Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

bana tavsıye edebılecegınız kalıtelı göz altı kremi,gece kıremı yaslanma etkılerını gıderecek,makyaj altı kremi,bırde pudra tavsıyesı ıstıyorum

Merhaba, bugday tenliyim dogal duracak allık markası/rengi ve ruj rengi önerebilir misiniz?
Ayrıca eyeliner cekerken zorlanıyorum. Kalem eyeliner kullanmam isimi kolaylastırır mı ?

merhaba saks mavi ve siyah tonlarında elbise giyeceğim gözlerime mavi makyaj yapmayı düşünüyorum.allık ve ruj olarak hangi tonları tercih etsem daha hoş olur?beyaz tenliyim ve saçlarım platin röfleydi üstüne bal köpüğü boya yaptım.yani bal_sarı arası saçlarım var.

Merhaba,
İşk kez bu konuyu görüyorum. Teşekkür ederim öncelikle. Hemen sorumu soruyorum.
Ben 34 yaşındayım, yaklaşık 15 yıldır nemlendirici, temizleyici kullanırım. Zaman zaman aksattığım oluri gece temizlemeden yattığım olur ama genelde çok kendi haline bırakmam. Fena da değildir cildim, karma cilt olmasına rağmen. Fakat doğumdan sonra hem bakımsızlık hem de hormon dengeleri nedeniyle sanırım çok nemsiz kaldı cildim. Geçen gün kullandığım ürünün cil bakım uzamnı da ynı şeyi söyledi. Cildimi nemlendirmek için ne yapabilirim?
Bir de uzun ve gür kirpiklerim var, rimel sürmeyi de seviyorum ama kirpiklerim çok yapışıyor. Kirpikleri iyi ayıran bir rimel markası önerebilir misiniz?

Merhaba..

Barbara bort diye bir markanın temizleme köpügü ve nemlendirici jelini kullanıyorum aslında garnier falan almak icin gitmistim ama satıcı bayanın ısrarla beni o standa götürüp bu markanın ürünlerini anlatıp, övmesi sonucu bunları almıs bulundum! Bu arada cilt tipim karma nemlendirici kullanmıyordum bugüne kadar ama yanak bölgem cok kuruyordu. İlk kullandıgım günden itibaren nemlendirici jelinin yüzümü yaglandırdıgını farkettim suan 4-5 gündür kullanıyorum ve hala aynı. Hatta cildime jelini bugün sürmedim ve dogal yaglanması bile nemlendirici jel verdigin etkiden daha az!

Pura sebum Re- balancing gell

Yagsız, hafif ve kolay emilen bir jeldir. Komedan olusumuna izin vermez. Cildin yagını dengeler ve nemlendirir. Epidermisin kendini yenilemesini destekler.

Aktif Özler; Fındık agacı ( sıkılastırıcı ve yatıstırıcı ), Salatalık özü ( arıtıcı ve sıkıastırıcı ), Collaidal sülfür (cilt bozukluklarına ), N.M.F hidratlama faktörü ( kollojen, bal,allantoin, lizin, glisin, A vitamini ( iyilesitirici ve yatıstırıcı )

Karma ve yaglı ciltler icin bu ürünün yüzümü neden yaglandırdıgını hala cözemedim?
Kullanmayı bırakmalı mıyım?
Ve ne önerirsiniz?
Tesekkürler..

Son düzenleme:
merhaba, yuvarlak yuzde elmacık kemiklerini nasıl belirginlestirirz.haber spikerlerinden esinlenerek evde bronz allıkla denedim ama oldukca beyaz tenliyim hic hos olmadı golgelendirmem ve cok abartı durdu :S

beyaz tene bronz allık olmaz,yuvarlak bi yüze sahipseniz dudaklarıızı öne doğru büzdürün ve elmacık kemikleriniz belirginleşecektir,o belirginleşen yere şeftali tonunda çok abartmadan genişçe sürün ve ardındanda hfifçe üzerinden pudra ile geçin..

merhaba ben çok beyaz tenliyim. gözlerim kahverengi. gözlerimin altına ya da üstüne siyah kalem, eyeliner vs. bir şey sürdüğümde çok çirkin duruyor. sürmeyince de çok solgun duruyorum. beyaz tenli olduğum için panda gibi oluyor sanki bir de normalde iri ve hafif çekik gözlerim bir şey sürünce küçülüyor. kaşla göz arasındaki kısım var ya orası göz kapaklarımı kapatıyor sanırım o gölgeyle sürdüğüm kalem birleşince çok çirkin bir görüntü oluşuyor. ya da göz çukurum çok içerde herhalde ondan da kaynaklanıyor olabilir bilemedim. neyse bu durumda ne yapmamı önerirsiniz solgun gözükmemem için. teşekkürler şimdiden .) :KK28:

anlattığınz kadarıyla göz kapaklarınızda biraz düşükük var,düşük göz kapaklarına eyeliner yada kalem sürülmez.iri gözleri hafifçe küçültmeniz gerekir.Bunun içinde öncelikle gözlerinizin içine renkli bir kalemle (koyu yeşil olabilir) göz içine sürüp ardındanda sadece üst kirpikleri rimelleyin.göz kapaklarınıza çok abartmadan fil dişi renginde far sürebilrsiniz.çok beyaz olan teniinize 1 ton koyu pudra sürerek rengi kırabilir ve şeftali tonunda allıkla renklendirebilirsiniz.hafif bir şeftali tonu ruj ilede tamamlayabilirsiniz.

bana tavsıye edebılecegınız kalıtelı göz altı kremi,gece kıremı yaslanma etkılerını gıderecek,makyaj altı kremi,bırde pudra tavsıyesı ıstıyorum

Göz çevresi ve göz altı için kremler:

1) Estee Lauder Advanced Night Repair / Geliştirilmiş Göz İçin Onarıcı İyileştirici Kompleks
2)New Peptin Advanced Eye Cream / Geliştirilmiş Göz Kremi
3)Clinique All About Eyes Rich

Gece kremleri:
1)clinique
2)olay
3)estee lauder

makyaj altı kremi olarak en iyisi m.a.cpudrada da yine en iyi olarak m.a.c yada alix avien tavsiye ederim

Merhaba ben saç rengimi peroksit ile açtım ama çok yıprandı saçım, lastik gibi oldu. Bu işleme devam etmeyi düşünüyorum ama aynı zamanda da bu peroksitin zararını kapatacak bir bakım öneriniz var mı?

Ve dip boyası gibi yeni saçlar çıktıkça diplerine tekrar uyguluyorum bunu, bir sorun olur mu?

Merhaba, bugday tenliyim dogal duracak allık markası/rengi ve ruj rengi önerebilir misiniz?
Ayrıca eyeliner cekerken zorlanıyorum. Kalem eyeliner kullanmam isimi kolaylastırır mı ?

doğal duracak allık marka ile değilde renk ile daha çok alakalı aslında.doğal durabilecek renkler şeftali,açık pembedir.istediğiniz kalitede bu renklerden tercih edebilirsiniz.rujda da aynı şekilde ama marka isterseniz size avon yada alix avien marka rujları öneririrm. eyeliner çekerken kalem eyeliner kullanmanız işinizi çok fazla klaylaştırır ama sürerken gözünüzü gerdirmeyi unutmayın

merhaba saks mavi ve siyah tonlarında elbise giyeceğim gözlerime mavi makyaj yapmayı düşünüyorum.allık ve ruj olarak hangi tonları tercih etsem daha hoş olur?beyaz tenliyim ve saçlarım platin röfleydi üstüne bal köpüğü boya yaptım.yani bal_sarı arası saçlarım var.

allık ve ruj rengini pembe renkte tercih edien.gözlerinizi mavi far yerine göz altına saks mavisi göz kalemi sürmeyi tercih edip kulak çöpüyle kelmi doğallaştırın.ve açık kahve rengi tonunda far sürün.saçlarınız bal sarısı olduğu için rujunuzun tonu biraz koyu olabilir.

Merhaba,
İşk kez bu konuyu görüyorum. Teşekkür ederim öncelikle. Hemen sorumu soruyorum.
Ben 34 yaşındayım, yaklaşık 15 yıldır nemlendirici, temizleyici kullanırım. Zaman zaman aksattığım oluri gece temizlemeden yattığım olur ama genelde çok kendi haline bırakmam. Fena da değildir cildim, karma cilt olmasına rağmen. Fakat doğumdan sonra hem bakımsızlık hem de hormon dengeleri nedeniyle sanırım çok nemsiz kaldı cildim. Geçen gün kullandığım ürünün cil bakım uzamnı da ynı şeyi söyledi. Cildimi nemlendirmek için ne yapabilirim?
Bir de uzun ve gür kirpiklerim var, rimel sürmeyi de seviyorum ama kirpiklerim çok yapışıyor. Kirpikleri iyi ayıran bir rimel markası önerebilir misiniz?

öncelikle sizi tebrik ederim 15 yldırcildinize baktığınız ve özen gösterdiğiniz için.Doğumdan sonra hormonlar değiştiği için ve doğum sonrası anne kendinden çok bebekle ilginemk zorunda kaldığı için kendini ihmal etmesi çok normal.size önerim öncelikle nemsiz kalan cildinize içten nem takviyesi yapmanız yani günde 8 bardak su içmeniz ama sadece su,sonrasında cildinizi 34 yaşında olduğunuz için anti agıng ve ürünün içerisinde aqua içeren nemlendirici sürmenizi (sabah-akşam) tavsiye ederim.yediklerinizede çok dikkat edin.bol bol meyve ve sebze yemeye dikkat edin.
kirpiklere bi kaç kat rimel sürmeyin,bu yapıştırır.size ince uçlu rimel tavsye ederim buda artık her mrkada var.

Merhaba..

Barbara bort diye bir markanın temizleme köpügü ve nemlendirici jelini kullanıyorum aslında garnier falan almak icin gitmistim ama satıcı bayanın ısrarla beni o standa götürüp bu markanın ürünlerini anlatıp, övmesi sonucu bunları almıs bulundum! Bu arada cilt tipim karma nemlendirici kullanmıyordum bugüne kadar ama yanak bölgem cok kuruyordu. İlk kullandıgım günden itibaren nemlendirici jelinin yüzümü yaglandırdıgını farkettim suan 4-5 gündür kullanıyorum ve hala aynı. Hatta cildime jelini bugün sürmedim ve dogal yaglanması bile nemlendirici jel verdigin etkiden daha az!

Pura sebum Re- balancing gell

Yagsız, hafif ve kolay emilen bir jeldir. Komedan olusumuna izin vermez. Cildin yagını dengeler ve nemlendirir. Epidermisin kendini yenilemesini destekler.

Aktif Özler; Fındık agacı ( sıkılastırıcı ve yatıstırıcı ), Salatalık özü ( arıtıcı ve sıkıastırıcı ), Collaidal sülfür (cilt bozukluklarına ), N.M.F hidratlama faktörü ( kollojen, bal,allantoin, lizin, glisin, A vitamini ( iyilesitirici ve yatıstırıcı )

Karma ve yaglı ciltler icin bu ürünün yüzümü neden yaglandırdıgını hala cözemedim?
Kullanmayı bırakmalı mıyım?
Ve ne önerirsiniz?
Tesekkürler..

Ah şu satıcılar nasılda insanı büyülüyorlar böyle..aslına bakarsanız içeriği ve anlattığınız kadarıyla ürün cildinize uygun bir ürün ama cildinizi bu denli yağlandırması şaşırtıcı,ürünün üzerine dikkat edin gerçektende karma ve yağlı ciltler için mi olduğu yazıyor, ürünün cildinizdeki etkileri olmaması gerekir 1 hafta daha kullanın hala aynı etki olur ve cildinizdeki yağ oranı her geçen gün artıyorsa ürünü aldığınız yere götürün ve yan etki yaptığını anlatın ve eğer almazlarsa tüketici hattını arayarak anlatın şikayetinizi.Eğer geri iade almazlarsa kullanmayın çünkü cildiniz daha fazla böyle yağlanmaya devam ederse sivilice ve siyah nokta artışı olacaktır o yüzden kuru cilde sahip bi arkadaşınıza verin yada artık ellerinize sürerek bu sayede ürünü çöpe atmamış olursunuz.

Merhaba ben saç rengimi peroksit ile açtım ama çok yıprandı saçım, lastik gibi oldu. Bu işleme devam etmeyi düşünüyorum ama aynı zamanda da bu peroksitin zararını kapatacak bir bakım öneriniz var mı?

Ve dip boyası gibi yeni saçlar çıktıkça diplerine tekrar uyguluyorum bunu, bir sorun olur mu?

merhaba,ah ah saçınıza ne kadar zarar verdiğinizin farkında değilsiniz..sakın bi daha böyle bişey yapmayın.hidrojen peroksit böyle tek başına kullanılan bi madde değil,bu röfle yaptırmak isteyenlerin orealin içerisine saçı açmak için kullandıkları kimyasal bi madde,bi nevi çamaşır suyu etkisi yapıyor.sadece lastik gibi olduğu için şükredin bile,direk saça uygulanmaz ve bunun belli açma zamanları vardır kuaförler bile röfle yaptıkları kişilerin başında beklerlerki sürekli saç açıldımı diye bakar ve saçı kontrol ederler ki saç yanmasın..eğer 1 saniye açılma zamanını geçtimi saç erir ve bildiğiniz yanar..bi daha böyle bi hata yapmayın sakın..buun yerine illaki evde açacam saçımı diyorsanız paptya suyu kaynatun ve saçınızı onunla şampuansız yıkayın ve güneşte bekletin..artık olan olmuş ve bundan sonrasına bakalım ve yıpranan ve lastik gibi olan saçı onarmak için 1 yumurta sarısının içine ,1 çay kaşığı çamterebentin,1 tane bemiks,1 tane e vitamini ve 1 tane bephantene ampulü karıştırın ve birazda zeytin yağı ekleyin ve karıştırarark saç dipleride dahil olmak şartıyla tüm saçınıza parmak uclarıyla özelliklede yanan saçlara daha çok yedirerek (malzeme az gelirse 2 katı yapın)saçınızı streçle sarın ve üzerinede havlu ile kapatarak sıcak tutmasını sağlayın,bunu mümkünse haftada 2 kez yapın ve ardından ısırgan otlu şampuanla yıkayın ve bi dahada böyle hata yapmayın,saçlarınızın kıymetini bilin lütfen..

Hayırlı bayramlar öncelikle.
20 yaşındayım ve sadece göz makyajı yapıyorum, rimel, far, eye liner silerken gözlerime zarar verdiğimi hissediyorum ve bu beni çok huzursuz ediyor, şimdi yaptığım makyaj ilerde kırışıklık olarak geri dönecek diye korkuyorum. Makyajın kırışıklığa sebep olması ne derece doğru ve önlemem mümkün mü?
Silinmesi kolay rimel, eye liner, kalem vs önerebilir misiniz?
Makyaj silmek için de en etkili ve doğal olan şeyleri tabi.

Hayırlı bayramlar öncelikle.
20 yaşındayım ve sadece göz makyajı yapıyorum, rimel, far, eye liner silerken gözlerime zarar verdiğimi hissediyorum ve bu beni çok huzursuz ediyor, şimdi yaptığım makyaj ilerde kırışıklık olarak geri dönecek diye korkuyorum. Makyajın kırışıklığa sebep olması ne derece doğru ve önlemem mümkün mü?
Silinmesi kolay rimel, eye liner, kalem vs önerebilir misiniz?
Makyaj silmek için de en etkili ve doğal olan şeyleri tabi.

Sağolun sizede hayırlı bayramlar,
evet göz makyajını sürekli yapıp silmek ileride kırışıklığa zemin hazırlar,göz etrafındaki kırışıklıklar su kaybından ileri gelmektedir.bu su kaybınıda sürekli gözümüze kimyasal bişeyler yani makyaj malzemeleri sürüp silmemiz neden olur ve ayrıca eğer göz çevresi için krem vs..kullanmıyorsak ki siz zaten 25 yaşından sonra kullanın.
size önerim hergün makyaj yapmayın,özel günlerde yapmaya çalışın ve göz etrafınıza bitki çayı içtiken sonra poşeti atmadan önce göz etrafınıza 10 dakika koyarak nem vermesini sağlayın..
silerkende göz makyajı temizleyicileri var onları kullanın ya da badem yağını bi pamuğa çok fazla olmamak kaydıyla sürün ve gözlerinizi kapatıp yukarıdan aşağı doğru silinki kirpiklerinize zarar vermeyin,yani kirpik yönüne doğru silin.kolay silinen makyaj malzemesi çok fazla yok sadece size kalem olarak yumuşak uçlu kalem sürmeizi tavsiye ederim,o da kışın kullanılır(yazın güneşte akar) ve ellerinizi gözlerinize çok fazla değdirmeyinki makyajınız bozulmasın.ama size tavsiyem bence yaşınız çok genç çok fazla makyaj yapmayınki yüzünüz her zaman genç kalsın..

merhabalar makyöz hanım:) benim sorum şu 19 yaşındayım ve göz altlarımda genetik sebeplere bağlı olarak morluklar var makyajla sadece kapatıyorum fondotenimin renginde ayriyetten aydınlatıcı geçmiyorum çünkü aydınlatıcıyla o morluklar iyice grimsi gibi oluyo ama birtek kapatmak da yetmiyor göz çevreme herhangi bir bakım uygulamıyorum bana orta bütçede bir gözaltı morlukları geçirici krem ve iyi kapatıcılğa ve kalıcılığa sahip bir concelear önerir misiniz

merhabalar makyöz hanım:) benim sorum şu 19 yaşındayım ve göz altlarımda genetik sebeplere bağlı olarak morluklar var makyajla sadece kapatıyorum fondotenimin renginde ayriyetten aydınlatıcı geçmiyorum çünkü aydınlatıcıyla o morluklar iyice grimsi gibi oluyo ama birtek kapatmak da yetmiyor göz çevreme herhangi bir bakım uygulamıyorum bana orta bütçede bir gözaltı morlukları geçirici krem ve iyi kapatıcılğa ve kalıcılığa sahip bir concelear önerir misiniz

merhaba,morluklarıız genetik olduğu için tam anlamıyla bi iyileşme beklemeyin,yalnız size evde yapabileceğiniz bi kaç önerim olcak.2 salatakığı rendeleyin ve bunların sularını çıkarıp bir buz kalıbının içine boşaltın ve dondurun.her sabah bi adet buz kalıbını göz çevresinde masaj yaparak gezdirin.akşam ise kuşburnu çayı kaynatın ve biraz ılıdıktan sonra bi pamuk yardımıyla bu çayı göz çevresine sürün.bu formülü hergün yaparsanız şuanki halinden çok daha iyi olacaktır.
kapatııcı olarakta size fildişi rengi kapatıcı öneririrm,alix avienin yüze sürülen cancealerı var stick şeklinde olan onu göz çevrenize sürebilirsiniz,2 yada çok koyu renkse 3 numarasını deneyerek alın.zaten morluklar varsa aydınlatıcı süremezsiniz sizinde dediğiniz gibi gri bi renk alır,koyu renk morluklarda en koyu rengi sürerseniz eğer kamufle etmiş olursunuz ancak...yaşınız daha çok genç hergün kapatıcı sürerseniz eğer göz çevresi kırışıklığına neden olursunuz bu seferde.o nedenle size verdiğim tarifi hergün yapın ama kapatıcı sürerek göz çevrenize zarar vermeyin..

benim göz kapağım düşük şekilde aşağı doğru biraz ..pek belirgin olmuyo far sürülnce içte kalıyo sanki..daha belirgin olamsı için eyelinr filnda fayda etmiyo yukarı doğru sürmeyi çiziyorum çokda abartmadan olsun istiyorum doğal olarak görünsün..daha kalkık ve iri olması için tavsiyeniz?:44:

Merhaba benim çene ve burun kısmımda inanılmaz derecede siyah nokta var ve oldukça yağlı bir cilde sahibim hergün sıkmaktan tahriş edicem bunlardan kurtulmanın kolay bir yolu var mı ?

X