Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

evet cok erkend onemde cok kisalma var,canim ben unuttum senin gebelik olmadigi durumlarda dasil rahim agzinin durumu,yani yine kisa mi,yoksa gebelikte mi kisaliyor boyle

sen hala cikariyorsun yaa,gerci agir bir koku vs olunca benim bile icim kaldirmiyor ama sogan sarmisak bizde cok kullaniriz
yavrum kiyamam,kimbilir cocuklairmiz nasil etkileniyor,neler kuruyordur kafasinda senin oglan Allah bilir,nasil korkuyordur.Allah yardimiz olsun insallah.

Canım ben geçen sene burada yarenin dr si prof. dr cemil akgüle gittim. sağ olsun benim teşhisimi, genetik sorunumu o buldu. o zaman bana dedi ki snin rahim boynun çok kısa serklaj şart. herkes de yapamaz serklajını. bu rahim boynu rahim ağzı uzunluğu mu bilmiyorum ama. 13. haftada arda beye dediğimde cemil beyin dediğini onaylaış oldu. tabi herkes yapamaz kısmı için nelere serklaj yaptım dedi:) sanırım benim hep kısa...

evet canım neredeyse günde bir kere. diğerlerinde 16 da kesilmişti şimdi kesilmedi ve beslenemiyorum bebek iyi ama bundan sonra beslenir mi böyle...

çocuklarımız etkileniyorlar. benim oğlum da özlem içinde kardeşini bekliyor ve bana çok nazik davranıyor. diğer oğlumda o istanbuldaydı. biz bebeği kaybettik istanbula döndük eşim dedi ki oğlum biz kardeş var sanmıştık dr ler yanlış anlamış. inandı ama kuzenleri arada kardeşin ölmüş filan demişler. ben psikoloğa gittim dedi ki söylemeliydiniz. sizin ağlama nedenini kafasında farklı yorumlayabilir. 8 yaşında hala bilmiyor kardeşinin vefatını...

ya da üzmemek için belli etmiyor da olabilir...

büyüyünce anlarlar inşallah bu durumları...

bugün arda beyin de doğum günü ...

arda beyin dogum gunu kutlu olsun,bir yengec olduguna sasirmadim :)) sevdigim insanlarin cogu yengec,en basta esim ve kizim

arda beyin dogum gunu kutlu olsun,bir yengec olduguna sasirmadim :)) sevdigim insanlarin cogu yengec,en basta esim ve kizim

hiçbir yengeçle diyaloğum olmamıştı. özelliği neki? ben hep boğa ve koçları çok güçlü bulurdum.

kızına isim düşündün mü?

evet cnm benimde hem kalın hem uzun :)))
ben çalışmaktan yana hiç sıkıntı çekmedimson güne kadar çarşı pazar gezdim,
ilaçlar ve iğneler dışında çoğu hamileden daha aktiftim ve hiç sıkıntı yaşamadımhatta bana kalsa normal bile doğururdum
bilmiyorum ama beni dikiş atılması değil atılmaması tedirgin ediyor

Allah'ım inşallah uzun ömürler yazmıştır evlatlarımıza ve sevdiklerimize...

bugün benim kuzumunda doğum günü...sağlıklı uzuuunn bir ömür nasip eder rabbim ona inşallah

arayıp kutlasak mı topic olarak

Aaa, doğum günü kutlu olsun oğlunun.

şimdi idrar kültürü için aradılar memorialden. temizmiş. topikçek kutladım:))

arkadaşlar arda bey bana omega 3 vermişti (balık yağı)
fakat sanırım o bende hem iştah açılması yaptı hemde mide bulantısı yapıyornormalde doktorlar balık yağını yazın önermezler
bende son 2 hafta biraz daha sabredeyim diyorumsizde kullanan oldu mu
aynı belirtileri yaşadınız mı?

canım bana sadece elevit verdi önceden folbiol vermişti.

balık yağı önceden yazıldı burada bende pıhtılaşma var bu durumda kullanılmıyormuş...

heheheee :)) deli olduğumuzu düşünüyor mudur acaba arda bey :)))))))))))))

canım her gittiğimizde topik sohbeti oluyor...

ne güzel destek oluyorsunuz birbirine diyor...

ben hastaneye yattığımda kesem vajenden görünüyordu! ve doktorum suyumu patlatmadı. asla ellemem dedi,bu şekilde yatarak da doğuran olur 2 gün sonra doğuran da dedi..zaten doğuracaksan da suyun gelmemişse işimiz daha kolay olur demişti,doğum esnasında da keseyi patlatmadan dışarı çekmeye çalışmıştı,sebei de şuymuş:bazen su geldikten sonra rahimağzı biraz kapanailiyormuş böyle bir durumda anne adayı doğurmayı saatlerce bekliyormuş,bu başımıza gelmesin diye çok dikkat etmişti,gerçi sonunda su geldi ama adamın açıklaması buydu,suyumu kendisi patlatsaydı kendisi hakkında pek iyi düşünmezdim sanırım ve benim hani çeşmeden su nasıl akar öyle kanamam vardı kanı su sanmıştım o derece yani,bilmiyorum ben de şahsen kendi doktorumun hareketini doğru buluyorum

amin hepimizin Berat Kandili mübarek olsun

hiçbir yengeçle diyaloğum olmamıştı. özelliği neki? ben hep boğa ve koçları çok güçlü bulurdum.

kızına isim düşündün mü?

en onemlisi durustturler,ben hic yamuk yengec tanımadım
hırslıdırlar,ama tatlı rekabeti severler
ailelerine geleneklerine baglıdırlar
gereksiz konusmazlar,espirilidirler
duygusaldırlar ama bunu belli etmezler vs

kızıma isim dusunuyoruz ama hic daha gundemde bir sey yok
ben annemin yada anneannemin ismini koymak istedim
biri ayse biri fatma :)
ikisini de istemedi eşim

Filiz icin daha hamileyken Deniz de dusunmustuk ama koymadık simdi onu dile getiriyor esim yine ama su ile alakalı isim bana hayatı cok calkantılı yapar diye dusunduruyor.ablam yıllar evvel kuzenim hamileyken ruyasında bir isim gormustu,ben daha cocuktum ve cok ilginc gelmisti unutmamısım.İlk hamileligimde hic aklıma gelmedi bunda nedense geldi ama isim cok sacma eşim onu da begenmedi -Tila-turkcede anlamı yok,yabancı kaynaklarda da guzel ve dogru anlamına geliyor.
aslında biran once isim bulmak istiyorum ama olmuyor,sanırım son anda olacak yine kızım gibi.

canım dogum gunu kutlu olsun kuzunun,senin evinde de bir yengec var desene,Allah`ım bahtlarını guzel yazsın insallah yavrulaırmızın

ben hic kullanmadım canım,ne kendimde ne kızımda ama gecen gun bir arastırma yazısı okudum progestanla beraber alındıgında erken dogum riskini azaltıp azaltmadıgı arastırlıyormus,henuz sonuc alınmıs bir calısma degil ama

canım balık yagıyla ilgili neler yazıldı ben kacırmısım

arda bey rock star gibi oldu,bir suru kadın hayranı var :))

ben hastaneye yattığımda kesem vajenden görünüyordu! ve doktorum suyumu patlatmadı. asla ellemem dedi,bu şekilde yatarak da doğuran olur 2 gün sonra doğuran da dedi..zaten doğuracaksan da suyun gelmemişse işimiz daha kolay olur demişti,doğum esnasında da keseyi patlatmadan dışarı çekmeye çalışmıştı,sebei de şuymuş:bazen su geldikten sonra rahimağzı biraz kapanailiyormuş böyle bir durumda anne adayı doğurmayı saatlerce bekliyormuş,bu başımıza gelmesin diye çok dikkat etmişti,gerçi sonunda su geldi ama adamın açıklaması buydu,suyumu kendisi patlatsaydı kendisi hakkında pek iyi düşünmezdim sanırım ve benim hani çeşmeden su nasıl akar öyle kanamam vardı kanı su sanmıştım o derece yani,bilmiyorum ben de şahsen kendi doktorumun hareketini doğru buluyorum

amin hepimizin Berat Kandili mübarek olsun

hepimizin de Berat kandili mubarek olsun arkadaslar,Allah`ım en guzellerini en hayırlılarını yazsın cumlemize de insallah.

isim işi zor gerçekten. Allah nasip ederse kurtulduk biz düşünmekten.Ahmet Arda:))
Tila hoş ama okulda tüm öğretmenler her yıl isim anlamını sorar. hatayda değişik isimler var ben hep soruyorum. Rim- ceylanmış:))

Canım, Arda bey de hırslı. zaten özgeçmişi ele veriyor. görünüş olarak modern Batılı bir tarzı var. Biz ilk femicale gittiğimizde içerde odada bekliyorduk ilk randevu bizmdi. Biz sesini duyduk selamün aleyküm diye girdi içeri bu seferde hastanede yatarken hemşirelerle selamlaştı hayırlı cumalar dilediler birbirlerine... benim suya bakarken dua etti. Dıştan açıkçası sosyete dr si gibi düşünülebilir ama artık yaşadıkları nedeniyle maneviyatı güçlenen bizlere hitap ediyor...

balıkyağını epey geçmişte eylem sonradan duru bebek oldu ismi o yazmıştı...

Amin... Evet dr tutumu önemli. peki senin sancını durdurmak için bir şey yapmadı mı?

sancım yoktu ya da ben hissetmiyordum bilmiyorum adamın en büyük korkusu kese dış havayla temas halinde olduğu için beni enfeksiyondan ciddi bi hale girmemdi,sürekli antbiyotik verip ateş ölçüyorlardı yerimden kalkmıyordum sağa sola bile dönmemi yasaklamıştı,ama crp de çok yükseldi kanamayı durduramadılar açılma da çok olunca bebeği unutup bana müdahale ettiler kan kaybından şoka girmek üzereydim

şimdi benim kontrolüm bir ay sonra. hatayda ağrım olunca endol kullanıyordum. şu an önemli bir sancım yok biraz fazla olursa ne yaparım? hiç konuşmadık. eda da kullanmamış gerçi...

inşallah bu sefer güzel olacak. randevu ne zaman şimdi?

şimdi benim kontrolüm bir ay sonra. hatayda ağrım olunca endol kullanıyordum. şu an önemli bir sancım yok biraz fazla olursa ne yaparım? hiç konuşmadık. eda da kullanmamış gerçi...

sizin doktorların vardır bir bildiği elbet kime inanacağını bilemiyor insan,benim doktor da belli bir haftanın altında kasılma önleyici ilaç kullandırmam demişti doğum sonrası konuştuğumuzda,nedenini bilmiyorum ama güvenmek istiyorum

evet dıs gorunus yanıltıcı olabiliyor,hem modern hem Allah inancı olması daha da iyi aslında.inanc ve merhamet onemli,onun da kılık kıyafetle alakası yok bence.

inşallah bu sefer güzel olacak. randevu ne zaman şimdi?

amin, ilk kontrolümüz keseciği görmeye bu cumartesi gidicez :) öncesinde hiç bu kadar takılmamıştım hatta kalp atışlarını duyduğumuzda doktorum br çok kadın ağlar bu sesi duyduğunda demişti ben bu sefer ağlayabilirim işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…