Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

sagol canım, kardesım hep ne kadar meşgul bırısın,size de gelenın haddı hesabı yok der:KK9:
misafir berekettır 9 nasıple gelır bırını alı gıder 8ını bırakırmış. Yoksa 10 taneyle mı gelıyordu :44: her neyse :KK1::KK1:

:KK9::KK9:
iyimiş crimson ..hareketlik bereketliktir.. insan çok boş olunca depresyona giriyor şekil A(ben:KK1:)

123m canım crimsonun rahmi sağa deviyeli solda durmuyor yani ama bu durum engel değil hamileliğine.. ve bir tüpü tıkanık görünüyor.. senin ayırt edememenin sebebi rahmi küçük görünüyor anatomik olarak yumurtalığı küçük.. ben rahim filmi çektirmedim ama benimde rahmim sağa deviyeli ultrasondan doktor anlamıştı bunu.. hamileliğie bir sorun teşkil etmez dem,işti.. vaktim olursa inşallah çizerim .. başımı kaşıacak zamanım olmuyor bu aralar..

sen nasılsın?

Arkadaşlar iyi akşamlar! Benim kafama takılan bir şeyler var da cevap verirseniz sevinirim. Ben her ay 1 hafta kadar erken adet oluyorum. ama bu ay gelmedi bir türlü,daha doğrusu en geç 17sinde olmam lazım, çünkü her ay muhakkak erken olurdum. neyse test yapmadım yapmak da istemiyorum ama şüpheleniyorum , karnımda seğirmeler, belimde kasılmalar filan oluyor ara ara. geçen ay doktor pko teşhisi koymuştu ve kan tahlilimde tiroid eksikliği çıkmıştı. kan tahlil sonucumu 2 doktora gösterdim, ikisi de değerlere bakınca ilk sordukları şey hamile misin oldu. hayır değilim dedim. onlar da sadece tiroidi değerlendirdi. ben şimdi şüphe içindeyim. hamilelik kandaki hangi değerlerden anlaşılabilir betahcg dışında?nedn 2 doktor da önce hamile misin diye sordu sizce?

sizlerde ben yokken ne kaynatmışsınız yahuuuu maşşallah size oku oku bitmedi.GELELİM BANA YARIN keseyi görmeye gidecez ayyy YARABBİM İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLARLA DÖNERİM.hep şöyle dua ediyorum en umutsuz dönemimde bebİşimi gönderdin YARABBİM ne olur bana sağlıkla kucağımada almayı nasip eyle diyorum.öyle korkuyorummmmmmmm ki sormayın.testi pozitif gördükten sonra beklemek çok zormuş kızlarrrrrr.inşşallah hepiniz bunları tez zamanda yaşayacaksınız.
benim son 2 gündür başladı gibi belirtiler midem çalkalanıyor filannnnn.ayy hala hamileyim diyemiyorummm inşallah yarından sonra hamileyim diyecem

güzel haberlerini bekliyoruuz tatlımm =))) :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

nasılsınız kızlaarr??? yaaa keşke ilişkinin ertesi günü hemen belli olsan gebelik olup olmadığııı =(( böyle bişey keşfetsinler artıkk yaaa teknoloji deli gibi ilerliyoo bunada çözüm bulsunnlaarr oooooffffff nefret ediyorum beklemekteeeeennnnnnn... moralim iyidi ne güzel doktora bi gittim sinir oldum ilgilenmedi hiç yumurtan çatlamış dedi =(( 2 günde bir ilişki oldu ama tuttuğunu hiç sanmıyorummmm...... 3 ay deneyin olmassa gelin diyo doktor deliricem sinirden yaaa ben zaten zor bekledim bu kadar rahim kendini toparlasın diye hemen klomene başlamak istiyodum beenn =((((( kendi kafama göre kullansam klomeni olmazmıııı????? 24 nisanda adet olucam adetin 5. günü başlasam klomene olmazmı yaa?? :KK14::KK14:

nasılsınız kızlaarr??? yaaa keşke ilişkinin ertesi günü hemen belli olsan gebelik olup olmadığııı =(( böyle bişey keşfetsinler artıkk yaaa teknoloji deli gibi ilerliyoo bunada çözüm bulsunnlaarr oooooffffff nefret ediyorum beklemekteeeeennnnnnn... moralim iyidi ne güzel doktora bi gittim sinir oldum ilgilenmedi hiç yumurtan çatlamış dedi =(( 2 günde bir ilişki oldu ama tuttuğunu hiç sanmıyorummmm...... 3 ay deneyin olmassa gelin diyo doktor deliricem sinirden yaaa ben zaten zor bekledim bu kadar rahim kendini toparlasın diye hemen klomene başlamak istiyodum beenn =((((( kendi kafama göre kullansam klomeni olmazmıııı????? 24 nisanda adet olucam adetin 5. günü başlasam klomene olmazmı yaa?? :KK14::KK14:

selam canım ben sahsi gorusum olmaz derım cunku klomen doktor kontrolunde alsan cok daha ıyı olur ayrıca arkasından ıgne olucaksın catlatma ıgnesı haftada 2 sefer kontrol etmesı lazım doktorun catladımı catlamadı dıye hatta bazen haftada 3 bıle gıttım ben

Doğmamış bebekten güldüren mektup:)
Müstakbel anne ve baba,
Bir anlık zevk uğruna beni dünyaya getirmekten siz her ne kadar mutlu gözükseniz de benim fikrimi almamış olmanız bana yaptığınız ilk terbiyesizlik.
Gelmeme az bir süre kaldı. Sürekli benim için bir şeyler alıyorsunuz. Oysa ki ben kendi kıyafetlerimi kendim seçmek isterdim. Etti ikinci bir terbiyesizlik.

... fotoğraf makinesine benzeyen birseylerle beni izlediniz beni kız olarak bekliyorsunuz. Güç bela sakladığım pipimi çıktığımda nereye koyacaksınız merak ediyorum.

Sevgili babacım, paraya kıyamayıp odamı kendin iğrenç bir şekilde boyadın. Yoruldun biliyorum ama şimdi o pembe boyayı kapatıp nasıl mavi yapacaksın onu da çok merak ediyorum. Annemin ismi koyacam diye annemle boşuna kavga ettiniz. Nasıl olsa ikinizin babasının da ismi golfettin artık onu koyarsınız bende ömür boyu sizden nefret ederim.

Annecim sana gelince, sanki benim sana bir zararım varmış gibi yalandan binbir türlü naz yaptın çıkınca bunları birbir anlatacam pedere. Ama anlaşabiliriz tabi herseyin bir karşılığı var.

Daha durun bu başlangıç. Neler yapacam size...

Not: Bebek arabasının kliması olsun bari

selam canım ben sahsi gorusum olmaz derım cunku klomen doktor kontrolunde alsan cok daha ıyı olur ayrıca arkasından ıgne olucaksın catlatma ıgnesı haftada 2 sefer kontrol etmesı lazım doktorun catladımı catlamadı dıye hatta bazen haftada 3 bıle gıttım ben

2 senedir böyle istediğim gibi adam akıllı tedavi eden bi doktor bulamadım henüz canım =(( bu kaçıncı doktorum....... ben aralık ayında klomen kullandım çatlatma iğnesi yapmadı doktorum hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı =( ve çatlatma iğnesi olmadığım içinde 5.5 cm lik bi kistimde vardı hamileyken...... korunma sürem bitti bu ay başladım çalışmalara ama hemen klomene başlamak istiyodum doktorum 3 ay kendiniz deneyin dedi.. ben artık vakit kaybetmek istemiyoruuummmmmm =((( ya ne güzel iyiydi psikolojim doktordan sonra çok kötü oldum neden bilmiorum =(( tükendim sanırım artık :KK19: bana yine başka doktor yolları gözüktü anlaşılaann :KK14::KK14::KK14: bütün ümidimi klomene bağladım ben o ilacı kullanırkn hamile kaldıığım için yine tek ümidim o =(

2 senedir böyle istediğim gibi adam akıllı tedavi eden bi doktor bulamadım henüz canım =(( bu kaçıncı doktorum....... ben aralık ayında klomen kullandım çatlatma iğnesi yapmadı doktorum hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı =( ve çatlatma iğnesi olmadığım içinde 5.5 cm lik bi kistimde vardı hamileyken...... korunma sürem bitti bu ay başladım çalışmalara ama hemen klomene başlamak istiyodum doktorum 3 ay kendiniz deneyin dedi.. ben artık vakit kaybetmek istemiyoruuummmmmm =((( ya ne güzel iyiydi psikolojim doktordan sonra çok kötü oldum neden bilmiorum =(( tükendim sanırım artık :KK19: bana yine başka doktor yolları gözüktü anlaşılaann :KK14::KK14::KK14: bütün ümidimi klomene bağladım ben o ilacı kullanırkn hamile kaldıığım için yine tek ümidim o =(

canım ıstanbulun neresınde oturuosun bende ıstanbuldayım ıstersen benım doktoru onerebılırım muayenesı 120 tl klomen tek basına kullanılmaz kı zaten bızım yumurtalar cok gelısıp catlamadıgı ıcın catlatma ıgnesını olman lazımdı olmaman halınde dedıgın gıbı kist olusur ..sıkma canını hersey duzelir zamanı vardır elbet beklıcez hepbırlıke umudunu kaybetme . bende klomen ıse yaramadı 2 kere kullandım 2 kereden fazla kullanmak ust uste vucuda zararlıymıs doktorum vermedı dahada suan rahım fılmı cektırcem 1 ay sonra ondan sonra gunluk ıgnelere gecıcez oda olmassa asılama ve tup bebek cızelgemız bole doktorum cok ama cok ıyı her konuda arıyorum hıc sıkıntı yok yaşın kaç buarada

evet tatlım benimkine benziyor .ama ben tam yorumlayamadım hangisi tüp hangisi rahim anlamadım ya karışık geldi sanki.yeşillll sen iyi anlamışsın paintte sana göre görünen şekli çizermisin tatlımmm işin olmadığı zaman.
buyuk olan rahım daha aşağıdakı, ınce olan da tüp ama o da kıvrım kıvrım nedense :44: aslında tıkalı olmasını sorun etmedım ben cok,ama aşılama aşamasında yumurtanın acık tüpten tarafta oluşması lazım dı mı :44: yoksa nasıl spermlerı gonderıcek tıkalı yanda oluşursa :KK43:
sizlerde ben yokken ne kaynatmışsınız yahuuuu maşşallah size oku oku bitmedi.GELELİM BANA YARIN keseyi görmeye gidecez ayyy YARABBİM İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLARLA DÖNERİM.hep şöyle dua ediyorum en umutsuz dönemimde bebİşimi gönderdin YARABBİM ne olur bana sağlıkla kucağımada almayı nasip eyle diyorum.öyle korkuyorummmmmmmm ki sormayın.testi pozitif gördükten sonra beklemek çok zormuş kızlarrrrrr.inşşallah hepiniz bunları tez zamanda yaşayacaksınız.
benim son 2 gündür başladı gibi belirtiler midem çalkalanıyor filannnnn.ayy hala hamileyim diyemiyorummm inşallah yarından sonra hamileyim diyecem
ay ne kadar guzel ve heyecanlı, saglıkla kucagına al ınş. canım.
iyimiş crimson ..hareketlik bereketliktir.. insan çok boş olunca depresyona giriyor şekil A(ben:KK1:)

123m canım crimsonun rahmi sağa deviyeli solda durmuyor yani ama bu durum engel değil hamileliğine.. ve bir tüpü tıkanık görünüyor.. senin ayırt edememenin sebebi rahmi küçük görünüyor anatomik olarak yumurtalığı küçük.. ben rahim filmi çektirmedim ama benimde rahmim sağa deviyeli ultrasondan doktor anlamıştı bunu.. hamileliğie bir sorun teşkil etmez dem,işti.. vaktim olursa inşallah çizerim .. başımı kaşıacak zamanım olmuyor bu aralar..
arkadasımla konuştum onunda rahmı sola devıyelımış.ama sımdı 3 haftalık bı kızı var :KK16: sorun olmuyormuş yanı.
Kızlar pko lu olupta bursada önerebilceğiniz doktor var mı??
ben Bursanın bır ılçesındeyım, Anadolu hastanesınede Zeynep hanım vardı o teşhısı koymuştu daha evlenmeden once, sorunlar yasayınca tekrar ona gıtmek ıstedım ama bulamadım :KK43: doruk hastanesıne gıttık, Ama pko.dan anlayan doktora denk gelmedım. Bır de Bursa cok kalabalık oluyor, sıkıntı yaratıyor dıye ben Balıkesırde bır dr.buldum ona gıdıyorum artık.

kızlar bişey sorucam şimdi fsh lh dan düşükse pko hastasımı oluyor
benim fsh 8
lh 13.82

canım ıstanbulun neresınde oturuosun bende ıstanbuldayım ıstersen benım doktoru onerebılırım muayenesı 120 tl klomen tek basına kullanılmaz kı zaten bızım yumurtalar cok gelısıp catlamadıgı ıcın catlatma ıgnesını olman lazımdı olmaman halınde dedıgın gıbı kist olusur ..sıkma canını hersey duzelir zamanı vardır elbet beklıcez hepbırlıke umudunu kaybetme . bende klomen ıse yaramadı 2 kere kullandım 2 kereden fazla kullanmak ust uste vucuda zararlıymıs doktorum vermedı dahada suan rahım fılmı cektırcem 1 ay sonra ondan sonra gunluk ıgnelere gecıcez oda olmassa asılama ve tup bebek cızelgemız bole doktorum cok ama cok ıyı her konuda arıyorum hıc sıkıntı yok yaşın kaç buarada

''Eyüp'' te oturuyorum canım 26 yaşındayım.. bana özel mesaj atarmısın canım doktorunun adını ve yerini canım teşekkür ederim cvbların içinde,, bugün kendimi hiç ama hiç iyi hissetmiyorum =(( az öncede tuvalete girdiğimde akıntımın içinde incecik kıl gibi kan geldi çok şaşırdım sonra bi daha kontrol ettim pembemsi bi akıntı geldi ama çok az :26: adet tarihimde 24 nisan daha çoook var yani :26::26: ....... neden hemen iğnelere geçiyosunki tatlım 2 kere daha klomen deneme hakkın var!! bu arada benimde eşimde sayı ve hareket sorunu var canım

2 gündür kayınvalidemdeydim kızlar nasılsınız,öylesine vakit geçirmek için gittim ama insanın kendi yatağı gibisi yok:KK16:
iyi çıkmış değerlerin busmai çok şükür.. benim de değerlerim yaklaşık böyle.. :KK9: ama ben hamiş değilim.. busmai isim düşünüyor musun ne koyacaksınız bebişin ismini ?

.
Kerem ismi aklımıza yatıyor canım ,ama henüz kesin karar vermedik
dün 3 aylık doğum yapmış bir arkadaşa gittik. kız ikide bir süt vermeye uyutmaya kalkıyor oturamadı bizle "çocuğu olan için artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak" dedi rahat rahat duş almayı bile özlüyormuş,bebeği bırakıp duş alamıyor tabi eşinin gelmesini iple çekiyormuş

Mrb crimson bende doruk a gittim önce ama mennun kalmadım şimdi aynur şendemir e gidiyorum teşhisi o koydu.

benim fsh 8
lh 13.82

mrb şaşkın anne benimde fsh:6,22 lh:13,66 ben pko luyum ama ultrasonlada baktır baktırmadıysan eğer benim tahlilden sonra ultrasonla baktı orda net bir şekilde görülüyor.

mrb şaşkın anne benimde fsh:6,22 lh:13,66 ben pko luyum ama ultrasonlada baktır baktırmadıysan eğer benim tahlilden sonra ultrasonla baktı orda net bir şekilde görülüyor.

şimdi gidicem doktora ama korkuyorum rahmimde de myom var ya dayanamıyorum artık çok üzülüyorum pko ne onuda tam bilmiyorum aslında bu tahlil sonucu 2 ay önce çıktı doktor nasıl devamında ultrasonla bakmadı anlamadım. benim adetlerim zaten düzensizleşmişti bu ay bebek olmamasına rağmen 40. günüm hala gelmedi. şimdi eğer pko luysam korunacakmıyım bebeğim olmaz dimi

şimdi gidicem doktora ama korkuyorum rahmimde de myom var ya dayanamıyorum artık çok üzülüyorum pko ne onuda tam bilmiyorum aslında bu tahlil sonucu 2 ay önce çıktı doktor nasıl devamında ultrasonla bakmadı anlamadım. Benim adetlerim zaten düzensizleşmişti bu ay bebek olmamasına rağmen 40. Günüm hala gelmedi. şimdi eğer pko luysam korunacakmıyım bebeğim olmaz dimi

canım birden fazla kist demek ufak ufak. Korkma canım bunu olmalısın ki çözümünü bulasın. Pkonun en belirgin özelliği adet düzensizliği, kıllanma vs. Ama çocuğum olmaz diye üzülme %90 ı gebe kalıyormuş doktorum öyle söyledi.

canım birden fazla kist demek ufak ufak. Korkma canım bunu olmalısın ki çözümünü bulasın. Pkonun en belirgin özelliği adet düzensizliği, kıllanma vs. Ama çocuğum olmaz diye üzülme %90 ı gebe kalıyormuş doktorum öyle söyledi.

canım bu arada yazmayı unutmuşum. Doktorum bana korunu demedi. Korunmayın dedi. şimdi üç ay deniycez eğer olmazsa diğer yöntemlere geçicez.

Arkadaşlar iyi akşamlar! Benim kafama takılan bir şeyler var da cevap verirseniz sevinirim. Ben her ay 1 hafta kadar erken adet oluyorum. ama bu ay gelmedi bir türlü,daha doğrusu en geç 17sinde olmam lazım, çünkü her ay muhakkak erken olurdum. neyse test yapmadım yapmak da istemiyorum ama şüpheleniyorum , karnımda seğirmeler, belimde kasılmalar filan oluyor ara ara. geçen ay doktor pko teşhisi koymuştu ve kan tahlilimde tiroid eksikliği çıkmıştı. kan tahlil sonucumu 2 doktora gösterdim, ikisi de değerlere bakınca ilk sordukları şey hamile misin oldu. hayır değilim dedim. onlar da sadece tiroidi değerlendirdi. ben şimdi şüphe içindeyim. hamilelik kandaki hangi değerlerden anlaşılabilir betahcg dışında?nedn 2 doktor da önce hamile misin diye sordu sizce?
canım bunun nedeni tiroid eksiliğinde ya da fazlalığında süt hormonu salgılanıyor . yani süt hormonu normal değerlerinden daha fazla görülür kanda bu durum normal bir bayan da hamile olduğunun belirtisidir.. şu an da sana hamile misisin diye sorduklarına göre prolaktin hormon değerinin yüksek çıkmasından kaynaklanıyor.. şu anda adetinin geç gelmesi hormanel olaraktır yani süt hormonun kanda yüksekse yumurtlama zor gerçekleşir ya da gerçekleşmez.. hamile değilsen sende ki durum budur..

benim fsh 8
lh 13.82
yüksek ihtimal pko hastasısın .. adet düzensizliği.. kıllanma... saç dökülmesi gibi belirtiler var mı ? eğer ki ultrasona da girip küçük kistçikler varsa pkolu old kesinleşir..

2 gündür kayınvalidemdeydim kızlar nasılsınız,öylesine vakit geçirmek için gittim ama insanın kendi yatağı gibisi yok:KK16:

Kerem ismi aklımıza yatıyor canım ,ama henüz kesin karar vermedik
dün 3 aylık doğum yapmış bir arkadaşa gittik. kız ikide bir süt vermeye uyutmaya kalkıyor oturamadı bizle "çocuğu olan için artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak" dedi rahat rahat duş almayı bile özlüyormuş,bebeği bırakıp duş alamıyor tabi eşinin gelmesini iple çekiyormuş

Kerem ismi çok güzel busmai benim de bebek isimlerim arasında yer alıyor.. :21: çok beğendim çok karizma bir isim.. arkadaşın çok doğru demiş hiç bir şey gerçekten eskisi gibi olmayacak.. mücadle vereceksin belki ama ilerisi çok güzel olacak.. emek vereceksin çünkü zaten insan bir şeye emek verirse o onda farklıdır.. Çok mutlu ol bebişinle busmai..:KK49:

Son düzenleme:
X