Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bu durum sürekli mi vardı sende yoksa yeni mi ortaya çıktı? pko nun kesin tedavisi yoktur sadeece kontrol altına alabilriz yani yediklerimize içtiklerimize her şeye dikkat etmemiz gerekecek.. bazı hanımlar şanslıdır kilolu ise kiloyu verir zayıf kalırsa pko ya yakalanma riski düşüktür.. bunun gibi kontol altında tutabilriz.. genetik olarak eğilimliyiz.. sürekli pko olarak yaşayanlarda var bunu kontrol altına alanlarda var.. meformin can yoldaşımız kaç mglık verdi doktorun sana ? ben 850mglık günde 2 kere alıyorum

sagol cevabın ıcın tuncss, guvenıyorum doktoruma, tecrubelı cok.Başhekım zaten hastanede de. korunun demedı o zaman çalışma yapabılırız:44:
anlatabılmışsın canım :) benım eşim de ıkı kez test oldu,bırıncısı devlet hastanesındeydı, onu begenmedı doktorum bızı de aynı sızın gıbı ozel bır labaratuara yonlerndırdı. Ona da bakarak hızlı hareketlının düşük oldugunu bu degerlerle aşılama yapabıleceğını soyledı. Ürolojıye gıdın ıstersenız dedı,işte ona da gıttık cmtesı gunu dr. tahlıl sonuclarını degerlendırecek.

canım bozma moralini bak senin tüplerin resmi 123m e çok benziyor inan belkide Rabbim hem onu sevindirip hemde senin gibilere umut olsun diye bu bebeği gönderdi.yani takma kafana Allah yeterki ol desin olur neden olmasın.
inşallah oyledır arkadasım, Zamanı var bılıyorum...

canım bu ay radyasyona maruz kalıyor yumurtalıkların onun için korunmasını öneriyor doktorlar.. yumurtaların için yani. gebelik meydana gelirse anormal durumlar olabilrimiş.
anladım canım, ama eger anormal durumlardan şüphelenseydı korunun demez mıydı? derdı bence. Sanırım sorun olmayacagını düşünüyor. Ya demıştır belkı naılsa bunda ılaçla bıle yumurta oluşturamıyoruz korunmasa da olur

bana agrı kesıcı bıle vermedı doktorum, baktım sızım cok kendım aldım ıkı gun agrı kesıcı.teşekur ederım cvp için.

bebişin 6 gr olmuş.. oy oy kıyamam.. büyüyor kereta.. hissetmeye başladın mı kalp atışlarını.. o 3 . aydan sonra mı oluyordu hatırlayamadım şimdi
Evet tezesi 3. aydan sonra hissediliyor ogünleri sabısızlıkla bekliyorum her geçen gün büyüyor aklım hep onda bende bu hamilelik takvmini okuyup bbeğimin nasıl old. anlamaya çalışmak hoşuma gidiyor.
evet canım yiyiyorum onlar iyi olsunda dediğin gibi senin kilon süper gitmiş ay sonunda doktora gidicem her gün takvime bakıyorum bu arada harektlerini hissetmeye başladınmı?

bir görünüp bir kayboldun
burdayım canım geçmişi okuyordum

canım mizahına hayran kaldım.. bencillik etme kendine yumurtalıkların olduğu sürece ümitler eksilmez.. bicim de korunmuştu o dönemde çok konuşulmuştu korunup korunmamak ondan aklımda kalmıştı canım..

o takvimin bir takipçisi de benim canım.. çok meraklı bi kızım anlatamam.. eskiden dersler dikkatimi çekerdi şimdi sağlık ilgilimi çekiyor.. sen nasılsın çalışmak yoruyor mu seni?

evet canım bencede kesinlikle işini severek yaptığından kaynaklanıyor ,inşallah hamile kaldığında doğumunuda yaptırır .
spermle ilgili verdiği bilgiye göre daha iyi anladım canım şimdi.nasıl oluyor değilmi 150 milyon sperm den ne kadar az sayıda hareketli , canlı sperm çıkıyor düşünsene hepsi aktif olsa süper olurdu ama sorunu olanların kesinlikle keçiboynuzu ve havuç suyu tüketmeleri çok iyi geliyor.bu arada sen nasılsın belirtiler nasıl

anlıyorum canım :44: zaten suan bırlıkte olacak gücüm de yok hastayım, bugun rapor aldım, okula gıtmedım. Yarın da yurtta nobetcıyım.Haftasonu da mısafırlerımız gelcek, eşim de alerjı oluyor kac gundur kabarık cildi vücudu, onun da aklına gelmez bu ayı sakin gecırıcez anlaşılan

o takvimin bir takipçisi de benim canım.. çok meraklı bi kızım anlatamam.. eskiden dersler dikkatimi çekerdi şimdi sağlık ilgilimi çekiyor.. sen nasılsın çalışmak yoruyor mu seni?
ne güzel canım bilgileniyorsun işte meraklı ve okumayı sevdiğin belli her konuda bilgi sahibi olmak çok güzel.bazen biçimle sana bayılıyorum . bende çok kitap okumayı severim ama bilgisayardan uzun yazıları okumayı hiç sevmem.yarıda bırakır çıkarım ama okurken kitap okurum. çalışmak yormuyor canım seviyorum çalışmayı ,çalışamsam kafayı yerdim herhalde birde tititzim dir .temizlik manyağı olurdum herhalde evde .sadece eve gidip yemek iş filan yoruyor, yani anlıycağan evde daha çok yoruluyorum.eşim yardım etmeye çalışıyor ama onunda öyle aşırı boş zamanı yok, onu bekyene kadar ben yapıp bitiriyorum

Kızlar sperm değerleri konuşulmuş sanırım, bizde spermlerde de problem olduğundan bu konuda deneyimli sayılırım :) :) bilmeyen arkadaşlara söliiim ben başarısız bir aşılama deneyimi olan pkolulardanım. Tüp bebek tedavisindeyiz 14 dondurulmuş ebriyom var,bu ay transferim olacak nasipse :) neyse şimdi sperm değerleri şöyle arkadaşlar.ileri hızlı ve hızlı hareket toplamı en az %50 olmalı, sayı en az 30 mil/ml olmalı ve morfoloji yani yapısı krugere göre en az %14. bizim ileri hızlı ve hızlı sperm oranımız %18 idi, sayımı 15 milyondu ve morfoloji %2 idi, eşimde varikosel var bir de bu nedenle önce aşılama sonra da tüp bebek tedavisine geçtik, malum bende de pko var. üstüne bir de endo çıktı (çikolata kisti) vs vs.... işte böyle yaklaşık 1.5 yıldır bu işlerin içindeyim kızlar, aşılama ve tüp bebek ile ilgili soru sormak isterseniz her zaman yardımcı olurum

baya yoğunmuş gerçekten hayatın.. misafir ağırlamak çok yoruyor insanı fazla da yorma kendini..

bende bilgisayarı görmekten bıktım ama şimdi daha bilinçliyim okull zamanı boş işlerle uğraşırdım interneti keşfederken.. şimdi de bu topiğe takılıp kaldım.. eskiden faceye takılırdım onu da kapadım ... öyle öğrencilerin sınavlarını oku derken benim de gözlerimde derman kalmıyor... konu pko olunca oooo okumadığım makale kalmadı.. yabancı sitelerede takıldım bir ara..

ooo bir Ankaralı daha buldum
o hastanede kuzenim doğum yapmıştı çok da memnundu.. gebelik takibini de orda yaptırmıştı.. ben de belki devlete gitmem gerekirse orayı tercih edebilirim.. bilmiyorum gelecek bana ne getirecek.. ama eşimde ben de doktorumu çok seviyoruz ve güveniyoruz. devlet hastanelerinde git gel yapıp günlerce oralarda sürüneceğimize 3yüz 5yüz fazla verir iyi muamele görürüz dedik.. ama bu süreç eğer uzun sürecekse o kadarını kaldıramayız..
gittiğim klinik yenimahallede. hmm çok da bilmiyorum Ankarayı ama ivedik caddesi orası sanırım, yenimahalle metro durağı civarında. ana cadde üzerinde zaten.. sitelerinde adres var. benim doktorum Sema Yıldırım. benim doktor harici 3-4 doktor daha var ama diğerleri hakkında hiçbirşey söylemem.. bu doktor işi göreceli bişey zaten.. ama en azından bir kez gidip görüşebilirsin.. sonuçta muayene ücreti 20 tl.. sormak istediğin bişey olursa he daim cevaplarım..

alıntı yapmıştım ama gelmemiş.. smileylerine bayıldım .. bugün 3.gün sesi çıkmıyor artistin .. hıhh ben de aramayacağıım haklı sanıyor kendini

şafak 13 tuncss

aaaaa duymuyorum seni duymuyorum
şafak mafak yok
bol bol heyecan var.. ne olacaksa olsun modundayım bi an önce.. işin en zor kısmı burası.. beklemek..!!! Allah'ım kimseleri bekletme..

sagol cevabın ıcın tuncss, guvenıyorum doktoruma, tecrubelı cok.Başhekım zaten hastanede de. korunun demedı o zaman çalışma yapabılırız:44:

vakit imkan istek aşk şevk varsa bol bol çalışın

inşallah bir gün hamile kalabilirsem başka bir doktorda da hamile kalsam kesinlikle gideceğim tek doktor Sema hanım olur.. bir arkadaşım onunla doğum yaptı ve öyle memnun ki.. sezeryan yapacağım deyip durmuştu ama son dakika da doktorun gazı ile normal doğuruverdi.. o bile inanamıyor nasıl doğurduğuna
bu işte motivasyon çok önemli ve bunu da doktorum çok şükür sağlıyor..
belirti sormuşsun.. canım dur daha eğer yumurtacık döllendi ise daha yoldadır herhalde ya da rahime tutunma aşamalarında..
progestan kullanıyorum, sabah1 akşam 2 tane.. midemi bulandırıyor o hap hiç sevmiyorum ama içiyorum mecburen.. bi de sürekli uyutuyor.. belirtilere takılmayacağım.. kendime söz verdim dinlemek yok her ağrıyı sancıyı yorumlamak, göğüslere bakıp bakıp rengi mi değişmiş ayy acıyo mu ki demek yok.. bu arada sanırım çatlatma iğnesinin etkisi ile dün göğüslerim iyice dolgunlaşıp ağrılı bir hal aldı.. bu benim en büyük adet belirtimdir aynı zamanda.. göğüslerim dolgunlaşıp dokununca acı verir.. bu belirti adetime yakın yok olursa belki umutlanabilirim.. ama onun haricinde hiçbir şeyi düşünmeyeceğim inşallah Allah'ım bu konuda bana yardımcı olur da ben bu bekleme sürecini rahat atlatırım..

merhabalar.. bir yanlış bilgi olmuş düzeltmek istedim...
morfoloji dünya sağlık örgütü kriterlerinde %5 ila %14 normal kabul ediliyor, %5den aşağısı aşılama tüp bebek önerilir diyor. %14den yukarısı da iyi kabul ediliyor.
bizim morfoloji %9 çıkmıştı ben çok üzülmüştüm o dönemde yaptığım araştırmalarda bunu da öğrenmiştim..

baya yoğunmuş gerçekten hayatın.. misafir ağırlamak çok yoruyor insanı fazla da yorma kendini..
sagol canım, kardesım hep ne kadar meşgul bırısın,size de gelenın haddı hesabı yok der
misafir berekettır 9 nasıple gelır bırını alı gıder 8ını bırakırmış. Yoksa 10 taneyle mı gelıyordu :44: her neyse

vakit imkan istek aşk şevk varsa bol bol çalışın

merhabalar.. bir yanlış bilgi olmuş düzeltmek istedim...
morfoloji dünya sağlık örgütü kriterlerinde %5 ila %14 normal kabul ediliyor, %5den aşağısı aşılama tüp bebek önerilir diyor. %14den yukarısı da iyi kabul ediliyor.
bizim morfoloji %9 çıkmıştı ben çok üzülmüştüm o dönemde yaptığım araştırmalarda bunu da öğrenmiştim.. [/QUOTE]

morfolojı bende yok - çizgi var sadece alalalala bıde ozelde yaptırıoz offff Eki Görüntüle 388776

canım selam ben yazmıstım spermlerle alakalı cuma gunu tekrarlıcaz ozaman yazıyımda degerlerı yorum yazarsın bi teste toplamı %50 bı teste % 25 cıktı bızım o yuzden testı bıdaha yenılıcez bunun yanında sperm sayısıda bı teste cok dusuk 7.800.000 bi teste 150.000.000 cıktı hangısıne ınanancagımızı sasırdık .......morfolojı dedıgın altta yazıo normal yapılı baş anomalısı booyun anamolısı kuyruk anamalısı,anormal. bende bunlar yazıo normal yapılı oranı 30 olması gerektıgını soledı doktor bize .benım esımede varıkosal dedıler ama amelıyat onermedı 2 ayrı doktor .. allahımm senınde yardımcın olsun ınsallah tez vakıtte alırsın bebişini kucagına canım cok uzuldum rabbım ol dedıkten sonra oluyor inşallah hepımızın olucakkkkkEki Görüntüle 388780

morfolojı bende yok - çizgi var sadece alalalala bıde ozelde yaptırıoz offff Eki Görüntüle 388776 [/QUOTE]

canım krugere göre incelenmiştir muhtemelen spermler..
o anomalilerin üstünde oluyor morfoloji genelde.. neden yok ki sende.. yeni testin sonuçlarını bize muhakkak yaz bakalım..

tşk ederim evet adetlerim çok düzensiz ben en iyisi metformin ada çayı ve soğan kürü kullanayım 3 ay boyunca inşallah faydasını görürüm kafamdan atabilsem ne ala ama atamıyorumki sanki hiç hamile kalamicam gibi hissediyorum

morfolojı bende yok - çizgi var sadece alalalala bıde ozelde yaptırıoz offff Eki Görüntüle 388776

canım krugere göre incelenmiştir muhtemelen spermler..
o anomalilerin üstünde oluyor morfoloji genelde.. neden yok ki sende.. yeni testin sonuçlarını bize muhakkak yaz bakalım..[/QUOTE]

valla canım anlamadım nıe yokkı acaba morfolojı (kruger strict criteria ) yazıo bende altndada normal 16 yazıo anormal 84 yazıo okadar neyse cuma gununu yazarımda bakarsın canım tşk ederımm Eki Görüntüle 388790

nie kalamayacaksın canım napalımm her kadın anne olmak ıster ben esıme soluyorum ya hamıle hıc kalamazsam ne olucak dıye olsun dıyor napalım allahımızın taktırı dıyor benımde cok duzensız canım hatta 1 gun oluyorum ben dusunsene ne kadar stres sıkıntı yapıyor bana 1.ci gunumde bıtıyorum bıde kıst oldugunu dusun doktorum benı oyle tesellı edıyor 1 gun de olsan adett sayılıomus kıst olsa dahamı ıyı dedı 1 gun oluosun ve atamazsan ne olucak dıyor beterın beterı var strest yapma dıyemıyorum tabıykı bende cok yapıyorum ama olucak ınanmak lazım kendımızı oyle sartlandırmamız lazım olucak baska yolu yok ...öyle yada böleee bizlerde hepımız anne olucaz .....Eki Görüntüle 388798

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…