Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çok sağol güzel arkadaşım evet çözümü var ve aklım rahat inşallah her şey yolunda giderde tüm sorunlar çözülür sağol :KK9:
sen nasılsın güzel bebeğin nasıl büyüyor maşallah...nasıl gidiyor hamilelik

sorun neyse çözülecek canm merak etme yeterki güveneceğin iyi bi dr.bul.herşey o güzel gönlüne göre olsun canm arkadaşım.
ben iyiyim çok şükür.haftaya kontrolümüz var bebişimde iyimi göreceğiz inşallah.

anladım canım neyseki çözümü var ,perde varsa demkki daha kolay olacak .hakkında hayırlısı olsun canım .

canım iyiyim çok sağol, aşırı bir ekşi yeme isteğinin dışında bende bir belirti yok.bazen diyorum acaba yaşıyormu diye .kontrolüm bir hafta sonra progestan kullanıyorum sen neler yapıyorsun ne zaman kontrolün artık cinsiyeti belli olur herhalde.

ayy canm sormaya o ekşi yeme isteği bende hala geçmedi.başlarda limonu tuzlayıp tuzlayıp yiyodum.şimdi hala yiyorum ama okadar deil.yazda geliyo çok şükür dört gözle beklediğim 2ekşi meyveyi bekliyorum.şimdi söylemiyorum cann çekmesin diye.gerçi söylemiş kadar oldum sanki.istediğin şeyi bulamayınca ona yakın bişey yiyerek o isteğini yerine getir canm.ben önce tatlıyı severdim yine çok aşırı deildi ama severdim yani çikolataya felan hiç dayanamazdım hamileliğimde hiç yemedim heralde.vücutta ne eksikse onu istiyomuş canımız herkes bunu kız bebeğe yorsada.şimdi okadar merak ediyosunki kontrol günü bitürlü gelmek bilmiyo dimi?banada öyle oluyodu ama şimdi okadar deilim çok şükür Allah'a.benm kontrolümde haftaya perşembe.heralde bu gittiğimizde öğreniriz cinsiyetini eşimle ikimizin içinden de kız geçiyo ama Allah'ım hayırlısını versin diyorum.

bugün yoğun dersim var akşama geçmişi okuyacağm... kötü bir haber paylaşacağım karnım ağırıyor diyordum ya günlerdir söylemesi, ayıptır bende kıl kurdu çıktı.. moralim o kadar bozukki anlatamam yani adet bellritisi falan değil hala adet de olamadım.. bu salgın okulda vardı o kadar dikkat ettim ama geçmiş bana da... ilaç yazdıracağım . başına böyle bir durum gelen var mı aranız da ... bütün hastalıklar gelip beni buluyor sanki.. hepinizi öpüyorum...

bicim geçmişi okumadım geldin mi doktordan ne dedi doktorun mutlaka yaz bana...

geçmiş olsun canm.morelini bozma tatlım geçer ilaçlarla ya.geçmiyecek bişey deil çok şükür.öyle deme şükret canm ne dermansız hastalıklar var.

cvr canım ne zaman gideceksin kalp atışlarını duymaya cuma günü git istersen :KK9:
bende senin kadar heyecanlıyım canım herşey çok yolunda gitsin...:KK54:

bir sürü ütüm var kızlar onları yapayım gece belki yine gelirim :)
ah canım doktorum önümüzdeki hafta perşembe dedide ben çarşambaya randevu aldım ,kadın çok dolu zaten zor randevuyu çarşambaya alabildim .sayılı gün çabuk geçer derler ama benimki biraz zor geçiyor :KK1: neyse sonu iyiyse beklemeye razıyım
BİZ ALIŞKINIZ ZATEN SABIRLA BEKLEMEYE:KK1:

ayy canm sormaya o ekşi yeme isteği bende hala geçmedi.başlarda limonu tuzlayıp tuzlayıp yiyodum.şimdi hala yiyorum ama okadar deil.yazda geliyo çok şükür dört gözle beklediğim 2ekşi meyveyi bekliyorum.şimdi söylemiyorum cann çekmesin diye.gerçi söylemiş kadar oldum sanki.istediğin şeyi bulamayınca ona yakın bişey yiyerek o isteğini yerine getir canm.ben önce tatlıyı severdim yine çok aşırı deildi ama severdim yani çikolataya felan hiç dayanamazdım hamileliğimde hiç yemedim heralde.vücutta ne eksikse onu istiyomuş canımız herkes bunu kız bebeğe yorsada.şimdi okadar merak ediyosunki kontrol günü bitürlü gelmek bilmiyo dimi?banada öyle oluyodu ama şimdi okadar deilim çok şükür Allah'a.benm kontrolümde haftaya perşembe.heralde bu gittiğimizde öğreniriz cinsiyetini eşimle ikimizin içinden de kız geçiyo ama Allah'ım hayırlısını versin diyorum.
evet canım yaa aynen hiç ama hiç tatlı veya çikolata yemiyorum .hep ekşi.şu kalp atışını duymadan hamileyim diyemiycem herhalde .
ayy ne heyecanlı seninde yaa her gittiğinde onun elleri kolları insana nasılda heyecan verir değilmi?canım.benden bir gün sonraymış senin kontrol .Amin Allah hayırlı evlat versin canım.

canım yaza gelmeside çok güzel hamileleğin o dediğin meyveleri anladım,bende dört gözle o iki meyveyi bekliyorum.:KK1:

er_ca canım tebrik ederim seni... güzel bir haber... Rabbim sağlıklı olarak kucağına da lamayı nasip eder inşallah.... eee güncelleyelim durumunu listede hamişler listesine ekleyeyim hemen...:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

kutlama yapayım azıcık.....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

sağol canım çok sağol.amiiin inşalllaah hayırısıyla alırım kucağıma. ekle beni listeye eklee:KK8::KK9::KK34::KK76::KK76::21::nazar::KK49::KK49::KK49::KK39:

vala benim kide böyle bir iniyor bir çıkyor daha iki gün evvel 36.5 gördüm sonra bugün 35.9. bu nasıl bişey anlamadım valla:)

yumurtladığımız anlamına geliyor cnm ama benim sanki bir kaç kez yumurtlamışım gibi fazla iniş çıkış var o yüzden anlayamıyorum :44::44:

ayy canım çok sevindim .seni merak edip duruyordum .neden bilemem ama seni kendime yıllardır dost gibi hissediyorum:KK1: .yazılarını çok okudum ondan olsa gerek.seninel şöyle bol bol yazışmak bana kısmet olmadı ne yazıkki :44: ben üye oldum sen yazılara ara verip çekildin.bu arada bende hamileyim ama önceki bebeğimi kalbi durduğu için kaybetmiştim .bundada biraz tedirginim.hayırlısı olsun diyorum bekleyip göreceğiz.arada yaz bari arayı çok açma.:KK16:

AAA çok saol arkadaşım! Ben arada girerim, herzaman da bilgi vermeye hazırım....
Hiç tedirgin olma, söylemesi kolay biliyorum ama biz üstlerine düştükçe bu sıpalar şımarıyor :-)))

Herşey gönlünce olsun, hamileliğin tadını çıkar...ben şirket, ev, köpek, taşınma, misafirler derken birde pko ile uğraştım, şimdi bol bol kitap & dergi okuyarak tadını çıkarmaya çalışıorum....

İyi gecelerrrrrrrrrrr

$Bild 9.png

işte bizimki :-)))))))

sağolasınız canlarım benim yaa..saadet26 evet doktorda okul wclerini dikkatli kullan dedi haftaya bilgisayar labaratuvarını da dezenfekte edeceğim.. ilginiz için ayrı ayrı teşekkür ederimm.. 3 tabletlik çiğnemelik verdi.. busmai inan o acı tat hala var çok kötüydü zor aldım çiğneme tabletlerini.. :2:
123m di sanırım nasıl anladım kıl kurdunun oluştuğunu diye sormuşsun güzelim.. afedersiniz söyleyeceğim ama makat bölgesinde kaşıntı oldu ve dışkıda da saç teli inceliğinde 1 cm bulmayan kurtları gördüm çok korktum.. neyseki doktor içimi rahatlattı . tedbirli olmak gerekiyor.. görev yaptığım okulda salgındı bu durum haberim vardı ama bulaştı yine ne yapalım... çarşaflarımı elbiselerimi birazdan yıkayacağım... her yeri silmem gerek yumurta bırakmış olbailirmiş vücudum oyyy oyyy çok işim var...

pko oldu piko :KK8: ne güzelll :KK3: güldüğüme bakma inan hayatımda bu kelime o kadar şey ifade ediyor ki anlatamam.. bütün mücadelemiz pko adına... umudunu neden eksik edeceksin ki canım ilaç kullanırken tedavi görürken topiğimizde her geçen ay yeni hamiş haberleri geliyor.. önemli olan uygun tedaviye başlamak.. mfm seni bir görüyorum topikte bir kayboluyorsun.. metformin alıyormusun bizim hastalığımızın üstesinden gelen yegane ilaç bu... sen neler yapıyorsun pko adına?

canım çoğumuz öyle ilaçlarla adet olabiliyoruz.. anlat bakalım hikayen nasıl: kilo durumun var mı doktora gittin mi (adetinin 3. günü hormon testi) hormon testi yaptırdın mı? değerlerin nasıl ... ve asla karamsar olma bu hastalığımızı daha da tetikliyor..

hem ticaret hem ziyaret :KK3: ben de aynıyım baharcım başıma bi de kurtlar çıktı.... :2: ve hala adet olamadım...

canım bu hastalığın bilimdeki adı pcos(polikistikoversendromu) bakma türkçe kullanımında kısaca pko deniliyor.. ama aslında bir sendrom genetiğimzide var. iyi bakalım 4-5 ay bekle bakalım nasıl olacaksın stresi kendinden uzak tut... en güzel tedavi bu canım...

iyiym Allaha şükür sen nasılsın canım neler yapıyorsun bu ay için?

arkandan dedikodunu yapmadıkki canım koca topikte çekiştirdik ... ohhh canıma değsin sende kaybolma ortalıktan...:KK33:

canım bülent beyin dediklerinden demiiş sanırım.. ne yapmayı düşünüyorsun .. bende sevindim tüplerinin açık olmasına...

canım karın ağrım kıl kurtlarındanmış :2: ve hala adet olamadım biçimcim.. hayırlısı alıştım adet beklemelerine umarım daha fazla bekletmez...

er_ca canım tebrik ederim seni... güzel bir haber... Rabbim sağlıklı olarak kucağına da lamayı nasip eder inşallah.... eee güncelleyelim durumunu listede hamişler listesine ekleyeyim hemen...:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK49::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

kutlama yapayım azıcık.....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Canım atlatırsın inşallah dikkat et salgınmış bak.Adetinde gelir merak etme canım.:KK16::KK54:
teşekkür ederim canım evet iyi bir doktor araştırmaya başladım çünkü bu işin ehli biri lazımmış yani rahim ameliyatını sık gerçekleştiren bir doktor bulmam gerekliymiş....

canım çift rahimde karından açıp rahmi yandan kesip yukarıya birleştiriyorlarmış çift rahimde üst bölme olmuyor rahimde dolayısıyla bebek için yeterli yer olamıyormuş rahmin genişlemesini sağlıyorlar artık tıp gelişti dedi doktorum kolaylıkla yapabilirler bunu ama bu rahim ameliyatlarını sık gerçekleştiren iyi bir doktor bulmam gerekliymiş... araştırıyorum canım... eşim herşeyin hayırlısı diyor onun aklı rahat beni de rahatlattı ben de sorun etmiyorum inşallah sonu iyi olsun dediğin gibi... bende herkes gibi 9 ay taşıyabileyim inşallah bebeğimi...
anestezi ile yapıyorlar dediğin gibi perde varsa daha kolay yine uyutup rahim ağzından geçerek perdeyi özel aletlerle kesiyorlar.... o daha iyi inşallah öyledir bunu anlamak için de histeroskopi yapıyorlarmış canım.....
her duruma hazırlıklıydım üzülmedim yani beklemedeyim yine :)
sen nasılsın?

canım yukarda busmaiye ayrıntılı yazdım...:KK1:

tabi iyi bir hekim bulayım ertelemeyeceğim... hemen ne gerekiyorsa yaptıracağım canım hazır yumurtlamalarım düzene girmişken rahmim de iyileşsin bir an önce inşallah :)
sen nasılsın? regl oldun mu?

evet canım herşeyde hayır vardır canım....
bu arada histeroskopi yaptırabilirsin karından kesme yok onda rahim ağzından kamera gönderiyorlar... sorunu anlıyorlar ve perde varsa o anda özel araçla kesiyorlar canım....

tabi tabi canım aklım rahat en azından.... amin güzel arkadaşım inşallah sonuçda iyi olur hepimiz için....sen ne durumdasın aşılama başlanacak mı?

:KK9: ne çok düşünmüşsünüz hepiniz beni hepinize çok teşekkürler :)
gelişmiş mi yumurtan canım?

:nazar: tebrik ederim :KK1:

tebrikler .... progestan takviyesi 12 hafta boyunca yapıldı mı sonrasında sorun olmaz ilk 12 hafta dikkat edeceksin....
ve yediklerine de dikkat et sakın kilo alma kilo alma kısmını son 3 aya bırak :) gebelik şekeri olabiliyor pko da...

ayy içimi rahatlattın canım ya ben de sana teşekkür ederim... aklım rahat şükür...

evet canım ama kesin perde demedi çift rahim de olabilir dedi anlamanın yolu histeroskopi yapılarak kamera ile rahimağzından girilip bakılmasıymış sırada o var bakalım :)

regl oldun mu sen canım biraz daha sabret olmadıysan tamam mı olmazsan ultrasona gir...
Canım iyi bir doktor bulup tedavini olursan inşallah hiç beklemeden bebeğin gelir.Her işte bir hayır var diye boşa denmemiş:KK34::KK16:
cvr canım ne zaman gideceksin kalp atışlarını duymaya cuma günü git istersen :KK9:
bende senin kadar heyecanlıyım canım herşey çok yolunda gitsin...:KK54:

bir sürü ütüm var kızlar onları yapayım gece belki yine gelirim :)

Yesinler ütünü :KK9::KK9:Ütülerinle meşhur oldun Bicimciğim:KK9: Allah kolaylık versin canım:KK16::KK3:

geçmiş olsun canm.morelini bozma tatlım geçer ilaçlarla ya.geçmiyecek bişey deil çok şükür.öyle deme şükret canm ne dermansız hastalıklar var.
BNGL33 özletiyorsun kendini.. evet doktorda öle dedi rahatladı içim ama bende sorun biter mi hala adetimi bekliyorum 14 martta olmam gerekirdi...:2:sen nasılsın?

sağol canım çok sağol.amiiin inşalllaah hayırısıyla alırım kucağıma. ekle beni listeye eklee:KK8::KK9::KK34::KK76::KK76::21::nazar::KK49::KK49::KK49::KK39:
tamam canım ekledim... bizlere ve bizim gibilere umut olursun inşallah ...
ayy yerim seni maşallah :nazar::nazar: baya baya belli olmuşşş..Ey Allahım verdiğin güzelliklere şükürler olsun olmayanlara da nasip et...

canım çift rahimde karından açıp rahmi yandan kesip yukarıya birleştiriyorlarmış çift rahimde üst bölme olmuyor rahimde dolayısıyla bebek için yeterli yer olamıyormuş rahmin genişlemesini sağlıyorlar artık tıp gelişti dedi doktorum kolaylıkla yapabilirler bunu ama bu rahim ameliyatlarını sık gerçekleştiren iyi bir doktor bulmam gerekliymiş... araştırıyorum canım... eşim herşeyin hayırlısı diyor onun aklı rahat beni de rahatlattı ben de sorun etmiyorum inşallah sonu iyi olsun dediğin gibi... bende herkes gibi 9 ay taşıyabileyim inşallah bebeğimi...
anestezi ile yapıyorlar dediğin gibi perde varsa daha kolay yine uyutup rahim ağzından geçerek perdeyi özel aletlerle kesiyorlar.... o daha iyi inşallah öyledir bunu anlamak için de histeroskopi yapıyorlarmış canım.....
her duruma hazırlıklıydım üzülmedim yani beklemedeyim yine :)
sen nasılsın?

canım yukarda busmaiye ayrıntılı yazdım...:KK1:

evet canım ama kesin perde demedi çift rahim de olabilir dedi anlamanın yolu histeroskopi yapılarak kamera ile rahimağzından girilip bakılmasıymış sırada o var bakalım :)

regl oldun mu sen canım biraz daha sabret olmadıysan tamam mı olmazsan ultrasona gir...
anladım canım içini ferah tut.. gerçekten tıp ilerledi önemli olan iyi bir doktor bulmak .. eşin geldi mi ? iyi bir araştırmacısın inşallah en uygun doktorunu da bulursun.. Rabbim şifalar verir inşallah... beni sorarsan ben hala adet olamadım :2: bekliyoum biçim çünkü ilaçsız 2 ayı bulurdu şimdi o kadar beklemem de bakalım aklımda gitmek var bir ultrasona gireyim diyorum.. geçmişte yazdım o sancılar kıl kurdu geçmiş benim öğrencilerden onun ağrısıymış şimdi onun için bi ilaç aldım.. o geçer de pko geçer mi benden bilmiyorum .. ki bende pko sendromunu kontrol altına alabilirsem dünyada tedavi edilemeyecek bir pko olduğunu düşünmem.. şu an anlıyorum ciddi bir pko var.. hayırlısı biçimcim hiç değilse evli değilim di mi ya evli olsaydım her ay hüzran yaşayacaktım daha çok bunalıma gireceğime eminim... inşallah hepimiz tez zamanda sağlığımıza kavuşuruz .. seni de çok seviyorum sıkma canını olur mu dua ediyorum...

minelçetncimm..bnde hamileyim keseyi gördüm.ama aynı zamanda doktorum pcon var dedi..kafam karıştı bnm .progestan 6 çıktı onada başladım.pco kötü birşeymii bebeğe zarar verirmi :KK43:
pco varsa küçük kistlerin var demektir rahimde.. küçük kistlerse sorun olmaz korkma.. cmlik ler sorun oluşturabiliyor.. keseyi de görmüşsün maşalllah Rabbim hayırlısıyla kucağına da almayı nasip eder inşallah.. tebrik ederim canım gerçekten pco ile hamile kalabilmekte ümit verici..

Son düzenleme:
inşallah baharcım sen nasılsın bakalım... okul günlerinde pek giremiyorum nete ...

Canım bende iyiyim dün adetim bitti 17 günü başlıcam ilaca.Birde bugünlerde yine kilom direnç gösteriyor bi eksiliyor sonra yine aynı oluyor sinir oldum:KK52:.Akşam spor yaptım herzamanki gibi böyle gideceğim inşallah elbet birgün bu dirençte kırılıcak:KK1: yaza kadar baya bir veririm inşallah:KK8:Haklısın canım okulda nasıl gireceksin yinede hergün girip hepimizi soruyorsun çok sağol canım:KK16::KK54:

sorun neyse çözülecek canm merak etme yeterki güveneceğin iyi bi dr.bul.herşey o güzel gönlüne göre olsun canm arkadaşım.
ben iyiyim çok şükür.haftaya kontrolümüz var bebişimde iyimi göreceğiz inşallah.
limon iyi değil canım hamilelikte çok fazla yeme c vitamini açısından çok kuvvetli ama fazlası da zarar :)
inşallah bebeğinin tüm kontrollerinden iyi sonuçlar alırsınız canım....
:KK54:

ah canım doktorum önümüzdeki hafta perşembe dedide ben çarşambaya randevu aldım ,kadın çok dolu zaten zor randevuyu çarşambaya alabildim .sayılı gün çabuk geçer derler ama benimki biraz zor geçiyor :KK1: neyse sonu iyiyse beklemeye razıyım
BİZ ALIŞKINIZ ZATEN SABIRLA BEKLEMEYE:KK1:
demi ya bekleye bekleye hepimiz alıştık ben diyorum bazen sabır taşına döndüm....
olmazsa yaaa deyip geçiyorum üzülmemeyi bile öğrendim diyebilirim...hayat ne gösterirse onu yaşıyoruz... ve inşallah hep güzellikler gösterecek yaşam :KK8:
canım az kalmış 6 gün sonra göreceksin küçücüktür şu anda 1cm yoktur daha ama kalbi atacak yakında mucize gerçekten....bebeğin oluşumu gelişmesi doğum hepsi Allah tan tüm kadınlara en büyük mucize ve armağan... :nazar: :emir_bebek:

yaaa çok tatlı maşallah şimdiden tüm rahmini kaplamış pek bir tembel yayılmış da yayılmış canım.... :KK1:
:nazar:
anladım canım içini ferah tut.. gerçekten tıp ilerledi önemli olan iyi bir doktor bulmak .. eşin geldi mi ? iyi bir araştırmacısın inşallah en uygun doktorunu da bulursun.. Rabbim şifalar verir inşallah... beni sorarsan ben hala adet olamadım :2: bekliyoum biçim çünkü ilaçsız 2 ayı bulurdu şimdi o kadar beklemem de bakalım aklımda gitmek var bir ultrasona gireyim diyorum.. geçmişte yazdım o sancılar kıl kurdu geçmiş benim öğrencilerden onun ağrısıymış şimdi onun için bi ilaç aldım.. o geçer de pko geçer mi benden bilmiyorum .. ki bende pko sendromunu kontrol altına alabilirsem dünyada tedavi edilemeyecek bir pko olduğunu düşünmem.. şu an anlıyorum ciddi bir pko var.. hayırlısı biçimcim hiç değilse evli değilim di mi ya evli olsaydım her ay hüzran yaşayacaktım daha çok bunalıma gireceğime eminim... inşallah hepimiz tez zamanda sağlığımıza kavuşuruz .. seni de çok seviyorum sıkma canını olur mu dua ediyorum...
amin canım......
eşim geleli çok oldu canım 3 günlüğüne gitmişti....
kıl kurdu ne canım bağarsakla ilgili bişey mi geçmiş olsun.....
adetin de yakında gelir diye düşünüyorum içini rahat tut sen.... 4 gün daha bekle gelmezse doktora gidersin haftaya.... ama gelecek bence....
bende evlenene kadar pko falan umrumda değildi adet görmemeyi bile takmıyordum ama evlendikten sonra mecbur takıyorsun ve düzenlemeye çalışıyorsun .... canım sen şimdiden ipleri eline alırsan sorun olmaz kendini takip etmeye devam et....
hatta benim gibi yumurtlamanı da takip edebilirsin...
canım güzel arkadaşım ben de seni seviyorum :KK54: tamam sıkmıyorum kendimi zaman zaman aklıma geliyor ve düzelecek diyorum kendi kendime....
hepimiz için her şey iyi olacak inşallah :KK9: :KK8: :116::13: mutlu iyi haberlerimizi paylaşacağız buradan...
bak hamile haberleri de çok arttı bu sıralar bu hepimiz için umut demek :KK1:

bu arada yine ütü yaptım ve az önce bitti :))

Son düzenleme:
yumurtladığımız anlamına geliyor cnm ama benim sanki bir kaç kez yumurtlamışım gibi fazla iniş çıkış var o yüzden anlayamıyorum :44::44:

ozaman çok saçma canım ya:KK43:
bi srü yumurtlasak da bunlar bi anda çatlamalı çatlamayan da kalmalı
ozaman bu ay kuveetli bi yükseliş görmezsek yumurtaların çatlamadığını anlicaz
bak bu da benim tablo
yokuşlar bayırlar abuk subhttp://www.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_module.php?d=2012-03-06

aman ya zaten karar verdim bu ayda bişi olmazsa gitcem işnsülin direncine baktırcam.
yoksa yazmıo doktorlar ilacı sinir oluyorum artık :KK14:

X