Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tuncss canım avatarın çok güzel olmuş...:KK34:

çağıralım da gelsin bebişlerimiz de mi ama

Son düzenleme:
valla canım ben de aşırı hayvanseverim artan yemeklerden bırakırım sokaktaki kedilere köpeklere. hatta annemlerin bahçesinde kedilerim ve tavşanım var :KK16: ama maalesef ilkokuldayken 2 kez köpekler tarafından kovalanıp ısırılınca fobi oluştu bende.köpek görünce kalbim deli gibi çarpıyor elim ayağıma dolaşıyor maalesef:KK5:

bende bir kaç ay önce yolda köpeklerin ağzından yavru kedi aldım sokak köpeklerinden çok korkarım ama aralarına nasıl daldım bilmiyorum aldım kediyi güvenli bir yere koydum eşim pek sevmez kedileri olayı anlattım bana neden orda bıraktın kediyi dedi sen sevmiyorsun dedim yahu sonuçta oda can dedi şimdi köpekler yine dönüp zarar verebilir beraber gittik aldık iki hafta arka ayakları aksadı veterinere götürdük bişi yokmuş şimdi bir bacağının bir bölümünde tüy yok o gün bugün bakıyoruz dükkanında evimizde ama kesinlikle bakmayız ben evim olsun onu bahçeme alıcam bırakmam artık kedimi iki hafta önce kapı açıkken kaçtı nasıl üzüldüm iki gün yoktu ortalarda sonra bir gün bir baktım dükkanın yan tarafında bana miyavlıyor ayyy nasıl sevindim anlatamam yaa çok alıştı bana dükkana ne zaman gitsem üstüme atlıyor resmenn canım yaa :KK16::KK16:

merhabalarrrr herkese ii geceler nasılsınız güzeller yeni hamişler varmı benim koca ayaklım 7 hafta sonra geliyo bi sürpriz yapmazsa hayırlısı Rabbim isteyen herkese nasib etsinn

slm kızlar ben çok hastayım grip oldum nefes alamıyorum ve hala çalışıyorum çok kötüyüm çok
Geçmiş olsun :KK16:benimde boğazım ağrıyor sanırım birilerinden geçti banada inşallah grip olmam boğaz agrısıyla atlatırım:2:

bahar27 teşekkür ederimm canıım alıntıya alamamışım seni..

aferin kız 123m .. çok sağolasın canım.. benim de adetim dün gelmeliydi gelmedi.. bu arada hava değişikliği sanıırm.. izmir e geldim uçakla bir işim var cuma ya tekrar uçacağım..

123m canım daha önce de sana demiştim.. pkolulara önerilen ilk doz 850mg günde iki keredir.. araştır istersen..2 çıkarmanı tavsiye ederim

anladım canım.. iyi yapıyorsun.. öğrendn bak bu işi :KK3:

oo çok sevindim tatlım.. sonunda ulaşabildin doktoruna.. özelden ki mesajın duruyor cumartesi günü güncelleyeceğim önemsemedim sanma.. sadece cevap vermeye vaktim olmadı.. rahim sonucundan mutlaka beni haberdr et merak ediyorum
Rica ederim canım nasılsın neler yaptın görüşmeyeli?Bende dünden beri hastaneyle uğraşıyorum.Fakülteye gittim sonuçlarım yükselmiş yine:KK50:Prolaktin kolestrol ve tiroit yüksek çıktı.Tiroit kolestrolu yükseltebiliyormuş.Benden tiroit ultrasonu istedi doktor özelde çektirdim çabucak verdiler sonuç temiz çıktı çok şükür ama tiroit hormonum yüksek.15 gün sonra kan vericem tekrar hormonlarıma bakılıcak napsam bilmiyorum.Hayıt hapımı kullansam kararsızım şuanda.Sonuçlara göre doktorlar söyler herhalde birşeyler.Bugün usg çektirmek için beklerken hep yeni doğan bebekler geldi anne ve babasıyla.Onları gördükçe içim burkuldu zaten guatr varmı yokmu korkusuyla beklerken onlarıda öyle görünce duygusallaştım.Rabbim hayırlısını versin inşallah şu değerlerim normale döner.:KK31:
selam canlar..
doktora gittim geldim sabahtan..
yumurtalar 12 mm olmuşlar.. iğnenin dozajını artırdık.. 100ml vurulacağım bugün ve yarın.. cuma yine kontrolüm var bakalım ne durumda olacağım.. bugün adetin 8. günü.. doktor gelişimin iyi olduğunu söyledi ama ben pazartesi 10 mm 'i duyunca bugün 16mm filan bekliyordum yumoşları.. bunu doktora dile getirdim ve gayet iyi gelişiyorlar yavaş yavaş olsun sağlıklı olsunlar dedi.. şimdi 3 tane yumoşum var biri 13mm diğer 2si 12mm.. inşallah şansım bol olur da hamiş kalabilirim..

kaynana faktörü canımı sıksa da Allah'a dua ediyorum hepsinin çenesini kapatacak güç kuvvet sabır versin bana.. sabahın kör vaktinde eşimi arayıp çocuğu mu olmuyo tuncss'un dedi cinlerimi tepeme çıkardı.. sanki ben tek başıma yapıyorum bu çocuğu.. oğlum sıkıntınız mı var dese ölür.. hemen bana laf edecek beni kusurlu bulacak ya.. gıcık kadın.. tırnağımın ucu kadar sevmiyorum onu ya.. :KK33:
İnşallah sende güzel haber verirsin canım.Kyınvaldenide takma kafana inan stres tüm dengemizi bozuyor oyüzden onun cahilliği o yakında hamile olunca yüzüne nasıl bakacak acaba:KK47: boşver yaa kendi sağlığına bak:KK34::KK16:
arkadaşlar tarlusal kullanan var mı aranızda ? bi türlü adet olamıyorum : (
Evet adet olamayınca kullanıyordum ben.Günde 2 defa 5 gün içiyordum ilaç bittikten 10 güne kadar geliyordu.Canını sıkma gelir adetin:KK34:
kızlarrr lütfen cevapppp benim adetler çok düzensiz ilaçla oluyorum şimdi bu ay ovitrelle iğne oldum
reglim gününde gelecekmi öyle bişi duydum ne kadar doğru
yani iğne çabuk gelmesini sağlıomuu hamile değilsem tabi ve bu ay hiçç umudum yokkkkk hiçbişi hissetmiyorum beklemek ne kadar zor..
bendeki sabırsızlık başka bişi değil daha hamile kalamadım kendime hamilelik alıyorum varmı benim gibisi:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Canım umutlu olmak zorundayız başka çaremiz yok.İnşallah bizlerede sıra gelecek zamanı var hepimizin.Allah hayırlısını versin stres yapmamaya çalış kendine:KK34::KK16:
tatlım sanırım hamileyim canımmmm çok ama çok sağoll.hep bana içimde his var demiştinnn çok sağoll canımmm.
benim bugün adet olmam lazımdı.dün bişeyler dürttü araştırmaya gittim rahim filmi sonucunu göstermek içinn.doktora dedimki içimde his var hamile olabilirim kan testi yaptırdım.bugün sonuçları almaya gidemedik eşimin arkadaşını aradık o baktı kan değerim düşükmüş ama hamileymişimmmmm.YARABBİM SEN NELERE KADİRSİNNN.
KIZLAR herkesin duasına ihtiyacımmm varr.kan değerim yükselsin bebişşş ultrasonda görünsün diyeee.rahim yapım farklı ya çok korkuyorummmmm..

benim hamileliyim bir kesinleşsin ilk işim burdaki herkes için tek teekkkkkkkkkkkk dua edecemmmm.
biçimmmmmm tatlım bana sende cvr gibi hep moraller verdin hep dualar ettin Allah sendede bin kere razı olsunnn.artık sende benim dualarımdasınnnn.
tuncs,gyaman,ecrin,filiz,diclee,mutlu,bubenimiste,fpgz adını unuttuğum herkesss hepinize tek tek dua edecem.BENİM HAMİLELİYİM KESİNLEŞSİNNNN İNŞALLAHHH RABBİMİN İZNİ İLE İNŞALLAHHHHHH,HAMİLELERİN DUASI TUTARMIŞ BENDE HEPİNİZE TEK TEK DUA EDECEM CANLARIMMMMMMMM.

CVR ÇOK SAĞOL SENDE HAMİLESİN DUA TUTTU CANIMMMMM ÇOK AMA ÇOK SAĞOL BİTANEMMMMMMMMMMM.
yeşil senide unutmadım canımmm.sende hep moralimi düzeltmeme yardımcı oldun çok sağol tatlım.sanada projen için dua edecemmm.

hala ama hala inanmıyorummm.değerleri göremedim kaç olduğunu bilmiyorum ya o yüzden çok korkuyorummmm.
MELEĞİM CVR TEYZENİN DEDİĞİ GİBİ SIKI TUTUN ANNENE AŞKIMMM.SENİ ÇOK BEKLEDİM ÇOK ÇİLE ÇEKTİMM NE OLUR BENİ BIRAKIP GİTMEEEE.HAYAT IŞIĞIM KAL BENİMLEEE.

doktor bu arada yarın öbür gün mutlaka gelsi tekrar kan testi yapalım demişş.umarım bunu kötü bişey olduğu için söylememiştirr.
Canım çok sevindim negüzel haberler veriyorsunuz:nazar::nazar::KK9::KK9:Allah bağışlasın inşallahhhhh:nazar::KK49:Darısıda bizlere ve olmayanlara olsun dua edin bizlerede.Hayırlı olsun canım:KK16::KK34::KK54:
günaydın kızlar bugun 32,günüm ve ilaçsız adet oldummm
Ne güzel normal olmuşsun:nazar:İnşallah normale döner.Sen hayıt hapına başladınmı canım ve faydasını görüyormusun sende prolaktin ve tsh nasıldı.Bende ikiside yüksek çıktı napsam bilmiyorum hayıt hapımı içsem bende 15 gün sonra hormon tahlili yapılıcak fakültedeki doktora sorarım olmassa bu hayıt hapını ismi neydi unuttum hapın ismini.:44:Tiroit ultrasonu istediler o temiz çıktı şükür ama hormın niye yüksek çıktı onu anlıyamadım:KK50:
canım arkadaşlarım 2 gün önceki değerlerim 62 idi,bugün 180 olmuşşşşşş şükür rabbimeeeeeeeee.:KK52::nazar::nazar::emir_bebek::KK9::KK9::KK9: yaşasın ya bu simgeleri alkışları nazarları kendime koyma sırası geldi çok şükür yarabbiiiii....

haftaya cuma günüde keseyi görmeye gidecez.acaba kese görünürse bebeğin kalp atışı duyulurmu acaba.biçim sen bilirsin canım bunlarıııı.
Allah sağlıkla mutlulukla kucağına almayı nasip eder inşallah inan senin adına çok mutlu oldum.İnşallah topik bol bol hamile haberleriyle gelir:KK9::nazar::KK54::KK49::emir_bebek:

merhabalarrrr herkese ii geceler nasılsınız güzeller yeni hamişler varmı benim koca ayaklım 7 hafta sonra geliyo bi sürpriz yapmazsa hayırlısı Rabbim isteyen herkese nasib etsinn

Merhaba canım ayy az kalmış zaman ne çabuk geçiyor Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah:KK16::nazar::KK49::emir_bebek:

Merhaba canım ayy az kalmış zaman ne çabuk geçiyor Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah:KK16::nazar::KK49::emir_bebek:

amin canım hayırlısı ile inşallah hani bebek bekliyoruz ya bebek gelmeden ondan daha zormuş bebek karnındayken beklemek acaba ne olacak acaba bu gün nasıl acaba bi sorun varmı diye diye günler geçti bundan sonrasıda öylece geçer güm gümmm vurunca ohhh diyorum hafla vurunca neden vuruyoki bişemi var acaba paranoyak oldum bu süreç çokda mutlu huzurlu geçmedi malesef:KK43:

canım söylememiştik düşük olduğu gün eşim ablama söylemiş tabi oda onların yanında konuşunca noldu diye merak edince anlatmışlar hani aile bilebilriler ama anlayış göstermemelri canımı sıkıyo biraz
canım onlar bunu önemli birşey olarak görmüyordur ,başına gelmeyen bilmiyor işte atlattığımız psikolojik süreçleri.
yine de seni bunaltmaya geldiklerini sanmıyorum eminim ev işlerine falan yardımcı olacaklardır

baharcım geçmiş olsun kendine dikkat et... yorulma fazla madem grip oldun spora ara ver...
ben diyete devam ediyorum ve akşam bir vakitten sonra bişey yemiyorum ve bunun faydasını gördüm... inşallah görmeye de devam ederim.... hep ana öğün zamanlarında çok az yirorum siyah ekmekle.... ara öğünleri abartırdım şimdi onları da sınırlandırdım... akşam 7 den sonra da bişey yemiyorum çok kazınırsa miğdem bir kase yoğurt belki.... meyveyi bile öğlen 3 ten sonra yememek gerekirmiş... ben hep gece yerdim.... şekerli tüm gıdalar 15.00 e kadar yenmeliymiş... Artık buna da dikkat ediyorum ve çayıma şeker koyardım şimdi kaşığın ucuyla atıyorum şekeri zor oluyor ama mecbur... katı yağ asla yenmemeli tüm yemekler sıvıyağla yapılmalı kızlar bilginiz olsun... vücuttaki mevcut birikmiş yağlarımızı yakabilmemiz için yemeklerde çok az sıvı yağ kullanmalıyız...

bende bir kaç ay önce yolda köpeklerin ağzından yavru kedi aldım sokak köpeklerinden çok korkarım ama aralarına nasıl daldım bilmiyorum aldım kediyi güvenli bir yere koydum eşim pek sevmez kedileri olayı anlattım bana neden orda bıraktın kediyi dedi sen sevmiyorsun dedim yahu sonuçta oda can dedi şimdi köpekler yine dönüp zarar verebilir beraber gittik aldık iki hafta arka ayakları aksadı veterinere götürdük bişi yokmuş şimdi bir bacağının bir bölümünde tüy yok o gün bugün bakıyoruz dükkanında evimizde ama kesinlikle bakmayız ben evim olsun onu bahçeme alıcam bırakmam artık kedimi iki hafta önce kapı açıkken kaçtı nasıl üzüldüm iki gün yoktu ortalarda sonra bir gün bir baktım dükkanın yan tarafında bana miyavlıyor ayyy nasıl sevindim anlatamam yaa çok alıştı bana dükkana ne zaman gitsem üstüme atlıyor resmenn canım yaa :KK16::KK16:
ne güzel iyi yapmışsın canım... kedi bakıldığı yeri unutmaz zaten hem sen onu kurtardığın için sana ilgisi ondan seni de unutmaz artık... bizimde bahçede var 2 tane yaramazlar.... biri yine doğurdu... mart sonu ve nisan ayı onların doğum zamanları...sendeki dişiyse yandın çok fazla çoğalıyorlar.... :KK52:

:KK9::nazar::emir_bebek: maşallah küçüğüne canım.... az kalmış hayırlısıyla alırsın inşallah sağlıkla kucağına canım...

canım dur hele bi sakin yavaş yavaş :KK34:
bir kutu ilacı 300 tlye aldım.. bir kutuda 450 doz ilaç var.. doktorunun önerisine göre vurulacaksın iğneyi.. belki 1 kutu yetecek belki de dahasını alman gerekecek bunu dediğim gibi doktorun belirleyecek.. ben 75er doz vuruldum.. yani 450lik kutudan 6 günlük iğne çıkıyor.. anlatabildim umarım :KK34:
aşılama için doktorunun fiyatı çok yüksek..
ben de bu ay aşılama yaptırıyorum.. kaç klomen denemesi yaptınız?

bu arada kullandığım iğne gonal f

ay ay battık valla ne zormuş hamile kalmak ya bende gelecek ay bu tedaviye geçiyorum offf çok bunaltıcı yaaa

canımcım evet maalesef ozel doktora gıdıyorum cunku ne ozelde nede devlette pko oldugmu anlamadı bu doktor ablamın doktoru özel muayenesı var ona gdııyorum muayenesıde pahalı asılamada tüp bebekte ama bırakmakta ıstemıyorum cunku cok tecrubeli daha ılk muayenede anladı .. bende klomenı sabah aksam alıyordum ovıtrelle ıgnemıde oluyordum 15mm 18mm en fazla yumurtam 2 yada 3 tane oluoduu... en son 3 cm olmus ama catlamamısdı kiste donusmustu sanırım .. bende kendım vuramıyorum bebeklımden berı korkarım ıgnedenEki Görüntüle 383991 yanı ovıtrelle ıgneden olcam ozaman bende gunluk olarak alıcam..anladımm ben baska ıgne sandım

ay bende bende biri 18 biri 15 mm. oldu 5 gün oldu iğne vuralı umarım çatlamıştır yoksa kesin batarım gelecek ay ... ve bende kendim vuramıyorum hemşire arkadaşım vurmuştu .. yalnız ben progesteron tahlili yaptım 2 defa ikisindede yumurtam çatlamıştı yani ama döllenme oluşmadı neden bilmiyorum filiz sen kaç defa klomen kullandın :KK43:

tuncss oh be bırı cvp verdı canım bana doktor bugun soledı adetım 2 gun oncesınden geldı erken gelırse mutlaka ara demıstı aradım ve sımdı gunluk ıgnelere gecelım dedı yarın gıdıcem hayırlısıyla .. gunluk ıgneler pekı kac sefer vurulcaz kı ben ovıtrılle oldum bı ıse yaramadı sımdı bu gunluk dedıgı ıgneden hıc bılgım yok

hayırlısı filizcim yaaa inşallah ikimizde sonuç alırız benim bu ay umudum pek yok gelecek aya hazırlık yapıyorum şu günlük iğneler moralimi bozdu

tatlışımm bende bılmıyorumm yazdım oraya bılen arkadaslarım yardımcı olun dıe ama sanırım kımse gunluk ıgne olmamıs Eki Görüntüle 383969

80 lt ii gene yaa canım gunluk olarak kac gun dedı doktorun sana ??

valla orasını söylemedi sadece aşamayı söyledi iğnelere geçeceğiz dedi bende sormadım..sen bugun doktora gidersen bi sor canım ya

canım onlar bunu önemli birşey olarak görmüyordur ,başına gelmeyen bilmiyor işte atlattığımız psikolojik süreçleri.
yine de seni bunaltmaya geldiklerini sanmıyorum eminim ev işlerine falan yardımcı olacaklardır

inşallh öyledir ben pek sabırlı bi insan değilim eğer bunalırsam yüzüme ve davranışlarıma yansır buda çok kötü olur eşim çok üzülür daha önce oldu çünki çok teşekkür ederim canım ilgilendin... çok sağol...seviyorum seni...:KK16:

evet o yüzden biraz gerginim sakinliğe alıştım ev kalabalık olcak yemek iş ders de var bakalım napcaz... hayırlısı inşallh hamilesindir sanki bana öyle geliyo canım inşallh benimde bugün 32. günüm olmadım ateşim 36.5 çok yüksek değil ama hamile değilimdir keşke zamanında olabilseydim bari...

canım ovitrelleyi iğneler bittikten sonra yani yumurtalar geliştikten sonra vurulacaksın.. ovitrelleyi bi unut sen.. önce gonal f gibi yumurta geliştirecek iğnelerden olacaksın.. sonrasında gelişince yumurtalar çatlatma iğnesi olacaksın..
ama bi dur bakalım belki de doktorun başka birşey diyecek..
tedavi süreci zahmetli ve masraflı.. Allah yardımcımız olsun.. sen şimdi sorularını sor bana yine ama ben çıkıyorum..

herkeslere iyi geceler.. :KK16:

ben anladımmmmmmmm klomen yerine kullanılacak gonalf iğneler ammaa çok pahalıymış

şu klomene çok kızıyorum ya işe yarasaydı nolacaktı sankiii:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

yaptım 2 ay yalnış yapmışım canım burda öğrendim bende 4 gündür başladım soğan kürüne faydasını göreceğime inanıyorum
bence de sonuç alırsın... bir çok kişi sonuç alıyor soğan küründen sonraki adetinden sonra yumurtalıklarına baktır.. inşallah bebeğin gelsin, adetin değil :)

evet o yüzden biraz gerginim sakinliğe alıştım ev kalabalık olcak yemek iş ders de var bakalım napcaz... hayırlısı inşallh hamilesindir sanki bana öyle geliyo canım inşallh benimde bugün 32. günüm olmadım ateşim 36.5 çok yüksek değil ama hamile değilimdir keşke zamanında olabilseydim bari...

hıımm anladım canım ama bakalım kısmet belkide zor geçmez canım sabırlı olmaya çalış sen onlardan anlayış bekliyorsun haklısın tabi...

inşallah adetin daha fazla gecikmez ya da bebeğinin haberini alırsın belkide belli olmaz ateşe pek takılma bak ben uzun zamandır ateş bakmıyorum...
:KK1:

ben çok ümitli değilim ama bu sancılar beni ümitlendiriyor ve de kasıktaki batmalar...
ben evimi toparlıyorum öptüm....

Son düzenleme:
X