Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Sofikacım,canım bende sinemi çok merak ediyorum.Allahım yardımcısı olsun.Çok gelmek isterdim ama acım daha çok taze..dayanabilirmiyim ,orada nasıl tepki veririm bilemiyorum.moral olsun derken daha fazla moral bozmayayım birde..Güzel haberlerinizi bekliyorum.Uygun bir zamanda bende sizlerle görüşmek,tanışmak isterim.

bence onemli olan doktorlar,ortama katlanılıyor oyle yada boyle,ama tabii ki insana insan muamelesi yapılması onemli
ben serklaj icin yattım fakultede ve memnun kaldım(cok bilgisiz ve tecrubesiz yeni mezunlarla karsılassam da genelde ortam da ilgi alaka da iyiydi)

canım gurkan uncu da osman develioglu da fakultede hasta kabul etmiyor sadece ogretim gorevlisi ama yine de onların talimatı ile islerin kolaylasıyor ve fakultedeki docent ve asistanlariyla paslaşıyorlar anladıgım kadarıyla.Yine de ben onların sadece ozeline gidip de gebeligimi ve bebegimi emanet edemezdim.poliklinikte surekli farklı bir doktorun bakmasının hem avantajı hem dezavantaji var.Avantaji su birinin gozden kacırıdgını oburu yakalayabiliyor ve bir suru farklı doktorun fikrini alarak yoluna devam ediyorsun,dezavantajı da hicbiri seni hastası olarak sahiplenmiyor ve sorumluluk almıyor.

canım haklısın,seninle baska bir zaman baska bir ortamda gorusurz insallah
Allah yardımcın olsun,atlatacaksın insallah,Allah sana bu acılarını unutturacak mutluluklar yasatsın dilerim

Paşam gözünü seveyim arkadaşım mukayyet ol kendine ve nefsine.Her şey bebek için unutma..

canım haklısın,seninle baska bir zaman baska bir ortamda gorusurz insallah
Allah yardımcın olsun,atlatacaksın insallah,Allah sana bu acılarını unutturacak mutluluklar yasatsın dilerim

Sağol arkadaşım dualarımız karşılıklı.Bazen ümitsizliğe kapılsamda,maaşallah senin hamileliğinin iyi gitmesi bana çok büyük ümit oluyor.Diyorum belki benimde 2.hamileliğim böyle geçer.Allahın izniyle atlatırım belki..Sağol arkadaşım.Ve burda birbirine destek olan tüm arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun.Allahım emeklerinizi boşa çıkarmasın.

Arkadaşım Allahım sana bu bebeği nasip edecek inşallah.Ne kadar güzel anlatmışsın yavruna olan sevgini..Allah bu emeklerinin karşılığını versin.

Arkadaşım pkom olduğundan kan pıhtılaşmasımı var demişsin tam anlayamadım.Şöyle söyliym bende 5-6 aylık bir denemeden sonra hamile kalamayınca doktora gittim ve banada polikistik over teşhisi kondu.ilerlemiş boyutta değilmiş..sonrasında 2.ayda yumurtlama takibiyle hamile kaldım..Bununladamı ilgisi var rahim ağzı yetmezliğinin..Bilgilendirirsen çok sevinirim arkadaşım..Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa onlardanda cevap bekliyorum ..

sinem arkadaımızdan bir haber yok mu cok merak ettigim için girdm ama tekrar bişey yazmamış galiba rabbim yardımcısı olsun cok zor bir durum ama insaallah rabbim bebeklerini ona başırlar
ben bugün doktora gittim adet olunca gel demişti aslında pek bişeyde söylemedi kistten cok küçük bir parca kalmıstı bu varken ilac tedavisine baslayamayız kiste dönüştürebilir dedi şasırdım aslında daha ilac tedavisine baslamıcaktı neyse bu ay kendiliginzden deneyn olmazsa ilac tedevisine baslarz eddi 10gün sonra gel yumurtalıklarına bakalım gelişiyo mu dedi ama biz tatile cıkacaz dedim istersn orada git yada ateş ölcme yöntemiyle ve hani 14gün sayarak ilişkiye girin dedi 10gün sonra gideym burada dedim ama alttan ultrason orucu bozuyormus ne yapacagımı şaşırdm gitmelimiyim yoksa dedigi gibi 20 30 35 günde adet olabilecegimi kabuş edip muhtemel yumurtlama günümde ilişkimi olsa karar veremiyorm acıkcası bir önerisi olan var mı

Fadik arkadaşım öncelikle çoook geçmiş olsun.Allahım sana evladını bağışlamış..İnşallah ömrü hayırlı bir şekilde geçer.Doğum hikayemi yazacağım demişsin.Çok sevinirim.Hatta şöyle başından bir özet geçebilirsen çok yararlı olur buradaki arkadaşlara..
Bende 18.haftada acil serklaj oldum ve sonrasında hiç kalkmadan yattım.Tuvalet bile yasaktı..Normalinde hemoroidim yoktu.Tuvalet alışkanlığım düzenliydi.Ama sürekli yatmaktan ve hareketsizlikten sanırım daha ilk haftada bir tane meme çıktı.Beslenmeme o kadar dikkat etmeme rağmen çok zorlandım.inanırmısın ne kayısı kaldı ne incir..Hergün koca bir tabak meyve..Tuvalet olayı benim kabusum oldu.23.haftada bebeğimi erken doğumla kaybettim.Şuan hala o meme duruyor.Ama tuvalet alışkanlığım eski düzenine döndü.Arttık bir problem yok.Ama bir dahaki hamileliğimde yine başıma gelirse diye çok korkuyorum.O çıkan memelerin tamamen geçme durumu yokmu acaba.Seninkiler silindimi..Şuan bu sorunu yaşayan hamile arkadaşlar nasıl başediyorsunuz.Biliyorsunuz bize ıkınmak yasak,hatta çok tehlikeli..

canım ben de burdaki arkadaslardan ogrendim polikistik overin erken doguma sebep olabilecegini,bu teshisi de paşama arda bey koydu yanlıs hatırlamıyorsam.Konu o kadar derin ve karısık ki,hepimizin erken dogum riski ve sebebi genelde cok farklı ve genelde de tek sebep olmuyor,kombine sebeplerden oluyor.Ama kesinlikle polikistik over ekstra bir risk oluyor gebelikte.
ben de cok inatcı bir pko hastasıyım,her zaman kistim var,simdi bile ama cok sukur ona baglı bir sıkıntım olmadı yada yasadıgım sıkıntılar ona baglıydı ama ben bilmedim.

Canım çoğumuz proluton iğne kullanıyoruz. Geçmişte çoğunluk haftada 1 proluton yapmış benim ve fadikin dr si aynı haftada yarım yaptırıyor...Bence sen de her hafta yaptır...

Canım ben haftada yarım proluton yapıyorum hamileliğin başlarında 200 lük 2 tane vajinal ve kanama olmadığı dönemde hep haftda 1 proluton oldum iğne. Endolü de çok sancın varsa kullan belli zaman sonra bebeğin suyunu azaltabilir. bana yasakladı dr ...

Amin canım Allah sana da en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin... Amin....

Canım benim ovulasyon testi en güzeli ve kolayı...

Canım bende arada kabızlık oluyor duphalac kullanıyorum ama meme olmadı...

Evet Arda Bey demişti paşama. Burada Yaren58, Tubaaoz, Ceylinirem, Paşamda vardı polikistik over daha da vardır da hatırladıklarım unlar ve bu arkadaşların hepsinde erken doğum öyküsü var tabi tek neden bu mudur bilemeyiz...

Anladım canım.Acaba rahim ağzı yetmezliğimiz o yüzdenmi var.ne karışık işler bunlar

Anladım canım.Acaba rahim ağzı yetmezliğimiz o yüzdenmi var.ne karışık işler bunlar

belki tetikler ama bence tek neden değildir çünkü pcolu olup çok sayıda zamanında doğum yapan var...

ben de tekrarlattım bu sabah idrar tahlil ve kültürü...

kızlar sabahtan beri sinir oluyorum, sizde de oluyor mu
konuya cevap ver deyince yazı yazdığımız alan gri çıkıyor karşıma ve hiçbirşey yaılmıyor
50 kez bastım şimdi anca oldu

bu arada fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim
genelde okuduğum site ve forumlarda yaşanmış öyküleri okuyunca farkettim ki 2 li test riski çok yüksek çıkmayan kişlerin 4 lü testi hep daha yüksek riskli çıkmış mesela 460/1 çıkmış 2li, demiş garanti olsun 4 lüyü de yaptırayım hooop 40/1 cıkmış amniyo senteze kadar gitmiş
bu 4 lü kafa karıştırmaya mı yarıyor sadece nedir yani :26:

birde folic asidi kaçıncı haftada bıraktınız kızlar 14 ve üstü hamişlere soruyorum

Sabahleyin Sinem ve bebekleri için yasin okudum yasin ne dilek için okunursa kabul olurmuş... İnşallah iyilerdir...

Allah kabul etsin, inşallah bir sorunları yoktur, ama yazmayınca insanın aklına kötü kötü şeyler geliyor

Evet az önce Feryal göründü yazmadı gitti ben de korktum yanına gideceklerdi sinemin...

Canım benim bulantım çok diye kullanamadım 15. haftada elevite başladım...

Benim de 2 lim çok iyiydi 20 binde 1 risk. Hatta erken doğam bebeğime göre sonuç daha bile iyiymiş. Ama 4 lü de 10 da 1. Diğer topiğimden de arkadaşın 38 yaşında kuzenine amniyo yapılmış 5.5 aylık suyu gelmeye başlamış enfeksiyon da varmış her an doğum olabilir demişler. Bebeğin raporu temiz gelir de anne bebeği kaybederse ömür boyu daha da üzüntü...

arkadaşlar ben de çok merak ettim sinemi,haber alan olursa mutlaka yazsın,herkes iyi gibi görünüyor,çok ayrıntılı okuyamadım,bi gün girmedim sayfalar dolmuş yine :) insan korkuyor okurken kötü haber yoktur inşallah diye,

hiddeniisko canım 14 ve üstüne sormuşsun ama dayanamadım cevap yazıyorum,önceki hamileliğimde 12-13. haftadan sonra elevite geçtim,hatta doktora ee bu folik asit benim elimde kaldı bitmedi demiştim de kocan içsin işte ne güzel vitamin dediydi

benim de şeker ölçüm sıklığımı arttırdılar gece 3 ve 5 te de ölçmeye başladım geceleri düşüyor bazen fark ediyorum kalp çarpıntısıyla uyanıyorum 40 lara düşmüş oluyor bazen fark etmiyorum o zaman da sabaha yükselmiş oluyor o yüzden böyle bir önlem aldık,velhasıl ben gece kalkıp bebek bakma olayına şimdiden alıştırma yapıyorum 3 te ve 5 te şeker bakıp 6.30 da tiot hapı içiyorum 8.30 da crinone jeli yapıyorum bizim kocayı da uyutmuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…