Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

napıyım valla canım yaaa ozen gostermesem kocamın cenesı durmaz cok severim süslenmeyı zaten kucuklugumden beri Eki Görüntüle 388089 düşün kızım olsa onu ne kokoş gıydırırım ayyy ne güzel offfffffffffff

3 yöntemi var canım. akıntı yoluyla, ateş ölçme ile, bi de tükürük testiyle.. ben akıntı ile anlıyorum.. yani adetinin 12. günündn sonra tuvalette akıntılarını takip et.. 5-6cm kadar belirgin yumurta akı kıvamında şeffaf bir akıntı geldiyse yumurtan çatladı ya da çatlamak üzere olduğunu gösterir. ve bu günden sonra 14-15 gün sonra mutlaka adetin gelir bu araya lutel faz denir..sabittir..biz de sorun yumurtanın çatlayamamsı

ben trabzon da görev yapıyorum canım sen nerdesin? glucophage asıl adıyla metformin hcl dir canım.. adları değişiklik gösterir.. sadece ben değil topiğin hepsi aynı derten muzdarip ve yüzde doksanımız metformin kullnıyoruz.. hiç bırakma metformini en az 3 ay kullan.. 3. aydan sonra yumurtlama geri gelebiliyor ve düzenli adet görmeye başlıyorsun. sonra da tabi ki kaliteli yumurtaların gelişiyor devamında da hamile kalabilrisin anatomik bir sorunun yoksa..sana bir kaç sorum var . kilo problemin var mı? aile de şeker hastalığı var mı ?

2 ay içinde bi anda 8 kilo aldım canım. Şeker hastalığı şuan itibariyle kimsede yok. Ben 2 yıllık evliiym baya bi vajinismusla uğraştık şimdide bununla uğraşıyorum galiba pko da adetler olmuyor ama benim adetlerim 23 -24-25 günde bir oluyor. bazen ayın hem başında hemde sonunda oluyorum. mart ın 20 sinde gittim doktora tahlil yaptı ve muayene etti. Folik asit ve glucophage yi verdi canım.

anladımm.demek o akıntı yumurta çatlaması bende bu nasıl bir akıntı derdim hep çok saol

canım bizimki de kalabalık ama doktorcuğum sıkışık sıkışık randevu yazmıyor.. yani öyle 5 dakkaya bir hasta yok, sanırım 20şer dakika aralıklarla alıyor randevuları.. ehh bu da yetiyor zaten.. çünki kimi hastanın işi hemen bitiveriyor kimi de ben gibi psikolojik desteğe de ihtiyaç duyuyor onlara da en az yarım saat kadın her fırsatta bu işi severek ve isteyerek yaptığını söylüyor bence bunun etkisi büyük..
sperm testlerinde a- b - c - d grupları var. progresif ileri hızlı, progresif yerinde hareket, hareketsiz filan diye seçenekler var şimdi hatırlayamadım ama bu a,b,c,d gruplarından a ve b'nin toplamı %50 civarında olmalı.. benim eşimde %40tı bu değer ve doktor ona bile iyi demişti.. çünki bizler gibi artık erkeklerde de sıkıntılar çok artmış.. sperm sayısı da 30 milyon ile 120 milyon arası normal değerler sayılıyo.. 30 milyonun altı direk aşılamaya yönlendiriliyo hatta hareketlilik oranlarına göre de tüp bebek..

canım ya öyle de şimdi erkek arkadaşım gitmemi istemiyor sinir oldum başta destek oluyordu neden böyle değişti anlamadım.. biraz zaman geçsin ikna ederim
şafak 14 tuncss her gün sayarıım ben

aaaa karıştırma kendine sakın.. o ne derse desin bu senin için iyi bir referans olabilir.. kıskanıyordur şimdi gidiceksin elin memleketlerine ooo yakışıklık adamlar filan
klasik erkek işte ver gazı sonra iş ciddiye bindiği anda da su yap bunları sevgülüne gönderiyorum, bööö ona

Canım gözün aydın adet olmuşsunDüzene girer inşallah bundan sonra.Ben tiroit röntgeni çektirdim guatr varmı diye istediler temiz çıktı şükürAma tiroit prolaktin yüksek çıktı 1 hafta sonra kan vericem yeniden tsh ve diğerlerine bakılıcak endokrine gidiyorum bunlar için.Çocuk tedavisine geçeceğim zmanda kadın doğumcuya gideceğim.Bnde haberler böyle canım.Umarım sende iyisindir görüşmeyeli
Allah hayırlı etsin canım kızlarda pek bir nazlı tatlı olurlarAllah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Darısıda bizlere olsun inşallah
Doktorun yönünden şanslısın canım hadi inşallah güzel gelişmeler olurda o güzel haberi sendende bekliyoruz.Allah yardımcın olsun darısıda bizlere ve isteyen herkeze
Özlettin kendini canım negüzel hergeçen gün bebeğine kavuşmaya biraz daha yaklaşıyorsun.Allah sağlıkla kucağına almayı göstersinAminn canım inşallah bizde tadarız bu güzel duyguyu

Canım geçmiş olsun biraz kafanı topla bakalım olumsuz düşünme.Soğan suyunu ben yarıda bırakmıştım ama faydası olduğunu söylüyorlar.Hayıtı öneriyorlar birde ben onu kullandım belli müddet hayıtı tekrar kullanmayı düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun hepimizin.3 ay sonra inşallh güzel gelişmler olur senin için canım

canm benm akıntımda bi değişiklik yok zaten hamilelikle akıntım normalden fazlalaşmıştı yani kaşıntıyla akıntımda bi değişiklik yok.banada mantar diye krem verdi ama ilaç vermedi hamilelikte kullanılmaz mantar hapları.beyaz bişey dökülüyor derken akıntımı beyaz.

canm gözünaydın bi kız bebiş haberi senden geldi negüzel.herkesin oğluşu oluyo nerdeyse benmde oğluş.hepimizin hhayırlı sağlıklı evlatları olsun inşallah.senn doğumunda eylül ortaları felan olucak ozaman benmde 4,5 ay oldu.tetanoz aşısında niye kararsızsın canm ben yaptırcam yaptırmamayı hiç düşünmedim zaten.

canm aşılaman hayırlı olsun.Allah gönlüne göre versin canm hiç düşünüp stres yapma zamanı geldiyse gelecek bebişin.dualarımız senle ondan hiç şüphen olmasın tatlım.

bende çok özledim sizleri evet ne zor dimi benm ilk dönemlerde annem yanmdaydı ozaman rahat ettm baya.benm çok uykum olmuyodu hatta bazen çok dinç oluyodum okuldan gelip iş yapıyodum tabi sonra şaşırıyorum kendime.benm yemek yapmaktaki tek sorunum ne yapacağımı düşünmek yapma konusunda eşim çok yardımcı saolsun ben ne istediğimi bilip söylim yeterki ona.bulantı hissi oluyo canm bende hiç çıkarmadım.progestan ben hiç kullanmadım.ay maşallah canm ne zaman 3ay oldu gerçi zaman çabuk geçiyo hiç anlamıyosun hele 3.aydan sonra daha çabuk geçiyo çünkü 3.aydan sonra düşük korkun geçiyo artk biraz rahatlıyosun sonra su gibi geçiyo ama ilk 3ay tedirginlikten biraz zor geçiyo.ben 4ayda 2kilo almışım inşallah böyle gider sevindim ama sonra çok alırsam diye korkuyorum.canm hamur işine dikkat et ama çokta takma bebişlerimiz sağlıklı olsun yeterki dimi?tabi hareketsizliğin etkisi var olmazmı uykun oluyosa çok uykuda yapar cevizini bademini ye sen kilo alcam diye yememezlik yapma.

maşallah canm doğumun ne zaman Allah'ın izniyle büyümüşsünüz baya.isim düşündünmü oğluşuna bizim aklımızda hiç isim yok bakıyorum int.bişey beğenemedim.

canım bana pregonu yaptıktan sonra karnım 9 aylık hamile gibi oldu yürüyemedim dozajı iyi ayarlayamadı sanırım.aşılamayı bu ay deniyeceğim sonrada ankarada ii bir merkez arıyorum nereye gitmeliyim nereyi önerirsin bide senin yaş kac bu arada özür dilerim seni diğer bir pko ile karıştırdım hatamı anlayıncada yürekten bir dua ettim rabbim kabul eder inşallah bir müjde olursa kocaman kocaman yaz olurmu..........

yok yok çok da bilgili değilim.. ama bizim değerler için bir doktor işe yaramaz gidin tüp yaptırın demişti çok sinir olmuştum.. sonra kendi doktorum değerlerin iyi olduğu konusunda ikna etti beni.. bende netten araştırdım baya ve öyle abartılıp tüp bebeğe gidilecek kadar da kötü değilmiş..
az çok anlıyorum artık bu testten.. sonucu yazarsan aklımın bilgimin erdiğince yorumlamaya çalışırım canım..
bu arada doktorumun dediği birşeyi aktarayım ileri hareketlisi %1 bile olsa doğal hamilelik şansı olurmuş..

Doktorun yönünden şanslısın canım hadi inşallah güzel gelişmeler olurda o güzel haberi sendende bekliyoruz.Allah yardımcın olsun darısıda bizlere ve isteyen herkeze

sanırım şanslıyım inşallah iyi haber verebilirim artık çok istiyorum bunu ve çok hakediyoruz hepimiz.. Tez zamanda hepimizin göbişleri bebekle dolsun inşallah..

canm aşılaman hayırlı olsun.Allah gönlüne göre versin canm hiç düşünüp stres yapma zamanı geldiyse gelecek bebişin.dualarımız senle ondan hiç şüphen olmasın tatlım.

saol canımcım.. iyisiniz anladığım kadarı ile oğluşun ve sen.. kilo almaları dert etmeyin yahu.. nasılsa bebiş geldikten sonra peşinde koşmaktan zayıflarsınız
bu arada isim konusunda kararsızlık yaşamamak adına biz şimdiden belirledik bazı isimleri ve iş o kısma gelince içlerinden seçeceğiz.. ama erkek olursa kesin ve kesin Onur olacak adı.. Allah'ım sağlıkla nasip etsin inşallah bizlere de tez zamanda..
öpüyorum çok çok

yan etkisi filan mı acaba? okudun mu içeriğini hiç?
benim gonal f 'in prospektüsünde yazıyordu kilo değişimi ve gerçekten de kiloda değişiklik oldu ama başka bişey olmadı.. peki sen bu durumu doktoruna söyledin mi yani bu şişliği? madem öyle şişmeye başladın keşke iğneleri kesse idi.. bu arada sen 1 kez mi iğne oldun anlayamadım ben şimdi? pregon da doz doz her gün vurulan iğne değil mi?
valla arkadaşım ben öyle klinik yer mer öneremem.. bende çok bilmiyorum buraları.. ama netten iyi bir araştırma yap gelmeden önce bence.. hrs hastanesi var prof. Tarık Aksu var orda onun başarılı olduğunu söylüyor benim doktorum hep ve tüp bebek olacak olursa takibimi şimdiki doktor yapacak ama yumurta toplama ve transfer işlemlerini Tarık bey yapıyormuş.. birlikte çalışıyorlar yani bir nevi.. onun haricinde birde Akay hastanesinde Tolga Ecemiş var onun da kendi muayenehanesi var direk infertil çiftlerle ilgileniyo özellikle.. bi araştırırsın işte.. hangisi uygun gelirse size.. ekonomi de çok önemli hele bir de git gel yapacaksanız daha da önemli.. Allah'ım inşallah gerek kalmadan göbişini doldurur..
ben 28 yaşındayım eşim 33 yaşında.. 2 yılı geçkin süredir korunmuyoruz ve 14 aydır da tedavi sürecindeyiz.. Allah'ım dualarımızı kabul etsin inşallah..

canım yaşın kaç senin bide herkez keci boynuzu diyor nasıl yapılıyor ne olur banada öğretin yeni üye olunca bir şeyden haberim yoook,bende pko ama prolaktin yüksek deyil.tüylenme var..

Canım benim yaşım 27 prolaktin yüksekliğini bende yaşamadım. Ama bende kilo ve tüylenme hat safhada diyebilirim. İlk aşılamamda bende Tuncs gibi gonal-f iğne kullandım.. Eşimde sorun yok hiç pekmez felan içmedi bugüne kadar. İlk gebeliğim kayıpla sonuçlanınca doktor bana kilo vermeden gelme dedi. Bende hırsla 30 kilo verdim o dönem sonra klomenle 2. aşılamamı yaptırdım o da tuttu. Belki acele etmesem doğalda bile olabilirdi. Pkoda vücut ağırlının büyük önemi var yumurtlama açısından. Fazlan varsa vermeye çalış..

Canım bende ankarada yaşıyorum her iki aşılamamıda Ank. Ünv. tıp fakültesi cebeci hast. yaptırmıştım. Poliklinik hastasıydım nasip olunca asistan doktorda olsa oluyor. Allah ol desin yeterki. Şimdi yavaş yavaş kardeş düşünüyorum,eğer kendiliğinden olmazsa yine bi aşılama yolu görünür bana.Artık kızımla polikliniklerde beklemek çok zor olacak senin bu bahsettiğin klinik nerde canım biraz bilgi verebilirmisin?

Aynen öyle oldu canım abileri bana prensesimizi yolladı. Ama keşke hep birlikte olsaydık. Eğer sağlıklı zamanında doğsalardı iki oğlum bir kızım olcaktı.Hayırlısı ama kızım nedense erkek çocuklarını nasıl seviyor - abii - abii diye peşinde nerde bir çocuk görse..Bu tarifi çok zor bi durum. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. En güzeli belirti aramamak zaten canım rahat bırak bedeninide kafanıda boşver gitsin :)

bebişin 6 gr olmuş.. oy oy kıyamam.. büyüyor kereta.. hissetmeye başladın mı kalp atışlarını.. o 3 . aydan sonra mı oluyordu hatırlayamadım şimdi

Lütfen bu konudaki tecrübeme dayanarak yorum yapmak istiyorum nacizane yeşilcim gerçi eminimki sen araştırmacı yönünle bu konuya göz atmışsındır nette ama olsun
Henüz 10. haftada bebek hareketleri hissedilmiyor.. Bazı anne adayları 12. haftadan sonra seğrime şeklinde kıpırdadıklarını söylermiş. Ben 4 aydan önce hissetmemiştim her iki gebeliğimde de. Doktora o haftalarda bu konuyu sorunca gülerek bağırsak hareketi deyip geçiyordu..

Canım bize doktorumuz korunun demedi, sadece 2 gün sanırım antibiyotik kullanmıştım. hatta rahim filmi çekildiği ay hamile kalma oranı artıyormuş diye bi de biz çalışmalara devam etmiştik :) Eskidenmiş o korunmalar. Sanırım eskiden daha çok radyasyona maruz kalınıyomuş filmi çekerken ama şimdi teknoloji ilerledi, daha az radyasyonla daha kaliteli filmler çekiliyor. Bence sen doktorun ne diyosa öle yap canım.

kan değerlerin var mı canım bu topikte papatya_ozmen de aynı sorunla karşı karşıyaydı.. o da erken adet görüyordu yani onda da yumurta tam gelişemiyormuş.. glukoz değerin kaç ? aldığın kilolar vücut dengeni daha da bozmuş onları hemen vermeye bak canım durdkça gitmesii zor oluyor. glucophage kilo vermene yardımcı bir ilaç.. ilacını düzenli almaya gayret et..

anladımm.demek o akıntı yumurta çatlaması bende bu nasıl bir akıntı derdim hep çok saol
evet bende ergenliğimde hatırlıyorum sonra pko olalı unutmuştum canım..:2: hatta korkardım ne diye..

düşüncen çok güzel bahar .. iyi iyi bak her yönden araştırıyorsun değerlerini..gayet emin adımlarla gidiyorsun.. ilkin sağlığına kavuş sonrasında jinekolğa bile gerek kalmayabilir.. bak ne güzel kilo veriyorsun devam et canım.. bakalıım inşallah ben de düzenli adet görmeye başlarım.. beni sorarsan biraz sevgilimle aramı bozdum.. artist he meb ile yurt dışına gideyim mi dediğimde destek oldu git et şimdi iş ciddiye bindi giecek gibiyim hatta yok gitme falan ciddi tartıştık bugün 3. gün hala ses yok bende ses vermeyeceğim..
diloş ne demek canım tabiki yap .. hatta gebeliliğin dönemleriyle ilgili hiç fikrim yok desem yeridir.. sizlerden öğreniyorum.. ben pko adına çok araştırma yaptım uzmanlarla görüştüm.. şimdilik bekarım ama evlenince emin ol bebişlerinde gün gün ne yaptığını öğrenirim ...:

alıntı yapmıştım ama gelmemiş.. smileylerine bayıldım .. bugün 3.gün sesi çıkmıyor artistin .. hıhh ben de aramayacağıım haklı sanıyor kendini

şafak 13 tuncss

Yeşilcim yardımların için çok saol sana kan değerlerimi yazayım;

tsh: 3.080
lh :13.66
fsh:6.22
prolaktin:20.02 // 424.42
e2 : 59.76 //219.32

adetimin 3. Günü yaptırdık canım bunları.

Yeşilcim yardımların için çok saol sana kan değerlerimi yazayım;

tsh: 3.080
lh :13.66
fsh:6.22
prolaktin:20.02 // 424.42
e2 : 59.76 //219.32

adetimin 3. Günü yaptırdık canım bunları.
evet canım lh değerin oldukça yüksek çıkmış.. diğer değerlerin normal hormon testin de glukoz , FT4, FT3 gibi değerlerine de bakılmış mı ? lh ın yüksek olduğu için adetin düzenli değil.. yani bu durum bizde geç adet görmeye sen de erken adet görmeye neden oluyor .. tiroid (tsh) hormonun iyi ft3 ft4 de olsa daha iyi anlardık. yani tiriodinle ilgili bir sorunun gözükmüyor.. şu an aklıma takılan glukoz değerin nasıl acaba.. doktor metformin vermiş sana o zman sende de insülin direnci var diye düşünüyorum.. seda şu da bir gerçek yumurtalıklarının işlevinin bozluması erken ya da geç adet görme ile baş göösteriyor bu durumlar insülin direncinden kaynaklanıyor.. kilolu isen kilo vermeye zayıf isen de şekerden uzak durmaya çalışacaksın.. ani kilo alımları da insülin direnini artıran en önemli etkendir .. metformini bırakma en az 3 .aydan sonra etkisini görmeye başlarsın..

Yeşilcim doktorumda bahsetti insilün diresncimden şimdi kilo vermeye çalışıyorum işte yürüyüş falan yapmaya başladım ama havalar kötüleşti biraz ara verdim.yediklerimi dikkat ediyorum. Ama ne kadar zamanda bu sorunu aşıcam diye düşün düşün düşünüyorum....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…