Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

eşim hamile olmamdan şüpheleniyo.bende pkolu olduğum için ihtimal vermiyorum öyle bi belirtide yok zaten.

inşallah hamilesindir canım.
pko lusun diye hamile kalamicağını sanma sakın.
okadar çok pko lu varki pko olduğunu bilmeden yada bilerek birşey yapmadan hamile kalıyorlar. hiç belli olmaz.
olmadı bir test alır yaparsın

aa özür dilerim şubat 20 de hastalandım :)
nerdeyse 1 hafta geçikti, biraz daha mı beklesem ? Yoksa ilaç içsem mi? adetim gelince bırakırım.
yoğun bir akıntı geldi mi canım. yani yumurtlama belirtisi olandan.. yapışkan ve yumurta akı kıvamındadır.. bu geldiyse adetin kendiliğinden gelir bekle derim. gelmediyse duphastona başla canım nasılsa tahlil vereceksin fazla bekleme.. bir zararı olmuyor.

ben de gencim ben de de direk görmicek büyük ihtimal.
ve ben de senin gibi zayıfım ve yemek yedikten sonra kasvet çöker bana da.
saçlarımda çok dökülüyor(du) çinko aldım onun için fayfa etti biraz sana da öneririm günde bir tablet çinko iyi geliyor canım.
şimdi bir soru daha soracağım insülin sen de kaç çıkmıştı.
sen de direk ve sadece glikoz mu bakıldı.

buarada ben de öğretmen sayılrım bize genelde hoca diyorlar ün
:KK3: topik maşallah eğitimcilerle dolu :KK3: neyse canım ben de çinko kullandım ama asıl sorunumuz lh hormonun yüksekliği.. androjen hormon salgılanıyor durmadan kanımıza.. saçlarım güçlensin diye biyoksin kullanıyorum hacimli gösteriyor tavsiye ederim bende..

net olarak onu hatırlayamadım şimdi canım, o sonucumu memleketimde bırakmışım tahmini bir şey demeyeyim şimdi sana yanıltıcı olabilir.. öğrendiğim an hemen yollarım sana .. bende ilkin devlet hastanesinde glukoz değerlerine bakılmıştı şekerim düşük bile denilip gönderilmişti. sonra istanbul da adını yazmayayım A hastanesine gittim sırf pko için. oradaki doktorlardan öğrendim ne öğrendiysem. GEÇMİŞİNİ öğrenmeleri çok iyi ailemdeki tüm hastalıkları bile kaydetmiştiler dosyama.. devlet hastanesindeki sonuçlarımı da götürmüştüm sonra direkt insülin testi yaptılar..

canım duphaston alsan da hamileysen bebeğine zararı olmaz merak etme.. dediğim belirtileri gördün mü yukarı da cevap yazmıştım gözden mi kaçırdın ?

123m canım maili yolladım. doktor çok yoğun oluyor mesajımı görürse cevap verir.. biraz bekleyebilirz geldiği zaman ben seni haberdar ederim.

yoğun bir akıntı geldi mi canım. yani yumurtlama belirtisi olandan.. yapışkan ve yumurta akı kıvamındadır.. bu geldiyse adetin kendiliğinden gelir bekle derim. gelmediyse duphastona başla canım nasılsa tahlil vereceksin fazla bekleme.. bir zararı olmuyor.

:KK3: topik maşallah eğitimcilerle dolu :KK3: neyse canım ben de çinko kullandım ama asıl sorunumuz lh hormonun yüksekliği.. androjen hormon salgılanıyor durmadan kanımıza.. saçlarım güçlensin diye biyoksin kullanıyorum hacimli gösteriyor tavsiye ederim bende..

net olarak onu hatırlayamadım şimdi canım, o sonucumu memleketimde bırakmışım tahmini bir şey demeyeyim şimdi sana yanıltıcı olabilir.. öğrendiğim an hemen yollarım sana .. bende ilkin devlet hastanesinde glukoz değerlerine bakılmıştı şekerim düşük bile denilip gönderilmişti. sonra istanbul da adını yazmayayım A hastanesine gittim sırf pko için. oradaki doktorlardan öğrendim ne öğrendiysem. GEÇMİŞİNİ öğrenmeleri çok iyi ailemdeki tüm hastalıkları bile kaydetmiştiler dosyama.. devlet hastanesindeki sonuçlarımı da götürmüştüm sonra direkt insülin testi yaptılar..

sen istanbulda mı tedavi oluyorun canım bana özelden atarmısın doktornu ve hastaneyi.
ben de iyi bir doktor istiyorum.

inşallah hamilesindir canım.
pko lusun diye hamile kalamicağını sanma sakın.
okadar çok pko lu varki pko olduğunu bilmeden yada bilerek birşey yapmadan hamile kalıyorlar. hiç belli olmaz.
olmadı bir test alır yaparsın

benimde aklımda bi test alıp şansımı denemek geçiyo, bakalım :))

dediğin gibi akıntım var ben üşüttüm diyodum ama yumurtalama belirtsi olduğunu bilmiyodum. her halde doğru anlamışımdır çünkü genelde hep akıntım olur, günlük ped kullanırım.
ben en iyisi bi 5 gün daha bekliyim, baktım gelmedi duphastona kullanmaya başlıyım.

Sağolun kızlar teşekkür ederim :KK3:

kızlar bilgisayar başımı ağırttı.. okuldada başındayım. geceye doğru gelirim hepiniizi öpüyorum

benimde aklımda bi test alıp şansımı denemek geçiyo, bakalım :))

dediğin gibi akıntım var ben üşüttüm diyodum ama yumurtalama belirtsi olduğunu bilmiyodum. her halde doğru anlamışımdır çünkü genelde hep akıntım olur, günlük ped kullanırım.
ben en iyisi bi 5 gün daha bekliyim, baktım gelmedi duphastona kullanmaya başlıyım.

Sağolun kızlar teşekkür ederim :KK3:

canım sürekli gelen akıntıdan bahsetmedim.. genellikle 1-3 gün arasında değişir gelir ve biter.. baya yoğun ve uzayan bir akıntıdır şeffaftır.. adetinini 12.günlerinden sonra gelemeye başlar. bu türde miydi gelen akıntılar::?

ee canım test yapsana neyi bekliyorsun ? ben sabredemezdim o kadr..

Son düzenleme:
canım aramıza hoşgeldin öncelikle genelede doğum kontrol hapı kullananlar kılo alır sen vermişsisn metformınle bende zayıflayamadım ama en azından tatlı ihtiyacımı kesti bende 65 kılodan 4 ayda 60 kıloya düştüm yeiklerime çok dikket ettim ve spor yaptım yürüyüş spor çok onemli spor yaparsan beyaz ekmeği şekeri unu tuzu kesersen bir şekilde kılolar giidyor canımbende glukofen kullanıyorum 1000lik eczanelerede mutlaka olması lazım glifor glukofen glucophage bunların hepsi metformın eczanede hangisi varsa alabılrısın canım ben 60 kılodayım geçen ay klomen kullandım yumrutlamam olmadı doktorum 55düş gel dedi allah yardımcımız olsun bide bol su iç canım :)

ecrinle aynı şaşkınlığı bende yaşıyorum :KK3: ben 9 ay dkh kullanmıştım 11 kilo almıştım.. sıradışı bir durum gerçekten dkh ları ile kilo almaman.. ecrin söylemiş canım metformin etken maddedir.. ilaç firmalarına göre adı değişir yani glifor glofer metofin hep aynı ilaçtır..

aynen ecrin katılıyorum canım sana :KK3:

saolun kızlar.. evet benimkisi değişik bi durum gercekten dkh kullanırken 8 kilo vermiştim ne zaman bıraktım hooop 4 kilo geri geldi 2 ay içinde. haklısınız ben en iyisi 850mg'lık glucophane bitince 1000'lik glifor yada glukofen alıyım. aslında 1-1,5 kilo verdim dediğiniz gibi yediklerime dikkat ediyorum bol su içiyorum. diğer forumlarda milleti ayda 2-3 kilo verdim deyince acaba bana yaramadımı die düşündüm. bana doktorum 56-58 arasında olmaya dikkat et dedi şuanda 61 kiloyum.

Ben 850 mglık kullanıyordum 2 yıl oldu nerdeyse ama okadar faydasını göremedim arkadaşlar 1000mglıktan bahsetti sağolsunlar.Dün sağlık ocağına gidip 1000 mglığını yazdırdım inşallah bunun faydasını görürüm.Senin adetler nasıldı?
Tiroit sorunumu var sendede?Bende yüksek çıktı tiroit az çalışıyormuş.İlaç verdi bana endokrin doktoru 3 ay kullan kontrole gel dedi.Senin tiroitin varsa doktor niye ilaç vermedi benmi yanlış anladım canım?:44:

Evet bahar27, daha doğrusu benimki fazla çalışıyor öyleyse, çünkü 0, 006 çıktı tiroidim, doktor baskılı dedi, ailede guatr rahatsızlığı olan var mı dedi. amcamın kızı zehirli guatrdan ameliyat olmuştu onu söyledim. tekrar kan değerlerime bakıldı T3 ve T4 normal çıktı bir de boynuma baktılar ultrasonla orda da normal görüntü olunca ilaca gerek görmedi.önümüzdeki ay için tekrar kan tahlili istedi.
Anladım canım sende tersi çıkmış ozaman.Kötü birşey olmadığına sevindim.Bendede yavaş çalıştığı için ilaç verdi belkide.Hayırlısı olsun hakkında inşallah sonucunda iyi çıkar:KK34:
slm canım dün eczaneye gittim ilacı gösterdim varmıs ilaç ama ben sorarken vitex agnuscastus diye sordum hayıt tohumu kapsülü diye neyse dogrusu gösterip aldım 9,35 tl falandı galıba hemde fiyatı uygun aktarlarda satılanın fiyatı 60tl falandı prespektüsünü okudum özellikle siklus bozuklukları yazısı dikkatei mi çekti vee dedimki bugune kadar gitmediğim doktor kalamdı adet düzensizliği için neden hiçbir dkktor bu ialcı vermedı bana dedım okudukdan sonra içmeye karar verdim ve dün başladım bugun sabah içtim her sabah bir tane içecem inş.benimde adetlerim düzelir bide açmı tokmu karar veremedim canım ama sabah tok içtim.yardımın için sagol canım benım iniş.bende faydasını görürüm bu ilacın gönderdiğin linkler içinde sagol fırsat buldukca okuycam :))))
Hadi hayırlı olsun canım bizlerlede paylaş sonuçlarını belki bende başlıcam ileride merak ederim çünkü:KK34:İnşallah olumlu olur tedavin:KK16:
bahar27 garip bir soru soracağım ama burcun ne canım.. ne kadar samimi muhabbetin var çok hoşuma gidiyor okurken.. sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibime geliiyor.. aslında gerçek isimlerimizi bile bilmiyoruz.. yazdıklarını okudum doğru yoldasın.. tiroid için nasıl bir ilaç kullanıyorsun ? meraktan soruyorum tiroidle ilgili teorik biliyorum ama hangi ilaçlar kullanılıyor bilmiyorum..:44: kilo durumun nasıl oldu bir ara durdu demiştin şimdi verebiliyor muusn ? kilo verirken ile hormonların düzene girer merak etme belki hiç doktora uğramadan hamile bile kalabilirsin... yılmak yok pko dan kurtulmaya devam...

canım korkma rahim duvarının kalınlaşmasıyla alakalı bir durum.. bir güzel söktürmüş tarlusal.. çok mu gecikmişti adetin? eskilerde benim de öyle oluyordu doktora sormuştum nedenin bu olduğunu söylemişti..

evet öyle canım tiroidi direkt ilgilendiren hormonlar t3 t4 .. temiz çıkmasına sevindim sonuçlarına .. şimdi sırada istikrarlı olmak ve insülin direncini kırmak.. kolay gelsin :KK3:

:KK3: fazla yorma kendini busmai.. :KK3: insanoğlu nankör sanırım üniveristede derdim ki şu okullar bitsin evimden çıkmayacağım .. eşref saatine mi ne geldi gerçekten de öyle oldu.. :KK9:
çok öpüyorum canım seni :KK54:
Merhaba canım bugün giremedim gündüz baya sohbetler olmuş :KK9:Güzel yorumun için çok teşekkür ederim canım.Burcum Kova:KK1:Nebilim ya öyle yapı gereği soğuk değilim samimi oldummu biriyle ömrümce sürdürürüm o dostluğu ama kırılıncada tam kırılırım çok fazla kinci değilim.Benimde seninle sohbet etmek etmek hoşuma gidiyor.Evet dediğin gibi yıllardır tanışıyoruz sanki.Ben birazda duygusalım bundanda kaynaklanabilir.Tiroit ilacımın ismi Euthyrox.Bu arada diyetisyeni bırakmaya karar verdim az çok öğrendim neyin neolduğunu.Her gidişimde çok bir değişiklik olmuyor beslenme tablosu hemen hemen aynı şeyler oyüzden kendi azmimle devam etmeye karar verdim.80 tl ona vereceğime her ay kilo veririm bedenime göre kıyafet alırım:KK9::21:Nebilim para konusunda çok acımasız değilim kolaylıkla kazanılmıyor sonuçta:KK31:Şuan veriyorum canımda hiç belli olmuyor bir bakmışım aynı bir bakmışım düşmüş ama gram gram gidiyor:KK1:Sporuma devam ediyorum.Bide su içemiyordum bugün 2 litre şişeyi doldurdum şartladım kendimi bitirmek için napalım yoksa olmuyor.Dengeli olması lazım herşeyin.Elimden geldiğince yapıyorum işte canım.Senden ne haber nasılsın görüşmeyeli:KK1::KK34::KK16::KK3:
Arkadaslar merhaba..
Öncelikle herkese geçmiş olsun ve Allah anne olmak isteyen herkese en kısa zamanda hayırlı haberler almayı nasip.
Bende pko'luyum ve anne olmak istiyorum yaklaşık 1 aydır glucophage kullanıyorum ama zayıflama açısından açıkcası pek bir faydasını görmedim ne yazıkki.
Bilmiyorum bununla ilgili geçmiş sayfalarda konusulmu ama ben yine de sormak istedim. Dr'um bana 1000'lik yazdı ama ben bir türlü bulamadığım için 850 mg'lık kullanıyorum. 1000 mg'lık kullananlar nereden buldunuz banada bilgi verir misiniz? Sanırım Glifor'da 1000'lik varmış ama kafama göre değiştirmek istemedim eğer glucophage bulursam ondan almak istiyorum.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Allah herkesin gönlündekini hayırlısıyla nasip etsin insallah.
Hoşgeldin aramıza güzel dilkerin için teşkler Allah seninde gönlüne göre versin.Öncelikle ben 850 mglık kullnaıyordum glucophage.Nerdeyse 2 yıl oldu öyle kilo verdirmedi adetlerim çok düzelmedi.Burdan okuduğum bilgiler kadarıyla 1000 mg yazdırmaya karar verdim.Glucophagenin 1000 mglığı yok.Aslında içerikleri aynı sadece isimleri farklı yani sıkıntı etme kendine hangisi olursa farketmiyor canım:KK34:
5-6 kilo fazlan var yediklerime de dikkat etmeye çalşıyorum ama korunma amacıyla 1 sene dk hapı kullandım beni çok zayıflatmıstı bırakınca 4-5 kilo aldım malesef. metformini günde 2 kere alıyorum. forumlarda okuyorum millet bir ayda 2-3 kilo veriyor acaba bende bi işe yaramadı mı dedim. bende hiç bulantı ve bas dönmeside yapmadı. ben glucophage 1000'lik bulamadım hangi eczaneye sorsam zor bulursun dediler, içerik olarak hepsi aynı sanırım 1000lik baska bişey kullansammı acaba diyorum.
Doğum kontrol ilacının zayıflattığına şaşırdım.Yukardada yazdığım gibi içerikleri aynı yani gliforda alabilirsin farketmiyor.Allah şifa versin:KK16:
amin canım amin inş. :) bakalım benım suankı bahanem kılo daha dogrusu doktorumun zayıflayınca ne çıkartcaklar görcez
Benimde öyle aynen şuan kilo vereyim öyle tedavi diyorum bi bakarsın zayıflarken gelir bebekler bellimi olur canım:KK1:
sagol canım desteğin için kracam şu insilünü falan hadı bakalımhayırlısı spora devam mekıke devam havalarda düzeldi ohh yandan yandan :):KK8::KK8::KK8::KK8:
:KK9::KK9:Bendede devam hepimize kkolay gelsinn:KK8::KK8::KK34:
canım aklıma geldin bir soru sana : senin adetinin kaçıncı günü geçmişt demişsin ya acaba yumurtllamamı gerçekleşti diye belli akıntılar gördüm diye yazmışsın..? 12 . günden sonra bekleyebilrisin yumurtanın çatlayıp çatlamadığını ..
15 Martta adet olmuştum canım 5 gün sürdü.Belkide yumurtlama olmuştur inşallah:KK16:
Kızlar merhaba, ben bu ay tedavime başladım tip bebek için, opum yarın... yavrucuklarımı doktoruma emenet edip evime dönücem hayırlısıyla. bu pkos belası dışında bir de bende çikolata kisti çıktı... Normal olma ihtimali hiç kalmadı... bir ay sonra da transferim var, transfere kadar biraz dinlendireyim vücudumu, çok hormon aldım bu ay. Dua edin olur mu. Ben hergün ediyorum, bu yola baş koymuş herkes için duacıyım. Allah bizlere bu yolda yardımcı olsın, sabrımızı inancımızı kaybetmeyelim. Hakkımızda hayırlısı
Allah hayırlı etsin inşallah kısa zamanda kavuşursun bebeklerine.:KK16:Hepimize nasip olur inşallah annelik:KK49:
kızlar bilgisayar başımı ağırttı.. okuldada başındayım. geceye doğru gelirim hepiniizi öpüyorum
Dikkat et kendine canım.OKulda öyle evdede olunca haliyle etkilenirsin dinlen biraz bende öpüyorum görüşürüz.Bu arada senin burcun neydi yukarda yazmaya unutmuşumda:KK1::KK54:

aynen ecrin bende 49 kiloydum ara ara düzenli olurdu adetim sonra bir anda bi baktım tartı 60ı gösteriyor .. metfromin ile 53 e düştüm 50 e düşsem çok iyi olacak .. her yerden kilo gidiyor ama bu göbek çok zor eriyor :2: merak etme senin de kilo direcin kırılır verirsin kiloları sonra bebişin gelir inşallah...

crimson canım pek alışılmış bir durum değil bu kadr gecikmesi bunun iki nedeni var .. 10 gün bekle doktorlar öyle diyor 10 güne kadar beklenmeli bende 8. günümde olmuştuum bir keresinde.. ikinci neden hamile olabilrisin gelen lekeler yerleşme kanamaları olabilr.. test yaptın mı ?

canım isyan cümlesi yok artıkkk.. yeneceğiz inşallah.. olumlu düşündükçe pko nun hoşuna gitmez biz de onu sinir edelim kıralım insülin direncini.. sen neler yapıyorsun pko adına ? kilo problemin var mı ? hormon değerlerin nasıl ?

crimson bence bekle çunku 10 gun vakti var 10 gunden sonrada gelmezse o zaman doktora git derim. bırde stres yapma stres ve kafaya takmak cok etkılıyor bende yaşadım çünkü malesef:KK43:((

canım gönderdiğin linkleri okudum canım sabah akşam içsem sıkıntı olmaz herhalde sonucda bitkisel bişey açmı tokmu içiyordun sen canım inş. görürsün yazımıda cevaplarsın canım :KK16::KK16:
canım sadece sabahları 1 tane içiliyor. kutuda 30 tablet var 1 ay yetiyor bir kutu.ben hep sabah aç karnına alıyordum.
bende senin gibi bitkisel daha güzel etki etsin diye 2 tane mi alsam diyordum.sonra korktum bitkisel de olsa vücuda çok yüklenmemek gerek,uyku hali filan yapacağı yazıyor.
etkisini göreceğine inanıyorum arkadaşım.doktorlar bitkisel ilaçları pek yazmak istemezler çünkü onlara göre bitkisel olmayan,hemen etki edecek daha güçlü ilaçlar var .
sen metformini nasıl alıyordun günde kaç tane kaç mg.?

:KK3: fazla yorma kendini busmai.. :KK3: insanoğlu nankör sanırım üniveristede derdim ki şu okullar bitsin evimden çıkmayacağım .. eşref saatine mi ne geldi gerçekten de öyle oldu.. :KK9:
çok öpüyorum canım seni :KK54:
öf kızlar ya misafirimiz geldi gitti. onların da çocuğu olmuyor birkaç yıldır hep onla ilgili konuştuk ben de yaşadığım sıkıntılı süreçten falan bahsettim,hamileliğimle ilgili hiç konuşmadık gibi. ama sonra kız bunaldı ve kalkmak istedi böyle konulara girdikçe bunalıyormuş sanırım çok pişman oldum:KK43: halbuki ben ikimizin de sıkıntısı aynı olduğu için konuşmuştum. demek ki o bunu konuştukça moralsizleşiyormuş. üzüldüm aşırı derecede. nerden bilebilirdim ki ,gecenin sonunda söyledi:KK43:

amin canımmmm ne güzel dedin öyle.o uyurken onu izleyecez nefes alışını dinleyecez.melekleri onu güldürecek biz onu seyredecezzz

evet tatlım ya çok geç yaşta öğrenseydikk.ben mayısta 31 olacam daha çok geç değil değilmi canımmm.
ben de haziranda 31 olacağım :)
geç kalmış değiliz canım...
amin canım arkadaşım.1 gün kaldı Biçim çok heyecanlıyım ama içimdeki ses bu sefer herşeyin yolunda gideceğini söylüyor.:21: canım iyi yaparsın çık uzaklaş biraz iyi gelir sanada .bu ay korunuyormuydun canım?

canım Allahım duyacak sesimizi herşeyin bir zamanı var Rabbim en güzel şekilde mükafatlandıracak bizleri.sabrımızın hediyesi olarak.sen yeterki olumlu düşün hatırlıyormusun Nisan demiştik hep beraber bakalım nisana kadar ne haberler alıcaz:KK16:
canım korundum uzunca bir süre filmden sonra ama son hafta korunmadığım günlerde oldu....
canım içindeki ses bence doğru diyor... her şey çok yolunda gitsin :KK9:
inşallah nisan bana da uğurlu gelir canım sen de bebeğinin kalp atışlarını duyacaksın inşallah :)

Moralini bozma canım inşallah tedavin olumlu sonuçlar verir.Git biraz kafanı dinle değişiklik olur inşallah kısa zamanda gelir bebeğin.Uykusuzda kalma yıpratma kendini:KK16::KK19::KK54:
bu gün baya iyiydim zaten aklım da dağıldı herşeyin hayırlısı diyorum canım....

evet canım yazdıklarım aynı zamanda sanaydı. moralini bozma birsürü kadın rahiminden habersiz hamile kalıyor ve doğum yapıyor. kardeşimin kadın doğum kitabına bakarken uterus didelfis in rahim anomalileri içinde en iyisi,sağlıklı gebelik oranının en yüksek olanı olduğunu okudum sana haber verecektim. çok sevindim,kardeşime de anlattım seni. perde varsa zaten kolay alınması, çift rahimse zaten şansın kendi kendine bile yüksekmiş.

Allah senden razı olsun canım benim nasıl rahatlattın beni.... doktor çift rahimse yapacak bişey yok yine düşük olur dedi de ameliyat dedi benim gözüm ondan korktu canım ama sen şans var diyorsun bu benim için çok sevindirici...inan hamile kalmaktan korkar oldum bu kadar isterken....
ama artık korkmuyorum insanlar kaç tane düşük yapıyorlar okuyorum burdan 4 düşükten sonra rahim ameliyatı oluyorlar ben daha hamile bile kalamadım ki bunu anlayamam de mi ama....
laparoskopi ile anlaşılır zaten ne olduğu bende ona göre karar veririm o zaman canım... tekrar teşekkürler...

Son düzenleme:
merhabalar kızlar bende pkoluyum.serophene kullandım bu ay 3 yumurtam oldu 14. gün 14 mm di doktor çatlatma iğnesi verdi 3 gün sora yap dedi ama yumurtam 3 günde 20mm olamaz ki neden iğne verdiki :KK43:((

öf kızlar ya misafirimiz geldi gitti. onların da çocuğu olmuyor birkaç yıldır hep onla ilgili konuştuk ben de yaşadığım sıkıntılı süreçten falan bahsettim,hamileliğimle ilgili hiç konuşmadık gibi. ama sonra kız bunaldı ve kalkmak istedi böyle konulara girdikçe bunalıyormuş sanırım çok pişman oldum:KK43: halbuki ben ikimizin de sıkıntısı aynı olduğu için konuşmuştum. demek ki o bunu konuştukça moralsizleşiyormuş. üzüldüm aşırı derecede. nerden bilebilirdim ki ,gecenin sonunda söyledi:KK43:

ben de benim gibi sıkıntısı aynı birini bulsam konuşurdum canım sende suç yok.... düşünme sakın...demekki o umudunu da yitirmiş konuşmak istemiyor olabilir sana diyebilirdi o zaman bunu önceden yani gecenin sonunu beklemezdi....
halbuki sen ona umut olmuş olmalısın sevindirici senin durumun onun için...

merhabalar kızlar bende pkoluyum.serophene kullandım bu ay 3 yumurtam oldu 14. gün 14 mm di doktor çatlatma iğnesi verdi 3 gün sora yap dedi ama yumurtam 3 günde 20mm olamaz ki neden iğne verdiki :KK43:((

3 günde o kadar olur yumurtan bence benim olmuştu günde yaklaşık 2mm büyüyor.... doktorunu dinlemelisin... zaten iğneyi erken olmakta fayda var çünkü hemen çatlatmıyor 2 günde çatlaması alacak çatlayana kadar da büyüyecek :KK34:

3 günde o kadar olur yumurtan bence benim olmuştu günde yaklaşık 2mm büyüyor.... doktorunu dinlemelisin... zaten iğneyi erken olmakta fayda var çünkü hemen çatlatmıyor 2 günde çatlaması alacak çatlayana kadar da büyüyecek :KK34:

ayy büyür mü dersin ben 14mm deyince çok üzülmüştüm inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün

ayy büyür mü dersin ben 14mm deyince çok üzülmüştüm inşallah Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün

15-16mm yumurtanın bile çatlayıp döllendiğini okudum ben forumda yani elbette şansın var esas çok büyürse kötü diye düşünüyor doktorlar....
mesela benim birden çok büyümüştü çatl.iğnesinden sonra bile 26mm di çatladı ve tutmadı bir sonraki iğneyi daha erken yapmıştı doktor...
o da tutmadı ama hayırlısı dedim....yani 19-20mm ye geldiğinde iğneyi olmuş olmak gerekli

Son düzenleme:

günde 2 mm büyürse olur ama neden kafasına göre verdiki.
üç gün sonra bence tekrar kontrole git.
büyümüşseler vurdurursun iğneyi.
r

Son düzenleme:
X