Psikolojik olarak evliliğe hazır olmamak

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.793
1.906
26
Anlamayan olacağını düşünmezdim ama önemli not: gerizekalı bir genç derken zeka düzeyine değil aile evinde yaşayan bir gencin sorumluluk seviyesine referans göstermeyi amaçladım. Aksi durumda ÖNCELİKLE kendime hakaret etmiş oluyorum. Anlamayı tercih edecek kız kardeşlerime şimdiden teşekkürler✨

erkek arkadaşımla 6 senedir beraberiz. artık evlilikten söz etmeye başladık, hatta ben çeyize başladım ve bir mutfak düzdüm sayılır. her şey iyi hoş ama ben aslında evlenmek istemiyorum. etraftakilerin artık evlenmiyor musunuz baskısı beni çok bunaltıyor ama istemiyorum. erkek arkadaşımı çok seviyorum, onun da vaktini alıyor olma fikrinden nefret ediyorum. kendimi son derece çıkmazda hissediyorum. sevdiğim rutinlerim var, kendi başıma sürdürdüğüm özgür bir yaşantım var, içinde olmaktan çok mutlu olduğum bir konfor alanım var. evlenmek bunların hepsini terketmek demek. elbette ki güzel yanları vardır ama ben o yanları düşünemiyorum.

Erkek arkadaşımla hiçbir ilgisi yok konunun, olay tamamen evlilik ve “evli bir kadın” olmakla ilgili. Ben evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir genç olmak istiyorum.. vizyonuma sağlık ne diyim. Benzer duyguları yaşayan hemcinslerimden tavsiye istiyorum. Bu arada erkek arkadaşıma son derece dürüst yaklaştım ve hislerimi söyledim. Kendisi bana baskı yapmıyor. Seneye eylülde nişan yaparız 2026 yazında evleniriz dedik allah kısmet ederse. Ama ben resmi olarak bekar geçireceğim zaman 1 yıldan az kaldı diye bunalıma girdim. Çok salakça bir şey bu stresi anlatmakta zorlanıyorum

Son düzenleme:
erkek arkadaşımla 6 senedir beraberiz. artık evlilikten söz etmeye başladık, hatta ben çeyize başladım ve bir mutfak düzdüm sayılır. her şey iyi hoş ama ben aslında evlenmek istemiyorum. etraftakilerin artık evlenmiyor musunuz baskısı beni çok bunaltıyor ama istemiyorum. erkek arkadaşımı çok seviyorum, onun da vaktini alıyor olma fikrinden nefret ediyorum. kendimi son derece çıkmazda hissediyorum. sevdiğim rutinlerim var, kendi başıma sürdürdüğüm özgür bir yaşantım var, içinde olmaktan çok mutlu olduğum bir konfor alanım var. evlenmek bunların hepsini terketmek demek. elbette ki güzel yanları vardır ama ben o yanları düşünemiyorum.

Erkek arkadaşımla hiçbir ilgisi yok konunun, olay tamamen evlilik ve “evli bir kadın” olmakla ilgili. Ben evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir genç olmak istiyorum.. vizyonuma sağlık ne diyim. Benzer duyguları yaşayan hemcinslerimden tavsiye istiyorum. Bu arada erkek arkadaşıma son derece dürüst yaklaştım ve hislerimi söyledim. Kendisi bana baskı yapmıyor. Seneye eylülde nişan yaparız 2026 yazında evleniriz dedik allah kısmet ederse. Ama ben resmi olarak bekar geçireceğim zaman 1 yıldan az kaldı diye bunalıma girdim. Çok salakça bir şey bu stresi anlatmakta zorlanıyorum
Özgür alan dediğin evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir kız olmak mı ?

Evlenmein ozaman

Ben sizin anlatmaya çalıştığınızı anladım -umuyorum 😀- kötü niyetli yazmadığınızı sanıyorum, hani öyle çok ciddi şeylerle uğraşmak zorunda kalmamak anlamımda; çok benzerdim evlenmeden, kendi rutinlerimi, alanımı çok severdim ailemle yaşamasam da ve evliliği hiç sevmedim, eşim de kötü tercihti ama iyi de olsaydı ben kurumu sevmedim.

Tek başıma bütün kararlarımı verebilmek, çok özgür olmak beni daha mutlu ediyormuş. Herkesin karakteri farklı ama en azından bu toplum baskısının üstümde hiçbir hükmü kalmadı, kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğrendim.

Zaten mümkünse evlenmeyin siz çünkü saygılı değilsiniz bir kere
Sizin hayatla ilgili agresyonlarınızla o kadar ilgilenmiyorum ki. Sarkastik bir şekilde problemimi anlatmaya çalıştım ama kompleksli insanların bunu anlaması mümkün değil. Evlenip evlenmeyeceğim konusunda daha aklı başında görünen insanlardan görüş almayı tercih ederim, teşekkürler

Özgür alan dediğin evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir kız olmak mı ?
Bu cümleniz ile umarım sınanmazsınız bu nasıl bir hakarettir yav
Evde ailesiyle yaşayan gençlere ne diye hakaret edersin bu devirde ayrı ev açmak kolay mı napsınlar özgür kız olup dağlarda mı yatıp kalksınlar valla ban yemeyim diye susuyorum......
Yahu bu ne komplekstir. Kimseye hakaret ettiğim yok, hakaret etsem kendim için mi kurarım o cümleyi. Of hiç sarkastik anlatı, ironi gibi şeyler duymadınız mı? Orda zeka seviyesinden değil, sorumluluk düzeyinden bahsediyorum. Kendinizi mi öyle mi görüyordunuz da bu kadar triggerlandınız anlamadım ki.

Ben sizin anlatmaya çalıştığınızı anladım -umuyorum 😀- kötü niyetli yazmadığınızı sanıyorum, hani öyle çok ciddi şeylerle uğraşmak zorunda kalmamak anlamımda; çok benzerdim evlenmeden, kendi rutinlerimi, alanımı çok severdim ailemle yaşamasam da ve evliliği hiç sevmedim, eşim de kötü tercihti ama iyi de olsaydı ben kurumu sevmedim.

Tek başıma bütün kararlarımı verebilmek, çok özgür olmak beni daha mutlu ediyormuş. Herkesin karakteri farklı ama en azından bu toplum baskısının üstümde hiçbir hükmü kalmadı, kendimi olduğum gibi kabul etmeyi öğrendim.
Siz ve zekanız, konumun altında toplanan güruhun içinde bir pırlanta gibi parlıyorsunuz✨✨ teşekkür ederim. Evlenince kafama göre iş çıkışı bir anda buluşup arkadaşlarımla bir kahve içemem mesela. Ya da bunu istediğim sıklıkta yapamam. Bu bile bir örnek

Anlamayan olacağını düşünmezdim ama önemli not: gerizekalı bir genç derken zeka düzeyine değil aile evinde yaşayan bir gencin sorumluluk seviyesine referans göstermeyi amaçladım. Aksi durumda ÖNCELİKLE kendime hakaret etmiş oluyorum. Anlamayı tercih edecek kız kardeşlerime şimdiden teşekkürler✨

Evliliğe hazır hissetmiyorsaniz evlenmeyin evlilik sorumluluk isteyen çok zor bi durum yeri geliyor çok isteyerek evlenen bile bin pişman oluyor.Yani evlilik her insana göre değil bence bana göre de değilmiş ama evliyim.😏

Yaa arkadaşlar aksine bana çok tatlı geldi anlatımı arkadaşın. Yani hiçbir şey düşünmeden sorumluluk almadan ailemle yaşayıp gitmek istiyorum diyor kızcağız.

Arkadaşım haklısın. Aslında sevgilin ev işi yapabilen sorumluluklarını paylasabilen her şeyi sana yuklemeyen bir tipse bu alışma süreci daha da kolay olacaktır. 6 senedir berabersiniz ama görüşme sikliginiz nedir bir de hiç kısa süre için de olsa aynı evde yaşadınız mı veya hani böyle gozlemleyebildin mi evde tüm sorumluluklarını sana yıkacak bir insan mı bu sence yoksa gerçekten hayatı bir takım gibi beraber göğüsleyip isbolumu yapacağın her şeyde el ele kaya gibi duracaginiz bir insan mı? Beraber yasamasan da onu anlarsın bence biraz. Senin hayatını zorlastiracak mı evlilik yoksa güzelleştirecek mı onu anlamaya calis. Ha her evlilik her ilişki zordur ama aynı zamanda o kadar güzeldir ki seve seve katlanırsın o zorluklara. Zorluğu güzelliğine değmediği karşı taraftan aynı çabayı iyi niyeti sevgiyi görmediği an bırakmalı insan bence. Mesela neyden korkuyorsanız açık açık sevgilinize söyleyin ben senin bütün işleri bana yikacagindan korkuyorum gibi konuşun bunları.

X