Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

lepii bu agrilar yanliz bende cok siddetli yani yumurta catlamadigi icin mi oluyor bu agrilar ? bosunami bebek icin calisiyoruz acaba ? catlamadigi icin bebek olmuyorsaa

yumurtanın çatlamadığından şüphe ediyorsan 21. gün progesteron testi var kandan ya da idrardan bakıyorlar onu yaptır 8 ve üzeri çıkarsa yumurtlama var demektir.... benim 0 çıkıyordu hep ve sonradan anlaşıldı ki geç yumurtlamam oluyor....yani 21. günden sonra 25. gün gibi çatlıyor benimki...
soğan kürünü de ibrahim saraçoğlundan bakabilirsin... adete 15 gün kala 15 gün uygulanıyor....

Son düzenleme:
yumurtanın çatlamadığından şüphe ediyorsan 21. gün progesteron testi var kandan ya da idrardan bakıyorlar onu yaptır 8 ve üzeri çıkarsa yumurtlama var demektir.... benim 0 çıkıyordu hep ve sonradan anlaşıldı ki geç yumurtlamam oluyor....yani 21. günden sonra 25. gün gibi çatlıyor benimki...
soğan kürünü de ibrahim saraçoğlundan bakabilirsin... adete 15 gün kala 15 gün uygulanıyor....

evet en iyisi bu ayda olmazsa doktora gidip dedigini sorayim hic duymamistim bu progestronu 21 gun derken 21 gun boyuncami ?insallah allah seninde yardimcin olur canim

amin canım hepimizin duaları kabul olsun......

ben eminimki mucizeleri hepimiz yaşayacağız...

inan bana dikkat etmesem 1 ayda senin kilona ulaşırım o kadar hızlı kilo alabilme kapasitem var ki ve çok zor kilo verebiliyorum bende yani dirençli yapımız var pkodan dolayı ama bu direnci azimle kıracağız hepimiz canım..... hedefine ulaşmayı aklına koymuşsun zaten gerisi gelecektir benim hedef kilom önce 54 sonra da 50 bakalım başarabilecek miyim??? :KK9:

Seni bu saatte burda görmek ne güzel:KK34:İnşallah canım amin.Tabiki herşey dikkat etmekten geçiyor.Ben çok zyıf biri değildim ama 60 kilo olduğum günlerde oldu çok iyiydim ozamanlar.Ama bu adet düzensizlikleri pko ilerledikçe streslerde olunca kilo alımım hızlandı.Birde evlenincede kilo aldım.Ama diyet yapmıyordum düzenli yeme alışkanlığım yoktu sporda yoktu.Şİmdi ise spor yapmassam içim rahat etmiyor çünkü zaten pko var birde tiroit çıktı bunları yaptığım halde gram gram veriyorum.Oyüzden sporsuz kesinlikle kilo verilmiyor canım.Sen iyisin maşallah:nazar: ama dediğin gibi dikkat etmekte fayda var.İnşallah hedefimize ulaşırız canım:KK16::KK8::KK1:

evet en iyisi bu ayda olmazsa doktora gidip dedigini sorayim hic duymamistim bu progestronu 21 gun derken 21 gun boyuncami ?insallah allah seninde yardimcin olur canim

adet 1. gününden itibaren sayıp 21. gününe geldiğinde bu testi yaptırman gerekli...
progesteron yumurta çatladıktan sonra vücutta salgılanan hormondur... 21. gününde baktırırsan anlayabilirsin...

Son düzenleme:
Seni bu saatte burda görmek ne güzel:KK34:İnşallah canım amin.Tabiki herşey dikkat etmekten geçiyor.Ben çok zyıf biri değildim ama 60 kilo olduğum günlerde oldu çok iyiydim ozamanlar.Ama bu adet düzensizlikleri pko ilerledikçe streslerde olunca kilo alımım hızlandı.Birde evlenincede kilo aldım.Ama diyet yapmıyordum düzenli yeme alışkanlığım yoktu sporda yoktu.Şİmdi ise spor yapmassam içim rahat etmiyor çünkü zaten pko var birde tiroit çıktı bunları yaptığım halde gram gram veriyorum.Oyüzden sporsuz kesinlikle kilo verilmiyor canım.Sen iyisin maşallah:nazar: ama dediğin gibi dikkat etmekte fayda var.İnşallah hedefimize ulaşırız canım:KK16::KK8::KK1:

uykum kaçtı canım ya.... bazen böyle oluyor o zamanda internette vakit geçiriyorum böyle....
spor yaparak kilo vermek en sağlıklısı zaten...
ben yediklerimi azalttım bunun dışında pek bişey yapmıyorum...
yinede uyumaya çalışayım ben yarın erken kalkacağım eşime sabah eşlik ediyorum baya erken kalkıyor işe gitmek için

Son düzenleme:
uykum kaçtı canım ya.... bazen böyle oluyor o zamanda internette vakit geçiriyorum böyle....
spor yaparak kilo vermek en sağlıklısı zaten...
ben yediklerimi azalttım bunun dışında pek bişey yapmıyorum...

Benimde bazen uykum kaçıyor :KK1:Bebek olsaydı uykusuz kalırdık Bicim:KK1:Olsun razıyız bunada değilmi:KK34:Olsun canım sınırı geçersen yapmaya başlarsın:KK1::KK8:Bu arada Yeşilciğimin kulakları çınlasın:KK1:

adet 1. gününden itibaren sayıp 21. gününe geldiğinde bu testi yaptırman gerekli...
progesteron yumurta çatladıktan sonra vücutta salgılanan hormondur... 21. gününde baktırırsan anlayabilirsin...

ok ne cok sey ogreniyo insan burda saolun yaa

iyi geceler bahar :KK9: canım görüşmek üzere yarın.... iyi haftalar dilerim :KK54:

Benimde bazen uykum kaçıyor :KK1:Bebek olsaydı uykusuz kalırdık Bicim:KK1:Olsun razıyız bunada değilmi:KK34:Olsun canım sınırı geçersen yapmaya başlarsın:KK1::KK8:Bu arada Yeşilciğimin kulakları çınlasın:KK1:

valla nette karşılaşamadık onunla demi ya :)) çınlasın kulakları :KK8:
bebeğim olsa nefes sesini dinlerdim onun uykumda....olsa da uykusuz kalsak.... ayy inşallah o günleri de yaşayacağız...

Son düzenleme:
valla nette karşılaşamadık onunla demi ya :)) çınlasın kulakları :KK8:
bebeğim olsa nefes sesini dinlerdim onun uykumda.... ayy inşallah o günleri de yaşayacağız...

Evet canım erkek arkadaşı gelicekti oyüzden girememiştir nete:KK19::KK1:İnşallah yaşarız ogünleri:KK16:İyigeceler canım bende çıkıyorum Allah'a emanet ol görüşürüz:KK16::KK54::KK3:

moralim çok bozuk ki bundan 2-3 gün öncesine kadar bu ay bebek varmış gibi hissediyordum hemde nasıl his düşünüyordum burdaki arkadaşlara nasıl bi mesaj yazarım ,aileme eşime nasıl söyleyecem tasarı kuruyordum sanki hamileyim söyleme provası yapıyordum o kadar inandırmıştım kendimiiii.

ama umudum gitti ve çok kötüyümmmm yaaa.bugün hava süper dışarı çıktık herkes bebek arabası ile geziyor bizse 2 miz tekizz.ya bebeğim hiç olmazsa korkusu yaşıyorum.rahimde ne gibi farklılık yaşıyorum onu bile bilmiyorum.laparoskopi olmam lazım korkuyorum eşim müsade etmiyor annem müsade etmiyorr.etselerde ben hazır değilimm.hiç bu kadar karamsar olmamıştım hiççç.geçen sene aralık ayından beri bebek için uğraşıyorummmm.ve ne salağımki 3 yıl boyunca bebek istemedim ama zor ilişki oluyordu sanırım ben vajinusmustum ve bunu bilmeden yendim sonradan anladım.çünkü rahat ilşkiye son 1.5 yıldır girebiliyorumm.şimdide pko sorunu rahim sorunu offff yarrabbim ne kadar çok sorunum varrr.
canım laparoskopi hiç korkulacak bir işlem değilmiş kardeşim doktor ,anlattı bana. karından küçük iğneye takılı kamerayla girip dışardan rahime bakıyorlarmış. endoskopi gibi,kolonoskopi gibi. bir de histeroskopi var vajinadan kamera sokulması o da içerden rahime bakmak için. canım benim arkadaşlarımdan kaç kişi korunurken hamile kaldı kendini suçlama önceden istemedim diye,demek zamanı gelmemişti. biz korunmadık da ne oldu, oldu mu.

BUSMAi canım ne güzel yazmışsın....
bu aralar benimde moralim bozuk bana da iyi geldi yazdıkların... uykularım bile bölünüyor 5 saat uyudum şimdi yine uyumaya çalışacağım....
dediğin gibi ben de korundum bu ay ama bakarsın ben de hamile kalırım hiç belli olmaz Allah bilir her şeyi bu nedenle içimi rahat tutmaya çalışıyorum....
ben de ne gerekirse yaptıracağım... önce tatil için istanbula akrabalara gidip geleceğim sonra da tedavilerime devam edeceğim yılmak yok....
:KK54:
123m canım şanslıyızki erken zamanda ortaya çıktı rahim şekillerimizin farklı olduğu tedavi olacak zamanımız var bir de bu tarafından düşün canım....:KK1:

Son düzenleme:
ay canım kusura bakma mesajını görmeden çıkmışım nasıl yok eczanelerde anlamadım.ben hiç sıkıntı olmadan almıştım. macunu için filan bişeydiyemem canım,aktarda direk suyuda var sulandırıpta içiyorsun .zaten ben en son suyunu mu alsam dedim akatara gidemediğim için kolayıma gelmişti. eczaneye girip direk aldım.doktoruma bu ilacı sormuştum.oda etkisi olur ama benim verdiğim ilaç kadar hızlı olmaz dedi.bitkisel olduğu için en az 3 ayda etki ediyor sanırım.bende ilk ay onun verdiği ilacı kullanıp bıraktım sonra agnucastona başladım.olsun yavaş yavaş etkisini göstersin öylede bekliyorum böylede diye düşündüm.3 ayda gerçekten etki gösterdi.

hayır canım o değil bak ben sana linki gönderiyorum bu ilaç
AGNUCASTON 30 TABLET Prospekts Bilgileri

AMİ inşallah canım .iyiyim canım çok hafif oluyor bulantı yani afedersin hiç kusturmuyor beni ama bulantı hissi var ara ara.progestanda yaparmış bulantı ben ilk kez kullnıyorum.birde uyku yapıyor.

sagol canım benım bu şekilde gidip sorcam eczaneye :))) çok sagol hatta resmini göstercem :)))

günaydın kızlar herkese iyi haftalar sizden bi konuda yardım isteyecektim ankarad pko için gidebieciğim bi dr önerin bana lütfennnn

günaydın kızlar herkese iyi haftalar sizden bi konuda yardım isteyecektim ankarad pko için gidebieciğim bi dr önerin bana lütfennnn

günaydın canım tuncs arkadaşımız ankarada doktora gidiyor iyi bir doktoru var canımmm ama ismini bilmiyorum gelınce mutlaka yazar sana :)

kızlar hafta sonu hiç gelemedim .. yoğundum gerçekten.. insanın yoğun olması ne güzelmiş özlemişim .. 2 gün boyunca çok mutluydum bugün de mutluyum ama sevgilimin gidişi hüzün bıraktı...

geçmişi az okuyabildim aramıza yeni arkadaşlar gelmiş hoşgelmişler diyorum....

bicim ve bahar kullaklarımı çınlatmış.. ne güzell mutlu oldum..

ve pkolu hanımlar topiği nasılsınız bakayım hafta sonları ne yaptınız?

cvr, busmai,bngl33,karabocuq hamileliğiniz nasıl gidiyor?

bicim sen nasılsın benim biraz bel ağrım var .. sende nasıl durumlar? yaklaşık aynı zamanda yumurtalarımız çatladı bakalım hangimizin kırmızları daha önce gelecek..

bahar27,waw,123,...nasıl geçti hafta sonu kızlar..?

çok sevindim baharcım .. emin ol çınladı :KK3: sen nasılsın?

15 gün adetim geçtii halen olmadım soğan kürü kulladığım halde olmadım, cuma günü dr'a gtmistm hamile olmadığımı söyledi,
hormonlarıma baktı şöyle değerlerim, Tsh,3,44, E2 41, Lh 13,06, prolaktin 17,48 Fsh 7,42 Dr değerlerin normal dedi ama neden adet olmadım halen:KK43: canım çok sıkılıyor soğan kürüne adet olmadan tekrar başladım bakalım Allah sonumuzu hayır etsin....

canım bu değerlerin hangi güne ait adetinin 3. günü mü yoksa adetini beklerken mi yaptırıldı?

selam canlar..
miss gibi bir pazar günüydü.. ama ben ne yaptım? tüm günümü temizlik yaparak geçirdim.. akşamüstü de kuzenim bize geldi bebişi ile.. yorgunluktan çatlamak üzereyim..
salı günü de annemler geliyorlar.. bildiğin motorize ekip modunda ortalık topluyorum.. son haftalarda bana bişey oldu kendimi fena temizliğe verdim.. her gün ev süpürüp siliyorum manyaklar gibi.. :KK9::KK9: sanırım aklımdan atmak için bazı şeyleri bu yöntemi deniyor beynim :KK9::KK9::KK9: ama atabiliyormuyuz hhhaaayııırrrrr :KK51:
kuzenin bebeğini kucağıma aldım mıncırıyorum eşime baktım bi tuhaf bakıyo, gözler direk dolu dolu oldu.. onu öyle görmek beni üzüyor sanırım.. Allah'ım tez zamanda bizzlere de nasip et..

hepinizi öpüyorum, mutlu bir hafta bol hamiş haberli bir hafta bizimle olsun..
herkeslere iyi geceler..
heyy tuncss topla canım kendini.. öyle düşünme her şeyin bir zamanı var.. dua et bol bol.. Rabbim senin de yüzünü güldürecektir inşallah.. sen böyle stres yaparsan pkonun işine geliyor biliyorsun.. onu yenmek gerek.. neden olmuyor neden olmuyor diye düşününce bebek bekleyelim derken kendi sağlığın gidiyor elinden.. aa yakışmıyor memleketlim sana ..

:) ne güzel, hastalığı tanımıyorsun bile. evet çoklu kist gibi bir şey, her ay atılamayan yumurtalar küçük kistlere dönüşüyor, öyle bişey işte, doğuştan gelen bir özellikmiş ve sıklıkla görülen bir durum. ben de geçen hafta öğrendim pko lu olduğumu. sen hiç tanışmazsın umarım. buraya yani bu başlığa pko lular yazar genelde, o yüzden sordum. :KK34:
vesdeniz öyle deme canım keşke doğru doktorların teşhisiyle daha erken tanısaydım pkolu olduğumu.. :KK43:

X