Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

amin canım .. sürecin hayırlı olur inşallah .. dua edeceğim sana .. arayı bu kadar açma toprak merak ediyorum seni..

saol canım benim.. gelen giden oldu da ondan ara açıldı.. şimdilerde sakin bir dönem beni bekliyor.. bol bol buralarda olurum.. :KK16:

ehö ehö şimdi ne desem acep.. derim tabi .. kaç gündür yoksun buralarda oh keyif senin.. birbirimize soruypruz tuncs hanım nerelrde tozutuyor dye :KK3: şaka bir yana da eğlenmene çok sevindim.. yeni tedavin hayırlı olsun tekrardan...

:KK9::KK9: annemler burda olunca hasret giderdik bol bol.. iyi geldi bana.. inşallah bir daha ben onlara gittiğimde iki kişi olarak gidebilirim.. hatta kimbilir belki de 3 kişi :)) malum aşılama olacağı için çoğul gebelik olma ihtimali mevcut :KK9::KK9:

iğne fiyatına yüksekmiş canım.. normalde devlet karşılıyor mu bunu?

canım doktor 1000 doza kadarınının yüzde 20sini mi ne ödüyormuş.. doktor ufak bi hesap yaptı.. elde edeceğim kar 100 tl filandı ve saatlerce devlet hastanesi koridorlarında dolaşmam da cabası.. göze alamadım.. ve parayı verdim :KK9::KK9: biraz rahatıma düşkünüm sanırım :KK9:

tedavin hayırlı olsun canım benım demek iğne 390tl falan yanı doktorummun bana dediği gibi 1500tl bulcak benim aşılamamda hadı hakkında hayırlısı olsun canım benım minş. bu ay güzel haberlerini alırız senden çok heyecanlıım sankı aşılaman tutcak gibi geliyorr bana senın yumurtan klomenlede oluyordu neden iğneye başladı doktorun iğneyle daha iyi diye galıba dimi hem sordum hem cevapladım gibi oldu kızz:KK1::KK1: benim manyak doktor klomen cvp vermiyor dediğimde bile klomne verdi hemde günde1 tane hadı hayırlısı arkadaşım dualarımız senınlee inş.güzel haberlerini alırız bu ay :))) he bu arada ben ateş ölçüyorum hala yumurtladıgımı göremedim ve dün söktürü içtim adet olayım diye bugun adetimin 27,günü hala yumurtlama yok görünüyor ama ateşim bugun arttı ama bugun 40 dk geç ölçtüm ondanda olabılır yanı

canım doktorumun dediğine göre 450lik gonal f bana yeterli gelirmiş... aşılamaya da 600 tl alacak.. 1000 ila 1100 civarı bişey tutacak toplamda işte.. ama biraz araştırdım bu işi 200e yapanda var 2-3 binlere yapan da.. kim ne koparırsa mantığı var gibi sanki.. ama benim doktorun bir artısı iki kez aşılama yapacak olması.. çatlatma iğnesi sonrası 36. saatte bi aşılama 24 saat sonra bir aşılama daha.. Allah'ım emeklerimizi boşa çıkartmasın..

valla tatlım seni çok merak ediyorlar bende görünce merak etmesinler diye arada çıtlatıyorum kızlara :KK1: bu arada tedavin hayırlı olsun bende yaptırıcam yazın sonuna doğru kısmetse senin sonuç ne olacak çok merak ediyorum inşallah güzel haberlerini alıcaz tatlım

saol canım benim.. :KK16::KK16:
inşallah benim sonuç iyi olur.. senin de yaz sonuna bebişin kendiliğinden geliverir.. böyle şeylerle uğraşmazsın..

canım maşallah hayırlı olsun tedavin süper bir başlangıç olmuş ....bu defa şansa bırakma ve kontrollerini aksatma kist falan olmaması için diyorum ama biliyorum ki yumurtan bebeğe dönüşecek bu ay inşallah canım benim... :KK54:

inşallah canımmmmmm.. doktor da korkuyor zaten.. sürekli kontrol edeceğim dedi.. hatta normalde çatlatma iğnesi sonrası kontrol yapmıyorum dedi ama sende yapıcam olurda çatlamazsa aşılama yapmayalım dedi.. yakın takipte olacağım yani.. inşallah iyi olacak herşey..

TUNCSS canım hayırlısı olsun hakkında tedaviye başlamışsınızz..inşallah rabbim bu ay nasip eder sana bebeğini....

saol canım.. aminnn inşallah hepimize..

kızlarr yaaa bişi sorucammm...bu ayy bende çookk acayipp şeylerr olduuu..sizle paylaşmak istedim aynıı durumu yaşayan varmııııı????

gecen ay adetim çok güseldiii kaç aydır ilk defa rahat bi adet dönemi geçirdimm...ama 15 gün sonraa progestana başlamadan 1 gün öncee kahverengi bi akıntı geldiii..şookk oldum bide korktumm...progestanla adet olmaya başladığımdan beri adetim kahverengi akıntıyla başlıyorduu...başta korktummm sonra acaba kendiliğinden adetmi oluyorummm...2ci gün çok az acık kırmızı geldii...ben yine progestana başladımmm...bugünn bir hafta oldu hala kahverengi akıntımm varrr:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:eşim ilk 2 gün çok panik yaptı diye geçti dedim ama geçmedii...yarında devam ederse mecbur gidicem dr...yada progestanı bitircem adet olunca gçeçekk...ama aklıma kötü kötü şeylerr geliyorr ne olabilirkii buuu...aynı durumu yaşayanınızz varmııı???kistmii oldu acabaaa....inşallahh kötü bişi değildirrr dua ediyorumm:KK43::KK43:

TUNCSS okursan egerrrr sende kist olduğunda böle bişi oldumuuu???

kistim olduğunda benim çok şiddetli ağrılarım olmuştu ama benim kistim çok büyüktü..
acaba üstüne görme denen şeyden yaşıyor olabilir misin? belki de hamişsindir.. yerleşme kanaması filan olabilir.. bi doktora gidersen aklında rahatlar.. bence tez zamanda gidip kontrol ettir.. Allah hepimizin gönlüne göre versin..

Evet hergün kalk aynı şeyler ev işi bitmez tozun bereketi çok olurmuş.Hergün alıyorum ertesi gün alınmamış gibi:KK47:Mobilya için sprey almıştım hem parlak gösterip çabuk toz olmaması için oda lekeli gibi etti.Şimdi yine nemli bezle siliyorum:21:Camları silip ardından yağmur yağınca tekrardan batması sinirime dokunur:KK47:Evet canım ya panjurluysa evin o dahada zor Allah kolaylık versin hepimize.Bu arada sağlığın nasıl umarım herşey yolundadır.Doktor bulabildinmi canım?İnşallah güzel sonuçlar alırsın:KK16:Bende bugün duphastona başladım 17.günü başla demiştin adetin yanılmıyorsam 8 gün kullan demiştin değilmi?:KK34:Görüşürüz kib Bicimciğim:KK1::KK16::KK3:
öyle canım zor işimiz napalım...bi de bu aralar ben çok uyuyorum hatta yine uykum var....
daha doktor araştırmadım istanbula gidip geleyim öyle... hem zaten mayısa sarkar rahim operasyonları da adet bitimine denk getiriliyormuş hayırlısı....
17. günü başla canım 8 gün iç sabah 1 akşam 1 25. gününde biter ilacın ve 29. ya da 30. gününde adetin gelir film için adet başladığı anda randövu verecekler sana canım....

merhaba arkadaşlar bende de pko var yıllardır bunun sıkıntısını çektim hiç bir adetim ilaçsız kendiliğinden olmadı, yaklaşık 2 yıldır evliyim ve hep ilaç kullandım artık çocuk istediğimizden ilacı bıraktım ama hamile kalamam die çok korkuyorum :KK43: diane 35 kullanıyodum ama doktor çocuk istiyosan bırak dedi ama başka ilaç da vermedi ilaçsız adet bile olamazken çocuk nasıl olcak bilmiyorum?
çoğumuz metformin içerikli gilifor ilacını kullanıyoruz 850 mg sabah 1 akşam 1 ben onunla düzenledim adetleri benim de doğum kontrol ilaçlarını bırakalı 1.5 yıl oldu hamile kalamadım... ama bu ilacı içtiğimden beri umut var yumurtlamayı başlatıyor bilgin olsun kendiliğinden adet göremezsen ve 3 ay içinde hamile kalamazsan bu ilaca başlayabilirsin... yerleşik pko kistciklerin var mı? eğer varsa son adet tarihini biliyorsun nasıl olsa adet olmaya 15 gün kala 15 gün boyunca soğan kürü uygulayabilirsin...

kızlarr yaaa bişi sorucammm...bu ayy bende çookk acayipp şeylerr olduuu..sizle paylaşmak istedim aynıı durumu yaşayan varmııııı????

gecen ay adetim çok güseldiii kaç aydır ilk defa rahat bi adet dönemi geçirdimm...ama 15 gün sonraa progestana başlamadan 1 gün öncee kahverengi bi akıntı geldiii..şookk oldum bide korktumm...progestanla adet olmaya başladığımdan beri adetim kahverengi akıntıyla başlıyorduu...başta korktummm sonra acaba kendiliğinden adetmi oluyorummm...2ci gün çok az acık kırmızı geldii...ben yine progestana başladımmm...bugünn bir hafta oldu hala kahverengi akıntımm varrr:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:eşim ilk 2 gün çok panik yaptı diye geçti dedim ama geçmedii...yarında devam ederse mecbur gidicem dr...yada progestanı bitircem adet olunca gçeçekk...ama aklıma kötü kötü şeylerr geliyorr ne olabilirkii buuu...aynı durumu yaşayanınızz varmııı???kistmii oldu acabaaa....inşallahh kötü bişi değildirrr dua ediyorumm:KK43::KK43:

TUNCSS okursan egerrrr sende kist olduğunda böle bişi oldumuuu???
canım kistten kanama olmaz bence... hemen aklına kötüyü getirme kanaman başladıktan sonra progestan mı içtin? kanama başlarsa içilmez canım anlayamadım o kısmı... kanama başladıktan sonra içersen kanamayı durdurur ya da ileri atar...

Son düzenleme:
inşallah canımmmmmm.. doktor da korkuyor zaten.. sürekli kontrol edeceğim dedi.. hatta normalde çatlatma iğnesi sonrası kontrol yapmıyorum dedi ama sende yapıcam olurda çatlamazsa aşılama yapmayalım dedi.. yakın takipte olacağım yani.. inşallah iyi olacak herşey..

canım aman çok sevindim o zaman kafanda kurman da gerekmeyecek herşeyi bileceksin adım adım ne güzel bizde yakın takipte olacağız canım...Allah size bu ay sağlıklı, güzel bir bebek versin inşallah canım benim :KK54: hepimize inşallah...

SELAMM kızlarrrEki Görüntüle 380265

sizlere bişey dıyıcemm belkı komık gelecek ama ınanın ılk basta banada komık gelmıstı cunku hayatımda bu yasıma kadar ılk defa duydum göbek düşüklügü oluyormus tam göbek ustunde kalp seklınde bır atma. bu sorun ablamda vardı annem onu cok eskıden yaşlı bır kadına goturmus ve gobegını çekmiş yerine getırmıs ablam ondan sonra hamıle kalabıldı bılıomusunuz suan aynı durum bendede var yada aynı durumu olan varmı bilen varmı böle birseyi ayrıca ablamada doktor pcos demiştiii 2 tane bebişi var kızlarr

onu biliyorum ben bi ara kafayı banada takmışlardı yapalım diye kabul etmedim korktum hem yokki öle bişi

canım benım. cok korkuyorum ben filmden bide yaşım ıtıbari ıle doktorum kabul edermı bılmıyorum hep erken stres yapma yavas yavas ılerlıces dıyor benımde 18 en fazla buyudugu catlama oluyordu fakat gebe kalamıyordumm .inşallah sen kalırsınnn canımm. en son gıttıgımde bırı 18 bırı 3cm dedı doktor 3 cm olan catlamamıs ama ıcıne kanama olmus olabılır dedı Eki Görüntüle 380215

benim doktorda acelee etme yaşın kaç diyo ya 23 oldum hala erken deyip duruyor onu gel bana sor doktorcumm

ama artık tak etti gidip dicem ne yaparsa yapsın etsin tedaviyi ilerletsin..

anlamadıgım çatlayan yumurta neden döllenmiyor ??

benim doktorda acelee etme yaşın kaç diyo ya 23 oldum hala erken deyip duruyor onu gel bana sor doktorcumm

yumurta çatlar ve keseciğinden çıkan hücreyi tüpe bırakır o sırada spermle karşılaşması şart canım döllenme için ve o yumurta hücresinin de kaliteli olması şart...döllenme tüplerde başlıyor ya yumurtlama gününü aşağı yukarı biliyorsan yumurta çatlamadan 1 gün önce ilişki olması hamile kalmayı kolaylaştırıyor...

Son düzenleme:
onu biliyorum ben bi ara kafayı banada takmışlardı yapalım diye kabul etmedim korktum hem yokki öle bişi

yok canım varmıs ole bıseyy bende sacma bısey sandım ama eskıler daha ıyı bılırmışş bunu ablamında öle bır durumu vardı cektırdı annem bır kadına sonra hamıle kaldı ınanırmısın suan aynı durum bende var ama maalesef o kadın öldüü kaldım ortada Eki Görüntüle 380322

benım yaşımda 26 hala yavas yavas dıo erkenmıs 30 kadar yolu var dıyorr gercı bılıyorum ben stres yapmıyım dıe dıyorr doktorum cok ıyıdır cok guvenırımm sprem kalıtesıde onemlı canım eşine baktırdınmı sen ?

cvr hoşgeldin canım...
özlettin kendini miniğin nasıl inşallah çok iyisinizdir...:KK54:

3 cm yumurta olupta ıcıne kanama olabılır dıyor doktorum nasıl bıseydır bu bıldıgım kadarıyla 2 cm de catlıo ama 3 cm cok buyumus Eki Görüntüle 380336

2cm olduğunda dediğin gibi çatlıyor ve döllenmezse atılıyor canım ama 3 cm se kist deniyor direk...
şansın varsa adetle o da atılıyor benim 2.8mm ydi adetle gitmişti...

içine kanama diye bişey duymadım ve öyle kötü şeylerde getirme aklına...

Son düzenleme:
TUNCSS aşılama yaptıracak olmana çok sevindim. inşalah tutar. ama tutmazsa hiç üzülme ikinci aşılamada şans daha da artar.

ben şubatta aşılama yaptırdım. ve o zaman çok sayıda kistim vardı her iki yumurtalıkta da yine de bir yumurta 20mm olmuştu. iğne yaptık. aşılama yaptık ilişki ile destekledik tutmadı. ama bir sonra ki ay kendiliğinde kaldım. ve her iki yumurtalığımda da hiç kistim kalmamıştı.

sanıyorum bu çatlatma iğnesiyle tüm kistlerim temizlendi. çünkü bir iki tane değildi. şimdi çok şükür kalp atışını gördük. herşey yolunda bakalım.

darısı tüm hasretle bekleyenlerin başına rabbim tez zamanda hepinize çift çizgiyi göstersin. dolu dolu 9 ay geçirmeyi nasip etsin.

2cm olduğunda dediğin gibi çatlıyor ve döllenmezse atılıyor canım ama 3 cm se kist deniyor direk...
şansın varsa adetle o da atılıyor benim 2.8mm ydi adtle kitmişti...

bicim hıc demedı doktorum bana kist dıye ben gecen ayda adet olamadım cunku sadece kahverengı leke seklınde oldum atamadım demekkı. bu ayda 7 sınde olucam eger olmassam gene leke seklınde gelırse atamam dimi gecen ay parca parca seyler dustu acaba sokturucumu ıcsem

TUNCSS aşılama yaptıracak olmana çok sevindim. inşalah tutar. ama tutmazsa hiç üzülme ikinci aşılamada şans daha da artar.

ben şubatta aşılama yaptırdım. ve o zaman çok sayıda kistim vardı her iki yumurtalıkta da yine de bir yumurta 20mm olmuştu. iğne yaptık. aşılama yaptık ilişki ile destekledik tutmadı. ama bir sonra ki ay kendiliğinde kaldım. ve her iki yumurtalığımda da hiç kistim kalmamıştı.

sanıyorum bu çatlatma iğnesiyle tüm kistlerim temizlendi. çünkü bir iki tane değildi. şimdi çok şükür kalp atışını gördük. herşey yolunda bakalım.

darısı tüm hasretle bekleyenlerin başına rabbim tez zamanda hepinize çift çizgiyi göstersin. dolu dolu 9 ay geçirmeyi nasip etsin.

canım benim tebrikler sonunda ya çok sevindim ben senin hamile olduğunu bilmiyordum şimdi gördüm kalp atışlarını da duymuşsun :nazar: maşallah diyorum ....
sağlıkla doğurmak nasip etsin Allah....
şu anda içtiğin ilaç var mı?

Son düzenleme:

amin hayırlı olsun bebeginde ınsallah bu sefer tez zamanda kucagına almayı nasıp eder allahımmm canım sen hamilesin hamişlerın duası olur derler bızede et duaaa canımmmm Eki Görüntüle 380337

bicim hıc demedı doktorum bana kist dıye ben gecen ayda adet olamadım cunku sadece kahverengı leke seklınde oldum atamadım demekkı. bu ayda 7 sınde olucam eger olmassam gene leke seklınde gelırse atamam dimi gecen ay parca parca seyler dustu acaba sokturucumu ıcsem

aslında soğan kürü işe yarayabilir bende yaramıştı adete 15 gün kala 15 gün boyunca yapılıyor.... hem hamile kalmayı da kolaylaştırıyor ibrahim saraçoğlunun dediğine göre istersen önce onu dene adet başlayana kadar içersin çünkü kahverengi lekelenme ile atılmaz canım.... nasıl parçalar geldi adetinden?
soğan kürü işe yarar diye düşünüyorum yaramazsa o zaman progestan kuvvetli adet söktürücülerden...

Son düzenleme:
canım benim tebrikler sonunda ya çok sevindim ben senin hamile olduğunu bilmiyordum şimdi gördüm kalp atışlarını da duymuşsun :nazar: maşallah diyorum ....
sağlıkla doğurmak nasip etsin Allah....
şu anda içtiğin ilaç var mı?
teşekkür ederim canım çok sağol. Allah sizlerin kucağınıda karrnınıda doldursun tez zamanda çifter çifter :)
sadece folbiol işte folik asit. ama tsh 2.86ymış eğer biraz daha yükselirse tiroid hapı kullanabilirim. biraz da tansiyon çıktı. zaten beni en çok etkileyenler tiroid ve ploraktin birde tansiyondu. inşallah kucağıma kazasız belasız sağlıkla alırım.
amin hayırlı olsun bebeginde ınsallah bu sefer tez zamanda kucagına almayı nasıp eder allahımmm canım sen hamilesin hamişlerın duası olur derler bızede et duaaa canımmmm Eki Görüntüle 380337

ettim canım hatta şimdi:)

rabbim hepimizin yüzünü güldürsün. hepimize nasip etsin.

teşekkür ederim canım çok sağol. Allah sizlerin kucağınıda karrnınıda doldursun tez zamanda çifter çifter :)
sadece folbiol işte folik asit. ama tsh 2.86ymış eğer biraz daha yükselirse tiroid hapı kullanabilirim. biraz da tansiyon çıktı. zaten beni en çok etkileyenler tiroid ve ploraktin birde tansiyondu. inşallah kucağıma kazasız belasız sağlıkla alırım.

ettim canım hatta şimdi:)

rabbim hepimizin yüzünü güldürsün. hepimize nasip etsin.

amin :)
kötü düşünme canım troidin şimdilik gayet normal değer yükselecek diye düşünme stresten uzak dur sadece bebeğinin mutluluğunu yaşa her şey iyi olacak canım....
benim de aynen prolaktin üst sınırda diğeride troid de oynuyor....

aslında soğan kürü işe yarayabilir bende yaramıştı adete 15 gün kala 15 gün boyunca yapılıyor.... hem hamile kalmayı da kolaylaştırıyor ibrahim saraçoğlunun dediğine göre istersen önce onu dene adet başlayana kadar içersin çünkü kahverengi lekelenme ile atılmaz canım.... nasıl parçalar geldi adetinden?
soğan kürü işe yarar diye düşünüyorum yaramazsa o zaman progestan kuvvetli adet söktürücülerden...

canımmm kahverengı çok afedersın parca parca et seklınde 2 tane dustu dokorum zaten kist olusur belkı dıye hemde rahım duvarım ınce dıye östrojen ve progestagen ıcın estrofem dıye bır ılac verdı canım bana sogan kurunu denıycem ama 7 sınde olurum yada olmam dıye denemedım adete 15 gun oncesınden 15 gun denenıcek dımı duydum ama ne zamanlar ıcılır dıye bılemedım ıykı soledın canımm tşk ederım.. bıde maydonoz kaynatıp ıcıcem burda cok sey ogrendım arkadaslar saolsun vallahi ıltıhapımda var cunku

canımmm kahverengı çok afedersın parca parca et seklınde 2 tane dustu dokorum zaten kist olusur belkı dıye hemde rahım duvarım ınce dıye östrojen ve progestagen ıcın estrofem dıye bır ılac verdı canım bana sogan kurunu denıycem ama 7 sınde olurum yada olmam dıye denemedım adete 15 gun oncesınden 15 gun denenıcek dımı duydum ama ne zamanlar ıcılır dıye bılemedım ıykı soledın canımm tşk ederım.. bıde maydonoz kaynatıp ıcıcem burda cok sey ogrendım arkadaslar saolsun vallahi ıltıhapımda var cunku

ama gebelik oluştuysa ki her şey mümkün korunmuyorsanız, o zaman maydonoz kürü düşüğe neden olur diye biliyorum...
bence adet olana kadar soğan kürünü bu ay yapabilirsin düşüğe neden olmaz.....ibrahim saraçoğlu tv de açıkladı saba nın programında...

benden de kırmızı kanlı küçük et parçaları gelmişti soğan kürü yaptığım ay... yumurtalıklar ve rahim temizleniyor....

karabocuq arkadaşımız bayadır nete gelmedi o soğan kürü yaptığı ay hamile kalmıştı.... inşallah iyi gidiyordur hamileliği

Son düzenleme:
X