Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

teşekkür ederim arkadaşım cevabın için.dediğin gibi arayayım bir kaç hastaneyi en iyisi.Regrete arkadaşı yakalayabilirsek onada sormak isterim.

vallahi tam dayaklıksın hesenin neyine halı kaldırmak yat çabuk olmadı adam tut temizlige gelde sinir olma he çıldırıcim son pişmanlık neye yarar diye bir şarkı var aman diyim
Herkese hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar :)

sanada bebem herkeze hayırlı cumalar kızlar dün gece çok kötü bir gece geçirdim gece eşiem sahur hazırlaıdm yedi yattık ben adet oldugumdan çarşamba başlıcam oruca neyse uyku tutmadı içime korku girdi beynim uyuştu karıncalandı vucudum kitlendimi sana agzımı oynatamadım hiç biryerim oynamıyo gözlerimi açtım allahım kitlendim eşime seslenicem yok suratım beynim ılık birşey aktı agzımı oynatamadım sonra aklıma geldi oynatamadıysamda içimden bismillah demeye 3 kere sonra açıldı çenem allahım çok şükür dedim öyle böyle kormadım bir bilsenizbu aban 2 seferdir oluyor nedenki bu seferi şiddetliydi arkadaşa dedim epilepsimiziy diye manyakmısın onlar bayılıyorlar dedi kesin gene üzülmüş kafayı birşey takmışındır o tetiklemiştir dedisizede oldugu oldumu imnsan agzını oynatamazmı ya hareket ettiremedim
herkeze hayırlı cumalar cumanım ramazanınız dualarınız mubarek olsun

Anladım arkadaşım.Sağol cevabın için.

kim halı kaldırmış? hidenisko mu? o kadar hızlı baktım ki mesajlara görmemişim,inşalah birşeyi yoktur keşke yapmasaydı,insan bi anda gaza gelebiliyor sonra da kendine kızmaya başlıyor,aman dikkat,hepimiz için kimse iş güç yapmasın bakiim

canım karabasan diyorlar ona galiba,böyle üzerine bi ağırlık çöküyor uykunda bağıramıyorsun nefes bile almakta zorluk çekiyorsun genelde dua okuyunca gidiyo,arkadaşının dediği doğru stres ve yaşanan olumsuzluklar böyle şeyleri tetiliyor,gece duanı yap,sonra da güzel şeyler düşünerek uyumaya çalış canım

hayırlı cumalar ve hayırlı ramazanlar umarım herkez iyidr ben yine size bişey soracam mızlar lütfen tyardım edin ve kusura bakmayn 1hafta önce enfeksiyn olmustm fitil kullandm hersey yolunda gibiydi ama ilişki sırasında ciddi bir sekilde agri hissettim aradan biraz zaman gecti hafif bir leke geldi agrı olunca herhalde zorladık ondn oldu dedim bu olay iki gün önce oldu bir kez daha cok az leke geldi önemsemedm bu arada dogum kontrol hapını 2gün bilerk yutmadım son günler oldugu için normal yollada korunurm arada yutup bıraksam ne olur dedim 2gün yutmadm sonra devam ettim daha hapın bitmesine 7gün var galiba adet olacam az önce leke geldı hapı 2gün yutmayınca adet olunur mu ya canım cok sıkıldı 3haftada adet olmus olacam doktor kızacak napcam ya yardım edeck biri var mı

internettende baktım eger bir den fazla hap unuttuysanız benimki zaten 2tane en son unuttugunz hapı alın gerisini paketten atın sonra devamını kullanmaya devam edin yazıyo napcam ben ya daha adet olmamam lazımdı yine yumurtlama gününü bilemicem

canım evet o kaldırmı halıları adamın dövesi var inan erinmesem döver gelirdim 2 oglumda doktor rahim dikilmicek herşeynormla dedi bende salak gibi iş yaptım olan bana oldu bebegim gitticanım o birkerede annemlerde oldu okadar korktumki allah korusun hanı yüzüne felç gelride agzın kayar gibi olurya öle oldu vucudum kitlendi ne korktum :18::18:bismillah diyebildim anca 3 kere dedim geçti dün canım çok sıkkındı ondan oldu galiba dua etmeden yatmıyorum zaten ben allahımgöstermesin birdaha felç geçiriyorum zannettim yeminle

canım keşke dr ni dinleseydin,hastalanıyorsan buna yapabilecek birşey yok engellenemez yani

Allah korusun kız,stres herşeyin sebebi o,biraz geniş olmak lazım ama olamıyoruz işte

Sevgiciğim buralardayım kayınvalideler geldi hep bakamam artık...
İyiyim canım...

dogum kontrol hapını asla soylenenin aksi sekilde alamazsın,tum homron dengeni bozacagin icin adetin de gelmesi gereken gunde gelmez.Sen hem hapı bırakmıssın(hapı bırakınca adet olursun)hem de tam adet olmak uzereyken yeniden hap almıssın,bir daha yapma oyle canım,zarar verirsin kendine,gecmis olsun.

böyle ol canımı yecanım nasip olursa sen doguma kadar burdasın degilmi birde ardaya ne aralıklarla gidiyorsun

Eşim öyle istiyor ben de okul açılınca dönmek istiyorum bu sefer Arda bey tatilde diye 4 hafta olmuş olacak. Ama biliyorsun zaten 15 gün kadar toplamda hastanedeydim sonra haftada bir, sonrakine 10 gün sonra gittim. 15 günde biri geçmez diye düşüüyorum zaten 25. haftaya yaklaşıyorum bu haftalar beni korkutur dayanamam giderim...

chnb nin başı kalabalık,hadi bakalım kolay gelsin canım

Sağ ol canım daha dur denizlidekiler gelmedi daha herkeste uykuya çekildi şimdilik...

aramadılar cnm, dün de bugun de aramadılar

döv arkadaşım, hemen adresi veriyorum gel vallahi
size yazdığımdan beri uzanıyorum
biraz daha iyiyim ama psikoljik olarak hep bacak aramı kapalı tutuyorum, sanki b,rşey olmasını engelleyebilecekmişim gibi

ben bir daha görüşmemizde arda beyle ciddi ciddi konusacagım
ben bu stresi kaldıramam dikin diyeceğim
hep düşünmek istemiyorum, bebeğimi pisi pisine kaybedemem
sanki böyle devam edersem birşeyler ters gidcek :18:

kızlar az önce ablamla konuştuk,kontrolü vardı,herşey yolundaymış dikiş yerleri iyice iyileşmeye başlamış,eylül gibi rahim filmi çekilecekmiş ondan sonrası Allah Kerim.. Ablam benden bahsetmiş doktoruna,kadın da kime gittiğimi sormuş ablam da doktorumun adını söylemiş kadınla benim dr arkadaş çıktılar iyi doktordur falan demiş benim görmeme gerek yok demiş,açıkçası içim rahatladı,uzmanlıklarını beraber yapmışlar

Canım sorun yoktur diye düşünüyorum olsa ararlardı herhalde...

Canım merak ettiklerini sor peki senin oğlanda ilerleyen haftalarda kısalma oldu mu belki ipucu verir sana...

Bir de 6 aylık ücretli izin varmış meclisim gündeminde doğru mudur sence olursa süper olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…