Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

merhabalar profsynl birini bulmanın heycanıyla başlıyorum sorularıma:)
ilk olarak saçlarım aşırı derecede kuru elimi bile değemiyorum bide hafif iri dalgalı daha beter bi halde yağ falan sürüyorum ama fayda etmiyo
yüzüm oval alnım çok dar gözlerim çok büyük burnum küçük ağzım büyük falan tuhafım :) nasıl makyaj yapcağımı bilemiyorum.. avonun güneş kremi iyiimidr onu merak ediyorum bide? şimdiden teşekkürler

merhaba,saçlarınıza uygun şampuan kullanmanız çok önemli ayrıca saç kreminide kullanmayı ihmal etmeyin.ikisi bir arada olan şampuanlar saçınıza uygun değil onlardan kaçının.size önerim;2 adet yumurtayı çırpın ve içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin.ardından ılık su ile iyice durulayın.Farkı farkedeceksiniz.

Kuru saçların en büyük ihtiyacı tabi ki yağdır.Yağ eksikliği sonucunda saçlar direncini yitirir ve hem çabuk kırılır hem de matlaşır.Kuru saçların yağ eksikliğini gidermek için mayonez bire birdir.1 yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel yağı çırpın. Bu karışımı baş derinize ovarak uygulayın. 15 dakika sonra saçlarınızı durulayın. Bu tedavi baş derisine nem kazandırır ve kuru saçın yağla beslenmesini sağlar.
yüzünüz oval ve alnınız darmış,alnı geniş göstermek için sürdüğünüz fondöten yada pudranın 1 ton açık tonunda alnınıza sürün bu biraz geniş gösterecektir.gözünüzü biraz daha ufak göstermek için göz içine siyah kalem sürün ve sadece üst kirpikleri rimelleyin.burnunuzuda biraz büyük göstermek için alnınıza sürdüğünüz tonu burnunuzada sürün.dudaklarınızada biraz koyu ve mat ruj sürün..bunu dudak kalemi ile de yapabilirsiniz.dudak kalemini ruj sürer gibi tüm dudağınıza sürün hatta çerçeveyi çok dışarı taşırmazsanız daha küçük durur.Avonun güneş kremi fena değil,içerisinde titanyum dioksit ve çinko oksit varsa kullanabilirsiniz.sebamed güneş koruyucusuda kullanabilirsiniz..

merhaba ben birkaç sayfayı okudum allıkla rujun aynı tonlarda olmasını söylemişsiniz.ben kırmızı ruju çok seviyorum ve sık kullanıyorum.pembe allık uygunmu sizce?? değilse hangi renk kullanmalıyım.buarada beyaz tenliyim.teşekkurler şimdiden.

Merhabalar benim size iki sorum olacak düğünüm için makyaj yaptıracak iyi bir yer arıyorum ama bulamıyorum küçük bi ilde yaşadığım için pek iyi makyözler yok o nedenle kapatıcımı ben alacağım cildimde sivilce izleri var burda kuaförlerin kullandığı kapatıcılar çok kaliteli değil hangi kapatıcıyı alayım en iyisini almak istiyorum öneride bulunabilirmisiniz??? Birde kapatıcının tonuna nasıl karar vereyim ??? İkinci olarak saçlarım koyu kahve gözlerim yeşil kumral tenliyim gelin makyajında göz makyajım ne renk olmalı ????

mrhb.
benim gözlerim dışarı çıkık,geniş ve şiş kapaklı kipriklerim ise seyrek kısa ve açık renkli. makyajsız halimle tam anlamıyla baygın baygın bakıyorum etrafa. ve hiç hoşnut değilim. daha kötüsü makyaj konusunda çok beceriksizim. göz makyajından anladığım sadece rimel ve kalem.far sürmeyi hele ki alta açık üste koyu kipriklerinin ucuna kadar şu renk kaşına kadar şu renk gibi karışık işlerihiç beceremem. benim gibi beceriksizin uygulayacağı ve şu gözlerimi daha normal gösterebilecek önerilerinizi bekliyorum...

çok teşekkür ederim

Benim de ufacik bir sorum var umarim yardimci olursunuz.Yuzum oval,gozlerim normal buyuklukte,dudaklar da oyle,ancak burnum birazcik buyuk.Burnumu daha kucuk gosterecek birkac makyaj taktigi verebilirmisiniz ?

benim genetik olarak gözaltlarımda morluk var bu morlukları kapatmak için nasıl bi makyaj yapmam gerekir..nasıl bir kapatıcı kullanmam lazım ve ne şekilde..

merhabalar size bi kac sorum olucak. :)
-Oncelikle yağlı bi cildim var ve cok fazla gozenegim ancak yuzume pudra yada fondoten surdugumde pul pul kalıyor naparsam yapayım tam olarak yediremiyorum. nemlendiricide kullandım ama degisen bisey olmadı ne yapmam gerekiyor?
-Saclarım cok cabuk yaglanıyor kullanmadıgm sampuan kalmadı ama degisen bisey olmadı 1 gun bile dayanmıyor onerebilecegz bi sampuan var mı?
Son olarak dekolte bolgemde ve goguslerimde ici dolu kucuk noktalar var asırı beyaz tenliyim o yuzden cok dikkat cekiyor puruzsuz olması icin ne yapmalıyım?

ya ben bişey daha sorucam senide yoruyoruz ama çok sağol dermokilin toniği nemlendiricisi falan iiyimi acaba?önceden hiç sivilcem yoktu dermokil kullanalı sivilce çıktıda çenemde böle beyaz beyaz sivilce çıkıyo kocaman ve biri geçiyo yanında bidaha çıkıyo nasıl geçicek

kompakt pudra aldım ilk defa pudra kullancam içinde küçük bi sünger var ama ben neyle kullansam kararsız kaldım. büyük bi sünger mi aliim yoksa fırça filan mı iyi olur??:26:

Konu sahibi ve tüm arkadaslara selamlar

benim sormak istedigim şey kızkardeşim kryolan marka tüm fondoten ve pudraları almıs
ancak hafif yağlı bir cildi var ve yüzü dudak üstü, alnın ortası ve burun kısmından terliyor
makyajı bozuluyor
ysl matte touch primer aldım, onu da beğenmedi

acaba kryolan marka tv stick,
supra color serisi ürünleri sabitlemek için öncesinde kullanılması gereken bazlar hangileridir?
sabitlemek için üzerine neler sürülmelidir

bir de kryolan cake eyeliner lar almış, yine kryolan eyeliner fırcaları var , eyeliner sealer almış bu eyelinerları sıvı hale getirmek için

eli çok düzgündür güzelce hattı çekebiliyor ama buğulu görüntü elde edememekten şikayetçi
acaba öneriniz nedir?

fırça mı değişmeli, bir fırca numarası onerınız var mı
ve siz kryolan cake eyelinerları hangi sealer ile kullanıyorsunuz?

Çok teşekkürler sevgiler

mrb,evet aynı yada yakın tonlar olması gerekir,kırmızı ruj için şeftali tonlarında allık kullanın ama çok hafif sürün,ön planda olan ruj olması gerekir kırmızı renk kullanılacaksa eğer.diğer taraflar geride kalıcak(allık ve göz makyajı )..

mrb,size varsa eğer Alix avien markasının stick şeklinde ki kapatıcısını öneririm,çok güzel kapatır,ardından da cildinizin 1 ton koyusu pudra öneririm.yine aynı marka olabilir.gelin makyjaında koyu yeşil,pembe,biraz da çok az kahve ile gölge yapılabilir.koyu yeşil rengi kalem olarak alın ve alt kirpik diplerinden sürün ve sonrada kulak çöpü ile hafif alıp buğulu gösterin.bol rimel sürün,tamamdır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…