Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

aman işte ne biliyim buna da şükür tabi...
olmasam daha kötü olur Allaha bin şükür en azından yumurta oluo gerisi de gelir inşallah
adet ben de feci etki yapıo galba hele de bebek olmadıkça:KK43:

ben de izledim o haberi ama ne kanala baktım ne hastane ismine.
sanırım hastanenin ismini söylemediler.
eğer öğrenemk istersen kanalı arayıp sorabilirsin belki canım
inşallah iğneye falan gerek kalmaz canım hiç birimiz için

foxdaydı haber baktım ama netten bulamadım .. bencede canım sukret sonucta adet oluosun ben mesela adet oluyorum ama 1 gun suruyor 2 ci gune bıtıyor ve okadar agrıyı cektıgımde cabası ... inşallah gelıcek bebeklerımız hepımızın hepımız o duyguyu yasıycaz eminim ben bunaaa ..

kızlar canım çok sıkkın anlatamam çok da gerginim... adet olmayalı 2 ayı bulacak.. bu ay bende ters giden bir şeyler var.. yumurtanın çatladığını da ggördüm 14 gün de geçti hala adet olamadım.. bugün tahmini günümden de 4 gün oldu geçeli.. yarın söktürcüye başlayacağım.. uçak seyahatı falan yaptım acaba bu mu etkiledi beni kızlar ... Allah ım yardım et bizlere...

böyle bir sorunum olduğu içinde gttiğim hiç bi yerden zevk alamadım

geçmişi okuyacak kadar zamanım olmuyor kızlar sizleri çok özlüyorum .. unutuyorum sanmayın...

canımm ucak seyahatinde oluyor ole bende gecen sene ole olmustum gecıkebılır tabiyki ..gıttıgın yerlerın tadını cıkar canım moralını bozmaaaa sıkıntı yaparsan daha cok etkılenır Eki Görüntüle 385821

bugun televızyonda bir haber ızledım sabah .gebelık ıgnesi çıkmışş yaşları oldukca vardı senelerdır bebeklerı olmuomuşş yapmadıkları kalmamıs aşılama tüp bebek olmamıs ama bu ıgneyı olduktan sonra kadın hamıle kalmıs ..ama hastane ısmını alamadım yetısemedım nettende baktım bulamadım belkı bır umut olurdu bizlerede

bu arada nisandan cok umutluydum olmadı ya mayısda evlılık yıldonumumuz ıstermısınız bana en buyuk hedıye hamıle kalmam olsun off ayy hayalii bile cok güzellllllll.. ama nerdeeee bu ay gıtmıomm doktora falan oluruna bıraktım bakalım....

inşallah canımmm
kızlar canım çok sıkkın anlatamam çok da gerginim... adet olmayalı 2 ayı bulacak.. bu ay bende ters giden bir şeyler var.. yumurtanın çatladığını da ggördüm 14 gün de geçti hala adet olamadım.. bugün tahmini günümden de 4 gün oldu geçeli.. yarın söktürcüye başlayacağım.. uçak seyahatı falan yaptım acaba bu mu etkiledi beni kızlar ... Allah ım yardım et bizlere...

geçmişi okuyacak kadar zamanım olmuyor kızlar sizleri çok özlüyorum .. unutuyorum sanmayın...

canım benim kıyamam sanaa.ya sen soğan yaptınmı hiç bak bekarsın yap bencee

yeşil nasıl anladın yumurtanın catladığını
gelen akıntıdan tespit etmiştim canım.. tuvalette 5-6 cm boyunca uzayan yumurta akı kıvamında dolgun birbirinden ayrılmayan bir akıntıydı.. bu yumurtanın çatladığının belirtisidir.. bu belrtiden 14 gün sonra adet olunması gerekir.. bende ters giden bir şeyler var canım.. hayırdır inşallah.. çok stresliyim bu günlerde bi proje ile uğraşaıyorum durmadan.. topiğe uzun zamandır uğrayamıyorum .. daha öncelerinde hatırlayamadım seni hoşgeldin aramıza.. :KK16:
canım benim kıyamam sanaa.ya sen soğan yaptınmı hiç bak bekarsın yap bencee
oyyy 123m.. sağolasın canım ya deneyeceğim artık.. metforminle beraber yapmayayım diyordum ama yapacağım artık.. sende durumlar ne haber ? nasılsın?

canımm ucak seyahatinde oluyor ole bende gecen sene ole olmustum gecıkebılır tabiyki ..gıttıgın yerlerın tadını cıkar canım moralını bozmaaaa sıkıntı yaparsan daha cok etkılenır Eki Görüntüle 385821

farkındayım canım ama elimden pek bi şey gelmiyor.. sen nasılsın ?

alıntı yapmayı öğrenmişsin artık :KK9:

Son düzenleme:

canım bazen olur bunlar ,normal insanlarda bile. hava değişimi, mevsim değişimi, stres bunlar etkiliyor, bilinen birşey. canını sıkma

canım en azından bekledıgın gun oluosun yada erken oluosun ben bazen hıc olamıyorum aslında ümitlenmek cok kotu bir duygu cıkmadıgını ogrenınce dahada cok uzuluyorsun mesela benım bu ay ole oldu nısandan cok umutluydum sogan kuru ıctıgın zaman azına naneli şeker al canım bişey olmuo arkadasım öle yapıodu kokmuodu bana :))
++

evet haklısın hiç olmAsa adet görüyosun ben hiçç göremiyorum ilaç almadan buda bi dert hep belirti arıyorum hani gecikince hamileyim diyemiyorum

metformindeki 2.ayımda yine adet oldum dün gece... 30. gün geldi adetim.
Oysa ki bu ilaçla hamile kalırım diye umutluydum bu ay...
Yalnız çok ağrım var nedense,, hiç böyle olmuyordu...

Yumurtlama günlerininde hesabını tutturamıyorum ben galiba.. Birde ilşkiden sonra hersey akıp gidiyor sanki..

Bitkisel tedavi hiç denemedim. İncir kürü nasıl oluyor? kaynatıp suyu mu içiliyor yoksa incirin kendisi mi yeniliyor?

Bir de ben yumurta oluştu mu çatladı mı hiç bilmiyorum.. Bunun için doktoramı gitmem lazım? Bir de hormonlar ne durumda bilmiyorum..
Adet olunca düzenlimidir acaba? Hormonlarıma baktırmalımıyım yoksa?

offff.... yine karmaşık sorular içinde boğuluyorum sanki...

canım bazen olur bunlar ,normal insanlarda bile. hava değişimi, mevsim değişimi, stres bunlar etkiliyor, bilinen birşey. canını sıkma
haklıısn canım ama nasıl gerginim anlatamam.. bugün duphastona başlayacağım çıkışta alacağım eczaneden... :2: senin hamilelik nasıl gidiyor busmai?
heheheh canım benım yaa evet ogrendım sayendeee Eki Görüntüle 386007 Eki Görüntüle 386008 iiim bende cok sukurrr sende ıyı ol stres yapmakı adetın gelsın canım
sağol canım .. söktürücüye başlayacağım karnım ağırıyor ama gelen giden yok..:KK9:

metformindeki 2.ayımda yine adet oldum dün gece... 30. gün geldi adetim.
Oysa ki bu ilaçla hamile kalırım diye umutluydum bu ay...
Yalnız çok ağrım var nedense,, hiç böyle olmuyordu...

Yumurtlama günlerininde hesabını tutturamıyorum ben galiba.. Birde ilşkiden sonra hersey akıp gidiyor sanki..

Bitkisel tedavi hiç denemedim. İncir kürü nasıl oluyor? kaynatıp suyu mu içiliyor yoksa incirin kendisi mi yeniliyor?

Bir de ben yumurta oluştu mu çatladı mı hiç bilmiyorum.. Bunun için doktoramı gitmem lazım? Bir de hormonlar ne durumda bilmiyorum..
Adet olunca düzenlimidir acaba? Hormonlarıma baktırmalımıyım yoksa?

offff.... yine karmaşık sorular içinde boğuluyorum sanki...
beyazmelek canım metforminden önce adetlerinde düzenli miydi ? bu sorunun cevabı önemli... ona göre yorum yapacağım sana.. bir de bizim pkolu grubuna incir kürü önerilmiyor haberin olsun. süt hormonu içerikli olduğu için.

sağol canım cvp yazdıgın için.. soğan kürü mü yapmak gerekiyor o zaman?

adetlerim düzensizdi pkolu olduğumu 1 yıl önce ögrendim.
Ve progestan kullanmaya baslamıştım.. bu ilaçla 35-40 günde adet oluyordum.
şimdi 2 aydır glifor + progestan kullanıyorum . geçen ay 28 günde bu ay 30 günde adet oldum..

Ayrıca bende 1 yıl önce prolaktın yukseklıgı için emar cekılmıstı. bunun sonucunda hipofiz adenımu tespit edildi. prolaktın yukseklıgı için ilaç kullanmıstım. normal seviyeye inmişti.. fakat bir daha doktora gitmedim.. acaba sımdı bu hamileliğe engel mi ? yani prolaktıni ara ara ölçtürüyorum hep normal seviye cıkıyor ama kafamı da kurcalıyor...

Son düzenleme:
gelen akıntıdan tespit etmiştim canım.. tuvalette 5-6 cm boyunca uzayan yumurta akı kıvamında dolgun birbirinden ayrılmayan bir akıntıydı.. bu yumurtanın çatladığının belirtisidir.. bu belrtiden 14 gün sonra adet olunması gerekir.. bende ters giden bir şeyler var canım.. hayırdır inşallah.. çok stresliyim bu günlerde bi proje ile uğraşaıyorum durmadan.. topiğe uzun zamandır uğrayamıyorum .. daha öncelerinde hatırlayamadım seni hoşgeldin aramıza.. :KK16:

oyyy 123m.. sağolasın canım ya deneyeceğim artık.. metforminle beraber yapmayayım diyordum ama yapacağım artık.. sende durumlar ne haber ? nasılsın?

selam canımm bilmiyorumki nasılım sadece tedirginim cuma gelsin keseyi görelim diyee çok korkuyorum bu arada çarşambaya kadar raporluyummm.ben elimden geleni yapayım hep yatıp uzanayıp artık gerisi ALLAH A TEVEKKÜLLL.en azından bu hafta tutunması için çok hareket etmiyorumm yatıyorumm.ağrılar gitti o yüzden endişeliyimmm neden ağrı yok diye.dua et tatlım banaaaaaa.
soğana başlarsan adetide söktürürmüş canım haberin olsunn
kızlaarrr progesteron tahlili ne işe yarıyoooo
canım o ay sağlıklı bir yumurta oluşmuşsa bu tahlil 10 dan yukarı çıkıyor sağlıklı yumurtlamanın belirtisi.tövbe yarabbimm tavuk gibiymişiz gibi konuştummm.

sağol canım cvp yazdıgın için.. soğan kürü mü yapmak gerekiyor o zaman?

adetlerim düzensizdi pkolu olduğumu 1 yıl önce ögrendim.
Ve progestan kullanmaya baslamıştım.. bu ilaçla 35-40 günde adet oluyordum.
şimdi 2 aydır glifor + progestan kullanıyorum . geçen ay 28 günde bu ay 30 günde adet oldum..

Ayrıca bende 1 yıl önce prolaktın yukseklıgı için emar cekılmıstı. bunun sonucunda hipofiz adenımu tespit edildi. prolaktın yukseklıgı için ilaç kullanmıstım. normal seviyeye inmişti.. fakat bir daha doktora gitmedim.. acaba sımdı bu hamileliğe engel mi ? yani prolaktıni ara ara ölçtürüyorum hep normal seviye cıkıyor ama kafamı da kurcalıyor...
kullandığın ilaçlar gayet güzel canım.. yalnız metformin en az 3 . aydan sonra etkisini gösterir. progesteron adetlerini düzene koymuş. bir şey soracağım sana yumurtanın çatladığını anlayabiliyor muusn ? bunu takip edebilirsen çok güzel olur. tiroid bezinden kaynaklanan sorun prolaktin yüksekliğine neden oluyor.. kesinlikle incir türü süt hormonu içeren meyveleri tüketme.. şu an sakin ol ve metforminine devam et. 3 ay metformin kullandıktan sonra 1 ay progesteron alma bakalım ne zaman yumurtlaman gerçekleşecek? şimdi sakin sakin tedavine devam et oldukça iyi.. illa bir bitkisel tedavi istiyorsan soğan kürü deneyebilirsin..

selam canımm bilmiyorumki nasılım sadece tedirginim cuma gelsin keseyi görelim diyee çok korkuyorum bu arada çarşambaya kadar raporluyummm.ben elimden geleni yapayım hep yatıp uzanayıp artık gerisi ALLAH A TEVEKKÜLLL.en azından bu hafta tutunması için çok hareket etmiyorumm yatıyorumm.ağrılar gitti o yüzden endişeliyimmm neden ağrı yok diye.dua et tatlım banaaaaaa.
soğana başlarsan adetide söktürürmüş canım haberin olsunn
canım ya.. seviyorum kız seni.. İnşallah bebişin hep seninle olacak.. o kadar da stres etme canım benim.. nasıl hamilik belirtilerini yaşamaya başladın mı ?

yumurtanın catladıgını hıssetmıyorum ben.. yani biraz akıntı olmustu ama bu o demek mı bılmıyorum...

geçen ay adetten sonra 10 ile 15. günler arasında ilişkiye girmeye dikkat ettim. ama progestanı içmeye başlayınca 16.gün bir daha da ilişki olmadı zaten..

Ama bir dahaki ay dediğin gibi yapacagım. Bu ay da progestanı içtikten sonra bir daha ki ay sadece glifor ile devam edeceğim..

Aklıma gelen her dakika dua ediyorum bana ve isteyen herkese Raabbim bir çocuk ver tez zamanda diye...

yumurtanın catladıgını hıssetmıyorum ben.. yani biraz akıntı olmustu ama bu o demek mı bılmıyorum...

geçen ay adetten sonra 10 ile 15. günler arasında ilişkiye girmeye dikkat ettim. ama progestanı içmeye başlayınca 16.gün bir daha da ilişki olmadı zaten..

Ama bir dahaki ay dediğin gibi yapacagım. Bu ay da progestanı içtikten sonra bir daha ki ay sadece glifor ile devam edeceğim..

Aklıma gelen her dakika dua ediyorum bana ve isteyen herkese Raabbim bir çocuk ver tez zamanda diye...

amin canım.. tuvalette dikkat et belli oluyor. 5-6 cm lik uzayabilen şeffaf yumurta akı kıvamında bir akıntı..adetinin 12. 13. günlerinde bakmaya başla bu akıntılara dikkat et..bu akıntıyı gördüğün günler çook önemli .. hamile kalma ihtimalinin yüksek oldıuğu günlerdir. metformini hiç bırakma canım.. benim çıkmam gerek çok öptüm seni..:KK54:

Son düzenleme:
X