Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bence de sonuç alırsın... bir çok kişi sonuç alıyor soğan küründen sonraki adetinden sonra yumurtalıklarına baktır.. inşallah bebeğin gelsin, adetin değil :)

hıımm anladım canım ama bakalım kısmet belkide zor geçmez canım sabırlı olmaya çalış sen onlardan anlayış bekliyorsun haklısın tabi...

inşallah adetin daha fazla gecikmez ya da bebeğinin haberini alırsın belkide belli olmaz ateşe pek takılma bak ben uzun zamandır ateş bakmıyorum...
:KK1:

ben çok ümitli değilim ama bu sancılar beni ümitlendiriyor ve de kasıktaki batmalar...

hayırlısı bakalım ekşi isteği ateşlenme daha çok oluyo başlarda ben ondan anladım hamile oldumu ama değişi galiba kişiden kişiye göğüs ağrısı olmuştu bende 123 m de olmamış cvr da da olmuştu baklımmm ya kurcalamktansa en iyisi beklemek sabırla bence de herşeyin ilacı sabır ben eskden öyle sabırsız öyle sabırsızdımki bu hpko bana sabrı öğretti beklicem bende bi kaç gün

canım ben çıkıyorum temizlik yapmam lazım malüm misafirlerimiz geliyo...
öptüm seni kocaman inşallh güzel haberlerini alırım

kızlar merhaba. öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum. doktorum bana polistik over hastasısın demedi. hastalığımın adını dahi söylemedi.
ama bulgulara ve okuduklarıma bakılırsa bende polistik over hastasıyım :KK43: benim yumurtalıklarım çok tembelmiş.
hormonlarımda aşıırı düzensizlik yokmuş. yalnız düzenli adet görmem gerekiyormuş yoksa ilerisi kötü olurmuş . bu doktorumun söyledikleri.
bana yasmin ilacını verdi 1yıl raporla kullanmam için. ilk ay içtim bitti kanama oldu. yalnız kanama hem kirli hemde çok katı şekilde oluyor. ikinci kutuya başladım. yalnız benim en büyük sorunum kilo. özellikle karın ve bel bölgesinde. yemekte yemesem az yesem sporda yapsam nafile kilo kaybı yaşayamıyorum. bol bol su içsemde fayda etmiyor :KK43: boyum 1.57 kilom 74 bekarım. benim acilennn haziran ayına kadar 20 kilo vermem gerekiyor. yani 2 ay var önümde . bu tarz hastaların kolay kilo vermesi için ne gerekli bilgisi olan varsa lütfenn yazsınn :KK43: çok ihtiyacımm var çünkü çok stres yapıyorum hayatı kendime zindan ediyorum :KK43: lütfeenn bana yardımcı olurmusunuz ?

o zaman yasmin değil senin ilacın canım metformin bizlerde bunla hem kilo veriyoruz hem de adet düzenlemeye çalışıyoruz...
iki kere bozuk gitmiş yazım neyse...
ben gliforu 4-5 aydır içiyorum ve bu 4. ay düzenlendi adetlerim rayına oturdu önceden çok bozuktu düzenim ve hızla kilo alıyordum bu ilaç engelledi... yalnız kalp, böbrek ya da karaciğerde sorun varsa doktora sormadan içme derim.... bol su içilirse bu ilacın bana yan etkisi olmuyor....

reglken kan sulandırmak için pıhtı varsa ben bebe aspirini içiyorum :)

Son düzenleme:
canım yazdıklarının çoğu var evet test yapmak için erken gibi düşünüyorum adetime 2 gün var... ama yarın sabah yapadabilirim emin değilim.... ilk idrarla yapamam herhalde eşimin gitmesini beklerim... bakalım yarın sabah hayırola....
bu gün de tüm gün adet sancısıyla geçti ama akıntı da durdu hiç birşey yok beklemedeyim ....:KK52:
tatlı yeme isteğim durdu hatta 57.7 çıktım 2 gün önce 59 kiloydum yani adet gelmeden kilo vermem ilginç oldu.... canım vajinada kaşıntı yok öyle demişsin bir de sık idrara çıkma yok ama akıntı hissi var ondan tuvalete gidiyorum sürekli....

sizlerin sayesinde zaten kızlar rahim şeklimi önemsemez oldum.... iyiki varsınız....hamilelik var mı yok mu bilmiyorum belki de metforminin yarattığı etkiler eski yıllardaki gibi sancılı adet gördürtecek bana ondan böyle ağrılarım oluyor da olabilir... yani 2 gün sonra gümbür gümbür regl olabilirim....öyle de olsa çok sevinirim çünkü ağrılı regl kaliteli yumurtlamanında göstergesiymiş bu gün tv deki uzman dedi....

yerleşik kistler için soğan kürü yaptın mı?
Canım ben senin bundan önceki aylarda olan belirtilerini tam bilmiyorum ,takip edememiş olabilirim ,göğüslerin ne durumda
ama şuanki belirtilerin çok güzell :KK34:

günaydın kızlarrr
bicim test yaptın mı ?
günaydınn canımm

Canım ben senin bundan önceki aylarda olan belirtilerini tam bilmiyorum ,takip edememiş olabilirim ,göğüslerin ne durumda
ama şuanki belirtilerin çok güzell :KK34:

günaydınn canımm

göğüslerime dokunamıyorum canım acıyor :26: bu iyi bişey mi dün gece de eşim istemeden uykusunda sağ kasık tarafıma bacağıyla bir çarptı acıyla uyandım...yani hassas çok kasıklarım....
kasık sancıları da devam ediyor tuvalete gidip kontrol ediyorum regl başladı mı diye...
geçen ayda göğsüm ağrıdı ama bu denli değil bakalım artık hayırlısı... kafayada takmak istemiyorum yani akışına bıraktım gitti aslında :)) regl öncesi tatlı isterdi canım ama tatlı istemiyorum ve kilo vermeye devam ediyorum çok şükür...:nazar:

Son düzenleme:
wool nasılsın? nasıl çıkıyor değerin baktırdın mı tekrar?

yok p.tesi baktırıcam canım hem keseyi de görürüz dedi doktorum bu arada hayrola bebek geliyor herhalde:)
wala benim tek belirtim göğüs hassaiyetimdi öyle kii 20 gündür ben bile dokunmıyorum sonra çikolatalı pasta ya dayanamayan ben bile tiksindim yiyemedim afedersin sonrada kabızlık ve sonrada akıntı...
anlican tüm iğrenç şeyler:p
neyse hayırlısıyla p.tesi görürüm inşallah bu arada bence bir test yap ben 3 haftalıkken kanda öğrendim varsa çıkar beklemenin alemi yok bence hem sıkıntı da olmazz

yok p.tesi baktırıcam canım hem keseyi de görürüz dedi doktorum bu arada hayrola bebek geliyor herhalde:)
wala benim tek belirtim göğüs hassaiyetimdi öyle kii 20 gündür ben bile dokunmıyorum sonra çikolatalı pasta ya dayanamayan ben bile tiksindim yiyemedim afedersin sonrada kabızlık ve sonrada akıntı...
neyse hayırlısıyla p.tesi görürüm inşallah bu arada bence bir test yap ben 3 haftalıkken kanda öğrendim varsa çıkar beklemenin alemi yok bence hem sıkıntı da olmazz

şimdi benim yumurtlamanın tam günü belli değil ya canım ondan erken yapmış olmak istemem testi yarın sabah ya da pazar sabahı yapmayı düşünüyorum....
yazdıklarınız beni umutlandırıyor.... ben göğüs belirtisinden çok kasıktaki ağrılara takıldım çünkü diğerlerinin hepsi genelde bende olur ama kasıkta bu denli erken sancılar olmazdı....:KK1: bakalım artık sabırla beklerim kısmet belki de aynı gün doktora gideriz
inşallah iyi sonuç alırsın....:KK54: alacaksın inanıyorum ben buna

şimdi benim yumurtlamanın tam günü belli değil ya canım ondan erken yapmış olmak istemem testi yarın sabah ya da pazar sabahı yapmayı düşünüyorum....
yazdıklarınız beni umutlandırıyor.... ben göğüs belirtisinden çok kasıktaki ağrılara takıldım çünkü diğerlerinin hepsi genelde bende olur ama kasıkta bu denli erken sancılar olmazdı....:KK1: bakalım artık sabırla beklerim kısmet belki de aynı gün doktora gideriz
inşallah iyi sonuç alırsın....:KK54: alacaksın inanıyorum ben buna

ben normalde 37 unde bir regl oluyordum bu ay 8 martta oldum ve yumurtlama tarihimde de kan testi verdim 26 sıydı zannedersem ve çıktı...
ben bunu tabi önce Allah'a sonra adaçayına bağlıyorum çünkü geçen yılda bilmeden tatilde çok adaçayı içtim 24 günde bir regl oldum ve tertemiz yumurtalarım olmuştu...
Allah inşallah gönlüne göre versin...

CANIM HAYIRLI OLSUN SENİNDE BEBEĞİN, ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN.

göğüslerime dokunamıyorum canım acıyor :26: bu iyi bişey mi dün gece de eşim istemeden uykusunda sağ kasık tarafıma bacağıyla bir çarptı acıyla uyandım...yani hassas çok kasıklarım....
kasık sancıları da devam ediyor tuvalete gidip kontrol ediyorum regl başladı mı diye...
geçen ayda göğsüm ağrıdı ama bu denli değil bakalım artık hayırlısı... kafayada takmak istemiyorum yani akışına bıraktım gitti aslında :)) regl öncesi tatlı isterdi canım ama tatlı istemiyorum ve kilo vermeye devam ediyorum çok şükür...:nazar:
canım yaa süper belirtilerin regl olsan bile unutmaki sağlıklı bir kadınsa adet öncesi göğüs ağrısının olması gerekiyor.ayyy seni umutlandırmak istemiyorum canım bu sefer konuşmuycam,ekşi isteği nasıl?psikolojin sanırım iyiydi ama duygusallık varmı?

canım çok teşekkür ederim hayırlısıyla bizizmkide seninki kadar büyüse biraz daha rahat olucam sanki ilk gebeliğimde bebişimin kalbi atmadığı için aldılar korkuyorum yine başına birşey gelicek diyee:nazar::nazar:

ben normalde 37 unde bir regl oluyordum bu ay 8 martta oldum ve yumurtlama tarihimde de kan testi verdim 26 sıydı zannedersem ve çıktı...
ben bunu tabi önce Allah'a sonra adaçayına bağlıyorum çünkü geçen yılda bilmeden tatilde çok adaçayı içtim 24 günde bir regl oldum ve tertemiz yumurtalarım olmuştu...

ben de 38 gündebir olmaya başladım en son adetim 1 mart ve yumurtlamam 26 mart olması lazım....
adaçayının iyileştirmesi çok iyi ben düşük riski var diye tüketmiyorum onu....

canım yaa süper belirtilerin regl olsan bile unutmaki sağlıklı bir kadınsa adet öncesi göğüs ağrısının olması gerekiyor.ayyy seni umutlandırmak istemiyorum canım bu sefer konuşmuycam,ekşi isteği nasıl?psikolojin sanırım iyiydi ama duygusallık varmı?

evet zaten seviniyorum canım her türlü....
özellikle ekşi isteği değil de canım bişey istemiyor en sevdiğim rafadan yumurtayı bile içim almadı.... sadece su içiyorum acıktım şimdi ama bişey yiyesim yok.... canım sakinim baya gergin değilim... özellikle duygusallık var diyemem :KK1:

ben de 38 gündebir olmaya başladım en son adetim 1 mart ve yumurtlamam 26 mart olması lazım....

haklısın canım düşük riski var o yüzden bende adet başladığında başladım içmeye 14 gün içtim günde 2 bardak sallama çaylardan...

canım çok teşekkür ederim hayırlısıyla bizizmkide seninki kadar büyüse biraz daha rahat olucam sanki ilk gebeliğimde bebişimin kalbi atmadığı için aldılar korkuyorum yine başına birşey gelicek diyee:nazar::nazar:
canım biliyorsun aynı sebepten benimde bebeğimi almışlardı o korku hiç geçmiyor,ben kalp atışlarını duydum ama hala korkularım var ALLAH KORUSUn hala birşey olacakmış gibi korkum devam ediyor inan bu korkulardan çoğu zaman tadını bile çıkaramıyorum sürekli değil ama ara ara bu hislere kapılıyorum. bence 3 ayı atlatınca birazdaha rahatlarız gibi geliyor.

bende hamile kaldığım ay adetimden 15. güne kadar ada çayı içmiştim hamile kalmamda onun da etkisi old. düşünüyorum:KK49:

haklısın canım düşük riski var o yüzden bende adet başladığında başladım içmeye 14 gün içtim günde 2 bardak sallama çaylardan...

bende hamile kaldığım ay adetimden 15. güne kadar ada çayı içmiştim hamile kalmamda onun da etkisi old. düşünüyorum:KK49:

hımm anladım demekki ilk 15 gün içildiğinde bir zararı olmuyor... ama yine de çok kuvvetli bir bitki insanı düşündürüyor içsem mi içmesem mi diye....
ama ilk 14 gün mantıklıymış....

Son düzenleme:
baharcım geçmiş olsun kendine dikkat et... yorulma fazla madem grip oldun spora ara ver...
ben diyete devam ediyorum ve akşam bir vakitten sonra bişey yemiyorum ve bunun faydasını gördüm... inşallah görmeye de devam ederim.... hep ana öğün zamanlarında çok az yirorum siyah ekmekle.... ara öğünleri abartırdım şimdi onları da sınırlandırdım... akşam 7 den sonra da bişey yemiyorum çok kazınırsa miğdem bir kase yoğurt belki.... meyveyi bile öğlen 3 ten sonra yememek gerekirmiş... ben hep gece yerdim.... şekerli tüm gıdalar 15.00 e kadar yenmeliymiş... Artık buna da dikkat ediyorum ve çayıma şeker koyardım şimdi kaşığın ucuyla atıyorum şekeri zor oluyor ama mecbur... katı yağ asla yenmemeli tüm yemekler sıvıyağla yapılmalı kızlar bilginiz olsun... vücuttaki mevcut birikmiş yağlarımızı yakabilmemiz için yemeklerde çok az sıvı yağ kullanmalıyız...

ne güzel iyi yapmışsın canım... kedi bakıldığı yeri unutmaz zaten hem sen onu kurtardığın için sana ilgisi ondan seni de unutmaz artık... bizimde bahçede var 2 tane yaramazlar.... biri yine doğurdu... mart sonu ve nisan ayı onların doğum zamanları...sendeki dişiyse yandın çok fazla çoğalıyorlar.... :KK52:

:KK9::nazar::emir_bebek: maşallah küçüğüne canım.... az kalmış hayırlısıyla alırsın inşallah sağlıkla kucağına canım...
Teşekkür ederim canım dün gece rahat uyuyamadım grip olmadım ama boğaz ağrısyla başlıyor sonra gribe çeviriyor.Bicim geçende fakülteye gittiğimde sonuçlara baktım tiroit prolaktin kolestrol yüksek çıkmış moralim bozuldu ya:KK50:Polikistik var derken bunlarında olması canımı sıktı.Dünde tiroit ultrasonu çektirdim temiz çıktı sonucu.Ama Tiroit hormonum yüksek işte.Fakülteye 15 gün sonra yine gidip kan vericem tshma bakılmamış çünkü doktor oyüzden tekrardan istedi.Ona göre ilaç vericekler.Endokrine gidiyorum yani bugünlerde koşturmacayla geçiyor hayırlısı olur inşallah.Senin içinde çok sevindim canım.İnşallah bir güzel haberide sen verirsin hamilelik haberlerini aldıkça mutlu oluyoruz darısıda bizlerin başına inşallah:KK16::KK34:

İnşallah hamilelik belirtileridir bunlar:KK49:Rabbim hayırlı ve sağlıklı versin:KK16:

kızlar adaçayı doğal östrojen içeriyormuş ondan yaradı demekki size... ama östrojen yumurtlamaya kadar salgılandığından doğru zamanda içmişsiniz... yani çatlamadan sonra içilmemesi gereken bir bitki demekki...:KK53:

Son düzenleme:
hımm anladım demekki ilk 15 gün içildiğinde bir zararı olmuyor... ama yine de çok kuvvetli bir bitki insanı düşündürüyor içsem mi içmesem mi diye....
ama ilk 14 gün mantıklıymış....
evet canım ben kaliteli bir markanın sallama poşetlerden almıştım her akşam yemekten sonra içiyordum hem rahatlatıyorduda,bazende sbah işe gitmeden yapıp içiyordum, özelliklem 14. günden sonra kestim.adet olursan denemeni tavsiye ederim.inşallah olmazsın:KK16:

X