Psikolojim bozuk yardim

Peki anneniz bu hastaliklarla kac yildir yasiyor ?annenizi Allah korumus bi kadinin bukadar guclu olabilmesi atlatabilmesi Allahin mucizesi.Sizce kurtulabilir miyim ben de bu hastaliklardan bana bisey olur diye cok korkuyorum cocugum bensiz kalir diye cok korkuyorum iyilesir miyim sizce cok kotuyum ya
Annem yaşıyor diyemem ki.Hayatta diyebilirim sadece.Doktordan beri gelmiyor.Dedigim gibi sebebi sinir stres.Biz olmasaydik coktan gitmisti zaten.Allah gecinden acısızından versin çok yaşamayacağını,torunlarını büyüten bir anneanne olmayacağını içten içe içim kan ağlayarak biliyorum.Kızınız bizim gibi hissetmesin.Annem uzun yıllar sapasağlam yanımda olacak desin.İnsanı bitiren yegane şey gam,keder.

Annem yaşıyor diyemem ki.Hayatta diyebilirim sadece.Doktordan beri gelmiyor.Dedigim gibi sebebi sinir stres.Biz olmasaydik coktan gitmisti zaten.Allah gecinden acısızından versin çok yaşamayacağını,torunlarını büyüten bir anneanne olmayacağını içten içe içim kan ağlayarak biliyorum.Kızınız bizim gibi hissetmesin.Annem uzun yıllar sapasağlam yanımda olacak desin.İnsanı bitiren yegane şey gam,keder.
Cok agliyorum yazdiklarinizdan cok etkilendim cok korkuyorum Allahin yazdigi olacak ben elimden geleni yapicam artik mutlu olucam sadece annenize dua edicem siz de bana edin olurmu unutmayin Allahim mucize sifasini versin insallah

Lütfen anneniz atlattimi kac yil oldu yani benim sonuclarim kotu ciksa kurtulabilir miyim bu dunyada kizimi yalniz birakmak istemiyorum cok korkuyorum cok biyopsi ameliyat kanser kotu ihtimaller ya ben kan vermekten bile korkan biriyim stres olan biriyim dusunun yasadigim psikolojiyi.Allah ne yazdiysa o olur elbette bilmiyorum kafam cok karisik bu korkuyu nasil atabilirim hastane hastalik korkumu bilmiyorum yazdiklariniza cok uzuldum anneniz icin hem de umut oldu bana
Kanser konusunu atlattı ama ömür boyu takipte olmak zorunda.Ara ara riskli bir durum gelişirse de biyopsi yaptırmak zorunda kalıyor.Ama boşanabilseydi buna gerek kalmayacaktı sonuçta.Kanserin,kitlenin beslendiği şey üzüntü.Siz önünüzdeki cevizi duzenli tedaviyle kaçmadan kırın.O sürecþe kızınız devlet anaokulu yasina gelir zaten.Sonra da kacar kurtarirsiniz kendinizi.Gecmis gunlerde tatsız anı olarak kalır.Gönlünce yaşar ve hatta yeni bi insana kapınızı açmak bile isteyebilirsiniz.Daha gencsiniz.Bunların tek yolu tedaviye erkenden baslamaktan geciyor.Eger geciktirirseniz surecte daha zor ve uzun olur.Sizden tek ricam var.Lutfen benim de anneme dua edin uzun ve sağlıklı,guzel bir omur konusunda çünkü buna hem onun hem bizim ihtiyacımız var..

Cok agliyorum yazdiklarinizdan cok etkilendim cok korkuyorum Allahin yazdigi olacak ben elimden geleni yapicam artik mutlu olucam sadece annenize dua edicem siz de bana edin olurmu unutmayin Allahim mucize sifasini versin insallah
Dualarım sizinle.Benzer bi hilaye gorunce yazmak istedim elimden geldigince.Aynen öyle kendinizi önce allaha sonra doktorlara emanet edin.Edin ki en erken şekilde kurtulabilin.Derdini veren sabrını da dermanını da verir korkmayın.Yeter ki üstünuze düşeni yapın ve kaçmayın.Allah yar ve yardımcınız olsun

Kanser konusunu atlattı ama ömür boyu takipte olmak zorunda.Ara ara riskli bir durum gelişirse de biyopsi yaptırmak zorunda kalıyor.Ama boşanabilseydi buna gerek kalmayacaktı sonuçta.Kanserin,kitlenin beslendiği şey üzüntü.Siz önünüzdeki cevizi duzenli tedaviyle kaçmadan kırın.O sürecþe kızınız devlet anaokulu yasina gelir zaten.Sonra da kacar kurtarirsiniz kendinizi.Gecmis gunlerde tatsız anı olarak kalır.Gönlünce yaşar ve hatta yeni bi insana kapınızı açmak bile isteyebilirsiniz.Daha gencsiniz.Bunların tek yolu tedaviye erkenden baslamaktan geciyor.Eger geciktirirseniz surecte daha zor ve uzun olur.Sizden tek ricam var.Lutfen benim de anneme dua edin uzun ve sağlıklı,guzel bir omur konusunda çünkü buna hem onun hem bizim ihtiyacımız var..
Sizinle nasil iletisime gecebilirim ozel olarak yani mumkunmu burdan kaybetmek istemiyorum soz cok dua edicem annenize iyi dusunun siz de Allahin mucizeleri bitmez

Sizinle nasil iletisime gecebilirim ozel olarak yani mumkunmu burdan kaybetmek istemiyorum soz cok dua edicem annenize iyi dusunun siz de Allahin mucizeleri bitmez
Burda özelden konuşma var mı bilmiyorum.Zaten çok takılmadan cikiyorum.Sizi benzer dertte görünce uzun uzun yazmak istedim ben de.Kızlar annesiz cok zor yasiyor..Takip etme var sanirim.Kaybetmemek adına takip edilebilir

Dualarım sizinle.Benzer bi hilaye gorunce yazmak istedim elimden geldigince.Aynen öyle kendinizi önce allaha sonra doktorlara emanet edin.Edin ki en erken şekilde kurtulabilin.Derdini veren sabrını da dermanını da verir korkmayın.Yeter ki üstünuze düşeni yapın ve kaçmayın.Allah yar ve yardımcınız olsun
Bana güc verdiniz beni cok aglattiniz hikayenizle dunyada varmis benim gibi iste kendimi cok yalniz hissediyordum burda yazana kadar ama sizin yazdiklarinizi her zaman okuyacagim ve unutmayacagim.Allahin bana bi mesaji belki sizin gorup paylasmaniz bunlari.Gercekten toparlanacagim artik iyi olacagim.Etrafimdaki insanlara bakinca bile kendimi cok yalniz hissediyorum.Burdan yazanlarda oldu allah razi olsun guzel tavsiyeler aldim ama insan gerceklestirmekte zorlaniyor.Hikayenizin gercekligi benzerligi benim yarama dokundu.

Bana güc verdiniz beni cok aglattiniz hikayenizle dunyada varmis benim gibi iste kendimi cok yalniz hissediyordum burda yazana kadar ama sizin yazdiklarinizi her zaman okuyacagim ve unutmayacagim.Allahin bana bi mesaji belki sizin gorup paylasmaniz bunlari.Gercekten toparlanacagim artik iyi olacagim.Etrafimdaki insanlara bakinca bile kendimi cok yalniz hissediyorum.Burdan yazanlarda oldu allah razi olsun guzel tavsiyeler aldim ama insan gerceklestirmekte zorlaniyor.Hikayenizin gercekligi benzerligi benim yarama dokundu.
Bunları yaşayan ne ilk ne de son kadınsınız.Benim içimde de tüm bunların derdi,huzursuz aile ortamının derdi kopuyor ama dışarda gülücük saçıyorum.Iki yüzlü olduğumdan değil kimse kimsenin derdini çekmek istemiyor,negatif saçıyor diyip uzaklaşmak istiyorlar.Yani hepimizin bir derdi var ve maske takıyoruz.Yalnız hissetmeyin bu yüzden.Herkesin sınavı farklı yerden.Önemli olan kendı sınavını vermek için mücadele etmek.Şunun derdi küçük benim derdim büyük diye de bi olay yok.Gerçekten herkesin mentali,psikolojisi çok farklı.Size küçük dert gelen başkasına en büyük dertmiş gibi gelir.Şımarıklık veya degil gerçekler böyle.Sorunu sıkıntıyı algılayış,yükleniş şekli hepimizin çok farklı.Zaten bu yüzden derdi küçücük dediğimiz insanlar bile mutlu değil.Kimse tam anlamıyla mutlu değil.Allah dagına göre kar verir.Herkes kendi karını ne kadar sızlanmadan erken küremeye uğraşmaya başlarsa o kadar hızlı atlatır.

Bunları yaşayan ne ilk ne de son kadınsınız.Benim içimde de tüm bunların derdi,huzursuz aile ortamının derdi kopuyor ama dışarda gülücük saçıyorum.Iki yüzlü olduğumdan değil kimse kimsenin derdini çekmek istemiyor,negatif saçıyor diyip uzaklaşmak istiyorlar.Yani hepimizin bir derdi var ve maske takıyoruz.Yalnız hissetmeyin bu yüzden.Herkesin sınavı farklı yerden.Önemli olan kendı sınavını vermek için mücadele etmek.Şunun derdi küçük benim derdim büyük diye de bi olay yok.Gerçekten herkesin mentali,psikolojisi çok farklı.Size küçük dert gelen başkasına en büyük dertmiş gibi gelir.Şımarıklık veya degil gerçekler böyle.Sorunu sıkıntıyı algılayış,yükleniş şekli hepimizin çok farklı.Zaten bu yüzden derdi küçücük dediğimiz insanlar bile mutlu değil.Kimse tam anlamıyla mutlu değil.Allah dagına göre kar verir.Herkes kendi karını ne kadar sızlanmadan erken küremeye uğraşmaya başlarsa o kadar hızlı atlatır.
Şu andan itibaren hayatimi degistirecegim Allahin izniyle sadece mutlu olmak kizima mutluluk vermek icin yasayacagim.Hickimsenin yaptigina soyledigine pisligine takilmayacagim kim ne yaparsa yapsin benim canimi acitamasin Allah izin vermesin herkesin kendi pisligi kendine dönsün insallah. beni iyi hissettiren insanlar yoksa yalniz da mutlu olmayi basaracagim cocugum bana yeter.hayata farkli gozle bakacagim yapacagim bunlari Allah bana guc versin firsat versin insallah sağlikli olmanin bizim elimizdeki yolu takmamaktan geciyor demekki birazda bencil olmayi basarabilmekten kendine kiymet verebilmekten.İnsallah gonlunuzde kalbinizde ne varsa gerceklessin Annenize şifa sizinle birlikte saglikli mutlu ömür rabbim acı yasatmasin size siz bana umut verdiniz cunku.

Şu andan itibaren hayatimi degistirecegim Allahin izniyle sadece mutlu olmak kizima mutluluk vermek icin yasayacagim.Hickimsenin yaptigina soyledigine pisligine takilmayacagim kim ne yaparsa yapsin benim canimi acitamasin Allah izin vermesin herkesin kendi pisligi kendine dönsün insallah. beni iyi hissettiren insanlar yoksa yalniz da mutlu olmayi basaracagim cocugum bana yeter.hayata farkli gozle bakacagim yapacagim bunlari Allah bana guc versin firsat versin insallah sağlikli olmanin bizim elimizdeki yolu takmamaktan geciyor demekki birazda bencil olmayi basarabilmekten kendine kiymet verebilmekten.İnsallah gonlunuzde kalbinizde ne varsa gerceklessin Annenize şifa sizinle birlikte saglikli mutlu ömür rabbim acı yasatmasin size siz bana umut verdiniz cunku.
Umut verebildiysem ne mutlu.İçi boş teselli için değil dediklerim.Vaktinde harekete geçerseniz iki seneye anı olarak kalacak bu yaşadıklarınız.Sonucun olumsuz olmasından korkmayın.Vaktinde harekete geçilmişse olumsuzun bi hükmü yok onun da çözümü oluyor.Dualarınız için teşekkür ederim.Allah cümlemizin yardımcısı olsun.İyi geceler dilerim

Benim o kitle olayim zaten buyuk hikaye 7 ay once carpinti kalpte agriyla hastaneye gidiyorum kardiyoloji kalpte delik var dogustan diyo ileri tetkik istiyo nabzim icin ilaca basliyorum ileri tetkik korkudan yaptiramiyorum.Hastane hastane geziyorum hepsi ileri tetkik diyo buyukluge bakmak icin yaptiramiyorum korkudan 7 ay icinde baska hastaliklar cikiyo falan derken dahiliye kolonoskopi endoskopi istiyo benden bunun panigi sariyo beni tabi önce anesteziyle gorusceksin diyolar anestezi doktoruna kalple ilgili durumu anlatinca kardiyoloji onay vermezse yapilamaz diyo kardiyolojiye git tekrar diyo baska doktora gidiyorum kardiyoloji bolumune surekli kalp gogus bolgesinde agri cekiyorum bu arada anlatiyorum doktora kalp damar tikanikligi varmi bi ilacli film cekelim diyo kalpte delik agri yapmaz diyo (delik icin ileri tetkik istiyo ama yaptiramam korkuyorum) ilacli film cekiyolar kalp damarimin biri kalp kasimin icinden geciyormus sadece ama bisey yapilamaz diyor fakat memede bir olusum gorunuyor sanirim size o agri yapiyor diye beni genel cerraha yolluyor...kalpte sanilan agri 7 ay boyunca meger memedeymis ortaya cikiyor.ultrason cekiliyorum falan kitle ortaya cikiyor.bu arada 7 ay boyunca doktorlar kalpte delik agri yapmaz dedigi icin esim bana inanmiyor numara yapiyorum saniyor ailem surekli senin hicbiseyin yok psikolojin bozuk doktora git diyor tersliyor senin kafanda sorun var hasta degilsin agrin yok diyorlar iyice psikolojim bozuluyor.yani coook uzun hikaye..
Hayır kesinlikle gitmeniz gerek zamanını kaçırmayın, ağrılı kitleler yüzde 90 iyi çıkar panik yapmayın. Siz kendinizi salarsanız kimse size yardım edemez.

Normalde konulara boşanmakla ilgili hemen önyargılı şeyler yazmam ama bu da yazacağım nadir konulardan. Adam ne cicim aylarında mutluluk sunmuş ne hastalıkta. Ee sağlıkta yok hastalıkta yok o zaman bu adamın hayatında olmasına gerek var mı? Çocuğına bile hayrı yok. Pisliğin teki çok küfür edesim geldi Allah öyle bir dert verirki sana yaptıklarını fitil fitil öder o zaman anlar değerini yoksa asla anlamaz

Evet bu soylediklerinizi esimin boyle davranma sebebini eskiden beri cok dusundum cogu zaman ben de kilom yuzunden diye hep kotu hissettim kilo vermeye calistim zaman zaman diyet yuruyus ama hep 1 hafta 10 gun max 15 gun surdu devamini getiremedim malesef cunku sadece kendi kendimi motive edip kilo verme konusunda gaza getirmeye calisiyodum e cocuk bakmak ev isi hastalik agrilar falan bi sure sonra tekrar motivasyonum dusuyodu birakiyodum hasta gibi geziyodum zaten cok yemek yiyen biri degilim ama sanirim insulin direncim olusmus hamilelik zamaninda ve farkedilmemis karnim da hala 5 -6 ay gibi hamile gibi sert şişlik var mesela mide bagirsak problemim de var galiba ileri tetkik istediler hep bunlara onlari bile yaptirmaya korkuyorum ilk aklima cocugum geliyo nasil olcak aman kotu sonuc cikarsa diye..seker ilacimi kullaniyorum 1bucuk ay oldu umarim kilo vermeme yardimci olur cunku aç geziyorum nerdeyse diyebilirim.Ailem konusunda da aynen oyle dogru bildiniz
Aç gezerek kilo verilmiyor çokça protein ve spor bunun başka çözümü yok canım. Karbonhidrattan uzak dur direncin varmış. Bol su bol protein bol yürüyüş. Sonuca inanamayacaksın.

Merhaba herkese,
31 yasindayim 2 yasinda kizim var 3 yillik evliyim eşimle her gun kavga ediyoruz asla anlasamiyoruz isteyerek evlendigimiz halde. İlk aylar haric mutlu olmadim desem yeridir.Yakin zamanda gogusumde kitle kalbimde delik ve şeker hastaligim oldugunu ogrendim ve ürtiker alerjim var sanirim surekli vucudumda kizarmalar oluyor kayboluyor ayrica hamileyken bağ dokusu hastaligim olustu 67 kilodan 85 kiloya cikmistim zor hamilelikti hastaliklarim yuzunden sanirim sonradan da veremedim suan 80 kiloyum kitle icin dr 6 ay bekleyelim dedi buyume olursa biyopsi yapilirmis koltuk altlarimda kist lenflerde sislik te var stresten uzuntuden her gun aglamaktan mahvoldum.Aılemle yakin oturuyorum fakat bekarken bile anlasamazdik surekli ailem tarafindan psikolojik siddet gibi asagilaniyorum esim onlari kavgamiza dahil ettiginde bile beni sucluyorlar hicbi sekilde yanimda olmuyorlar esim beni aldatsa bile o erkekmis yaparmis benim ailem degil de esimin ailesi gibi davraniyorlar.zaten baska hickimsem yok es dost akraba cok yalnizim hastaliklarimin dinmeyen agrilari, esimle bosanmak istemem ama suan mumkun olmayisi (maddi durum ve kizim yuzunden) ailemin bana dusmanlik yapmasi ,yalnizlik,kizima yetersiz oluyorum artik cikmaza girdim.3 yil icinde psikiyatriye gidip belli donemler ilac da kullanmistim iyi hissediyorum fakat esim benim en hassas noktalarimi bilip surekli damarima basiyor hicbi saygimiz sevgimiz kalmadi iki ev arkadasi bile birbiriyle daha iyidir o benim hastaliklarimi bile umursamiyor bekar gibi yasamak istiyor ve benimle hic iletisim kurmak istemiyor ve ben tepki gosterince herkes tarafindan suclu,haksiz,kotu oluyorum kendimi cok yalniz hissediyorum sizce ne yapmaliyim?
Önceliğiniz sağlığınız olsun lütfen, siz iyi olun ki kızınız da iyi olsun , acilen bir şekilde toparlanmanız lazım, insanları boşverip kendinizi iyileştirmenin derdine düşün..

Iyi ki yazdikarlarima cevap yazdiniz inanin goz yasimi cocugumdan saklamak gizli gizli heryerde aglamak okadar zor gunler yasiyorum ki uzun zamandir .aynaya bakinca kendimi asla taniyamiyorum 3 yil onceki resimlerimle alakam yok 20 yil gecmis gibi okadar cirkinlestim gozlerimin alti acıdan mi bilmem simsiyah cildim yaslandi bozuldu gozlerim sarardi yuzum sarardi soldum resmen hani yaşli hasta nasil olur ben hep oyleyim sanki icimden bile gelmiyo makyaj yapmak guzel olmak artik ama mutlu olmak istiyorum kizima mutluluk vermeye mecburum iyi hissetmeyi unutmusum nasil iyi hissedilir gercekten gülmemekten yuzumun sekli bile degismis gibi mimiklerim degismis gibi benligime dönebilcekmiyim bana dua edin iyi dostlar arkadasliklar edinebilmek te cok istiyorum cunku yalniz bu duygularla bas etmek hep bunlari dusunmek insani cikmaza sokuyo.iyiki buraya yazmisim siz de cevap yazmissiniz tesekkur ederim
Emin olun kilo verince yeniden doğacaksınız, şeker , un , tuz bunlardan uzaklaşın. Protein bazlı beslenin, bol su , yürüyüş ve spor yapın, hayatınızı, beslenme şekliniz komple değiştirin, kilo verdikçe ağrılarınız ve kistleriniz de azalacak , bir de düzenli hacamat yaptırın lütfen...

Emin olun kilo verince yeniden doğacaksınız, şeker , un , tuz bunlardan uzaklaşın. Protein bazlı beslenin, bol su , yürüyüş ve spor yapın, hayatınızı, beslenme şekliniz komple değiştirin, kilo verdikçe ağrılarınız ve kistleriniz de azalacak , bir de düzenli hacamat yaptırın lütfen...
yaptiriyorum evet hacemat 2 kere oldum bu yil allah razi olsun

Gercekten mi agrili kitleler iyi mi cikar diyorsunuz insallah ya
Kötü huylu olanlar genellikle belirti vermez sinsice ilerler buda tanıyı zorlaştırır çoğu zaman met yaptığında anlaşılır yani o organda fonksiyon bozukluğu olur. Zaten meme ca genel anlamda iyi huylu çıkma olasılığı en yüksek organlardan biridir. Doktora gitmeyerek boşuna işi zorlaştırmayın çözülecek bir şeyi karmaşık hale getirmenin anlamı yok, biyopside alınsın, kitle çok rahatsız ederse alırlar duruma göre takip verirler vs vs gitmeden bilemezsiniz. Öldüm bittim durumu yok yani, ağrılı olması iyi bir şey. Ne kadar rahatsız edici olsada

Öncelikle eşiniz bekar hayatı yaşamak istiyorsa yaşasın bırakın şu an sizin tek önceliğiniz kızınız ve sağlığınız esinizi yok sayın bebiş kreş yaşına gelince bence iş araştırıp maddi olarak kendiniz toparlayın sonra ailenize bile muhtaç olmadan boşanırsınız inşallah 🙏

Evet bu soylediklerinizi esimin boyle davranma sebebini eskiden beri cok dusundum cogu zaman ben de kilom yuzunden diye hep kotu hissettim kilo vermeye calistim zaman zaman diyet yuruyus ama hep 1 hafta 10 gun max 15 gun surdu devamini getiremedim malesef cunku sadece kendi kendimi motive edip kilo verme konusunda gaza getirmeye calisiyodum e cocuk bakmak ev isi hastalik agrilar falan bi sure sonra tekrar motivasyonum dusuyodu birakiyodum hasta gibi geziyodum zaten cok yemek yiyen biri degilim ama sanirim insulin direncim olusmus hamilelik zamaninda ve farkedilmemis karnim da hala 5 -6 ay gibi hamile gibi sert şişlik var mesela mide bagirsak problemim de var galiba ileri tetkik istediler hep bunlara onlari bile yaptirmaya korkuyorum ilk aklima cocugum geliyo nasil olcak aman kotu sonuc cikarsa diye..seker ilacimi kullaniyorum 1bucuk ay oldu umarim kilo vermeme yardimci olur cunku aç geziyorum nerdeyse diyebilirim.Ailem konusunda da aynen oyle dogru bildiniz
Merhaba öncelikle buraya kadar olan yorumları ancak okuyabildim, sonrasinı henüz okuyamadım. Ancak sunu soylemekte fayda goruyorum herkes burada kendince yorum yapıyor neye göre kime göre yapılıyor yorumlar.... kilonuz yuzunden , sunun yuzunden....derken farkında mısınız ki bence farkinda olmadan yapılıyor yorumlar ama sizin sanki kilolu olmanız sucmus da karsı taraf hakliymis gibi....yorumlar gercekten daha da acı....maalesef cok motive edici guzel yorumlar var ama ayni zamanda sizi daha dibe cekecek yorumlar da var...

Lütfen siz biriciksiniz... burada yorum yapılırken kimsenin sizin biricikliğinize, benliginize, kisiliginize laf soylemesine izin vermeyin yada aaaa dogru soyluyor deyip uzerinize almayın....ilk ise burdan baslayın...

Suanki süreciniz için de esinizi ikna edip birlikte bir alanında uzman bir aile danışmanından yardım almak olacaktır.

Buradan şöyle yap böyle yap deyip sizi gaza getirmek inanın daha fazla zarar görmenize neden olur... evet haklılar deyip yaparsınız isler daha kötüye gider, yapmazsınız herkes ne diyor ben ne yapıyorum ben ne kadar güçsüzüm, çaresizim, yetersizim, .....daha beter duygulara kapılırsınız...

Bebeğiniz konusuna gelince kimse zaten ne ara yaptın... vs... lütfen özel hayata saygılı olalım...kimse kimsenin bu kadar özeline mudahale edemez... bakın burada da bir duruş sergileyin ....

Ailenize karşı, eşinize karşı....neden bu kadar laf söylettiğiniz konusuna gelene kadar en kolayı işe buradan başlayın... burada bile birilerine karşı kendinize yapılan haksız eleştirileri kabul etmek yerine karşı duruş sergileyerek işe başlamak bile size bir güç verir....

Bu arada Lütfen kimse üzerine alınmasın bu konuya özel bisey değil bu, genel olarak paylaşımlarda cok uzucu yorumlar var... lütfen yorum yaparken karşımızdakinin psikolojik olarak ne kadar dibe düşürüp düşürmeyecegımize dikkat edelim.

X