Psikolojim bozuk yardim

yalnzannelik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
41
10
31
Merhaba herkese,
31 yasindayim 2 yasinda kizim var 3 yillik evliyim eşimle her gun kavga ediyoruz asla anlasamiyoruz isteyerek evlendigimiz halde. İlk aylar haric mutlu olmadim desem yeridir.Yakin zamanda gogusumde kitle kalbimde delik ve şeker hastaligim oldugunu ogrendim ve ürtiker alerjim var sanirim surekli vucudumda kizarmalar oluyor kayboluyor ayrica hamileyken bağ dokusu hastaligim olustu 67 kilodan 85 kiloya cikmistim zor hamilelikti hastaliklarim yuzunden sanirim sonradan da veremedim suan 80 kiloyum kitle icin dr 6 ay bekleyelim dedi buyume olursa biyopsi yapilirmis koltuk altlarimda kist lenflerde sislik te var stresten uzuntuden her gun aglamaktan mahvoldum.Aılemle yakin oturuyorum fakat bekarken bile anlasamazdik surekli ailem tarafindan psikolojik siddet gibi asagilaniyorum esim onlari kavgamiza dahil ettiginde bile beni sucluyorlar hicbi sekilde yanimda olmuyorlar esim beni aldatsa bile o erkekmis yaparmis benim ailem degil de esimin ailesi gibi davraniyorlar.zaten baska hickimsem yok es dost akraba cok yalnizim hastaliklarimin dinmeyen agrilari, esimle bosanmak istemem ama suan mumkun olmayisi (maddi durum ve kizim yuzunden) ailemin bana dusmanlik yapmasi ,yalnizlik,kizima yetersiz oluyorum artik cikmaza girdim.3 yil icinde psikiyatriye gidip belli donemler ilac da kullanmistim iyi hissediyorum fakat esim benim en hassas noktalarimi bilip surekli damarima basiyor hicbi saygimiz sevgimiz kalmadi iki ev arkadasi bile birbiriyle daha iyidir o benim hastaliklarimi bile umursamiyor bekar gibi yasamak istiyor ve benimle hic iletisim kurmak istemiyor ve ben tepki gosterince herkes tarafindan suclu,haksiz,kotu oluyorum kendimi cok yalniz hissediyorum sizce ne yapmaliyim?

Ne ara sevistiniz bu adamla ! Adamı yoksayin maddi gücünüzü elinize alana kadar 3 maymunu oynayın sonra da bosanin. Sürekli ah vah edince bir şey digisecek mi ? Herseye rağmen o çocuğu dogurduysaniz,böyle bir adamı babası olarak sectiyseniz o çocuğa iyi anne olmak zorundasınız! Mutlu etmek zorundasınız.

Geçirdiğiniz rahatsızlıklar için büyük geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz, birikim yapabilme şansınız varmı?

Ne ara sevistiniz bu adamla ! Adamı yoksayin maddi gücünüzü elinize alana kadar 3 maymunu oynayın sonra da bosanin. Sürekli ah vah edince bir şey digisecek mi ? Herseye rağmen o çocuğu dogurduysaniz,böyle bir adamı babası olarak sectiyseniz o çocuğa iyi anne olmak zorundasınız! Mutlu etmek zorundasınız

Ne ara sevistiniz bu adamla ! Adamı yoksayin maddi gücünüzü elinize alana kadar 3 maymunu oynayın sonra da bosanin. Sürekli ah vah edince bir şey digisecek mi ? Herseye rağmen o çocuğu dogurduysaniz,böyle bir adamı babası olarak sectiyseniz o çocuğa iyi anne olmak zorundasınız! Mutlu etmek zorundasınız.
Kizim 2 yasinda oldugu icin birakip calisamiyorum maddi gucu elime alamiyorum suan yani belki cok zaman lazim bunun icin. ailemin yanina da gidemem zaten hayatimi zehir ettiler bekarken gorusmuyordum bile.Simdi en cok hastaliklarim kitle kitlenin ilerleyip kansere donusmesinden cok korkuyorum.Tek mutlulugum kizim.hastaliklarim,insanlarin acimasizligi,esim,maddi durum yasadigim psikolojik siddet hersey beni mahvediyo nasil ne sekilde toparlanabilirim bi akil verin nasil tekrar mutlu olabilirim zaten agrilarla yasamak beni cok zorluyo.Kizima daha verimli bi anne olabilmek icin mutlu olmam enazindan mutlu rolu yapmam lazim ama ben tukendim nerden tutunabilirim sizce?

Geçirdiğiniz rahatsızlıklar için büyük geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz, birikim yapabilme şansınız varmı?
Allah razi olsun tesekkur ederim ben kansrden ameliyattan ileri evre bi durumdan cok korkuyorum psikolojim bitik surekli aklimda bunlar var zaten ya kotu bisey olursa diye kizim var dusunmesi bile aci cektiriyo kotu ihtimali dayanamiyorum...birikim yapamam suan 2 yasindaki kizimi biyere birakp calisamiyorum evlenmeden once calisiyordum 13 yil calistim toplam

evlenmeden once calisiyordum 3 yil once ama konu o degil cocugumu birakip ise gidemem kime birakacagimki
suan sadece ıyılesmeye ve kızınıza odaklanın dıger olumsuzlukları gormezden gelın . ıyılestıken sonra iş bulun ve o aılenızden de eşınızden de uzaklasın başka care yok

Maddi imkan, birikim yapma gibi bir şansınız yoksa maalesef kızınız için bazı şeyleri görmezden gelmeli katlanmalısınız. Allah yardımcınız olsun her anlamda. Bulunduğunuz mahalle muhtarlığından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Çoğu muhtarlık belediye aracılığıyla evde iş imkanı da sağlayabiliyor veya hasta/maddi yetersizlik yaşayan kişilere yardım edebiliyor. Belki bu şekilde az da olsa birikim yapabilirsiniz. Hastalığınızdan dolayı çalışamadığınız için de devlet yardımlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca belediye kreşleri oluyor çoğu semtte. Yardımcı olmak adına yönlendirmeleri hem sizin hem çocuğunuz için yapacaklardır.

suan sadece ıyılesmeye ve kızınıza odaklanın dıger olumsuzlukları gormezden gelın . ıyılestıken sonra iş bulun ve o aılenızden de eşınızden de uzaklasın başka care yok
Iyilesene kadar idare etmeliyim degilmi butun haksizliklara kotu muameleye kizim icin gogus germeliyim baska carem yok

Maddi imkan, birikim yapma gibi bir şansınız yoksa maalesef kızınız için bazı şeyleri görmezden gelmeli katlanmalısınız. Allah yardımcınız olsun her anlamda. Bulunduğunuz mahalle muhtarlığından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Çoğu muhtarlık belediye aracılığıyla evde iş imkanı da sağlayabiliyor veya hasta/maddi yetersizlik yaşayan kişilere yardım edebiliyor. Belki bu şekilde az da olsa birikim yapabilirsiniz. Hastalığınızdan dolayı çalışamadığınız için de devlet yardımlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca belediye kreşleri oluyor çoğu semtte. Yardımcı olmak adına yönlendirmeleri hem sizin hem çocuğunuz için yapacaklardır.
Gercekten artik kafam durdu calismiyor.. bahsettikleriniz tavsiyeleriniz hatirlattiklariniz icin cok tesekkur ederim benim icin onemli kesinlikle dikkate alacagim.

Iyilesene kadar idare etmeliyim degilmi butun haksizliklara kotu muameleye kizim icin gogus germeliyim baska carem yok
ben olsam diğer cozum yollarına bakardım ama bu ınsanlarla değil . oncelıkle bu ınsanlardan uzaklaşacagınız gunü haya etmek sızın umursamazlık sılahınız olsun bunu sağlığınız ve cocugunuz ıcın yapın. eşınız kotu kotu konustu mu aklınıza sağlığınız gelsın aılenız tersledi mi aklınıza yıne sağlığınız gelsın . once sağlığınızı toparlamaya çalısın malesef o olmadan ne kızınıza ne de kendınıze duzgun bır yol acabılrsınız . bu durumlar ortan kalkınca hemen işe girin ve bir an once uzaklasın o ortamdan.

ben olsam diğer cozum yollarına bakardım ama bu ınsanlarla değil . oncelıkle bu ınsanlardan uzaklaşacagınız gunü haya etmek sızın umursamazlık sılahınız olsun bunu sağlığınız ve cocugunuz ıcın yapın. eşınız kotu kotu konustu mu aklınıza sağlığınız gelsın aılenız tersledi mi aklınıza yıne sağlığınız gelsın . once sağlığınızı toparlamaya çalısın malesef o olmadan ne kızınıza ne de kendınıze duzgun bır yol acabılrsınız . bu durumlar ortan kalkınca hemen işe girin ve bir an once uzaklasın o ortamdan.
Haklisiniz dogru iste bunlari boyle seyleri birilerinden duymaya motive olmaya cok ihtiyacim var baya yalniz biriyim arkadaslik vs kurmada da basarisizim zaten bazen cocugumu parka cikarmak disinda biyere gitmiyorum da ortamim da yok yani denk gelmiyor parkta bile etrafima bakiyorum sanssizligima yanina gidip selam verebilcegim tarzda biri de denk gelmiyor gercekten cok sanssiz yada beceriksizim bayan falan sizce nasil duzgun anne aile arkadas bulabilirim oturdugum yerde komsulukda yok

Haklisiniz dogru iste bunlari boyle seyleri birilerinden duymaya motive olmaya cok ihtiyacim var baya yalniz biriyim arkadaslik vs kurmada da basarisizim zaten bazen cocugumu parka cikarmak disinda biyere gitmiyorum da ortamim da yok yani denk gelmiyor parkta bile etrafima bakiyorum sanssizligima yanina gidip selam verebilcegim tarzda biri de denk gelmiyor gercekten cok sanssiz yada beceriksizim bayan olarak falan benim gibi sizce nasil duzgun anne aile arkadas bulabilirim oturdugum yerde komsuluk bile yok

Haklisiniz dogru iste bunlari boyle seyleri birilerinden duymaya motive olmaya cok ihtiyacim var baya yalniz biriyim arkadaslik vs kurmada da basarisizim zaten bazen cocugumu parka cikarmak disinda biyere gitmiyorum da ortamim da yok yani denk gelmiyor parkta bile etrafima bakiyorum sanssizligima yanina gidip selam verebilcegim tarzda biri de denk gelmiyor gercekten cok sanssiz yada beceriksizim bayan olarak falan benim gibi sizce nasil duzgun anne aile arkadas bulabilirim oturdugum yerde komsuluk bile yok
ben karşımda beceriksiz biri değil kırgın bir anne gördüm .
dışarda sosyalleşemıyorsanız burda sosyalleşin.
mesela kilo vermeye odaklanabılırsınız burda zayıflama topıklerı vs var.
önce biraz özgüveninizi toparlayın lutfen sonra zamanla ısteklerınızın hepsı gerceklesır.

ben karşımda beceriksiz biri değil kırgın bir anne gördüm .
dışarda sosyalleşemıyorsanız burda sosyalleşin.
mesela kilo vermeye odaklanabılırsınız burda zayıflama topıklerı vs var.
önce biraz özgüveninizi toparlayın lutfen sonra zamanla ısteklerınızın hepsı gerceklesır.
Iyi ki yazdikarlarima cevap yazdiniz inanin goz yasimi cocugumdan saklamak gizli gizli heryerde aglamak okadar zor gunler yasiyorum ki uzun zamandir .aynaya bakinca kendimi asla taniyamiyorum 3 yil onceki resimlerimle alakam yok 20 yil gecmis gibi okadar cirkinlestim gozlerimin alti acıdan mi bilmem simsiyah cildim yaslandi bozuldu gozlerim sarardi yuzum sarardi soldum resmen hani yaşli hasta nasil olur ben hep oyleyim sanki icimden bile gelmiyo makyaj yapmak guzel olmak artik ama mutlu olmak istiyorum kizima mutluluk vermeye mecburum iyi hissetmeyi unutmusum nasil iyi hissedilir gercekten gülmemekten yuzumun sekli bile degismis gibi mimiklerim degismis gibi benligime dönebilcekmiyim bana dua edin iyi dostlar arkadasliklar edinebilmek te cok istiyorum cunku yalniz bu duygularla bas etmek hep bunlari dusunmek insani cikmaza sokuyo.iyiki buraya yazmisim siz de cevap yazmissiniz tesekkur ederim

Iyi ki yazdikarlarima cevap yazdiniz inanin goz yasimi cocugumdan saklamak gizli gizli heryerde aglamak okadar zor gunler yasiyorum ki uzun zamandir .aynaya bakinca kendimi asla taniyamiyorum 3 yil onceki resimlerimle alakam yok 20 yil gecmis gibi okadar cirkinlestim gozlerimin alti acıdan mi bilmem simsiyah cildim yaslandi bozuldu gozlerim sarardi yuzum sarardi soldum resmen hani yaşli hasta nasil olur ben hep oyleyim sanki icimden bile gelmiyo makyaj yapmak guzel olmak artik ama mutlu olmak istiyorum kizima mutluluk vermeye mecburum iyi hissetmeyi unutmusum nasil iyi hissedilir gercekten gülmemekten yuzumun sekli bile degismis gibi mimiklerim degismis gibi benligime dönebilcekmiyim bana dua edin iyi dostlar arkadasliklar edinebilmek te cok istiyorum cunku yalniz bu duygularla bas etmek hep bunlari dusunmek insani cikmaza sokuyo.iyiki buraya yazmisim siz de cevap yazmissiniz tesekkur ederim
eşinizin size boyle davranmasının bır sebebi de kilonuzdur diye tahmın ettım ha bu sızın sucunuz değil o onun öküzlüğü.
ailenız de muhtemelen sizi hiçbirşeye yaramaz bu bi de kocasından boşanırsa ustumuze kalır dıye dusunuyordur yıne bu da tamamen onların öküzlüğü.
lütfen biraz kendınıze odaklanın ondan sonra cevrenızın sıze karsı nasıl değiştiğini göreceksınız ama iş işten geçmiş olur.

eşinizin size boyle davranmasının bır sebebi de kilonuzdur diye tahmın ettım ha bu sızın sucunuz değil o onun öküzlüğü.
ailenız de muhtemelen sizi hiçbirşeye yaramaz bu bi de kocasından boşanırsa ustumuze kalır dıye dusunuyordur yıne bu da tamamen onların öküzlüğü.
lütfen biraz kendınıze odaklanın ondan sonra cevrenızın sıze karsı nasıl değiştiğini göreceksınız ama iş işten geçmiş olur.
Evet bu soylediklerinizi esimin boyle davranma sebebini eskiden beri cok dusundum cogu zaman ben de kilom yuzunden diye hep kotu hissettim kilo vermeye calistim zaman zaman diyet yuruyus ama hep 1 hafta 10 gun max 15 gun surdu devamini getiremedim malesef cunku sadece kendi kendimi motive edip kilo verme konusunda gaza getirmeye calisiyodum e cocuk bakmak ev isi hastalik agrilar falan bi sure sonra tekrar motivasyonum dusuyodu birakiyodum hasta gibi geziyodum zaten cok yemek yiyen biri degilim ama sanirim insulin direncim olusmus hamilelik zamaninda ve farkedilmemis karnim da hala 5 -6 ay gibi hamile gibi sert şişlik var mesela mide bagirsak problemim de var galiba ileri tetkik istediler hep bunlara onlari bile yaptirmaya korkuyorum ilk aklima cocugum geliyo nasil olcak aman kotu sonuc cikarsa diye..seker ilacimi kullaniyorum 1bucuk ay oldu umarim kilo vermeme yardimci olur cunku aç geziyorum nerdeyse diyebilirim.Ailem konusunda da aynen oyle dogru bildiniz

X