Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

teşekkür ederim..
fondöten etkili güneş koruyucuları onlardan kullanabilirsiniz.hava alabilen yada mineralli fondötenler kullanabilirsiniz.pudra olarakta size m.a.c pudrasını öneririrm,gerçketen güzel kapatıyor.

iri gözlere eyeliner gzel olur aslında ama gözlerinizide görmeden tam olarak bişey söyleyemiyorum.renk tercihlerindede doğru seçim yapamamış olabilirsiiz yada yanlış teknik kullanmış olmalısınız.göz kapağınız boyunca tek renk hafif bir şekilde sürün ve eyelineri yada kalemi üst göz kapağınıızın bitimine kadar sürün ve bol bol rimelleyin..bu kadar yeterli olur şimdilik.

çok teşekkür ederim fakat burda şap tozunu bulmak biraz zor, iz hala tam olarak geçmedi gölge gibi kaldı,2 gün sonra tatile gideceğim güneşte izi kalıcak die çk krkuorum?? bu izi hemen geçirmek için başka bi yol yokmu(

aşağıya doğru bakıp ,kaşlarınızı da yukarı kaldırın ve fırça yardımıyla göz hattı boyunca sürün istediğiniz rengi.ve alt kirpik diplerinede siyah kalem ve gözünüzün içinede kalemi sürüp bol bol rimelleyn..

merhabalar bende bir soru sorcaktım maskara en iyi nasıl sürülür bir de kirpiklerin yapışmaması için ne yapmak gerek teşekkürler

gözlerinizi aşağı doğru bakarak parmağınızlada yukarı doğru olabildiğince gerdirin ve yavaş yavaş sağa sola şekilde dipten uca doğru sürün ve eğer yapışırsada kuruyunca kürdan yada toplu iğne yardımıyla tek te ayırın...

merhaba,flormar,m.a.c.,alix avien,kryolan gibi markalarda cildinize uygun fondöten bulabilirsiniz.

2 güne geçirebilmeniz bir mucize olur ama size tavsiyem bu kadar endişelenmeyin,iz kalmaz korkmayın ayrıca,çok yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanırsanız ve güneşin çok dik olduğu saatlerde 10:00 ile 15:00 arası güneşlenmezseniz hiç bir şekilde iz kalmaz..size cappırtone 50+ faktör öneririrm ama muhakkak güneşe çıkmadan en az yarım saat önce kullanın..

Gözlerim kahve ve iri.. Acık renkli göz kalemleri bana yakısmıyor bende kahve renkli göz kalemi ve kahve rimel kullanıyorum kendime cok yakıstırıyorum.... Sizce sürekli kahve rimel kalem cok mu koyu gider.. Ebn göz rengimi dısa vurgunu düsünüyorum dgru mu arkadaslar

gözleriniz iri olduğu için açık renk kalemler gözlerinizi iyice iri gösterecektir o nedenle kahverengi kalem kahve göze uygun bi renk seçeneği,sürekli kullanabilirsiniz bunda bir sakınca yok ,kişi kendisine ne yakıştırıyorsa o kişinin içine sinen ve yakışan o vereceği pozitif elektrikle karşı taraflarada güzel görünür,başka renk seçenekleri denemek isterseniz eğer,(gözünüzün içine )kahve göze;koyu mavi,koyu yeşil,siyah,eflatun,füme ve koyu olan tüm renkler tercih edilebilir..

öncelikle cildim sorunsuz ama birazcık daha bronz bir görüntü için cilt tonumda fondöten kullanıyorum ve allık uyguluyorum siyah saçlı olduğum için çok soluk görünüyorum yoksa bir de cildim çbk yağlanıyor mat fondötenler tercih ederek parlamayı geciktirmeye çalışıyorum fakat bunda başarılı olduğum söylenemez... ama ya benn uygulamayı beceremiyorum ya fondöten seçemiyorum halbuki en iyi fondötenleri bile kullandım... fondötensz cildim daha güzel duruyor ilk sürdüğüm an banyo aynasında sarı ışıkta mükemmel ve pürüzsüz duruyor ama gün ışığında çok kötü durduğunu fark ettim böyle sıvamışsın gibi bir de allık leke leke duruyor sanki bütünleşmiyor kusursuz cildim kusurlu duruyor istediğim matlık ve bebeksilik olmuyor cildim çbk yağlanıyor bazı arkadaşlarım var normalde cildi az cok sorunlu oldugu halde mac lancome ürünleriyle bebek gibi bir cilt elde ediyorlar böyle ipek gibi duruyor allıkla o kadar güzel kontürlemişlerki hatalarını enfes diyorum elimle uyguluyorum belki ondan diyorum ama sünger denedm o da fondöteni resmen emiyor... fırçayla mı denemeliyim...allık leke leke durmasın diye nasıl bir uygulama yapmalıyım? ve önerdiğiniz ürünler var mı fondöten allık parlamayı önleyici?

merhabalar,cildinizde madem ki hiç bir sorun yok o halde makyaj yapmanıza da gerek yok diye düşünüyrum,en kaliteli malzeme bile cilde belli saatten sonra zarar vermeye başlar,özellikle yazın fondöten ve pudra sürmekten mümkün olduğunca kaçının.ter ve güneş içerisinde yağ olan fondötenle birleştiği için en alta güneş koruyucu da kullanılmadığı zaman ciltte zamanla leke yapar..size cildinizde kusur olmadığı için ten makyajı yapmamanızı öneririrm,fakat yapmak istiyorum derseniz eğer cildiniz yağlı olduğu için ne kadar pudrada sürseniz zamanla tazelemeniz gerekir,çünkü yağlı cilt sürekli yağ ürettiği için bu kaçınıllmaz bi durum,size makyaj öncesi pastelin makyaj bazı satılıyor,onu sürmenizi öneririm.biraz daha yağlanmayı geçiktirir.nemlendirici sürüp 5 dk bekledikten sonra fondöteni ellerinizle yada bir sünger ile sürmenizi tavsiye ederim( süngeri hafifi nemlenidirn ve neminide peçete ile iyice alın,bulaşık süngeri formatındaki süngerlerden kullanın)fırçaya gerek yok föndoten fırçaları çok pahalı çünkü.ardında pudrayı sürün.ve pudranın her tarafa dağılmasını sağlayın mutlaka,allık için fırça kullanmanızı tavsiye ederim,velev şeklinde allık fırçaları satılıyor,hatta avon'un allık fırçasını tavsiye ederim.onunla eşit şekilde allığı sürmüş olursunuz. Allığı yukarıdan aşağıya doğru elinizi kaldırmadan sürerseniz leke gibi durmaz..Allık olarak size m.a.c tavsiye ederim uygun bişey istersenizde flormar tavsiye ederim..

canım sana bir resmimi göstereyim ona göre sence ben nasıl bir makyaj yapmalıyım günlük hayatta ? birde bi sorum daha olacak verdiğin cevapları okudum bu yüzden senin bilgine cok güveniyorum canım ben ten rengimi tam çözemedim de ten rengim ne? birde ben saçımı boyatacagim sence ne renge boyamalıyım böle tenimi canlı göstercek ışıl ışıl bi renk istiyorum rengin ismini ve görsel bi resim koyarsan dahada sevinirim ama senide yormak istemiyrm. cnm en yakın zamanda cevap ver lütfen yarın kuaföre gtcem çünkü .şimdiden çok teşekkürler canım umarım hemen cevaplarsın

Eki Görüntüle 215356 Eki Görüntüle 215357 resimlerim bunlar cANIM

Göz rengim ela esmerim hangi renk far yada renkli göz kalemi kullansam daha çok yakışır ela göze ben maviyi çok seviyorum ama:26:

bende gözlüklüyüm.göz makyajlarını cok seviyorum ama sanki kötü durur diye düşünüyorum .nasıl bişe yapmalıyım sence.siyah bir kıyafetin üzerine??
gözlüğü cıkarma yada lens takma gibi bi olasılıgım yok bunuda söyliyimde

merhabalar,göz kapağınız biraz düşük olduğu için size çok fazla far sürmenizi önermem,günlük hayatta alt kiripik diplerine biraz kalın bi şekilde sürülmüş renkli kalem ve kirpiklere bol rimel tavsiye ederim,üst kirpiklere daha da bol sürebilirsiniz.yana doğruyani şakaklara doğru sürün rimeli bu düşük göz kapakları biraz yukarı kalkmış gibi gösterir.

ten renginiz açık buğdaya yakın krem tolarında eğer yanlış görmediysem.ışık yanıltabilir çünkü.

saç rengine gelincede ışıltı vermek için bakır,kızıl,akaju,fındık kabuğu ve kahve köpüğü karışımı,yada çok doğal bi şekilde gölge yaptırabilirsiniz.ben size fındık kabuğu ve kahve köpüğü karışımını tavsiye ederim,kuaföre ikisini karıştırmalarını söyleyin.ten renginize yakışır ama yinede kuaförünüzü fikrinide alın bu konuda.

gözünüz hipermetrop yada astigmat ise daha az belirgin,miyop ise çok daha belirgin bir kontur çizmeniz gerekir yani siyah kalemle miyopsanız göz daha ufak görüneceği için dış kirpik diplerine ve alt ve üst kirpiklerein etrafına belirgin ama düzgün bi şekilde kalem sürerek belirginleştirin,diğer bozukluklarvar ise göz daha büyük gözükeceği için de yine belirgin fakat daha hafif bi şekilde sürün kalemi,çok fazla far sürmenize gerek yok,bol bol rimelleyin ve allık daha belirgin olabilir,rujda allık rengi ile aynı olsun fakat çok koyu olmasın..

beyaz tenliyim ve gözrengim kahverengi hangi kalem veya far bana daha uygun.
birde fondütenim hangisi olmasi benim kullandiklarim böyle nasil diyim yüzümde böyle kaliyo yani nasil anlatsamki yani fondöten kullandigm karsindan analsiliyo diyxi belki anlata bilirim.

çok teşekkür ederim canım tavsiyelirini dinlicem mutlaka :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…