Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Hidennisko canım cumartesi di mi randevun? önemli bir karar verilecek...Hayırlısıyla...

Evet tatlım, hayırlısı bakalım , bir yandan ya dikiş atılırsa diye korkuyorum
Bir yandan da ya atılmazsa diye :KK1:

2 gündür o kadar cok is yapiyorum , hatta ağır bilekaldiriyorum
Esime dedim şimdi kisalmazsa hiç kısalmaz :)))

canım aklıma da geldi şimdi ev toz kir olmuştur temizliği ne yapacak diye? Ağır filan kaldırma canım ya?

Ben de her 2 ihtimalden korkuyordum Arda bey takipten yanaydı ama bir gittim 12 artı 4 te 2 cm. 13 artı 1 de 1.8 cm. Şok üstüne şok. Kendimi hastanede yatıyor buldum...:KK9:

Ama sen benim gibi olma...:KK16:

merhaba arkadaşlar. sonunda mutlu sona ulaştım. allah anne olmayı isteyen herkese bir evlat nasip eder inşallah. doğumumda bebek isteyen tüm anneler için dua ettim umarım sizler için yaptığım dualar kabul olur
21/02/2012 de 38+2 haftalık oğlumu kucağıma aldım. adı kerem. bebeğim sezeryan ile dünyaya geldi. bebeğimin biraz küçük olacağını söylüyordu doktor biraz endişelendirmişti bizi ama 2800 gr doğdu.minik bir bebek ama ben alışkınım kızımda 2900 gr dı zaten. sezeryanım iyi geçti. çok kilo almadığımdan sezeryan sonrasında çabuk topesindearlandım. doğumumu ege üniv. de yaptım. doktorlardan, hemşirelerden ve yoğun bakım servisinden memnunum. serklaj dikişlerimi sezeryandan önce anestezi olmadan aldılar. hiç acı hissetmedim.  sonra genel anestezi ile sezeryan oldum. bir gece yoğun bakımda bir gece özel odada kaldıktan sonra evimize kavuştuk. bebeğimi kucağıma alana kadar hep endişeliydim. çok şükür serklaj sayesinde ve yatarak mutlu sona ulaştık. umarım bundan sonra sorunsuz bir şekilde bebeğimi büyütürüm.

Tuba deryak53 arkadaşımızın bilgileri:21.02.2012 bebek kerem sezaryen doğum serklaj var listede ismi var eksik kalmış....

Ah be CNm denemez olur muyum?
Ama istifra ediyorum öyle yapınca da
Neyse bu da geçecek inşallah

bak şimdi cok şaşırdım
Az önce komşum vardı şikayetlerimi anlattım bana sene troid olmasın dedi
Aslında hamilelikten önce troid testi yapılmıştı çıkmadı ama hamileliklerde olabiliyor mü acaba?

Canım troid hamilelik yükselebiliyor bana 6.haftada bakıldı ama o hafta böle bı sikeyetim yoktu değerlerim normal çıktı hamilelikte önemli ama tedavisi var fark edilmezse Allah korusun düşüğe yada bebekte zeka geriligne neden oluyormuş doktora gittiğinde bu şikayetinden bahset

Ben eski bir tiroid kanseri hastasıyım,tüm tiroid bezim alındı,dolayısıyla hipotiroidiyim ömür boyunca... Çok tedaviler gördüm..Her sabah tiroid hormonu ilacı alıyorum yaklaşık 16 yıldır.. Hamileyken 3 haftada 1 tiroid tahlili yaptırıyordum ve buna göre düzenleniyordu ilaçlarım..Geniz akıntısı problemim hiç olmadı..Hamilelikte de hiç olmadı..Hamilelikte bulantılarım da hiç yok denecek kadar azdı.........
neden bu kadar guclu oldugun, guclu durdugun anlasıldı,canım gecmis olsun,Allah`ım korusun

Canım,Annemde aynı şekilde hasta.. arada atom tedaviside alıyordu uzun zamadır almıyor gerçi:nazar:..senin gibi her sabah ilaç alıyor dozu bazen artıyor doktoru ayarlıyor duruma göre bu rahatsızlığa sahip kişilerde uzun vadede kemik rahatsızlıkları daha çok görülüyormuş..Gençken kemiklerine iyi gelecek şekilde beslenmeye dikkat et istersen ..Annem sık sık sorun yaşıyor bununla ilgili..Çok çok geçmiş olsun:KK16:

canım senin annene de gecmis olsun,Allah yardımcısı olsun insallah
kızına süt verdin senide uyku tutmadıda gelen sıpama örgümü örüyosun:KK1::KK1::KK1:alahım herkeze nasip etsin işallah ne güzel uykuda olmasada annesin işşallah rabim emeklerimizin karlşılıgını veiri hayırlı evlatlar olurlar :KK16::KK16:
amin canım Allah´ım sana da butun isteyenlere de nasip etsin insallah
sikayet gibi mi oldu acaba,tovbe asla sikayet etmem,cok sukur uykusuz da olsam,yorgunluktan perisan da olsam dedigin gibi anneyim
hayırlı evlatlar olsunlar uzun saglıklı omurler sursun butun yavrucuklar insallah
senin de az kaldı sabret kuzum bu sefer her sey guzel olacak insallah,dualarımda sen de varsın

Kızlar gece sohbet güzelmiş. :KK16:

Paşam canım inanıyorum ki güzel olacak her şey. Çok dua ediyorum sana. Allah en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah. İmkanlar oluşturabilirsek ne mutlu, Regrete ile her konuştuğumuzda daha fazla ne yapabilirizi konuşuyoruz. Keşke sihirli bir değneğimiz olsa...

Tubacığım eline sağlık liste harika.
sİNANNURAYIN OĞLUNUN ADI vAHAP Enesmiş başka topikte gördüm. fadikin yusuf eymen, melikenin oğlu olacak. benim de sofika yazmış evin nil uğurluyu da eklersen sevinirim sağ olsun hastanede yattığımda ve muayenelerde Arda beyin hep yanındaydı o da ilgilendi hep....

Narmik özletiyorsun kendini daha sık yaz...

Sofika canım benim de oğlumda bu kramp için mağnezyum kullandım... uYUTMAMIŞ minik kızın bu gece demek...
benim oğlan da bu gece amcasında kalacak kuzenleriyle...

regrete iyiyim kuzum validebağdan troid için dahiliyeye randevu alayım bari... senin de ilk aydan olur...

Kızlar eşim geldi ya, sağ olsun her gün masaj yapıyor azıcık rahatlıyorum...:KK16:

evet canım ben de sanırım ara ara magnezyum alacam boyle uykusuz olmuyor,bugun yine gozlerim agrıyor
gozun aydın evet yaa esin gelmisti birkac gun once,rahatlamıssındır,onun yanında olması bilr baska degil mi

Hidennisko canım cumartesi di mi randevun? önemli bir karar verilecek...Hayırlısıyla...

hidennisko canım insallah hakkında en hayırlı karar verilir
sen bu arada kendini bu kadar yorma,bak agır sakın kaldırma

Sofika karnında büyümüştür gece de zor olur senin için bu sıcaklarda uyumak. Bir de benim göbek altımda tüylenme oldu çok koyu değil ama normal zamandan koyu ve uzun göbek deliğimin yanında da oldu... sende var mı? daha yağa da başlamadım desem ki yağ besledi.:KK9:

eşim geldi mutlu oldum...:KK16:

sana mağnezyum verdi mi dr?

ben de dahiliyeye randevu aldım pazartesi troid için...

Sofika karnında büyümüştür gece de zor olur senin için bu sıcaklarda uyumak. Bir de benim göbek altımda tüylenme oldu çok koyu değil ama normal zamandan koyu ve uzun göbek deliğimin yanında da oldu... sende var mı? daha yağa da başlamadım desem ki yağ besledi.:KK9:

ben 3 aydır magnezyum kullanıyorum..elevittten hariç..kasılmayı engeller krampları da demişti dr bir yerdede keseyi kuvvetlendirir diye okumuştum sanki ama dr yok dedi..ama normal doğumu güçleştirir diyen de var...boşver kramplar zor ya kullanırım ben..

benim önceki hamileliğimde çok olmuştu tüylenme,kocamla yarıştırıyoduk valla :KK1::KK1::KK1:

kızlar benim de sabah korktuğum başıma geldi gözümü açtım wc ye gittim pembe bi akıntı,ödüm koptu,hemen dr yi aradım korkma dedi kahverengi ve pembe akıntıdan korkma dedi bi de crinone jel de yaparmış gerçi bi sefer geldi bi daha gelmedi ama çok korktum yine mi kanamalı günlere başlıyoruz diye bi 10 sene ömrü gitmiştir :KK43:

HİDDENİSKO
canım gelişmelerden mutlaka haberdar et

benim önceki hamileliğimde çok olmuştu tüylenme,kocamla yarıştırıyoduk valla :KK1::KK1::KK1:

kızlar benim de sabah korktuğum başıma geldi gözümü açtım wc ye gittim pembe bi akıntı,ödüm koptu,hemen dr yi aradım korkma dedi kahverengi ve pembe akıntıdan korkma dedi bi de crinone jel de yaparmış gerçi bi sefer geldi bi daha gelmedi ama çok korktum yine mi kanamalı günlere başlıyoruz diye bi 10 sene ömrü gitmiştir :KK43:

HİDDENİSKO

canım geçmiş olsun. korkmaz mı insan? benim bildiğin kan boşaldı şükür bir şey olmadı...Allaha emanet kuzularımız...

HİDDENİSKO

canım geçmiş olsun. korkmaz mı insan? benim bildiğin kan boşaldı şükür bir şey olmadı...Allaha emanet kuzularımız...

Arzu ben elevit kullanıyorum ama magnezyum vermedi dr.

ay Allah korusun bilmem mi her hafta yaşıyordum o kanamaları ben,ha şimdi düştü ha düşüyo diye diye ilerlemiştik,yine öyle olacak diye ödüm kopuyor,insanın eli ayağı tutmaz oluyor,gerçekten Allah'a emanet bebeklerimiz,bu sefer korksak da korkmasak da artık alalım kucağımıza,amin

Chnb sizin şu çatlaklar için olan karışımda neler var?

ben hepsini aktardan aldım. kakao yağı, saf zeytinyağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı, kuşburnu yağı dedim esansını almış görümcem ama onu alma kokusu keskin. şimdi bugday yağı da aldık ama kullanmadım daha...

Olsun Eylem geçmişte serklajsız yatarak tamamlayanlar çok oldu. Ben de oğlumu 29. dan sonra yatarak tamamlamıştım. Doktor mucize nasıl doğmamış o kadar açıklıkla demişti. 4 cm açığım vardı Z. Kamil'e gittiğimde. Sen canını sıkma. İnşallah 30'lu haftaları rahat göreceksin canım. Kendini yorma, artık kaçamak da yapma. Ben diğer oğlumda evde eşime ağlamıştım. Evde yatıyorum diye, televizyonda da 7 Numara diye dizi tekrarı vardı. Pikniğe gitmişlerdi. Eşim halimi görünce evdeki canlı çiçekleri salonun ortasına getirdi, yere çiçekli sofra örtüsü serdi, bir şeyler hazırladı ve biz de piknik yazmıştık evde. Ufak mutluluklar yarat kendine...

canım eşim:KK16::KK16::KK16: eskiden beri ilgiliymiş bak...:KK1:

ben hepsini aktardan aldım. kakao yağı, saf zeytinyağı, tatlı badem yağı, jojoba yağı, kuşburnu yağı dedim esansını almış görümcem ama onu alma kokusu keskin. şimdi bugday yağı da aldık ama kullanmadım daha...

Bunları surunce sanki vicik vicik olacakmışım gibi geldi:KK49:
Emıyor mu hemen bari, sıcakta nasıl yaglanacagim bakalım

Bunları surunce sanki vicik vicik olacakmışım gibi geldi:KK49:
Emıyor mu hemen bari, sıcakta nasıl yaglanacagim bakalım

pehlivan gibi güreşe tutuşmayın haaa :):KK1::KK1::KK1::KK1: ben de hiç sevmem normal krem bile sürünmeyi sevmem,doktorun verdiği mustela marka kremi süründüm de ne oldu 5. ayımda çatır çatır çatladım,kalçalarımda sanki üzerimde birşey yürümüş de ayak izlerini bırakmış gibi iz olmuştu :KK43:

evet canim karnim bayag buyudu ve uyurken donmek bile buyuk caba istiyor artik resmen 4 yastikla uyuyorum ama daisi basiniza diyorum sizin de kocaman olsun da uyuyamayin insallah :KK8:
tuylenmeye gelince benim de gobegimde var ama cok da artmadi gibi zaten vardi sanki gobek buyudukce daha goze batmaya basladi gibi ne bileyim ama ben cok rahatsiz olmuyorum,ilk hamilligimde kildan tuyden cok cekinidim doktorlardan falan her muayene oncesi sanki yeni gelin olacak gibi temizlenirdim :KK1: simdi hic umrumda degil nasilsam oyle gidiyorum ayda bir bacaklara agda 2 haftada bir de ozel bolge jilet o kadar.sen de ozel bolgeye agda yapma lutfen,doktorun yapabilirsin demis olsa bile yapma kuzum hic gerek yok.
bana magnezyum vermedi doktor,tip fakultesinde guya kasilmalara faydasi olmadigini soylediklerinde ben de kendi kendime aldigim magnezyumu da birkamistim daha ilk haftalarda.simdi kramplar icin belki verebilirler soylersem sanirim ama evde zaten bayag diasporal sashe var.
ben 3 aydır magnezyum kullanıyorum..elevittten hariç..kasılmayı engeller krampları da demişti dr bir yerdede keseyi kuvvetlendirir diye okumuştum sanki ama dr yok dedi..ama normal doğumu güçleştirir diyen de var...boşver kramplar zor ya kullanırım ben..
valla ben ilk gebeligimde korkunc dozlarda magnezyum aldim gunde 6 sasheye ciktigim oluiyordu ve ise yaradigini dusundum hep ustelik ben cok kolay bir normal dogum yaptim cokm sukur ama doktorum dogumdan 1 hafta once birakmami soylemisti birakmistim

HİDDENİSKO
hay Allah gecmis olsun insallah tekrarlamaz

evet hidennisko biz biraz oyle kafamiza gore karisim yaptik chnb ile ama ben cok memnun kaldim her gun suruyorum benimkinde kusburnu ve jojoba yok hatta firsat bulup da cikabilirsem alicam jojoba da

Son düzenleme:
X