Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
kızlar takip edemiyorm umarım hersey yolundadr bugün doktora gittim sogan kürü kullanıyordm ve kistim 7cmdi faydasını görürüm gecer diye cok ümitliydim gercektnde bitkisel ilaclar herkezde aynı etkiyi yapmıyo tıpkı bende bal tarcın cörekotunun kist yaptıgı gibi kistm sadece 1cm kücülmüş ki zaten doktora gitmeden ve sogan suyu kullanmadn önce de 1cm kendiliginden kücülmüstü şimdiyse dogum kontrol hapına mahkumum 10aydır bebek hasretiyle yanıp tutusuyorm en az bir 3ay daha yanacam sonrasıysa mechul 2kez cok rahat hamile kalmıstım şimdiyse ne yapsam olmuyor allahtan ümidimi kesmedm ama gercektn beklemk cok zor rabbim hiçbir zaman bebegi olmıcak olanlara yardım etsn gercektn sabretmek cok zormus:KK14: sogan suyuna yinede devam edecem dogum kontrol hapıda kullanacam insaallah gecer doktora sordum tayin isticek misinz diye kasımda dedi üzüldm riskli gebelik ya benimkisi keske olsaydınz dedim sen hele bir hamile kal bir kontrol edecek bulunur dedi nekadarda üzüldm ne yani bir daha hamile kalamıcak mıyım dedim hayırda daha cok var bu ay korunacaksın sonra kistin gececekte hamile kalacaksn dedi kötü bişey söylemedi ama ben cok hassasım ya havadan nem kapar oldum aglayark yazıyorm bunları ve derdimi anlatacak kimsem yok bırakın bebegi kucagıma almayı hamile olmaya o cift cizgiyi görmeye karnımda bir canlının varlıgıyla yasamaya ve kucagıma alacagım ümidiyle gün saymaya hasretim:KK14: karnımı sevmek kalp atıslarını duymak ultraasonda kist degilde bebegime bakmak istiyorm herkez bebegini kucagına aldı yada hamile ama bense bebegin degil artık hamileligin bile hayalini kuramıyorm sanki bidaha hiç cocugum olmıcak gibi geliyor:KK14: yaz tatili girdi kardeşimin dügünüde var ama ben ne tatile gitmek ne dügüne gitmek nede kimseyi görmek istiyorm hem denden sonra evlenenlerin bebegini görecem benim bebeginle yasıtları görüp daha cok üzülecem hem hamile degilmisin diyip canımı sıkacaklar takmayayım kimseyi sallamıyım desemde birine kulak asmasam birine üzülecem gercektn duanıza cok ihtiyacım var kafanızı şişirmek istemem ama sizden baskada derdimi anlatacak kimsem yok:KK14:

akciğer gelişim iğnesini biz de doğumdan 1 hafta önce olmuştuk
bebişlerin çok saçlı olmasına sebep olabiliyormuş haberin olsun :))

ssaslandan alıntı...

efulim yaptırdın mı testleri sınav ne zaman?

tesekkur ederim canim,gorenin guzelligi :))

probiyotik yogurt daha once de bahsetmistim ve ben cok faydasini gordugume inaniyorum.ben cok severim ama sevmesem bile enfeksiyona ve sindirime faydasini oldugunu bildigimden mutlaka bol bol tuketirdim sifa niyetine,sana da yarasin insallah.gecen gun ilac dolabinda kizim icin doktoru tarafinda verilmis probiyotik paketleri buldum,gecen yaz vermisti ama inanin ne icin recete etmisti hatirlamiyorum,kullanmamisim o zaman demek ki,simdi gorunce sasirdim.Demem o ki,yogurt tuketemezseniz bile probiyotik takviyesi alinabilir.

hay Allah yaa,gecmis olsun,bayag sifayi kapmissin canim sen.Atesin varsa mutlaka doktora danismani oneririm,hosh olmasa da danis cunku buyuk ihtimalle sadece cayla balla iyilesemeyeceksin,gebelikte kullanabilen bir ates dusurucu bir antibiyotik baslatabilir.hic ihmal etmeden daha bugun doktora git,gecmis olsun.

canım hatırlıyorum . activia aldılar. fena değil tadı. inşallah bir gün görüşürüz de... gerçek adın ne özelden bir ara yazarsa sevinirim ben de yazarım...

merhaba,bence de arkadaşlarımın dediği gibi kesinlikle bir doktora git, bebeğe zarar vermeyecek bir laç vereceklerdir muhakkak
sonuçta ateşli bir enfeksiyon geçirmen daha tehlikeli,
bol bol da sıvı tüket..en kısa zamanda iyileşmeni dilerim :nazar: :nazar:

kızlar benimde kalça, pelvik kemiklerim ve topuklarım çok ağrıyor, hasta gibi hep yatıyorum
azıcık yürüyeyim nefes nefes kalıp yoruluyorum
yaşlı kadınlar gibi oldum :KK25: :KK25:
2 hafta sonra doktor kontrolüm var, acaba o zamana kadar beklesem mi arasam mı arda beyi
zırt pırt da rahatsız etmek istemiyorum ama en başta böyleyse ben ileriki haftaları düşünemiyorm bile :KK52:

canım biz mesaj yazıyoruz dr de cevaplıyor:))

kızlar takip edemiyorm umarım hersey yolundadr bugün doktora gittim sogan kürü kullanıyordm ve kistim 7cmdi faydasını görürüm gecer diye cok ümitliydim gercektnde bitkisel ilaclar herkezde aynı etkiyi yapmıyo tıpkı bende bal tarcın cörekotunun kist yaptıgı gibi kistm sadece 1cm kücülmüş ki zaten doktora gitmeden ve sogan suyu kullanmadn önce de 1cm kendiliginden kücülmüstü şimdiyse dogum kontrol hapına mahkumum 10aydır bebek hasretiyle yanıp tutusuyorm en az bir 3ay daha yanacam sonrasıysa mechul 2kez cok rahat hamile kalmıstım şimdiyse ne yapsam olmuyor allahtan ümidimi kesmedm ama gercektn beklemk cok zor rabbim hiçbir zaman bebegi olmıcak olanlara yardım etsn gercektn sabretmek cok zormus:KK14: sogan suyuna yinede devam edecem dogum kontrol hapıda kullanacam insaallah gecer doktora sordum tayin isticek misinz diye kasımda dedi üzüldm riskli gebelik ya benimkisi keske olsaydınz dedim sen hele bir hamile kal bir kontrol edecek bulunur dedi nekadarda üzüldm ne yani bir daha hamile kalamıcak mıyım dedim hayırda daha cok var bu ay korunacaksın sonra kistin gececekte hamile kalacaksn dedi kötü bişey söylemedi ama ben cok hassasım ya havadan nem kapar oldum aglayark yazıyorm bunları ve derdimi anlatacak kimsem yok bırakın bebegi kucagıma almayı hamile olmaya o cift cizgiyi görmeye karnımda bir canlının varlıgıyla yasamaya ve kucagıma alacagım ümidiyle gün saymaya hasretim:KK14: karnımı sevmek kalp atıslarını duymak ultraasonda kist degilde bebegime bakmak istiyorm herkez bebegini kucagına aldı yada hamile ama bense bebegin degil artık hamileligin bile hayalini kuramıyorm sanki bidaha hiç cocugum olmıcak gibi geliyor:KK14: yaz tatili girdi kardeşimin dügünüde var ama ben ne tatile gitmek ne dügüne gitmek nede kimseyi görmek istiyorm hem denden sonra evlenenlerin bebegini görecem benim bebeginle yasıtları görüp daha cok üzülecem hem hamile degilmisin diyip canımı sıkacaklar takmayayım kimseyi sallamıyım desemde birine kulak asmasam birine üzülecem gercektn duanıza cok ihtiyacım var kafanızı şişirmek istemem ama sizden baskada derdimi anlatacak kimsem yok:KK14:

canım geçecek bu günler inşallah. bu arada belki bunlar senin testlerini yapman için fırsattır. bak çok arkadaşta başka sorunlar da çıktı yaptır testleri. dualarımdasın...

inşallah bebeğini de göreceğin günler gelecek, bu forumu düşünsene ne kadar umutsuz insanlar, bebeğini kaybedenler vardı, ama şimdi bi çoğu bebeğine kavuştu..hamilelerimiz var..sen de bu güzel günleri göreceksin, elinden geleni yapıyorsun sonuçta..güçlü ol, herşeyin geride kalacağına inan :KK16:

canım benim dr şöyle demişti balon gibi düşün balon şişince ağzı nasıl kısalıyorsa rahimde böyle açılıyor işte o uzunluk ve rahim kasları ne kadar iyi ise o kadar kolay oluyor bebek taşımak biz ikizlerimizi bu yüzden taşıyamadık en güzel örnek gülben ergen oldu bence tek bebeği paşalar gibi taşımıştı ama ikizlerde böyle olmadı ağırlık iki katına çıktı yani her hamilelik farklı seyrediyor sen de artık endişelenme gezme dolaşma millet boş konuşmasın canımı sıkıyorlar böyle insanlar kayıp yaşayan sensin çok gezme mümkün olduğunca yat dinlen herzaman dediğim gibi rahmine yüklenme ayağa kalkarak canım bu zamana kadar geldin opuyorumnanaktan

geçmişten bir mesaj...
dr prof cemil akgül yorumu

canım ishal önemli çünkü bağırsaklarda sancıyla kasılma hareketlerini yaptıran hormon ile rahimin kasılmasına sebep olan hormon aynı imiş
ben 16. haftam civarında hastanede yatıp 2 günde 7 şişe serum yemiştim
o zamanlar rahim ağzı yetmezliği durumumdan haberimiz yoktu ama bebiş sıkışık duruyordu rahimde kasılma diye serum verdiler aynı zamanda ishal gibiydim de
sonra olayın bendeki spastik kolon probleminden kaynaklandığı ortaya çıkmıştı
magnezyum gaviscon tablet falan vermişti drum
hatta sebebin o olduğu anlaşılana kadar bir sürü buscopan fort da içirmişti dr

bol sıvı özellikle de su -günde en az 3 lt almaya özen göster

ben kış olmasına rağmen serklajdan bir süre sonra uzunca bir süre hergün 4-4,5 lt su içmiştim dr önerisiyle

benim büyük oğlumda 29 artı 4 te kırmızı erik yüzünden ishal olmuştum 4 cm açılma olup doğum başlamıştı...

canım hatırlıyorum . activia aldılar. fena değil tadı. inşallah bir gün görüşürüz de... gerçek adın ne özelden bir ara yazarsa sevinirim ben de yazarım...

canım biz mesaj yazıyoruz dr de cevaplıyor:))

canım geçecek bu günler inşallah. bu arada belki bunlar senin testlerini yapman için fırsattır. bak çok arkadaşta başka sorunlar da çıktı yaptır testleri. dualarımdasın...

bende öyle düşünüp teselli oluyorm zaten canım haftaya cumartesi sınav cumadan gidecez anlatacam bakalım doktora insaallah kabul eder birtek kan alınıyo dimi umarım 1günde işimz biter sonra isterse 2ayda cıksın önemli degil ne olsa korunacam ben yapmazlr diye korkuyorm 3düşüktn sonra bakıyorz falan diye zırvalıyolr ya sanki 3tene düşük kolay insaallah yaptırırımda kafam rahatlar o bahanem olur en azındn yoksa cıldıracam sınavada DOGRU DÜZGÜN KAFA VEREMİYORM BAZI DENEMELERİM BERBAT GECİYO BAZILARI İYİ DOKTORDN GELİNCEDE YAPTIM O BİRAZ İYİ GECENCE MORALİM DÜZELDİ ARTIK BASKA SEYLER DÜŞÜNMK İSTİYORM BEBEK DÜŞÜNCESİ BENİ COK ÜZÜYO İSTEYİP ULASAMADIGIN HERSEY GÖZÜNDE DAHADA BÜYÜR HEMDE ACI VERİR DOGUM KONTROL HAPINA BAKINCA AKLIMDN O GECTİ HAPTA BİRZ PAHALIYDI DEDİMKİ BU kadınlar hem bebek istemeyip hemde üzerine nasıl para veriyorl bende bebegim olsun diye cırpınıyorm hem bebek istiyorm hemde dogum kontrol hapı yutmak zorunda kalıyorm ne tezat bir durum insaallah bir gün bebegim olupta gercektn korundugum günleride görürüm desteginz için cokk sagolun buna gercektn ihtiyacım var

inşallah bebeğini de göreceğin günler gelecek, bu forumu düşünsene ne kadar umutsuz insanlar, bebeğini kaybedenler vardı, ama şimdi bi çoğu bebeğine kavuştu..hamilelerimiz var..sen de bu güzel günleri göreceksin, elinden geleni yapıyorsun sonuçta..güçlü ol, herşeyin geride kalacağına inan :KK16:

insaalah canım o günler görmeyi cok istiyorm tek tesellim zaten ALLAHtan sonra benimle aynı seyleri yasayn arkadaslarım sizlerde olmasanz ne yaparm bilmiyorm gercektn üzülüyorm ama kimseye derdimi anlatamıyorm cünkü anlamıyolr bu arada yazını gördm yazacaktım ama aglamktan toparlayamadm kemikleriinin agrıdıgını söylemişsin ya genelde o kemikler kalsiyum eksikliginden agrırmıs doktor degilim bilemem ama kardesimde aynı sey olmustu süt yogurt cok tüketiyomusun dikkat et genelde 16haftadn sonra olur ama belki sende erken baslamıstr tabi doktorn daha iyi bilir gecmiş olsun canım

ege ünv.fuat akercan
benimde önceki bebeğimde amniyosentezimi yapmıştı
evet ya nursini unutmuşum sağ olsun bir kez eve geldi bir kez de eşiyle serklaj sonrası hastaneye. ikizleriyle hem de çok şeker 2 bızdık...

narmik evet çok şey öğrendim ben ondan...

nidilat filan kullanmadın o zaman. bir de yatış şeklin nasıldı? bana aynen hastanedeki gibi yat dedi şu sıvıdan dolayı...
ama çok bunaltıcı...
hayır kullanmadım hiç de öyle şikayetlerim olmadı yada oldu beni rahatsız etmediği için farkında değildim..
yatış şeklim çok sabit değildi canım, sen sanırım daha kısıtlısın ben nasıl rahat edersem öyle yattım

benim büyük oğlumda 29 artı 4 te kırmızı erik yüzünden ishal olmuştum 4 cm açılma olup doğum başlamıştı...

canım banada kabızlık sorunumda erik çok iyi gelmişti.. ben dulcolax kullandım biliyorsun ama dr sürekli kullanma o ilaçları bağırsakların alışmasın demişti bende çözümü erikte buldum 2ay hergün erik yedim hiç kabız olmadım ama 2ay sonra erik görmek istemiyordum :) sana ishal yapmış bana da çok iyi gelmişti acaba sen çok mu yemiştin ben hergün 4-5 yeşil erik yiyordum

efulim üzülme canım sabret demek ki zamanı var sende güzel haberler vereceksin bize mutlu olduğunu görmeyi çok istiyorum
Allah hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin

kızlar ben çok hastalandım gece ya ateşim var titriyorum resmen boğazım çok ağrıyor ne yapabilirim bitane minoset içtim ama pek bi faydası yok her tarafım çok kötü ağrıyor en çok ateşten korkuyorum ne yapabilirim ateş düşürücü:KK43:

canım benim mutlaka doktoruna görün,çok geçmiş olsun

EFULIM
canım sen de inşallah o güzel günleri görüceksin,sınavlarını atlat,kistten de kurtul ondan sonra gelsin bebiş tamam mı? seni çok iyi anlıyorum,insan sabırsızlanıyor ben de önceki gebliğimden bu yana 9 ay bekledim kistim vardı senin gibi onu geçirdim,sonra adet düzensizliği oldu 15 günde bir adet oluyordum onu düzene soktuk ilaçla,sonra ablam dış gebelik geçirdi ardından ameliyat oldu ve ben hep niye olmuyor bizim bebeğimiz derken bir yandan da Allah'ım gücüne gitmesin bi de dış gebelik gibi bişi geçirmeyeyim sen en doğru zamanı bilirsin dediğimde hamile olduğumu öğrendim,şuanda sadece hormonla hamile olduğumu biliyorum daha keseyi görmedim kalbini duymadım kendini görmedim ve kucağıma almadım,biliyorsn ki işimiz sadece hamile kalmakla bitmiyor,o en doğru zamanı bilir,önemli olan bu işin sonunu görebilmek sağlıkla kucağımıza alabilmek canım bozma moralini

kızlar takip edemiyorm umarım hersey yolundadr bugün doktora gittim sogan kürü kullanıyordm ve kistim 7cmdi faydasını görürüm gecer diye cok ümitliydim gercektnde bitkisel ilaclar herkezde aynı etkiyi yapmıyo tıpkı bende bal tarcın cörekotunun kist yaptıgı gibi kistm sadece 1cm kücülmüş ki zaten doktora gitmeden ve sogan suyu kullanmadn önce de 1cm kendiliginden kücülmüstü şimdiyse dogum kontrol hapına mahkumum 10aydır bebek hasretiyle yanıp tutusuyorm en az bir 3ay daha yanacam sonrasıysa mechul 2kez cok rahat hamile kalmıstım şimdiyse ne yapsam olmuyor allahtan ümidimi kesmedm ama gercektn beklemk cok zor rabbim hiçbir zaman bebegi olmıcak olanlara yardım etsn gercektn sabretmek cok zormus:KK14: sogan suyuna yinede devam edecem dogum kontrol hapıda kullanacam insaallah gecer doktora sordum tayin isticek misinz diye kasımda dedi üzüldm riskli gebelik ya benimkisi keske olsaydınz dedim sen hele bir hamile kal bir kontrol edecek bulunur dedi nekadarda üzüldm ne yani bir daha hamile kalamıcak mıyım dedim hayırda daha cok var bu ay korunacaksın sonra kistin gececekte hamile kalacaksn dedi kötü bişey söylemedi ama ben cok hassasım ya havadan nem kapar oldum aglayark yazıyorm bunları ve derdimi anlatacak kimsem yok bırakın bebegi kucagıma almayı hamile olmaya o cift cizgiyi görmeye karnımda bir canlının varlıgıyla yasamaya ve kucagıma alacagım ümidiyle gün saymaya hasretim:KK14: karnımı sevmek kalp atıslarını duymak ultraasonda kist degilde bebegime bakmak istiyorm herkez bebegini kucagına aldı yada hamile ama bense bebegin degil artık hamileligin bile hayalini kuramıyorm sanki bidaha hiç cocugum olmıcak gibi geliyor:KK14: yaz tatili girdi kardeşimin dügünüde var ama ben ne tatile gitmek ne dügüne gitmek nede kimseyi görmek istiyorm hem denden sonra evlenenlerin bebegini görecem
benim bebeginle yasıtları görüp daha cok üzülecem hem hamile degilmisin diyip canımı sıkacaklar takmayayım kimseyi sallamıyım desemde birine kulak asmasam birine üzülecem gercektn duanıza cok ihtiyacım var kafanızı şişirmek istemem ama sizden
baskada derdimi anlatacak kimsem yok:KK14:
Canım beklemek zor bende düşükten sonra 5 ay beklememe gerekiyordu hatta garanti olsun diye 6 ay bekledim bende kist çıktığında dogum kontrol ilacı kullandım 2 ay istemeye istemeye hatta bana kullanma diyenler oldu kendiliginden gider dediler ama ben doktor dinledim beklemek zor elimden takvim düşmüyordu ama zamanda su gibi akıp geçiyor her işde bı hayır vardır buna da inanıyorum insallah yakında guzel haberlerini alırız

insaalah canım o günler görmeyi cok istiyorm tek tesellim zaten ALLAHtan sonra benimle aynı seyleri yasayn arkadaslarım sizlerde olmasanz ne yaparm bilmiyorm gercektn üzülüyorm ama kimseye derdimi anlatamıyorm cünkü anlamıyolr bu arada yazını gördm yazacaktım ama aglamktan toparlayamadm kemikleriinin agrıdıgını söylemişsin ya genelde o kemikler kalsiyum eksikliginden agrırmıs doktor degilim bilemem ama kardesimde aynı sey olmustu süt yogurt cok tüketiyomusun dikkat et genelde 16haftadn sonra olur ama belki sende erken baslamıstr tabi doktorn daha iyi bilir gecmiş olsun canım

olsun cnm, yazamasan da sorun değil, canın sıkkın girmişsin zaten
ben bu hamileliğimde pek yedikelrime içtiklerime dikkat etmiyorum malesef :KK20: :KK22:
ama öncesinde ben peynir yoğurt çok tüketirdim
bilmiyorum bakalım

fadikcim valla ruyami hatirlamiyorum ama cok komik gercekte yuzunu bilmedigim icin avatarindaki animasyon kiz olarak gordum ::)) cok tatliydin

.
canım yaa:KK16:demek avatardaki gibi gördün ben o kadar tatlı değilim ama:KK53:

bende bir ara ilk okul arkadaşımı görmüştüm aynı 10-11 yaşlarındaydı....
daha dr dan gelmemişsin galiba...inş. güzel haberlerle gelirsin canım...

kızlar ben çok hastalandım gece ya ateşim var titriyorum resmen boğazım çok ağrıyor ne yapabilirim bitane minoset içtim ama pek bi faydası yok her tarafım çok kötü ağrıyor en çok ateşten korkuyorum ne yapabilirim ateş düşürücü:KK43:
çok geçmiş olsun canım benim fikrimde ateş varsa hastaneye gitmen daha iyi...
dünde kasılmalardan bahsetmişsiniz evet eğer düzenli değilse zararlı olmuyor...
birde bazen oturuş yatış şeklinden bile kasılma olabiliyor ençokta bunlar önemsiz olanlar....
mesala ayakta olduysa biraz yatmayı dene yatar pozizyonda olduysa pozisyonunu değiştir genelde kasılmalar duruyor...

kızlar benimde kalça, pelvik kemiklerim ve topuklarım çok ağrıyor, hasta gibi hep yatıyorum
azıcık yürüyeyim nefes nefes kalıp yoruluyorum
yaşlı kadınlar gibi oldum :KK25: :KK25:
2 hafta sonra doktor kontrolüm var, acaba o zamana kadar beklesem mi arasam mı arda beyi
zırt pırt da rahatsız etmek istemiyorum ama en başta böyleyse ben ileriki haftaları düşünemiyorm bile :KK52:
ilk haftalar için biraz erken ama olabilir canım...
bende sık tel etmeye çekinirdim çünkü genelde hastası olurdu rahatsızetmek istemezdim...
acil birşey olmadığı zaman bende mail atıyordum...maillere hemşirelerde bakıyor bazen geri dönmeyebiliyor ama ben zaten acil olmayan konulara yazıyordum...
bir keresinde şeker sonucumu yazmıştım 3 gün bekledi cevap gelmedi...baktım mail arada kaynamış o zaman tel açmıştım arda bey müsait değildi görüşemedim ama 10-15 dk sonra kendisi hemen aradı....
sende ister ara ister yaz belki ilaç öneriside olabilir...

canım sana ne yazacağımı bilimiyorum....
hasretini çok iyi anlıyorum ama canım çok stres yapıyorsun...
inan hiç bir problemin olmasa bile bu kadar stres tek başına engel...
elinde de değil bunuda biliyorum
canım inş. normal doğu m yaparsam sanada dua edeceğim...rabbim tez zamanda yüzünü güldürsün...
ama sende az toparlanmaya çalış...

cnhb canım ben sırt üstü ayaklarım uzun vaziyette yattığım zaman kasılmam sık olurdu bir yerdende duymuştum bu pozisyonda daha fazla olabilirmiş...
ama yatış şeklinden dolayı olan kasılmada önemsiz diye düşünüyorum...inş. seninkide önemsizdir...
benim birde idrara sıkıştığım zaman sık olurdu...

canım kabız için ben her sabah aç karına 4-5 tane kuru kayısıyı 2 bardak sıcağa yakın ılık suyla yedim...
başlarda sadece kayısı yiyordum çok fayda etmedi ama suyla beraber daha etkili...
benim hamilelik dışındada bağırsaklarım hep problemlidir afedersin 3-4 günde ancak dışarı çıkardım...
ama bu şekilde maşallah hergün çıkıyordum...

kızlar mrb 22 haftalık hamileyim.geçen hafta yani 21.haftamda 2.düzey ultrasonda dr servisks uzunluğunu 26,5 olarak söyledi ve kısa olduğunu söyledi.çok korkuyorum.aslında ağrım sızım falanda yok.bilgisi olan var mı?

kontrollerine ve ölçümlere devam edersen sorun olmaz kısalma devam ederse drun seni yönlendirir 15 gün de 1 kontrol ol ve ani bir ağrın olursa ne yapacağını dr sor paniğe gerek yok ama ihmale gelmez 2.5 altına inerse kısaldığını düşünüp önlem alıyorlar genelde..Allah tamamına erdirsin...
arkadaşlar benim de 22 de 2.70 filandı 29 da bugün 2.21 gibi dendi yani fazla ilerlememiş ama idrarda enfeksiyon çıktı anladığım kadarıyla dr sonucu görmedi henüz..yarın bakacak ama ben 12 saatlik gecikmeyi göze alamadım içtim ilacı valla:)) artı nidilatı 4 tane iç dedi bu başka bi dr doğumu kısmetse orda yapacağım..bebecik 1350 olmuş..şu iltihap işini de atlatsak hiç şikayetim yok sorsan akıntı filan da yok ama gizli olabiliyormuş..

Son düzenleme:
arzufirdevs masallah bize canim :)) :nazar: ,ufak ufak ilerliyoruz cok sukur
insallah ciddi bir enfesiyon yoktur,ki olsa zaten hic belirtisiz olmazdi diye dusnuyorum,ne gerekyorsa yap canim ilerlemesin Allah korusun

chnb canim insallah bir gun gercekte de gorusuruz,ozelden bilgilerimi yolluyorum

fadiiiikkkk bugun 41 hafta bitti :))) dogur kuzum artik,bu bebe babasini bekliyor sanirim.

sinem nasil oldun,iyisleme vardir insallah

bu arada ben de ishalin kasilmalari tetikledigini duymustum,hatta normalde spontan gelisen dogumlarda ishal dogum belirtisi gibi kabul edilebiliyor.kizimda 24 haftalik hamileyken acile gitmistik,ilk defa siddetli ve duzenli kasilmalarim aslamisti,koyden donmustuk ve hafif ishaldim,o zaman doktorum ishalin ciddiyetinden bahsetmisti.Aman Allah korusun,bize 9 ay ishalde kabiz da yasak .

X