Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

merhaba..
sacim karamelde akinca yarisi karamel yarisi sari oldu bende igora 7.5 kumral sari yaptim yesillikler oldu gibi geldi ama renk tuttu diyebilirim..sonra maske ve yag bakimindan sonra sanki o yesiller gitti gibi geldi.
simdi ben acik mural yada sari dusunuyorum.ne kadar zaman sonra yapayim bunu ve yine yesil olur mu?
birde bugday tenliyim mac nc30 kullandim cok sari bir ton fakat yine de yuzume yakisti fakat boyun kismi beyaz onun bir ton acigi nc25 kullaniyorum o da tenimden biraz acik onu da cok tutmadim.hangi numarayi onerirsiniz fondotende..
allikta ve farda hangi renkler dogal durur tenimde..
bilgi acisindan bugdaytenliyim,karma cildim var,gozlerim kahve:)

makyöz hanım ben acıkcası öyle çaymış salatalıkmış hiçbir işe yaraycağını düşünmüyorum bazen patates ve salatalık koyardım sanki o morluklarım daha bi kırmızılasıyor yıpranıyor gibi geliyordu bana o yüzden pek inanmıyorum artık öyle doğal şeylere..hani böyle temiz görüntü veren aydınlık veren bir krem önerseniz anti aging olmayan daha çok tatmin olurum cevabınızdan :)

merhabalar benim sorum makyajla ilgili değil ama belki bir fikriniz vardır diye sormak istedim siyah noktaları yok etmek için uygulanan koter yöntemiyle ilgili bir bilginiz varmı acaba?

benimde burnumda kocaman siyah noktalar var.(cildim karma cilt kışın çok kuru).yüzümü sebamed ile yıkıyorum arasıra burunbantı kullanıyorum ama bir türlü siyah noktalar gitmiyor gözenekleri sıkılaştıran bi formül istiyorum.

benim göz kapağım düşük şekilde aşağı doğru biraz ..pek belirgin olmuyo far sürülnce içte kalıyo sanki..daha belirgin olamsı için eyelinr filnda fayda etmiyo yukarı doğru sürmeyi çiziyorum çokda abartmadan olsun istiyorum doğal olarak görünsün..daha kalkık ve iri olması için tavsiyeniz?:44:

merhaba,düşük göz kapaklarını yukarı kalkık göstermek açıkcası biraz zor..sanırım biraz da göz kapakları şiş sanrım.onu ancak farla yapabilirsiniz.bana bi resminizi gönderin ki görmeden size tarif etmek istemiyorum..

Merhaba benim çene ve burun kısmımda inanılmaz derecede siyah nokta var ve oldukça yağlı bir cilde sahibim hergün sıkmaktan tahriş edicem bunlardan kurtulmanın kolay bir yolu var mı ?

mrb,evet yağlı cildin en büyük sorunu siyah nokta ve sivilcelerdir.bilinçsizce sıkılması ciltte kılcal damar zedelenmesine neden olur o nedenle sıkmayın..size önerim banyodan sonra yumuşamış cilde peeling yapın.yada yine banyoda yumuşamış cilde yüz için özel üretilmiş ham kese kullanın ama çok bastırmayın sakın yoksa cilt tahriş olur.birde kil maskesi yapın haftada 1 kez.

Merhaba..
Benimde göz makyajı hakkında bir sorum olacak..
Kahverengi ve çekik gözlüyüm, ne tür bir makyaj doğru olur benim için..

merhaba..
sacim karamelde akinca yarisi karamel yarisi sari oldu bende igora 7.5 kumral sari yaptim yesillikler oldu gibi geldi ama renk tuttu diyebilirim..sonra maske ve yag bakimindan sonra sanki o yesiller gitti gibi geldi.
simdi ben acik mural yada sari dusunuyorum.ne kadar zaman sonra yapayim bunu ve yine yesil olur mu?
birde bugday tenliyim mac nc30 kullandim cok sari bir ton fakat yine de yuzume yakisti fakat boyun kismi beyaz onun bir ton acigi nc25 kullaniyorum o da tenimden biraz acik onu da cok tutmadim.hangi numarayi onerirsiniz fondotende..
allikta ve farda hangi renkler dogal durur tenimde..
bilgi acisindan bugdaytenliyim,karma cildim var,gozlerim kahve:)

merhaba,boyanılan saç en az 3 yada 5 yıkamadan sonra renk iyice oturur o nedenle ilk boyandığında o renge aldanmayın.yeşillik bi daha olmaz renginiz oturmuş çünkü.sarı rengi 3 hafta sonra yapabiliirsiniz.sarı yaparsanız yeşil olmaz.
buğday tene nc 30 normal bi renk hatta açık bile kalır .siz mac e gittiğinizde oradaki çalışanlar aldığınız ürünü deneterek almanızı sağlıyolar..onlar denesinler yüzünüzde ama makyajsız gidin ve aldığınız ürünü boynunuzada deneyin..eğer ton farkı olursa ton farkını pudra sürerek kapatabiliirsiniz.allıkta şeftali tonu kullanın.farda da genelde doğal tonlar tercih edin,toprak tonları,yeşil ve koyu kahve kalem de kullanabilirsiniz.

makyöz hanım ben acıkcası öyle çaymış salatalıkmış hiçbir işe yaraycağını düşünmüyorum bazen patates ve salatalık koyardım sanki o morluklarım daha bi kırmızılasıyor yıpranıyor gibi geliyordu bana o yüzden pek inanmıyorum artık öyle doğal şeylere..hani böyle temiz görüntü veren aydınlık veren bir krem önerseniz anti aging olmayan daha çok tatmin olurum cevabınızdan :)

aslında ilk etapta öyle şeyler önce bi kararma ve morluk yapar bu çok normaldir ama sonra içindeki potasyım sayesinde geçer ,sebat etmek gerekir,niveanın göz altı kremiinin içine 1 adet e vitamini kırın ve onu sürün işe yarar..

Meraba benimde bir hatta birden fazla sorum olacaktı ben koyu kestane saçlı teni de ne buğday ne de çok beyaz tenli gözleri de ela olan birisiyim göz makyajında kahve ve tonlarını uyguluyorum rimel olarak ta loreal volume million lashes carbon black uyguluorum sizce doru yolda mıyım?bi de benim cildimde yağ bezeleri olabilio ama cildimi her gece bioderma sensibio h2o ile temizliorum dermatolog tavsiyesi en küçük bi sivilcede dermatolğa koşarım cilt benim için çok önemli ama dermatolaloğum alkol verdi yağ bezeleri için çok ta başarılı diil zaman zaman sivilcem çıkıo ama çıktığında benzamycin ya da clindoxyl uyguluorum ama yağ bezeleri benim için sorun gerçekten.bi de far için önerebileceğiniz bi far bazı var mı?

merhabalar benim sorum makyajla ilgili değil ama belki bir fikriniz vardır diye sormak istedim siyah noktaları yok etmek için uygulanan koter yöntemiyle ilgili bir bilginiz varmı acaba?

merhaba,koter yöntemini ciltteki benler için duymultum ama siyah nokta için duymamıştım eğer yapılıyosada cilt doktoru tarafından yapılan bi yöntemdir bu..siyah noktalardan kutrulmak için buhar yaparak yavaşça sıkıcaksınız ve ardındanda yüzünüzü yıkadıktan sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkeli su ile pamuk yardımıyla silin..haftada 2 kez sirke ile silin.hem siyah noktalar kaybolur hem de cilde parlaklık sağlar ayrıca cildi güzelleştirir..

benimde burnumda kocaman siyah noktalar var.(cildim karma cilt kışın çok kuru).yüzümü sebamed ile yıkıyorum arasıra burunbantı kullanıyorum ama bir türlü siyah noktalar gitmiyor gözenekleri sıkılaştıran bi formül istiyorum.

cilt yapısı mevsime göre değişebilir bu çok normal.cildinize ki siyah noktaları bantlarla gideremezsiniz.sıkmakla çözüm bulabilirsiniz ancak.sizde buhar verdikten sonra yumuşamış cildi sıkın ve ardından yıkayın ve sonra sulandırılmış(yarı yarıya)elma sirkesi ile pamuk yardımıyla tampon yapın ve sıkılaştırmış olursunuz.bunu maden suyu ilede yapabilirsiniz(meyve aromasız olsun )

Merhaba..
Benimde göz makyajı hakkında bir sorum olacak..
Kahverengi ve çekik gözlüyüm, ne tür bir makyaj doğru olur benim için..

günlük makyaj için üst kirpik diplerine koyu kahverengi kalem sürebilirsiniz ve alt kirpik diplerinede aynı şekilde sürebilirsiniz.bol bol rimel sürün ve far sürmek isterseniz toprak tonlarında far sürün,gölge yapmanıza çok fazla gerek yok tek renk far sürebilirsiniz ama çok koyu renklerden kaçının.şeftali tonu allık ve aynı renkte ruj kullanabilirsiniz.

Meraba benimde bir hatta birden fazla sorum olacaktı ben koyu kestane saçlı teni de ne buğday ne de çok beyaz tenli gözleri de ela olan birisiyim göz makyajında kahve ve tonlarını uyguluyorum rimel olarak ta loreal volume million lashes carbon black uyguluorum sizce doru yolda mıyım?bi de benim cildimde yağ bezeleri olabilio ama cildimi her gece bioderma sensibio h2o ile temizliorum dermatolog tavsiyesi en küçük bi sivilcede dermatolğa koşarım cilt benim için çok önemli ama dermatolaloğum alkol verdi yağ bezeleri için çok ta başarılı diil zaman zaman sivilcem çıkıo ama çıktığında benzamycin ya da clindoxyl uyguluorum ama yağ bezeleri benim için sorun gerçekten.bi de far için önerebileceğiniz bi far bazı var mı?

merhaba,evet kahve kullanmanız ve rimeliniz doğru yolda olduğunuzu gösteriyor.pastelin farlarını tavsiye ederim.yağ bezeleri genelde kolesterolden kaynaklanır,eğer varsa böyle bi sorun önce ona baktırın çünkü sorun gitmezse yağ bezelerine bi çzüm bulamazsınız.dermatolog neden alkol verdi bilmiyorum ama alkol yağ bezelerinde çok fazla etki etmez.yağ bezeleriniz çok fazlaysa eğer çok iyi bi cilt uzmanına gidip komedon aletiyle temizletin..o ilaçlarıda kullanmaya devam edin..

merhaba şu an elimde 2 tane pudra var; fakat ikisi de tenime uygun değil. biri açık tenime göre, diğeri de koyu. ne çok açık kullanmak istiyorum ne de koyu ama 2sini kaldırıp çöpe de atmak istemiyorum. bunları nasıl değerlendirebilirim, bana önerebileceğiniz bişey var mı?

Merhaba benim saçlarım koyu kestane, tenimde bugday ile beyaz ten arası , gözlerim kahverengi , kirpiklerim uzundur , gözlerimin şekilleri ideal ama biraz küçükler sizce daha büyük gözükmeleri için hangi renk farları tercih etmeliyim
bide eyeliner sürmek gözlerimi büyük gösterirmi şimdiden çok teşekkür ederim

ben bişi daa sorucaktım alix avienin kusur kapatıcı concealerının iyi olduğundan bahsetmişssiniz diğer yazılarınızda hepsini okudum bnde almayı düşünüyorum sivilce problemim çok yok ama arada çıkıo yada kızarıklıkları oluo fondöten kullanmak istemiorum cildimi yağlandırdığı için ama kaptıcın 1 numarasını mı 2 numarasını mı alsam bilemedim internetten sipariş vericem ondan size soruorum ben çok aşırı beyaz biri değilim ama buğday tenli de hiç değilim 2 numarasını mı alsam acaba 1 numarası çok mu beyaz olur gözaltına uygular mıım bilmiorum ben yüz kusurları için almayı düşünüyorum size soriim dedim gözaltıma maybelline fırçalı kullanıorum pudra olarakta flormar kullanıorum hafif ve doğal duruo varsa önerileriniz sizin de dikkate almaya hazırım:)

X