Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

amin :)
kötü düşünme canım troidin şimdilik gayet normal değer yükselecek diye düşünme stresten uzak dur sadece bebeğinin mutluluğunu yaşa her şey iyi olacak canım....
benim de aynen prolaktin üst sınırda diğeride troid de oynuyor....

bir bebek kaybı yaşamıştım daha önce. o yüzden bunda daha relax davranıyorum. kısmetse Rabbim izin verirse çatlasamda patlasam da alırım kucağıma. ama nasip değilse en ideal hamileliği de geçirsem olmaz. böyle teskin ediyorum kendimi.

canım, ben bir hoca teyzeye meryem suresi okutuyordum o süre 10 mart gibi bitti aradan bir kaç gün geçti test yptım hamileyim. :) sonra 3 gün orucumu da tuttum. sizlerede tavsiyem bu süreyi okuyun yada okutun. ilk 30 ayeti 41 gün okunacak. çok kişi duymuştum bunu okuduktan sonra gebe kalan. nitekim benimde öyle oldu. aşılamada tüm şartlar olgunken tutmadı. ama sure bitti ertesi ay dr.a bile gitmeden hamile kaldım.

ama gebelik oluştuysa ki her şey mümkün korunmuyorsanız, o zaman maydonoz kürü düşüğe neden olur diye biliyorum...
bence adet olana kadar soğan kürünü bu ay yapabilirsin düşüğe neden olmaz.....ibrahim saraçoğlu tv de açıkladı saba nın programında...

benden de kırmızı kanlı küçük et parçaları gelmişti soğan kürü yaptığım ay... yumurtalıklar ve rahim temizleniyor....

ölemı bak bunu bılmıodum maydonozun dusuge sebeb olacagını zaten rısklı gebelık sınıfındayım ozaman hıc denemıyım bu ay hamılelık olmassa artık 7 sınde gıdıp hapla temızletımm bare ıltıhapları sogan kuru ıcın bısey sorucam tatlım prolaktın var bende bırdee ona sebeb olurmukı yukseltırmı ki korkuyorum cunku Eki Görüntüle 380341 adetıme suan 6 gun var yapıyım ozaman ben bugunden ıtıbaren sogan kurunu

bir bebek kaybı yaşamıştım daha önce. o yüzden bunda daha relax davranıyorum. kısmetse Rabbim izin verirse çatlasamda patlasam da alırım kucağıma. ama nasip değilse en ideal hamileliği de geçirsem olmaz. böyle teskin ediyorum kendimi.

canım, ben bir hoca teyzeye meryem suresi okutuyordum o süre 10 mart gibi bitti aradan bir kaç gün geçti test yptım hamileyim. :) sonra 3 gün orucumu da tuttum. sizlerede tavsiyem bu süreyi okuyun yada okutun. ilk 30 ayeti 41 gün okunacak. çok kişi duymuştum bunu okuduktan sonra gebe kalan. nitekim benimde öyle oldu. aşılamada tüm şartlar olgunken tutmadı. ama sure bitti ertesi ay dr.a bile gitmeden hamile kaldım.

aynen dediğin gibi doğacağı kaderde varsa ne türlü zorluk çekersen çek sağlıkla doğar bende böyle düşünüyorum....
ve çok sık dua ediyorum Rabbim hepimize yaşatsın bu güzel duyguyu :))
inşallah bu defa sorunsuz tamamlarsın canım....
meryem suresinin ilk 30 ayetini mi sadece okuyacağız anlayamadım?

Son düzenleme:

süper yaa ama 41 gun okunacagını bılmıyordum meryem suresını bende cok duydum ayy hemen anneme okutuyum hergun bıtınce 3 gunde orucmu tutucas canımmm ben bu ay sadece 1 kere okumustum meger 41 miş:)

ölemı bak bunu bılmıodum maydonozun dusuge sebeb olacagını zaten rısklı gebelık sınıfındayım ozaman hıc denemıyım bu ay hamılelık olmassa artık 7 sınde gıdıp hapla temızletımm bare ıltıhapları sogan kuru ıcın bısey sorucam tatlım prolaktın var bende bırdee ona sebeb olurmukı yukseltırmı ki korkuyorum cunku Eki Görüntüle 380341 adetıme suan 6 gun var yapıyım ozaman ben bugunden ıtıbaren sogan kurunu

prolaktini incir kürü ve havuç kürü yükseltir canım soğan kürü etkilemiyor yapabilirsin... yemeklik orta boy soğanı 4 e bölüp kaynayan suya atıp 5 dk daha kapak kapalı kaynatıp sıcağa yakın ılık içeceksin günde iki kere taze hazırlayacaksın
bi de..klorsuz suda kaynatacaksın çeşme suyu olmaz...

Son düzenleme:
aynen dediğin gibi doğacağı kaderde varsa ne türlü zorluk çekersen çek sağlıkla doğar bende böyle düşünüyorum....
ve çok sık dua ediyorum Rabbim hepimize yaşatsın bu güzel duyguyu :))
inşallah bu defa sorunsuz tamamlarsın canım....
meryem suresinin ilk 30 ayetini mi sadece okuyacağız anlayamadım?

zaten googleye yazınca sesli dinleme okuması türkçesi çıkıyor. aslında uzun bir ayet ama ilk 30 ayeti gebelikle ilgili. türkçesini okudum birkaç kere çok manalı.
ilk 30 ayetini 41 gün okuyup bitince 3gün ard arda oruç tutucaz. ben öyle yaptım canım.

süper yaa ama 41 gun okunacagını bılmıyordum meryem suresını bende cok duydum ayy hemen anneme okutuyum hergun bıtınce 3 gunde orucmu tutucas canımmm ben bu ay sadece 1 kere okumustum meger 41 miş:)

evet canım 41 gün 30 ayetini okuyun ve bitince 3 gün orucunu tutun.

inşsllsh sizlerde hemen sonuç alırsınız kızlar. ben bu duaya çok inanıyorum güveniyorum sizlerde benim gibi aynı etkiyi görürsünüz inşallah.

prolaktini incir kürü ve havuç kürü yükseltir canım soğan kürü etkilemiyor yapabilirsin... yemeklik orta boy soğanı 4 e bölüp kaynayan suya atıp 5 dk daha kapak kapalı kaynatıp sıcağa yakın ılık içeceksin günde iki kere taze hazırlayacaksın
bi de..klorsuz suda kaynatacaksın çeşme suyu olmaz...

saolasın canım benımmm tşk ederım ınsallahh faydası olurrr banadaa hepımızeeeee

saolasın canım benımmm tşk ederım ınsallahh faydası olurrr banadaa hepımızeeeee

inşallah faydası olur bana olmuştu... yerleşik kistleri ve rahmi temizler adet başlarsa bırakırsın içmeyi diğer ay tam 15 gün yaparsın o zaman tam iyileşme olur...

zaten googleye yazınca sesli dinleme okuması türkçesi çıkıyor. aslında uzun bir ayet ama ilk 30 ayeti gebelikle ilgili. türkçesini okudum birkaç kere çok manalı.
ilk 30 ayetini 41 gün okuyup bitince 3gün ard arda oruç tutucaz. ben öyle yaptım canım.

evet canım 41 gün 30 ayetini okuyun ve bitince 3 gün orucunu tutun.

inşsllsh sizlerde hemen sonuç alırsınız kızlar. ben bu duaya çok inanıyorum güveniyorum sizlerde benim gibi aynı etkiyi görürsünüz inşallah.

bende ınanıyorum canım ınsallahh goruces yaşıycaz bızlerde o duyguyuuu...

Kızlar merhaba,sıze bı sorum var..ben 13 ay sonra ılk kez ılacsız adet oldum bugun,hayıt ve soğan suyu sayesınde,ama adet olunca hayıta devam edılır mı,bı bılgınız var mı?

arkadaşlar merhaba;

ben de aranıza katılmak isterim.27 yaşındayım.5 senedir pko hastasıyım.10 aylık evliyim.şu an bebek düşünmüyoruz ama sonbahara doğru korunmayı bırakacağız.

dün doktor kontrolüne gittim ve maalesef ileri derecede pko dedi.o kadar ay doğum kontrol hapı kullanmama rağmen ilerlemesi beni çok üzdü.ilaçlar yüzünden çok kilo aldım.şu an 74 kiloyum ve doktorum 3 ayda en az 5 kilo vermemi söyledi.zaten spora falan gidiyorum şu an.inşallah daha fazla vericem.bugün tahlillerimi yaptırdım.LH yüksek çıktı.dün yumurtlama günüm olmasına rağmen maalesef çatlama yoktu ultrasonda.bu ay lutenyl isimli ilacı içicem gecikme olmaması adına.sonra gynelle+aldactone.mayıs ayında kontrole gidicem.kilo kaybım falan olmazsa glukophane vereceğini söyledi.

spora gitmeseydim direk korunmasız olarak çalışmalara başlamamızı isteyecekti ama ben istemedim.az daha zaman geçsin bakalım.3 ayın sonunda eğer kistlerde azalma olursa folik asite başlıcam inş

arkadaşlar merhaba;

ben de aranıza katılmak isterim.27 yaşındayım.5 senedir pko hastasıyım.10 aylık evliyim.şu an bebek düşünmüyoruz ama sonbahara doğru korunmayı bırakacağız.

dün doktor kontrolüne gittim ve maalesef ileri derecede pko dedi.o kadar ay doğum kontrol hapı kullanmama rağmen ilerlemesi beni çok üzdü.ilaçlar yüzünden çok kilo aldım.şu an 74 kiloyum ve doktorum 3 ayda en az 5 kilo vermemi söyledi.zaten spora falan gidiyorum şu an.inşallah daha fazla vericem.bugün tahlillerimi yaptırdım.LH yüksek çıktı.dün yumurtlama günüm olmasına rağmen maalesef çatlama yoktu ultrasonda.bu ay lutenyl isimli ilacı içicem gecikme olmaması adına.sonra gynelle+aldactone.mayıs ayında kontrole gidicem.kilo kaybım falan olmazsa glukophane vereceğini söyledi.

spora gitmeseydim direk korunmasız olarak çalışmalara başlamamızı isteyecekti ama ben istemedim.az daha zaman geçsin bakalım.3 ayın sonunda eğer kistlerde azalma olursa folik asite başlıcam inş

canım hoşgeldın aramıza ben korunma derım zaten ılerı derecede dıyorsun neden korunuosun kı ozaman ben 3 aydır tedavı oluyorum hap ıgne bı ıse yaramadı bence korunma derım..

Kızlar merhaba,sıze bı sorum var..ben 13 ay sonra ılk kez ılacsız adet oldum bugun,hayıt ve soğan suyu sayesınde,ama adet olunca hayıta devam edılır mı,bı bılgınız var mı?
adetliyken günde 1 kez yapıp içebilirsin kanamayı durdurmaz ben öyle yapmıştım....
3 ay düzenli içtikten sonra hayıtı bırakabilirsin....
soğan suyunu da 3 aydan fazla kür olarak yapma.... yılda en fazla 3 kere o da ileri derecede pko lar için...

arkadaşlar merhaba;

bence 3 ay korun doktorunu dinle çünkü içeceğin ilaçlarla hamile kalmak riskli diye biliyorum 2. yazdığın ilaçla gebelik oluşmaması gerekli.....gynelle+aldactone
3 ay sporla devam edersin kilo vermiş başlarsın diğer yumurtlama tedavilerine hem kilo verirsen yumurtlaman da olacaktır...yumurtlama olursa adetlerin düzenlenir ve hamile kalma şansın olur.... ben yumurtlama için glifor içiyorum...glukophane le aynı içerikli.... benim kilom normal ancak pko olan tüm kadınlara bi şekilde yarıyor bu ilaç...

Son düzenleme:
yeşilcim nasılsın canım?

gyaman hoşgeldin :KK1:
yarın sabah test günün de mi?
ateş tablonu ekler misin bakayım canım merak ettim...

Son düzenleme:
kızlar geçmişi okumadan yazayım dedim
sabah uyandım ateşimi ölçtüm çok düşmüş fazlasıyla dedim reglimi olucam yumurtluyormuyum çünkü bugün 29. günüm 33den assağı görmüyorum çok nadir regli ağrısı gibi değilde sabah yumurtlama çatlaması gibi bir ağrım oldu dedim olabilir geç yumurtluyor olabilirim çünkü kırmızı çizgimi çekmedi neyse öğleden sonra çalışma yaptık eşimle ne olur ne olmaz diye neyse biraz durdum ve banyoya girdim duş almak için wc de iki damla pembe kan gördüm hemen alel acele banyo yaptım bir saattir bekliyorum daha birşey yok ne ağrım var ne bişi metformin sanırım erkenden getirdi reglimi daha sökülmedim ama hamiş olmasamda bu kadar erken regli olmakta çok güzel

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

yeşilcim nasılsın canım?

gyaman hoşgeldin :KK1:
yarın sabah test günün de mi?
ateş tablonu ekler misin bakayım canım merak ettim...

yazdım cnm valla hamiş değilsem bile bu sefer hiç üzülmedim metforminin işe yaradığını görmek çok güzel :KK16:

yazdım cnm valla hamiş değilsem bile bu sefer hiç üzülmedim metforminin işe yaradığını görmek çok güzel :KK16:

canım yerleşme kanaması günleriyle adet günleri genelde bir oluyor çoğu kişide hadi inşallah.... yerleşme kanaması olması için dua edelim....

gyaman regl için erken daha kendine dikkat et bak rahme yerleşme pembe kanaması olabilir
yumurta çatlamasından sonra 11 gün bitmiş daha 3 gün olmalı adetine....

yerleşme kanaması zamanına benziyor bu.... devamı gelmedi de mi kanamanın nereye kayboldun :KK1:
cevap yazsana canım çatlayacağım meraktan

bide ne diyeceğim 17. gününde kesin yumurtlaman oldu senin o acı tüplerde döllenmiş yumurtanın dolanması olabilir canım inşallah gebelik oluşsun
kasıkta batma diyorlardı ya hep...
bakalım zaten 2 güne belli olacak durumun

Son düzenleme:
canım yerleşme kanaması günlerinle adet günlerin bir olacak seninde herkes gibi hadi inşallah.... yerleşme kanaması olması için dua edelim....

ne biliyim cnm yaa keşke öyle olsa ateş tablomda çizgi bile görmedim nasıl hamiş olayım bakalım Allah büyüktür inşallah bir süpriz yapar

X