Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kadar zaman oldu? Ne durumdalar acaba simdi

Sizlerde kendiniz de suc buldunuz mu yoksa ben 7ayın hala sucluluk duygusunu mu yaşıyorum?

Evet, birde vicdanı rahatmış kadının ban öyle diyor...
Değmeyecek bir adamdı... Bunu biliyorum. Ama yinede üzülüyorum ve yine kendimi sucluyorm yeri geliyor o psikoloji yakama ara ara yapışıyor.. Benden dolayı mı oldu gercekten diye...
Kendime geliyorum sonra tekrar düşünceler üşüşüyor.
Arakadası ulasrı bana sevgili iken bizimle çok ilgilenirdi anıların en güzel yerinde olan arkadası dostu.
Benimle konuştu dün. Ne olur sans verin birbirinize konusun.
O kdr ısrar ediyor ki son kez elimden geleni yapayım diye... İkiniz benim yanımda konusun ben bi duyayım dedi. Bakalım neymis işin aslı dedi. Niye ikiniz de direniyorsunuz diyo onu az daha zorlasam o gelecek gibi diyor sende yap bir seyler sende kendini zorla bi kere otur sonra yne bosanacak san bosan diyor. Kestrdm attım.

Arakadası ulasrı bana sevgili iken bizimle çok ilgilenirdi anıların en güzel yerinde olan arkadası dostu.
Benimle konuştu dün. Ne olur sans verin birbirinize konusun.
O kdr ısrar ediyor ki son kez elimden geleni yapayım diye... İkiniz benim yanımda konusun ben bi duyayım dedi. Bakalım neymis işin aslı dedi. Niye ikiniz de direniyorsunuz diyo onu az daha zorlasam o gelecek gibi diyor sende yap bir seyler sende kendini zorla bi kere otur sonra yne bosanacak san bosan diyor. Kestrdm attım.

Üzülüyoruz tabi üzülmek çok normal insan konduramıyor değil mi
Ben sevgilimden ayrılınca üzülüyorum sizin hislerinizi üzüntünüzü tam olarak bile anlayamamış olabilirim
Vicdanları nasıl rahat anlamak mümkün değil hem eşinizin hem sevgilisinin, çocuklu bir anne bir eş varken karşıda
İnsan sevmese bile saygısından yine de eşini ve çocuklarını aldatmamalı bence
Kendinizi suçlamayın, daha ne yapabilirdiniz ki evliliğiniz için başka
Arkadaşı biraz işgüzarlık yapmış gibi aldatan siz olsanız yine bunları söyler miydi bence hayır

Benimkinin ikiz karakter kardeşiymiş. Aynı duyguları yaşamışız. Allah cezalarını verecek inşallah. Bende sizin gibi hep kendimi suçladım sorunu kendimde aradım. Onlarca okuduğum hayat hikayesinden sonra emin oldum ki, erkekler kendi pisliklerini örtmek için hep eşlerine psikolojik şiddet yaparak manipüle ediyor.

Geçen hafta ben de bir konu açtım aynı olayları ben de yaşadım inanın benim de aklıma gelmezdi ama artık hiç bir şeye şaşırmıyorum Rabbim güç versin bize sadece ben de üzülmüyorum şu an ama bir anda patlak verir miyim bilmiyorum

Ben daha aldatma olayını bilmeden 7ay uğraştım... 7ay kendimi sucladım üstelik hamileydim sonra doğum yaptım..
1hafta önce öğrendiğim bu mevzu ile yıkıldım resmen... Her sey yolunda giderken ben öyle sanırken artık toparladık derken yine ağlamalar başladı meğer aldatma imiş mevzu..
Ara ara yine kendimi sucladım...
Halen gidip geliyor fikirlerm. Ben Baska türlü olsaydım yine de yapar mıydı, biz mi uymadık, onun artık mutlu mu olması gerekiyordu. Ben mutlu edemiyordum sanırm,Allah onu seviyor ondan mı bunu yaptı. Mutlu olmasını benden kurtulmasını mı istedi Allah...
Hep bu sekilde düşüncelerim vardı. Halende aklıma geliyor ağlıyorum.

Aldatıldığınızı biliyor mu? Öyleyse arkadaşını tanıyor demektir.

Ben dedim ona da bu mevzuyu.... O günden beri uğrasıyor
Sizden ziyade arkadaşını düşünüyor o. Bir gün pişman olacağının farkında. Buradan anlayın ki, suçun büyüğü onda. Erkekler normalde çok korurlar kollarlar bu konularda birbirlerini, kadın suçlu ise gözünün yaşına bakmazlar. Lütfen şöyle yapsam nasıl olurdu, daha mı iyi olurduk diye düşünmeyin, adam bu kumaş bu nereye büksen aynı. Ya bir de herşeyi siz yapmayın zaten bi zahmet, bu ne ya eş mi aldınız evlat mı edindiniz belli değil.

Canım çok üzüldüm İnan ki..
Eşine de o yapışkan aşüfteye de yazıklar olsun.
Eğer eşin anlaşmaya yanaşmıyorsa bu rezilliği kızın ailesine akrabalarına duyuracağınızı, evli adamla düşüp kalktığını, yuva yıktığını söyleyeceğinizi söyleyin. Şartları kabul etmezse bunu yapın da.
Avukatınız bunu sözlü olarak iletsin eşinize yazılı şekilde yapmayın. Ne demek tazminatsız düşük nafakayla ayrılmak. Ciğerini sökerim adamın ben burada çocuk kahrı çekerken karı kız koynunda gününü gün edecek.

Ben dedim ona da bu mevzuyu.... O günden beri uğrasıyor
Aldatan taraf siz olsaydınız eşinize aynı baskıyı yapıp oturun bir konusun diyebilecek miydi arkadaşınız? Cevabı çok açık bir sekilde hayır.

Aldatan koca için oturun konuşun baskısı size yapılmış bir saygısızlıktır bana göre.

Net bir dille söyleyin istemediğinizi, ısrar edemesin.

Eşiniz demek ki kendi ailesinde de yeterince sevgi ilgi hissetmemiş.Eşinizi savunmuyorum .O tip karakterler hep içe dönük yaşarlar .Olumsuz eleştirileri cevaplayıp kendini savunmak yerine hep içinde biriktirirler ve içlerinde kin biriktirirler..Kendini savunmak yada konuşup derdini anlatmak yerine sinsice arkanızdan iş çevirip kendince öc alırlar..Açıkça yüzleşmeye çekinirler..Ta ki özgüvenini getirecek bir şey olana dek..Bu ya para yada kendini çok değerli hissettiren bir kadın ,yada işte çok iyi bir iş filan .Ezik karakterini okşayan bu güç onları içinde kalan herşeyi kusacak cesareti verir..Eşiniz kendini hep yetersiz ve ezik hissetmiş...Sevgiyi hissetmeleri için onun için yaptığınız fedakarlık emek vs değilde daha somut övgü sözleri, eleştirilmeden övmülmek ,kendini güçlü ve mükemmel bir adam gibi hissettirecek kişiden vazgeçemezler..Her ne kadar yaptığının yanlış olduğunu bilse de vicdanı rahat etmese de değerli oldikları yerden gidemezler..Siz tabiki çok haklısınız .Aldatmak çozüm değil.Affıda olmaz. Ama eşiniz kişiliğini tamamlayamamış olgunlaşamamış bir adam ve öyleleri çabuk etki altında kalır..Bunun suçu sizde değil ailesi ona o özgüveni verememiş..Bu yüzdende eş olmayı da baba olmayıda anlayıp becerememiş..Çok zor ama içinizde onu da anlayıp affedin diye söyledim bunları..Onu affederek kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz..Zira kin nefret kalbi boğar..Affetmek ruhunuzu beyninizi ,kalbinizi özgürleştirir..Çocuklarınızla çoook mutlu olun inşAllah

Şu durumda evliliği kurtarmak için uğraşacak kişi siz değilsiniz, kaldı ki karşı taraf hem suçlu, barışmak için sizin gönlünü yapmak için uğraşacağına birde ayak diriyor. Böyle adamla barışsanız ne olacak. Kaldı ki barıştığınıza ve affettiğinize ilişkin yapacağınız yazılı veya sözlü beyanlar mahkemede sizi zora sokar.

Sizlerde kendiniz de suc buldunuz mu yoksa ben 7ayın hala sucluluk duygusunu mu yaşıyorum?
Ayni seyi yapti bana eski es hemde 1 kez degil kac kez
Aylarca yillarca yapti yapti aldatmasinin sucunu hep bana atti
Sen soyle olsaydin
sen boyle olmasaydin
Yapmazdim senin yuzunden yaptim dedi
cektirdikleri yetmezmis gibi birde yillar yili bu sucluluk duygusuyla vicdan azabiyla yasatti beni
Aldattiktan sonra oyle konustuki
Kendim kendime kufredecektim nerdeyse sen nebicim bi kadinsin diye
Okudum arastirdim ve sonra coook sonra anladim ki aslinda yaptigi sey akil oyunlarindan baska birsey degilmis
Hasta ruhlu birinin bana dayattigi manipulasyonmus megersem
Gorunmez Psikolojik siddet !!!

Oda aynısını yaşar umarım. Bu 2.ler ne kadar yüz süz oluyor ya.
Ayrıca çokta terbiyesiz oluyorlar. Kendilerinde adamın karısından daha çok hak görüyorlar.
Ama bu adamın hatası taviz verdiği için. Ki eşin inde yaptığı asla haklı değil zaten de erkekler kendi hatalarını bastırmak için
kadınlara suç atarlar sizi suçlu kılarlar. Çünkü kendi hatalarıyla yüzleşmek yerine kadınları suçlamak işlerine geliyor.
Oysaki onlar nasıl mutlu olmak için evleniyorlarsa bizde ne hayallerle evleniyoruz.
Bu şuna benziyor sigara içmek için nasıl bir çok bahane buluyoruz size attığı suçlarda bundan ibaret aslında olmayan birşey kendini vicdanını öyle rahatlatıyor sizi suçlayarak.

Onlarında yuvası olmayacak allah ın izniyle sizin ve çocuklarınızın ahı üzerine kurulan yuvadan hayır geleceğini sanmıyor um.

Ucuz karakter kardesi de bendeydi
Aynisinin tipkisi fabrika imalati gibiler. Hayretler icindeyim

Son düzenleme:
Eden ettigini yasamadan ölmez.
Ben olsam bu lafa saiginarak musmutlu ayrilir yoluma bakardim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…