Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

valla canım ben de aşırı hayvanseverim artan yemeklerden bırakırım sokaktaki kedilere köpeklere. hatta annemlerin bahçesinde kedilerim ve tavşanım var :KK16: ama maalesef ilkokuldayken 2 kez köpekler tarafından kovalanıp ısırılınca fobi oluştu bende.köpek görünce kalbim deli gibi çarpıyor elim ayağıma dolaşıyor maalesef:KK5:

ohhh süpermiş.. bak şimdi bi kere daha sevdim seni.. :KK16::KK16:
beni de doberman cinsi bir köpek ısırmıştı ilkokula giderken.. hatta köpeğin sahibi köpeği veterinere götürmediği için evimizi karantinaya alacaklardı da tanıdık filan bulup araya sokup karantinadan kurtulmuştuk :KK9::KK9: göbekten kuduz iğneleri vurulmuştum.. ayyy çok kötüydü..
babam hayvan delisidir bizde.. hayatım boyunca hep ya köpeğim ya da kedim oldu.. avatarımdaki de benim kedimdi.. kedimdi diyorum çünki sevgili eşim asla bir hayvan almayacağını söyledi eve.. o nedenle çok yakın bir arkadaşımda şimdi kedim.. çok özlüyorum onu.. eşim de ben kedişimi şeker kızımı anlattıkça pişman oluyor bizi ayırdığı için..

filiz günlük iğnler nasıl anlatırmısın bende klomen kullanmıcam artık ne tedavi verecek bilmiyorum bu ay hamile değilsem eğer günlük iğne verirse 80 tl alıyordum ben kesin batarım yaaa üff:26::26::26::26::26:

tatlışımm bende bılmıyorumm yazdım oraya bılen arkadaslarım yardımcı olun dıe ama sanırım kımse gunluk ıgne olmamıs $umursamaz.gif

80 lt ii gene yaa canım gunluk olarak kac gun dedı doktorun sana ??

canım arkadaşlarım 2 gün önceki değerlerim 62 idi,bugün 180 olmuşşşşşş şükür rabbimeeeeeeeee.:KK52::nazar::nazar::emir_bebek::KK9::KK9::KK9: yaşasın ya bu simgeleri alkışları nazarları kendime koyma sırası geldi çok şükür yarabbiiiii....

haftaya cuma günüde keseyi görmeye gidecez.acaba kese görünürse bebeğin kalp atışı duyulurmu acaba.biçim sen bilirsin canım bunlarıııı.

çoook sevindim tatlım çoook:nazar:En Büyük TÜRKİYE:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Rabbim sağlıkla hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsinn

ben bebeğimin 5+6yken kalp atışını ve kesesini gördük. ama bu tamamen kullandığı cihazla alakalı. eğer iyi bir cihazı varsa erken görebilir. cihazı çok iyi değilse 5 haftalıkken keseyii 6 haftalıkken bebeği 7 haftalıkken kalp atışını görür.

dr.a gidip tüm kan ve idrar testlerini yaptır. tek dr.la kalma. BAŞARILI MUTLU SAĞLIKLI BİR GEBELİK DİLERİM.:nazar::KK16:

kızlar topiğin şansı döndü her 15 20 günde bir hamile çıkıyoorr:) darısı tüm dileyenlwerin başına. Rabbim en kısa zamanda topikte kimseleri bebesiz bırakmasın

Son düzenleme:
tatlışımm bende bılmıyorumm yazdım oraya bılen arkadaslarım yardımcı olun dıe ama sanırım kımse gunluk ıgne olmamıs Eki Görüntüle 383969

80 lt ii gene yaa canım gunluk olarak kac gun dedı doktorun sana ??

merhabalar.. günlük iğne dediğiniz yumurta geliştirmek için kullanılan iğneler mi?
eğer onlardansa ben şuanda bu iğnelerden oluyorum.. 80 tl çatlatma iğnesinin fiyatı.. bu yumurta geliştirme iğneleri biraz pahalı.. ben 300 tlye aldım.. rapor çıkarıldığuı takdirde bir kısmını devlet karşılıyormuş.. sormak istediğiniz birşey olursa ben buralardayım :KK34:

merhabalar.. günlük iğne dediğiniz yumurta geliştirmek için kullanılan iğneler mi?
eğer onlardansa ben şuanda bu iğnelerden oluyorum.. 80 tl çatlatma iğnesinin fiyatı.. bu yumurta geliştirme iğneleri biraz pahalı.. ben 300 tlye aldım.. rapor çıkarıldığuı takdirde bir kısmını devlet karşılıyormuş.. sormak istediğiniz birşey olursa ben buralardayım :KK34:

tuncss oh be bırı cvp verdı canım bana doktor bugun soledı adetım 2 gun oncesınden geldı erken gelırse mutlaka ara demıstı aradım ve sımdı gunluk ıgnelere gecelım dedı yarın gıdıcem hayırlısıyla .. gunluk ıgneler pekı kac sefer vurulcaz kı ben ovıtrılle oldum bı ıse yaramadı sımdı bu gunluk dedıgı ıgneden hıc bılgım yok

tuncss oh be bırı cvp verdı canım bana doktor bugun soledı adetım 2 gun oncesınden geldı erken gelırse mutlaka ara demıstı aradım ve sımdı gunluk ıgnelere gecelım dedı yarın gıdıcem hayırlısıyla .. gunluk ıgneler pekı kac sefer vurulcaz kı ben ovıtrılle oldum bı ıse yaramadı sımdı bu gunluk dedıgı ıgneden hıc bılgım yok

canım günde 1 kez vuruluyor genelde.. kişiden kişiye göre değişen dozlar kullanılıyor.. buna doktorun karar verecek.. klomeni ben sabah akşam kullanırdım ve genelde 2 yumurtam olurdu.. iğneyi de sadece günde bir kez 75 doz olarak kullandım ama son iki gündür 100 doz vuruyoruz..
iğneler kendi başına yapabileceğin iğneler ama benim iğne fobim var kendim vuramıyorum.. o nedenle klinikte vurduruyorum..
ovitrelle çatlatma iğnesi canım.. bu günlük olacağın iğnelerden sonra yine ovitrelle de vurulacaksın.. sen özel doktora mı gidiyorsun?

bende bebekli avatar furyasına uydum..
Rabbim inşallah emeklerimizi boşa çıkarmaz.. sağlıkla bizde avatarlarımızdakiler kadar tatlı bebişlere kavuşuruz.. :KK16::KK16:

canım bu gunluk 1 tanesınemı sen 300 verdın kaç gun vurulcan peki ohoo ozaman batarız aşılama yaptırırım daha ıyı deılmı asılamayı benım doktorum 2.500 yapıyor.. 300 hergunmu verıcem bidde senın kullandıgın ıgnenı adı ney tatlım yarın gıttıgımde bılgım olsunn

canım bu gunluk 1 tanesınemı sen 300 verdın kaç gun vurulcan peki ohoo ozaman batarız aşılama yaptırırım daha ıyı deılmı asılamayı benım doktorum 2.500 yapıyor.. 300 hergunmu verıcem bidde senın kullandıgın ıgnenı adı ney tatlım yarın gıttıgımde bılgım olsunn

canım dur hele bi sakin yavaş yavaş :KK34:
bir kutu ilacı 300 tlye aldım.. bir kutuda 450 doz ilaç var.. doktorunun önerisine göre vurulacaksın iğneyi.. belki 1 kutu yetecek belki de dahasını alman gerekecek bunu dediğim gibi doktorun belirleyecek.. ben 75er doz vuruldum.. yani 450lik kutudan 6 günlük iğne çıkıyor.. anlatabildim umarım :KK34:
aşılama için doktorunun fiyatı çok yüksek..
ben de bu ay aşılama yaptırıyorum.. kaç klomen denemesi yaptınız?

bu arada kullandığım iğne gonal f

Son düzenleme:
ohhh süpermiş.. bak şimdi bi kere daha sevdim seni.. :KK16::KK16:
beni de doberman cinsi bir köpek ısırmıştı ilkokula giderken.. hatta köpeğin sahibi köpeği veterinere götürmediği için evimizi karantinaya alacaklardı da tanıdık filan bulup araya sokup karantinadan kurtulmuştuk :KK9::KK9: göbekten kuduz iğneleri vurulmuştum.. ayyy çok kötüydü..
babam hayvan delisidir bizde.. hayatım boyunca hep ya köpeğim ya da kedim oldu.. avatarımdaki de benim kedimdi.. kedimdi diyorum çünki sevgili eşim asla bir hayvan almayacağını söyledi eve.. o nedenle çok yakın bir arkadaşımda şimdi kedim.. çok özlüyorum onu.. eşim de ben kedişimi şeker kızımı anlattıkça pişman oluyor bizi ayırdığı için..

aynıyız canım yaaa
ben de kuduz aşısı olmuştum.
benim babam da bize aşıladı hayvan sevgisini bakmadığımız hayvan kalmadı, civciv tavşan köpek kedi hatta baykuş bile.
eşim de hayvanları sevmiyor özellikle kedileri. kedilere dokunmamı istemiyor.o yokken dokunuyorum tabi. tavşanımı çok özlüyorum izin verse eve alırdım, gerçi 4 yaşında artık dana gibi oldu:KK1: neyse ki tavşanımı öpüp koklamama birşey demiyor. bazen tavşanıma birşey olduğunu görürdüm rüyamda ağlayarak uyanırdım, eşime fenalık geliyordu artık:KK9: çok evcil bir tavşanım var 2 sene evde baktım. şimdi bahçelerde takılıyor kafasına göre. dışarlarda dolaşır ,gene annemlerin bahçesine döner gelir. tıpkı bugs bunny:KK9:

bu sayfada erken adet olduğunu söyleyen sadece bir kişi vardı onunda adını unuttum.oda çok az takıldı.

yok canım ben erken adet olmadım ilk olduğum zaman 17 si ilaçla oldum ondan önce 2 ay olamamıştım hatta 19 u yani 3üncü günü hormon testi oldum burayada yazmıştım serbest t3 t4 azmış dediler bana. doktor doğum kontrol hapı verdi kullanmak istemediğim için almadım. aralı şekilde 2 kere olunca nedir durum anlayamadım

Son düzenleme:
canım günde 1 kez vuruluyor genelde.. kişiden kişiye göre değişen dozlar kullanılıyor.. buna doktorun karar verecek.. klomeni ben sabah akşam kullanırdım ve genelde 2 yumurtam olurdu.. iğneyi de sadece günde bir kez 75 doz olarak kullandım ama son iki gündür 100 doz vuruyoruz..
iğneler kendi başına yapabileceğin iğneler ama benim iğne fobim var kendim vuramıyorum.. o nedenle klinikte vurduruyorum..
ovitrelle çatlatma iğnesi canım.. bu günlük olacağın iğnelerden sonra yine ovitrelle de vurulacaksın.. sen özel doktora mı gidiyorsun?

canımcım evet maalesef ozel doktora gıdıyorum cunku ne ozelde nede devlette pko oldugmu anlamadı bu doktor ablamın doktoru özel muayenesı var ona gdııyorum muayenesıde pahalı asılamada tüp bebekte ama bırakmakta ıstemıyorum cunku cok tecrubeli daha ılk muayenede anladı .. bende klomenı sabah aksam alıyordum ovıtrelle ıgnemıde oluyordum 15mm 18mm en fazla yumurtam 2 yada 3 tane oluoduu... en son 3 cm olmus ama catlamamısdı kiste donusmustu sanırım .. bende kendım vuramıyorum bebeklımden berı korkarım ıgnedenEki Görüntüle 383991 yanı ovıtrelle ıgneden olcam ozaman bende gunluk olarak alıcam..anladımm ben baska ıgne sandım

aynıyız canım yaaa
ben de kuduz aşısı olmuştum.
benim babam da bize aşıladı hayvan sevgisini bakmadığımız hayvan kalmadı, civciv tavşan köpek kedi hatta baykuş bile.
eşim de hayvanları sevmiyor özellikle kedileri. kedilere dokunmamı istemiyor.o yokken dokunuyorum tabi. tavşanımı çok özlüyorum izin verse eve alırdım, gerçi 4 yaşında artık dana gibi oldu:KK1: neyse ki tavşanımı öpüp koklamama birşey demiyor. bazen tavşanıma birşey olduğunu görürdüm rüyamda ağlayarak uyanırdım, eşime fenalık geliyordu artık:KK9: çok evcil bir tavşanım var 2 sene evde baktım. şimdi bahçelerde takılıyor kafasına göre. dışarlarda dolaşır ,gene annemlerin bahçesine döner gelir. tıpkı bugs bunny:KK9:

oo süpersin.. benim eşimde kızıyor sokakta hayvanları ellediğimde.. zorla balık aldık bende balık beslemeyi hiç sevmiyorum.. eşim ilgileniyordu ama onlarda rahmetli oldu..
tavşanına bayıldım valla.. keşke benimde olsa.. :KK9:

canımcım evet maalesef ozel doktora gıdıyorum cunku ne ozelde nede devlette pko oldugmu anlamadı bu doktor ablamın doktoru özel muayenesı var ona gdııyorum muayenesıde pahalı asılamada tüp bebekte ama bırakmakta ıstemıyorum cunku cok tecrubeli daha ılk muayenede anladı .. bende klomenı sabah aksam alıyordum ovıtrelle ıgnemıde oluyordum 15mm 18mm en fazla yumurtam 2 yada 3 tane oluoduu... en son 3 cm olmus ama catlamamısdı kiste donusmustu sanırım .. bende kendım vuramıyorum bebeklımden berı korkarım ıgnedenEki Görüntüle 383991 yanı ovıtrelle ıgneden olcam ozaman bende gunluk olarak alıcam..anladımm ben baska ıgne sandım

canım ovitrelleyi iğneler bittikten sonra yani yumurtalar geliştikten sonra vurulacaksın.. ovitrelleyi bi unut sen.. önce gonal f gibi yumurta geliştirecek iğnelerden olacaksın.. sonrasında gelişince yumurtalar çatlatma iğnesi olacaksın..
ama bi dur bakalım belki de doktorun başka birşey diyecek..
tedavi süreci zahmetli ve masraflı.. Allah yardımcımız olsun.. sen şimdi sorularını sor bana yine ama ben çıkıyorum..

herkeslere iyi geceler.. :KK16:

mesaj tekrarı olmuş..

herkese iyi geceler diliyorum..

şimdiden Cuma'mız mübarek olsun.. bol bol dua edelim canlar..
benim yarın kontrolüm var.. inşallah iyi haberlerle gelirim.. ama doktordan önce buralarda olurum yine, akşam 5de randevum..
hadi şimdilik hoşçakalın..

Son düzenleme:
canım dur hele bi sakin yavaş yavaş :KK34:
bir kutu ilacı 300 tlye aldım.. bir kutuda 450 doz ilaç var.. doktorunun önerisine göre vurulacaksın iğneyi.. belki 1 kutu yetecek belki de dahasını alman gerekecek bunu dediğim gibi doktorun belirleyecek.. ben 75er doz vuruldum.. yani 450lik kutudan 6 günlük iğne çıkıyor.. anlatabildim umarım :KK34:
aşılama için doktorunun fiyatı çok yüksek..
ben de bu ay aşılama yaptırıyorum.. kaç klomen denemesi yaptınız?

bu arada kullandığım iğne gonal f

hehe canımmm valla hıc sakın olamıyorum bugun cok asabıydım adetım erken geldı bu ay cok umutluydum cunku Eki Görüntüle 383993 anladım anladımmm benım doktorum 2 ay kullandırdı bana bunun yanında rahım duvarımda ınce onun ıcınde hapm var prolaktınımde var 3 hap cok agır geldıgı ıcın ve doktorum 2 klomenden sonra daha fazla yuklenmeyelım dedi.gunluk ıgnelere gecelım dedi yarın konuscaz bakalım..

senın ıgneler yaramadımı Eki Görüntüle 383996
aşılaman ınsallah tutar canım sende bebişini alırsın kucagınaaaa inşallah yarabbımmm anneme sızler ıcınde ettırıyorum dua hergun meryem suresının tamamını okuyor

canım ovitrelleyi iğneler bittikten sonra yani yumurtalar geliştikten sonra vurulacaksın.. ovitrelleyi bi unut sen.. önce gonal f gibi yumurta geliştirecek iğnelerden olacaksın.. sonrasında gelişince yumurtalar çatlatma iğnesi olacaksın..
ama bi dur bakalım belki de doktorun başka birşey diyecek..
tedavi süreci zahmetli ve masraflı.. Allah yardımcımız olsun.. sen şimdi sorularını sor bana yine ama ben çıkıyorum..

herkeslere iyi geceler.. :KK16:

anladım canım anladımmm valla ben bu konularda tecrubelı deılım cok sızlerden ogrenıyorum iştee napıyımmmmmmmEki Görüntüle 384001 300 gene ıyımişş yarın benımde rabdevum 3 de inşallah hayırlı haberlerını alırsın sende canımm bende bidaki aya inşallahhhh

ii gecelerrr teşekkur ederımmm cevapların içinnEki Görüntüle 384002

:KK1: canım 6. his bu galiba ne bileyim vallahi :KK1: ama seninkide çok uzak değil bunu bil.:KK1:

boşver tatlım sen onları kafana takmaya değmez ders programını hiç bozma vallahi geldikleri eve ayak uydurmak zorundalar.

AMİNN CANIM BENİM İYİKİ VARSIN SEN TATLIM.
canım yumurtlamanın üzerinden 15 gün geçmiş dolayısyla eğer gebelik varsa beta hcg çoktan salgılanmaya başlamıştır bile test yaparsan varsa 2. çizgi silik çıkabilir,benim adet bir gün geçtiğinde test yapmıştım 2. çizgi çok silikti.zaten kan değerimde düşük çıkmıştı.ama Biçim ben kendimi her ay test yapmaya eğer yoksa sakin kafayla adet beklemeye alıştırmıştım. çünkü kendi vücudumu artık çok iyi tanımıştım eğer test yapmadan beklersem varmı yokmu? diye stresten adetim daha çok gecikiyordu.test yaparsan sabah ilk idrarla yap. farkındamısın bu ayki adet belirtilerin daha bir başka.kasık ağrısı ara ara batma hissi, duygusalık, vajinada kaşıntı,sık idrara çıkma , her ay tatlı yeme isteğin oluyormuydu yani sadece bu aymı canın ekşi istiyor,, AY HADİ BİÇİM İNŞALLAH ARKADAŞIM YAAAA, BAK 123M ÜN ARKASINDAN GELECEKSİNİZ ,TEKER TEKER:KK9::KK9:
inşallh canım yaa bunuda bilirsen gelip alnından öpücem seni yaaa :KK1:

canım tebrik ederim hadi bakalım inşallah benimde p.tesi kesem gözükür umarım, kalp atışı 7. haftada duyulur genelde ilk gebeliğimde öyle yapmışlardı hayırlısı inşallah
canım sende hamile kalmışın geçmişe kısaca baktım çok yazılmış tebriklerden anladım bende tebrik ederim canımmm hak ettiniz vallahi allah tamamına erdirsin inşallah bizede dua edin
canım onlar nerden biliyor düşük yaptığını ,hani söylemeyecektin ya kimseye:26:
onlar sana yardım ederler canını sıkma belki de destek olmak istemişlerdir

canım söylememiştik düşük olduğu gün eşim ablama söylemiş tabi oda onların yanında konuşunca noldu diye merak edince anlatmışlar hani aile bilebilriler ama anlayış göstermemelri canımı sıkıyo biraz

tatlım son bişey daha soracam buda varmı benim bu ay yemeklerin kokusunda midem bulandı bazen böğürdüm resmen.ve adetime 15 kala iskender yemiştik ben bir kus bir kusss.sendede yemek kokularına karşı mide bulantısı varmı.
canım benim değerin istenildiği gibi yükselmiş ayyy zıplayacağım havalara şimdi :nazar: maşallah Yarabbim çok seviniyorum senin için....
kese görülse de kalp atışları bazen 7. hafta ancak duyulur endişelenme sabırla bekle canım:KK52:

benim bulantılarım var evet ama metforminden de oluyor ya ayırt edemem ki...hayırlısı diyelim...

Son düzenleme:
AMİNN CANIM BENİM İYİKİ VARSIN SEN TATLIM.
canım yumurtlamanın üzerinden 15 gün geçmiş dolayısyla eğer gebelik varsa beta hcg çoktan salgılanmaya başlamıştır bile test yaparsan varsa 2. çizgi silik çıkabilir,benim adet bir gün geçtiğinde test yapmıştım 2. çizgi çok silikti.zaten kan değerimde düşük çıkmıştı.ama Biçim ben kendimi her ay test yapmaya eğer yoksa sakin kafayla adet beklemeye alıştırmıştım. çünkü kendi vücudumu artık çok iyi tanımıştım eğer test yapmadan beklersem varmı yokmu? diye stresten adetim daha çok gecikiyordu.test yaparsan sabah ilk idrarla yap. farkındamısın bu ayki adet belirtilerin daha bir başka.kasık ağrısı ara ara batma hissi, duygusalık, vajinada kaşıntı,sık idrara çıkma , her ay tatlı yeme isteğin oluyormuydu yani sadece bu aymı canın ekşi istiyor,, AY HADİ BİÇİM İNŞALLAH ARKADAŞIM YAAAA, BAK 123M ÜN ARKASINDAN GELECEKSİNİZ ,TEKER TEKER:KK9::KK9:
canım yazdıklarının çoğu var evet test yapmak için erken gibi düşünüyorum adetime 2 gün var... ama yarın sabah yapadabilirim emin değilim.... ilk idrarla yapamam herhalde eşimin gitmesini beklerim... bakalım yarın sabah hayırola....
bu gün de tüm gün adet sancısıyla geçti ama akıntı da durdu hiç birşey yok beklemedeyim ....:KK52:
tatlı yeme isteğim durdu hatta 57.7 çıktım 2 gün önce 59 kiloydum yani adet gelmeden kilo vermem ilginç oldu.... canım vajinada kaşıntı yok öyle demişsin bir de sık idrara çıkma yok ama akıntı hissi var ondan tuvalete gidiyorum sürekli....

bicim sende adet bekliyosun sanırım inşallah sende güzel haberler verirsin.bak boşuna takmış 123 rahim şeklini sende takma canm kafaya.

sizlerin sayesinde zaten kızlar rahim şeklimi önemsemez oldum.... iyiki varsınız....hamilelik var mı yok mu bilmiyorum belki de metforminin yarattığı etkiler eski yıllardaki gibi sancılı adet gördürtecek bana ondan böyle ağrılarım oluyor da olabilir... yani 2 gün sonra gümbür gümbür regl olabilirim....öyle de olsa çok sevinirim çünkü ağrılı regl kaliteli yumurtlamanında göstergesiymiş bu gün tv deki uzman dedi....

evet içiyorum ama bitti doktora haftaya yazdıracam 1 yıdır içiyorum tık yok kilo sorunumda yok 48 kiloyum.. eşimdede sorun yok allaha şükür tüplerdede sorun yok tek sorun kist .. avatarımıda 123m sayesinde değiştirdim belki bende hamile kalırım avatar şanslı gelir :)))
yerleşik kistler için soğan kürü yaptın mı?

Son düzenleme:
X