne etsem :KK14:

canım senin geçmiş üstünden ondan hatırlamazasın ben ağustos ayında kaybetmiştim oğlumu,bi de başına kırk şey gelince ezberliyorsun ne içtim ne hisettim ne yaptım,hamile kalıncaya kadar yat kalk anneme babama eşime ablamlara "bunu içmiştim bunu yapmıştım şuraya gitmiştik şöyleydi böyleydi" diye anlatıp duruyrdum unutulmuyor ki,bilgisayarlara atıldığı gibi beyinlere de format atılsa keşke.....

Duyaydın hamilelik nedeniyle mi daha çok bakmaya başladın şekere canım? Eşin yakında başka odaya geçer bence:))
Eylülgülü saat demedi gerçi Bakırköyde cemil beyin muayenesi. O anadolu yakasında oturuyor... Köprüde çalışma var belki trafiğe de kalmış olabilir...

Hidenisko bilmiyorum canım bu testler çok can sıkıcı. Çok yoğunmuş Atıl Bey... Arda Bey de benim ayrıntılımda bebekte hiç sorun görmedi sorun test işte... 4 LÜ TESTİ BAŞKA YERDE de tekrarlarsın sorun plursa benim gibi...

evet canım hamilelik sebebiyle,bilemiyorum artık çekyata talim yapabilir:)

Anladım canım... Allah kolaylık versin...

ben de bugün tahlilleri yeniden yaptırdım...

teşekkür ederim ilgin için çok şükür akıntım değişti normale döndü şimdi sadece herzaman olan akıntım var yani ondan korkmuyorum bide karnımdaki sertlikte geçti sanki bi ağrımda yok şükür doktorada gittim puroloton iğne yaptı doktor bide karnındaki sertlik bebeğin hareketleri dedi ondandır dedi hareketlerini hissediyomuşım oymuş bilmiyorum artık nasıl olur hep şimdiki gibi devam etseydi sonuna kadar bişey olmasın diye evden çıkmmıyorum bu sıcağa rağmen çok duş bile aalmıyorum bilmiyorum artık nasıl olur rABBİM bağışlar inşallah bana bu yavruyu inşallah sanada istediğin kadar güzel güzel yavrular nasib eder.bütün yaşadıklarıı unutturacak kadar çok çocuğun olsun :KK9::KK9:
:KK1::KK1::KK1::KK1:amin işşallah annem bile diyor allah sana öyle evlatlar versinki habira dogurda deki allahım yeter de diyor:KK9::KK9::KK9:bak bakıyım anne bende o göz varmı dedim durumun olsa 3 çocuk isterdim 1 tanesini bulsam 10 tane dogurudm diye sevinicem işşallah :KK9::KK9:
Paşam gözünü seveyim arkadaşım mukayyet ol kendine ve nefsine.Her şey bebek için unutma..
canımmerak etme sen kendimi frenliyorum çünkü yaparsam pişman olucagımıda biliyorum herşey bebelerim için:KK16::KK16:daha dur regrete 70 düş sana süprizim var dedi onu süprizini almadan şurdan şuruya gitmem :KK9::KK9::KK9::KK9:askerler derlerya herşey vatan için bende iyorum herşey bebelrim için:KK55::KK55::KK55:
Arkadaşım pkom olduğundan kan pıhtılaşmasımı var demişsin tam anlayamadım.Şöyle söyliym bende 5-6 aylık bir denemeden sonra hamile kalamayınca doktora gittim ve banada polikistik over teşhisi kondu.ilerlemiş boyutta değilmiş..sonrasında 2.ayda yumurtlama takibiyle hamile kaldım..Bununladamı ilgisi var rahim ağzı yetmezliğinin..Bilgilendirirsen çok sevinirim arkadaşım..Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa onlardanda cevap bekliyorum ..
canım ban arda bey sende pko var rahimin çokta güzel dikilmiş olabilir dedi bı pko okadar lanet bir hastalıkmışki rahimi bir anda kısaltabiliyomuş :KK14::KK14:benim şansızlıgımda o olmuş az galiba muayene ederken canım çokacıdı ay dedikçe pardon canım sabret dedi karnıma bastırdı aletle altan bakınca neden acaba aletle bakınca karnıma epey bastırdı:44::44:hem muayene olurken beneklerimi gördüm yane pkolarımı çok yumurtan oldugunu ama çatlamadıgını san ilaç vericem hem kilo vericeksin hemde yumurtlamam iyi olucek dedi hem araştırdım ikiz olma ihtimali çok yüksekmiş hapı kullananlarda allah işi :KK16::KK16::KK16:tekede razıyım rabbim saglıklı hazırlısını versin işşallah ama derseki kulun 2 tane veriyorum raimin rahat taşır başımın üstünde yerleri var sıpalarımın:KK16::KK16:ozaman dünyalar benim olur bir seferde kurtulmış olurum çünkü birilerine gebe kalmak çok zor bu eşin anne bile olsa:KK14::KK14:benimle eşim ilgilenirdi dikiş var diye eşim kurular yıokar giydirirdi bebek gibi aman oturma bebeg birşey olur diye adam üstüme titredi inanırmısın dikişim olduktan sonra hem yattım hiç popomun üstüne oturmadım okadar dikkat etmeme gene yavrum gitti:KK14::KK14:
doktor randevusu kaçtaydı acaba? belki yeni falan gitmiştir,ben de merak ettim
sen şeker gibi hatunsun bak teşcillenmişsin:KK1::KK1: rabbim beterinden korusun işallahteyzemin kızıda şeker hastası canım her hafta cerrah paşaya gidiyor igne vuruluyor o dozunu ayarlıyolar 2 oglumuzda geliyor yolda:KK16::KK16:

canım syterese neden giriyorsun ne diyorm sana teyzemin kzııznada dan sendiromlu dediler radyologa gitti yokmuş birşey içini ferah tut:KK20::KK20::KK20:yoksa hamile demem gelir döverim yirsin şaplagı:KK9::KK9::KK9:

kızlar kusura bakmayın kendimi bakıma almıştımda:KK17::KK17::KK17:anca işim bitti yarında ablama gidicem kaç zamandır dışarı çıkmıyourm kaç zamandır dedi gel pazar çarşı gezeriz dedi stresimi atarım en azından :KK16::KK16:kampanya başlatmışlar ablamların orda kaş saç saç boyaması 20 tl diye çok beyazlarım var saçlarımda çokta dökülüyor diyorum saçlarımı kestiriyim güzelleşiyim suratıma bakılmıyo :KK9::KK9:paşa bir kendine gelsin degilmi allah nasip edersede çarşamba orucum işşallah :KK16::KK16::KK16:

Anladım canım... Allah kolaylık versin...

ben de bugün tahlilleri yeniden yaptırdım...

hadi inşallah iyi haberler al,ne zaman belli olacak?kültürü tekrarlattın dimi,3 günü buluyordu galiba

:KK1::KK1::KK1::KK1:amin işşallah annem bile diyor allah sana öyle evlatlar versinki habira dogurda deki allahım yeter de diyor:KK9::KK9::KK9:bak bakıyım anne bende o göz varmı dedim durumun olsa 3 çocuk isterdim 1 tanesini bulsam 10 tane dogurudm diye sevinicem işşallah :KK9::KK9:

canımmerak etme sen kendimi frenliyorum çünkü yaparsam pişman olucagımıda biliyorum herşey bebelerim için:KK16::KK16:daha dur regrete 70 düş sana süprizim var dedi onu süprizini almadan şurdan şuruya gitmem :KK9::KK9::KK9::KK9:askerler derlerya herşey vatan için bende iyorum herşey bebelrim için:KK55::KK55::KK55:

canım ban arda bey sende pko var rahimin çokta güzel dikilmiş olabilir dedi bı pko okadar lanet bir hastalıkmışki rahimi bir anda kısaltabiliyomuş :KK14::KK14:benim şansızlıgımda o olmuş az galiba muayene ederken canım çokacıdı ay dedikçe pardon canım sabret dedi karnıma bastırdı aletle altan bakınca neden acaba aletle bakınca karnıma epey bastırdı:44::44:hem muayene olurken beneklerimi gördüm yane pkolarımı çok yumurtan oldugunu ama çatlamadıgını san ilaç vericem hem kilo vericeksin hemde yumurtlamam iyi olucek dedi hem araştırdım ikiz olma ihtimali çok yüksekmiş hapı kullananlarda allah işi :KK16::KK16::KK16:tekede razıyım rabbim saglıklı hazırlısını versin işşallah ama derseki kulun 2 tane veriyorum raimin rahat taşır başımın üstünde yerleri var sıpalarımın:KK16::KK16:ozaman dünyalar benim olur bir seferde kurtulmış olurum çünkü birilerine gebe kalmak çok zor bu eşin anne bile olsa:KK14::KK14:benimle eşim ilgilenirdi dikiş var diye eşim kurular yıokar giydirirdi bebek gibi aman oturma bebeg birşey olur diye adam üstüme titredi inanırmısın dikişim olduktan sonra hem yattım hiç popomun üstüne oturmadım okadar dikkat etmeme gene yavrum gitti:KK14::KK14:

sen şeker gibi hatunsun bak teşcillenmişsin:KK1::KK1: rabbim beterinden korusun işallahteyzemin kızıda şeker hastası canım her hafta cerrah paşaya gidiyor igne vuruluyor o dozunu ayarlıyolar 2 oglumuzda geliyor yolda:KK16::KK16:

canım syterese neden giriyorsun ne diyorm sana teyzemin kzııznada dan sendiromlu dediler radyologa gitti yokmuş birşey içini ferah tut:KK20::KK20::KK20:yoksa hamile demem gelir döverim yirsin şaplagı:KK9::KK9::KK9:

kızlar kusura bakmayın kendimi bakıma almıştımda:KK17::KK17::KK17:anca işim bitti yarında ablama gidicem kaç zamandır dışarı çıkmıyourm kaç zamandır dedi gel pazar çarşı gezeriz dedi stresimi atarım en azından :KK16::KK16:kampanya başlatmışlar ablamların orda kaş saç saç boyaması 20 tl diye çok beyazlarım var saçlarımda çokta dökülüyor diyorum saçlarımı kestiriyim güzelleşiyim suratıma bakılmıyo :KK9::KK9:paşa bir kendine gelsin degilmi allah nasip edersede çarşamba orucum işşallah :KK16::KK16::KK16:

maşallah canım darısı başımıza..

Ah be arkadaşım ben de hiç oturmadım çok dikkat ettim ama olmayınca olmuyor demekki.kısmetimizde yokmuş bu bebekler bizim.Allahım onlara okadar ömür vermiş.İnşallah bundan sonrakilerin ömürleri daimi olur.Bu arada ne ilacıymış bu hem zayıflatan hemde yumurtlamana yardımcı olan?

Merhaba 23 haftamda rahim agzi yetmezligi nedeniyle serklaj yapıldı.
Suan 26 haftanın içindeyim ve surekli yatıyorum tuvalete bile kalkmıyorum. Ciğer gelişim ignesi yapıldı ve her hafta pruloton oluyorum. Ona bisey olacak diye cok korkuyorum. Benim durumumda olan varmi

Merhaba 23 haftamda rahim agzi yetmezligi nedeniyle serklaj yapıldı.
Suan 26 haftanın içindeyim ve surekli yatıyorum tuvalete bile kalkmıyorum. Ciğer gelişim ignesi yapıldı ve her hafta pruloton oluyorum. Ona bisey olacak diye cok korkuyorum. Benim durumumda olan varmi

Arkadaşım moralini yüksek tutmaya çalış.2 haftacık daha dayanırsan zaten bebeğinin yaşama şansı yükseliyor.çok az kalmış.Hiç kalkma,banyo falan sakın yapma.Biraz daha sık dişini..

kültür 3 gün sonra çıkacak idrar tahlilim çok sorunlu değildi eşim de kütüphanede gidemedi inşallah sorun çıkmaz...

Sineme bakıyorun haber yok:KK43:(
canımbende çokmerak ediyorum ne yaptı acaba işşallah düşündügüm şey olmamıştır rabbim yardım etsin :KK14::KK14:

Ah be arkadaşım ben de hiç oturmadım çok dikkat ettim ama olmayınca olmuyor demekki.kısmetimizde yokmuş bu bebekler bizim.allahım onlara okadar ömür vermiş.inşallah bundan sonrakilerin ömürleri daimi olur.bu arada ne ilacıymış bu hem zayıflatan hemde yumurtlamana yardımcı olan?

kısmete yok diyelim canım burda 3 kişiyle rahimin aynı günde dikildi onlarınki dogdu kucaklarına aldılar ben alamadım :KK14::KK14::KK14:inan canım nasıl yanıyor anlatamam sana bazen diyorum ben nerde hata yaptım :44::44:ne olduda gitti ömürüm herşey okadar güzeldiki ben korkan paşa ameliyathaneye zor girdim neden evladım tutunsun diye dikilicekti kızım durucaktı aldıgımkıyafetleri giydiricektim aldıgım baddaniyey sarıcaktım ama olmadı yetemedim kızıma kızımı dogurdugumda okadar bagırmışımki aglamışımki esim gitti eski canlı paşa gitti millete salak gibi baktım saat geç olsa bile millet akın etti hastaneye inan ozaman insan bir tanıdık arıyor 2 gün kaldım artı ne acılarla beni dogum bölümünde yatırmadılar bebeklerin yanına koymayın üst kata servise dediler üzülmesin zaten aglıyor diye tek hatırladıgım serumuma koca bir ilaç vurdular o ilacı vurduktan sonra bir sersem gibi oldum okadar sakinleştimki azda olsa dosya tutyolarya sigortada baktım ilacı yazmışlar sf diye araştırdım sakinleştiriciymiş :KK53::KK53:doktorda allah var rahimimi diken bey benle ilgilenen kadın doktorum kaç kere ayagım ageldiler bir an olsun kızmak içimden gelmedi ama kadın doktoruma çok kızdım dicektim yakasına yapışıp be kadın ben sana kan vs yaptırıyımı dedim yok dedin neden dicektim eger diyorum evlatlarımın öldügünde doktor hatası varsa rabbim öteki tarafta versin hakkımı pisi pisine gitti ömürüm belkim bilseydim kan pırtılaşmasını vs belkim kızım topragım altında degil benim sıcak kollarımda olucaktı :KK14::KK14::KK14:böyle şöyle olsaydı diye demek içim içimi yiyor artık hamilelere imrenerekten bakıyorum onların var allahım banada ver diyorum benden sonra evlenenlerin bebeleri var benim yok erkek kardeşimin oglu oldu sevindim dogdu diye üzüldüm benim yok diye eymene dogdugunda ne sarılıp agladım eve getirince ninniler söyle söyleye annemde agladı benle anne ben ne zaman bebegime ninniler diyecegim dedim agladım anlıcagın herşey evlat için ama bilmiyorum ya onu bunu düşümekten inan yoruldum :KK50::KK50: Vucudum kaldırmıyo bazi şeyleri dengesiz insanların konuşması yokmu geöen bir yere gittik eşimle hemen bebegi öne kattılar dedim eger bu konudan konuşucaksanız ben gidiyim ben unutmaya çalışıyorum konuşmayın dedim ssutular ondan bak evdeyim kimseye gitmiyorum arkadaş çevrem var gidipte ne yapıyım okulmuş kreşmiş konuşuyolar benim bebegim yokki ne diyeyim öle onları dinliyorum evede gelince aglıyorum eşimede dedim bir daha bir sen ol hayatımda kimse olmasın istemiyorum kimseyle görüşmüyorum yemegimi evimi temizliyorum facesiymiş kk sıymış onlara takılıyourm en azından sanalda olsa canımı acıtmıyolar :KK14::KK14:kimseyide kabul etmiyorum evime geçen geliceklerdi eşime dedim kimseyi çekemem ne yaptın deyip sorararlar dedim oda kusura bakmayın müsayit degiliz dedi tek çıktıgım market pazar dışarı bile oturmaya çıkmıyourm inan kimsenin suratını göresim yok heyecanlı deli dolu paşa gitti sinirli aglak aksi paşa geldi eşim bile diyor san ne oluyor kaç gündür bir stresin var demiyosun dedi aman dedim boşver:KK19::KK19:elimde olsa eşimede çatıcam okadar sinirliyim yane:KK14::KK14::KK14:ne olucak benim bu halim bilmiyorum galiba bebek faslını bir müddet kapamak olucek kızım öleli 13 ay biticek 14 giricek eylülde niyet edersen 15 ay sonra bebege vesile olucem diyorumama korkuyorum ya gene beni bırakır giderse kendini hissettiripte gitmeleri yokmu:KK14::KK14:benim durumun nasıl biliyormusun anlatayım sana hani kiralik anne tutarlarya bebek için hamile kalırsın 9 ay karnında taşırsın tekmelerine kadar duyarsın sonra normal dogurusun hayde bebek bizim deyip kucagında alırlar sonra sütlerin boşa gider hep düşünürsün bebegimin akibeti nasıl olucak kime benziyordu ? Nasıldı öyle gider bacım bu iş :KK43::KK43::KK43:kilo vermeye devam inan hiç kaçaak yapmadım dün arkadaş mantarli bötek yapmış epey vardı tadına bile bakmadım eski paşa yemicek peh :KK19::KK19:nefsim dedi az ucumdan al ama ben nefsime kafa tuttum yiyorsa dedim yedir bak bakalım yiyormuyum :KK47::KK47::KK47:kaçamak yok saglıklı kilo vermek var bebegime işin sonunda kavuşmak var işte ozamanbenim mükafatım olucak işşallah ta yaradan emeklerimin karşılıgını veiri aminnnnn:KK49::KK49:

merhaba 23 haftamda rahim agzi yetmezligi nedeniyle serklaj yapıldı.

bol su iç günde 3 litre strese girme doktor ne dediyse yap rabbim sag saglim almayı nasip etsin işşallah bebegini

Yarenim kuzun nasılsın heyecan varmı bebem az kaldı serklaja:KK16::KK16:rabbim yardımcın olsun kardeşim işşallah dualarım seninle:KK48::KK48:

Arkadaşım moralini yüksek tutmaya çalış.2 haftacık daha dayanırsan zaten bebeğinin yaşama şansı yükseliyor.çok az kalmış.Hiç kalkma,banyo falan sakın yapma.Biraz daha sık dişini..

Hiç kalkmıyorum sadece büyük tuvalete kalkıyorum Dr um cok umutlu hafta sonu kont. %70 37 de alırız dedi rahim agzi kapalı heryer yolunda dedİ ama ben yinede cok korkuyorum

mumkun oldugunca cok icmeye calisiyorum, âmin inşallah

strese girme erken dogumu tetikler nasıl düşünürsen öle oluyor canım ya bebegini kucagına alıcagın günün hayalini kur ben bile korkuyorum ama işşallah bende 4 bbegime hamile kalıyım hep iyidüşünücem düşünmektede mecburum :KK50::KK50:

X