Psikolojik baskı ve aldatılma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aldatmanın asla haklı bir yanı olamaz
Ama ben sizi çok baskın bir karakter ya da güçlü bir karakter olarak anladım yazdıklarınızdan
Eşinizin de yedi aydır ağlaması suçluluk duygusundan gibi geldi
Bı taraftan sizi çok seviyor diğer taraftan kendisini yeterli güçlü hissetmek için güzel bile bulmadığı bir kadınla ilişki yaşıyor gibi geldi
Yani burda maksat sizi aldatmak değilmiş de amacı kendi zayıflığı bı ortmekmis
Ne bileyim zor bir durum
Umarım en doğru kararı verirsiniz aileniz için

Söylenecek çok şey var ama "yuva yıkanın yuvası olmaz" derler deyip susuyorum.

Katılıyorum. Hadi kadın aldatmamış olsun. Bu kadın afedersin hiç bir işe yaramasa süs biberi gibi otursa, maaşından evin geçimine fayda etmese, çocukları ile ilgilenmese, herşeyi adamın sırtına yıksa kendi vik vik gezse, bir de vır vır adamın beynini yese; o eşinin arkadaşı aldatıldı diye acır mı konu sahibine, böyle uğraşır mı yuvası yıkılmasın diye? Hiç sanmıyorum, canlı tonla örneğini gördüm; bal gibi de '' Haketti, beter olsun. '' diyorlar.

büyük konuşmayım ama aglaklığından ziyade karektersizliğine takıldım. karekterli bir adam ; eşinden boşanır , ağlamaz. kusura bakmayında evlendigi bayan da sizin hamile oldugunuzu bilmiyor mu. bende anlamıyorum insanların eşleri ile arası yok. hopppp bir bebek . sonuçta mitoz bölünme ile olmuyor o çocuklar. sizi allah kurtarmış bir ömür bu adamın kahrını çekeceginize, güzel huzurlu bir ömür yaşarsınız inşallah.

İnşaallah tel de bunu dedim o kıza...
Bu çocuk kendiliğinden mi oldu dedim bizde her sey kötüydü de dedm ama es kişisi diyor ki cocugu beyefendi aramız düzelir diye yapmıs... Belki de kadına da bunu dedi..

Aslında işte siz ona ilgili davranmsya başlayınca pişmanlık ve vicdan azabı devreye girmiş.. Planlı bir şekilde sizi suçlayıp psikolojik şiddet yapıp sindirmeye çalışmış değil.Sadece özgüveni yerine gelip krndini değerli hissetmeye başlayınca değersiz hissettiren herkese karşı bir öfke duymuş.Bizim eskiden bir işyerinde çalışan ezik pısırık bir yeni mimar olmuş bir bey vardı..Kimse onu ciddiye almaz gereksiz işlere koştururlar resmen kullanırlardı ve dalga geçerlerdi.Herşeyin farkınday dı ama tepki vermezdi..Bir gün bir projesi beğenilip projenin başına geçirilince bu bey çok değişti..Kendini ezen herkese kötü davranıyordu.Onlara geçmişle ilgili iğneleme yapardı..Onlar "ne var üç beş dosya taşıttık diye bize düşmanmı oldun diye kızıp bağırınca rahatlar dı.Vicdanı rahatlıyordu sanki..Bazen de o kişilerden bazıları pişman olmuş gibi davrandıkların da suçluluk duyar gibi onlara jest yapardı...Yani demem o ki yaptıkları size karşı planlı değil ruhunda ki boşlukları doldurmaya çalışıyor..Her insan öyledir aslın da ..Baba sevgisi görmeyen kızlar eşine çok bağlanır.Yada annesi hep eleştiren yargılayan çocuklar arkadaşlarına , sevgililerine filan çok bağlanır.. .Yani herkes rahatsız eden duygulardan kaçıp o duyguları hissettirmeyecek ruhunda ki boşluğu dolduracak yerde olmak isterler..Kimi özgüven ister kimi değer görmek kimi koşulsuz sevilmek kimi hatalarının yüzüne vurulması değilde hatalarını unutturacak kişi ister.Cinsel yönden boşluktaysa o boşluğu dolduracak kişi ister .. İste bizler hayatımıza alacağımız insanın bendeki boşlukları doldurabilecek mi ,ben onun boşluklarını doldurabilecekmiyim diyerek tanıyıp yola çıkabilsek keşke...Eşimiz bu anlamda doğru kişi değilse yani birbirimizi tamamlıyamıyorsak bu bizim hatamız değil yanlış eş tercihimizdendir..Siz kendinizi üzmeyin...Onlar belki çok mutlu olacaklar ama bu siz kötüsünüz o iyi demek değil.Umarım sizde bir gün ruhunuzdaki boşlukları dolduracak doğru kişiyi bulursunuz. Sadece kendinizi çok üzüp ruhunuza daha fazla boşluk açmayın..Kendinizi sevin ..Kendinize emek verin..Tabiki 2 muhteşem evladınız için güçlü olun.

İnşaallah tel de bunu dedim o kıza...

Bu çocuk kendiliğinden mi oldu dedim bizde her sey kötüydü de dedm ama es kişisi diyor ki cocugu beyefendi aramız düzelir diye yapmıs... Belki de kadına da bunu dedi..
beyefendi kılıfı uydurmuş , karşısındaki de inanası oldugu için inanmış. merak etmeyiz o kadında 1 sene ye kalmaz karına da bunu yapmıştın ,sen böyle bir adamsın demeye başlar. bu adamdan ne koca, ne baba , ne aşık olur. adam sadece kendi keyfinde . buraya da yazıyorum pişman olup geldiginde (gelecek) çocuklarım için barışmalıyım demeyin.

Bu yorum o kadar doğru ki.. Bastan sona aynen. Hep kendisini özgüvensiz olarak nitelendirdi.... Konusmayı iletişimi nerdeyse seninle öğrendim derdi.
Babadan sevgi görmemis halende görmüyordu annesi zaten kocasının ve kedilerin derdine kendi çocuklarını görmemis gözü...

Kızın annesi öğrenmiş evden çıkmasına izin vermiyormuş. Babasına daha dememişler....
Bu da kovulduğu işe geri girmeye çalışmış...
Onlarda düşünürüz demişler.
Ama sanırım almayacaklar oraya.

Bu kız ile de ilişkisi o zaman kızın iltifat ve övgülerine bağlı... Bitti mi ya da eleştiri başladı mı tamam o mevzu da biter.

Boşlukları insanlarla dğil kendimizi severek doldurmamız gerekir. İnsanlar kalıcı değil.
Bir çok cümleye katılıyorum ama baskasında kendi boşluğumuzu doldurmaya çalışırsak o kişi ile onun keyfi ile sınırlı olur bu durum.
Mantıklı olan kendimizi kabul ve değilim. Hayatımıza giren insanda bu sekilde olmalı.
Bu cümlelere hitaben sunu yazayım
Bu kız kendisini sevdirme derdinde idi sürekli kendisini ii göstermeye çalışıyordu herkese çay kahve yapıyormus durumlarında hep ii insanım Allah korkum var modunda yaklasıyordu... Eşimde de erkek olduğunu hissetirirlme hissi vardı.
Hatta benim eşimin ne yaızk ki kendine olan algısı başkalarının dedikleri ile değişebiliyor.
Kendine ait kendisini tanımlayan cümleleri yne hep baskalarının tesiri altında değişiyor

Oooh ne güzel. Anaya babaya da çemkirsin şimdi bönöm vöcdonom rohot diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…