Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

anladım canım karışık duygular içinde olman çok doğal ama sizin durmunuzda eşinin ve senin durumunda aşılama ile çok rahat bebeğin gelecek ben buna inanıyorum yeterki sen eski güvenine isteğine yeniden kavuş için huzurlu olsun ve inşallah gribi de hemen atlatırsın canım.... yumurtan var rahmin sağlıklı canım eşinin de en kaliteli spermleri ile aşılama olacak çok umut var canım

umut çok da Rabbim ol demedikten sonra sonsuz umut olsa kaç yazar.. çok fena karamsarlık çöktü.. son günlerde aşılama hikayelerini okudum onlar bu hale soktu beni..
okumuyorum artık yoksa kafayı yicektim.. bi gelsin de kırmızılarım doktora gidince nasılsa o beni hemencecik ikna edecek.. tabi bu arada annemler bize geliyorlar salı günü.. benim adetin 2. günü kontrole gitmem lazım.. inşallah onlar çok kalmazlarda tedavi sürecim sıkıntıya girmez.. bişey de diyemedim.. kuzenimin kız istemesi olacak babam isteyecek kızı.. o nedenle mecbur gelecekler.. bende de maşalla bir şans var ki sorma yani :KK9::KK9:

Allah analı babalı büyütsün.. mükemmel bir duygu bir bebeğin doğumuna şahit olmak, onun ilk saatlerinde dünyaya alışmasına tanık olmak şahane.. bebişin anneciği bol bol hurma yesin.. hurma çok ciddi süt yapıyor.. ve bol bol su içsin.. Allah dualarımızı kabul etsin bizlerde tez zamanda bu duyguları yaşayalım..

aminnnn tatlım aminn inşallah
cnm ya çok tatlıı kerata odaya getirdiklerinde ben ve eşinin annesi vardı şok olduk çok çabuk geldi ne yapcağımızı şaşırdık on dk yüzüne bakıp bakıp güldük :KK1::KK1:
bunu demen iyi oldu cnm çok saol hurmayı söyliycem arkadaşıma doktorumuzda mısır ve kabak çok süt yapar gazda yapmaz dedi çünkü çoğu gaz yapıyor
he birde sezeryanda gaz olayı mahfediyor yaa kız saatlerce ağrısını çekti ne uyku ne bişi sabah dokuzda anca teşrif edebildiler :KK1:

bicim naber cnmcım bu arada eşimin kardeşi eczanede çalışıyor hayıt hapı getirmiş bana regli olursam başlıyım diyorum ama metforminle çok zararı olurmu :44:

umut çok da Rabbim ol demedikten sonra sonsuz umut olsa kaç yazar.. çok fena karamsarlık çöktü.. son günlerde aşılama hikayelerini okudum onlar bu hale soktu beni..
okumuyorum artık yoksa kafayı yicektim.. bi gelsin de kırmızılarım doktora gidince nasılsa o beni hemencecik ikna edecek.. tabi bu arada annemler bize geliyorlar salı günü.. benim adetin 2. günü kontrole gitmem lazım.. inşallah onlar çok kalmazlarda tedavi sürecim sıkıntıya girmez.. bişey de diyemedim.. kuzenimin kız istemesi olacak babam isteyecek kızı.. o nedenle mecbur gelecekler.. bende de maşalla bir şans var ki sorma yani :KK9::KK9:

canım sen arada gider gelirsin doktora tedavin herşeyden önemli bir de önüne her gelen yazıyı okuma... ben napayım rahim ameliyatlarında bir sürü riskler var... yani hiç bebeğim olmayadabilir ama yine de karamsarlık yapmıyorum olacak diyorum inatla ve moralimi hep yüksek tutuyorum.... böyle yapmamız şart sen de eski haline dön.... yine dedikodu yapalım...bebek muhabbetleri yapalım işe yarayacak ben eminim...

Son düzenleme:
aminnnn tatlım aminn inşallah
cnm ya çok tatlıı kerata odaya getirdiklerinde ben ve eşinin annesi vardı şok olduk çok çabuk geldi ne yapcağımızı şaşırdık on dk yüzüne bakıp bakıp güldük :KK1::KK1:
bunu demen iyi oldu cnm çok saol hurmayı söyliycem arkadaşıma doktorumuzda mısır ve kabak çok süt yapar gazda yapmaz dedi çünkü çoğu gaz yapıyor
he birde sezeryanda gaz olayı mahfediyor yaa kız saatlerce ağrısını çekti ne uyku ne bişi sabah dokuzda anca teşrif edebildiler :KK1:

oyy oyyy.. ömrü uzun, bahtı güzel olsun.. sarısı tez vakitte bizlere olsun..
hurma zararsızmış.. kuzenimin kayınvalidesi doğum öncesinde yedirmeye başlamıştı ona.. şimdi maşallah bebek topaç gibi.. sadece anne sütü alıyor.. hala hurma yiyormuş.. herkesin bünyesi farklı.. denesin her şeyi.. ama bol bol sıvı alsın ki süt olsun.. bu arada ayaklarını filan da üşütmesin.. sezeryanlı iyice gaz olur.. adı üstünde normal doğum.. eğer engel bir durum yoksa bence herkes normal doğurmalı..

bence en kısa zamanda doğum kontrol hapından vazgeç.. onun yerine metformin içerikli ilaçlardan kullan derim.. ilerde çocuk düşündüğünüzde sıkıntı yaşamamak adına bence bir an önce metformine başla.. doğum kontrolü içinde haptan başka yöntemler deneyin derim.. :KK34:

Aslında bende çok memnun değilim ama başladım mecburen devam ediyorum.Tavsiyeyi dikkate alacağım, doktordan talep ederim.:44:

hımm anladım.... 34 günde bir adet olduğuna göre yumurtlaman da oluyordur... sorun olduğunu sanmıyorum.... bebek düşündüğünde benim kullandığım ilacı doktor verir diye düşünüyorum bir de prolaktine tekrar baktırırsın.... o zaman korunmaya devam edebilirsin....

soda ve incir den uzak dur yükseltir prolaktini.... başka yükselten gıdalarda vardır araştırmak gerek farkında olmadan tüketiyoruz bunları benim de 24 çıktı üst sınırda...

Bicim teşekkür ederim beni çok rahatlattın gerçekten. Neden hep sevdiğim şeyler bana zararlı ki bu hayattta:2: Şaka bir yana bilmiyordum hakkikaten dikkat ederim bundan sonra öğrenmem çok iyi oldu.

İnşallah Rabbim sizlerede hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip eder tez zamanda.:emir_bebek:

bicim naber cnmcım bu arada eşimin kardeşi eczanede çalışıyor hayıt hapı getirmiş bana regli olursam başlıyım diyorum ama metforminle çok zararı olurmu :44:

şimdi sen hormonlarına baktır önce normalse hayıt hapı içmene gerek yok çünkü hormonlarda bozukluk varsa dengeliyor yoksa bir etkisi olmazki hayıtın....
hele yumurtlaman da oluyorken bence hiç gerek yok içmene canım
:KK34:

canım sen arada gider gelirsin doktora tedavin herşeyden önemli bir de önüne her gelen yazıyı okuma... ben napayım rahim ameliyatlarında bir sürü riskler var... yani hiç bebeğim olmayadabilir ama yine de karamsarlık yapmıyorum olacak diyorum inatla ve moralimi hep yüksek tutuyorum.... böyle yapmamız şart sen de eski haline döne.... yine dedikodu yapalım...bebek muhabbetleri yapalım işe yarayacak ben eminim...

:KK9::KK9::KK9:
canım benim.. iyi ki varsın.. okumuyorum zaten.. ama aşılamada olasılık çokda yüksek değilmiş.. Rabbim hayırlısnı versin.. kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız..
Allah'ım hayırlı kaderler yazsın.. adet olacağım ya nasıl gerginim belli değil.. bu karamsar halimin de sebebi bu.. :KK9:

:KK9::KK9::KK9:
canım benim.. iyi ki varsın.. okumuyorum zaten.. ama aşılamada olasılık çokda yüksek değilmiş.. Rabbim hayırlısnı versin.. kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız..
Allah'ım hayırlı kaderler yazsın.. adet olacağım ya nasıl gerginim belli değil.. bu karamsar halimin de sebebi bu.. :KK9:

sen de iyiki varsın... sizlerle yazışmak bana huzur veriyor kimseye anlatamıyorum ya sizinle paylaşınca kuş gibi hafiflemiş hissediyorum kendimi....
amin canım....

adet öncesi ben de çok hassas oluyorum hele şimdi yumurtlama zamanımdayım az önce bolca akıntısı geldi... o yüzden de çok stres var üstümde ama şükürler olsun glifor sayesinde bu akıntıları görür oldum :nazar:

bu arada aşılamayı doğru zamanda yapacak doktorun çok iyi senin bu nedenle şansın da yüksek böyle düşün...inşallah nisan sonunda senin hamileliğini kutlayacağız burada canım benim

Son düzenleme:
sen de iyiki varsın... sizlerle yazışmak bana huzur veriyor kimseye anlatamıyorum ya sizinle paylaşınca kuş gibi hafiflemiş hissediyorum kendimi....
amin canım....

adet öncesi ben de çok hassas oluyorum hele şimdi yumurtlama zamanımdayım az önce bolca akıntısı geldi... o yüzden de çok stres var üstümde ama şükürler olsun glifor sayesinde bu akıntıları görür oldum :nazar:

metformin mucize..
bende son 15 gündür filan bi boşladım içmeyi.. pazartesi yeniden başlıyorum :KK9: kendime boşluk verdim.. çok bunaldım ilaç almaktan..

hepiniz bebekli avatar yaptınız ne güzel avatardan ayırıyodum şimdi bi an bu kim ki diye bakıp kalıyorum :KK9: :KK9: :KK9:

analdım canımda bende sefaf akıntı olmuyor beyaz kremsi oluyor o zaman işaretliyeyim hiç akıntımı işaretlemediğim için çizgi çekmiyorrr
benimde genelde öyle oluyor cnm amannn anlamıyorum ki ben şu akıntı olaylarını sen yinede akıntıyı işaretle

oyy oyyy.. ömrü uzun, bahtı güzel olsun.. sarısı tez vakitte bizlere olsun..
hurma zararsızmış.. kuzenimin kayınvalidesi doğum öncesinde yedirmeye başlamıştı ona.. şimdi maşallah bebek topaç gibi.. sadece anne sütü alıyor.. hala hurma yiyormuş.. herkesin bünyesi farklı.. denesin her şeyi.. ama bol bol sıvı alsın ki süt olsun.. bu arada ayaklarını filan da üşütmesin.. sezeryanlı iyice gaz olur.. adı üstünde normal doğum.. eğer engel bir durum yoksa bence herkes normal doğurmalı..

amin cnm aminn gaz çok kötü ya bebeğede geçiyor anne gazlıysa çocukta huzursuz oluyor sütten geçiyor gaz sanırım
oda çok normal doğum istedi ama günü gleidği halde bebek kanala girmemiş ve sancılar oldukça fazlaydı şaşırdı doktor hatta sen nasıl böle bu sancıyla ayaktasın diye makineye bağladılar hiç açılma olmadı yani anlıycağın o yüzden girmek zorunda kaldı kısmet işte ama sancısı çok fazla normal doğumda doğururken çekiyorsun böyle bilmem kaç gün ızdırabı var işte ne emzirdiğini anlıyorsun gazla uğraş acısı ayrı dert of çok zor

metformin mucize..
bende son 15 gündür filan bi boşladım içmeyi.. pazartesi yeniden başlıyorum :KK9: kendime boşluk verdim.. çok bunaldım ilaç almaktan..

hepiniz bebekli avatar yaptınız ne güzel avatardan ayırıyodum şimdi bi an bu kim ki diye bakıp kalıyorum :KK9: :KK9: :KK9:

neden ben de bebek resmi koymuyorum diye düşündüm dün illa bebek sahibi olmak gerekmez bebek resmi eklemek için hem böyle 1 adım daha yaklaşmış oluyoruz bebeklerimize.....
yazz hapın bitsin metformini sabah akşam al ki kaliteli yumurtan olsun canım....:KK54:

amin canım....

bu arada aşılamayı doğru zamanda yapacak doktorun çok iyi senin bu nedenle şansın da yüksek böyle düşün...inşallah nisan sonunda senin hamileliğini kutlayacağız burada canım benim

inşallah arkadaşım inşallahhh..
nisan sonu belki de mucizem gelecek.. sonunda hasret bitecek.. Allah hepimize yaşatsın..

bana artık müsade..
kocişim koltukta uyudu kaldı.. kaldırıp yatırayım onu yerine..
mutlu pazarlar diliyorum şimdiden.. yarın görüşürüz canlar..
kendinize iyi bakın..
hepinizi çok seviyorum :KK16:

şimdi sen hormonlarına baktır önce normalse hayıt hapı içmene gerek yok çünkü hormonlarda bozukluk varsa dengeliyor yoksa bir etkisi olmazki hayıtın....
hele yumurtlaman da oluyorken bence hiç gerek yok içmene canım
:KK34:

aslında istiyorum tekrar baktırmayı zaten metformin içeli altı ay oldu belkide geçmiştir ne alemdeyim görmek istiyorum hapta şimdilik dursun bir kenarda :KK34:

benimde genelde öyle oluyor cnm amannn anlamıyorum ki ben şu akıntı olaylarını sen yinede akıntıyı işaretle

amin cnm aminn gaz çok kötü ya bebeğede geçiyor anne gazlıysa çocukta huzursuz oluyor sütten geçiyor gaz sanırım
oda çok normal doğum istedi ama günü gleidği halde bebek kanala girmemiş ve sancılar oldukça fazlaydı şaşırdı doktor hatta sen nasıl böle bu sancıyla ayaktasın diye makineye bağladılar hiç açılma olmadı yani anlıycağın o yüzden girmek zorunda kaldı kısmet işte ama sancısı çok fazla normal doğumda doğururken çekiyorsun böyle bilmem kaç gün ızdırabı var işte ne emzirdiğini anlıyorsun gazla uğraş acısı ayrı dert of çok zor

hem hamilelikte hem de emzirme döneminde gaz yapmayan yemeklerden yemek gerekli.... süt gaz yapıyorsa yoğurt yenmeli mesela....

inşallah arkadaşım inşallahhh..
nisan sonu belki de mucizem gelecek.. sonunda hasret bitecek.. Allah hepimize yaşatsın..

bana artık müsade..
kocişim koltukta uyudu kaldı.. kaldırıp yatırayım onu yerine..
mutlu pazarlar diliyorum şimdiden.. yarın görüşürüz canlar..
kendinize iyi bakın..
hepinizi çok seviyorum :KK16:

iyi geceler canım güzel düşün artık hep :) öptüm:KK54:

iyi pazarlar canım

Son düzenleme:
aslında istiyorum tekrar baktırmayı zaten metformin içeli altı ay oldu belkide geçmiştir ne alemdeyim görmek istiyorum hapta şimdilik dursun bir kenarda :KK34:

tabi canım mesela benim metforminden sonra hormonlarım normale yakın oldu doktorlar normal dedi... demekki başka bişey içmeye gerek yok....
hem birini düzelteceğiz derken diğerini bozmayalım.... önce testlerini yaptır ona göre gerekliyse alırsın....

iyiyim canım belim ve ara ara kasıkalrım ağrıyor ama ben razıyım ağrılara yeterki bebeğim sağlıkla bana gelsin,sende nisanda gidecekmişsin okudum canım ilaçlarını kullan ,troid değerlerin düzene girecek inşallah.

herkes bebekleri,doğum fotoğrafları ,okadar sıkılmıştımli artık kapattım bende face mi açmayıda düşünmüyorum 123m sende kapat canım

temizledim canım mesaj kutumu .yapsınlar tabi canım biraz destek olsunlar , inşallah kazanırsın,Amin canım sağol güzel dilekleirn için.:KK16:
Allah iyilik versin canım:nazar::KK49:.İnşallah sağlıkla gelir bebeğin.Evet gidecem nisanda kontrolüm var önce kan tahlili olmam gerekiyor hormonlarıma bakılıcak.Yaza kadarda normal kiloma dönebilirsem ozmanda çocuk tedavisine başlıcaz nasip olursa.Allah hepimizin yardımcısı olsun .Tiroit sorunum yoktu neolduysa yeni oldu bu tiroit olayı.İnşallah canım düzelir.:KK31::KK16:
geçmişi okuyamadım tam olarak müsait olunca okuycam çok yorgunum burda arkadaşım vardı hamile bilirsiniz o dün öğlen doğum yaptı sezeryan nurtopu gibi oğlumuz oldu öyleee tatlıkii maşallah :nazar: dün gece annenin yanında kaldım sabaha kadar hiç uyumadım diyebilirim anneside yanımızdaydı üç tane sandalyeyi yanyana koyup uyudum bir kaç saat okadar ölüyorum yorgunluktan bayağı uğraştık bebekle annenin sütü ilk başta geldi sonra kesildi ağladı durdu habire yavrum mama vermek zorunda kaldık çok zor kızlar sezeryan mahfoldu arkadaşım yinede herşeye değer dedi hepimize dua ettirdim inşallah kabul olur Rabbim herkeze annelik duygusunu yaşatsın bebeği görünce tutamadım kendimi ağladım arkadaşımda üzüldü şimdi yazarken bile ağlıyorum sinirlerim bozuk çok dua etti ama saolsun Allahım sağlıkla sıhatle büyütsün inşallah darısı hepimizin başınaa tez zamandaa
Allah hayırlı etsin canım:KK16::nazar:Negüzel darısıda bizlere olsun inşallah.Allah dualarımızı kabul etsin:KK16:
canlarım nasılsızınıızz?? ben adet oldum bugüünn vee bitince sıkı çalışmalara başlamayı düşünüyorumm =)) ilişkiden sonra nefes egzersizleri varmış spermlerin daha kolay ulaşmasını sağlıyormuş yumurtaya bende başka bi konuda okudum bunu forumda kıza sordum saolsun oda özel mesaj atmış bunuda bi deneyelim nş. faydaı olur sizlerlede paylaşıyorum hemeennn ...

merhaba cnm. ilişkiden hemen sonra ayaklarını havaya kaldır duvara veya biyere yasla. nefes al ve nefesi verirken ağzından içindeki havayı hızlıca çıkartırken vajina kaslarını sık.
sonra bırak kendini tekrar rahatca nefes al ve yine nefesini birden hızlıca verirken vajinanı sık bu şekilde yapabildiğin kadar yap, 3 dk 5 dk filan. bu spermlerin yumurtaya daha hızlı ulaşmasını sağlıyor kaslarımızı sıktığımız için. 15 dk filan ayakların havada kalsın bu arada. inşallah yardımcı olur sanada cnm...

iştee bu kadaaarr hepinizi öpüyoruummm :KK16::KK16:
Bilgiler için teşekkürler canım:KK16:
amin canım.....
reçetesiz alabilirsin 850 mg 100 tablet 10 tl canım....
ben onunla düzenledim adeti.... bebek çok istiyorum ama önce rahim ameliyatı gerekli bana rahmim ortadan ikiye ayrık şu anda... doğuştan öyleymiş ya perde var ya da ikiz rahim ama düşük oluyormuş böyle hamile kalınırsa...

senin avatarda süper olmuş canım bebek resmi bilerek koydum ki bebekler bir an önce gelsin :KK34:

bende de deli gibi kasığımda bu aralar sancılanma var canım....
canım inşallah diğer tüpünde görülür emar çektir artık....
ben nisan ayına bıraktım histeroskopiyi çünkü çok yoruldum bu tedavilerden düşünmekten canım.....

metforminle beraber söktürücüye gerek yok aslında yani geçde olsa adeti getirtiyor... benimkini en geç 45. günde getirtiyor şimdilik....

yorma bir daha öyle kendini canım yaaa....

bebek resmi koyarsam bebeğim bir an önce gelir diye düşündüm canım sen nasılsın iyi misin?
bulantı filan var mı?

canım sen de yumurtlamanı takip et bu ay tamam mı? hamilelik sırası sende ve gyamanda şimdi sizden bekliyoruz haberleri :KK34:
sonra da 123m tuncss ve ben inşallah müjde veririz...:KK9:

adetliyken günde bir kere sabah içebilirsin yeterli olur bence de...

kilo alma sakın....
tsh ın süper tam gebe kalmak için istenen değer :nazar:
Lh biraz daha düşük olabilirdi ama o da iyi....
prolaktin yüksek onun için bir ilaç kullanırsan çok rahat hamile kalabilirsin....
23 üst sınır prolaktinde...
ultrasona girdin mi pkos folüküllerinden var mı yumurtalıklarda yerleşmiş?
eğer varsa benimkiler soğan kürü ile temizlendi sen de yapabilirsin... ibrahim saraçoğlu sitesinden bulabilirsin bu kürü....

Bakim canım inşallah anlarım nezaman yumurtlama olduğunu.Bana vermişsin sırayı Bicimciğim:KK1:Bana daha yol var:KK55: kilo verme durumumdan sonra tedaviye bile geçmedik neler bekliyor bizi bilmiyorum canım. Nasip olursa yaza kadar belli bir miktarda vermiş olursam kiloyu tedaviye başlıcaz.İnşallah hepimiz için kolay olur herşey.Allah yardımcımız olsun canım.Sen nasılsın canım moralin iyi değilmi?:KK16::KK34::KK3:

Bakim canım inşallah anlarım nezaman yumurtlama olduğunu.Bana vermişsin sırayı Bicimciğim:KK1:Bana daha yol var:KK55: kilo verme durumumdan sonra tedaviye bile geçmedik neler bekliyor bizi bilmiyorum canım. Nasip olursa yaza kadar belli bir miktarda vermiş olursam kiloyu tedaviye başlıcaz.İnşallah hepimiz için kolay olur herşey.Allah yardımcımız olsun canım.Sen nasılsın canım moralin iyi değilmi?:KK16::KK34::KK3:

canım kilo verirken de bebeğin gelebilir hiç belli olmaz....korunmadığınız sürece hormonların dengelendiği an bebeğin gelebilir...
inşallah canım hepimiz için en güzeli olsun....
sabretmek kolay olmuyor ama mecburen sabırlı oluyoruz hepimiz.... :KK54:
iyi geceler canım....
benimde uykum kaçtı bu gece böyle netten çıkmak istemiyorum....

canım kilo verirken de bebeğin gelebilir hiç belli olmaz....korunmadığınız sürece hormonların dengelendiği an bebeğin gelebilir...
inşallah canım hepimiz için en güzeli olsun....
sabretmek kolay olmuyor ama mecburen sabırlı oluyoruz hepimiz.... :KK54:
iyi geceler canım....
benimde uykum kaçtı bu gece böyle netten çıkmak istemiyorum....

Evet haklısın belli olmaz Allah nasip etmişse hertürlü oluyor.Aminnn canım aminn.Tabiki kolay olmuyor ister istemez bunalıp başkalrının bebeklerine imrendiğimiz oluyordur tabiki.Bizlerede nasip olsun en kısa zamanda hepimiz anne oluruz inşallah:KK16::KK34:Canım Cvr Hz Zekeriya ve Meryem suresini okumuş sende okuyormusun?Dualarımız kabul olsunda gelsin meleklerimiz:emir_bebek:Bazen uyku tutmuyor dediğin gibi.Ben çıkmak zorundayım canım görüşürüz kib iyigeceler:KK16::KK54::KK3:

X