Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

Aman Allahım!!
Hemen başlamak istiyorum, gözlerim küçük, göz kapağım neredeyse yok gibi, nasıl makyaj yapmalıyım sence?

selamlar

bir soruda benden.. normalde beyaz tenli ve koyu kahve saçlıyım ama bu yaz güneşlenmeyi fazla kaçırdım ve baya bi bronzlaştı yüzüm. genelde pembe ve turuncu tonları ruj kullanırım ama onları bu halimde sürünce çok çiğ duruyo gibi. şimdi de uygun bir ruj rengi arıyorum hangi renklere bakmam gerekli sizce? birde allık rengi tavsiyesi istesem çok mu olur acep...

Tenimizde alt tonları bileğimize parmağımızı bastırıp çekerek görebiliyoruz (parmak izi sarı ise sarı alt tonlu, pembe ise pembe alt tonluyuz) buna göre sarı alt tonlular nasıl makyaj yapmalı diye soracaktım.

Aman Allahım!!
Hemen başlamak istiyorum, gözlerim küçük, göz kapağım neredeyse yok gibi, nasıl makyaj yapmalıyım sence?

küçük gözlere makyaj biraz zordur,iri göstermek için günlük makyajda 1 adet beyaz ve 1 adet siyah göz kalemi ve bir de rimel gerekli,öncelikle beyaz kalemi gözünüzün iç kısmına doğal durması şartı ile ( ucu iyi açılmış olmalı ki sürüldüğü zaman kireç gibi durmasın) iç kısma sürülmeli,siyah kalemi ise alt kirpik diplerine yarım bi şekilde tam dipten sürülmeli ki gözü iri göstersin.unutmayın yarım sürmelisiniz ki bu püf noktadır.Ayrıca bol rimel sürmelisiniz ki düşük göz kapağını yok etsin. far sürmek isterseniz parlak,sedefli farlardan kaçının.

size tavsiyem allıkta iki rengi karıştırarak kullanmanız,biraz belirgin pembe tonu( fuşyaya kaçan tonu ) ile hafif kahve tonunu,allık fırçasına önce pembe sonra kahve ile karıştırarak sürün.ruj rengine gelince de doğal olan bir pembe ya da sadece parlatıcı sürmeniz iyi olur sizin için.

öncelikle sarı tonlu tene sahip kişiler için tavsiyem,fondöten ve pudra renklerini bej yada doğal ten renginde almaları,pembe tonuda uygulanabilir.allık tonu biraz canlı bir ton olabilir,gündüz makyajında far tavsiye etmem,bol rimel ve bir kalem sürülebilir göze,ruj ise allık rengi ile aynı olmalı.

ya ben tenimin rengini açık görüyorum ama tam anlayamıyorum ten rengimin tam olarak ne olduğunu anlamanın bir yolu varmı

Elbette bir yolu var,Kendi rengimizi anlamak için güneşli bir yere geçip elimize ayna alarak inceleyebilir ve böylelikle anlıyabilirsiniz.Güneş ışığı şart..Ten renkleri kısaca şunlardır: 1) beyaz ten 2)açık krem ten 3)sarı ten 4) pembe ten 5) yanık ten 6) yeşilimsi ten 7) koyu kahve -siyah ten

t bölgem yağlı ve makyaj yaptıktan bir süre sonra parlıyor bunun için ne yapmalıyım?
yüzümde renk bozukluğu var bunun için mineral fondoten mi önerirsiniz yoksa renkli nemlendirici mi?

t bölgem yağlı ve makyaj yaptıktan bir süre sonra parlıyor bunun için ne yapmalıyım?
yüzümde renk bozukluğu var bunun için mineral fondoten mi önerirsiniz yoksa renkli nemlendirici mi?

yağlı bölgenin parlamaması için makyaj altı bazları satılır.krem şeklinde sürülür,sonrada
makyaj yapılır.renk bozukluğu için öncelikle yüzünüze kesinlikle güneş korucuyu kullanmanız gerekli,sonrasındada haftada 1 gün 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp göz çevresi hariç yüzünüze sürüp kuruduktan sonra ovarak çıkarın ve sonrasındada ılık su ile yıkayıp nemlenirin.bunu gece yatmadan önce yaparsanız daha etkili.kapatmak içinse renkli nemlendirici çok iyi kapatmaz lekeleri,fondöten daha iyi kapatır.

Merhaba benim size 3 sorum olucak simdiden ozur dilerim biraz fazla soru sordum :S
1)benim goz kapaklarim biraz sis ve one dogru ondan eyelinerla kuyruk çekemiyorum çok disa dogru aslinda becerebilsem yakisiyo ama 15 kere deniyosam bir kere basariyorum bunun kolay bir yolu varmidir? 2) kedi gozu ve bugulu goz makyajini pek beceremiyorum ozellikle gozumun alt kisminda o bugulu ve duz ifadeyi veremiyorum
3) gozlerim kuçuk degil ama ben daha buyuk gozuksun ve çok dikkat çeksin istiyorum ama gozumun içine beyaz kalem çekince çok siritiyor :S içine birsey çekmedende duramiyorum daha etkili ve gozu buyuk gosteren bir makyaj için ne onerirsiniz

çok soru sordum kusura bakmayin tekrar ama simdiden tesekkur ediyorum :))))

canım bnde bişey sormak istiyorum bn sadece pudra göz kalemi ve rimel kullanıyorum bazende allık. fondoten cildim alerji yapıyo . pudra sürmeden önce 50 koruma faktörlü güneş kremi sürüyorum yaz olduğu için onun yerine başka ne sürebilirm pudra öncesi önerebileceğin krem var mı

estağfirullah istediğiniz kadar sorabilirsiniz..
1.soru: eyeliner daha kolay sürmenin bi yolu öncelikle göz kalemi ile çizip daha sonrasındada üzerinden geçmektir.şiş göz kapaklarına çok fazla kuyruk yapmanıza gerek yok eğer düşük değilse kapaklar bitiş çizgisinde bitirin,uzatmayın.
2.soru:buğulu göz makyajı için öncelikle kalemi sürün ve daha sonrasında da kulak çubuğu ile onu hafif bi şekilde dağıtın yada yumuşak bir fırça ile far sürün.böylelikle göz çevresinde buğu yaratmış olursunuz ..
3.soru:büyük göstermenin sırrı evet göz içerisinde beyaz kalem sürmektir ve bunun içinse ucu çok iyi açılmış ve kireç gibi gözükmeyen kalem sürmek.bunun için öncelikle gözünüzün içerisine kulak çubuğu ile o ıslaklığı alın ve hafif bi şekilde kalemi sürün.eğer beyaz sürmek istemiyorum derseniz açık renkte başka bi renkte kullanabilirsiniz( açık yeşil,açık mavi vs..) özellikle gözünüz renkli ise o renkte bi kalem tercih etmeniz sizin için bi fark yaratacaktır.güzel makyaj için alt kirpik diplerine renkli bi kalem sürün ve kulak çubuğu ile dağıtın..bu gözünüzü istenilenden de büyük gösterecektir,önemli olan tam kirpik dibinden sürmek...

cildinizde herhangi gizlenecek bi leke vs.. yoksa günlük makyajda fondöten kullanmayın,önermiyorum.çünkü cilt en fazla 8 saat hava almadan kalabilir,sonrasında artık isyan bayrakları açmaya kalkar ve ciltte istenmeyen zararlar vermeye başlar.bu nedenle en fazla pudra sürün derim ben.Ben kendim makyöz olduğum halde,işim bu olmasına rağmen cildime hiç bi makyaj malzemesi kullanmıyorum,en fazla rimel ve göz kalemi..güneş kremini dışarı çıkmadam yarım saat önce sürmeniz önemli,eğer çok gerekli değilse pudra sürmeyin ama sürmek istiyorum derseniz biraz bekleyin ve cilt o kremi çektikten sonra pudrayı sürün.güneş kremi aynı zamanda iyi bi nemlendirici olduğu için başka bi ürün kullanmanıza gerek yok.önemli olan yatmadan önce cildi makyajdan çok iyi arındırmak ve gece yatmadanda çok iyi bi gece kremi kullanıp öyle yatmak..

güneş koruyucu kullanırken nemlendirici kullanacak mıyım? beyaz tenliyim kaç faktör almam gerekio? bu verdiğiniz tarif ne işe yarıyor? yüzümde leke yok zaten fondoteni sadece aynı ton olması için sürüyorum yoksa sadece göz altıma kapatıcı sürüyorum ama fondoten günlük makyaj için fazla olduğu için kullanabileceğim bir şey var mı?

bende birşey sormak istiyorum cevablarsan çok sevınırım.. bende genetık göz altı morluukları var çok iyi bı kapatıcı önermenızı ıstıyorumm.. ayrıca cıldım karma nasıl bi pudra kullanmalıyım pütür pütür oluyo yüzüm makyaj yapanıca ( ama en önemlısı şu morluk kapansın yeter ( kapanmıyo kapatıcıyla gerçı sadece maybelıne kulandam kapatıcı belkı başka bı marka kapatır yardımcı olun sımdıden tşklerrr

Gözaltı kapatıcısı olarak önerebileceğim en iyi marka M.A.C,biraz pahalı ama çok iyi bi ürün,biz televizyondada o markayı kullanıyoruz.oraya gittiğinizde size zaten deneyerek veriyolar ürünü.pudra sürmeden önce pütürlük olmasın diye muhakkak altına çok iyi nemlendirici kullanmanız gerekir.pütürlüğün sebebi nemsiz olması.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…