Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

kendi ten renginde stick kapatıcı sürün ardından 1 ton koyu concealer kullanmış ve aynı tonda pudra sürmüş ve kahverengi tonlarında far kullanmış ve siyah kalemle göz çevresine kontür çekmiş ve çok açık pembe ve şeftali karışımı renkte allıkla açık renk ruj kullanmış..doğal ama güzel bir makyaj olmuş..
çok ama çok teşekkür ederim :-) :*

teşekkürler...öncelikle tüylenme konusunda bu kadar endişelenmeyin,neye inanırsanız o gerçekleşir.her duyduğunuz doğru değil ve herkeste aynı etkiler olmaz..o zaman hemen cevaplarıma geçeyim :)
1)yaşınız çok genç o nedenle ağır makyaj yapmanıza hiç gerek yok doğal yapısını sakın bozmayın.sabunda alkali adında bi madde var yani yüksek derecede asit..buda cildi kurutur ve zamanla kırışıklık yapar.ben doğalda olsa çok fazla sabun kullanılması taraftarı değilim.kullanın ama her zaman değil,belli dönemlerde olabilir yani siivilceleriniz çıktığı dönemerde mesela.
2)bephantene kullanabilirsiniz tüylenme falan yapmaz aksine çok faydalıdır cilde hücreleri yeniler.iyi bi nemlendiricidir kullanmaya devam edin.
3)kantaron yağı kullanabilirsiniz.ayrıca 1 tatlı kaşığı maya ile 2 aspirini zip limon ile karıştırın ve iz olan yerlere sürün ve kuruyunca yıkayın ardından nemlendirin.bu yağ tüylenme yapmaz.

cvbın için teşekkür ediyorum garnierin karma ciltler için jelini kullanıyorum artık.tüylenme konusunda düşünmemeye çalışıyorum.sana bi kaç sorum daha olacak
1.saçlarım çok aşırı dökülüyor kan tahlili yaptırdım bi problem çıkmadı.şampuanımın içine çamterebentin kattım olmadı,bioblas,sarımsaklı şampuan,doğal saç kınası,dax süperego yağı hepsini kullandım hala aynı.kendi haline bıraktım hala dökülmesi devam ediyo.yağlı ve incetelliler şuan elimde bioblas var zeytinyağına başlamayı düşünüyorum.gürleştirici bi bakım önerir misin?
2.saçımın renginde değişiklik yapmak istiorum 20 yaşındayım daha önce hiç boyatmadım(kına hariç).saçımı daha fazla yıpratır döker diye endişeleniyorum.yuvarlak tombul yüzlüyüm.önleri uzun arkası kısa katlı modeli.gözlerim yeşil beyaz(pembe)tenliyim.kızıl saç düşünüyorum önerebileceğin belirli renk tonu var mı?
3.son olarak yeşil çukur küçük gözlere nasıl makyaj yapılmalı?

Son düzenleme:
eğer kaş ve göz kapağı arası darsa ve kaşlarda çok düşükse bu hüzünlü duruma yapabilecek çok fazla bşey yok açıkcası.kaşlarınızı mümkün olduğuca yukarı doğru ellerinizi kremleyerek kaldırın bu zamanla yukarı kaldırır kaşları ve bide kaşların alınma şeklide çok önemli,iyi bir kaş uzmanı bulun ve düşük kaşları kaldırabilecek bi kaş şekline sokması lazım..ayrıca kaş ve göz kapakları darsa beyaz far sürün.bu alanı genişletir.bakır saç,byaz ten ve ela göze yapabileceğiniz makyaj yeşil kalemi alt kirpik diplerine sürün ve bolca rimeleyin,yeşil ve bakır kızıl zıt renklerdir ve dikkat çeker,o nedenle göze dikkat çektirmek istiyosanız yeşi kalem vazgeçilmezinz olsun.

Çok teşekkürler...

ÇOK TEŞEKÜR EDERİM..yönlendirip yardımcı olduğunuz için peki ruj olarak ne önerirsiniz? dudakta doğal gibi görünecek fazla abartılı olmayacak nasıl bir ruj kullanabiliriz..ayrıca yulardıda kontür demişsinizde anlamadım anlayacağım şekilde açabilirmisiniz gözüm büyük değil küçük de değil badem..normalde siyah kalemle kirpik altını ve üstünü çizip dağıtıyorum acaba ona mı kontür diyosunuz :KK43: bilemedim de :))) şimdiden teşekürlerr...ağzınıza yüreğinize sağlık..........

rica ederim,evet gözün çevresini siyah kalemle çerçeve yapmaya yani siyah kalemle kirpik diplerini çizmeye kontür denir.ruj olarak size doğal duracak alix avien'in 111 numara rujunu tavsiye ederim..

Merhaba,

Düğünümde makyajımı kendim yapmayı düşünüyorum.Ama bir türlü gözlerimin altındaki morlukları kapatamadım.

1- Makyajdan önce yüzü ayrı gözlerin altını ayrı ayrı nemlendiricilerle mi nemlendirmek gerekiyor?

2- Kapatıcıyı fondötenden önce mi sonra mı kullanmak lazım?

3- Esmer ve siyah gözlüyüm,ndüğünde ne ton makyaj yapayım yardımcı olur musunuz?

NOT: Daha önce yaptığım makyaj denemelerim aşağıdaki gibidir.

http://www.kadinlarkulubu.com/makya...arini-paylasir-misiniz-3052.html#post22539803

cvbın için teşekkür ediyorum garnierin karma ciltler için jelini kullanıyorum artık.tüylenme konusunda düşünmemeye çalışıyorum.sana bi kaç sorum daha olacak
1.saçlarım çok aşırı dökülüyor kan tahlili yaptırdım bi problem çıkmadı.şampuanımın içine çamterebentin kattım olmadı,bioblas,sarımsaklı şampuan,doğal saç kınası,dax süperego yağı hepsini kullandım hala aynı.kendi haline bıraktım hala dökülmesi devam ediyo.yağlı ve incetelliler şuan elimde bioblas var zeytinyağına başlamayı düşünüyorum.gürleştirici bi bakım önerir misin?
2.saçımın renginde değişiklik yapmak istiorum 20 yaşındayım daha önce hiç boyatmadım(kına hariç).saçımı daha fazla yıpratır döker diye endişeleniyorum.yuvarlak tombul yüzlüyüm.önleri uzun arkası kısa katlı modeli.gözlerim yeşil beyaz(pembe)tenliyim.kızıl saç düşünüyorum önerebileceğin belirli renk tonu var mı?
3.son olarak yeşil çukur küçük gözlere nasıl makyaj yapılmalı?

1) günde 100 tel saçın dökülmesi normal,ayrıca saç dökülmesinin bi sürü nedenleri var,sanırım siz diyet yapıyosunuz ve hızlı kilo verme çabasından dolayı vitaminsiz kalmış saçlarınız,eğer böyle yapıyosanız sakın yapmayın..belli dönemlerde dökülme normal ama sizin aşırı derecede dökülüyor demeniz bana anii olan bi durumu aklıma getirdi..size önerim,beslenmenize çok dikkat edin,bol bol vitaminli besinler tüketin,bol su için,saçlarınızın diplerine sertçe masaj yapın parmak uçlarınızla ki bu masaj saçtaki kan dolaşımını hızlandırıp kan gelmesini ve beslenmesin sağlar.çok sık yıkamayın biraz yağlanmasınıda sağlayın.eğer dökülme devam eder yada çoğalırsa bi dermatologa gidin..birde size önerim,şampuanın içine 2'şer adet bephanten ampul,vitamin e ampul kırıp şampaunla yıkayın ama bu şampuanın vücudunuza değmemesine dikkat edin çünkü kıllanma yapar..

2)bence saçınız döküldüğü için kimyasal hiç bir işlem yaptırmayın.eğer çok fazla istiyosanız sadece uçlara yaptırın tamamen yaptırmayın..kızıl ve bakır rengi iyi olur saçınıza.
yuvarlak yüzlüsünüz ve daha dar görünmesini istiyosanız düz uzun olarak kullanın kat verdirmeyin,biraz önden kahkül kestirebilirsiniz.

3)alt kirpik diplerine koyu yeşil renkte kalem sürün.gözün içine de byaz renkte kalem sürün.bol bol rimelleyin..

Merhaba,

Düğünümde makyajımı kendim yapmayı düşünüyorum.Ama bir türlü gözlerimin altındaki morlukları kapatamadım.

1- Makyajdan önce yüzü ayrı gözlerin altını ayrı ayrı nemlendiricilerle mi nemlendirmek gerekiyor?

2- Kapatıcıyı fondötenden önce mi sonra mı kullanmak lazım?

3- Esmer ve siyah gözlüyüm,ndüğünde ne ton makyaj yapayım yardımcı olur musunuz?

NOT: Daha önce yaptığım makyaj denemelerim aşağıdaki gibidir.

http://www.kadinlarkulubu.com/makya...arini-paylasir-misiniz-3052.html#post22539803

merhabalar,makyajlarınızı inceledim güzel yapmışsınız ama bence düğünde heyecandan dolayı yapamayacağınızıda göz önünde bulundurun ve tedbirinizide alın derim..Çok yakın bi arkadaşım makyajını çok güzel yaptığı halde kendi düğününde panikten yapamamış ve son andan bi makyöz ayarlayınca ona makyaj parası 500 tl 'ye mal olmuştu..
Dediğim gibi makyajını güzel ama tek göze batan tarafı eyelineri çok yukarı kaldırmışsınız buda yaptığınız makyajı abartı bi görünüm oluşturmasını sağlamış..çok fazla kuyruğu uzatmayın.çok fazla gözaltı morluğunuz yok ama önerim göz altına çok açık renk kullanmayın bu morlukları dahada ön plana çıkarır.m.a.c nw30 numara göz altı kapatıcısı öneririrm..
1)evet yüzü ayrı göz çevresini ayrı nemlendirmeniz gerekir.
2)stick kapatıcı kullanıcaksanız eğer fondöten kullananıza gerek yok..cildinizde sorun yok o nedenle 2 kat kapatıcı uygulayın ve ardındanda pudra kullanın.
3)mavi tonda yaptığınız makyajda far sürümünüz de biraz yanlışlık var,o mavi rengi oynar kısma kadar sürmeniz gerekirdi.ama düğünde mavi tonları sakın yapmayın.önerim altın sarısını göz pınarı tarafına ortasına pembe renk ve gölge olarakta ya koyu acı kahve ya da siyah renk tercih edin ve eyelinerla birlikte takma kirpik kullanabilirsiniz ve alt kirpik diplerine de koy yeşil renk sürün.bol rimelleyin.ve allık olarak pembe ve şeftali karışımı kullanın ve rujda da yine doğal pembe rengi kullanın..

Meraba. Kirpiklerim rimel sürünce yapışmasın istiyorum. Max factor'un mascarasını aldım ama fırçaya çok rimel geldiği için kirpiklerim birbirine yapışıyo ve ben sinir oluyorum bu durumdan dolayı. Ne yapmalıyım ? Kirpik tarağını denedim yine yaptıktan sonra birleşiyolar :KK47:

Meraba. Kirpiklerim rimel sürünce yapışmasın istiyorum. Max factor'un mascarasını aldım ama fırçaya çok rimel geldiği için kirpiklerim birbirine yapışıyo ve ben sinir oluyorum bu durumdan dolayı. Ne yapmalıyım ? Kirpik tarağını denedim yine yaptıktan sonra birleşiyolar :KK47:

merhaba,size önerim rimeli 1 gün boyunca buzdolabında saklayın ve fırçayı maskaranın ucuna fazlalığı alarak sonra sürmeyi deneyin,yoğun gelen rimel her zaman yapıştırır birbirine kirpikleri.eğer yoğun gelirse ve yapışırsa kurmasını bekleyin ve kuruduktan sonrada kürdan yada toplu iğne yardımıyla tek tek dikkatli bi şekilde birbirinden ayırabilirsiniz kirpiklerinizi..eğer kuduktan sonrada açamıyosanız o zamanda ıslak mendil alnın elinize ve yine dikkatli bi şekilde hafif parmaklarınızın arasına alıp sağa sola kaydıra kaydıra dipten uca doğru birbirnden ayırın ama çok bastırmadan ve hepsini almadan sadece nemlendirerek yapın..

merhaba,size önerim rimeli 1 gün boyunca buzdolabında saklayın ve fırçayı maskaranın ucuna fazlalığı alarak sonra sürmeyi deneyin,yoğun gelen rimel her zaman yapıştırır birbirine kirpikleri.eğer yoğun gelirse ve yapışırsa kurmasını bekleyin ve kuruduktan sonrada kürdan yada toplu iğne yardımıyla tek tek dikkatli bi şekilde birbirinden ayırabilirsiniz kirpiklerinizi..eğer kuduktan sonrada açamıyosanız o zamanda ıslak mendil alnın elinize ve yine dikkatli bi şekilde hafif parmaklarınızın arasına alıp sağa sola kaydıra kaydıra dipten uca doğru birbirnden ayırın ama çok bastırmadan ve hepsini almadan sadece nemlendirerek yapın..

Teşekkürler :nazar:

Merhaba,
Öncelikle gerçekten bilgili ve zarif birine benziyorsunuz ve herkesin cevabına karşılık vermeniz ayrı bir inceliklik. Şimdi sadete gelelim :) Benim saçım kıvırcık ve siyahtı herkes hayrandı sonra ben 1 yıl boyunca saçımı kendim 2-3 defa açtım boyadım en sonunda istediğim renk olan beyaz platin sarısını elde edemeyeceğimi anlayınca kuaföre gittim beyaz platin yaptırdım. Yanmadı ama tokayla zor zapt ettiğim saçım artık baya azaldı ve en büyük problemim o muhteşem kıvırcıklarım açıldı düzleşti şimdi ne düz ne kıvırcık çirkin. Saman gibi olduğunu söyleyenler bile oldu. Sorun şu ki ben beyaz platinden vazgeçmek istemiyorum ama kıvırcığımı da geri istiyorum. Ne kadar sevgilim eski saçımın favorisi olduğunu söylese de bu renge hayranım çok marjinal. Diğer bir sorum da : saç diplerim siyah siyah çıktı ve oreal le açmadan dip boyası yapmak istiyorum arkadaşım koleston 11.1 ile yarım şişe oksidan artı 3 yemek kaşığı musluk suyu ve 1 kaşık saç kremini karıştırıp önce saç dibime sürüp sonrada hızlı bişekilde uçlara yedirerek 10-15 dakika beklemem gerektiğini,böylece diplerden çıkanların aynı renk olmasa da doğal bir görünüm vereceğini söyledi. Bunu bir kaç ay yapıp iyice diplerin gelince kuaförde açtırırsın dedi. Fakat ben tüm saçımı nevaolor fildişinemi boyasam diyorum o zaman da dipler turuncu olur. Kuaför dip yapmak için 65 tl istedi ve diplerini açtırıp şimdiden yıpratmak istemiyorum. Neolur yardım edin. Uzun mesajımı mazur görün. Teşekkürler.

merhaba,rujunuzun koyu durmaması için dudaklarınıza çok açık ve hafifçe bi fondöten sürün ama yoğun olmasın..ardındanda istediğiniz ruju sürün ama çok açık renk rujlar zaten sizin ten renginizede uygun olmaz..çok koyu renkleride tercih etmeyin doğal duran renkler sizde daha hoş duracaktır.

Cevabınız için teşekkür ederim en kısa zamanda uygulayacağım :nazar:

Merhaba,
Öncelikle gerçekten bilgili ve zarif birine benziyorsunuz ve herkesin cevabına karşılık vermeniz ayrı bir inceliklik. Şimdi sadete gelelim :) Benim saçım kıvırcık ve siyahtı herkes hayrandı sonra ben 1 yıl boyunca saçımı kendim 2-3 defa açtım boyadım en sonunda istediğim renk olan beyaz platin sarısını elde edemeyeceğimi anlayınca kuaföre gittim beyaz platin yaptırdım. Yanmadı ama tokayla zor zapt ettiğim saçım artık baya azaldı ve en büyük problemim o muhteşem kıvırcıklarım açıldı düzleşti şimdi ne düz ne kıvırcık çirkin. Saman gibi olduğunu söyleyenler bile oldu. Sorun şu ki ben beyaz platinden vazgeçmek istemiyorum ama kıvırcığımı da geri istiyorum. Ne kadar sevgilim eski saçımın favorisi olduğunu söylese de bu renge hayranım çok marjinal. Diğer bir sorum da : saç diplerim siyah siyah çıktı ve oreal le açmadan dip boyası yapmak istiyorum arkadaşım koleston 11.1 ile yarım şişe oksidan artı 3 yemek kaşığı musluk suyu ve 1 kaşık saç kremini karıştırıp önce saç dibime sürüp sonrada hızlı bişekilde uçlara yedirerek 10-15 dakika beklemem gerektiğini,böylece diplerden çıkanların aynı renk olmasa da doğal bir görünüm vereceğini söyledi. Bunu bir kaç ay yapıp iyice diplerin gelince kuaförde açtırırsın dedi. Fakat ben tüm saçımı nevaolor fildişinemi boyasam diyorum o zaman da dipler turuncu olur. Kuaför dip yapmak için 65 tl istedi ve diplerini açtırıp şimdiden yıpratmak istemiyorum. Neolur yardım edin. Uzun mesajımı mazur görün. Teşekkürler.

öncelikle teşekkür ederim..
Ankarada olsaydınız size kuaför konusunda uygun fiyat için yardımcı olurdum gerçekten kuaförünüz dip boya için çok fazla fiyat söylemiş,o kadar pahalı değil çünkü..başka kuaförlere de sorun eminim ki uygun fiyata bulucaksınızdır..öncelikle şunu belirteyim ki evde kendi yaptığınız işlemle kuaförde bi uzmanın yaptığı işlem aynı olmaz ve sağlıklı olmaz saçınız için..çünkü piayasada satılan boyalar saçlara bilinçsiz kullanıldığı zaman zarar verebilir..saçınıza ne kadarda işkence çektirmişsiniz inanın tamamen yanmadığı ve kel kalmadığınız için dua etmelisiniz..bu kadar işleme saçınız yine çok iyi dayanmış ve sağlıklı bi saçınız varmış..eğer bu kadar işlemden sonra hala boyatmak istiyosanız bence hata yaparsınız size önerim eğer kel kalmak istemiyorsanız bence saçınızı dinlendirmeniz gerekir,bi müddet saçınıza hiç bir işlem yaptırmayın..saç dipleriniz çıksın boşverin bu saçınızın sağlığından daha önemli değil,şuan zaten çoğu insanda saç dökülmesi ve kellik başlamış durumda ve yaşınız daha çok genç,ileride beyazlarınız çıktığı zaman bu sefer saçınız o kadar yıpranmış olucakki boyatmak için belkide saçınız bile kalmayacaktır..Arakadaşınızın söylediği çok doğru bişey değil,oksidanla musluk suyu karıştığı zaman yapısını bozarsınız bu maddenin..heleki saç kremi dahada bozar..eğer ısrarla eğer ben hala yaptırmak istiyorum derseniz bence araştırma yapın ve uygun fiyata bi kuaför bulup ona yaptırın,en azından işin uzmanı saçınıza çok zarar vermeden yapmış olur..Ama bana sorarsanız bekleyin ve uzun bi müddet saçınıza kimyasal işlem yaptırarak saçınızın sağlığını bozmayın...yinede karar sizin tabiki..

Son düzenleme:
öncelikle teşekkür ederim..
Ankarada olsaydınız size kuaför konusunda uygun fiyat için yardımcı olurdum gerçekten kuaförünüz dip boya için çok fazla fiyat söylemiş,o kadar pahalı değil çünkü..başka kuaförlere de sorun eminim ki uygun fiyata bulucaksınızdır..öncelikle şunu belirteyim ki evde kendi yaptığınız işlemle kuaförde bi uzmanın yaptığı işlem aynı olmaz ve sağlıklı olmaz saçınız için..çünkü piayasada satılan boyalar saçlara bilinçsiz kullanıldığı zaman zarar verebilir..saçınıza ne kadarda işkence çektirmişsiniz inanın tamamen yanmadığı ve kel kalmadığınız için dua etmelisiniz..bu kadar işleme saçınız yine çok iyi dayanmış ve sağlıklı bi saçınız varmış..eğer bu kadar işlemden sonra hala boyatmak istiyosanız bence hata yaparsınız size önerim eğer kel kalmak istemiyorsanız bence saçınızı dinlendirmeniz gerekir,bi müddet saçınıza hiç bir işlem yaptırmayın..saç dipleriniz çıksın boşverin bu saçınızın sağlığından daha önemli değil,şuan zaten çoğu insanda saç dökülmesi ve kellik başlamış durumda ve yaşınız daha çok genç,ileride beyazlarınız çıktığı zaman bu sefer saçınız o kadar yıpranmış olucakki boyatmak için belkide saçınız bile kalmayacaktır..Arakadaşınızın söylediği çok doğru bişey değil,oksidanla musluk suyu karıştığı zaman yapısını bozarsınız bu maddenin..heleki saç kremi dahada bozar..eğer ısrarla eğer ben hala yaptırmak istiyorum derseniz bence araştırma yapın ve uygun fiyata bi kuaför bulup ona yaptırın,en azından işin uzmanı saçınıza çok zarar vermeden yapmış olur..Ama bana sorarsanız bekleyin ve uzun bi müddet saçınıza kimyasal işlem yaptırarak saçınızın sağlığını bozmayın...yinede karar sizin tabiki..

teşekkür ederim gerçekten çok haklısınız o zaman kuaföre diplerimi yaptırayım dediğiniz gibi kalan saçıma da hiçbirsey sürmeyeyim zaten neredeyse 1.5 ay olacak işlem görmedi ve hep bakım yapıyorum. İleride de makyajla ilgili sorularım olacak :KK70: iyi günler!

merhaba.foruma yeni üye oldum ve ilk mesajım size nasip oldu. :)
benim sorum makyajla ilgili değil fakat belki yardımcı olabilirsiniz.yüzüm (burnum hariç) ve boyun bölgem çok kuru ve pütür pütür.banyoya girdiğimde yüz ve boynumu mutlaka sabunlu bezle iyice temizleme ihtiyacı hissediyorum, aksi takdirde o pürüz hissi gitmiyor.fakat bu sefer de tahriş oluyor.şu anda o kuruluğa ilaveten bir de kızarıklıklar oluştu. :KK43: iki ayrı doktora gittim, ikisi de excipial lipo krem ve alerji ilacı verdi, fayda etmedi.anlayacağınız biraz alerjik bir bünyeye de sahibim.bir de sebamedin sabunlarından önerdiler ama hem pahalı hem de küçücük, kullanışlı değil pek.
şu anda nemlendirici hariç birşey kullanmıyorum, yaş 27. :) açıkcası ne kullanmam gerektiği hakkında da pek bir fikrim yok...

acaba sizin önerebileceğiniz, bana uygun banyo ve banyo sonrası bakım ürünleri(krem, duş jeli, sabun vs.) ve cilt bakım teknikleri(doğal maskeler, cilt için olmazsa olmazlar v.s) var mı?

şimdiden teşekkürler...

Merhabalar,öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim..
Benimde bir sorum olucaktı,benim gözlerim iri baygın ve göz kapaklarım düşük.. Nasıl Makyaj yapabilirim gözlerime ?
Birde kirpiklerim çok uzun fakat düz :) Bir türlü kıvrılmıyor.. Teşekkür ederim şimdiden..

merhabalarrr benim sorunum gözlerim büyük ve yuvarlak genelde hafıf makyaj yapıyorum kirpikleri gür ve uzun genelde rimel kullanıorum ve hafıf dokunuşlarla nasıl gözlerimi daha çekik daha süzme gösterebilirim ve göz rengım bal köpüğü en çok hangı far yakışır bu biiiiiiir:)
ve ten rengim sarı ten gurubuna gırıor genelde allıksız dolaşmam ama elmacık kemıklerım çok çıkık olmadığı için allığı nasıl sürersem sürim bi türlü beceremıorum şunu:) ve ne renk allık kullanmalıyımmm
nette okuorum ama hep aynı tarıfler okuyarak yapamıorum ne bılım bi püf nokta bi bişi lasım bana nüffen bana yardımcı olabilirmisinizzz şimdiden öpüorumm

X