Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kizlar bisey soracam belki bi bildiginiz vardir.....bende her iki adetin tam ortalarinda sidetli yumurtalik agrisi oluyor tam yumurtlama donemimde basliyor ve 4 yada 5 gun suruyor .oyle bir agriki oksuremiyorum ,basmak cikamiyorum hareketsiz uzanmam gerekiyor ..yanliz sorum su benim ultrasyonda pco goruntusu var herzaman ama kan tahlilinde pco cikmiyor ,,pco lumuyum degilmiyim anlamadim,,,yazin turkiyeye gelince bide turk doktorlarina gorunmeyi dusunuyorum acaba doktorlar mi anlamiyor bilemedimki..7 ay dir da bebek calismalarina devam ediyorum bir turlu tutmadi sorun ne anlamadim,

benimde hormonlar normal ama pko görüntüsü var.böyle de olabiliyor tatlımm.

canım bak ben senin bu durumuna çok üzülüyorum, evet haklısın çok zor ama seni bu kadar umutsuzluğa iten belirsizlik .nedir bu belirsizlik: rahiminin durumunu bilememen.Kafandaki sürekli gidip gelen soruları anlıyabiliyorum.Acaba boşamı kürek çekiyorum diyorsun,tek tüple olurmu? yoksa kapalımı? bunların cevabının bulunması gerekiyorki sende herkes gibi normal süreçte bekleyebilesin. bak öncelikle eşin ve annenler laporoskopiye izin vermiyorlarsa şu vajinal emarı çektir canım. kafanda şu rahim sorunu olmasa belkide normal süreçte bekliyeceksin.neden bukadar umutsuzluğa kapıldın daha adet olmamışsın.her yazını okudukça sana çok dua ediyorum.

canım benim bitanesin sen ya.Allah dualarını duysun canımmm.bende hep sana dua ediyorum canım.seninde rahim yapında farklılık varmış ama hiç takmadın film bile çektirmedin yaa sen bana öyle umut oluyorsunkiii.inşalah bebişinide sağ salim kucağına alacan tatlımmm.ALLAH SENİ VE BEBİŞİNİ NAZARLARDAN BELALARDAN KORUSUN TATLIMMM.:nazar::nazar:

valla nette karşılaşamadık onunla demi ya :)) çınlasın kulakları :KK8:
bebeğim olsa nefes sesini dinlerdim onun uykumda....olsa da uykusuz kalsak.... ayy inşallah o günleri de yaşayacağız...

amin canımmmm ne güzel dedin öyle.o uyurken onu izleyecez nefes alışını dinleyecez.melekleri onu güldürecek biz onu seyredecezzz

canım laparoskopi hiç korkulacak bir işlem değilmiş kardeşim doktor ,anlattı bana. karından küçük iğneye takılı kamerayla girip dışardan rahime bakıyorlarmış. endoskopi gibi,kolonoskopi gibi. bir de histeroskopi var vajinadan kamera sokulması o da içerden rahime bakmak için. canım benim arkadaşlarımdan kaç kişi korunurken hamile kaldı kendini suçlama önceden istemedim diye,demek zamanı gelmemişti. biz korunmadık da ne oldu, oldu mu.

canım yaa herkes kolay diyor ama topikite rahim anomalilerinde bir arkadaş yazmış laparoskopiden sonra fsh feci yükselmiş erken menapoza girmiş.arkadaş öyle bir yazmışki hemen yapmayın bitkisel kürler deneyin diyee ben kötüyüm geri dönülmez sonuçlar yaşadım diyeee.ayyy ben çok korktum yaaa.ama RAHİM MR çektirecem.mr da diğer tüp yoksa en azından o belli olurr.belkide erde varsa o bile görübilir gibi geliyor bana çünkü BEL FITIĞI İÇİN MR çektirmiştim kaslar bile belli olmuştu belki perde varsa oda belli olurr.adet olayım önce MR çektirecem.hazirana kadar kendi kendine bebişin olmasını bekleyecem olmazsa el mahkum paşa paşa laparoskopi
busmai içimi rahatlattın dediğin gibi ben 4 yıl boyunca korunmadım zaten hemde hiç.hatta ilk yıllar ilişki bile zordu resmen olmuyordu sanırım vajinusmustum.sonrada olsun diye uğraştımm olmadıı.demmekki dediğin gibi zamanı değilmişşş.

BUSMAi canım ne güzel yazmışsın....
bu aralar benimde moralim bozuk bana da iyi geldi yazdıkların... uykularım bile bölünüyor 5 saat uyudum şimdi yine uyumaya çalışacağım....
dediğin gibi ben de korundum bu ay ama bakarsın ben de hamile kalırım hiç belli olmaz Allah bilir her şeyi bu nedenle içimi rahat tutmaya çalışıyorum....
ben de ne gerekirse yaptıracağım... önce tatil için istanbula akrabalara gidip geleceğim sonra da tedavilerime devam edeceğim yılmak yok....
:KK54:
123m canım şanslıyızki erken zamanda ortaya çıktı rahim şekillerimizin farklı olduğu tedavi olacak zamanımız var bir de bu tarafından düşün canım....:KK1:

evet tatlım ya çok geç yaşta öğrenseydikk.ben mayısta 31 olacam daha çok geç değil değilmi canımmm.

sabahın köründen beri temizlikle uğraşıyorum belim kopuyor ağrıdan ateşim niye böyle sinir oldum acaba çatladı ve tutmadığı içinmi böyle çözemiorum zaten bu ay son kez bakıcam bir daha ateş ölçmeyi düşünmüyorum yeter ya fenalık geldi :))

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

aaa sorma ya banada bir gına gelmiştiki bıraktım zaten bişeyde anlamıyordum garip zamanlarda çekiyordu çizgiyi çizgiden 14 gün sonra adet olmam gerekirken daha erken olurdu.yüksek ateşim varken adet oldumm.bana hiç ama hiç yaramadı yani.

kızlar nasılsınız.haftasonu çok yoğundum yorgundum giremedim.geçmişide pek okuyamadım ama okuduğum kadarıyla

biçim ve 123m,kızlar morelinizi bozmayın nolur.

123m,canm sen nasıl düşünüyosun bilmiyorum ama böyle kafanda soru işaretleri varken rahat edemiyosun biliyorum.bence bian önce rahminn durumunu anlamak için gerekeni yap eşin ve annen niye izin vermiyo laparoskopiye?başka şekilde nasıl anlaşılacaksa o yöntemi dene.bilmiyorum böyle beklemek seni daha çok yıpratıyo gibi geliyo o yüzden diyorum en azından kafandaki soru işaretlerini atarsın.

bicim canm sende bozma morelini iyiki rahim filmini bi an önce çektirdin ki tedavine ona göre devam edeceksin bide böyle düşün canm benm.yoksa sen yaza kadar çektirmeyi düşünmüyodun heralde ozamana kadar zaman kaybetmiş olacaktın iyi yönünden bakmak zorundayız canm napalım başka dimi.

sizde bigün bize burdan güzel haber vereceksiniz buna inanıyorum ben ama demekki daha zamanı gelmemiş.

aminnn canımmm.annemde bir his varmış bahar ayları en verimli aylarmış haziran sonuna kadar bebğin olacak ben hissediyorum diyor.bekle diyor.eşimde bikaç ay bekle diyor.okullar kapansın hala bebek yoksa yaptıracam artıkk.İNŞALLAH HER MUCİZEYİ YARADTAN ALLAHIM BELKİDE BU RAHİM SORUNUMLA BİLE HAMİLE KALMAMI SAĞLAR İNŞALLAHHH. ama bu dönemde gene aklım çok karışık belirsizlik var diye MR ÇEKTİRECEM RAHİM MR SI bel fıtığında herşeyi çıkarıyorlar mr ile kasları filan.MR ile benimde tüpüm varmı yokmu onu anlarız .tüp yoksa ALLAHTAN SAĞ VAR VE AÇIK.TÜP VARSA ya perde varr yada çift rahimm.

Son düzenleme:
anladım canım 100 mg lık 8 saatte bir de alınabiliyor... aklında olsun... prospektüste düşük engelleyici olarak yazan bu 100 mg için...
ama zaten doktora gideceksin yakında sorarsın canım.... inşallah çok yolunda gitsin doktor kontrolün :KK54:
bende bu ara yumurtlama dönemindeyim baş ağrısı falan var inşallah zamanında adet olacağım yine....
nisanda istanbula gitmeyi düşünüyorum tatil için akrabalarıma... değişiklik olsun döndüğümde de rahmime baktıracağım...
amin canım arkadaşım.1 gün kaldı Biçim çok heyecanlıyım ama içimdeki ses bu sefer herşeyin yolunda gideceğini söylüyor.:21: canım iyi yaparsın çık uzaklaş biraz iyi gelir sanada .bu ay korunuyormuydun canım?

bu aralar benimde moralim bozuk bana da iyi geldi yazdıkların... uykularım bile bölünüyor 5 saat uyudum şimdi yine uyumaya çalışacağım....
dediğin gibi ben de korundum bu ay ama bakarsın ben de hamile kalırım hiç belli olmaz Allah bilir her şeyi bu nedenle içimi rahat tutmaya çalışıyorum....
ben de ne gerekirse yaptıracağım... önce tatil için istanbula akrabalara gidip geleceğim sonra da tedavilerime devam edeceğim yılmak yok....
123m canım şanslıyızki erken zamanda ortaya çıktı rahim şekillerimizin farklı olduğu tedavi olacak zamanımız var bir de bu tarafından düşün canım....:KK1:
canım Allahım duyacak sesimizi herşeyin bir zamanı var Rabbim en güzel şekilde mükafatlandıracak bizleri.sabrımızın hediyesi olarak.sen yeterki olumlu düşün hatırlıyormusun Nisan demiştik hep beraber bakalım nisana kadar ne haberler alıcaz:KK16:

kızlar hafta sonu hiç gelemedim .. yoğundum gerçekten.. insanın yoğun olması ne güzelmiş özlemişim .. 2 gün boyunca çok mutluydum bugün de mutluyum ama sevgilimin gidişi hüzün bıraktı...

geçmişi az okuyabildim aramıza yeni arkadaşlar gelmiş hoşgelmişler diyorum....

bicim ve bahar kullaklarımı çınlatmış.. ne güzell mutlu oldum..

ve pkolu hanımlar topiği nasılsınız bakayım hafta sonları ne yaptınız?
oh oh maşallah ne tatlı yoğunluk bu ,tatlı hüzünlerin olsun hep böyle belli güzel vakit geçirmişsin bize bile uğramadığına göre :KK1: ben iyiyim tatlım çok şükür çarşamba doktora GİDİCEM

sabahın köründen beri temizlikle uğraşıyorum belim kopuyor ağrıdan ateşim niye böyle sinir oldum acaba çatladı ve tutmadığı içinmi böyle çözemiorum zaten bu ay son kez bakıcam bir daha ateş ölçmeyi düşünmüyorum yeter ya fenalık geldi :))

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
gyaman cım işine karışmak gibimi olur bilemem ama canım senin yumurtlama periyodun ve hormonların benimkine çok benziyordu.35-40 günde bir olurdum bende . yani şu ateş ölçmeyi bir bıraksan ,kafadan şunu 1 ay atsan sanki hemen olacak gibi hissediyorum.ateş ölçtükçe ister istemez stres olup, bekliyorsun ,beyinden salgılanan hormon hamile kalmanı engelliyormuş.sende yumurtlama oluyor çünkü.demekki stres ve beklemekle ilgili olabilir.

Nerelerdesiniz kızlar ya...:KK43:
canım ben hep bu saatlerde giriyorum kimse kalmıyor:18:

canım benim bitanesin sen ya.Allah dualarını duysun canımmm.bende hep sana dua ediyorum canım.seninde rahim yapında farklılık varmış ama hiç takmadın film bile çektirmedin yaa sen bana öyle umut oluyorsunkiii.inşalah bebişinide sağ salim kucağına alacan tatlımmm.ALLAH SENİ VE BEBİŞİNİ NAZARLARDAN BELALARDAN KORUSUN TATLIMMM.:nazar::nazar:

evet tatlım ya çok geç yaşta öğrenseydikk.ben mayısta 31 olacam daha çok geç değil değilmi canımmm.
AMİNNNNN.canım yaşı takma benimde 31 hiçde geç bir yaş değil.Annenin içine doğan inşallah olacak seninde Hazirana kadar gelecek.

bide bu ilaç benim adetimi düzene sokar dimi yumurtlamama yardımcıda olur herhalde dimi :)))

cvr sana yazdım canım bunu inş.görürüsün :)
canım prespektüsünde ,siklus bozuklukları ,prementrual sendrom ve mastodinide endikedir yaızyor.prolaktin seviyelerini düşürdüğü, österojen ve progesteron dengesini ayarlayarak siklusun normale dönmesi,ganadotropin (hormonlar) salıvermesindeki bozukluğu giderir yazıyor.

bu arada seninde tam karar vermen için söylüyorum;

ben bu hapa başlamadan önce şu aşağıda sana gönderdiğim linkleri defalarca okumuştum karar verip ilaca başlamamda çok etkili oldular.

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/119326-agnucaston.html

http://www.kadinlarkulubu.com/tup-bebek-ozel-bolum/445044-agnucaston-kullananlar-hayit-hapi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/455625-agnucaston-hamile-kalmayi-kolaylastirir.html

internet takıldı 2 kere gelmiş mesajım

Son düzenleme:
kızlar selam,
bende pko hastasıyım tedavı asamasındayım pko hastalarından hamıle kalanlar varmı ya 3 aydır tedavı oluyorum hap ıgne hıcbır ıse yaramadı hıc umudum yok moralmen çöküntüdeyimm Eki Görüntüle 375952

Eklentiler

• $umursamaz.gif
    $umursamaz.gif
    2,3 KB · Görüntüleme: 37
  • $tumblr_lzneijW1CE1qbpwzeo1_400_reasonably_small.gif
    $tumblr_lzneijW1CE1qbpwzeo1_400_reasonably_small.gif
    96,1 KB · Görüntüleme: 36
Moralini bozma canım inşallah tedavin olumlu sonuçlar verir.Git biraz kafanı dinle değişiklik olur inşallah kısa zamanda gelir bebeğin.Uykusuzda kalma yıpratma kendini:KK16::KK19::KK54:
kızlar hafta sonu hiç gelemedim .. yoğundum gerçekten.. insanın yoğun olması ne güzelmiş özlemişim .. 2 gün boyunca çok mutluydum bugün de mutluyum ama sevgilimin gidişi hüzün bıraktı...

cvr, busmai,bngl33,karabocuq hamileliğiniz nasıl gidiyor?

bicim sen nasılsın benim biraz bel ağrım var .. sende nasıl durumlar? yaklaşık aynı zamanda yumurtalarımız çatladı bakalım hangimizin kırmızları daha önce gelecek..

bahar27,waw,123,...nasıl geçti hafta sonu kızlar..?

çok sevindim baharcım .. emin ol çınladı :KK3: sen nasılsın?

canım bu değerlerin hangi güne ait adetinin 3. günü mü yoksa adetini beklerken mi yaptırıldı?

heyy tuncss topla canım kendini.. öyle düşünme her şeyin bir zamanı var.. dua et bol bol.. Rabbim senin de yüzünü güldürecektir inşallah.. sen böyle stres yaparsan pkonun işine geliyor biliyorsun.. onu yenmek gerek.. neden olmuyor neden olmuyor diye düşününce bebek bekleyelim derken kendi sağlığın gidiyor elinden.. aa yakışmıyor memleketlim sana ..

vesdeniz öyle deme canım keşke doğru doktorların teşhisiyle daha erken tanısaydım pkolu olduğumu.. :KK43:
Rica ederim canım sevindiğine bende mutlu oldum:KK1:Allah kavuştursun inşallah gelmesi güzel oluyordurda giderken zor oluyordur tabiki.Darısıda sizin kavuşup evlenmenize olsun:KK19::KK34:Bende iyiyim canım.Bugün kan aldırmaya gittim nisanın 4 ünde fakülteye gideceğim kontrole endokrine.Ozman söyler doktor hormon sonucumu.Metformin 850 mglık kullnıyordum.Bugün sağlık ocağına gittim 1000 mglık yazdırdım doktora çok faydasını göremedim dedim.Oda tiroittende kaynaklanabilir dedi.Sağlık ocagı doktorları çok anlamıyor bu işlerden:KK1:Bende tiroit yoktuki yeni yükseldi.Oysa metformini 2 yıldır kullanıyorum nerdeyse:KK1:Sonra eşimle carrefoura gittik biraz kendime bişeyler aldım baharlık giysi vs.Gez gez yorolduk:KK1:Bugün spor yerine geçti:KK34:Hafta sonu dünde kayınvaldemler geldi yemeğe bizdelerdi.Sonra biraz sahile gittik hava almaya yediklerimizi yakmaya:KK1:Bende böyle canım güzel geçti hafta sonum.Senin nasıl geçti baklaım gezdirseydin arkadaşını:KK55:Sağlığın nasıl oldu iyisindir umarım:KK16::KK54:
kızlar selam,
bende pko hastasıyım tedavı asamasındayım pko hastalarından hamıle kalanlar varmı ya 3 aydır tedavı oluyorum hap ıgne hıcbır ıse yaramadı hıc umudum yok moralmen çöküntüdeyimm Eki Görüntüle 375952
Hoşgeldin aramıza burda arkadaşlarımızdan hamile olan yeni hamile kalan arkadaşlarımız var.Pko kısır anlamında değil sadece kendiliğinden olmuyorsa tedaviyle kalınabilen bir hastalık.Kilo durumun adetlerin nasıl.Moralini bozma Allah büyüktür herşey moralle canım.Streste çok etkiliyor.Nekadarlık evlisin?Sabırla ve azimle beklemekten başka çaremiz yok canım.İnşallah en kısa sürede hepimiz anne oluruz.Umudunu kırma nasibinde varsa herşekilde oluyor.:KK34::KK16:

Moralini bozma canım inşallah tedavin olumlu sonuçlar verir.Git biraz kafanı dinle değişiklik olur inşallah kısa zamanda gelir bebeğin.Uykusuzda kalma yıpratma kendini:KK16::KK19::KK54:

bicim sen nasılsın benim biraz bel ağrım var .. sende nasıl durumlar? yaklaşık aynı zamanda yumurtalarımız çatladı bakalım hangimizin kırmızları daha önce gelecek..

canım bu değerlerin hangi güne ait adetinin 3. günü mü yoksa adetini beklerken mi yaptırıldı?

heyy tuncss topla canım kendini.. öyle düşünme her şeyin bir zamanı var.. dua et bol bol.. Rabbim senin de yüzünü güldürecektir inşallah.. sen böyle stres yaparsan pkonun işine geliyor biliyorsun.. onu yenmek gerek.. neden olmuyor neden olmuyor diye düşününce bebek bekleyelim derken kendi sağlığın gidiyor elinden.. aa yakışmıyor memleketlim sana ..

vesdeniz öyle deme canım keşke doğru doktorların teşhisiyle daha erken tanısaydım pkolu olduğumu.. :KK43:
Rica ederim canım sevindiğine bende mutlu oldum:KK1:Allah kavuştursun inşallah gelmesi güzel oluyordurda giderken zor oluyordur tabiki.Darısıda sizin kavuşup evlenmenize olsun:KK19::KK34:Bende iyiyim canım.Bugün kan aldırmaya gittim nisanın 4 ünde fakülteye gideceğim kontrole endokrine.Ozman söyler doktor hormon sonucumu.Metformin 850 mglık kullnıyordum.Bugün sağlık ocağına gittim 1000 mglık yazdırdım doktora çok faydasını göremedim dedim.Oda tiroittende kaynaklanabilir dedi.Sağlık ocagı doktorları çok anlamıyor bu işlerden:KK1:Bende tiroit yoktuki yeni yükseldi.Oysa metformini 2 yıldır kullanıyorum nerdeyse:KK1:Sonra eşimle carrefoura gittik biraz kendime bişeyler aldım baharlık giysi vs.Gez gez yorolduk:KK1:Bugün spor yerine geçti:KK34:Hafta sonu dünde kayınvaldemler geldi yemeğe bizdelerdi.Sonra biraz sahile gittik hava almaya yediklerimizi yakmaya:KK1:Bende böyle canım güzel geçti hafta sonum.Senin nasıl geçti baklaım gezdirseydin arkadaşını:KK55:Sağlığın nasıl oldu iyisindir umarım:KK16::KK54:
kızlar selam,
Hoşgeldin aramıza burda arkadaşlarımızdan hamile olan yeni hamile kalan arkadaşlarımız var.Pko kısır anlamında değil sadece kendiliğinden olmuyorsa tedaviyle kalınabilen bir hastalık.Kilo durumun adetlerin nasıl.Moralini bozma Allah büyüktür herşey moralle canım.Streste çok etkiliyor.Nekadarlık evlisin?Sabırla ve azimle beklemekten başka çaremiz yok canım.İnşallah en kısa sürede hepimiz anne oluruz.Umudunu kırma nasibinde varsa herşekilde oluyor.:KK34::KK16:

kızlar selam,

Herkese merhaba,
Kızlar size yetişemiyorum ama hemen hemen çoğunuzu takip ediyorum. Benim cimcime erken uyumadığı için pc ye oturmam anca bu zamanı buluyor. Burda klomen kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum ya da bilgisi olan herkese. Şu an adetimin 2. günü metformin kullanıyorum sadece.. Siz hiç doktor kontrolü dışında yani kafanıza göre klomen kullandınız mı? Eğer kullandıysanız nasıl ? Şu ara doktora gidip yumurta takipi felan olamıyorum çünkü kızımı bırakacak hiç kimse yok :KK50: Acaba kendiliğimden bi denesem mi diye iç geçiriyorumda.. :44:

Herkese merhaba,
Kızlar size yetişemiyorum ama hemen hemen çoğunuzu takip ediyorum. Benim cimcime erken uyumadığı için pc ye oturmam anca bu zamanı buluyor. Burda klomen kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum ya da bilgisi olan herkese. Şu an adetimin 2. günü metformin kullanıyorum sadece.. Siz hiç doktor kontrolü dışında yani kafanıza göre klomen kullandınız mı? Eğer kullandıysanız nasıl ? Şu ara doktora gidip yumurta takipi felan olamıyorum çünkü kızımı bırakacak hiç kimse yok :KK50: Acaba kendiliğimden bi denesem mi diye iç geçiriyorumda.. :44:

senin sorunun ne arkadaşım bilmiyorum ama bence dene :) çünkü çoğu dr zaten rastgele veriyor ilacı Adetinin zamanıda uygun zaten

arkadaşlar glukofen 1000 mg kullanan oldumu olduysa ne dozda kullandınız me kadar sürede yararını gördünüz bilgi verirseniz çok sevinirim

senin sorunun ne arkadaşım bilmiyorum ama bence dene :) çünkü çoğu dr zaten rastgele veriyor ilacı Adetinin zamanıda uygun zaten

Canım benim sorunum pko ama en dirençlisinden üstelik.. Açıkcası bu konuyu bi kadın doğm uzmanına sordum kulanamazsın çünkü kiste dönüşme riski var ve tehlikeli dedi.. Ama benim dirençli olduğu için bişey olmaz diye rahatım tabi nolur nolmaz.. Uygulayan varsa diye sordum.. Rastgele herkes kullanmasın bence zaten..

günaydın kızlar bişey sorcam ben tarlusalı 10 gün kullandım ve bittiğinin 3. günü adet oldum dün ilk günümdü akşama kadar çok az ağrım oldu ama akşam çok şiddetli bi ağrı bastırdı ağrı kesici içtim sıcak su koydum bunlar bi 10 dk içinde oluyo sonra lavoboya gittim benden kocaman bi et parçası düştü ama kan pıhtılaşmasından farklı baya büyük ve et parçası ilaçtan mı normaşl mi bu

dün gece kulaklarını çınlattık canım nasılsın?
regl mi olamadın neden üzgünsün?
yok biçimcm adetim gelmedi ama ona üzgün değilim çünkü biliyorum 2 nisanda gelecek aksilik olmazsa.. topikte sizleri göremedim ona üzüldüm hafta sonu çok özledim sizleri..

canım eski mesajlarımda yazdım ama ger,de kaldılar.
yaptırdım ama sadece açlıka baktı doktor.
yaptıran arkadaşlar varsa değerleri nasıldı ne testlere bakıldı diye sordum ama cvp veren olmadı malesef:KK43:((
bana açlık insülin glikoz bakıldı normal gibi gözüküyorlar.
ama homa-ır testi de varmış mesela ona bakılmadı.
bi de testesteron baktı doktor hiç bakılmamıştı o da normal çıktı sanırım.
benim profilden girip eski mesajlarıma bir bakar mısın
orada yazıyor değerlerim...
sen gidince sana ne test yaptılar ne çıktı canım
tamam canım şimdi okuldayım ama mutlaka bulacağım mesajını.. bende yapılan test şöyleydi sabah aç karına gitmiştim o zman kan alındı sonra glukoz yüklemesi yapıldı çok tatlı sıvı içtirdiler sonrasında tahlil aldılar.. şunu belirteyim senin dediğin gibi normal glukozum sınırlar içerisinde değildi hatta 2birim düşük çıkmıştı.. bakarım canım geçmişine meraak etme..

kızlar nasılsınız.haftasonu çok yoğundum yorgundum giremedim.geçmişide pek okuyamadım ama okuduğum kadarıyla

yeşil,sevgilin gelmiş heralde haftasonu sennde yoğun geçmiş.hem gözünaydın hem tekrar Allah kavuştursun.ne güzel gezmişsinizdir hasret gidermişsinizdir biraz.bende cumartesi bütüngün dışardaydım eşimle alışverişe çıktık gezdik havada güzeldi hamile alışverişine başlamış oldum.
aynen öyle bngl33 amin canım.. neler aldın bakayım daha cinsiyeti belli olmadı hatırladığım kadaryla.. :KK3: hafta sonu burada da çok güzeldi hava .. trabzonu gezmekten hala bacaklarım ağırıyor...
Evet yeşil, bir hafta kadar oldu siteye üye olalı. Bana da 10 gün kadar önce pko dedi doktor ama kan değerlerimde hormonla bir dengesizlik çıkmadı. Bir tek tiroid eksikliği var, onun için her ay kan değerlerime bakılacak, takibe aldılar. pko için de önce doğal yollar denemeyi düşünüyorum. Zaten doktor hormon tahlili filan yapmam, daha çok erken dedi. Çünkü henüz 4 aydır bebek istiyoruz. 4-5 ay daha bekleyelim dedi. Ben de soğan suyu içiyorum 4 gündür. Bakalım hayırlısı artık...
anladım durumunu..tiroid eksikliği için ne verdi doktorun canım?
takibe alınman çok iyi olmuş canım.. bizlere de paylaş gelişmeleri haberimiz olsun..
oh oh maşallah ne tatlı yoğunluk bu ,tatlı hüzünlerin olsun hep böyle belli güzel vakit geçirmişsin bize bile uğramadığına göre :KK1: ben iyiyim tatlım çok şükür çarşamba doktora GİDİCEM
amin canım sağolasın.. her gün maşallah bebbişin ne yapıyor okuyrum daha 1 gr bile olmamış kerata :KK70: :KK3: mutlusun dimi canım ... :KK16:
kızlar selam,
hemen üzülme filiz.. neyin var ilkin sorunun tam olarak ne ? hormonların nasıl kilo problemin var mı? hangi ilaçalrı kullanıyorsun ? özellikle metforminden haberin var mı ?
amin baharcım.. çok iyiyim sağolasın krtlardan kurtuldum sanırım daha bir belirtisi yok.. maşallah sen baya baya iyi gezmişsin..aferin kız böyle olalım ne üzülüp evde oturacağız gez dolaş hava al kafan dağılr.. doktor demiş ya tiroidden kaynaklanır sende biraz sorun old hatırlıyorum.. onun için ne yapıyorsun ?
Herkese merhaba,
kendiliğinden deneme canım yumurta büyüyüp çatlayamayabiliyor.. sonra cmlik kist oluşuyor.. bazen lokopsiye kadar uzanan tedavi gerekebilri.. yumurtanın takibini yapabileeksen al derim ama kendiliğinden alma..

arkadaşlar glukofen 1000 mg kullanan oldumu olduysa ne dozda kullandınız me kadar sürede yararını gördünüz bilgi verirseniz çok sevinirim
3. aydan başlıyor 1 yıla kadar kullanımıyla etkisini gösterir canım.. kilolu muusn yüksek dozla başlamıssın ? bende 850mglık metfromin alıyorum 5 . ayda yumurtamın çatladığını görüdm.. eskiden olmazdı..

günaydın kızlar bişey sorcam ben tarlusalı 10 gün kullandım ve bittiğinin 3. günü adet oldum dün ilk günümdü akşama kadar çok az ağrım oldu ama akşam çok şiddetli bi ağrı bastırdı ağrı kesici içtim sıcak su koydum bunlar bi 10 dk içinde oluyo sonra lavoboya gittim benden kocaman bi et parçası düştü ama kan pıhtılaşmasından farklı baya büyük ve et parçası ilaçtan mı normaşl mi bu

lütfen bi cvp:KK43:

takibe alınman çok iyi olmuş canım.. bizlere de paylaş gelişmeleri haberimiz olsun..

:) Günayyddııınnn.... Ben siteye girene kadar öyle çok şey yazılmış oluyor ki cevap vereceğim konuyu bulmak için epey uğraşıyorum. :) Tiroid için bir şey vermedi T3 ve T4 te de dengesizlik olsaydı o zaman tedaviye başlanacaktı. Tiroid dışında diğer değerlerim normal çıktı şükür. Ultrasonla filan baktılar boynuma, nodül filan da çıkmadı çok şükür. Fakat bir sorunum var ki, tamamen iradesizlikle ilgili :KK14: bun:KK14: bırakmamı söyledi. Deniyorum bakalım. Şimdilik takip edecekler işte, önümüzdeki ay da kan vereceğim o kadar. Yazarım yazarım. Teşekkür ederim.

evet canım yazdıklarım aynı zamanda sanaydı. moralini bozma birsürü kadın rahiminden habersiz hamile kalıyor ve doğum yapıyor. kardeşimin kadın doğum kitabına bakarken uterus didelfis in rahim anomalileri içinde en iyisi,sağlıklı gebelik oranının en yüksek olanı olduğunu okudum sana haber verecektim. çok sevindim,kardeşime de anlattım seni. perde varsa zaten kolay alınması, çift rahimse zaten şansın kendi kendine bile yüksekmiş.

canım yaa herkes kolay diyor ama topikite rahim anomalilerinde bir arkadaş yazmış laparoskopiden sonra fsh feci yükselmiş erken menapoza girmiş.arkadaş öyle bir yazmışki hemen yapmayın bitkisel kürler deneyin diyee ben kötüyüm geri dönülmez sonuçlar yaşadım diyeee.ayyy ben çok korktum yaaa.ama RAHİM MR çektirecem.mr da diğer tüp yoksa en azından o belli olurr.belkide erde varsa o bile görübilir gibi geliyor bana çünkü BEL FITIĞI İÇİN MR çektirmiştim kaslar bile belli olmuştu belki perde varsa oda belli olurr.adet olayım önce MR çektirecem.hazirana kadar kendi kendine bebişin olmasını bekleyecem olmazsa el mahkum paşa paşa laparoskopi
busmai içimi rahatlattın dediğin gibi ben 4 yıl boyunca korunmadım zaten hemde hiç.hatta ilk yıllar ilişki bile zordu resmen olmuyordu sanırım vajinusmustum.sonrada olsun diye uğraştımm olmadıı.demmekki dediğin gibi zamanı değilmişşş.
canım olur mu öyle şey laparoskopide kamerayla üstten rahime bakıyorlar. nasıl yükselsin fsh ,böyle birşey mümkün mü? kesinlikle onun menapoza gireceği varmış,girmiş. endoskopi çektirseydi de onu suçlayacaktı

:

iyiyim sağol canım ne bugun misafir gelecek ,arkadaşım ve eşi. ben de birşeyler hazırlayacağım
haftasonun güzel geçmiş sevindim ama yine de sen yoğun olmayan günlerin kıymetini bil:KK9:

böyle bi durum yaşayan duyan olmadımı hiç çok şakınım acaba ne:)

Ben 850 mglık kullanıyordum 2 yıl oldu nerdeyse ama okadar faydasını göremedim arkadaşlar 1000mglıktan bahsetti sağolsunlar.Dün sağlık ocağına gidip 1000 mglığını yazdırdım inşallah bunun faydasını görürüm.Senin adetler nasıldı?

:) Günayyddııınnn.... Ben siteye girene kadar öyle çok şey yazılmış oluyor ki cevap vereceğim konuyu bulmak için epey uğraşıyorum. :) Tiroid için bir şey vermedi T3 ve T4 te de dengesizlik olsaydı o zaman tedaviye başlanacaktı. Tiroid dışında diğer değerlerim normal çıktı şükür. Ultrasonla filan baktılar boynuma, nodül filan da çıkmadı çok şükür. Fakat bir sorunum var ki, tamamen iradesizlikle ilgili :KK14: bun:KK14: bırakmamı söyledi. Deniyorum bakalım. Şimdilik takip edecekler işte, önümüzdeki ay da kan vereceğim o kadar. Yazarım yazarım. Teşekkür ederim.
Tiroit sorunumu var sendede?Bende yüksek çıktı tiroit az çalışıyormuş.İlaç verdi bana endokrin doktoru 3 ay kullan kontrole gel dedi.Senin tiroitin varsa doktor niye ilaç vermedi benmi yanlış anladım canım?:44:
Çok geçmiş olsun bundan önceki adetin en son nezamn olmuştu?Eğer uzun süredir olamdıysan ondanda kaynaklanabilir.Ama et parçası deyince bilmiyorum canım ya benim başıma hiç gelmedi bilen arkadaşlar olursa yazar sana merak etme.Belki kist oluşmuştur.Allah şifa versin.Bu konuda çok bilgim yok malesef:KK50::KK16:
Herkese merhaba,

Bence kafana göre kullanma.Sonuçta hepimizin bünyesi farklı doktora danışta kullan derim.Geçmiş olsun canım:KK16:

X