Psikolojim bozuk yardim

Öncelikle kızınızın güçlü bir anneye ihtiyacı olduğunu hatırlayacaksınız. Sürekli hastalık düşünmeyin gereken tedavi neyse olursunuz. Ailenizle de iletişim kurarken lütfen sorunlarınızı paylaşmayın evinizin içi evinizde kalsın. Eşinizden bir beklentiye girmeyin bir süre salın sadece kızınıza odaklanın 3 yaşına gelince kreşe gönderin ve bir işe girin. Şu an pek bişey yapamazsınız bu süreçte de kendinize yatırım yapın sızlanıp durmayın kararlar alın uygulamaya geçin. Biz çocuk doğurmuşuz ya bir can getirmişiz bu dünyaya herşeyi başarabiliriz çok güzel şeyler yapabileceğine inan. Kimseye değil kendine odaklan kimse gelip senin psikolojini düzeltmeyecek bunu kabullen.

kısacası cevrenızdekı ınsanlar öküz.
Ben cocuklukta yasadigim travmalardan biraz stresli panik cok dusunen takintili biriyim etrafimda beni anlamayan insanlar olunca kisa surede sinir hastasi oldum belki tepkilerim fazla geldi esime ama ben evlenmeden anlattim ona nasil karakter oldugumu sinirli oldugumu hani herseyi hazmedemedigimi biliyor beni tanidi zaten evlenmeden once ama o hep
Öncelikle kızınızın güçlü bir anneye ihtiyacı olduğunu hatırlayacaksınız. Sürekli hastalık düşünmeyin gereken tedavi neyse olursunuz. Ailenizle de iletişim kurarken lütfen sorunlarınızı paylaşmayın evinizin içi evinizde kalsın. Eşinizden bir beklentiye girmeyin bir süre salın sadece kızınıza odaklanın 3 yaşına gelince kreşe gönderin ve bir işe girin. Şu an pek bişey yapamazsınız bu süreçte de kendinize yatırım yapın sızlanıp durmayın kararlar alın uygulamaya geçin. Biz çocuk doğurmuşuz ya bir can getirmişiz bu dünyaya herşeyi başarabiliriz çok güzel şeyler yapabileceğine inan. Kimseye değil kendine odaklan kimse gelip senin psikolojini düzeltmeyecek bunu kabullen.
Evet haklisiniz kesinlikle guclu olmaliyim.Allahin izniyle insallah kotu sonuclar cikmaz iyilesebilirim.Insallah basaricam kizim icin herseyin ustesinden gelicem ama onun psikolojisi icin de cok ilerlememesi gereken bi evlilik biraz buyumesi gerekiyor iste benim de toparlanmam gerekiyor bu surecte elimden geleni yapicam soyledikleriniz yorumunuz icin cok tesekkur ederim allah razi olsun

Ben cocuklukta yasadigim travmalardan biraz stresli panik cok dusunen takintili biriyim etrafimda beni anlamayan insanlar olunca kisa surede sinir hastasi oldum belki tepkilerim fazla geldi esime ama ben evlenmeden anlattim ona nasil karakter oldugumu sinirli oldugumu hani herseyi hazmedemedigimi biliyor beni tanidi zaten evlenmeden once ama o hep

Evet haklisiniz kesinlikle guclu olmaliyim.Allahin izniyle insallah kotu sonuclar cikmaz iyilesebilirim.Insallah basaricam kizim icin herseyin ustesinden gelicem ama onun psikolojisi icin de cok ilerlememesi gereken bi evlilik biraz buyumesi gerekiyor iste benim de toparlanmam gerekiyor bu surecte elimden geleni yapicam soyledikleriniz yorumunuz icin cok tesekkur ederim allah razi olsun
Hiç belli olmaz siz kendinize güvenin kendinizi sevin evladınız için en önemlisi bu. Kilo verilir ama mutsuzlukla olmaz. Dualarım sizinle canınızı sıkmayın 🤍

Allahım acil şifalar versin. Anne baba evladını başkasının yanında küçümserse başkası onu el üstündemi gezdirir. Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun.
Kendini bir silkele . Sana ihtiyacı olan evladın var. Varsın koca dediğin hayatını yaşasın sizin rızkınızı veriyorsa sorun değil. Alışveriş yap gez.
Komşun yokmu kek yap çay içmeye çağır. Tanış.parkta otururken etraftaki kadınlarla tanış park arkadaşı olursun indikçe sohbet kafan dağılır. Kendine imkanlar yarat. Belediyenin ücretsiz dikiş boyama resim ahşap el işi vs. kursları oluyor içinde çocuk kreşi de var. Orda varmı bilmiyorum. Araştır.
Hayattan pes etmiş bir anne modunda olma lütfen. İnşirâh süresini çok okumanı tavsiye ediyorum. Seni sevmeyeni sevmek zorunda değilsin. Allah'a emanet ol. 🥰

2 yaş kreşler yok mu ? Bence kızınızı kreşe verin, çalışın sosyalleşin sonra az da olsa ekonomik gücünüz olur spora gidersiniz, kendinize bakarsınız. Kızınızla birlikte kocanız dışında bir dünya kurabilirsiniz kendi aileniz de şart değil.. AVM ye gidersiniz sinemaya ne bileyim sizi ne mutlu edecekse onu bulun eğitim alın terapi alın bence bu kadar imkânsız değil bunlar.

Prim gununuz ne kadar bahsettiginiz hastalıklar sebebiyle erken emekli olabiliyorsunuzdur belki arastirdiniz mi hic?

Allahım acil şifalar versin. Anne baba evladını başkasının yanında küçümserse başkası onu el üstündemi gezdirir. Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun.
Kendini bir silkele . Sana ihtiyacı olan evladın var. Varsın koca dediğin hayatını yaşasın sizin rızkınızı veriyorsa sorun değil. Alışveriş yap gez.
Komşun yokmu kek yap çay içmeye çağır. Tanış.parkta otururken etraftaki kadınlarla tanış park arkadaşı olursun indikçe sohbet kafan dağılır. Kendine imkanlar yarat. Belediyenin ücretsiz dikiş boyama resim ahşap el işi vs. kursları oluyor içinde çocuk kreşi de var. Orda varmı bilmiyorum. Araştır.
Hayattan pes etmiş bir anne modunda olma lütfen. İnşirâh süresini çok okumanı tavsiye ediyorum. Seni sevmeyeni sevmek zorunda değilsin. Allah'a emanet ol. 🥰
ALLAH razi olsun cok tesekkur ediyorum burasi guzel bi mecraymis kimseden duymadiklarimi duyup iyi hissettirdi bana.Arkadas edinme konusunda sanirim hem cekimserim hem şanssizim denk gelmiyor bilmiyorum bida iyi insanlara denk gelmek zor bu zamanda korkumda var elimden geleni yapicam cocukla gidebilcegim bi kurs varmi arastiriyim bilmiyordum.Herkesten tokat yiyorum yillardir aileden eşten tek istegim kizim hissetmesin anlamasin uzuntumu ve saglikli olayim.inşirah suresini okurum aklima geldikce hatirlatma icin tesekkur ederim siz de Allaha emanet olun hersey gonlunuzce olsun.

2 yaş kreşler yok mu ? Bence kızınızı kreşe verin, çalışın sosyalleşin sonra az da olsa ekonomik gücünüz olur spora gidersiniz, kendinize bakarsınız. Kızınızla birlikte kocanız dışında bir dünya kurabilirsiniz kendi aileniz de şart değil.. AVM ye gidersiniz sinemaya ne bileyim sizi ne mutlu edecekse onu bulun eğitim alın terapi alın bence bu kadar imkânsız değil bunlar.
2 yaş kresler özel diye biliyorum ucretleri yuksek hem de cok kucuk oldugu icin guvenemiyorum suan.Sosyallesmem lazim evet haklisiniz ama nasil yaparim pek fikrim yok. terapi 3 yil icinde bikac kez aldim ilac ta kullandim bi donem fakat ayni evin icinde esimle iki dusman gibiyiz bi yandan duzeltmeye calisirken bi yandan o ve ailem bozuyor surekli aşagilaniyorum umursanmiyorum butun fikirlerim kotu ve hep kotu niyetliymisim gibi davraniliyor ve hicbiseye hakkim yokmus gibi herseye zaten ailemi karistiriyor benim yanimda olmadiklarini bildigi icin.Ailemden ve esimden ayri bi dunya kurabilirsem hersey guzel olacak insallah

2 yaş kresler özel diye biliyorum ucretleri yuksek hem de cok kucuk oldugu icin guvenemiyorum suan.Sosyallesmem lazim evet haklisiniz ama nasil yaparim pek fikrim yok. terapi 3 yil icinde bikac kez aldim ilac ta kullandim bi donem fakat ayni evin icinde esimle iki dusman gibiyiz bi yandan duzeltmeye calisirken bi yandan o ve ailem bozuyor surekli aşagilaniyorum umursanmiyorum butun fikirlerim kotu ve hep kotu niyetliymisim gibi davraniliyor ve hicbiseye hakkim yokmus gibi herseye zaten ailemi karistiriyor benim yanimda olmadiklarini bildigi icin.Ailemden ve esimden ayri bi dunya kurabilirsem hersey guzel olacak insallah
Eşinizle nasıl mesela sorunlar ? Farklı bi yol deneseniz. Kürek çekmek değil de akışına bırakmak gibi. Beklentiyi bıraksanız mesela. Evde de birşeyler yapılır kızınızla yürüyüş yapın Parka gidin bilmiyorum inanç kısmınız nasıl dua edin namaz kılın ferahlatır. Mesela şey var anneyle birlikte oyun salonları hatta belediyenin ücretsiz de olıyor , ücretli olanlar da çok pahalı değil galiba. Orda çocukların anneleriyle tanışırsınız. Gerçekten her şey eş değil, açıköğretim okuyun mesela belki meslek sahibi olmanız için online kurs vs. Mücadeleyi bırakamayız her zaman bi çıkış yolu var

Eşinizle neden kavga ediyorsunuz konu ne mesela
Esim psikolojisi bozuk biriymiş ama ben basta anlamamistim ilk zamanlar hersey cok guzeldi sevgililik surecimizde evlendkten sonra yavas yavas beni hayatina karistirmak istememeye basladi hesap vermek sordugum soruya bile cevap vermek istemiyor cok buyuk tepkiler gosteriyor telefonuna bakmamdan rahatsiz oluyor kaciriyor veya işle ilgili baskalariyla ilgili birsey olunca herseye kendisi yalniz karar veriyor baska insanlarin yaninda ben eşi degilim gibi davraniyor bi problemim sorunum oldugunda yada hastalandigimda beni yalniz birakiyor evin icinde bile kovalamaca oynuyoruz hep ayri oturuyor.Onun istedigi bir yasam tarzi var kimse kimseye karismasin ugrasmasin sen sadece cocuga bak yemek yap benle ugrasma beni rahat birak kendin de ne istersen yap diyor.Ben de aile hayati yasamak istiyorum sevgi saygi karsilikli dusunce zor gunde hastalikta veya disariya karsi birlik olsun istiyorum hani erkek gibi olsun basimi omzuna yaslayabileyim kotu hissettigimde ama sanki 2 kiz arkadas gibi olmak istiyor ben bunlari dile getirdigimde rahatsiz oluyorum diye yaptigi 2 sey var ya cevap vermeden arkasini donup gidiyor kendini odaya kitliyor yada bagriyor asla kabul etmiyor degisiceksin duzeleceksin diyor bana hicbi sekilde anlasamiyoruz.Kisisel bakim konusunda bile en basiti ben disini fircamasini istiyorum o bundan rahatsiz oluyor evde asla yapmiyor ama disari cikacagi zaman isi oldugunda parfum banyosu yapiyor a dan z ye bakim yapiyor.ben bunu dile getirince evde neden yapmiyorsun dus dis fircalama bakim diye benim adimi kiskanc cikariyor aileme sikayet ediyor.ya okadar sacma seyler ki ama biktim artik istedigim seyler cok kucuk ama verilen tepkiler buyuk ve en sonunda suclu benim.Bu arada akliniza acaba aldatiyormu diye soru gelebilir aldattigini sanmiyorum fakat meyilli olabilir yani bikac kez calistigi yerden yabanci kadinlarla gereksiz samimiyet mesajlasmalarini yakalamistim hani cok dikkat etmez ben evliyim diye dusunmez disardaki kadinlara baya kibar davrandigini bugun nasilsin falan diye sordugunu yakalamistim gecmiste.yani benim ona karsi bi guvensizligim de var zaten aldatti diyemem ama yapmicak anlamina gelmez o potansiyeli var.

Arastirmadim simdi baktim 1316 yaziyor gun ama bilmiyorum oyle birsey olabilir mi nasil ogrenebilirim
Sgk malulen emeklilikle alakali hastaliklarin listesini yayınladi gecenlerde o listeden bakarsanız ilgili prim gun sayisini da tamamlarsaniz emekli olursunuz. Hastaneden rapor alarak hastaliginizi kanitlayacaksiniz, prim gununuz (3600 gun isteniyordu en son) yeterliyse sgk'ya giderek malulen emeklilik basvurusu yapacaksiniz.

Merhaba herkese,
31 yasindayim 2 yasinda kizim var 3 yillik evliyim eşimle her gun kavga ediyoruz asla anlasamiyoruz isteyerek evlendigimiz halde. İlk aylar haric mutlu olmadim desem yeridir.Yakin zamanda gogusumde kitle kalbimde delik ve şeker hastaligim oldugunu ogrendim ve ürtiker alerjim var sanirim surekli vucudumda kizarmalar oluyor kayboluyor ayrica hamileyken bağ dokusu hastaligim olustu 67 kilodan 85 kiloya cikmistim zor hamilelikti hastaliklarim yuzunden sanirim sonradan da veremedim suan 80 kiloyum kitle icin dr 6 ay bekleyelim dedi buyume olursa biyopsi yapilirmis koltuk altlarimda kist lenflerde sislik te var stresten uzuntuden her gun aglamaktan mahvoldum.Aılemle yakin oturuyorum fakat bekarken bile anlasamazdik surekli ailem tarafindan psikolojik siddet gibi asagilaniyorum esim onlari kavgamiza dahil ettiginde bile beni sucluyorlar hicbi sekilde yanimda olmuyorlar esim beni aldatsa bile o erkekmis yaparmis benim ailem degil de esimin ailesi gibi davraniyorlar.zaten baska hickimsem yok es dost akraba cok yalnizim hastaliklarimin dinmeyen agrilari, esimle bosanmak istemem ama suan mumkun olmayisi (maddi durum ve kizim yuzunden) ailemin bana dusmanlik yapmasi ,yalnizlik,kizima yetersiz oluyorum artik cikmaza girdim.3 yil icinde psikiyatriye gidip belli donemler ilac da kullanmistim iyi hissediyorum fakat esim benim en hassas noktalarimi bilip surekli damarima basiyor hicbi saygimiz sevgimiz kalmadi iki ev arkadasi bile birbiriyle daha iyidir o benim hastaliklarimi bile umursamiyor bekar gibi yasamak istiyor ve benimle hic iletisim kurmak istemiyor ve ben tepki gosterince herkes tarafindan suclu,haksiz,kotu oluyorum kendimi cok yalniz hissediyorum sizce ne yapmaliyim?
Çok üzgünüm. Eşini değil her konuda kendini düşünmelisin yemek yaparken bile ben ne siteirm ne yerim diye yemek yap saat kaçta kalkman senin için iyi öyle kalk tek odak noktan kendin olmalısın. İyileşmen lazım bi kızın var ve o da sana bagımlı. Sen iyi olmalısın ki oda olsun. Çok zor bir durum ama eminim bunun üstesindne geleceksin

Eşinizle nasıl mesela sorunlar ? Farklı bi yol deneseniz. Kürek çekmek değil de akışına bırakmak gibi. Beklentiyi bıraksanız mesela. Evde de birşeyler yapılır kızınızla yürüyüş yapın Parka gidin bilmiyorum inanç kısmınız nasıl dua edin namaz kılın ferahlatır. Mesela şey var anneyle birlikte oyun salonları hatta belediyenin ücretsiz de olıyor , ücretli olanlar da çok pahalı değil galiba. Orda çocukların anneleriyle tanışırsınız. Gerçekten her şey eş değil, açıköğretim okuyun mesela belki meslek sahibi olmanız için online kurs vs. Mücadeleyi bırakamayız her zaman bi çıkış yolu var
Benim arastirmalarim esimin narsist oldugunu gosteriyor tabiki profesyonel yardim alinmasi gerekir ben teshis koyamam fakat o kadar bencil ve umursamaz biri ki hic bi konuda yanimda olmaz bana iyi hissettirmez aileme karsi beni kotuler her zaman ve onu rahat birakmami ister bekar gibi yasamak istiyor yani hesap vermesin evde yalniz telefonuyla takilsin nasilsin diye bile sormaz ben bunlardan yakininca hemen kavga cikartir beni asagilar kufur bile eder.ya okadar kotu seylere maruz kaldimki asla evli gibi degiliz 2 kiz arkadasiz sanki ve surekli ben boyle onun istedigi gibi yasamayi kabul etmem gerekiyor gibi davraniyor eger etmiyorsan git bosan banane diyor ne yaparsan yap diyor.Arastiracagim oyun salonlarini kesinlikle biraz motive olsam hastaliklarim bana agri sizi cektirmese cok sey yapacagim.

Sgk malulen emeklilikle alakali hastaliklarin listesini yayınladi gecenlerde o listeden bakarsanız ilgili prim gun sayisini da tamamlarsaniz emekli olursunuz. Hastaneden rapor alarak hastaliginizi kanitlayacaksiniz, prim gununuz (3600 gun isteniyordu en son) yeterliyse sgk'ya giderek malulen emeklilik basvurusu yapacaksiniz.
Mutlaka bakacagim arastiracagim cok tesekkur ederim ya size allah razi olsun

Çok üzgünüm. Eşini değil her konuda kendini düşünmelisin yemek yaparken bile ben ne siteirm ne yerim diye yemek yap saat kaçta kalkman senin için iyi öyle kalk tek odak noktan kendin olmalısın. İyileşmen lazım bi kızın var ve o da sana bagımlı. Sen iyi olmalısın ki oda olsun. Çok zor bir durum ama eminim bunun üstesindne geleceksin
Bana dua edin lutfeb

Benim arastirmalarim esimin narsist oldugunu gosteriyor tabiki profesyonel yardim alinmasi gerekir ben teshis koyamam fakat o kadar bencil ve umursamaz biri ki hic bi konuda yanimda olmaz bana iyi hissettirmez aileme karsi beni kotuler her zaman ve onu rahat birakmami ister bekar gibi yasamak istiyor yani hesap vermesin evde yalniz telefonuyla takilsin nasilsin diye bile sormaz ben bunlardan yakininca hemen kavga cikartir beni asagilar kufur bile eder.ya okadar kotu seylere maruz kaldimki asla evli gibi degiliz 2 kiz arkadasiz sanki ve surekli ben boyle onun istedigi gibi yasamayi kabul etmem gerekiyor gibi davraniyor eger etmiyorsan git bosan banane diyor ne yaparsan yap diyor.Arastiracagim oyun salonlarini kesinlikle biraz motive olsam hastaliklarim bana agri sizi cektirmese cok sey yapacagim.
Bu arada zaten beni ayakta tutan sey Allaha yakin olmaya calismam elimden geldigince namaz kilar dua okurum hep Allahla konusurum zaten baska kimsem de yok.Parka da goturmeye calisiyorum kizimi haftada 3-4 gun baska da bi hayatim yok

Allah Allah manyağa bak. Bi salmaya çalış canım bakalım yokmuş gibi davran dikkatini çeker belki bi değişir. Seninde meşgalen olmadığı için sürekli gözüne batıyordur. Takılsın bakalım sabret 1/2 yıl daha kendini toplarsın elini güçlendirirsin basarsın tekmeyi.

X