Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Kızlar benim bu pihtilasma hakkında pek bir bilgim yok
Mesela benim ilk bendimde olmadı ya, ikinci de olma ihtimali var mı?
Kimler risk altında

valla işin açığı bu topiğe rastlamasaydım ve pıhtılaşma testlerini duymasaydım haberim bile olmazdı,Allah korusun bi kaç kayıp olunca dr ler tahlil isteyince ortaya çıkıyor genelde

Ah be CNm denemez olur muyum?
Ama istifra ediyorum öyle yapınca da
Neyse bu da geçecek inşallah

bak şimdi cok şaşırdım
Az önce komşum vardı şikayetlerimi anlattım bana sene troid olmasın dedi
Aslında hamilelikten önce troid testi yapılmıştı çıkmadı ama hamileliklerde olabiliyor mü acaba?

Canım geniz akıntısı ve troid bağlantısını sizden duydum benim bu hamileliğimde de troid sorunum vardı ama şu işlerden ihmal ettim dahiliyeye gitmem lazım...

Kızlar benim bu pihtilasma hakkında pek bir bilgim yok
Mesela benim ilk bendimde olmadı ya, ikinci de olma ihtimali var mı?
Kimler risk altında

Canım senin şükür kaybın yok bu yüzden senden şüphelenip istemezler. Regretenin dediği gibi her hamileliği etkilemiyor. Benim biliyorsun oğlumu onda da erken doğan oğlumda da haberim yoktu hiçbir tedbir almadık sonradan öğrendik sorunu...

ben hiç de sizin gibi tükürme isteği içinde değildim ya da balgam sıkıntım yoktu ama tiroitsorunu çıktı tsh 6 falandı diye hatırlıyorum,hamilelikte tiroit hormonu kalıcı ya da sadece gebelik boyunca dengeszlik gösterebiliyor, gebelik şekeri gibi bi nevi,ihmal etmeyin baktırın,tsh hormonu bebeğin zekasını etkiliyor

İhmal etmemeli gerçekten...

Benim hamileliğimde, sanırım 8 haftalıkken bir sürü test yapmışlardı idrar,kan,Tsh,free T4,hıv,sarılık,protrombin zamanı,protrombin aktivitesi,Inr,toxoplazma,rubella ve daha bir sürü hepsi normal çıkmıştı

Benim çok bulantım olmadı 2-3 kez çıkardım ama sebep hep geniz akıntısıydı :KK43:( ben hamilelik öncesi sigara kullanıyordum öğrenir öğrenmez bıraktım bu akıntıyı ona bağlıyordum ama şimdi anladım ki alakası yok ..Troit değerlerimde normal çıkmış..belki hamilelik hormonlarıyla ilgili bir durumdur..

Bende bulantı çok az oldu ama,bebeği kaybettiğim haftaya kadar midem ağrıdı.. aşırı rahatsız ettiğini çok iyi hatırlıyorum

Seninde başın sağolsun Çok teşekkür ederim.Allah bir daha yaşatmasın inşallah.Yardımcı olmazmısın arkadaşım.Allah razı olsun.Bütün testlerimi yaptırıcam.Rahim filmide çektirmem lazımmı acaba.Çok zor oluyor diyorlar.
canım rahim filminden ben çok korkuyodum hiç korkulucak gibi degil içini ferah tut bebem çektir belkim rahiminde perde vardır:KK30::KK30:ne biliyim rahiminde şekil bozuklugu vs vardı için rahat eder önce testlerini yaptır sonra rahim filimini çektir büyük fakültelere git canım normal hastanelerde yapılmıyo :nazar::nazar:eger istedigin bir şey olursa sorucagın burdakiler profesör oldular cevap veiriler sana bir arkadaş önerebilirim chnb o sana seve seve yardım eder ben kefilim hem o bizden daha bilgili:KK17::KK17::KK17:
Kanda ve idrarda bakıldı.Ama bilmiyorumki.serklaj başarılı olmasa tutmazdı diye biliyorum.Halbuki benim serklaj sağlamdı ama suyum sızıntıyla gelmeye başladı işte.iyice umutsuzluğa kapılıyorum.senide takip ediyorum arkadaşım suyun azaldı ama kese kendini tamir etmiş.İnşallah vaktinde kucağına alırsın bebeğini.Allah yardımcımız olsun...
canım ben pazartesi doktora gittim kızımda doktorum maşşallah dikişin çok güzel kaynamış dedi salı günü sümük gibi akıntı olmaya başladı sonra beklenen son meyerse nişasnmış insan inan ögrene ögrene alışıyo bazı şeyleri canımız çok yansana ne çare düşün 3 kayıp heyecanlı bekliyorsun kalp atışlarını duyuyorsun hayaller kuruyosun sonra tekmeleri hissediyosun diyorsunki allahım işte bu sonra bir agrı bir kanama sonuşç hiş ilk oglumda neyi unutmuyorum birbilsen yemyeşil bir patik örmüştüm dedim kendi kendime yavrum bunumu giyicek eşimle hayaller kurdum ellerimle patiklerin tutma yerlerini yaptım 20 haftalık kocaman bir karın öptüm kokladım annem giyiceksin dedim kıyafet aldık kaç tane ellerimle örgü ördüm baddeniyeler ördün sonra bir agrı doktora gittim dogum sonra eve geldik akyanamlarala yavrumda benimle geldi cansız bedenini attık balkona 6 mart hiç unutmuyorum bir kar bir soguk var bir rüzgar eşim işi yüzünden gitmek zorunda kaldı ben tek kaldım kaynanamın yatak oadsında balkona bakıyorum kedinin cigerine bakar gibi çıktım dışarı aglıyorum burası soguk oglum üşür ben onun üşümemeisi için karnımı kendimi sıcak tuttum vs dedim kaynanam içeri sokamadı eşimi aradılar oda yakınmış yoldaaymış geldi paşam kurban olurum ne olur gir içeri dedi hasta olucan dedim olmaz burası soguk onuda alın ev sicak dedi canım kokar bak yarın gömmeye gidicez dedi yok dedim başladım kutuyu bırakmamaya tamam söz dedi bak alıcam içeri sen o kutuyu hadi anneme ver dedi ben seni alıyım annem bebegi dedi tam verdim sonra baktım tuttu kolundan içeri çakicek yok dedim almıcan yalan söylüyosun üşür üşür üşür yapma dedim zor soktu içeri eşigi geldim kapının attım ayagımı gerisini hatırlamıyorum bayılmışm tek hatırladıgım eşimin anne paşaya birşey oldu ses vermiyo demesi anne onada birşey olursa ben ne yaparım demesi o gün hiç uyumadım yavrumu babası ve işim götürücekti gömmeye kaynanam yıkadı kefenledi ellerinde görnce yayagara çıkardım ne olur onu götürmeyin o daha çok küçük ben o üşümesin diye neler yaptım toprakta nasıl yatsın soguk hava dedim eşim baktı olmadı elimden alamadılar kutuyu kolumdan tuttu ayaklarıyla ayaklarımı kolularıylada kolumu tuttu yapma baba dedim dinlemedi eşim bagırdı bana gittt tutamıyorum kaç gün eşimle konuşmadım beni oglumun mezarına götürmediler halen isterim burdan dua et ne yapıcan diyor kaynatam:KK43::KK43::KK43:2 oglum umuduma hamile kaldım sene sonra dedik rahim dikilicek doktorum gerek görmedi neymiş enfeksiyon vs kaparmışım rahim kapalıymış 18 hata 6 günlükken umudum benden ayrıldı eşimin o simsiyah saçları bir günde bembeyaz oldu:KK43::KK43::KK43:dedim rahimi diktirelim dedim kimse beni dinlemedi gene demediler kan tatlili yaptır benim kürtaşımı yapan doktora sordum gerek yok rahimi dikicez bebek durucak dedi oglum biliyormusun canlıydı dogdugundan yalvarırım bebegime küvez getürün dediysemde olmadı oda vefat etti sonra kızıma hamile kaldım bu sefer dedim rahimi dikicez bebegim durucak gene halaller kurdum 17 hafta 6 günlükken 29 mayısta ömürüm gözlerini yumdu minnacık bedeni vardı öle karşımda yatıyordu yavruma gene yetemedim neyi unutmuyorum biliyormusun eşim canım nasılsın deyince iyi okmaya çalışıcam işşallah dedim sonra ömürüm kızım nasıl dedi sonra filim koptu yetmedim yeteömedim gitti diye doktorlar zor sakinleştirdiler:KK14::KK14: bir onu unutmuyorum birde küçük kaynımı elşim aglarken sarıldı nasıl sırtına vuruyo iki eliyle üzülme abi gene olur demesini :KK43::KK43::KK43:ömürüm öldü çapaya cehhapaya kadar gittim dünyanın testini yaptırdım ne eziyetler çektim buradkiler şahit hiç birşey bulamadılar en son genetiklerde eşimle gittik sizde birşey yok dediler herşey normal eşime dedim bir sebebi olmalı canım yoksa bebeklerim neden ölsün hep kendimi suçladım benim yüzümden öldüler diye hiç unutmuyorum çapadan çıkarken okadar kötü oldumki aglamaktan yerleri göremedim oturdum köşeye aglıyorum garip eşimde arkasında zannetmiş bir bakmış ben yokum beni görenler demiştirki tüh kesin bir tanıdıgı öldü yazık demişlerdir kesin eşim geldi yapma paşa allahım bir sebebi olması lazım ne olur bir sebep sonra burdaki arkadaşlar arda beye gittiler banada söylediler belkim burda yazıcaklarıma kızıcaklar ama onlar karşıladı arda beyin parasını 2 kişler onlar kendilerini biliyo genetik testlerimin parasınıda erkek kardeşime para geldi o verdi hep dua ediyorum aklıma geldikçe onlar sayesinde ögrendim neyin oldugunu sizleri seviyorum kızlar sevgili chnb ve regretem sizler canımısınız:KK16::KK16::KK16:regrete beni doktora götürüdü arabasıyla o biliyo arabada çok agladım şuan agladıgım gibi:KK14::KK14:iyiki sizleri tanımışım iyiki söz verdim kendime chnbeye yetişememde regreteye yetişiirim eger hamile kalmazsam elimi üstünden çekmicem söz veriyorum burda hamile olursamda kadere artık allahım sizlere bol kazanç eşlerinle evlatlarınızla sevdikelrinizle ömür versin tuttugunuz altın olsun işşallah :KK48::KK48::KK48:şimdi ilaçlara başladım bakalım ilerisini bilemem yaradan ne gösteririse artık allahım bütün melek annelerine sabır versin çok zor ben 3 evladımı kaybeden birir olaraktan halen zaman zaman gözlerim olar işşallah bu gözyaşlarım evlatlarımın ölümüne degilde dogumuna aglar seviçten zaten bir daha denerim olmadı daha düşünmem :KK14::KK14:
PAŞAM canım valla bende cok seviniyorm tabi agostos dedim ama bilmiyorm cünkü öncedende subat ve mart demiştim cok umutluydm ama olmadı insaallahh yine hayal kırıklıgına ugramam valla su agustosta nüfus patlaması olur mu bilmemde umarım hamile sayısında bayagı bir artıs olur sen galiba eylülü beklicen ben her bekleyenle bekliyorm önce chnbyle subatı bekledm martı bekledm o hamile kaldı sonra eylül gülünü bekledm onunla aynı ay olurm dedim olmadı sonra duyaydını bekledm onunla olurm sandm yine olmadı simdi kimin gurubundayım onu bile bilmiyorm (vayyyy be listede kabarıkmış kac kişinin hamileligine sahit olmusum)bakalım hayırlısı 10ay bekledm yine beklerim yeterki bende yada eşimde sorun cıkmasn ben yumurtlamamktn korkuyorm sadece hayırlısı
CHNB canım haklısın ama benim hatam ben doktora cocugm olmuyo diye cektrmk istiyorm diyince kadında sana daha cocugu olamıyo diyemeyzki daha 1sene dolmadı dedi düşükle ilgili desem belki olabilir derdi zaten kabul bile etse kendi yapmıck bu hastanede yapılamıyormuş araştrdm eşimin kuzenındn haber bekliyorm adetime daha 20gün var arastrsnda korkuyorm ama yaptırmayı düşünüyorm cok sagol hapıda bırakmıcam 11tane yutmusum bu ay zaten cocuk istemiyorm gerisinide yutarım
HİDENNİSKO canım sagol evet cok üzüldm ama kist cok sasırtıcı bir sekilde yok oldu insaallahta bebekte cok bekletmz seninde hersey gönlünce olsun duanı eksik etme
EYLÜLGÜLÜ canım zaten chnb söylemişti sagolsun sende faydasını görmüştn ondan testin adını istedm sagol acelem yok desem yalan söylemiş olurm o testi bide yumurtlayıp yumurtlamadıgımı bilmedigim için istiyorm rahmimde sorun olmasnda bekledm yine beklerm insaallah almak istiyorm siz faydasını gördünz insallah bende görürüm tabi ramaznda ne kadar aktif olurz bilemiyorm:KK1:
canım sen eylülü bekle istersen garanti olur ne kaldı eylüle:KK20::KK20:
Bir sayfa cevap yazdım hepsi silindi yaa:KK47::KK43: Sizede oluyormu böyle cvp verirken uzun beklersem cevapları yazıp gönderdiğimde çıkış yapmış oluyor tekrar şifre girişi istiyor:KK47:
:KK43::KK43:çok başıma geldi bebem ya sorma:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:
Tekrar yazacağım ama alıntı yapmadan . ..

Bade81,Arkadaşım Allah sabır versin..bir daha yaşatmasın İnşallah..Burası insana çok iyi geliyor sende fırsat buldukça yaz cnm Bu durumda herkeze aynı şeyi söylüyorum bu durumun tek ilacı zaman bence..İçinde hep acısı kalıyor ama zamanla hafifliyor geleceğe daha umutla bakabilmeni sağlıyor..daha sağlıklı düşünebiliyorsun zamanla ..

Eylülgülü,canım öğrenmişsin sende ..Bugün senin için bu işten iyi anlayan birine sordum heyet raporu aldığın zaman işverene hiçbir dezavantajı olmuyor senin için prim ödemiyor maaşını sgk ödüyor..Ama normal rapor olayını bilmiyorum onu sormayı unuttum:26:..İşverenin bu uzun rapor olayında işten çıkarma hakkı var ama kişi hamileyse dava açtığı durumda normalden daha fazla tazminat alırmış bu durumda işverenin daha fazla zararına sebep olurmuş..

Duyaydin,canım Bu pıhtılaşma olayı bende çıktığından beri sürekli araştırıp okuyorum..Öğrendiğim bilgilere göre asıl düşüğe sebep olan faktor V ve protrombin gen mutasyonu bunlarda homozigot olunması işi daha ciddileştiriyor ama heterezigot olmakta önemsenmeyen bir durum değil bende protrombin gen mut heterezigot çıktım Arda Bey'de diğer gittiğim prof da iğne dedi..Araştırdığım yerlerin bazılarında taşıyıcılığın önemli plmadığı vs bahsedilmiş ama benim gittiğim iki doktorda öyle konuşmadı İlk gittiğim prof 0,6 kullanmamı önerdi üstelik bunlar 0,2 den başlıyor bana en düşük dozda önermedi..Arda Bey'e sormaya unuttum kaçlık kullanmam gerekir diye gittiğimde soracağım..Mthfr mutasyanlarda ise bazı vitaminlerin vicut tarafından emiliminde sorun oluştuğu için folik,b 12,b 6 gibi vitaminlerin ekstra ve hamilelik düşünülmeden daha öncesinde kullanılması çok önemliymiş..Ayrıca bu pıhtılaşma olayı her gebeliği etkilemiyor bazen kişi 2 normal zamanda sağlıklı bebek doğuruyor ama sonrasında üst üste düşük yapıyor onun üzerine bir bakıyorlar pıhtılaşma çıkmış ..Bu konu doktorlarında üstünde fikir birliğine vardığı bir durum değil kimi asprin veriyor yeterli diyor kimi asprin artı iğne kimi sadece iğne..Aslında bu iğne dozlaının bu konunun uzmanı hematolog tarafından yaşa boya kiloya göre düzenlenmesi en doğrusuymuş..Neyse işte benimde kafam karışıyor Arda Bey'e gittiğim zaman kafamdaki bu soru işaretlerini paylaşacağım..Benin Arda Bey harici gittiğim prof hamile testi pozitif olur olmaz iğne dedi bakalım Arda Bey kalp atışı olunca mı önerecek Diğer doktor folbiol sana fazla mg olarak dedi başka bir folik önerdi ama Arda Bey,folbiol al dedi coraspin verdi..vitamin başlattı..Ama ben gidince diğer dr söylediklerini de belirterek hepsini soracağım ..Sana önerim bu iğne asprin vs için bence başka bir iki dr daha fikir al ..
canım doktor agustos diyor ama sen bu ilaçları 3 ay kullan eylülde start ver kız bak sana teklif birlikte sabahlar olmasın deriz :KK17::KK17::KK17::KK17:

Ah be CNm denemez olur muyum?
Ama istifra ediyorum öyle yapınca da
Neyse bu da geçecek inşallah

bak şimdi cok şaşırdım
Az önce komşum vardı şikayetlerimi anlattım bana sene troid olmasın dedi
Aslında hamilelikten önce troid testi yapılmıştı çıkmadı ama hamileliklerde olabiliyor mü acaba?

Ben eski bir tiroid kanseri hastasıyım,tüm tiroid bezim alındı,dolayısıyla hipotiroidiyim ömür boyunca... Çok tedaviler gördüm..Her sabah tiroid hormonu ilacı alıyorum yaklaşık 16 yıldır.. Hamileyken 3 haftada 1 tiroid tahlili yaptırıyordum ve buna göre düzenleniyordu ilaçlarım..Geniz akıntısı problemim hiç olmadı..Hamilelikte de hiç olmadı..Hamilelikte bulantılarım da hiç yok denecek kadar azdı.........

Endokrin doktorum hamilelikte annenin TSH sı 1,5 ve biraz altı olduğunda doğacak bebeğin zekasının % 10 daha artacağını söylemişti...........

Paşam,chnb de bende severek içten yardımcı olduk canım..Senin bebeğini kucağına almana en ufak bir neden olabilirsek en büyük mutluluk bu olur.. bende chnb de kendimiz kadar istiyoruz senin anne olmanı..Duaların için Allah razı olsun İnşallah hepimizin duaları kabul olur..Sanada maşallah canım çok mücadele ediyorsun fakülte vs gittin tüm testlerini yaptırdın Kiloda veriyorsun güzel güzel.. Ama bak az kaldı artık kaçırma işlerine falan son ver artık Eylüle gerçekten bişey kalmadı hem biliyorsun 70 olursan benden sana süpriz var ama sorma söylemem :KK1::KK1: ..

Yanına arkadaş arıyorsun seni seni :KK1: Eylülde hamile kalayım da beraber sayalım haftaları diyorsun:KK49: Ya paşam nasip işleri bunlar ağustosta başlarım ilk ay olcak 2-3 ayda olacak diye birşey yokki Allah ne zaman nasip ederse artık..Arda Bey derse Ağustos ayında da kalma o zaman beklerim..Ama aslına bakarsan Eylül hiç istemiyorum ilk hamile kaldığım ay eyül tarihlerin bu kadar uyumlu olması belki beni üzer:KK43: Hakkımda en hayırlı zaman neyse o zaman olsun inşallah

Ben eski bir tiroid kanseri hastasıyım,tüm tiroid bezim alındı,dolayısıyla hipotiroidiyim ömür boyunca... Çok tedaviler gördüm..Her sabah tiroid hormonu ilacı alıyorum yaklaşık 16 yıldır.. Hamileyken 3 haftada 1 tiroid tahlili yaptırıyordum ve buna göre düzenleniyordu ilaçlarım..Geniz akıntısı problemim hiç olmadı..Hamilelikte de hiç olmadı..Hamilelikte bulantılarım da hiç yok denecek kadar azdı.........

Canım,Annemde aynı şekilde hasta.. arada atom tedaviside alıyordu uzun zamadır almıyor gerçi:nazar:..senin gibi her sabah ilaç alıyor dozu bazen artıyor doktoru ayarlıyor duruma göre bu rahatsızlığa sahip kişilerde uzun vadede kemik rahatsızlıkları daha çok görülüyormuş..Gençken kemiklerine iyi gelecek şekilde beslenmeye dikkat et istersen ..Annem sık sık sorun yaşıyor bununla ilgili..Çok çok geçmiş olsun:KK16:

Canım,Annemde aynı şekilde hasta.. arada atom tedaviside alıyordu uzun zamadır almıyor gerçi:nazar:..senin gibi her sabah ilaç alıyor dozu bazen artıyor doktoru ayarlıyor duruma göre bu rahatsızlığa sahip kişilerde uzun vadede kemik rahatsızlıkları daha çok görülüyormuş..Gençken kemiklerine iyi gelecek şekilde beslenmeye dikkat et istersen ..Annem sık sık sorun yaşıyor bununla ilgili..Çok çok geçmiş olsun:KK16:

Ben de iyot 131 tedavisi gördüm.Nükleer tıp bölümünde 3 gün karantina odasında kaldım..:)
Teforun kalsiyum emilimini azalttığını söylemişlerdi..Kalsiyum almaya özellikle dikkat ediyorum..Herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum..Sadece çok yorgunsam tüm kemiklerimin üzerinden kamyon geçmişçesine bitkin oluyorum :))

Ben de iyot 131 tedavisi gördüm.Nükleer tıp bölümünde 3 gün karantina odasında kaldım..:)
Teforun kalsiyum emilimini azalttığını söylemişlerdi..Kalsiyum almaya özellikle dikkat ediyorum..Herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum..Sadece çok yorgunsam tüm kemiklerimin üzerinden kamyon geçmişçesine bitkin oluyorum :))

Aynı şeyleri yaşamışsınız annem de karantina da kalmıştı çıktığı zamanda herşeyini ayırıyorduk yaklaşmıyorduk :KK43:( çok üzülürdüm ben o durumlarda neyse uzun zamandır almadı o tedaviyi..Tekrar geçmiş olsun canım ..Sen zaten dibine kadar araştırmışsındır :KK1: yan etkileri vs

ANNE ve BEBEKLERİMİZ
Adı----------------------cinsiyeti----------adı-------------------------doğum tarihi------------serklaj
:nazar:dibircik-----------------erkek-------------Barış-----------------------...05.2088--------------var
:nazar:hidennisko--------------erkek-------------Ege------------------------04.07.2008-------------var
:nazar:Saliha06----------------kız---------------ElifBeyza-------------------26.12.2008--------------var
:nazar:saslan------------------erkek-------------ÇınarDemir-----------------09.01.2009--------------var
:nazar:kelebek 41--------------kız---------------Kalbinur--------------------22.01.2009--------------yok
:nazar:nery--------------------kız---------------NehirDuru------------------05.02.2009--------------var
:nazar:Melek81----------------erkek-------------AliTuna--------------------07.02.2009--------------yok
:nazar:rhn---------------------kız---------------BerenEzel------------------14.02.2009--------------var
:nazar:Tiwiks------------------erkek-------------Çağan---------------------10.03.2009-------------var
:nazar:Fklic--------------------kız---------------:KK50:-----------------------18.04.2009-------------yok
:nazar:hemşin53---------------kız---------------Elif-------------------------18.06.2009-------------var
:nazar:salihas------------------kız---------------Eylül-----------------------06.09.2009-------------var
:nazar:Yağmurcn---------------erkek------------YusufBora------------------15.10.2009--------------yok
:nazar:Tuğba-ŞEKER-----------erkek-------------:KK50:-----------------------24.10.2009--------------var
:nazar:Tuubay-----------------kız&kız&erkek-----Elif&Zeynep&Mert-----------........2009--------------var
:nazar:nermn------------------:KK50:--------------:KK50:-----------------------26.05.2010--------------yok
:nazar:NarMik------------------kız&erkek---------SelinAlmina&SerkanÇınar-----02.06.2010-------------var
:nazar:Zeyhat------------------?-------------------?------------------------02.06.2010-------------yok
:nazar:DEBA-------------------kız&erkek-------------?------------------------....06.2010--------------var
:nazar:sofika-------------------kız---------------Filiz Erin------------------------01.07.2010----------var
:nazar:cananur-----------------erkek-------------AhmetKaan-----------------07.07.2010-------------var
:nazar:Canzi3445---------------erkek-------------:KK50:------------------------16.07.2010-------------var
:nazar:DERİSS------------------kız&erkek---------Ecrin&Barış-----------------23.12.2010-------------var
:nazar:Edamecrin---------------kız----------------Gözde---------------------2010-------------------var
:nazar:Yaren-------------------kız----------------Sezin----------------------20.02.2011-------------var
:nazar:Güldenaz----------------kız----------------:KK50:------------------------:KK50:---------------------var
:nazar:Tatlışoğlu---------------kız-----------------İlke-----------------------03.03.2011-------------var
:nazar:Nuray-------------------kız----------------Özge----------------------20.03.2011-------------var
:nazar:Şafak-------------------kız----------------:KK50:-------------------------:KK50:--------------------var
:nazar:Ayer82------------------erkek-------------:KK50:------------------------21.04.2011-------------var
:nazar:Özlem-------------------kız----------------Deniz----------------------02.05.2011-------------var
:nazar:Eylem-------------------kız----------------Duru-----------------------16.05.2011-------------yok
:nazar:Ardatuana---------------kız----------------Esila-----------------------13.06.2011-------------var
:nazar:Elifce--------------------kız----------------EsmaEla--------------------18.06.2011------------var
:nazar:sbl1980------------------kız----------------Duru-----------------------01.07.2011------------var
:nazar:Mavilinilay----------------kız----------------Ekin-----------------------01.08.2011------------var
:nazar:Selen_k------------------kız----------------Beren----------------------18.08.2011------------var
:nazar:minimini------------------kız----------------Beril------------------------05.09.2011------------var
:nazar:samyeli------------------erkek--------------Eymen---------------------09.09.2011------------var
:nazar:Crameren----------------erkek--------------Mert-----------------------13.09.2011------------var
:nazar:melekceren--------------kız-----------------Melis----------------------16.09.2011------------var
:nazar:gamze81----------------erkek---------------ErsanÇınar-----------------17.09.2011------------yok
:nazar:elza81------------------erkek---------------Demir----------------------21.09.2011------------yok
:nazar:erdennazlı---------------kız-----------------Beren----------------------22.09.2011------------var
:nazar:arzufirdevs--------------kız-----------------İnci----------------------- 22.09.2011-------------yok
:nazar:tuubaaoz---------------erkek---------------Kıvanç----------------------28.10.2011------------var
:nazar:sumeyye25--------------kız-----------------NisaNur---------------------29.10.2011------------var
:nazar:medusa_0403------------kız-----------------ElvinEce--------------------20.11.2011-----------var
:nazar:nursin1981--------------kız&erkek-----------Elvinİpek&EymenKaan--------09.12.2011-----------var
:nazar:ceylinirem---------------erkek---------------Enes------------------------16.12.2011-----------var
:nazar:kardelen086------------kız&kız--------------Almina&Destina-----------------:KK50:-----------------yok
:nazar:Boncuk26---------------erkek---------------Kerem-----------------------07.01.2012-----------var
:nazar:deryak53----------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:-----------------var
:nazar:Bermel------------------erkek---------------:KK50:---------------------------:KK50:----------------var
:nazar:girl85--------------------:KK50:----------------:KK50:--------------------------:KK50:----------------var
:nazar:sinannuray--------------erkek----------------:KK50:------------------------08.05.2012------------var
:nazar:Fadik-------------------erkek----------------:KK50:------------------------01.07.2012------------var

HAMİLELERİMİZ

Adı----------------------cinsiyeti--------------------------beklenen doğum tarihi------serklaj:
:nazar:Ayer82-------------------kız---------------------------------:KK50:-----------------------yok
:nazar:melikee------------------:KK50:--------------------------------:KK50:------------------------var
:nazar:arzufirdevs-------------erkek------------------------------06.09.2012--------------------yok
:nazar:sofika-------------------kız-------------------------------09.09.2012--------------------var
:nazar:sevdanehri54------------:KK50:----------------------------------:KK50:------------------------var
:nazar:sinem8484-------------kız&erkek-----------------------------27.10.2012--------------------var
:nazar:chnb--------------------erkek------------------------------08.12.2012-------------------laparoskopik serklaj
:nazar:sezen_kayaalp-----------:KK50:------------------------------30.12.2012---------------------var
:nazar:hidennisko---------------:KK50:------------------------------25.01.2013---------------------yok
:nazar:yaren58-----------------:KK50:------------------------------:KK50:----------------------------yok

HAMİLELİK HABERİ BEKLEDİKLERİMİZ

Adı-----------------------Müjdeyi vereceği tarih
Regrete---------------------:KK6:
jorjet-----------------------:KK6:
paşam3405------------------:86:

Doktor Tavsiyelerimiz

Adı: Sofika
Serklajı Yapan Dr: dr.Dyawolow
Takip Eden Dr: dr.Dobreva
Sonuç: 37.hft normal doğum
-------------------------------------------------------------
Adı: tuubaaoz
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: op.dr.Orçun Sezer
Sonuç: 37+5 normal doğum
Adı: ceylinirem
Serklajı Yapan Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Takip Eden Dr: op.dr.Ahmet Seçkin Önoğlu
Sonuç: 39+5 sezeryan doğum
Adı: Narmik
Serklajı Yapan Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer
Takip Eden Dr: prf.dr.Namık Demir-op.dr.Orçun Sezer-op.dr.Şenay Aycan-op.dr.Levent Erkan-prf.dr.Mert Kazandı
Sonuç: 32+4 spinal sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: saslan
Serklajı Yapan Dr:prf.dr. Namık Demir
Sonuç: sezeryan doğum
--------------------------------------------------------------
Adı: Fadik
Serklajı Yapan Dr: doç.dr. Arda Lembet
Takip Eden Dr: doç.dr. Arda Lembet
Sonuç: normal doğum
---------------------------------------------------------------
Adı: Cananur
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Cemil Akgül
Sonuç: doğum
Adı: Yaren
Adı: Nursin
Adı: Twiks
----------------------------------------------------------------
Adı: Edamecrin
Serklajı Yapan Dr: İsmail Küçükerdoğan
Adı: Tubaşeker
Serklajı Yapan Dr: Yunus Gedikbaşı
Adı: Crameren
Serklajı Yapan Dr: Ali Fuat Şengör
Adı: melikee
Serklajı Yapan Dr: op.dr. Akif Alkan
Takip Eden Dr: op.dr. Akif Alkan
Sonuç: hamile
Adı: girl85
Serklajı Yapan Dr: dr. Musa Yılmaz
Takip Eden Dr: dr. Musa Yılmaz
Adı: morkanat
Serklajı Yapan Dr: Filiz Bilgin Yanık
Adı: Sinannuray
Serklajı Yapan Dr: Tuğrul Abacıoğlu
Takip Eden Dr: Tuğrul Abacıoğlu
------------------------------------------------------------------
Adı: hidennisko
Serkalajı Yapan Dr: Hüseyin Mutlu(Mecidiyeköy Maya Klinik)
Adı:sinem8484
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Takip Eden Dr: prf. dr. Osman Devlioğlu
Adı: chnb
Serklajı Yapan Dr: doç. dr. Arda Lembet - doç.dr. Cem Demirel
Takip Eden Dr: dr. Hülya Artuç(Antakya-12.haftya kadar) - doç.dr. Arda Lembet
--------------------------------------------------------------------
Adı: LANDARC
Serklajı Yapan Dr: prf. dr. Bülent Duran
Sonuç: 28.hft doğum
-----------------------------------------------------------------------
Adı: dibircik
Serklajı Yapan Dr: Süleyman Eserdağ
---------------------------------------------------------------------
Adı:salihas
Serklajı Yapan Dr: Fuat Akercan (E.Ü.)
Sonuç:doğum
---------------------------------------------------------------------
Adı:Saliha06
Serklaj Yapan Dr: Nurettin Kavcı
Takip Eden Dr:Nurettin Kavcı
--------------------------------------------------------------------
Adı:nery
Serklaj Yapan Dr: prf.dr.Tarık Aksu(ilgisizmiş)
Takip Eden Dr: Dr. Türkan Örnek,Ayşe Saltık
Sonuç: epidural sezeryan
-------------------------------------------------------------------
Adı:Zeyhat
Takip Eden Dr:dr fatih durmuşoğlu
Sonuç:doğum (serklaj yok)
Adı:DEBA
Serklaj Yapan Dr: celal latif küpeli
Takip EDden Dr:celal latif küpeli
Adı:güldenaz
Serklajı Yapan Dr:Tahir Aslan
Takip Eden Dr:Tahir Aslan
------------------------------------------------------------
Adı:sezen_kayaalp
Serklajı Yapan Dr: Rıza Karaca
Takip Eden Dr:Rıza Karaca
Sonuç:hamile

yeni isimler:

yasnur serklaj var. erkek bebek isim:?, dt:2010 (30 haftalık doğum)

sinop-e serklaj var- d.t:2010 kız bebek, isim: melis

ozlem483 serklaj ve takip: prof. erol tavmergen- izmir

elfce: serklaj ve takip: dr handan aytaç özkul- istanbul

jaluse- serklaj var 15 .07. 2011 - erkek bebek isim:?

nefisem- vajinal pessary var- 02. 2011- almanya bebek :?

Ayer82- dr. tayfun toptaş takip ve serklaj- erzurum

Mavinilay- 1. bebek serklaj:kemal özgür takip: dr. erhan muluk
2. bebek serklaj ve takip: erhan muluk

Mavinilay- 1. bebek serklaj:kemal özgür takip: dr. erhan muluk
2. bebek serklaj ve takip: erhan muluk antalya

canm bu listeye ilaveten sen takibene bir dr daha eklememi istemiştin bulamadım bir daha yazarmısın

kızlar benim kız uyandırdı sutunu icti geri uyudu ama bende uyku kactı bi kere:KK6:
bir de ust bacagımda hafif bir agrı var ama rahatsız ediyor cok,sanırım magnezyum almak lazım,gecen gece de siddetli kramp girmisti

kızlar benim kız uyandırdı sutunu icti geri uyudu ama bende uyku kactı bi kere:KK6:
bir de ust bacagımda hafif bir agrı var ama rahatsız ediyor cok,sanırım magnezyum almak lazım,gecen gece de siddetli kramp girmisti
kızına süt verdin senide uyku tutmadıda gelen sıpama örgümü örüyosun:KK1::KK1::KK1:alahım herkeze nasip etsin işallah ne güzel uykuda olmasada annesin işşallah rabim emeklerimizin karlşılıgını veiri hayırlı evlatlar olurlar :KK16::KK16:
canım rabbim şifa versin çok geçmiş olsun inan bilmiyodum şimdi işşallah iyisindir bu arada demeden geçemicem senin mucizeler maşşallah git gide büyüyor rabbim ömürlerine ömür katsın işşallah
Paşam,chnb de bende severek içten yardımcı olduk canım..Senin bebeğini kucağına almana en ufak bir neden olabilirsek en büyük mutluluk bu olur.. bende chnb de kendimiz kadar istiyoruz senin anne olmanı..Duaların için Allah razı olsun İnşallah hepimizin duaları kabul olur..Sanada maşallah canım çok mücadele ediyorsun fakülte vs gittin tüm testlerini yaptırdın Kiloda veriyorsun güzel güzel.. Ama bak az kaldı artık kaçırma işlerine falan son ver artık Eylüle gerçekten bişey kalmadı hem biliyorsun 70 olursan benden sana süpriz var ama sorma söylemem :KK1::KK1: ..

Yanına arkadaş arıyorsun seni seni :KK1: Eylülde hamile kalayım da beraber sayalım haftaları diyorsun:KK49: Ya paşam nasip işleri bunlar ağustosta başlarım ilk ay olcak 2-3 ayda olacak diye birşey yokki Allah ne zaman nasip ederse artık..Arda Bey derse Ağustos ayında da kalma o zaman beklerim..Ama aslına bakarsan Eylül hiç istemiyorum ilk hamile kaldığım ay eyül tarihlerin bu kadar uyumlu olması belki beni üzer:KK43: Hakkımda en hayırlı zaman neyse o zaman olsun inşallah
:KK1::KK1::KK1:evet canım yanıma arkadaş arıyorum sen bakma eylül dedigime ekimde olabilir :KK53:hep kış ayına gelsin istiyorum sıcak olmaz rahat rahat yatarım hem dışarıyada canım akmaz bakaılım ddigin gibi kader kısmet işi ben kızımda korunmayı bıraktım o ay hamile kaldım :KK16::KK16:bundad bakmışsın hiç kalamam:18::18:rabbim ne vriyosa hayırlısını versin işşallah bu arada önemli degil sizlerin ne kadar iyi birileri oldugunu burdanmı saklıcam tekrardan teşekkür ederim bak şimdi şöyle düşün olduda sizleri tanımadım ardayada gitmedim bu cepte sonra cerraha çapaya gittim dedilerki doktorlar proluton depont magnezyum vs içicen dediler oldu rahimide diktirdim gene giiti kan pırtılaşmasını bilmeseydim nasıl olucaktı bu iş:KK30::KK30:her şey bir vesile canım bu topigide nasıl buldum biliyomusun ne ararsam hep karşıma çıktı eşimede dedim zaten hep bu site çıkıyo diye üye oldum vs burdayım işte :KK1::KK1:biryandan eymen ayagıöda sallıyorum bir yandan sizlere laf yetişitiriyorum iyimi:KK1::KK1:annesi bu akşam hiç uyumamış altını aldım üstünü degiştirdim yatırmadanda bir güzel taciz ettim:KK1::KK1::KK1:şimdi ayagımda mışıl mışıl uyuyor:KK16::KK16::KK16:okadar güzel bir manzara varki ayagımda ne sen sor ne ben sööylüyüm anlatılmaz yaşanır diyolarya:KK16::KK16:kızlar günaydın sabah 6 kalktım eşim erken gitti işe annemi doktora götürücem bu arada demeden geçemicem eymenin o minnacık ayakları kleyyede :KK1::KK1::KK1:sizlere yazarken ayak bir otarafa bir butarafa gidiyor ben bunu ayaklarını yerim:KK56::KK56::KK56:annemi rutin kontrole götürücem şekerine tansiyonuna bakılıcak bende kahvaltımı yaptım ögrenci edasıyla ialçalrımı içtim 8.30 gibide çıkarım işşallah hastaneye bakalım artık kendinize iyi bakın olurmu:KK48::KK48::KK48:

Son düzenleme:
Şimdi kan tahlillerine baktım Arda beyin istediği tahliller icinde tsh da varmış 2.1102 çıkmış
Sorun yokmuş yani:KK9:

Kızlar gece sohbet güzelmiş. :KK16:

Paşam canım inanıyorum ki güzel olacak her şey. Çok dua ediyorum sana. Allah en kısa zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah. İmkanlar oluşturabilirsek ne mutlu, Regrete ile her konuştuğumuzda daha fazla ne yapabilirizi konuşuyoruz. Keşke sihirli bir değneğimiz olsa...

Tubacığım eline sağlık liste harika.
sİNANNURAYIN OĞLUNUN ADI vAHAP Enesmiş başka topikte gördüm. fadikin yusuf eymen, melikenin oğlu olacak. benim de sofika yazmış evin nil uğurluyu da eklersen sevinirim sağ olsun hastanede yattığımda ve muayenelerde Arda beyin hep yanındaydı o da ilgilendi hep....

Narmik özletiyorsun kendini daha sık yaz...

Sofika canım benim de oğlumda bu kramp için mağnezyum kullandım... uYUTMAMIŞ minik kızın bu gece demek...
benim oğlan da bu gece amcasında kalacak kuzenleriyle...

regrete iyiyim kuzum validebağdan troid için dahiliyeye randevu alayım bari... senin de ilk aydan olur...

Kızlar eşim geldi ya, sağ olsun her gün masaj yapıyor azıcık rahatlıyorum...:KK16:

Hidennisko canım cumartesi di mi randevun? önemli bir karar verilecek...Hayırlısıyla...

X