Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

Arkadaşlar çok özür diliyorum,çok uzun zamandır giremiyorum,hem anneannem vefat etti hem de işlerim çok yoğun bu aralar..sorular birikmiş pazartesi hepsine tek tek cevap yazıcam,hepinizden tekrardan özür diliyorum kusura bakmayın..sizleri umursadığımı düşünmeyin,hepinize çok değer veriyorum ve ben bu yüzden buradayım,sonuçta benim kimseden herhangi bi menfaatim yok burada.(Bunları yazana kadar bi kaç soru cevaplasaydın ya diye duyar gibiyim :)) ama inşallah pazartesi akşamı hepsini cevaplıyacağım..hoşçakalın..

hımm sorry :KK43: başın sağolsun :s

Kolay gelsin :)
Benim gözlerim açık kahverengi,güneşe bakınca sarı oluyor.
Sizden ricam,nasıl bir makyaj yaparsam açık kahve gözlerim normalde de sarı gibi olur?
Şimdiden teşekkür ederim,acil cevap verirseniz çok mutlu edersiniz beni.
Kendinize iyi bakın :)

Merhaba,altın sarısı renklerde far sürmeniz gerekir,çok hafif kahverengiylede gölge yapıp,koyu renk kahve kalem yada far ile alt kirpik diplerine sürün ve bol bol rimelleyin,hatta rimelin rengi kahve olursa daha iyi olur..

lazer epilasyon yaptırmanın sakıncaları ve belli bir yaş sınırı varmı

Bilinen bellil başlı çok fazla sakıncası yok sadece Lazer epilasyon sonrası güneş o bölgelerde lekelenmelere yol açabilir. Bu nedenle güneş ışınlarının en tehlikeli olduğu yaz mevsiminde mümkün olduğunca lazerden uzak durmakta fayda var. Hatta en tehlikeli bölgeler yüz, kol ve bacaklarda lazer epilasyon sadece kışın yapılmalıdır. Epilasyon sonrası cilt en az 1 ay süreyle güneşten korunmalı. Diğer kapalı bölgelerde ise her zaman yapılabilir..Birde hamile iken yapılmaz..ergenlik çağına giirdikten sonra her yaşta yaptırılabilir..

merhaba

düşük göz
kapaklarım ve kaşlarım var bu da yüzümde hüzünlü ve yorgun bir ifadeye sebep oluyor.:KK43:Bakır kızıl saçlarım ve ela gözlüyüm,beyaz tenliyim.Bana nasıl bir makyaj önerirsiniz?Şimdiden çok teeşekkürler

Merhaba ben buğday tenli birisiyim, dudak rengim biraz koyu o yüzden sürdüğüm rujlar koyu duruyor hoş olmuyor. Bana ne renk bi ruj önerebilirsiniz?

merhaba,rujunuzun koyu durmaması için dudaklarınıza çok açık ve hafifçe bi fondöten sürün ama yoğun olmasın..ardındanda istediğiniz ruju sürün ama çok açık renk rujlar zaten sizin ten renginizede uygun olmaz..çok koyu renkleride tercih etmeyin doğal duran renkler sizde daha hoş duracaktır.

sizi gördüğüme çok sevindim :KK70: miranda kerr ın makyaj uygulamalarıyla ilgili bilginiz varsa öğrenebilir miyim acaba :-) :)Eki Görüntüle 318900

kendi ten renginde stick kapatıcı sürün ardından 1 ton koyu concealer kullanmış ve aynı tonda pudra sürmüş ve kahverengi tonlarında far kullanmış ve siyah kalemle göz çevresine kontür çekmiş ve çok açık pembe ve şeftali karışımı renkte allıkla açık renk ruj kullanmış..doğal ama güzel bir makyaj olmuş..

Ankarada yaşıyorum yalnız gün konusunda anlaşamadık :) malesef istediğim mekanda haftasonları dolu olduğundan Allah kısmet ederse 16 Temmuz pazartesi olucak düğünüm, kısmet diyelim

16 temmuza daha çok var,normlde p.tesi çalıştığım için müsait değilim ama temmuz ayına daha çok var o zaman kadar neler değişik Allah bilir o nedenle kısmet diyelim..

merhaba..kesinlikle çok faydalı bir konu olmuş..
makyaj yapmayı beceremediğim için önerilerinize çok ihtiyacım var..

1.yüzüm uzun olduğu için allık ile daha geniş göstermek istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor(elmacık kemiklerim hiç belirgin değil)
2.hangi renk allık kullanmalıyım (beyaz tenliyim)
3.gözlerim iri ve göz kapaklarım düşük, nasıl bir makyaj önerirsiniz (gözlerim mavi)
4. kirpiklerim gür ve uzun ama çok sarı ve dümdüz olduğu için belli olmuyor..kıvrık olmasını istiyorum herhangi bir öneriniz var mı?
5.son olarak yüzüm bazen çok solgun gözüküyor, canlılık katabilmem için ne yapmalıyım?

fotoğraflarımı görmek isterseniz albümüme bakabilirsiniz.
çok soru sordum ama cevaplayabilirseniz şimdiden teşekkür ederim.

Faydalı olabiliyosam ne mutlu bana ..
1) elmacık kemiklerini belirginleştirmek için dudaklarınızı öne doğru büzdürün ve ön plana çıkan yere yüzünüz uzun olduğu için Allığı saç hattından elmacık kemiklerinin dış kısmına kadar sürün ki yüzünüz olduğundan daha geniş göstersin..
2)beyaz tene çok koyu kahve tonu dışındaki her renk uygundur..
3)gözlerinizim hem iri ve göz kapakları düşük ayrıca renkli gözlüsünüz..size önerim,mavi renk kalme alın ve bunu gözünüzün iç kısmına sürün.iri olduğu için üst kirpik diplerine sürmeyin ama kahve tonlarında far kullanabilrsiniz farı göz kapağı hattı boyunca sürün ve sonra gözün bitiş yerinde kaşın bitiş yerine parmağınızla paralel olarak yukarı doğru taşan kısımları silin..bu düşük göz kapağını yukarı kalkık gözterir.
4)kirpikleri kıvırmak için öncelikle karlaj alın (kirpik kıvırıcı alet) ve bu karlajı çok az saç kurutma makinasında ucunu ısıtın ama çok değil,sonrasında karlajın kıvıracak tarafına yine çok az sprey sıkın ve kirpikleri bu kıvırıcının içine tam dipten yerleştirin ve 2 dakika tutun ve sonrasındada siyah renk maskara ile iyice belirginleştirin..
5)yüze canlılık vermek için haftada 1 kez cildinizie uygun maske yapın ve pratik olarakta günlük sadece pembe allık ve ruj kullanarak canlılık sağlayabilirsiniz..

iyi günler
benimde size bir sorum olacaktı yanıtlarsanız çok sevinirim...
siyah gözlüyüm..siyah gözlüler için gözü ön plana çıkartacak muhteşem bakışlar yapabilecek makyaj önerileriniz varmı??öğrenebilirmiyim?

gözünüz iriyse göz içine siyah renk kalem sürün ve ayrıca gözün çevresine siyah renk kontür yapın..eğer küçükse yine siyah renk kalemi bu seferde gözün sadece alt kirpiğine sürün ve bolca rimelleyin..saçlarınızda siyahsa eğer bu bakışları elde edebilirsiniz..

Merhabalar. Benim oval-baklava karışımı bir yüzüm var. Yüzümü yanlara doğru açmak ve elmacık kemiklerimi çok belirginleştirmek istiyorum. Tabi bunu çok boyayarak yapmak asla tercihim değil. Olabildiğince doğal duracak ama oyunlar olucak içinde. Nasıl yaparım bu istediklerimi. Oval-baklavadan kastım şu resimden anlayabilirsiniz. çene kısmım ve yüzümün elmacık kemikleri görünümü baklava saç dipleri-alın hizası da ovale yakın.

Haircuts and Face Shapes! | tips&tricks

mrb,yüzü açmak için teninize sürdüğünüz kapatıcı renginin 2 ton açık renginde ki kapatıcıyı açacağınız yerlere sürün ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için dudakları büzdürün ve elmacık kemikleri ortaya çıkıcaktır ve beliren yerlere çok fazla olmamak kaydıyla biraz geniş sürebilirsiniz.. Böyle yaparak çok boyanmış olmazsınız doğal durur..

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.önerinizi dikkate alacağım ve hamilelik konusunu gelecek yıla erteleyeceğim.bişey daha sormak istiyorum:seans aralıklarım 1,5 2 ay civarı.toplam 3 ana 3 ara seans gittim(kontrol seansı)tüylerim tam olarak uzamadan diğer seansa çağırdıkları için sonucu tam olarak anlayamıyorum.kıl köklerim belli oluyor ama tam uzamıyor bu sürede.azalma pek hissetmedim sadece biraz daha cansızlaşıyor o kadar.sizce ters giden birşeylermi var yoksa bu süreç normalmi?4.seansımı şubatın 25 ine verdiler.büyük olasılıkla yine tam uzamadan gidecem.acaba arayıp birkaç ay daha süre istesem ve tam olarak uzamasını beklesem sonucu görebilsem bakalım gerçekten azalma varmı ve 4. seansa sonra gitsem(mesela nisan ayında).6 seans boyunca gidip tamam seanslarınız bitti dediklerinde aradan birkaç ay geçtikten sonra tüylerin tekrar çıkmasından korkuyorum çünkü.böyle bir durumla karşılaşsam herhangi bir hak iddia edebilirmiyim?(anlaşmamız 6 seans üzeriydi ama tüylerin %80 azalacağını çıkanlarında cansız ,lazerin görmeyeceği seviyede olacağını söylemişerdi.)

seans aralıklarını ihmal etmeyin,ters giden bişeyler yok, ama kimse tam seans süresi vererek biter diyemez çünkü ne zaman biteceği kişinin kıl anatomisine göre değişir..kiminin 3 seansta biterken kimininkde 13 seansta hala bitmemiş oluyo,o yüzden %80 biterse çok iyi bi sonuç olur,tüyler inceldiği zaman lazer görmez o kılları ve tam bitmesi için iğneliye dönceksiniz yada ağda ile almanız gerekir.siz 6 seansa kadar devam edin sonrasında ne kadar azalır ve durum en olur hep beraber bi karar veririrz..

profesyonel makyöze benimde sormam gereken sorular var bende uzman bir kişi arıyordum kendime ve bu çok iyi oldu.

Kumralım saçımın rengini açtığım konuda eklemiştim ordan bakmanızı istiyorum kumralım fazlasıyla bronz değilim.
Gözlerim kahve rengi.Aslında çok minik olmasada normal büyüklükte gözlerim var.Göz altım fazla uyumaktan yada az uyumaktan tam çözemedim sürekli şişik yani arı sokmuş kadar olmasada güldüğümde sisikliği belli oluyor.BEnim asıl sorunum şu;

1-Gözlerime kalem yada sadece sürme sürdüğümde bir yerde toplanıyor ve gözlerimin birisi küçük birisi büyük gibi oluyor makyajı yanlış yapıyorum galiba.Bir yerde beyaz kalem kullanmamız gerektiğini okumustum gözleri daha net ortaya çıkarıyormuş bu durum.Etkileyici göstermek istiyorum gözlerimi ne yapmam lazım.

Ruj olarakta pastel tonlarını tercih ediyorum kendi dudak rengimde nar çiçeği gibi renkler kahverengiler falan dudağımda güzel durmuyor açıkcası nasıl makyaj yapacağıma karar veremedim.
Makyajın güzel durması saç rengiylede alakalı sanırım bir arkadaşım saç rengimi değiştirirsem gözlerimin dahada meydana çıkacağını söylemisti ama ben boyatmaktan vazgeçtim sadece uçlarına bal köpüğü tonları uygulayacağm...

öncelikle saçlarınızı boyatmaktan korkmayın,bişey olmaz arkadaşınız doğru söylemiş saç insanı olduğundan gençte gösterir,yaşlıda,solukta gösterir,canlıda..o yüzden gözleri ortaya çıkarmak istiyosanız saçınızı koyu renge boyatın(mümkünse siyah olsun,siyah aynı zamanda insanı olduğunda genç ama bi o kadarda sert gösterir).
göz altlarınızda şişlikler varmış,eğer sürekli oluyorsa bu bi anda çıktıysa bu durum böbreklerinize bi baktırın,sorun yoksa böbreklerde gzölerinizdeki şişlik için içtiğiniz bitki çayını gözatlarınıza yerleştirin ve uyumadan önce yattığınız yeri muhakkak havalandırın biraz..
1)gözleriniz, çok fazla ovuşturuyosanız bi yere toplanabilirler o nedenle makyaj yapınca ellerinizi gözlerinizden uzak tutun,gözünüze kaem sürmeden önce kulak çöpüyle ıslaklığını alın ve kalemi sürün.beyaz kelemi genellikle küçük gözlüler kullanmalı çünkü olduğundan büyük gösterir gözü..etkileyici göstermek içn renkl kalem de tercih edebilrsiniz.tam alt kirpik diplerine sürün kalemi.bol bolda rimeleyin.
ruju pembe tonlarında tercih edin allıkta aynı renkte olsun.

Eki Görüntüle 322337

merhaba bütün sayfalrı tek tek okudum...yaza düğünüm var ama makyaj konusundaa hiçç bişey bilmeyen biriyimdir:) gözlerimi ortaya çıkaran bi gelin makyajı düşünüyorum...sizce nasıl bir makyaj yaptırmalıyım...şimdiden teşekkürler:)

öncelikle hayırlı olsun,gözlerinizi ortaya çıkarmak için kaş altıa içinde hafif sim olan beyaz farı kaş altına sürdürün ve göz pınarına altın sarısı,ortasına pembe ve gölge olarakta siya renk karışımlı bi gz makyajı yaptırın,eyeliner mulaka sürün ve alt krpi diplerine de size önerim koyu yeşil renkte far yada kalem sürdürün. bol bolda rimeleyin.bu gözlerinizi ortaya çıkarıcaktır ve ışıltı katıcaktır,mümkün olduğunca bu tonları simli parlak olanından kullanın..pembe allık ve rujlada tamamlayın makyajı.

Selamlar,

1- Beyaz tenliyim kireç gibi beyaz yüzüm çillerim var biraz yazın daha belli oluyorlar saçlarım siyah renkli olmayı çok seviorum çocuksu sevimli bi havam olduğunu söylüyorlar yüz biçimimden ve minyon oluşumdan ötürü renkli makyaj yaparken nelere dikkat etmem agerekir ? Ben göz makyajın 2 renk kullanmayı seviyorum mesela yeşille mor , pembeyle uçuk mavi , turuncu ile sarı bunlar doğru seçimler mi ? Allık ve fondoten kullanmayı sevmiorm kendime yakıştıramıyorum bi türlü.. Dikkati gözlerime ve dudaklarıma çekmeyi seviorum,gözlerim çok yoğunsa dudaklarım soft oluyor..

2- Far bazı olarak ne önerirsiniz ? Ben far kullandığım zaman far bi süre sonra yukarıda toplanıyor neden böyle oluyor bunun çözümü nedir ? :/ Yardım eder misiniz ? Kolay gelsin.

bence çillerinizle barışık yaşayın çünkü çillerin kesin bi çözümü yok ve güneşte dahada belirgineşirler..o nedenle eminimki çok yakışıyodur size ve eğer bu durumdan rahatsız deilseniz zaten cildi kapatmadan makyajı göze ağırlık vererek yapın.kullandığınız 2 renkli far tercihleriniz birbiriyle uyumlu ama dikkat çeken renkler..o yüzden çok dikkat çekmeden mümkün olduğunca günlük hayatta pastel tonlar kullanın.zaten makyajda kural göz dikkat çekiyosa dudak geri plana kalması yada tam tersi olması gerekir..
farın toplanmaması için göz kapaklaınıza eğer kremsi far kullanmıyosanız çok yoğun olmamak kaydıyla pudra sürün ve ardından toz far kullanın..

estetisyen ankara ..öncelikler hayırlı olsun faydalı bilgiler içintşk edermşimdilk aklıma gelen bir sorum yok ama sizi burda bizimle görmek güzell şimilk hşçklın..:KK16:

çukur ve belirgin gözkapaklarına nasıl göz makyajı yapılmalı. Teşekkürler

çukur gözleri ön plana çıkarmak için çok açık renkler kullanılması gerekir.beyazı tüm göz kapaklarınıza sürün kaş altıda dahil.sonrasında biraz koyu renklerde gölge yapabilir ve göz kalemiyle çerçeve yapıkta sonra bolca rimelleyin.

merhaba

düşük göz
kapaklarım ve kaşlarım var bu da yüzümde hüzünlü ve yorgun bir ifadeye sebep oluyor.:KK43:Bakır kızıl saçlarım ve ela gözlüyüm,beyaz tenliyim.Bana nasıl bir makyaj önerirsiniz?Şimdiden çok teeşekkürler

eğer kaş ve göz kapağı arası darsa ve kaşlarda çok düşükse bu hüzünlü duruma yapabilecek çok fazla bşey yok açıkcası.kaşlarınızı mümkün olduğuca yukarı doğru ellerinizi kremleyerek kaldırın bu zamanla yukarı kaldırır kaşları ve bide kaşların alınma şeklide çok önemli,iyi bir kaş uzmanı bulun ve düşük kaşları kaldırabilecek bi kaş şekline sokması lazım..ayrıca kaş ve göz kapakları darsa beyaz far sürün.bu alanı genişletir.bakır saç,byaz ten ve ela göze yapabileceğiniz makyaj yeşil kalemi alt kirpik diplerine sürün ve bolca rimeleyin,yeşil ve bakır kızıl zıt renklerdir ve dikkat çeker,o nedenle göze dikkat çektirmek istiyosanız yeşi kalem vazgeçilmezinz olsun.

gözünüz iriyse göz içine siyah renk kalem sürün ve ayrıca gözün çevresine siyah renk kontür yapın..eğer küçükse yine siyah renk kalemi bu seferde gözün sadece alt kirpiğine sürün ve bolca rimelleyin..saçlarınızda siyahsa eğer bu bakışları elde edebilirsiniz..

ÇOK TEŞEKÜR EDERİM..yönlendirip yardımcı olduğunuz için peki ruj olarak ne önerirsiniz? dudakta doğal gibi görünecek fazla abartılı olmayacak nasıl bir ruj kullanabiliriz..ayrıca yulardıda kontür demişsinizde anlamadım anlayacağım şekilde açabilirmisiniz gözüm büyük değil küçük de değil badem..normalde siyah kalemle kirpik altını ve üstünü çizip dağıtıyorum acaba ona mı kontür diyosunuz :KK43: bilemedim de :))) şimdiden teşekürlerr...ağzınıza yüreğinize sağlık..........

X