Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

YAAA bende sımdı sonucu aldım 43 cıkmıs yuksek hıc haberım yoktu bundan ,sımdı napıcaz yaa doktor ılac yazıcakmıs demekkı engel buymus:))

selam arkadaşlar... bu foruma yeni üye oldum, bilgilerinizi sizlerde benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.. 23 yaşındayım 3 bucuk yıllık evliyim.. 2 aydır bebiş planlıyoruz ... 4 eylülde adet oldum sonra çalışmalara başladık... ekimin başında adet olmayı beklerken güç geçti umutlanmaya başladık... idrar testinde hiç birşey çıkmayınca 19 ekimde sağlık ocağına kan vertim bHCG için - negatif çıktı :KK43: 2 gün sonra yani 21 ekimde hormon testi için tekrar kan verdim başka bir kuruma.. (hani bir ihtimal yanlış sonuç çıkmıştır diye) yine negatif :KK43: prolaktin sınırı 24,6 gibi bir rakamdı bende çıkan 74... ilk başta takmadım, doktora da gitmedim.. 21ekim gece adet oldum.. acaba bu prolaktin testi için de mi adetin 3.günü kan vermem gerekirdi.. ? yoksa prolaktin kafasına göre mi takılıyor :KK70: neyse .. bugün 25 kasım.. yine bekleme günleri başladı.. hadi hayırlısı... isteyen herkes en kısa zamanda bebişlerine ulaşır inşaallah...

selam arkadaşlar... bu foruma yeni üye oldum, bilgilerinizi sizlerde benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.. 23 yaşındayım 3 bucuk yıllık evliyim.. 2 aydır bebiş planlıyoruz ... 4 eylülde adet oldum sonra çalışmalara başladık... ekimin başında adet olmayı beklerken güç geçti umutlanmaya başladık... idrar testinde hiç birşey çıkmayınca 19 ekimde sağlık ocağına kan vertim bHCG için - negatif çıktı :KK43: 2 gün sonra yani 21 ekimde hormon testi için tekrar kan verdim başka bir kuruma.. (hani bir ihtimal yanlış sonuç çıkmıştır diye) yine negatif :KK43: prolaktin sınırı 24,6 gibi bir rakamdı bende çıkan 74... ilk başta takmadım, doktora da gitmedim.. 21ekim gece adet oldum.. acaba bu prolaktin testi için de mi adetin 3.günü kan vermem gerekirdi.. ? yoksa prolaktin kafasına göre mi takılıyor :KK70: neyse .. bugün 25 kasım.. yine bekleme günleri başladı.. hadi hayırlısı... isteyen herkes en kısa zamanda bebişlerine ulaşır inşaallah...

canım evet 3.gunu verıyorsun,bende dostınex kullanıyorum yenı başladım bence gıtmelisin dra

evet bu sefer adetimin 3.günü kan verdim hormon testi için.. ve sürpriiiz... prolaktin sınırı 26... benimki fırlamış yine.. 86,36 çıktı.. doktor yollarına düşeceğiz anlaşılan..

evet bu sefer adetimin 3.günü kan verdim hormon testi için.. ve sürpriiiz... prolaktin sınırı 26... benimki fırlamış yine.. 86,36 çıktı.. doktor yollarına düşeceğiz anlaşılan..

canim oncelikle gecmis olsun hic moralini bozma ben 7 senedir ugrasiyorum bu sorunla doktoruna git ihmal etme sana ilac verirler tedavini olursun ve insallah bebis sahibi olursun

Merhaba arkadaşlar dün regl gecikmesinden dolayı tahlil yaptırdım proklatin 33,32 çıkmış doktor anneme 10 gün sonra tekrar tahlil yapalım demiş.
Bu nedir?
İlkez duydum, bazılarının göğsünden süt falan geliyormuş, benim tek şikayetim en falan 7 gün regl gecikmesi ve tüylenme, fakat tüylenme tüm kuzenlerimde aynı hepsininde çocuğu oldu.
Moralim çok bozuk, çok stres yaptım, nişanlıyım ve saçma sapan şeyler aklıma geliyor...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar dün regl gecikmesinden dolayı tahlil yaptırdım proklatin 33,32 çıkmış doktor anneme 10 gün sonra tekrar tahlil yapalım demiş.
Bu nedir?
İlkez duydum, bazılarının göğsünden süt falan geliyormuş, benim tek şikayetim en falan 7 gün regl gecikmesi ve tüylenme, fakat tüylenme tüm kuzenlerimde aynı hepsininde çocuğu oldu.
Moralim çok bozuk, çok stres yaptım, nişanlıyım ve saçma sapan şeyler aklıma geliyor...

moralini bozma prolaktin tedavi olunammıyacak bir sıkıntı değil.. süt gelmesi hormonun 100den fazla olunca oluyormuş.. bende prolaktin 86 çıktı tek şikayetim adet gecikmesi.. ve 2 aydır hamile kalamadım.. bu hormon yumurtanın gelişip çatlamasını engelliyormuş yüksek olunca.. sınırı 25tir.. seninki yine fazla yüksek değil 1 ayda toparlarsın ama sakın mı sakın stres yapma kendine.. prolaktinin en büyük düşmanı sinir ve stress..
türlenmeeye gelince testosteron hormonuna baktırdın mı? prolaktin tüylenme yapmaz, bilgin olsun canım.. geçmiş olsun.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve benim gibi bir çok pcos hastası prolaktin yüksekliği ve tüylenme şikayeti arkadaşın olduğunu gördüm. 26 yaşındayım ve 2 yıllık evliyim henüz bebek düşünmüyoruz ama tedavimi çok geciktirdim sürekli tedaviye başlayıp yarıda kestim ve şimdi tekrar tedaviye başladım yaklaşık 4 aydır endokrin bölümüne gidiyorum tahlillerim yeni bitti pazartesi günüde inşallah ilaç tedavisinine başlıycam fakat bu güne kadar hep kadın doğum uzmanlarına gitmiştim bir sonuç alamadım bu tür şikayeti olan arkadaşlara endokrin bölümüne başvurmalarını tavsiye ediyorum. doktoruma ileride çocuk sahibi olup olamayacağımı sordum ve bu durumun tedaviyle geçebileceğini çocuk olması için engel teşkil etmediğini söyledi fakat tek sorunu tedavisi biraz uzun sürüyormuş. umarım hepimiz bu sorunu geride bırakırız ama sabırlı olmamız gerekiyor anlaşılan. herkese geçmiş olsun diyorum sağlıklı günler diliyorum :emir_bebek:

ben prolaktini psikolojik olarak yendim kızlar... ilaçlar bahane.. en azından benim durumumda öyle oldu.. 2 ay yaptırdığım tahlillerde sonuçlarım 70+üstü çıktı.. bu ay doktora göstermeye gittiğimde şaşırdı, tekrar tahlil istedi.. bu sefer 10 çıktı prolaktin :) fuzuli stres yapmadım kendime.. okadarcık :)

hanımlar benimde prolaktin yüksek çiktı emara gittim 8mm lik bir kitle çıktı kafamda dostinex kullandım düşmüştür sanıyorum uzun zamandır gitmedim biz henüz bebek denemedik ben bekarken adet düzensizliğinden gittiğimde öğrendim prolaktinimi.evlendikten beridir bebek istemediğim içinde üstüne düşmedim ben başka birşey sormak istiyorum.prolaktin yüksekliği vazinal kuruluk yağtımı sizde ve isteksizlik

Kızlar hepinize geçmiş olsun ben 1.5 yıllık evliyim evlendiğimden beri hiç korunmadım hep bebek istedim rabbim nasip etti hamileliği ama 3 kez düşük yaptım şimdi bütün testlerimi yaptırıyorum çogunun sonucunu aldım hersey normal gözüküyo(henüz dr göstermedim)ama prolaktin seviyem 35.4 normali 4.79-23.7 yazıyo buna göre benim seviye yüksek dr bu testi istediğine göre düşüklerimin sebebi prolaktin olabilir diye düşündüm aceba benimki hamilelik esnasında dahamı çok yükseliyo o da bebeği etkiliyo çünki ben aşırı derece stresliyim de:KK17:bileniniz varsa yada bu yüzden düşük yapanınız varsa bana yardım etsin lütfen ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN:KK16:

arkadaslar benimde sürekli kendiliğinden prolaktinim yükseliyo.dostinex kullanıyorum ama korkuyorum acıkcası kötü bişeye neden olmaz insallah sonucta beyınden salgılanan bı hormon..hem gebeliğede engel acaba cok ıstedıgımden mı yukselıyor ki:KK43:

benimde 7 ay boyu adet görmedim. dr a gittigimde hormon testi yaptirdi 84 cikti. o zamandan buyana surekli pardolel kullaniyorum birakinca geri yukseliyor prolaktin:KK43: beynimddede mikroadenom var. bu arada 6 defa dusuk yaptim:KK43: dr. a soruyorum prolaktin yuzundenmi dusuyor diye alakasi yok diyor. bilmiyorum gidiyoruz bir bilinmezlige harilisi olsun ins...

Kızlar hepinize geçmiş olsun ben 1.5 yıllık evliyim evlendiğimden beri hiç korunmadım hep bebek istedim rabbim nasip etti hamileliği ama 3 kez düşük yaptım şimdi bütün testlerimi yaptırıyorum çogunun sonucunu aldım hersey normal gözüküyo(henüz dr göstermedim)ama prolaktin seviyem 35.4 normali 4.79-23.7 yazıyo buna göre benim seviye yüksek dr bu testi istediğine göre düşüklerimin sebebi prolaktin olabilir diye düşündüm aceba benimki hamilelik esnasında dahamı çok yükseliyo o da bebeği etkiliyo çünki ben aşırı derece stresliyim de:KK17:bileniniz varsa yada bu yüzden düşük yapanınız varsa bana yardım etsin lütfen ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN:KK16:

geçmiş olsun canım.. allahtan şifa diliyorum derdi olana..
öncelikle prolaktin düşüğe sebep olabilecek bir hormon değil araştırdığım ve doktorlardan bilgi aldığım kadarıyla..
prolaktin adetin ovulasyon döneminde yükselirse sadece yumurtanın çatlamasını engeller bu da döllenmeyi engeller.. gebe kalınca da bu hormonun yükselmesi normal.. halkdilinde süt hormonu denir, bu hormon yükselince yumurtlamayı engeller ki hamilelik boyunca ilişkiye girilince gebe kalınmasın tekrar diye.. vucüt buna hazırlıyor kendini (Rabbim nekadar yüce) doğumdan sonra da herkesin bildiği gibi emziren kadın adet olmaz bu da prolaktin yüksekliğinden, düşmeye başladığı anda süt kesilir.. belli bir süre içinde de adet görülür..

elbette bu sitede birbirimize yardımcı olmak isterizz ama tahlil sonuçlarını en güzel bir doktor değerlendirebilir.. akıl karışıklığına yok açmasın bazı şeyler.. hepimiz herşeyi bilecek olsak hekimleri görevden alsınlar ozaman dimi :KK1::KK1:

geçmiş olsun canım.. allahtan şifa diliyorum derdi olana..
öncelikle prolaktin düşüğe sebep olabilecek bir hormon değil araştırdığım ve doktorlardan bilgi aldığım kadarıyla..
prolaktin adetin ovulasyon döneminde yükselirse sadece yumurtanın çatlamasını engeller bu da döllenmeyi engeller.. gebe kalınca da bu hormonun yükselmesi normal.. halkdilinde süt hormonu denir, bu hormon yükselince yumurtlamayı engeller ki hamilelik boyunca ilişkiye girilince gebe kalınmasın tekrar diye.. vucüt buna hazırlıyor kendini (Rabbim nekadar yüce) doğumdan sonra da herkesin bildiği gibi emziren kadın adet olmaz bu da prolaktin yüksekliğinden, düşmeye başladığı anda süt kesilir.. belli bir süre içinde de adet görülür..

elbette bu sitede birbirimize yardımcı olmak isterizz ama tahlil sonuçlarını en güzel bir doktor değerlendirebilir.. akıl karışıklığına yok açmasın bazı şeyler.. hepimiz herşeyi bilecek olsak hekimleri görevden alsınlar ozaman dimi :KK1::KK1:

Arkadaşım çok teskürler çok güzel anlatmışın bende senin gibi düşünüyorum ama kaç dr gösterdiysem test sonucumu hepsi ayrı telden çalıyorlar kimisi prolaktin düşük sebebi diyor kimisi deil diyor nettede nerdeyse 10 dr yazdım derdimi yarısı düşük sebebi diyor yarısı düşük sebebi deil diyor inan bende anlamadım ama kendi kendimin dr oldum napim,ilaç kullandım enazından normale dönsün riske atmayım bebeğimi çünkü bu konu hakkında net bi bilgi alamadım dr lardan,,,ALLAH hepimizin yardımcısı olsun yardımın için tekrar çok tesekürler

benim de prolaktin değerim 24 çıktı,normal değerleri max:22,0 yazıyor.doktor dostinex verdi.gebeliğe engel değil yumurtlamanı kolaylaştırır.gebelik olursa bırakman gerekir dedi.inş.düzelir.yazılanları kuyunca korktumm

herkese selam ve geçmiş olsun...bende aranıza yeni katıldım 28 yaşındayım evli değilim...
bende adet düzensizlğinden ve kasık ağrısından dolayı jinekoloğa gittim hormon testi istedi prl değeri 86 kusur çıktı dostinex verdi pazartesi perşembe yarım içiceksin dedi ilk ilacı dün yuttum ve bende acaip bir baş ağrısı var şuan sanki kafama fil oturmuş gibi kafamda çok kurmaya başladım üstelik evlide değilim ilerde çocuğum olmayacak mı diye üzülüyorum açıkcası rabbim kimseye dermansız dert vermesin hepinize geçmiş olsun...:KK14:sanırım strestle alakalıymış ben bu ara çok şey taktım kafama sanırım bu yüzden böyle oldu...bazı arkadaşlarda süt geliyormuş bende öyle bir şey olmadı sadece kasık ağrısı arada göğüs ağrısı ve baş ağrısı çekiyorum:KK30:

Benim de yüksekti 50-75-95 bil çıktığı oldu
aylarca boş yere üzdüm kendimi, stres yapıp yükselttim boşa
stres bu hormonu yükseltiyor
yeter ki Allah istesin herşey olur.
ben parlodel kullandım 2. gün dayanamadım yan etkilerine bıraktım
dostineks te kullanmadım,
hayıt tohumu içtim hergün 3 ay ve 3. ayın sonunda bebişim geldi :)
şu an 7 aylık hamileyim şükürler olsun
buradaki arkadaşlar sakın kafanıza takmayın
boş yere sıkıntı yapmayın

tuti heleki sen evli bile değilsin, şimdiden boştan yere kafana takma.

X