Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yok biçimcm adetim gelmedi ama ona üzgün değilim çünkü biliyorum 2 nisanda gelecek aksilik olmazsa.. topikte sizleri göremedim ona üzüldüm hafta sonu çok özledim sizleri..

tamam canım şimdi okuldayım ama mutlaka bulacağım mesajını.. bende yapılan test şöyleydi sabah aç karına gitmiştim o zman kan alındı sonra glukoz yüklemesi yapıldı çok tatlı sıvı içtirdiler sonrasında tahlil aldılar.. şunu belirteyim senin dediğin gibi normal glukozum sınırlar içerisinde değildi hatta 2birim düşük çıkmıştı.. bakarım canım geçmişine meraak etme..

aynen öyle bngl33 amin canım.. neler aldın bakayım daha cinsiyeti belli olmadı hatırladığım kadaryla.. :KK3: hafta sonu burada da çok güzeldi hava .. trabzonu gezmekten hala bacaklarım ağırıyor...

anladım durumunu..tiroid eksikliği için ne verdi doktorun canım?
takibe alınman çok iyi olmuş canım.. bizlere de paylaş gelişmeleri haberimiz olsun..

amin canım sağolasın.. her gün maşallah bebbişin ne yapıyor okuyrum daha 1 gr bile olmamış kerata :KK70: :KK3: mutlusun dimi canım ... :KK16:

hemen üzülme filiz.. neyin var ilkin sorunun tam olarak ne ? hormonların nasıl kilo problemin var mı? hangi ilaçalrı kullanıyorsun ? özellikle metforminden haberin var mı ?

amin baharcım.. çok iyiyim sağolasın krtlardan kurtuldum sanırım daha bir belirtisi yok.. maşallah sen baya baya iyi gezmişsin..aferin kız böyle olalım ne üzülüp evde oturacağız gez dolaş hava al kafan dağılr.. doktor demiş ya tiroidden kaynaklanır sende biraz sorun old hatırlıyorum.. onun için ne yapıyorsun ?

kendiliğinden deneme canım yumurta büyüyüp çatlayamayabiliyor.. sonra cmlik kist oluşuyor.. bazen lokopsiye kadar uzanan tedavi gerekebilri.. yumurtanın takibini yapabileeksen al derim ama kendiliğinden alma..

3. aydan başlıyor 1 yıla kadar kullanımıyla etkisini gösterir canım.. kilolu muusn yüksek dozla başlamıssın ? bende 850mglık metfromin alıyorum 5 . ayda yumurtamın çatladığını görüdm.. eskiden olmazdı..

Günaydın canım çok sevindim iyi olmana. İnşallah bir daha olmaz kurt felan:18:.Bizlerde seni özledik kulağında çınlamış bak:KK1::KK34:Hafta sonun güzel geçmiştir umarım.Yok canım ben şuan için tedaviye geçmediğim için sanırım okadar bunalmıyorum.Ama tedaviye geçersemde Allah bunaltmasın hiçbirimizi kimseyi çok zor kolay değil ümitle bekleyip olmaması.Ama bir yandanda herşey Allah tan olduğu için kendime öyle teselli ediyorum belkide ve rahatlıyorum.Vardır Allah'ın bir bildiği.Kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş bunu hatırlayıp kendi kendimi teselli ediyorum.Çünkü biz tedavi olsakta napsak yapalım nasibimizde varsa olur yoksa olmaz.Herşeyin hayırlısı Allah aratmasın inşallah:KK16:Evet canım sağlık ocağındaki doktora bende tiroitte çıktı deyince ilaç verdilermi dedi verdiler dedim ozaman tiroittente kaynaklanıyor olabilir dedi.Metforminin işe yaramaması.Ama ben dün 1000 mglığını yazdırdım ya inşallah bu sefer yarar canım ya.Sen nasılsın adet olmadın sanırım beklemedesin.Yumurtladığını söylemiştin.Ya afedersin bende çamaşırımda beyazımsı akıntı gördüm o yumurtlamamı oluyor?:44:Bir iki günden beri öyle oluyor.Gezmek güzel ya havalarda ısınınca insanın gezesi geliyor:21::KK55:Tiroiti sormuşsun ilaç kullanıyorum canım tiroit için sabahları uyanınca aç karnına içiyorum.Birde benim asıl gittiğim fakülte de kontrolüm var nisanda birde onlar baksın bakalım.Bu tiroit için diyetisyenim yönlendirmişti beni tanıdığı bir doktor devlet hastanesinde orasıda fakülte gibi ilgilenmediler.Oyüzden ben fakülteye gidecem tekrar herzamanki gibi.Bendeki gelişmler böyle canım.Bende pko prolaktin yükselmesi vardı onuda ilaçla düşürdüler şimdide tiroit yükselmesi işte.Allah yardımcımız olsun.Ayy uzun yazmışım kusura bakma:KK34::KK16::KK54:

Ben 850 mglık kullanıyordum 2 yıl oldu nerdeyse ama okadar faydasını göremedim arkadaşlar 1000mglıktan bahsetti sağolsunlar.Dün sağlık ocağına gidip 1000 mglığını yazdırdım inşallah bunun faydasını görürüm.Senin adetler nasıldı?
Tiroit sorunumu var sendede?Bende yüksek çıktı tiroit az çalışıyormuş.İlaç verdi bana endokrin doktoru 3 ay kullan kontrole gel dedi.Senin tiroitin varsa doktor niye ilaç vermedi benmi yanlış anladım canım?:44:

Evet bahar27, daha doğrusu benimki fazla çalışıyor öyleyse, çünkü 0, 006 çıktı tiroidim, doktor baskılı dedi, ailede guatr rahatsızlığı olan var mı dedi. amcamın kızı zehirli guatrdan ameliyat olmuştu onu söyledim. tekrar kan değerlerime bakıldı T3 ve T4 normal çıktı bir de boynuma baktılar ultrasonla orda da normal görüntü olunca ilaca gerek görmedi.önümüzdeki ay için tekrar kan tahlili istedi.

canım prespektüsünde ,siklus bozuklukları ,prementrual sendrom ve mastodinide endikedir yaızyor.prolaktin seviyelerini düşürdüğü, österojen ve progesteron dengesini ayarlayarak siklusun normale dönmesi,ganadotropin (hormonlar) salıvermesindeki bozukluğu giderir yazıyor.

bu arada seninde tam karar vermen için söylüyorum;

ben bu hapa başlamadan önce şu aşağıda sana gönderdiğim linkleri defalarca okumuştum karar verip ilaca başlamamda çok etkili oldular.

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/119326-agnucaston.html

http://www.kadinlarkulubu.com/tup-bebek-ozel-bolum/445044-agnucaston-kullananlar-hayit-hapi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/455625-agnucaston-hamile-kalmayi-kolaylastirir.html

slm canım dün eczaneye gittim ilacı gösterdim varmıs ilaç ama ben sorarken vitex agnuscastus diye sordum hayıt tohumu kapsülü diye neyse dogrusu gösterip aldım 9,35 tl falandı galıba hemde fiyatı uygun aktarlarda satılanın fiyatı 60tl falandı prespektüsünü okudum özellikle siklus bozuklukları yazısı dikkatei mi çekti vee dedimki bugune kadar gitmediğim doktor kalamdı adet düzensizliği için neden hiçbir dkktor bu ialcı vermedı bana dedım okudukdan sonra içmeye karar verdim ve dün başladım bugun sabah içtim her sabah bir tane içecem inş.benimde adetlerim düzelir bide açmı tokmu karar veremedim canım ama sabah tok içtim.yardımın için sagol canım benım iniş.bende faydasını görürüm bu ilacın gönderdiğin linkler içinde sagol fırsat buldukca okuycam :))))

günaydın kızlar bişey sorcam ben tarlusalı 10 gün kullandım ve bittiğinin 3. günü adet oldum dün ilk günümdü akşama kadar çok az ağrım oldu ama akşam çok şiddetli bi ağrı bastırdı ağrı kesici içtim sıcak su koydum bunlar bi 10 dk içinde oluyo sonra lavoboya gittim benden kocaman bi et parçası düştü ama kan pıhtılaşmasından farklı baya büyük ve et parçası ilaçtan mı normaşl mi bu

tatlım benim ilk adetim geç olmuştu 14 filandım parça parça pıhtı şeklinde düşmüştü rahim çok kalınlaşmış ondanmış yanii.uzun zamandır adet olamamışsan 3-4 ay yani rahim kalınlaşması olabilir.ama benim içime kurt düşürüdün Allah korusun düşük yapıyor olmayasın doktora git kan testi yaptır eğerki hamilelik yüksekse düşük yapmışsındır demek canımm.Allah korusun.

kızlar selam,
bende pko hastasıyım tedavı asamasındayım pko hastalarından hamıle kalanlar varmı ya 3 aydır tedavı oluyorum hap ıgne hıcbır ıse yaramadı hıc umudum yok moralmen çöküntüdeyimm Eki Görüntüle 375952

bende pkoluyum ama iğne vermedi doktor taki rahim filmi çekene kadar bu hafta iğne olcam inşallah

bi arkadaşım vardı 4 ay boyunca iğneyle klomen kullandı ama hamile kalamadı galiba üst üste 4 ay aralıksız yaptıgı içindir.. sonra tedaviyi bıraktı kendiliğinden gebe kaldı tabi herkeste bir olmayabilir sen rahim filmi çektinmi tüpler kapayılysa iğne etki etmez

Günaydın canım çok sevindim iyi olmana. İnşallah bir daha olmaz kurt felan:18:.Bizlerde seni özledik kulağında çınlamış bak:KK1::KK34:Hafta sonun güzel geçmiştir umarım.Yok canım ben şuan için tedaviye geçmediğim için sanırım okadar bunalmıyorum.Ama tedaviye geçersemde Allah bunaltmasın hiçbirimizi kimseyi çok zor kolay değil ümitle bekleyip olmaması.Ama bir yandanda herşey Allah tan olduğu için kendime öyle teselli ediyorum belkide ve rahatlıyorum.Vardır Allah'ın bir bildiği.Kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş bunu hatırlayıp kendi kendimi teselli ediyorum.Çünkü biz tedavi olsakta napsak yapalım nasibimizde varsa olur yoksa olmaz.Herşeyin hayırlısı Allah aratmasın inşallah:KK16:Evet canım sağlık ocağındaki doktora bende tiroitte çıktı deyince ilaç verdilermi dedi verdiler dedim ozaman tiroittente kaynaklanıyor olabilir dedi.Metforminin işe yaramaması.Ama ben dün 1000 mglığını yazdırdım ya inşallah bu sefer yarar canım ya.Sen nasılsın adet olmadın sanırım beklemedesin.Yumurtladığını söylemiştin.Ya afedersin bende çamaşırımda beyazımsı akıntı gördüm o yumurtlamamı oluyor?:44:Bir iki günden beri öyle oluyor.Gezmek güzel ya havalarda ısınınca insanın gezesi geliyor:21::KK55:Tiroiti sormuşsun ilaç kullanıyorum canım tiroit için sabahları uyanınca aç karnına içiyorum.Birde benim asıl gittiğim fakülte de kontrolüm var nisanda birde onlar baksın bakalım.Bu tiroit için diyetisyenim yönlendirmişti beni tanıdığı bir doktor devlet hastanesinde orasıda fakülte gibi ilgilenmediler.Oyüzden ben fakülteye gidecem tekrar herzamanki gibi.Bendeki gelişmler böyle canım.Bende pko prolaktin yükselmesi vardı onuda ilaçla düşürdüler şimdide tiroit yükselmesi işte.Allah yardımcımız olsun.Ayy uzun yazmışım kusura bakma:KK34::KK16::KK54:

bahar27 garip bir soru soracağım ama burcun ne canım.. ne kadar samimi muhabbetin var çok hoşuma gidiyor okurken.. sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibime geliiyor.. aslında gerçek isimlerimizi bile bilmiyoruz.. yazdıklarını okudum doğru yoldasın.. tiroid için nasıl bir ilaç kullanıyorsun ? meraktan soruyorum tiroidle ilgili teorik biliyorum ama hangi ilaçlar kullanılıyor bilmiyorum..:44: kilo durumun nasıl oldu bir ara durdu demiştin şimdi verebiliyor muusn ? kilo verirken ile hormonların düzene girer merak etme belki hiç doktora uğramadan hamile bile kalabilirsin... yılmak yok pko dan kurtulmaya devam...

günaydın kızlar bişey sorcam ben tarlusalı 10 gün kullandım ve bittiğinin 3. günü adet oldum dün ilk günümdü akşama kadar çok az ağrım oldu ama akşam çok şiddetli bi ağrı bastırdı ağrı kesici içtim sıcak su koydum bunlar bi 10 dk içinde oluyo sonra lavoboya gittim benden kocaman bi et parçası düştü ama kan pıhtılaşmasından farklı baya büyük ve et parçası ilaçtan mı normaşl mi bu
canım korkma rahim duvarının kalınlaşmasıyla alakalı bir durum.. bir güzel söktürmüş tarlusal.. çok mu gecikmişti adetin? eskilerde benim de öyle oluyordu doktora sormuştum nedenin bu olduğunu söylemişti..

:) Günayyddııınnn.... Ben siteye girene kadar öyle çok şey yazılmış oluyor ki cevap vereceğim konuyu bulmak için epey uğraşıyorum. :) Tiroid için bir şey vermedi T3 ve T4 te de dengesizlik olsaydı o zaman tedaviye başlanacaktı. Tiroid dışında diğer değerlerim normal çıktı şükür. Ultrasonla filan baktılar boynuma, nodül filan da çıkmadı çok şükür. Fakat bir sorunum var ki, tamamen iradesizlikle ilgili :KK14: bun:KK14: bırakmamı söyledi. Deniyorum bakalım. Şimdilik takip edecekler işte, önümüzdeki ay da kan vereceğim o kadar. Yazarım yazarım. Teşekkür ederim.
evet öyle canım tiroidi direkt ilgilendiren hormonlar t3 t4 .. temiz çıkmasına sevindim sonuçlarına .. şimdi sırada istikrarlı olmak ve insülin direncini kırmak.. kolay gelsin :KK3:
iyiyim sağol canım ne bugun misafir gelecek ,arkadaşım ve eşi. ben de birşeyler hazırlayacağım
haftasonun güzel geçmiş sevindim ama yine de sen yoğun olmayan günlerin kıymetini bil:KK9:

:KK3: fazla yorma kendini busmai.. :KK3: insanoğlu nankör sanırım üniveristede derdim ki şu okullar bitsin evimden çıkmayacağım .. eşref saatine mi ne geldi gerçekten de öyle oldu.. :KK9:
çok öpüyorum canım seni :KK54:

nasılsınız hanımlar topikte bir denk gelemedim ..ben geliyorum siz de tam o vakit çıkmış oluyorsunuz :2:

Arkadaslar merhaba..
Öncelikle herkese geçmiş olsun ve Allah anne olmak isteyen herkese en kısa zamanda hayırlı haberler almayı nasip.
Bende pko'luyum ve anne olmak istiyorum yaklaşık 1 aydır glucophage kullanıyorum ama zayıflama açısından açıkcası pek bir faydasını görmedim ne yazıkki.
Bilmiyorum bununla ilgili geçmiş sayfalarda konusulmu ama ben yine de sormak istedim. Dr'um bana 1000'lik yazdı ama ben bir türlü bulamadığım için 850 mg'lık kullanıyorum. 1000 mg'lık kullananlar nereden buldunuz banada bilgi verir misiniz? Sanırım Glifor'da 1000'lik varmış ama kafama göre değiştirmek istemedim eğer glucophage bulursam ondan almak istiyorum.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Allah herkesin gönlündekini hayırlısıyla nasip etsin insallah.

Kızlar herkese iyi akşamlar.
ben bugün test yaptırdım.
anlayan varsa bir bakıverin bakalım .
doktor sadece aaçlık şekerine baktı. eğer üst sınıra yakınsa şeker yüklemesi yapılacak dedi.
AMA NORMAL DEĞERlerde iki tane ref. aralığı var anlayamadım oyüzden.

TESTO H 0.440 ng/mL KADIN 0.06 - 0.82 ng/mL

Parametre Sonuç Normal

GLUKOZ 93mg/dL 40 - 450 mg/dL
70 - 115 mg/dL

INSULIN 6.18 uU/mL 2.6 - 24.9 uU/mL

lepi baktım sonuçlarına benim değerlermde ikili aralık yoktu .bunlar hangisi içinde değerlendirilecek karar veremedim..

şöyle bir yorum yapayım benim aralığım 70- 115 olandı..(normal hormon aralığı da bu)aç kan testinde glukoz değeri 120 nin üstünde ise insülin direncini bırak şeker hastası olduğu kesinleşiyor..aralık 100 -126 ise şeker yüklemesi yapılıp tekrar bir test alıyorlar. sana bunu yapmmaışlar benim 83.4 çıkmıştı ondan sonraki gün şeker yüklemesi de yapmıştılar. sende de yapılması gerekirdi sınır değere yakınsın.. doktorumun dediğine göre yapılmasına gerek görülmezmiş ama bende pko olduğunu biliyordu ve tiroidlerimde de sorun çıkmayınca şeker yüklemesinin yapılmasını uygun gördü..
93 çıkmış ya bu tek başına normal olduğunu gösterir.. ama insülin direncinin diğer belirtileri varsa (pkos, bel bölgesinde yağlanma, yemeklerden sonra yorgunluk vb) şeker yüklemesi de yapılıyor..

sonuçların iyi canım genel olarak.. tiroidlerine baktırdın mı ?

Arkadaslar merhaba..
Öncelikle herkese geçmiş olsun ve Allah anne olmak isteyen herkese en kısa zamanda hayırlı haberler almayı nasip.
Bende pko'luyum ve anne olmak istiyorum yaklaşık 1 aydır glucophage kullanıyorum ama zayıflama açısından açıkcası pek bir faydasını görmedim ne yazıkki.
Bilmiyorum bununla ilgili geçmiş sayfalarda konusulmu ama ben yine de sormak istedim. Dr'um bana 1000'lik yazdı ama ben bir türlü bulamadığım için 850 mg'lık kullanıyorum. 1000 mg'lık kullananlar nereden buldunuz banada bilgi verir misiniz? Sanırım Glifor'da 1000'lik varmış ama kafama göre değiştirmek istemedim eğer glucophage bulursam ondan almak istiyorum.
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Allah herkesin gönlündekini hayırlısıyla nasip etsin insallah.

merhaba,
kilo problemin mi var canım yüksek dozla başlamışssın metformine.. eczanelerde rahat bulabilirsin 1000mglık metformin bulamamana şaşırdım.. ben 850mglık metformini günde 2 kere alıyorum 5 ayda 7 kilo verdim.. yedikleirne de dikkat etmeliisn metformin tek başına yeterli olmaz. bol su içmelsiin yoksa metformin böbreklerini zorlar.. metformin de etkiisni 3. aydan sonra gösterir canım biraz sabır gerekli.. geçmiş olsun

850mglık metformini günde kaç kere alıyorsun ?

Son düzenleme:
merhaba,
kilo problemin mi var canım yüksek dozla başlamışssın metformine.. eczanelerde rahat bulabilirsin 1000mglık metformin bulamamana şaşırdım.. ben 850mglık metformini günde 2 kere alıyorum 5 ayda 7 kilo verdim.. yedikleirne de dikkat etmeliisn metformin tek başına yeterli olmaz. bol su içmelsiin yoksa metformin böbreklerini zorlar.. metformin de etkiisni 3. aydan sonra gösterir canım biraz sabır gerekli.. geçmiş olsun

850mglık metformini günde kaç kere alıyorsun ?

5-6 kilo fazlan var yediklerime de dikkat etmeye çalşıyorum ama korunma amacıyla 1 sene dk hapı kullandım beni çok zayıflatmıstı bırakınca 4-5 kilo aldım malesef. metformini günde 2 kere alıyorum. forumlarda okuyorum millet bir ayda 2-3 kilo veriyor acaba bende bi işe yaramadı mı dedim. bende hiç bulantı ve bas dönmeside yapmadı. ben glucophage 1000'lik bulamadım hangi eczaneye sorsam zor bulursun dediler, içerik olarak hepsi aynı sanırım 1000lik baska bişey kullansammı acaba diyorum.

5-6 kilo fazlan var yediklerime de dikkat etmeye çalşıyorum ama korunma amacıyla 1 sene dk hapı kullandım beni çok zayıflatmıstı bırakınca 4-5 kilo aldım malesef. metformini günde 2 kere alıyorum. forumlarda okuyorum millet bir ayda 2-3 kilo veriyor acaba bende bi işe yaramadı mı dedim. bende hiç bulantı ve bas dönmeside yapmadı. ben glucophage 1000'lik bulamadım hangi eczaneye sorsam zor bulursun dediler, içerik olarak hepsi aynı sanırım 1000lik baska bişey kullansammı acaba diyorum.

canım aramıza hoşgeldin öncelikle genelede doğum kontrol hapı kullananlar kılo alır sen vermişsisn metformınle bende zayıflayamadım ama en azından tatlı ihtiyacımı kesti bende 65 kılodan 4 ayda 60 kıloya düştüm yeiklerime çok dikket ettim ve spor yaptım yürüyüş spor çok onemli spor yaparsan beyaz ekmeği şekeri unu tuzu kesersen bir şekilde kılolar giidyor canımbende glukofen kullanıyorum 1000lik eczanelerede mutlaka olması lazım glifor glukofen glucophage bunların hepsi metformın eczanede hangisi varsa alabılrısın canım ben 60 kılodayım geçen ay klomen kullandım yumrutlamam olmadı doktorum 55düş gel dedi allah yardımcımız olsun bide bol su iç canım :)

ecrinle aynı şaşkınlığı bende yaşıyorum :KK3: ben 9 ay dkh kullanmıştım 11 kilo almıştım.. sıradışı bir durum gerçekten dkh ları ile kilo almaman.. ecrin söylemiş canım metformin etken maddedir.. ilaç firmalarına göre adı değişir yani glifor glofer metofin hep aynı ilaçtır..

canım aramıza hoşgeldin öncelikle genelede doğum kontrol hapı kullananlar kılo alır sen vermişsisn metformınle bende zayıflayamadım ama en azından tatlı ihtiyacımı kesti bende 65 kılodan 4 ayda 60 kıloya düştüm yeiklerime çok dikket ettim ve spor yaptım yürüyüş spor çok onemli spor yaparsan beyaz ekmeği şekeri unu tuzu kesersen bir şekilde kılolar giidyor canımbende glukofen kullanıyorum 1000lik eczanelerede mutlaka olması lazım glifor glukofen glucophage bunların hepsi metformın eczanede hangisi varsa alabılrısın canım ben 60 kılodayım geçen ay klomen kullandım yumrutlamam olmadı doktorum 55düş gel dedi allah yardımcımız olsun bide bol su iç canım :)

aynen ecrin katılıyorum canım sana :KK3:

ecrinle aynı şaşkınlığı bende yaşıyorum :KK3: ben 9 ay dkh kullanmıştım 11 kilo almıştım.. sıradışı bir durum gerçekten dkh ları ile kilo almaman.. ecrin söylemiş canım metformin etken maddedir.. ilaç firmalarına göre adı değişir yani glifor glofer metofin hep aynı ilaçtır..

aynen ecrin katılıyorum canım sana :KK3:

bende katılıyoryum canım benı sana :))) bende d.k hapı yüüznden 50 kılodan 65 çıktım:KK53::KK53: bunu farkettiğimde çok geç olmuştu ama zararın neresinden dönersen kar dimi :))) herkes kılo almıssın diyordu bana normal geliyordu bigün bir çıktım tartıyaa:KK52::KK52:65 :KK52::KK52: bu ne nolmus bana dedim veee ogun bugundur diyete devam çok şükür 60 düştüm ama 5kılo daha fazlam var şöyle 55olsam ohh diycem:KK76::KK76:

Bıktım bu hastalıktan. :KK47: Farlutal bıtelı 8 gun oldu. dun kahverengı bıle olmayan akıntım geldı.hah dedım regl oluyorm.Bugun butun gun yıne aynıydı. Kahverengı bıle degıl koyu krem rengı. Ne sımdı bu? :KK14: Bılgısı olan?

X