Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

kızlar size bişey danışmak istiyorum benim adetlerim normalde çok düzenlidir geçen ay prolaktinim yüksak çıktığı için doktorum dostinex verdi fakat benim adetim geçikti.sizce bu normalmi yani dostinex gecikme yapıyomu cevaplarsanız sevinirim

mrb benimde prl 65 cikti doktor dostinex verdi 3 haftada kullandiktan sonra adetim geldi ..icemeye devam ediyorum simdilik ama her ay mi boyle iciyorsunuz siz adetiniz gelsin diye ? ne kadar zaman icin adet duzenlenir?

merhaba.Bugün kan testi sonuçlarımı doktorumu arayıp öğrendim.prolaktin 112 çıktı.çok yüksek bir değer.Fakat progesterona göre yumurtlama olmuş dedi doktor.normalde o yükseklilkteki prolaktine yumurtlama gerçekleşmezmiş.Acaba hamilelik olup da yükselmiş olabilir mi?Reglime 6 gün var ve bende baş dönmeleri başladı.psikolojikmi bilmiyorum...bana bir yol gösterin lütfen...

hamilelik duruu elbette söz konusu olabilir. fakat yapılan testlerde gebelik testide yapmış olmaları lazım. ama sen 1 hafta daha bekle netleşsin. ilaç kullanma. inş hayırlısı olur: sinifsinif:

Bende prolaktin hastasıyım...4mm hipofiz adenom var..103 ile baladım şimdi 26 ya düştü..doktor 3 ay daha kullanmaya devam dedi ama pazartesi 2 tablet perşembe 1 tablet şeklinde..öncekileri 1 tablet içiyordum sadece...3 ay daha bekleyeceğim bakalım...benim merak ettiğim emar tekrar istemedi doktorum..adenom küçüldümü küçülmedimi diye...acaba prolaktin düştükçe adenomda küçülüyor mu......

he bide dostinex kullanıyorum....yan etkisini çok nadiren yaşadım....parlodel içmedim hiç...

merhaba arkadaşlar ;
Uzun zaman sonra güzel bir haber vermek için buraya geldim...Çünkü beni üzen herseyden uzak kalmayı istedim yeteri kadar strese rağmen anne adayı olmam beni bir nebze de mutlu etti ..Şuan çok iyiyiz çok şükür Cmrt günü kontrolüm var hayırlısı ile.
Bu arada yeni arkadaşlarımızıda tebrik ediyorum .
ZEZE
BEBEĞİMİZ sizlere de hayırlı ve sağlıklı hamilelik geçirmenizi ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeniz dileğimle
DOREMİ kızın olacakmış sağlıkla büyütmen dileğimle....a.s

Gelelim en güzel habere burada 1 yılı aşkın buradayım ve kendimden çok onun adına sevindim ...1,5 yıldan beri prolaktin tedavisi gören ve en son aşılamaya kadar verip 1 aşılamada tutmayıp umudunu kaybetmeyen canım arkadasım ANEMONE 3-4 haftalık hamileee evet hamile rabbim onunda yüzünü güldürdü.Ve tedavi sonrası hiç ilaç kullanmayıp bu müjdeli haberi aldı Stresin en alasıyla beraber prolaktinde de sıkıntısı olmayan ve hamile kalana kadarda dostinex'e devam etti.Sonucu bana söyledi ve bende dayanamadım yazdım sizlere:CüvCüv::CüvCüv:delikafaduldendelikafaduldendelikafaduldenÇünkü benim aldığım en güzel haberrr bu ..Herzaman umudunu kaybetmedi ve Prolaktini yendi:1hug:
.

bende gynodel kullanıyorum dostinexi kullandığım zaman hamile kalamadım gynodeli kullandığım ay hamile kaldım ne yazakki düşükle sonuçlandı ama tabiki bu prolaktinle alakalı değil benim başka problemim vardı. yani bana iyi gelen ilaç gynodel oldu. prolaktin seviyem 34-38 arası seyrediyor

kizlar bende de prolaktin cikti hamile kalamamanin sebebi buolabilir dendi prolaktin benyinden gelen bi süt hormonuymus bu hormon yüksek olunca yumurtlamayi önlüormus tedavisi 2 , 3 ay sürer dedi dr düsüncede hamile kalabilirsin dedi bakalim hayirlisi prl degerim 77. küsür dü bana prl hastaligi olupta ilacla tedavi olup hamile kalan varsa yazsin lütfennnnnnnnnn

selam kızlar bende de prolaktin sorunu var ılk doktora gittigimde 93 idi dopergin kullanmaya başladım sonrakı ayda 63 oldu daha sonraki ay 26 ya indi ve cook sevinmiştim ama 3. ayda yaptırddıgım hormon testinde yine yükselmişti 56 olmuş ve o ay beya stresli geçmişti o yuzden yükseldigine eminim bu ay yine yaptırıcam cumaya doktorda randevum var inş inmiştir dua edin kızlar

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşlar,
Benim de doktorum bugün dostinex'i verdi pazartesi ve perşembe günleri yarım olarak kullanıcam. ilacı 1 ay kullanıp kontrole gidicem.ama dr um korunmamla ilgili öneride bulunmadı.hamilelik te düşünüyoruz ama bu ilacı kullanırken hamile kalmam mümkün müdür acaba ? ya da hamile kalırsam bebeğe etkisi nasıl olur ? yeni üyeyim tecrübelerinizden yararlanmak isterim.. tşkler

--------------------------------------------------------------------------------

slm arkadaşlar,
Benim de doktorum bugün dostinex'i verdi pazartesi ve perşembe günleri yarım olarak kullanıcam. ilacı 1 ay kullanıp kontrole gidicem.ama dr um korunmamla ilgili öneride bulunmadı.hamilelik te düşünüyoruz ama bu ilacı kullanırken hamile kalmam mümkün müdür acaba ? ya da hamile kalırsam bebeğe etkisi nasıl olur ? yeni üyeyim tecrübelerinizden yararlanmak isterim.. tşkler

slm herkese, siteye yeni üye oldum.. benim de prolaktin 32 çıkmıştı gynodel diye bi ilaç kullanmaya başladım, gebeliğe engel olur diye okudum her yerde moralim çok bozuldu...

benimde bunları okuyunca moralimm bozulduu ya evlii degilimimm ama ilerde elbet olacak...
adet düzensizliginden dolayı geçen doktora gitmiştim benimde prolaktin hormonum fazla çıktı 46...gözüm korktu valla yazılanlardan...

bende aynen evli degilim ama korkutum bunlari okuyunca cocugun olmaz diye benim 50 çikti daha birsey kulanmadim doktor emin olmak icin ikinci kez kan tahlili istedi

bendede prolaktin yüksek çıkmıştı dr. dostinex verdi ve geçti Ondan sonra farklı zamanlarda 2 tahlil yaptırdım herşey normal çıktı Ama hala gebe kalamadım ama nedeni farklı sperm sayısı düşüklüğü
Ve bu arada her ay düzenli adet olurdum bu sefer gecikti 39. günümde çok az ve kahverengi şeklinde geldi Önce ben hamileyim mi acaba diye ümitlendim ama hayal kırıklığı yaşamamak içinde test yapmadım zaten 39. günümdede böle oldu ve bu ilk defa başıma geldi Acaba kistmi var diye korkuyorum eyvahedigeldismile

bende 2,5 cmlik çikolata kisti var,prolaktinimde 32 çıktı,haftada 2 kez 1 tane dostinex alıyorum.bugün son hapı alıcam.sonra da doktorumla görüşücem,umarım düşmüştür.
ne zaman evlendim bu sorunlar başladı,çok sıkıldım artık

canım moral bozmak istemem ama bence bir doktora git.bende de kahverengi akıntı vardı ve adetim gecikince hamile olabilirim diye düşündüm ama çikolata kisti çıktı,ihmal etme bence..

merhaba arkadaşlar benimde prolaktinim 37 çıkmıştı doktorum 15 günlük dostinex kullanmamı istedi ve 15 günüm cuma günü doldu dün tekrar tahlil yaptırdım ve değerim 1.47 çıktı.çokk mutluyum inş. tekrar yükselmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…