Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

ben bişi daa sorucaktım alix avienin kusur kapatıcı concealerının iyi olduğundan bahsetmişssiniz diğer yazılarınızda hepsini okudum bnde almayı düşünüyorum sivilce problemim çok yok ama arada çıkıo yada kızarıklıkları oluo fondöten kullanmak istemiorum cildimi yağlandırdığı için ama kaptıcın 1 numarasını mı 2 numarasını mı alsam bilemedim internetten sipariş vericem ondan size soruorum ben çok aşırı beyaz biri değilim ama buğday tenli de hiç değilim 2 numarasını mı alsam acaba 1 numarası çok mu beyaz olur gözaltına uygular mıım bilmiorum ben yüz kusurları için almayı düşünüyorum size soriim dedim gözaltıma maybelline fırçalı kullanıorum pudra olarakta flormar kullanıorum hafif ve doğal duruo varsa önerileriniz sizin de dikkate almaya hazırım:)

alix avienin stick kapatıcısını öneririrm sizede ,sizin teninize 2 numara gider ve bu kapatıcıyı göz altı dahil kullanabilirsiniz,bitkiseldir zarar vermez.pudrada flormara devam edebilirsiniz,göz altına da dediğim gibi ton farkı olsun sitemezseniz 2 nuama olan kapatıcıdan sürebilirsiniz ama ton farkı olsun derseniz 1 ton açık rengini yada göz altlarınız şiş yada morluk varsa 1 ton koyusunu kullanabilirsiniz..

merhaba şu an elimde 2 tane pudra var; fakat ikisi de tenime uygun değil. biri açık tenime göre, diğeri de koyu. ne çok açık kullanmak istiyorum ne de koyu ama 2sini kaldırıp çöpe de atmak istemiyorum. bunları nasıl değerlendirebilirim, bana önerebileceğiniz bişey var mı?

merhaba,elbetteki atmayın,size önerim önce koyu rengi sürün ardındanda aynı şekilde açık rengi sürerseniz dengelemiş olucaksınız ve sürdükten sonrada varsa pudra fırçanız eşit şekilde her tarafa dağıtın..yalnız boynunuzada sürünki maske gibi durmasın,boynunuza açık rengi sadece sürmeniz yeterli olucaktır..

Merhaba benim saçlarım koyu kestane, tenimde bugday ile beyaz ten arası , gözlerim kahverengi , kirpiklerim uzundur , gözlerimin şekilleri ideal ama biraz küçükler sizce daha büyük gözükmeleri için hangi renk farları tercih etmeliyim
bide eyeliner sürmek gözlerimi büyük gösterirmi şimdiden çok teşekkür ederim

merhaba,gözlerinizin büyük gözükmesi için iç tarafa beyaz renk kalem alın ve çok doğal bi şekilde sürün,bastırarak sürerseniz kireç gibi durur.ardından alt kirpik diplerine ya koyu kahverengi yada siyah renk kalemi yarım sürerek kulaç çubuğu ile dağıtıp doğallaştırın.far olarakta açık renk farları tercih edin(renkleri giydiğiniz kıyafete uygun olsun)eyeliner sürebilirsiniz ama eyeliner sürmek biraz zordur o nedenle ucu çok sivri açılmış bi kalemle deneyebilirsiniz sürmeyi ama çok ince bi hat şeklinde sürmeniz lazım..bol bolda rimellemeyi unutmayın..

merhaba, gözaltı kapatcısı almayı düşünüyorum fakat göz çevresi hassas bir bölge olduğu için ne kullanacağıma karar veremedim. pudra falan sürmem rimel göz kalemi ruj kullanıyorum sadece. aydınlık versin diye gözaltı kapatıcı önerisi istiyorum sizden. şimdiden teşekkürler..

merhaba, gözaltı kapatcısı almayı düşünüyorum fakat göz çevresi hassas bir bölge olduğu için ne kullanacağıma karar veremedim. pudra falan sürmem rimel göz kalemi ruj kullanıyorum sadece. aydınlık versin diye gözaltı kapatıcı önerisi istiyorum sizden. şimdiden teşekkürler..

merhaba,önerim m.a.c ürününün göz altı kapatıcısını kullanmanız,hiç bi şekilde alerji yapmaz,aydınlık verir,ve iyide kapatır.aydınlık vermesi için cilt tonunuzdan 1 yada 2 ton açık rengini kullanmanız gerekecek..

Kaş ve kirpik bakımı için ne önerirsiniz? Uzatma gürleştirme çoğaltma vs.gibi....
Merhabalar, ismim Yazgül YEŞİLBAŞ,Ben Uzman Estetisyen,Masör,Kuaför,Türban tasarımcısı ve Ankara merkezli yayın yapan bi televizyon da çalışan Profesyonel Makyözüm.Ayrıca Kişisel gelişim alanında da bir çok eğitim aldım..REİKİ,Temel Psikoloji,Genel Psikoloji,Kişisel Gelişim,Beden Dili,Hafıza Teknikleri,Sağlıklı Yaşam Koçluğu,Aile Koçluğu,Performans Koçluğu,Motivasyon,Zaman Yönetimi,Stres Yönetimi,EFT,NLP,HİPNOZ,Din Bilimi,Nesef Terapisi Tekniği,Tıp İlk Yardım,Alternatif Tıp,Anatomi,Astroloji,Toplum ve Kişisel ilişki Görgü kuralları,Hızlı okuma Teknikleri,Radyo ve Tv spikerliği,İletişim Uzmanlığı,Temel ingilizce,Web tasarımı,Liderlik,Diksiyon,Takı Tasrımı,Ev Ekonomisi,Giyim,Hasta ve Hekim Hakları...gibi bi çok alanda eğitim aldım...Kişisel gelişim,Sağlıklı yaşam,Güzellik,Saç,Bakım,Giyim,Türban tasarımı ve makyaj hakkında öğrenmek istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz..Her konuda yardımcı olurum..

cildim de çok hassas patelin kapatıcısını kullandım göz kapaklarımda şişme yaptı:KK43:

cildiniz olduğundanda hassasmış ki göz kapaklarınıza kadar etkilemiş,geçmiş olsun öncelikle.her kapatıcıyı yada ürünü direk yüzünüze sürmeyin,denemek amaçlıda olsa önce boynunuzda deneyin sonra alerji yapmazsa cildinize sürün..size önerim ciltte çok sorun yoksa pudra dahii sürmemeniz,eğer illaki kullanmak isterim dersenizde önce bepanthen krem sürün daha sonrada kryolan stick pan kapatıcısını sürün..açık teniyseniz 4 numara size uygundur..yalnız bunu günlük kullanmayın,günlük kullanıma uygun değil ama hergünde cildi kapatan ürün kullanmayın dahada kötü edersiniz cildinizi.

Merhaba;
Gözlerim mavi nasıl bir göz makyajı yapmamı önerirsiniz.
Gözlerim ne iri nede küçük.
Birde fondetenin kalıcılığını nasıl sağlayabilirim

Kaş ve kirpik bakımı için ne önerirsiniz? Uzatma gürleştirme çoğaltma vs.gibi....

kaş için önerim,fındık'ı teflon tavada biraz ısıtıp ılıkken kaşa bastıra bastıra sürmeniz ve bunu 2 günde bi yapmanız,fındık'ın öz yağı kaşı besler,aynı zamanda hint yağını kulak çubuğuna batırın ve kaşa dikkatlice taşırmadan sürün,buda kaşı çoğaltır..bunuda hergün yapmaya çalışın..kirpik içinse eğer rimel kullanıyosanız hergün muhakkak silmeden yatmamanız,eğer silmezseniz sertleşen kirpikler zamanla dökülme yapar ve zarar verir.
kirpikleri uzatmak için:

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

dudaklarım kışları çok kuruyor,çatlamaması için önerebileceğiniz bi koruyucu varmı?teşekkür ederim..

dudaklarınızı öncelikle diş fırçası ile her tarafını fırçalayın ve böylelikle kan dolaşımını hızlandırmış olun o bölgeye,sonrasındada bal sürün..ruj sürer gibi her tarafana balı parmaklarınızla sürebilirsiniz..ardındanda hergün bepanthen merhem sürün dudaklarınıza,özellikle gece yatmadan ve sokağa çıkmadan sürün..

Merhaba;
Gözlerim mavi nasıl bir göz makyajı yapmamı önerirsiniz.
Gözlerim ne iri nede küçük.
Birde fondetenin kalıcılığını nasıl sağlayabilirim
kahverengi tonlarında makyaj yapmanızı öneririr.(far,kalem ve rimeli kahverengi tonlarında kullanın)çok koyu mavi tonlarıda olabilir özellikle göz kalemi koyu mavi tercih edebilirsiniz..
kalemi gözün dışına alt kirpik diplerine sürmenizi öneririr..rimeli sürerken alt kirpiklerede çok az değdirebilrsiniz.
fondötenin kalıcılığını önce makyaj altı baz'ı kullanın ardından fondöten sürün ve onun ardındanda pudra sürmeyi ihmal etmeyin,pudra fondöteni sabitler..dilerseniz dahada kalıcı olsun diyorsanız pudradan sonrada fixatör adında makyaj sabitleyici sprey sıkın..bu spreyin makyajdan önce sıkılanıda var..

kahverengi tonlarında makyaj yapmanızı öneririr.(far,kalem ve rimeli kahverengi tonlarında kullanın)çok koyu mavi tonlarıda olabilir özellikle göz kalemi koyu mavi tercih edebilirsiniz..
kalemi gözün dışına alt kirpik diplerine sürmenizi öneririr..rimeli sürerken alt kirpiklerede çok az değdirebilrsiniz.
fondötenin kalıcılığını önce makyaj altı baz'ı kullanın ardından fondöten sürün ve onun ardındanda pudra sürmeyi ihmal etmeyin,pudra fondöteni sabitler..dilerseniz dahada kalıcı olsun diyorsanız pudradan sonrada fixatör adında makyaj sabitleyici sprey sıkın..bu spreyin makyajdan önce sıkılanıda var..

Tşkler canım.Önerilerini uygulayacağım.
Ben fondetenden sonra pudra sürüyorum.Ama kötü duruyo hemde süngerle değilde fırça ile sürüyorum yoğun duruyo.Ben yoğun durmasını istemiyorum.Bunun için bi önerin varmı?

alix avienin stick kapatıcısını öneririrm sizede ,sizin teninize 2 numara gider ve bu kapatıcıyı göz altı dahil kullanabilirsiniz,bitkiseldir zarar vermez.pudrada flormara devam edebilirsiniz,göz altına da dediğim gibi ton farkı olsun sitemezseniz 2 nuama olan kapatıcıdan sürebilirsiniz ama ton farkı olsun derseniz 1 ton açık rengini yada göz altlarınız şiş yada morluk varsa 1 ton koyusunu kullanabilirsiniz..

çok ama çok teşekkür ederim çok ilgilisiniz sizin gibi bu konuda uzman birini bulmuşken soru sormadan duramıo insan şimdiden sizi sıktıysam çok özür dilerim ben bi de çook uzun zamandır dudak rengi ten rengi mat bi ruj arıyorum koyu renk ya da buğulu göz makyajı yaptığımda uygulayabileceğim burada mac ten alabileceğim bi yer yok herkes flormar long wearin 16 numara önermiş ama bi de size soriim dedim flormarın olrsa daha iyi olur bi de çok güzel bi vişne rengi yani bordo dediklerimizde hiç bulamadım kırmızı ve tonları çok ta bordo yok mat

merhaba,gözlerinizin büyük gözükmesi için iç tarafa beyaz renk kalem alın ve çok doğal bi şekilde sürün,bastırarak sürerseniz kireç gibi durur.ardından alt kirpik diplerine ya koyu kahverengi yada siyah renk kalemi yarım sürerek kulaç çubuğu ile dağıtıp doğallaştırın.far olarakta açık renk farları tercih edin(renkleri giydiğiniz kıyafete uygun olsun)eyeliner sürebilirsiniz ama eyeliner sürmek biraz zordur o nedenle ucu çok sivri açılmış bi kalemle deneyebilirsiniz sürmeyi ama çok ince bi hat şeklinde sürmeniz lazım..bol bolda rimellemeyi unutmayın..

Cevap için çok teşekkür ederim :KK71:

günlük makyaj için üst kirpik diplerine koyu kahverengi kalem sürebilirsiniz ve alt kirpik diplerinede aynı şekilde sürebilirsiniz.bol bol rimel sürün ve far sürmek isterseniz toprak tonlarında far sürün,gölge yapmanıza çok fazla gerek yok tek renk far sürebilirsiniz ama çok koyu renklerden kaçının.şeftali tonu allık ve aynı renkte ruj kullanabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum.:KK16:

Tşkler canım.Önerilerini uygulayacağım.
Ben fondetenden sonra pudra sürüyorum.Ama kötü duruyo hemde süngerle değilde fırça ile sürüyorum yoğun duruyo.Ben yoğun durmasını istemiyorum.Bunun için bi önerin varmı?

fırça ile sürerseniz yoğun durur,fondöteni sünger yada elinizle sürün ve pudrayıda ya pudra fırçasıyla hafif sürün yada pudra ponponu ile yine çok hafif sürmeye çalışın..

X