Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
tazminat neden istemiyorsunuz. adam sizi aldatıp psikolojik şiddetin kralını uygulamış bunun bir bedeli olmayacak mı?
Tazminat verecek gücü birikimi parası hiç bir seyi yok.
Nafaka verse şükür.
Ama tabi ki kendimce işime yarayacak maddeler eklemis tim en azından onları yapsın nafaka istediğim miktar olsun diye ama direniyor.
Bende kendisi evlenecek benlik hava hos diye bekliyorum.
Yarına belli oalcak ne yapacağı. Olmadı açarsın çekişmeli bende karsı dava açarım uğras dur sen uğrasacaksın benim bekleyenim yok dedim

tipik suçluluk psikolojisi.. vicdanlıymış namazda ağlıyormuş turp sıkayım onun vicdanına.. lohusa karısını geçtim kırkı çıkmayan çocuğunu düşünmeyen baba mı vicdanlı?? ailesi ne diyor bu durumlara? şu an annesiyle mi kalıyor..
Evet annesi ile kalıyor annesi de zamanında babasından bunları yasamıs.
Annesi bana 7aylık süreçte telefonda çok yardımcı oldu. Aile bağları anlamında kuvvetli bir aile değiller. Annesiyle o zaman zarfında çok konsutuk o da ağladı bende ağladım tek de çok. Ana eve gelip hiç yardımcı olmadı bu süreci hakem olarak halletmeye çabaalmadı.
Kedileri var 8 tane onları bırakamıyorum dedi durdu.
Babası eve bile almak istemiyor ama gidecek yeri yok orada kalıyor. Babası genelde hobi bahce sinde olduğu içinn görmüyor bunu. Bu da simdilik rahat.
Kıyafetlerini vs hiç bir seyini de almadı..

Evet annesi ile kalıyor annesi de zamanında babasından bunları yasamıs.
Annesi bana 7aylık süreçte telefonda çok yardımcı oldu. Aile bağları anlamında kuvvetli bir aile değiller. Annesiyle o zaman zarfında çok konsutuk o da ağladı bende ağladım tek de çok. Ana eve gelip hiç yardımcı olmadı bu süreci hakem olarak halletmeye çabaalmadı.
Kedileri var 8 tane onları bırakamıyorum dedi durdu.
Babası eve bile almak istemiyor ama gidecek yeri yok orada kalıyor. Babası genelde hobi bahce sinde olduğu içinn görmüyor bunu. Bu da simdilik rahat.
Kıyafetlerini vs hiç bir seyini de almadı..
Çok ilginç. Annesi de sırf başıma bela olmasın diye size yardımcı olmuştur zamanında. Değişik bir aile.

Hamileyken de istiyordu. Bebek için risk olduğunda istemedi.. Bir de sanırım vicdan yaptığı zamanlar oldu sanırm o zaman istedi.
Bir ara istemediği zaman da oldu o zamanlar yeni doğum yapmıstım annem vardı.
Sizn eşiniz ne yaptı bosandınız mı son durum nedir
Boşanıyorum ben dava açıcam haftaya yedi bitirdi beni evlendiğimizden beri psikolojisinden de bıktım hassasiyetinden de narinliğinden de canıma yetti erkek gibi erkek lazım insanın yanına koca diye dolaştıracagı

Boşanıyorum ben dava açıcam haftaya yedi bitirdi beni evlendiğimizden beri psikolojisinden de bıktım hassasiyetinden de narinliğinden de canıma yetti erkek gibi erkek lazım insanın yanına koca diye dolaştıracagı
Allah kurtarsın, böylesi daha zor. Mıymıymıy, ay içim çekildi şu an. Dövse darp raporu alırsın, aldatsa kanıtlarsın ama psikolojik şiddeti kanıtlamak daha zor oluyor.

Tazminat verecek gücü birikimi parası hiç bir seyi yok.
Nafaka verse şükür.
Ama tabi ki kendimce işime yarayacak maddeler eklemis tim en azından onları yapsın nafaka istediğim miktar olsun diye ama direniyor.
Bende kendisi evlenecek benlik hava hos diye bekliyorum.
Yarına belli oalcak ne yapacağı. Olmadı açarsın çekişmeli bende karsı dava açarım uğras dur sen uğrasacaksın benim bekleyenim yok dedim
Yalnız 6 ayı geçirirseniz sizin aldatma iddianız değerlendirme dışı kalıyor dikkat edin.

Şok oldum okurken.7 ay boyunca sizi suçluyor, hamileyken sizi üzüyor ve sonra aldattım diyor..
Sizde bu süreçte, o kişi yüzünden sürekli kendinizi suçluyorsunuz.
Ve elinizden geleni yapıyorsunuz,sırf iyi olmak için,ona değer verdiğiniz için..
Ama o size değer vermemiş,verememiş..
Değer veren bir kişi, sevdiğini hem aldatıp hem böyle vicdan yaptırmaz.Resmen kendi suçunu kabullenemeyip sizin üzerinizde baskı kurmuş..
Sevseydi, sizi bu kadar üzmezdi.
Hamile olduğunuz süreçte bunları yaşatmazdı,yanınızda olurdu.Bir başkasına bakmazdı.Kendi suçunu örtbas ederek sizi suçlamazdı..
Ondan kurtulduğunuza bir nebzede olsa sevindim..
Çünkü size karşı ve çocuğunuza karşı saygı duymamış.

Zina da o sekilde imiş sanırım aldatma da değilmiş
Zinada aldatmada aynı şey zaten kanunda ikisi farklı maddede düzenlenmiyor, derseniz ki ben aldatmadan açmayacağım genel boşanma nedeni olan ortak hayatın temelinden sarsılmasın maddesinden açacağım o başka ama orada da hakimin bakışı tamamen farklı oluyor. Yani düşünün aldatılmışsınız ama yasal sürede boşanma davası açma iradesi göstermemişsiniz, eşiniz dava açana kadar beklemişsiniz, sonrada aldatmanın sizde uyandırdığı elem ve acı nedeniyle tazminat istiyorsunuz, orada hakim kanaati madem o kadar acın vardı neden bekledin içten içe oluyor. Boşamıyor mu gene boşuyor ama tazminat ve nafaka tespitinde hakimin taktir yetkisi çok fazla fazla ve kanaati alt sınıra yakın oluyor bu durumda genelde. Bence biran bir avukattan yardım alın.

Allah kurtarsın, böylesi daha zor. Mıymıymıy, ay içim çekildi şu an. Dövse darp raporu alırsın, aldatsa kanıtlarsın ama psikolojik şiddeti kanıtlamak daha zor oluyor.
Kesinlikle aynen öyle ben de kendimi hep eşimin annesi gibi hissettim. Kişilik bozuklukları maalesef evlenmeden anlaşılamıyor...sevgisiz büyüyen çocuklara annelik yap dur sonra

Bende aynısını düşünüyorum.
O gün bana itiraf etiiğinde de dedim siz ikinizde ergen misiniz dedm evcilik mi oynuyorsunuz ddm... İşinden gücünden oldular su korona da bir de evleneceklermiş.
Tazminatta nafaka da anlasmıyor.
Bende, benim sevgilim yok kendisi evlenecek madem çekişmeli de uğrassın dursun yıllarca dedim bi an evvel kabul etsin ve bosanalım diye... Ayrıca isteklerim farazi seyler de değildi. Çekişmeli de daha çok sey alabiliyorum.
Bak kardeşim ben de senin gibi öğretmenim ben de başıma bir çulsuzu yıllar önce bela ettim anası gibi dersaneye gönderdim sınavda kapıda bekledim kırsa gönderdim 1 yıllık evliyken 1 yıl tek başıma bekledim iş mevki sahibi yaptım sonra ne oldu ben kocalık vasfı olan biri değilim seni mutlu edemiyorum dedi asla anlaşmalı boşanma yedirdiğin paraları çıkar ondan tazminat al mutlaka

Merhaba hanımlar. Daha önce bir hesabım vardı kapatalı çok olmustu oradan yazmak istemedim.
Kendim hakkında bilgi vereyim öğretmenim 4yasında kızm 4aylık bi oğlum var. Eşim ise özelde 4bin gbi bir maaşa çalışıyordu.5sene peşimde koştu 2sene sevgili olduk, 6senedir evliyiz. Her sey bundan 7ay önce başladı... Bana saçma sebeple kavga sornası bosanacam ddi o zamanlar ben hamile idim. Doğumdan sonra bosanacaktım simdi demiş oldum filan dedi. İyi git ddm gitti valizi topladı annesine. Ama işyeri arabası ile gelip kapıda duruyordu gece geri dönüyordu. Msj yazıyordu evimizin önündeyim vs diye. Sonra eve geri dönüyordu. Bu sekilde yine tartışma sonraları doğumdan sonra da dahil gitmeler gelmeler oldu kendi ailesine... Ben yemin ettiriyordum, kızımın üzerine yemin etti "kimse yok hayatımda suçunu neden baskasına atıyorsun hala" diye.... Beni sürekli geçmişteki yasadığımız hakaret küfür ve beddualardan dolayı sucluyordu. Ben durduk yere ona hep zarar vermisim kendisini değersiz hissetmiş... Hiç adam yerine koymamısım vb nelerle bana vicdan azabı çektirdi o zamanlar yazsaymısım keske buraya... 7ay boyunca uğrastım ben suclu yum zamanında bu adamın kıymetini bilemedim diye... O çok iyi bir insan diye.. Beni herkese anlatmıs neler yasadık sa kavgaları vs evin mahremiyeti diye bir sey kalmamıs. Ve sürekli ama sürekli ağlıyordu. Her seferinde her gdip gelmesinde annesinin evinde de dahil olmak üzere sürekli ağlıyordu.
Namazda hıckıra hıckıra ağlıyordu. Ben ölmek istiyorum diyordu. Keşke çcouk olsam, Ben kötü bir insanım, kendimi sevmiyorum, kendimi öldürdüm vs diyordu. Psikolojik problemleri var diye psikologa psikiyatriste hatta aile terapistine bile gittik. Psikiyatrist, depresan ilaçları verdi kontrol önerdi. B tipi kişilik bozukluğunu bir oku demiş göndermiş.
İlaçları 2hafta ancak kullandı. Kendisi bıraktı. Sonra yne bi kavga oldu annesine gitti bosanma prosedürü hazırladık filan bosanacağız diye olmuyor böyle diye sonra son kez konusalım dedm geldi... Geri dönmedi bosanmayı erteledi. Mutlu olup mutlu edeceğim bundan sonra dedi.. Ben ddi hayatımda en çok sevdiğim seni kaybetmeyi göze almısm bir daha bir seyden korkmam dedi filan ama 2 3 hfta sonra tekrar ağlamalar basladı. Doğum gününü kutladık hediyeleri açıyor ağlıyor hiç susmadan. Sonra ben haketmiyorm demeye basladı. 2 gün filan ağladı yne durup durup. Sonra bana bi gece geldi ve ben dayanamıyorum artık vicdan yapıyorm ddi ve aldattım seni diye acıkladı. İşyerinde hep şüphelendiğim birisi vardı bu 7aylık süreç o kadın geldiğinden beri baslamıstı. Kadın bekar evlenmemiş hiç benimle yasıt 31yas.
Sıcak kanli, samimi, tatlı dilli diye sevmiş. Benden ümidi kestiği için bu işe kalkışmıs ama sonra kopamamıs o kızdan onu seviyormus. Kzıı aradım zorla nosunu aldım. Kız diyor ki "benim vicdanım rahat sizin zaten sıkıntılarınız varmıs, ona ddm ki beni seviyorsan bosanırsın. " bunları söyledi kız. Sonra esimin tel ini aldım vermedim bir sey demedi çıktı gitti. Tüm işyerine duyurdum bu durumu işten atıldı ikiside. Şimdi boşanma aşamasındayz henüz 1hafta oldu. Anlaşmalı bosanmaya çalışıyorum.
Dipnot: eşimin parası yok, maaşı da ii değildi, tipi de yok sayılır, ağzı laf yapmaz, biraz onun bunun aklına da uyar.genelde çok Ağlaktır.
Bu arada evleneceklermis.
UZUN OLDU SANIRIM. DERTLEŞMEK İÇİN YAZDIM.
Aaaa süper hemen evlensinler iki ezik bir arada yaşattığını ikiside yaşasın nokta
Üzülmeyin inanın izlemesi daha keyif verici olacak

Burdaki hanımlar iyi ki var teşekkür ederim 🙏🏿 çok iyi geldiniz bana.....
Okdukca yorumları tam düşündüklerim ya da ailemin bana dedikleri seyler olduğunu görüyorum. Daha cok içim rahatlıyor.
Canım bence hiç üzülme bir defa yapan bidaha muhakkak yapar şimdi boşanmasan ilerde muhakkak boşanacaktın en azından çocuklar onsuz büyümeye alışacak onların evliliği uzun sürmez merak etme çocuklarınla huzurlu bir hayat dilerim öevlam nasip eder inş sakın canını sıkma inan hep iyiki diyeceksin

Bak kardeşim ben de senin gibi öğretmenim ben de başıma bir çulsuzu yıllar önce bela ettim anası gibi dersaneye gönderdim sınavda kapıda bekledim kırsa gönderdim 1 yıllık evliyken 1 yıl tek başıma bekledim iş mevki sahibi yaptım sonra ne oldu ben kocalık vasfı olan biri değilim seni mutlu edemiyorum dedi asla anlaşmalı boşanma yedirdiğin paraları çıkar ondan tazminat al mutlaka
Demekki bir ben değilmişim culsuzu adam eden ne salaklık bizdekide g.tunde donu olmayan adamları giydirip kuşatıp adam diye yanımıza taşıdık ev bark iş güç kariyer sahibi ettik en sonundada başka kadınla aldatilarak teşekkürü aldik.

İnanın sizi o kadar iyi anlıyorum ki bir an kendi yasadiklarim gözümün önüne geldi...her ay her ay düzenli olarak bavulunu toplayıp toplayıp anasınin evine giden anasının bacilarinin omuzunda ağlayan surekli bizim evin ilişkimizin tartışmalarını anlatan bir hafta sonra özür dileyip gelen geri gelirken de komşulardan utanıp gece bavulları geri evine taşıyan koca olamadık erkekle yıllarca uğraştım .karaktersizlik nefret ediyorum bu tiplerden.ben defalarca affettim defalarca düzelecek diye ama inanın ki düzelmiyir gitmeyi kafasına koyanin önüne gecemiyorsunuz elindeki nimetlerin farkında değil hiçbir zamanda farkında olamayacak çünkü.defedin gitsin.

benim sonum ne mi oldu boşandık ne güzellik ne eğitim nede kariyer konularinda benim tırnağım bile etmeyen aldattığı travesti tıpli kadınla evlendi .

Geçenlerde.bir soz okudum çok hoşuma gitti diyorki ' kurbağayi kurkede sarsan kurtulur kurtulmaz gider camura atlar '

Bu tipleri kendimize koca olarak secip ailesinin adam edemedigi olmamis ergenleri oldurmaya calisan kadinlarin ortak ozellikleri
Zekiyiz
Asiri sorumluluk sahibiyiz
Empati yetenegimiz yuksek
Hem mantikli hem duygusaliz
Merhamet vicdan acima duygularimiz had safhada
Ogretici koruyucu kollayiciyiz
Bu adam musveddelerinden cok, evlatlarimiza kendi kurdugumuz ailemize sahip cikan bir yapimiz var
Bu adamciklardan daha adamiz biz
Katilanlar el kaldirsin 👍
Bir messenger grubu fena olmaz aramizda ne dersiniz?

Evlensinler, tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş
Bende hiç anlamıyorum ortada bekar erkek yokmuş gibi daha boşanmadan ilişki yaşayanları
Asıl suç erkekte tabi önce boşan ne yapıyorsan öyle yap
Ama bir yandan da şu süreci daha kolay atlatmak için kullanabilirsiniz bu durumu, zaten değmeyecek bir adamdı üstüne bir de aldattı, bundan kurtuldum çok şükür diyerek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X