Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım korkutmak istemem ama zormuş yaaa.

iyide canım bayıltıyorlar zaten anestezi ile nesi zor olacak ki bizde minik mmlik kamera için minik kesi yapacaklar korkma sende ben korkmuyorum...
arkadaşının neden zor geçmiş?

Son düzenleme:
ben çıkıyorum kızlar.hepinizi öpüyorummm.gyaman inşallah ateşimiz düşmez canımmmm.benim 36.0 da adet olurum hep.umarım düşmezzzz canımm seninde benimdeee.

yeşil cnm 29. günümdeyim pembe bir kaç damla kan geldi bugün bakalım ateşimizi ölçmeye devam yarın ne olacak

tatlım dikkat et soğan kürü rahmi inceltirmiş i.saraçoğlu 4 ten fazlası zararlı dedi çünküüü.

ayyyy bu ne ya gyaman bendede aynı durmlar var ateş 36.9 ama demin peçeyteye leke geldi kahverengimsi bişey.ateş düşmedi hiç bir haftadır sabah 36.5 ti akşam 36.6 nın üstü.ve bir haftadır karın ağrısı var ama adet olmadım.göğüslerim ağrıyorrr bu ne ya böyle adetmi gelirrr.

hadi hayırlısıı canlarımm dua eicem sizeee :KK16::KK16::KK16::KK49::KK49:

canım korkutmak istemem ama zormuş yaaa.
canım ben doktor kardeşimle konuştum sen dedin ya birisi laparoskopiyle menapoza girmiş, kardeşim bunun imkansız olduğunu söyledi.
ayrıca zor olan kistin alınmasıdır arkadaşın için. laparoskopi çok basit bir operasyon çünkü, kansız ve ağrısız deniyor
bırak artık şu korkuyu yaaa

canım inşalah herşey yolunda gider
adetlerinin düzelmesine sevindim inşallah yakında güzel haberinide alırız
canım ben sezeryanla doğum yaptım yarın iki hafta olucak
öpeirm senin için ufaklığı

çok güzel, çok sevindim darısı başımıza

=yesil_87;23882582]aynne canım ya.. bugün yoğundum bir kaç öğrencime destek olmaya gittim sınava.. çok şükür iyi geçmiş.. kardeşimde girdi onun normalmiş.. sen ne yapıyorsun? adet belrtilerin senin nasıl oluyor.. benim belrtiler çıktı sivilce döktü yüzüm ve belim ağırıyor..

olur canım böyle durumlar sorun değil:KK3:.. bende adetimi bekliyorum 3-4 ü olurum şimdidien belirtileri var.. kaçıncı günündesin adetinin ?

sağolasın baharcım amin cümlemize.. evet en son biçimle 17sinde başla demiştik sana.. bende öyle hatırlıyorum.. 8 gün yeterli olur..
filiz86;
kilo problemin falan varmıydı filiz? kilo vermen bile adetlerini düzene getrir..

dısardakıler tum arkadaslarım cok kılon yok dıyor ozellıkle bende gobek hıc yok sadece bel bolgemde yaglanma var oda dusuk kottanmı acaba bılmıom 1.68 boyum kılomda bugun tartıldım 60 :) metfomin kullanmamı tavsıye etmezmısınız kı kızlar bu ay onu solıcem doktoruma baslıyım dıeee

progesteron alabilrisn canım.. hem de hamileliğe engel değil bu ilaçlarda adetlerini düzene koyar.. doğru tedaviyi bulman çok önemli .. biz pko için metfromin kullnıyoruz doktoruna bunu da danış derim..yumurtlamayı geri getirebiliyor..

yok canım bir şey farketmez.. klomen den sonra biraz ara vereceksin ilaçlara.. sonra aşılamaya geçilebilir.. umarım gerek kalmadan hamile kalırısın..

anladım tuncss.. bak ben aşılama hakknııda pek fikir sahibi değilim her sürecini bana da anlatır mısn ?

er_ca :nazar: nazar değmesin canım sana.. ol deyince Rabbim oluyor.. hemde neler diyordu doktorlar senin için .. zor süreçten geçtin .. Darısı tüm bebek sahibi bekleyen ailelere gelsin canım.. listemizde güncelledim seni hamiş listesine ekledim..

canım ileride istiyormuşssun çocuğu.. o zmaana kadar iyi değerlendirelim derim.. sende benm gibi kilo almışsın.. hemen metfromşne başla canım.. vakit kaybetme.. ben bekarıım pkodan kurtulmaya çalışıyorum.. dkh ile kilo almıştım metfromin ile kurtuldum. eskiden 3 ayda adet oluyordum bu ay kendiliğinden 2 ay dolmadan adetim gelecek.. yumurtlamamım olduğuna şahit oldum.. bunlar çok güzel şeyler benim için... doktoruna danış canım hem kilo vermene yardım metformin hem de pkodan kurtulmana yardımcı...[/QUOTE]

123m;23882594]tatlım dikkat et soğan kürü rahmi inceltirmiş i.saraçoğlu 4 ten fazlası zararlı dedi çünküüü.

canımcım benım zaten rahım ınceymıs o yuzden estrofem ıcıyorum 1 sefer yapıcam ben korkarım zaten doktor hamılelık olursa tutunamaz ıhtımalı var dıyordu adetım bıtınce 15 gun ıcıcem tabı ınsallah olmamda gerek kalmaz nisanın 7 sinde.......

ayyyy bu ne ya gyaman bendede aynı durmlar var ateş 36.9 ama demin peçeyteye leke geldi kahverengimsi bişey.ateş düşmedi hiç bir haftadır sabah 36.5 ti akşam 36.6 nın üstü.ve bir haftadır karın ağrısı var ama adet olmadım.göğüslerim ağrıyorrr bu ne ya böyle adetmi gelirrr.[/QUOTE]

saol cnm benim Rabbim bütün dualarını kabul etsin inşallah tabi bizim için olanları da :)

aminn canım bende bu ay çalışmalara başlıyorum yeniden... bu arada moralimde baya bi bozuk ben KORNUAL GEBELİK yaşamıştım ya bi araştırma yapiyim dedim bu kadınlar kulübünde biri daha yaşamış bu olayı onada dış gebelik demişler ama rahime düşebilir bi onbeş gün bekle demiş bi doktor sonra bebek rahime düşmüş ve sağlıklı bi şekilde doğmuş çocuğu inanılmaz kötü oldum bunu okuyunca =((( ben çok mu erken davrandım bişeyler için keşke bekleseydim diyorum o kadar pişmanım ki anlatamam =((( belki benimkide giderdi yerine zaten tüplerden geçmişti ama rahimin sağ üst köşesine tutunmuştu... 4 tane doktor baktı bana hiç biri bu ihtimali söylemediki bana =((( hepsi iç kanama geçirmemden korktu ama tüplerden geçen bebek nasıl iç kanmaya sebep olabilirki? bende hiç mantıklı düşünemedim o an =(( ay acayip kötüyüm yaaaaaaa çookk pişmanım bi kaç gün daha beklemediğim için :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

canım aman çok sevindim o zaman kafanda kurman da gerekmeyecek herşeyi bileceksin adım adım ne güzel bizde yakın takipte olacağız canım...Allah size bu ay sağlıklı, güzel bir bebek versin inşallah canım benim :KK54: hepimize inşallah...

canım saolasın.. inşallah hepimiz bu mutluluğu yaşayacak en kısa zamanda..

TUNCSS aşılama yaptıracak olmana çok sevindim. inşalah tutar. ama tutmazsa hiç üzülme ikinci aşılamada şans daha da artar.

ben şubatta aşılama yaptırdım. ve o zaman çok sayıda kistim vardı her iki yumurtalıkta da yine de bir yumurta 20mm olmuştu. iğne yaptık. aşılama yaptık ilişki ile destekledik tutmadı. ama bir sonra ki ay kendiliğinde kaldım. ve her iki yumurtalığımda da hiç kistim kalmamıştı.

sanıyorum bu çatlatma iğnesiyle tüm kistlerim temizlendi. çünkü bir iki tane değildi. şimdi çok şükür kalp atışını gördük. herşey yolunda bakalım.

darısı tüm hasretle bekleyenlerin başına rabbim tez zamanda hepinize çift çizgiyi göstersin. dolu dolu 9 ay geçirmeyi nasip etsin.

inşallah tutar.. bilmiyorum neyle karşılaşacağım.. bebeğinin kalbini duymuşsun.. sağlıkla kucağına da al inşallah canım..

yeşilim merak etme bende aşılama hakkında hiçbirşey bilmiyorum ve emin ol her yaşadığım detayı sizlerle paylaşacağım..
ronya bebişin gelmiş dünyaya.. sağlıkla büyüsün inşallah..
gyaman canımcım çok heyecanlandım durumuna.. hadi inşallah bir iki güne parti yapalım.. son hamişten sonra ara baya açıldı.. artık biri hamişim desin yahu :KK9:

yarın ilk işim doktora gitmek olacak bakalım şu sorunlu yumurtalarım ne durumda eğer mutlaka tedavi gerektiriyosa biran önce tedavi olmaya başlayayım

kızlar son bir saattir kasıklarımda sızlama şeklinde ağrım oluyor.. yarın sabah 10da kontrolüm var.. çok merak ediyorum gelişen yumoş var mı acaba :KK9:

doktordan gelince hemen yazarım size gelişmeleri..

şimdilik herkeslere iyi geceler..

GÜNAYDINN KIZLARRR...kimsee yok gerçi amaaa yinede günaydınnn...uzun zamandır yoktummm nasılsınızzz??herkez iyidir inşallahhh....geçmişi okuyamadımm bende net yok hala:KK43::KK43: şuan annemlerdeyim bi bakayım dedim..nasıll herkezzz???iyidirr inşşş....yni bebişlerimizz varmııı???özledimm siziii....ama az kaldı haftaya sınavlarım var bitsinn alıcam nett....inşallah..

TUNCSS canım hayırlısı olsun hakkında tedaviye başlamışsınızz..inşallah rabbim bu ay nasip eder sana bebeğini....
Merhaba canım özlettin kendini epeydir yoktun.Teşkler umarım sende iyisindir.:KK34:Hayırlısı olsun canım sınavın içinde başarılar dilerim.Alınca net sık sık gelirsin artık topiğe kendine iyi bak:KK16::KK54:
kızlarr yaaa bişi sorucammm...bu ayy bende çookk acayipp şeylerr olduuu..sizle paylaşmak istedim aynıı durumu yaşayan varmııııı????

gecen ay adetim çok güseldiii kaç aydır ilk defa rahat bi adet dönemi geçirdimm...ama 15 gün sonraa progestana başlamadan 1 gün öncee kahverengi bi akıntı geldiii..şookk oldum bide korktumm...progestanla adet olmaya başladığımdan beri adetim kahverengi akıntıyla başlıyorduu...başta korktummm sonra acaba kendiliğinden adetmi oluyorummm...2ci gün çok az acık kırmızı geldii...ben yine progestana başladımmm...bugünn bir hafta oldu hala kahverengi akıntımm varrr:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:eşim ilk 2 gün çok panik yaptı diye geçti dedim ama geçmedii...yarında devam ederse mecbur gidicem dr...yada progestanı bitircem adet olunca gçeçekk...ama aklıma kötü kötü şeylerr geliyorr ne olabilirkii buuu...aynı durumu yaşayanınızz varmııı???kistmii oldu acabaaa....inşallahh kötü bişi değildirrr dua ediyorumm:KK43::KK43:

TUNCSS okursan egerrrr sende kist olduğunda böle bişi oldumuuu???
İnşallah kötü birşey değildir canım aklına kötü şey getirme geçmesse doktora gidersin:KK16:
canım allah razı olsun senden inşallah bebek ısteyen tüm arkadaslarıma içinde banada :) nasip eder dua sayesinde...
Sendende Allah razı olsun canım aminnn inşallah hepimize nasip olur:KK16::KK34:
SELAMM kızlarrrEki Görüntüle 380265

sizlere bişey dıyıcemm belkı komık gelecek ama ınanın ılk basta banada komık gelmıstı cunku hayatımda bu yasıma kadar ılk defa duydum göbek düşüklügü oluyormus tam göbek ustunde kalp seklınde bır atma. bu sorun ablamda vardı annem onu cok eskıden yaşlı bır kadına goturmus ve gobegını çekmiş yerine getırmıs ablam ondan sonra hamıle kalabıldı bılıomusunuz suan aynı durum bendede var yada aynı durumu olan varmı bilen varmı böle birseyi ayrıca ablamada doktor pcos demiştiii 2 tane bebişi var kızlarr
Bende öyle birşeyler duymuştum göbeği düşme olayını.Allah bağışlasın yiğenlerinide darısıda sana ve bizlere olsun :KK16::KK49:
öyle canım zor işimiz napalım...bi de bu aralar ben çok uyuyorum hatta yine uykum var....
daha doktor araştırmadım istanbula gidip geleyim öyle... hem zaten mayısa sarkar rahim operasyonları da adet bitimine denk getiriliyormuş hayırlısı....
17. günü başla canım 8 gün iç sabah 1 akşam 1 25. gününde biter ilacın ve 29. ya da 30. gününde adetin gelir film için adet başladığı anda randövu verecekler sana canım....

çoğumuz metformin içerikli gilifor ilacını kullanıyoruz 850 mg sabah 1 akşam 1 ben onunla düzenledim adetleri benim de doğum kontrol ilaçlarını bırakalı 1.5 yıl oldu hamile kalamadım... ama bu ilacı içtiğimden beri umut var yumurtlamayı başlatıyor bilgin olsun kendiliğinden adet göremezsen ve 3 ay içinde hamile kalamazsan bu ilaca başlayabilirsin... yerleşik pko kistciklerin var mı? eğer varsa son adet tarihini biliyorsun nasıl olsa adet olmaya 15 gün kala 15 gün boyunca soğan kürü uygulayabilirsin...

canım kistten kanama olmaz bence... hemen aklına kötüyü getirme kanaman başladıktan sonra progestan mı içtin? kanama başlarsa içilmez canım anlayamadım o kısmı... kanama başladıktan sonra içersen kanamayı durdurur ya da ileri atar...
Bende sabahları bazen kalkamıyorum hava değişimindende olabilir canım.Duphaston içiyorum canım tamam 8 gün içerim teşkler:KK16:İnşallah sende iyi bir doktor bulursunda güzel sonuçlar alırsın:KK16::KK34:
TUNCSS aşılama yaptıracak olmana çok sevindim. inşalah tutar. ama tutmazsa hiç üzülme ikinci aşılamada şans daha da artar.

ben şubatta aşılama yaptırdım. ve o zaman çok sayıda kistim vardı her iki yumurtalıkta da yine de bir yumurta 20mm olmuştu. iğne yaptık. aşılama yaptık ilişki ile destekledik tutmadı. ama bir sonra ki ay kendiliğinde kaldım. ve her iki yumurtalığımda da hiç kistim kalmamıştı.

sanıyorum bu çatlatma iğnesiyle tüm kistlerim temizlendi. çünkü bir iki tane değildi. şimdi çok şükür kalp atışını gördük. herşey yolunda bakalım.

darısı tüm hasretle bekleyenlerin başına rabbim tez zamanda hepinize çift çizgiyi göstersin. dolu dolu 9 ay geçirmeyi nasip etsin.

bir bebek kaybı yaşamıştım daha önce. o yüzden bunda daha relax davranıyorum. kısmetse Rabbim izin verirse çatlasamda patlasam da alırım kucağıma. ama nasip değilse en ideal hamileliği de geçirsem olmaz. böyle teskin ediyorum kendimi.

canım, ben bir hoca teyzeye meryem suresi okutuyordum o süre 10 mart gibi bitti aradan bir kaç gün geçti test yptım hamileyim. :) sonra 3 gün orucumu da tuttum. sizlerede tavsiyem bu süreyi okuyun yada okutun. ilk 30 ayeti 41 gün okunacak. çok kişi duymuştum bunu okuduktan sonra gebe kalan. nitekim benimde öyle oldu. aşılamada tüm şartlar olgunken tutmadı. ama sure bitti ertesi ay dr.a bile gitmeden hamile kaldım.
Güzel dileklerin için teşkler canım.Allah sanada sağlıklı doğumlar nasip etsin ve bebeğine kavuştursun:KK16::nazar::KK49:
zaten googleye yazınca sesli dinleme okuması türkçesi çıkıyor. aslında uzun bir ayet ama ilk 30 ayeti gebelikle ilgili. türkçesini okudum birkaç kere çok manalı.
ilk 30 ayetini 41 gün okuyup bitince 3gün ard arda oruç tutucaz. ben öyle yaptım canım.

evet canım 41 gün 30 ayetini okuyun ve bitince 3 gün orucunu tutun.

inşsllsh sizlerde hemen sonuç alırsınız kızlar. ben bu duaya çok inanıyorum güveniyorum sizlerde benim gibi aynı etkiyi görürsünüz inşallah.
Canım ben meryem suresinin hepsini okuyorum sabah namazından sonra ilk 30 ayeti okumak şartmı?Oruç tutulduğunu bende bilmiyordum Allah razı olsun bilgilendirdğin için.Yer gök duayla canım Allah'tan bekliyeceğiz herşeyi:KK16::KK34:
aynne canım ya.. bugün yoğundum bir kaç öğrencime destek olmaya gittim sınava.. çok şükür iyi geçmiş.. kardeşimde girdi onun normalmiş.. sen ne yapıyorsun? adet belrtilerin senin nasıl oluyor.. benim belrtiler çıktı sivilce döktü yüzüm ve belim ağırıyor..

olur canım böyle durumlar sorun değil:KK3:.. bende adetimi bekliyorum 3-4 ü olurum şimdidien belirtileri var.. kaçıncı günündesin adetinin ?

sağolasın baharcım amin cümlemize.. evet en son biçimle 17sinde başla demiştik sana.. bende öyle hatırlıyorum.. 8 gün yeterli olur..

kilo problemin falan varmıydı filiz? kilo vermen bile adetlerini düzene getrir..

progesteron alabilrisn canım.. hem de hamileliğe engel değil bu ilaçlarda adetlerini düzene koyar.. doğru tedaviyi bulman çok önemli .. biz pko için metfromin kullnıyoruz doktoruna bunu da danış derim..yumurtlamayı geri getirebiliyor..

yok canım bir şey farketmez.. klomen den sonra biraz ara vereceksin ilaçlara.. sonra aşılamaya geçilebilir.. umarım gerek kalmadan hamile kalırısın..

anladım tuncss.. bak ben aşılama hakknııda pek fikir sahibi değilim her sürecini bana da anlatır mısn ?

er_ca :nazar: nazar değmesin canım sana.. ol deyince Rabbim oluyor.. hemde neler diyordu doktorlar senin için .. zor süreçten geçtin .. Darısı tüm bebek sahibi bekleyen ailelere gelsin canım.. listemizde güncelledim seni hamiş listesine ekledim..

canım ileride istiyormuşssun çocuğu.. o zmaana kadar iyi değerlendirelim derim.. sende benm gibi kilo almışsın.. hemen metfromşne başla canım.. vakit kaybetme.. ben bekarıım pkodan kurtulmaya çalışıyorum.. dkh ile kilo almıştım metfromin ile kurtuldum. eskiden 3 ayda adet oluyordum bu ay kendiliğinden 2 ay dolmadan adetim gelecek.. yumurtlamamım olduğuna şahit oldum.. bunlar çok güzel şeyler benim için... doktoruna danış canım hem kilo vermene yardım metformin hem de pkodan kurtulmana yardımcı...
Sende sağol canım.Negüzel öğrencilerine destek olman:nazar::KK16:İçmeye başladım canım duphastonu.İnşallah seninde adetin gelir:KK16::KK34:
bu hafta yemek kokuları beni tiksindirdi bir kere kustum hatta...hep kasık ağrım ve hep akıntım vardı ki hala varrr.eee bu belirtiler üstüne ben adetmi oluyorumm yani.tek kötü şey yüzümde sivilce çıktı bu adet belirtisi değilmi.ki ben ateş ölçmüyordum bu ay son 1 haftadır belirtiler var diye ölçmeye başladım yanii.adet günüm geçen ay 4 marttı .
Hadi hayırlısı canım inşallah hamilesindir:KK16::KK49:

aminn canım bende bu ay çalışmalara başlıyorum yeniden... bu arada moralimde baya bi bozuk ben KORNUAL GEBELİK yaşamıştım ya bi araştırma yapiyim dedim bu kadınlar kulübünde biri daha yaşamış bu olayı onada dış gebelik demişler ama rahime düşebilir bi onbeş gün bekle demiş bi doktor sonra bebek rahime düşmüş ve sağlıklı bi şekilde doğmuş çocuğu inanılmaz kötü oldum bunu okuyunca =((( ben çok mu erken davrandım bişeyler için keşke bekleseydim diyorum o kadar pişmanım ki anlatamam =((( belki benimkide giderdi yerine zaten tüplerden geçmişti ama rahimin sağ üst köşesine tutunmuştu... 4 tane doktor baktı bana hiç biri bu ihtimali söylemediki bana =((( hepsi iç kanama geçirmemden korktu ama tüplerden geçen bebek nasıl iç kanmaya sebep olabilirki? bende hiç mantıklı düşünemedim o an =(( ay acayip kötüyüm yaaaaaaa çookk pişmanım bi kaç gün daha beklemediğim için :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:
canım sakın şimdi bunu düşünüp üzülme belki seninki farklıydı 1 doktor değil bikaç doktor sana aynı şeyi demişti hatırlarsan değerin anormal yüksekti.... belki beklemende hata olacaktı böyle düşün sakın sıkılma tamam mı?
önemli olan bebeğinin olabilmesi ve sağlıklı bebek olması sen sağlıklı hamilelik için dua et canım ve geçmişte yaşadığını düşünüp üzülme sakın...

kızlar son bir saattir kasıklarımda sızlama şeklinde ağrım oluyor.. yarın sabah 10da kontrolüm var.. çok merak ediyorum gelişen yumoş var mı acaba :KK9:

doktordan gelince hemen yazarım size gelişmeleri..

şimdilik herkeslere iyi geceler..

oh oh maşallah diyelim o zaman canım yine en az 3 olsun da aşılama ile şansları artsın yumurtaların :KK34::KK9:
bekliyorum iyi haberlerini....

oh oh maşallah diyelim o zaman canım yine en az 3 olsun da aşılama ile şansları artsın yumurtaların :KK34::KK9:
bekliyorum iyi haberlerini....

diyelim diyelim.. maşallah bana :nazar:
kalbin temiz arkadaşım senin.. 3 tane 1 cm civarında yumoşum var :KK9::KK9:
çarşamba sabah yine kontrolüm var.. bakalım ne olacak o güne.. iğneye devam yine 75cc ile..

günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum geçmişe fırsat buldukça bakacam :) ateş tablom çizgi çekti çok şükür kesik kesik ama olsun çekti yanı :)) bugun dpo 4 10gün sonra falan adet olmam gerekiyor galıba bakalım hayırlısı artık

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

hmm hadi hayırlısı olsun arkadaşım.. bak yumoş geç gelişmiş olabilir.. ben klomen içerken doktor 5. gün başlatıyordu, 5 gün sabah akşam içiyordum.. etti 10 gün.. sonra 14. gün filan gidiyordum.. yumurtanın durumuna göre de 16. gün hatta bazen 18. gün bile iğne olduğum olmuştu.. inşallah kendiliğinden geliverir bebişin..

şimdiii gelelim bana..
doktora gittim.. 3 tane 1 cm civarında boyutları olan yumoşum mevcut.. 2-3 hatta 4 yumurta normal dedi doktor aşılama için.. iğneye devam edeceğim.. çarşamba günü tekrar kontrolüm olacak.. duruma göre iğneye devam ya da iğneyi keseceğiz.. ki 3 günde 1 cm civarına geldilerse çarşamba çatlama durumuna yakın hale ulaşabilirler dedi.. inşallah dediği gibi olur.. çok heyecanlıyım aşılama için.. ilk kez yaşıyorum bu süreci.. yakın çevremde de kimsede olmadı böyle bir deneyim.. inşallah ilk ve son olur canlarım.. ne olur dua edin bana..
bu arada cuma günü kan vermiştim.. geçen seneki sonuçlarımı da almamıştım.. şimdi hepsini yazıyorum sizlere de..
öncelikle geçen yılın sonuçları; 18 şubat 2011 de yaptırmışım tahlili; referans değerleri foliküler faz için

estadiol(e2) 34 referans aralığı 20 ila 84 müş :)

fsh 7.57 referans aralığı 3-14.4

LH 4.7 referans aralığı 1.1 - 11.6

prolaktin 9.53 referans aralığı 1.9- 25

tsh sensitif 3.45 referans aralığı 0.3 - 5.4

T4 serbest 1.03 referans aralığı 0.61 - 1.85

doktorum bunların hepsine normal demişti.. bu sene tahlilleri yenilemesini istedim.. bu kez prolaktin ve troitlere bakmadı.. gerek yok normal herşeyin dedi.. onların yerine böbrek üstü bezi salgısı mı ne varya hani şu DHEA-SO4 ona baktı.. şimdi onları da yazıyorum..

30 mart 2012 tarihli sonuçlarım; referans aralıklarını yine folliküler faza göre yazıyorum..

estradiol (e2) 81 referans aralığı 20-84

fsh 7.16 referans aralığı 3 - 14.4

LH 4.55 referans aralığı 1.1 - 11.6

DHEA-SO4 232 referans aralığı 30 - 430

testesteron serbest 2.7 referans aralığı 0.29 - 3.18

e2 için ben yüksek sanki dedim.. yumurta oluşumu başlamıştı sende çünki ondan dolayı yüksek çıktı, çarşamba geldiğinde yeniden e2 bakacağız o gün daha da yüksek olacak dedi.. çıkacak değere göre de aşılamayı kararlaştıracağız dedi..
karkamkarışık işler bunlar arkadaşlarım.. Allah'ım kimseleri uğraştırmadan kendiliğinden en doğal yoldan göndersin minişlerini..

Son düzenleme:
X