Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Paşammmm, boş ver salla gitsin kaynanayı:

"Kaynanayı ne yapmalı
Kaynar kazana atmalı
Yandım gelin deyince
Altına odun atmalı"

Bunu kaynanana yolluyorum...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım bence sen serklajdan dolayı enfeksiyon kapmış olabilirsin...

Bade canım ben de 27 haziranda 2 yıl doldu oğlumu kaybedeli. :KK14: Unutulmuyor tabi.:KK14: Ama toparlanıp yeni bebek için yapman lazım. Son neye karar verdin sigorta işini. okudun di mi yazdıklarımı...

senden korkulur he yeminle şarkıda yaparmış kaynanama :KK1::KK1::KK1:ellerine saglık suyunu nekadar içiyorusun bakıyım ben 1 litre içtim daha 2 litre beni bekliyor:KK52::KK52::KK52:

Canım redüksiyon da hiç masum değil. Arda beyin bir kitabını okudum ben rahim ağzı yetmezliği sebeplerinden biri olarak vermiş. Burada Yaren arkadaşımıza ve Elzaya uygulanmış ve bebeklerini kaybettiler belki sebep değil ama insanın aklının köşesinde kalıyor. 2 taşıyabilirsin bence şunu duymuştum bir rahim ortalama 8 cm miş. Azsa bu sefer bebeği çok ileri taşıyamazmış her hamilelikte bir öncekinden daha fazla taşırmış. Böyle bir şey olmadıkça tedbirle neden olmasın iyi bir dr ile görüş. Benim şayet embriyolarımın gelişimi durmasaydı Arda bey de cem bey de Hataydaki dr m de 2 embriyo koyulması taraftarıydı ama şu an düşünüyorum tek bebekte 12 artı 4 te 2 cm le taşıyamazdım ben...

canım eşlerimiz bizim gibi ince düşünemiyorular malesef:KK43::KK43:bu arada chnb ilk oglunu dikşsiz aldı şimdi dikişi var kadermi diyelim şansımı işşallah herşey yolunda giderde ahmet ardacıgımı alır kucagına ardacım dedim altını çiziyorum:KK1::KK1:bu arada sende serlak vardı hatırladıgım kadar ne ilaçları kullanmıştım bebem :44::44:

proluton depo,duacid,endol fitil ve bir sürü vitamin.sonrada prepar en son nidilat.anlayacağın bir sürüü ilaç canım.

Paşammmm, boş ver salla gitsin kaynanayı:

"Kaynanayı ne yapmalı
Kaynar kazana atmalı
Yandım gelin deyince
Altına odun atmalı"

Bunu kaynanana yolluyorum...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Canım bence sen serklajdan dolayı enfeksiyon kapmış olabilirsin...

Bade canım ben de 27 haziranda 2 yıl doldu oğlumu kaybedeli. :KK14: Unutulmuyor tabi.:KK14: Ama toparlanıp yeni bebek için yapman lazım. Son neye karar verdin sigorta işini. okudun di mi yazdıklarımı...

okudum canım,cevapta yazdım ama gözden kaçtı sanırım.Kopyalıyayım en iyisi. İnşallah kısalmaz canım.Sınırsızda 4000 gibi bişeymiş canım 2 katı yani.Ama sigortacı limitsiz sigortayı çok ünlü iş adamları falan yaptıryor demiş eşime.Bu arada bizim yaptıracağımız sigortada istanbulu ve amerikan hastanesini dahil etmezsek 2000 lira.Dahil edersek 2500 lira.Yani sen 950 liraya yaptırdıysan 2 katından fazla zam gelmiş canım. İstanbula sadece teşhis koydurmak için gelmek lazım.hamile kaldıktan sonra gelebilirmiyiz bilnmiyorumki.Ne durumda olucam ilk hamileliğimde yataktan kalkmak,tuvalete gitmek bile yasaktı.Bu durumda istanbula gelip gitmem imkansız olur.Ama tabi ikinci hamileliğim belki bu kadar kötü geçmez.Sofikada sanırım ilk hamileliğinde yatmış ikincisinde maaşallah işlerini halledebiliyor.Bilmiyorumki neye göre değişiyor bu durum.
Az öncede ismail beyin çalıştığı hastaneyi aradım dedim böyle böyle sigorta yaptırıcam.yatarak sigorta deyince kız muayeneyi ve tahlilleri karşılamaz bu durumda dedi.Ama sigortacıda indirim olur falan demiş.Sende yazmışsın 3 te 1 ini ödüyorsun.Bu durumda hastaneden düzgün bilgi veremediler herhalde diye düşünüyorum.

CHNB

Arkadasim ne yazikki normal yilla hamile kalma sansim yok.laparoskopi islemiyle alinmisti. Gecen yil bu zamanlarda tokoliz tedavisininde etkisiyle cok zor gunler gecirdim.bu yuzden her terledigimde psikolojij belki ama nefesim daraliyor.sicaklarda tekrar yatmayi gozze alamadigim icin bayram sonunu bekliyorum.

SOFIKA
TUP bebek icin ilk once tup bebek bolumunden randevu almalari gerekiyor.15-20 gun icerisinde randevu veriliyor.istenen tek sart bayanin 39 yasindan gun almamasi

BADE
ilk adetle birlikte gitmeyi dusunuyorum.tabi bilgi veririm.tek veya ikiz hamilelik konusunda onunda bilgisini almak istiyorum.amacim illaki ikiz hamilelik degil ama olursa reduksigon islemi uygulamak hic icime sinmiyor.yaatamadigim iki evladim varken bilincli birinin kalbini durdurmak ve bu arada digerinide riske atma fikri beni cok yoruyor.
sanirim bir bebegin var hepinuzi tanimaya calisiyorum su anki durumunla ilgili bilgi verursen sevinirim

KIsaca şöyle özetliyeyim durumumu.18.haftamda küçük bir kahve akıntı geldi diye sabahına doktora gittik.Doktorum jimerde cenk beydi.Oda muayene etti ve rahim tamamen açılmış dedi.Acil serklaj yapıldı.Kesem tamamen dışardaymış.İçeri itip dikti.Sonrasında 5 hafta dayanabildim.Suyum gelmeye başladı az az..hastaneye yattım.ilaçlar serumlar ama malesef hergün az az geliyordu suyum.sonucundada sancım başladı.ardından kanama.ve dikişlerimi almak zorunda kaldılar.doğıum yaptım.23 haftalıktı yaşamadı haliyle.İlk bebeğimdi.daha 20 gün oldu kaybedeli..

Paşam 2 kesin de üstü çok zor...:KK50:
canım tatlı yesen su ihtiyacın artmazmı:44::44:zorlucaksın canım kendini bende kıızmda ne zor içmiştim midem bulan bula hem sen şansılısın yaza geldi gebeligin ben ne yapayım kışa gelicek allah nasip ederse :KK16::KK16:
proluton depo,duacid,endol fitil ve bir sürü vitamin.sonrada prepar en son nidilat.anlayacağın bir sürüü ilaç canım.
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:korkutum vallahi he:18::18:
KIsaca şöyle özetliyeyim durumumu.18.haftamda küçük bir kahve akıntı geldi diye sabahına doktora gittik.Doktorum jimerde cenk beydi.Oda muayene etti ve rahim tamamen açılmış dedi.Acil serklaj yapıldı.Kesem tamamen dışardaymış.İçeri itip dikti.Sonrasında 5 hafta dayanabildim.Suyum gelmeye başladı az az..hastaneye yattım.ilaçlar serumlar ama malesef hergün az az geliyordu suyum.sonucundada sancım başladı.ardından kanama.ve dikişlerimi almak zorunda kaldılar.doğıum yaptım.23 haftalıktı yaşamadı haliyle.İlk bebeğimdi.daha 20 gün oldu kaybedeli..

başın sagolsun tekrardan işin kötüsü benim ilk oglumu kaynatan gömdür bir erkegin üstüne götürmüyo geriside patalojiye gitti yavrularımın mezarları bile yok :KK14::KK14::KK14:

okudum canım,cevapta yazdım ama gözden kaçtı sanırım.Kopyalıyayım en iyisi. İnşallah kısalmaz canım.Sınırsızda 4000 gibi bişeymiş canım 2 katı yani.Ama sigortacı limitsiz sigortayı çok ünlü iş adamları falan yaptıryor demiş eşime.Bu arada bizim yaptıracağımız sigortada istanbulu ve amerikan hastanesini dahil etmezsek 2000 lira.Dahil edersek 2500 lira.Yani sen 950 liraya yaptırdıysan 2 katından fazla zam gelmiş canım. İstanbula sadece teşhis koydurmak için gelmek lazım.hamile kaldıktan sonra gelebilirmiyiz bilnmiyorumki.Ne durumda olucam ilk hamileliğimde yataktan kalkmak,tuvalete gitmek bile yasaktı.Bu durumda istanbula gelip gitmem imkansız olur.Ama tabi ikinci hamileliğim belki bu kadar kötü geçmez.Sofikada sanırım ilk hamileliğinde yatmış ikincisinde maaşallah işlerini halledebiliyor.Bilmiyorumki neye göre değişiyor bu durum.
Az öncede ismail beyin çalıştığı hastaneyi aradım dedim böyle böyle sigorta yaptırıcam.yatarak sigorta deyince kız muayeneyi ve tahlilleri karşılamaz bu durumda dedi.Ama sigortacıda indirim olur falan demiş.Sende yazmışsın 3 te 1 ini ödüyorsun.Bu durumda hastaneden düzgün bilgi veremediler herhalde diye düşünüyorum.

Canım imkanın varsa limitsiz yapınca muayeneyi de karşılıyor ya da yüzde 80 gibi indirim oluyorsa limitsiz yaptır. neden zaten hastanede 3-4 gün kalma paran(memorial için diyorum orayı bilmem) zaten amorti eder...

Bence 500 tl çok değil dahil et belki orada yapılamayacak bir işlem olur buraya gelirsin mesela aklıma geldi benim de suyum sızdı Arda bey son manevra su ekleyecekti böyle fikirleri her dr uygulamaz sofika da sakaryadan geliyor belki burada işine yarar bilemem tabi...

Bende ilaçlardan çok korkuyorum canım..Geçen sefer çok yıprandım.İşe yarasaydı insan üzülmiycek ama malesef işe yaramadı.23.haftada kaybettim.bende 27 haziranda doğum yaptım.Ve ogün bugündür kendimi eve kapattım.Bir türlü unutamıyorum yaşadıklarımı,bebeğimi..Eşimlede konuşuyoruz unut herşeyi böyle giderse daha kötü olacaksın diyor.Ama unutmak kolay değilki.Nasıl yapsakta üzerine bir sünger çeksek ve ileriye bakabilsek bilmiyorum.Kendi kendime Allahım diyorum belki ikincide böyle olmaz.Ama bu lanet hastalık düzelecek bir şey değilki.İyileşsin.Rahim ağzı yetmezliğin varsa vardır.Değişmez.Acaba varmı burda ilkinde rahim ağzı yetmezliği yaşayıpta ikincisinde normal hamilelik geçiren?Arkadaşım Allah seninde yardımcın olsun.Fazla düşünme diycem ama kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş:)Allah yardımcımız olsun canım.

Canım rahim ağzı yetmezliği çok büyük sorun değil gerçekten tek neden rahim ağzı yetmezliği değilse serklaj ve doğru tedavi çözüm. Ben bazen bakıyorum insanların spermi yok, yumurtası yok ciddi ciddi kıbrısta başkasının spermi ve yumurtasıyla tüp bebek yaptırıp hamile kalmışlar ve o anneler öyle güzel sahiplenmişlerki hamileliklerini. Aslına bakarsan taşıdığı ya kendi yavrusu değil genetik olarak ya da çok sevdiği eşinden değil. Hem de din de uygun görmüyor bunu. Çok şükür çaresiz değil derdimiz... Doğru dr, doğru tedavi, fedakarlık...:KK16:

Ümitsizlik yok...

canım rahim ağzı yetmezliği çok büyük sorun değil gerçekten tek neden rahim ağzı yetmezliği değilse serklaj ve doğru tedavi çözüm. Ben bazen bakıyorum insanların spermi yok, yumurtası yok ciddi ciddi kıbrısta başkasının spermi ve yumurtasıyla tüp bebek yaptırıp hamile kalmışlar ve o anneler öyle güzel sahiplenmişlerki hamileliklerini. Aslına bakarsan taşıdığı ya kendi yavrusu değil genetik olarak ya da çok sevdiği eşinden değil. Hem de din de uygun görmüyor bunu. çok şükür çaresiz değil derdimiz... Doğru dr, doğru tedavi, fedakarlık...:KK16:

ümitsizlik yok...

helal sana yürü be kim tutar seni:KK1::KK1::KK1:arkandayım :KK55::KK55::KK55:bende merak ediyorum işşallah benim başıma gelen onun başına gelmez:18::18::18:bir ses verse keşke :KK14::KK14:rabbim evladını ona bagışlasın işşallah onun serklajı varmıydı chnbcim :44::44:
Bu arada regretecim bir ceeeeeeeee deyip gelse ne ka sevindirik olurdum şimdi he dur terapi yapayım belkim gelir hımmmmm hımmmmmmmmmmmmmmm hımmmmmmmm regrete duy sesimi hu nerdesinnnnnnn:KK3::KK3::KK3:sesime gel allah senin kulaklarını çınlatsında ara beni hemi sesini duyuyum :KK1::KK1::KK1::KK1:

Bu arada aranızda belkim bilen bilir:44::44:şimdi biri ailesinden kalan malleri red etmek istese yanı bütün haklarını kardeşlerine verse naıl oluyor bu işre illahı noteremi gidicek yoksa mahkemeyemi:44::44::44:bütün mal varlıgından vazgeçmek için ne yapması lazım :44::44::44:bilenler bu konuya el atsın lüften:nazar::nazar::nazar:

Paşam şimdi telefonda konuşup kulaklarını çınlattık Regreteyle...:102: Eşinin babası rahatsızmış. Regrete yazlıkta eşi İzmirde...Yarın yanına gidecekmiş Regretenin 2-3 gün sonra izmire...

Kız niye sordun eşin vaz geçmesin sakın. Bak kızarım yoksa...:KK20:

paşam şimdi telefonda konuşup kulaklarını çınlattık regreteyle...:102: Eşinin babası rahatsızmış. Regrete yazlıkta eşi izmirde...yarın yanına gidecekmiş regretenin 2-3 gün sonra izmire...

eşim degil canım başkası :KK17::KK17:

paşam şimdi telefonda konuşup kulaklarını çınlattık regreteyle...:102: Eşinin babası rahatsızmış. Regrete yazlıkta eşi izmirde...yarın yanına gidecekmiş regretenin 2-3 gün sonra izmire...

neler konuştunuz bakalım arkamdan :KK1::KK1:geçmiş olsun kayın pederine rabbim şifa versin işşallah:KK16::KK16:

Canım rahim ağzı yetmezliği çok büyük sorun değil gerçekten tek neden rahim ağzı yetmezliği değilse serklaj ve doğru tedavi çözüm. Ben bazen bakıyorum insanların spermi yok, yumurtası yok ciddi ciddi kıbrısta başkasının spermi ve yumurtasıyla tüp bebek yaptırıp hamile kalmışlar ve o anneler öyle güzel sahiplenmişlerki hamileliklerini. Aslına bakarsan taşıdığı ya kendi yavrusu değil genetik olarak ya da çok sevdiği eşinden değil. Hem de din de uygun görmüyor bunu. Çok şükür çaresiz değil derdimiz... Doğru dr, doğru tedavi, fedakarlık...:KK16:

Ümitsizlik yok...

İnşallah canım inşallah öyledir.Haklısın isyan etmemek gerek.Ne hastalıkları olan insanlar var.Çaresiz durumda olanlar.Allahım yardım eder inşallah hepimize.Sen kalkabiliyormusun canım?oturmak falan serbest mi?

havadan sudan ne konuşalım dedim paşam yine geçmişe sünger çekemedi dedim...:KK9:
hay ben o geçmişin:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60: Deme öyle mukaddet deme öyle :KK60::KK60::KK60:

Aman boşverdim gitti şimdi oruç giriyor şanslıyımm rahat kilo veririm işşallah karatayada başladım haftada 2 kilo verenler var:KK30::KK30:bakıcec iste is beni çekiştirin durur bakıyım :KK20::KK20:görürüsünüz siz şişin bebelerinizde topilik olun bende fidan gibi oluyum :KK60::KK60::KK60: Az kaldı yavruma 10 kilo bu hafta kilo verememde adetim haftaya görürüsünüz bu sefer çok azimliyim hem kilo verdikçe milletin tepkileri ve eşimin hareketleri hoşuma gitmiyor degil:KK17::KK17::KK17:karar verdim eltim dediya tekerlek gibi olmuşun dediya eşime dedi yazıcıdan tekerlek resmi çıkar koy buzdolabının önüne dedim onu gördükçe dahada hırs geliyor bana ben fidem olucem eltimde tombul kelebek:KK60::KK60::KK60::KK60:artık onu tombul kelebegim diye çagrıcem :KK52::KK52::KK52::KK52:

İnşallah canım inşallah öyledir.Haklısın isyan etmemek gerek.Ne hastalıkları olan insanlar var.Çaresiz durumda olanlar.Allahım yardım eder inşallah hepimize.Sen kalkabiliyormusun canım?oturmak falan serbest mi?

Amin canım biraz sabır gerekli... Şimdi acın taze o yüzden gelgitler yaşıyorsun hepimizin yaşadığı gibi...

Canım ben hep yatıyorum haftada 2 kez duş, wc ye kalkıyorum. Yemeği yatarak yiyorum hafif kaykılmış şekilde bilgisayarı da aynı şekilde...

X