Psikolojim bozuk yardim

Psikolojik tedavi görmelisin bence. Sonra hastalıkların için doktora git iyileşmeye çalış. Sonra cocugunu kreşe verip çalışırsın.

Kötü huylu olanlar genellikle belirti vermez sinsice ilerler buda tanıyı zorlaştırır çoğu zaman met yaptığında anlaşılır yani o organda fonksiyon bozukluğu olur. Zaten meme ca genel anlamda iyi huylu çıkma olasılığı en yüksek organlardan biridir. Doktora gitmeyerek boşuna işi zorlaştırmayın çözülecek bir şeyi karmaşık hale getirmenin anlamı yok, biyopside alınsın, kitle çok rahatsız ederse alırlar duruma göre takip verirler vs vs gitmeden bilemezsiniz. Öldüm bittim durumu yok yani, ağrılı olması iyi bir şey. Ne kadar rahatsız edici olsada
İcimi rahatlattiniz Allah sizden razi olsun insallah yarabbi

Merhaba öncelikle buraya kadar olan yorumları ancak okuyabildim, sonrasinı henüz okuyamadım. Ancak sunu soylemekte fayda goruyorum herkes burada kendince yorum yapıyor neye göre kime göre yapılıyor yorumlar.... kilonuz yuzunden , sunun yuzunden....derken farkında mısınız ki bence farkinda olmadan yapılıyor yorumlar ama sizin sanki kilolu olmanız sucmus da karsı taraf hakliymis gibi....yorumlar gercekten daha da acı....maalesef cok motive edici guzel yorumlar var ama ayni zamanda sizi daha dibe cekecek yorumlar da var...

Lütfen siz biriciksiniz... burada yorum yapılırken kimsenin sizin biricikliğinize, benliginize, kisiliginize laf soylemesine izin vermeyin yada aaaa dogru soyluyor deyip uzerinize almayın....ilk ise burdan baslayın...

Suanki süreciniz için de esinizi ikna edip birlikte bir alanında uzman bir aile danışmanından yardım almak olacaktır.

Buradan şöyle yap böyle yap deyip sizi gaza getirmek inanın daha fazla zarar görmenize neden olur... evet haklılar deyip yaparsınız isler daha kötüye gider, yapmazsınız herkes ne diyor ben ne yapıyorum ben ne kadar güçsüzüm, çaresizim, yetersizim, .....daha beter duygulara kapılırsınız...

Bebeğiniz konusuna gelince kimse zaten ne ara yaptın... vs... lütfen özel hayata saygılı olalım...kimse kimsenin bu kadar özeline mudahale edemez... bakın burada da bir duruş sergileyin ....

Ailenize karşı, eşinize karşı....neden bu kadar laf söylettiğiniz konusuna gelene kadar en kolayı işe buradan başlayın... burada bile birilerine karşı kendinize yapılan haksız eleştirileri kabul etmek yerine karşı duruş sergileyerek işe başlamak bile size bir güç verir....

Bu arada Lütfen kimse üzerine alınmasın bu konuya özel bisey değil bu, genel olarak paylaşımlarda cok uzucu yorumlar var... lütfen yorum yaparken karşımızdakinin psikolojik olarak ne kadar dibe düşürüp düşürmeyecegımize dikkat edelim.
Hakli olabilirsiniz inanin bilmiyorum hic mantikli saglikli dusunebilcek durumda degilim butun yorumlari okuyorum hepsine evet dogru diyorum belki farketmiyorum bazi seyleri bilmiyorum tesekkur ederim size beynim durmus durumda

Hakli olabilirsiniz inanin bilmiyorum hic mantikli saglikli dusunebilcek durumda degilim butun yorumlari okuyorum hepsine evet dogru diyorum belki farketmiyorum bazi seyleri bilmiyorum tesekkur ederim size beynim durmus durumda

Yoğun stres altında bu şekilde düşünmeniz normal...ama kendi en yakınlarınıza şuanda karşı duruş sergilemeniz olayları daha da çıkmaza götürebilir.
Buradaki yorumlara göre hadi bosandınız daha mı iyi olacak?
Eşiniz size ilk başlarda nasıl davranıyordu? Ne zamanda beri ne oldu da şimdi böyle davranmaya başladı?
Siz ne yaparsanız eşinizle aranız daha iyi olur?....
Bu evliliğin devam etmesini istiyor musunuz?
...
Birbirini çok severek evlenip sonrasında yasadıkları proplemler nedeniyle düzeltme evliliği kurtarma cabasına girmeden bosanıp sonra cok pisman olan çiftler gördüm...
...
Lütfen kendinize bir iyilik yapın dış sesleri öncelikle bir kapatın. Kendinize bir odaklanın, yukarıdaki soruları bir düşünün...
Alanında bir uzmandan esinizle bir destek alınmanızı öneririm ...
Bide kendinizi kimse sımartmıyorsa siz sevdiginiz biseyi kendiniz icin yapın, sevdiginiz bir yemegi kendiniz icin ozenle pisirin, cıkin dısarda kendinize bir kahve ısmarlayın, ....artık nelerden hoslaniyorsaniz, zorlada olsa yapmak icin bile olsa yapın,

bu size iyi gelecektir...

ara ara vakit buldukca size yazmaya calısirim...

Yoğun stres altında bu şekilde düşünmeniz normal...ama kendi en yakınlarınıza şuanda karşı duruş sergilemeniz olayları daha da çıkmaza götürebilir.
Eşiniz size ilk başlarda nasıl davranıyordu? Ne zamanda beri ne oldu da şimdi böyle davranmaya başladı?
...
Birbirini çok severek evlenip sonrasında yasadıkları proplemler nedeniyle düzeltme evliliği kurtarma cabasına girmeden bosanıp sonra cok pisman olan çiftler gördüm...
...
Lütfen kendinize bir iyilik yapın dış sesleri öncelikle bir kapatın. Kendinize bir odaklanın, yukarıdaki soruları bir düşünün...
Bide kendinizi kimse sımartmıyorsa siz sevdiginiz biseyi kendiniz icin yapın, sevdiginiz bir yemegi kendiniz icin ozenle pisirin, cıkin dısarda kendinize bir kahve ısmarlayın, ....artık nelerden hoslaniyorsaniz, zorlada olsa yapmak icin bile olsa yapın,

...
...

cok tesekkur ederim soylediklerinizi dusunuyorum yazarsaniz cok sevinirim elimden geleni yapacagim dunden beri daha farkli davraniyorum esime de daha olumlu

Merhaba herkese,
31 yasindayim 2 yasinda kizim var 3 yillik evliyim eşimle her gun kavga ediyoruz asla anlasamiyoruz isteyerek evlendigimiz halde. İlk aylar haric mutlu olmadim desem yeridir.Yakin zamanda gogusumde kitle kalbimde delik ve şeker hastaligim oldugunu ogrendim ve ürtiker alerjim var sanirim surekli vucudumda kizarmalar oluyor kayboluyor ayrica hamileyken bağ dokusu hastaligim olustu 67 kilodan 85 kiloya cikmistim zor hamilelikti hastaliklarim yuzunden sanirim sonradan da veremedim suan 80 kiloyum kitle icin dr 6 ay bekleyelim dedi buyume olursa biyopsi yapilirmis koltuk altlarimda kist lenflerde sislik te var stresten uzuntuden her gun aglamaktan mahvoldum.Aılemle yakin oturuyorum fakat bekarken bile anlasamazdik surekli ailem tarafindan psikolojik siddet gibi asagilaniyorum esim onlari kavgamiza dahil ettiginde bile beni sucluyorlar hicbi sekilde yanimda olmuyorlar esim beni aldatsa bile o erkekmis yaparmis benim ailem degil de esimin ailesi gibi davraniyorlar.zaten baska hickimsem yok es dost akraba cok yalnizim hastaliklarimin dinmeyen agrilari, esimle bosanmak istemem ama suan mumkun olmayisi (maddi durum ve kizim yuzunden) ailemin bana dusmanlik yapmasi ,yalnizlik,kizima yetersiz oluyorum artik cikmaza girdim.3 yil icinde psikiyatriye gidip belli donemler ilac da kullanmistim iyi hissediyorum fakat esim benim en hassas noktalarimi bilip surekli damarima basiyor hicbi saygimiz sevgimiz kalmadi iki ev arkadasi bile birbiriyle daha iyidir o benim hastaliklarimi bile umursamiyor bekar gibi yasamak istiyor ve benimle hic iletisim kurmak istemiyor ve ben tepki gosterince herkes tarafindan suclu,haksiz,kotu oluyorum kendimi cok yalniz hissediyorum sizce ne yapmaliyim?
Ben sizi anladigim kadariyla ben olsaydim napardimi yaziyim size. Benim de oglum 4 bucuk yasinda suan cok sukur evliligim hayatim yolunda. Ama sizin yerinize kendimi koymadan edemedim. Ben bir sebepten para biriktirmeye baslamistim bir donem. Esimin eve biraktigi bana kisisel harcamalarim icin verdigi paralardan hep kenara attim ve vadeye yatirdim. Once 2000 tl gb ufak bir miktarla basladim. Ve bu miktari 60 bine kadar cikardim. Tabi suan bu da gunumuzde komik bi rakam haline geldi ama.. ben muhendisim fakat oglum dogdugunda isi biraktim ve okula baslayincaya kadar calismamaya karar verdim. Calismadan biriktirdigim bu para iyi bir paraydi. Sizin yerinizde olsam soyle dusunurdum. Esimden ayrilicagim zaten belli mutlu degilim ama.zamani degil.. kizim 2 yasinda ve okula.baslamasina nerden baksam 3 yil var. Ve 3 yil hem saglik problemleri hem kizim derken calismam mumkun degil..ailem arkamda degil gidip kizimla onlara siginayim.. demekki onumde katlanmam gereken sabretmem gereken 3 yilim var. Bu beni karamsarliga dusurmemeli cunku onume bir hedef koydum artik.. hedefim su olmali.. evet bir takim saglik problemlemlerim var vermem gereken kilolarim var.. 3 yil nerden ne kenara atabiliyosam esimin bilmedigi bir hesap acip oraya aktarmak ve olabildigince bu parayi arttirmak zorundayim ki esimden ayrilmaya karar verdigimde baslangic icin iyi bir miktar kenarda olsun.. bu uc yil icinde saglik problemlerime kosturup ayni zamanda kendime ozen gostermeliyim istedigim gorunuse gelmeliyim.. en onemlisi kizim bu durumdan etkilenmesin diye kendi moralimi hedefimi dusunerek yuksek tutmaliyim ve hersey yolundaymis gb davranmaliyim.. kadinlar olarak bazen oldugumuz yerde yasadigimiz hayatlarda sikisip kaliyoruz.. ama istersek yapamicagimiz hc bir sey de yok. Uc yil uzun bir sure gb gelebilir ama asla.degil.. daha 31 yasindasiniz ben de 33. Eger hayatinizin, esinizin duzelmiyceginden eminseniz ve bir gun bosanicaginizi biliyorsaniz ipin ucunu birakin ve oldurmaya calismaktan vazgecin, lutfen kendinizi bununla motive edin. Sosyallesemiyorum dediniz bu da tamamen suan yasadiginiz bunalimdan kaynaklaniyor. Kendinize guveniniz azalmis. Bu sureyi kendiniz icin cehenneme cevirmek yerine kendinizi toparlamak icin kullanin ve avantaja cevirin. Kizinizi okula baslatir baslatmaz da calismaya baslayin emin olun daha cok yorulursunuz bi yandan is bi yandan ev bi yandan cocuk ama cok daha mutlu olursunuz. Yasadiginizi hissedersiniz.. sagliginiz el veriyorsa bilmiyorum mesleginiz var mi ama kendinizi oturdugunuz yerden de bir alanda gelistirebilirsiniz. Online egitim veren ve sertifika sahip olabiliceginiz alanlar var.. butun bunlari yapabilmek icin hedefinizi ve surenizi onunuze koyun ve kendinizi bununla motive edin. Bu moral bozukluguyla daha da dibe cekmeyin kendinizi.. emin olun karar vermekte bitiyor is..

cok tesekkur ederim soylediklerinizi dusunuyorum yazarsaniz cok sevinirim elimden geleni yapacagim dunden beri daha farkli davraniyorum esime de daha olumlu
Buna çok sevindim.
biseylerin düzelmesi için önce ben kendimde neleri düzeltmeliyim kısmına odaklanmak karşı tarafı düzeltmeye çalışmaktan çok daha kolay...

Eşinizle birbirinizi severek evlendiyseniz emin olun düzelemeyecek sey yoktur.

Şuan ortalık yangın yeri hadi bir odun daha atayım da hersey yansın kül olsun, ne olursa olsun... bu mantıkla gitmek yerine bu yangını ne yaparsam söndürürüm onun çarelerine bakmak gerekir...

Birde bebeğiniz var...onun dünyaya açılan penceresi sizsiniz. Siz dünyaya nasıl bakarsanız o da sizin pencerenizden bakacak...sizin eşinize olan güveniniz ilerde kızınızın dünyaya, insanlara olan güveninin temelini olusturacak.
Siz onun iç dünyasının kapısıysanız babası ise dış dünyaya açılan kapısı ...

Eşiniz eve geldiğinde mutlaka güler yüzle karşılayın, bir öpücük kondurun sarılın...ona özel olduğunu hissettirin... güzel kıyafetler giyin ...kendinizi her zaman ne olursa olsun toparlayın...sanki dunyanın en güzel kadını sizmişsiniz gibi düşünün kendinizi sakın aşağı cekmeyin...kilolu bile olsanız bu sizin güzelliginizi asla bozmaz....

ilk sevgiliyken nasıldınız, esiniz nasıl davrandıginizda size cok daha iyi davranırdı simdi onları dusunun ve yine yapın...

mümkünse tartışmalara girmeyin...
Sabır acıdir ama meyvesi tatlıdır...
Sabredin bakin birkaç günde bile eşiniz degismeye başlamış...
Arada olumsuzluklar olursa da sakın moraliniz bozulmasin yılmak yok...yola devam...

Güzel haberlerinizi bekliyorum...
💐

IMG_7460.jpeg
Merhaba kızlar sonuçtan anlayan carmı

Güzel arkadaşım sakın kendini yalnız hissetme ailen ve o koca kılığındaki o şeytandan kurtulursun inşallah.ben kolay kolay buradaki konulara üzülmem senin samimiyetine inandım ve çaresiz değilsin hepimiz yanındayız ozelden de yazabilirsin bana arkadaşım sakın üzülme

Annem yaşıyor diyemem ki.Hayatta diyebilirim sadece.Doktordan beri gelmiyor.Dedigim gibi sebebi sinir stres.Biz olmasaydik coktan gitmisti zaten.Allah gecinden acısızından versin çok yaşamayacağını,torunlarını büyüten bir anneanne olmayacağını içten içe içim kan ağlayarak biliyorum.Kızınız bizim gibi hissetmesin.Annem uzun yıllar sapasağlam yanımda olacak desin.İnsanı bitiren yegane şey gam,
Rabbi şifa versin başınızdan eksik etmeisn annenizi anne çık kıymetli şey çok.
İcimi rahatlattiniz Allah sizden razi olsun insallah yarabbi
Şu an nasılsınız. Zor dönemler geçirirken gördüm mesajlarınızı umarım her şey yolundadır

X