Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım işşallah annem ilaçları içtigimi görüyoya diyoki allahım işşallah bu sefer ver evladıma emeklerini boşa çıkarma diyor:KK14::KK14:
bu arada güzel ve güneşli günler bizi bekliyo artık sabahlar olmasınlara başlarız kanımca:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

canım sevindim senin adınA TÜH SEN SABAHLAR OLMASIN DİYEMEZSİNDE ŞİMDİ:KK1::KK1::KK1:SEN ÜZÜLME BEN DERİM SENİN YERİNE:KK9::KK9::KK9:

KIX OVALASYOM TESTİ OLUYOMUKİ BACIM YA:44::44:

İnşallah emeklerin zayi olmaz canım...

Valla özledim bu muhabbetlerinizi. Biz hamileliği öğrendikten beri dünya ahiret bacı kardeş olduk canım...:KK9:

Benim yerime de deyin...:KK1:

Kendime değil kız testler...:KK9:

canım işşallah annem ilaçları içtigimi görüyoya diyoki allahım işşallah bu sefer ver evladıma emeklerini boşa çıkarma diyor:KK14::KK14:
bu arada güzel ve güneşli günler bizi bekliyo artık sabahlar olmasınlara başlarız kanımca:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

canım sevindim senin adınA TÜH SEN SABAHLAR OLMASIN DİYEMEZSİNDE ŞİMDİ:KK1::KK1::KK1:SEN ÜZÜLME BEN DERİM SENİN YERİNE:KK9::KK9::KK9:

İnşallah emeklerin zayi olmaz canım...

Valla özledim bu muhabbetlerinizi. Biz hamileliği öğrendikten beri dünya ahiret bacı kardeş olduk canım...:KK9:

Selam Kızlar:KK3:.Biraz önca Arda Bey beni aradı konuşmamızı özetliyorum..Pıhtılaşma faktörleri içinde protrombin gen mutasyonu en sevmediğim dedi Allahtan taşıyıcısın ama buda önemli bir durum dedi..Hamilelik öncesi coraspin 100 mg,Folbiol ve Apicobal günde bir almamı istedi hamilelik öncesi 1 ay kadar bunların kullanılmasını öneriyorum 1 ay kadar korun dedi :26: Lipopretein değerimin yüksek olmasından kaynaklı gelmeden önce sabah aç karnına kan yağlarına baktır o sonuçlarla birlikte 1 ay sonra gel dedi..Beslenmeme dikkat etmemi önerdi kilomu sordu normal olduğunu söyledi sigara sordu çok azalttığımı ama kullandığımı söyledim bırakmamı istedi:KK14::KK14::KK5: Ben zaten bırakmaya kararlıydım bu durumda hemen bırakıyorum ..

Ayrıca ,Hideniskoyu sordu bana ne oldu o arkadaşınız dedi nerde ne zaman gelecek bana dedi ..Bende şehir dışında gelecek size dönüyor dedim..Hidenişko canım Arda Bey seni merak etmiş yani:KK1:

Son olarak Arda Bey,coraspin kullanımın hamileliğe engel olduğunu daha geç kalındığını söylüyorlar dedim yok öyle bir çalışma dedi peki benim bu durumum ne olacak benim hamileliğim tamamlanırmı dedim peşimi bırakma benim dedi müsait zamanlarımı yakala gel sor ihmal etme dedi ve kapattık:KK16:

Ben,Arda Bey'in yoğunluğundan vs acaba arada gittiğim diğer profa mı gitsem diye düşünüyordum..Ama bu gün son kararımı verdim Arda Bey'in deyimiyle ben artık onun peşindeyim:KK1:

:KK16: :KK16: :KK16:

Hiç bir şeyi unutmuyor Arda beyimiz
Hafta sonu kavuşuyoruz inşallah!
:KK1: canım doğru mutasyonlar da aynıymış...:KK1:

peki iğne 0.6 di mi?

canım belki genetik bir durum diye araştırma gereği duymuştur ismimi de yazdım.

eşim geldi hataydan...:KK16:

Gözün Aydın tatlım

Bende yuvamdayim
İstifra ile gecen bir yolculuk ardından yine inanılmaz bulantılar eşliğinde yatmaya gidiyorum :KK30:

Selam Kızlar:KK3:.Biraz önca Arda Bey beni aradı konuşmamızı özetliyorum..Pıhtılaşma faktörleri içinde protrombin gen mutasyonu en sevmediğim dedi Allahtan taşıyıcısın ama buda önemli bir durum dedi..Hamilelik öncesi coraspin 100 mg,Folbiol ve Apicobal günde bir almamı istedi hamilelik öncesi 1 ay kadar bunların kullanılmasını öneriyorum 1 ay kadar korun dedi :26: Lipopretein değerimin yüksek olmasından kaynaklı gelmeden önce sabah aç karnına kan yağlarına baktır o sonuçlarla birlikte 1 ay sonra gel dedi..Beslenmeme dikkat etmemi önerdi kilomu sordu normal olduğunu söyledi sigara sordu çok azalttığımı ama kullandığımı söyledim bırakmamı istedi:KK14::KK14::KK5: Ben zaten bırakmaya kararlıydım bu durumda hemen bırakıyorum ..

Ayrıca ,Hideniskoyu sordu bana ne oldu o arkadaşınız dedi nerde ne zaman gelecek bana dedi ..Bende şehir dışında gelecek size dönüyor dedim..Hidenişko canım Arda Bey seni merak etmiş yani:KK1:

Son olarak Arda Bey,coraspin kullanımın hamileliğe engel olduğunu daha geç kalındığını söylüyorlar dedim yok öyle bir çalışma dedi peki benim bu durumum ne olacak benim hamileliğim tamamlanırmı dedim peşimi bırakma benim dedi müsait zamanlarımı yakala gel sor ihmal etme dedi ve kapattık:KK16:

Ben,Arda Bey'in yoğunluğundan vs acaba arada gittiğim diğer profa mı gitsem diye düşünüyordum..Ama bu gün son kararımı verdim Arda Bey'in deyimiyle ben artık onun peşindeyim:KK1:

peki iğne 0.6 di mi?

Gözün Aydın tatlım

Bende yuvamdayim
İstifra ile gecen bir yolculuk ardından yine inanılmaz bulantılar eşliğinde yatmaya gidiyorum :KK30:

peki iğne 0.6 di mi?

Gözün Aydın tatlım

Bende yuvamdayim

Kız o kadar yazdım gitti.:KK43:(

Biz hamileliği öğreneli beri bacı kardeş olduk size devrettim sabahlar olmasını....:KK9:

ovulasyon testi kendime değil kız...:KK9:

Gözün Aydın tatlım

Bende yuvamdayim

geçmiş olsun canım beni de uçak tuttu bu dönüşte içim dışıma çıkmıştı. Senin başta olmadı da şimdi niye oldu bulantı? ben azıcık zofran zydisla rahatlamıştım....

Duyaydın seni anlıyorum benimde zaman zaman aklıma kızım geliyor ağlıyorum hala dinmedi acisi herkesin yeri başka
Regreta coraspin hamile kalmayı geciktirdigini ilk defa duydum bende hamile kalmadan önce dört ay kullandım ve ikinci deneme ayımda hamile kaldım Arda beyi haklı cikartiyorum
Paşam Allah sana sabır vermiş o aileye iyi dayanmissin Rabbim çektiklerinin karşılığını evlatlarınla mukafatlandirsin
Buji olayını ilk defa duyuyorum kadın olmak ne zor arkadaslar acitmadigni yazmış ama sonuçta ortada bı sis var urpertici hamilelere yapılmıyor anladığım kadarıyla vezn zaten alttan muayene olmaya yeni yeni alıştım derken geçenlerde bebgin kapl atışına bakmak icin doktor allatn utrasyonla baktı ama canım acıdı sanırım hamileyken muayene daha zor oluyor çünkü orda bir sertlik şişkinlik hissettim ama zamanla alisirim elbet
Kızlar size bisey danışmak istiyorum patronum kafamı karıştırdı bugün yarım saatligne gittim işyerine ben özel soktorde çalışıyorum sskliyim toplamda 37 gün raporum var 2 haftada yıllık iznim banada dedik senin rapor hakkın 10 hafta sonrasında bisey yapamıyoruz çıkışını vereyim doğumdan sonra tekrar başlarsın dedi bende heyet raporundan bahsettim bana hepsi dahil 10 hafta dedi üstelik raporluyken bile benim icin prim oduyormuş sigortaya bende dedim prim ödenmiyor heyet raporuda alabiliyorum dedim tekrar muhasebecisiyle konuscakmis bisey atlamak istemiyorum bilgisi olan varsa bana yardım etsin cok seviniirm

Eylülgülü bahsettiğin mevzuları bilmiyorum canım. Ben emekli sandığına bağlıyım...

Araştır iyice çıkarır bir de almazsa... Bir de kıdem tazminatı değişiyormuş seninle ilgisi olur mu?

geçmiş olsun canım beni de uçak tuttu bu dönüşte içim dışıma çıkmıştı. Senin başta olmadı da şimdi niye oldu bulantı? ben azıcık zofran zydisla rahatlamıştım....

Ben de anlamadım
Oğlanda bu haftalarda kesilmişti
Hersey kokuyor , yemek konusunu bile duymak istemiyorum
2 gün iyiyim 2 gün kötü
Sürekli genzimde bir akıntı var
Bakacağım geçmezse içeceğim bende bisiler

Eylülgülü bahsettiğin mevzuları bilmiyorum canım. Ben emekli sandığına bağlıyım...

Araştır iyice çıkarır bir de almazsa... Bir de kıdem tazminatı değişiyormuş seninle ilgisi olur mu?

Keske bende emekli sandigna bağlı olsaydım...çıkışımı verirse donmem meçhul aslnda en basından konuşulmuştu ben hamile kalırsam calismiycam dediğimde biz seni idare ederiz demislerdi etmeyebilirlerdi de o yüzden çıkışımıza istemedim medem doğumdan sonra çalışcam raporlu olmamın firmaya bı zararı yok hiç bisey anlamıyorum kim bilir nasıl bı hinlik dusunuyolar

Ben de anlamadım
Oğlanda bu haftalarda kesilmişti
Hersey kokuyor , yemek konusunu bile duymak istemiyorum
2 gün iyiyim 2 gün kötü
Sürekli genzimde bir akıntı var
Bakacağım geçmezse içeceğim bende bisiler

canım koku hassasiyetim azaldı ama keskin kokular hala rahatsız ediyor. bir de ben de lama gibiydim sürekli tükürme ihtiyacı hissediyordum akıntı nedeniyle arada oluyor ama azaldı...

canım koku hassasiyetim azaldı ama keskin kokular hala rahatsız ediyor. bir de ben de lama gibiydim sürekli tükürme ihtiyacı hissediyordum akıntı nedeniyle arada oluyor ama azaldı...

O tükürmek ihtiyacı bendede var gına geldi sürekli lavobaya kalkmaktan birde boğazımda cok afadersiniz balgam var cok rahatsız ediyor benim ilk hamileligimded olmustu bazen boğulacak gibi oluyorum sende de oluyormu?

O tükürmek ihtiyacı bendede var gına geldi sürekli lavobaya kalkmaktan birde boğazımda cok afadersiniz balgam var cok rahatsız ediyor benim ilk hamileligimded olmustu bazen boğulacak gibi oluyorum sende de oluyormu?

Canım ben plastik bardağa peçete koydum ona tükürüyordum...Bende de oluyordu ama tükürük rengi yapışkan oluyordu şimdi azaldı... Zor vallahi...

inşallah emeklerin zayi olmaz canım...

bacı kardeşini yesinler kzı senin:KK1::KK1:sen üzülme zamanı gelince onuda yaparsın hoş ben hiç aramam oh mis mis yat:KK53::KK53:aklıma takıldı sorucam sorucam unutuyorum sen namazı ne yaptın bıraktınmı bebem:44::44:
duyaydın seni anlıyorum benimde zaman zaman aklıma kızım geliyor ağlıyorum hala dinmedi acisi herkesin yeri başka
regreta coraspin hamile kalmayı geciktirdigini ilk defa duydum bende hamile kalmadan önce dört ay kullandım ve ikinci deneme ayımda hamile kaldım arda beyi haklı cikartiyorum
paşam allah sana sabır vermiş o aileye iyi dayanmissin rabbim çektiklerinin karşılığını evlatlarınla mukafatlandirsin
buji olayını ilk defa duyuyorum kadın olmak ne zor arkadaslar acitmadigni yazmış ama sonuçta ortada bı sis var urpertici hamilelere yapılmıyor anladığım kadarıyla vezn zaten alttan muayene olmaya yeni yeni alıştım derken geçenlerde bebgin kapl atışına bakmak icin doktor allatn utrasyonla baktı ama canım acıdı sanırım hamileyken muayene daha zor oluyor çünkü orda bir sertlik şişkinlik hissettim ama zamanla alisirim elbet
kızlar size bisey danışmak istiyorum patronum kafamı karıştırdı bugün yarım saatligne gittim işyerine ben özel soktorde çalışıyorum sskliyim toplamda 37 gün raporum var 2 haftada yıllık iznim banada dedik senin rapor hakkın 10 hafta sonrasında bisey yapamıyoruz çıkışını vereyim doğumdan sonra tekrar başlarsın dedi bende heyet raporundan bahsettim bana hepsi dahil 10 hafta dedi üstelik raporluyken bile benim icin prim oduyormuş sigortaya bende dedim prim ödenmiyor heyet raporuda alabiliyorum dedim tekrar muhasebecisiyle konuscakmis bisey atlamak istemiyorum bilgisi olan varsa bana yardım etsin cok seviniirm

canıjm ben yaradanı sevdim yaradanda ötürü herkezi allaha havale ettim eşim başımda olsun gerisi boş yaradan evlat veirise rıskınıda vericek işşallah :KK16::KK16:
Kızlar ayagımda eymenimi saalladım uyuttum bugün kangruya koydum gezdirdim pazarada allahım çok mesut gün geçiridm yeminle neyse annemler bekler ben abdesliyken namazı kılıyım sonra görüşrüz :KK5::KK5:

çıkmadan diyeyim bari içimde kalmasın her minik kuşlarım 1 ay sonra başlarsınız sabahlar olmasına:KK60::KK60::KK60::KK60:onlar kendilerini biliyorlar:KK60::KK60::KK60:bende sonra düşerim peşinize:KK60::KK60:

Paşam canım başlayın sizler artık.

Canım namazları ihmal ettim ilk zamanlar oturarak kılıyordum 9. haftada kanamamdan beri yatıyorum. Yalnız berat kandilinde yatarak kıldım. Allahım affetsin... Abdest işi zor oluyor ...

canım sağ ol. Eşim de boş ver kurcalama diyor... Allaha emanetiz...

şimdi izmire gidiş ne zaman?

eşim ovulasyon testlerini getirdi...:KK9:

:KK17::KK17: cuma geçmeye çalışacağım bakalım işleri toparlayabilirsem yoksa haftaya giderim..İsabet oldu benim yumurtlama gününe çok az kaldı gidemezsem bile üzülmem artık korun emri aldık:KK1: Ağustos ayında lazım olabilir ama Arda Bey'e gideceğim zaman alırım senden olmadı:KK17::KK1:..

Evet,canım bencede kurcalayıp canını sıkma boş yere Allahın izniyle sağlıkla ve sağlıklı doğacak bebişin inşallah:nazar:

Duyaydın seni anlıyorum benimde zaman zaman aklıma kızım geliyor ağlıyorum hala dinmedi acisi herkesin yeri başka
Regreta coraspin hamile kalmayı geciktirdigini ilk defa duydum bende hamile kalmadan önce dört ay kullandım ve ikinci deneme ayımda hamile kaldım Arda beyi haklı cikartiyorum
Paşam Allah sana sabır vermiş o aileye iyi dayanmissin Rabbim çektiklerinin karşılığını evlatlarınla mukafatlandirsin
Buji olayını ilk defa duyuyorum kadın olmak ne zor arkadaslar acitmadigni yazmış ama sonuçta ortada bı sis var urpertici hamilelere yapılmıyor anladığım kadarıyla vezn zaten alttan muayene olmaya yeni yeni alıştım derken geçenlerde bebgin kapl atışına bakmak icin doktor allatn utrasyonla baktı ama canım acıdı sanırım hamileyken muayene daha zor oluyor çünkü orda bir sertlik şişkinlik hissettim ama zamanla alisirim elbet
Kızlar size bisey danışmak istiyorum patronum kafamı karıştırdı bugün yarım saatligne gittim işyerine ben özel soktorde çalışıyorum sskliyim toplamda 37 gün raporum var 2 haftada yıllık iznim banada dedik senin rapor hakkın 10 hafta sonrasında bisey yapamıyoruz çıkışını vereyim doğumdan sonra tekrar başlarsın dedi bende heyet raporundan bahsettim bana hepsi dahil 10 hafta dedi üstelik raporluyken bile benim icin prim oduyormuş sigortaya bende dedim prim ödenmiyor heyet raporuda alabiliyorum dedim tekrar muhasebecisiyle konuscakmis bisey atlamak istemiyorum bilgisi olan varsa bana yardım etsin cok seviniirm

Canım,ben daha önce bir şirkette ssk lı çalışıyordum 2,5 ay aralıksız rapor kullandım heyet raporu vermişlerdi kimse işten çıkartmadı beni ..bizim şirket politikasına göre şirket maaşımı kesmedi ödedi sonra raporum bitince ben sgk dan 2,5 aylık maaşımı alıp şirkete ödedim hatta şirketten aldığım toplam maaşımdan fazlaydı ama sorun olmasın diye ne aldıysam yatırmıştım..Bu işi iyi bilen birine sor işten çıkartırsa tazminat ödemesi gerekir diye düşünüyorum..Ayrıca sistem değişmediyse sen raporluyken maaşını zaten sgk ödüyor işvereni bağlayan bir durum olmuyor diye biliyorum ama sürekli bişeyler değişiyor Yarın bu işi araştırır sana yazarım sende mutlaka birilerinden destek al birde bildiğim kadarıyla hamileyken işten çıkarınca ekstra tazminat ödüyorlar yani sana istifa et falan derlerse sakın kabul etme tazminatlarını işsizlik maaşını vs yakma..

:KK17::KK17: cuma geçmeye çalışacağım bakalım işleri toparlayabilirsem yoksa haftaya giderim..İsabet oldu benim yumurtlama gününe çok az kaldı gidemezsem bile üzülmem artık korun emri aldık:KK1: Ağustos ayında lazım olabilir ama Arda Bey'e gideceğim zaman alırım senden olmadı:KK17::KK1:..

Evet,canım bencede kurcalayıp canını sıkma boş yere Allahın izniyle sağlıkla ve sağlıklı doğacak bebişin inşallah:nazar:
..

canım sağ ol inşallah sağlıkla doğacak oğluşum...

gel al canım beklerim:)):KK9:

Paşam canım başlayın sizler artık.

Canım namazları ihmal ettim ilk zamanlar oturarak kılıyordum 9. haftada kanamamdan beri yatıyorum. Yalnız berat kandilinde yatarak kıldım. Allahım affetsin... Abdest işi zor oluyor ...

canım ne kaldı eylüle:18::18:şu kilolar gitsin hele :KK53::KK53:beninm çıkmam lazım eymen aglıyorum ona bakıcam sonra görüşrüz beben bende namazlarımı serklaajdan sonra kılamamıştım insan alışınca canım suçlu gibi hissediyor insan inan doktor dediki bana namaz kılmak yasak bebege zarar veirirsin oturdugum yerde kılıyorum desemde olmaz dedi egilip dogruluncada zorlaarsın bebegi dedi bıraktım kılmayıo ama o seccade bana ben seccadeye baktım seni çok iyi anlıyorum abdeste zor iş canım benim levebam yüksek düşakabinde alsam dedim oda yüksek anlıcagın kavada ayaklarımı yıksam dedim olmaz dediler neyse benim oglan coşitu sonra görüşrüz:KK5::KK5:

Uzun zamandır hemen hemen bütün paylaşılanları okudum.Herkezin acısını paylaşıyorum ve sabırlar diliyorum.10 gün kadar önce 23 haftalık bebeğimi erken doğumla kaybettim.18 haftalıkken küçücük bir kahvelik gördüğüm için ertesi sabah doktoruma gittim.Bu ana kadar hamileliğim süper geçiyordu.Çalışıyordum.Bulantım bile olmamıştı.Doktorum ilk defa vajinal muayene yapması gerektiğini söyledi ve rahim tamamen açılmış dedi.Şoka girdim.Ne demek olduğunu bile anlayamadan ayaklarımla gittiğim hastaneden sedyeyle odaya alındım.Eğer gelmeseydin bugün kesin suyun gelir ve birden bebek düşerdi dedi.nasıl bir şaşkınlık içinde olduğumu anlatamam.Akşama kadar serum tedavisi gördüm.ardından da ameliyata alındım.Amaliyattan sonra doktorum kesenin bile dışarı çıkmış olduğunu söyledi.Zor bir ameliyatmış.İtinaylaiçeri sokmuşlar ve dikmişler.Hiç ümitli değildi.tutan kısım sadece 1.5 cm miş.yani şuanda sadece dikiş tutuyor dedi.2 gün sonra eve çıktım.tuvalete bile kalkmam yasaktı.Tüm bu çabalara rağmen 5 hafta dayanabildim.başlarda bir iki damla idrar kaçırıyorum sandım.ama istemsiz oluyordu.doktorum su sızıntısı olabilir dedi.tekrar hastaneye yattım.Ph kağıdıyla takibim yapıldı ve ne tesadüftürki hiç sızıntı olmadı.Sonra tekrar eve çıktım.Ve o gün gene gelmeye başladı.ertesi gün tekrar doktora.Ne olduğunu anlayamadı derken ipler gerildi ve başka hastaneye gitmek zorunda kaldım.Hemen hastaneye yatırıldım.İlk doktorum prepar vermişti.Yenisi ise bu haftalarda prepar hiç bi işe yaramaz nidilat içeceksin dedi.1 gece hastanede yattım.Ertesi sabah karın ağrısıyla uyandım.sanki tuvaletim var gibiydi.Ve giderek ağrım arttı.Bel ağrısı başladı.Doktor geldi ağrılarım 5 kaikada 1 olamaya başlamıştı.Ve çocuğu almamız lazım aksi taktirde dikişler patlayabilir dedi.Ve o inanılmaz acılı saatler başladı.Ne kadar ağladığımı tahmin ediyorsunuzdur.Bu arada enfeksiyon tahlillerim 1 gün önce yapılmıştı ve temiz çıkmıştı.peki neden suyum sızıyordu bir türlü anlam veremiyorum.Sonra dikişlerim alındı.Ve ben yaklaşık 45 dakika feci şekilde doğum sancısı çektim ve sonunda bebeğim geldi.Tabiki yaşamıyordu.Ben hiç bakamadım zaten.Baksam unutamazdım:KK43:.Şimdi arkadaşlar size sorum benim dikişim sağlamdı suyum geliyor diye, birde sancım başlayınca doğurtmak zorunda kaldılar.kanamamda başlamıştı.Dikiş sağlamken enfeksiyonda yokken neden su sızar.Ve ben sancı çektim.bizim gibilerde sancısız olur diyorsunuz.Bebeğim çok sağlıklıydı:KK43:benim yüzümden gitti.Ruh halim çok kötü inanın.Kimse anlamıyor.Olur gene diyorlar.Ve ben şuan çok korkuyorum gene aynı şeyleri yaşıycam diye.Eminim aynı acıyı yaşayanlar yani sizler beni en iyi anlayacaklarsınız.bu arada ben Bursada yaşıyorum.peridontalog araştırıyorum fakat malesef 1 yada 2 tane var.SOFİKA arkadaşım senin yazdıkalrını okumak bana umut veriyor.ismail küçükerdoğana gidiyormuşsun.Edamecrin arkadaşımızda gitmiş.Bu konuyla ilgili seninle konuşmak istiyorum.Çok çaresizim.Yardımcı olun arkadaşlar...Herkese en içten dileklerimle sabırlar diliyorum...

X