Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çektir tabi canım aklın rahat devam edersin tedavilerine....
çok sağol.... inşallah iyi doktora hastaneye denk gelirim şans birazda bu işler....
öpüyorum....
:KK54:

kızlar çıkıyorum ben netten görüşürüz

görüşürüz canım kendine iyi bak bicimcim

selam canım ben aktardan ballı hayıt macunu aldım acaba onu kullanmasamda agnucaston mu alsam kullansam acaba birde csen metforminle birlikte mi aldın bu ilaçı yan etki felan yaptı mı?
canım ben macununu değil ama hayıt hapını almıştım eczanelerde satılıyor bitkisel ilaç.metforminle birlikte 3 ay kullandım 3. kutuda hamile olduğumu öğrendim inşallah sanada yarar.
sen bilirisn aktarlarda macunu ve sadece hayıt suyuda var.içinde kağıdı yokmu canım ne yazıyor?

canım ben macununu değil ama hayıt hapını almıştım eczanelerde satılıyor bitkisel ilaç.metforminle birlikte 3 ay kullandım 3. kutuda hamile olduğumu öğrendim inşallah sanada yarar.
sen bilirisn aktarlarda macunu ve sadece hayıt suyuda var.içinde kağıdı yokmu canım ne yazıyor?

canım sadece nival ballı hayıt macunu yazıyor internettende araştırdım benim aldığımda bandrollu sahte değil ama senin ilaçtan mı alsam bilemedim şimdi metforminle kullandıgına göre bende kullanabilirim sende yan etki yapmamış

canım sadece nival ballı hayıt macunu yazıyor internettende araştırdım benim aldığımda bandrollu sahte değil ama senin ilaçtan mı alsam bilemedim şimdi metforminle kullandıgına göre bende kullanabilirim sende yan etki yapmamış
evet canım bir yan etki yapmadı ,sen bilirsin canım aldıysan eğer istersen bu ay macunu kullan diğer ay agnucaston alırsın.

alıntıyı yapapmamışsın sanırım canım quote yazan kısımları silme olur mu :KK3: canım ya bu da anormal bir durum pkolular genelde adet olamamktan ya da geç adet olmaktan yakınır.. aynı senin durumunda papatya_ozmen var .. yanlış hatırlamıyorsam o da bu topikte çok şaşırmıştık durmadan kanaması oluyormuş.. bizdeki pko belirtileri böyle değil.. sonuçlarını bizimlede paylaşırsan çok sevinirim canım çok geçmiş olsun..

yok canım yaaa hala beklemedeyim bicimle bünyemiz benziyor.. 40a gidecek gibi görünüyor...

web tasarımı dersimde öğrencilerimin tasrımlarından aldım canım çok şekerler bende çok beğendim...

gez bahar gez :KK12:

aynen canım ya bir kulup kursak ne güzel olur ..yanlış yöntemler daha kötü ediyor hanımları...
Olursun inşallah moralini bozma canım.Gezdim ürün siparişide aldım bu arada:KK55:Hem ziyaret hem ticaret:KK9:Eve gelincede 1 saat tempolu yürüdüm az önce oturdum anca:KK1:Sen naptın canım?:KK16:
dün ateşim 36,5 di sabah neyse gece eşimle çalışma yaptık ve bir saat uzandım ateşime bakıyım dedim 35,6 üç kere ölçtüm aynı çok düşmüş dedim yumurtluyorum aynı anda oldu çok garip çalışma ile beraber yumurtam çatladı sabah zaten ateşim 36,1 e düşmüş ve yumurta akını gördüm biraz önce hemde çok fazla bayağı bir uzuyordu inşallah bu sefer tutmuştur inşallahhhhhhhhhhh :KK16:
Bu ateşten nasıl anlaşılıyor yumurtlama olayı hergün ateşmi ölçülüyor ?:44:
Canım benimde bi ara tsh ım baya yükselmişti, dere otu kürünü duymuştursun, onu yaptım ve sadece 1o gün falan, 15. gün tsh ıma birdaha baktırdım 2 lere düşmüştü, tavsiye ederim tatlım.. O zaman bende progestan ın 7.günündeyim zaten, 3 gün daha içip hayıt a başlayayım, 2 gündür soğan kürünü deniyorum zaten, hayırlısı bakalım canım.. Teşekkür ederim ilgilendiğin için..
Rica ederim canım bende teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.Progestanla hayıtı aynı zamanda kullanma.Hayıt için çok etkili diyorlar çünkü.Dereotu kürünü bilmiyorum nasıl yaptın sen?Ben tiroit ilacıda kullnıyorum bir sakıncası olmaz değilmi kürle beraber?:44:
arkadaşlar MUTLAKA KİLO VERİN!

TAM 2 yıldır hep aynı şeyleri yazıyorum ama yine de bıkmıycam, ben tam 8 kg vermiştim ve adet düzenledim metforminle birlikte.

ağzıma aylarca karbonhidratlı şey sokmadım, makarnamı bile kepekli yedim...evet zordu ama sonuç: HAMİLEYİM...

birde sırf hamilelik için yapmayın bunları, öncelikle vücudunuzu normale dönüştürmekle uğraşın, sonra gerisi kendiliğinden geliyor...

evet konuşmak kolay diyordur bazıları içinizden ama inanın benim ağlayarak geçirdiğim geceleri Allah biliyor, ve işe yarıyor!

bazılarımızın tabiki hormon tabloları çok farklı, ek ilaç gerektirebilir ama orada da doktorunuza güvenmeniz şart!

ben rahim filmide çektirdim, eşime çok geç bakıldı..ama herşey yolunda çıktı...siz belki daha erken davranıp bunları önceden halledin ki, bir yol çizin kendinize...

ASLA UMUDUNUZU KAYBETMEYİN, BEN HİÇ KAYBETMEMiŞTİM :-)))
Çok çok katılıyorum canım.Bende diyetisyene gidiyorum hergün koşu bandında 1 saat yürüyorum mekik çekip twisterle çalışıyorum.Bunları yapmaya mecburum çünkü hem sağlığımız için hemde kolay hamile kalmak için.Pko ve tiroittte yüksek çıktı bnde bunlar kiloyu yavaşlatsa bile elimden ne geliyorsa yapıyorum canım.:KK34::KK8:
bahar27 arkadaşa:

canım ben ilk baştan 2000 mg kullandım günde...
sabah 1000 mg akşam 1000 mg

beniş eşim eczacı ve 1000 mg daha çabuk kana karışıyormuş galiba öyle bir şey söylemişti...o zamanlar bana doktorum direkt bu dozu dayadı.
ilk 10 gün bulantılarla çok zor geçti ama sonra vücut alıştı...doktorumun tavsiyesi, öğün aralarında içmekti, bulantı yapmaması için...

850 mg alıştıktan sonra mutlaka dozunuzu yükselttririn, ve tabi bunu doktorunuza da danışın derim
Çok teşekkür ederim bilgin için bende 850 içiyorum doktora gidince söyleyim 1000 mg versin daha bir etksi olur sanırım:KK34:
Tamam canım, ozaman progestan bittikden sonra bi kırmızıları göreyim, sonra hayıt a başlayım... Hayıt için başlama günü varmı, adetin şu günü falan diyorlarya. yoksa herhangi bigün başlayabilirmiyim?
Herhangi bir gün yok canım istediğin zaman başlayabilirsin sabah ve akşam içiyorsun.:KK34:Ama progestantan sonra başla beraber kullanma:KK34:
aslaa ihmal etmiyoeum 1 hafta öncesinden randevu alıyorum ama hep olumsuz hep hep alıştım dicem ama bazen bunalıyorum etrafımda birsürü hamile var gelde bunalmaaa:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:
Bunlırsan pkonu ilerletirsin haberin olsun bizimde etrafımızda hep çocuklu hamile arakadaşlar var ama napalım fazlada bunalırsak Allah'ın gücüne gider.Bak ben hamile kalmak için dualar kopyalamıştım buaraya sende okuyabilirsin o dualardan Allah nasip ederse herşekilde oluyor canım.Yeterki Allah nasip etsin:KK34::KK16:
kızlar beta hcg- 892.....küsür çıktı................
evde de idrar testi yaptım. hamileyim :))

ve bu ay ne ilaç ne kür ne de başka bir şey yapmadık. geçen ay aşılama tutmayınca üzülüp sallamıştık bu ayı... :)))

dr. 10 gün sonra keseye bakalım dedi. hastaya gidicem tekrar. Rabbim bu sefer hayırlısıyla kucağıma versin.

:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

şimdi tahmini 4 haftasnı doldurmamıştır dedi :)))

geçen ay garanti gözüyle bakmışım resmen ve adet olunca çok üzüldüm. bu ay kontrole bile gitmedim. adet görebilmek için ilaç falan giç birşey yapmadım.

yalnız her ne hikmetse bu ay bir hoca teyzeme Mryem Suresini oktuyordum geçen hafta bitirdi sağolsun. ve sonucumu aldım. hiç beklemedim bir zamanda...

ve daha önce 6+5 de bebeğimin kalbi durduğu için kaybetmiştim. Allahım inşallah bu sefer kısmet eder kucağıma alırım.

Darısı tüm isteyenlerin dileyenlerin başına.
Canım çok sevindim senin adına Allah hayırlı etsin.Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.Yer gök duayla.Allah nasip ederse herşey olur canım:KK16::nazar::KK49:Darısıda bizlere dua et:KK34:
Rahmimde rahmi ortadan ikiye tam bölen septum yani perde ya da çift rahim olma durumu varmış...
eğitim ve araştırma hastanesinde ya da üniversitede histeroskopi yöntemi ile (rahme kamera gönderiyorlar) bu kesinleştirildikten sonra her iki durumda da ameliyat olacaksın dedi... iyi bir doktor bulmam gerekiyor şimdi bunun için... ameliyat olmazsam düşüklere neden olacak bir rahim anormalitesiymiş bu iyiki film çektirmişim... Tüpler açıkmış çok şükür
durumum bu...

er-ca canım çok sevindim tebrikler :KK1: :nazar:
Canım inşallah önemli birşey değildir.Geçmiş olsun.Herşeyde bir hayır var derler inşallah sorunsuz bir şekilde atlatıp bebeğine kavuşursun canım:KK16::KK54:İyi bir doktor bul Allah yardımcın olsun:KK16:

yeşil 87 teşekkür ederim. bu gün başka bir doktora gittim. pko sendromu değil pko dedi. ama hormon testi yapmam henüz dedi. 4 aydır çocuk istediğim için erken olduğunu düşünüyor. ve adetlerin düzenli aralıkta, dolayısıyla hormonal bir dengesizlik yok, o yüzden şimdilik hormon testine gerek yok dedi. bekleyeceksin 4-5 ay daha, yine olmazsa o zaman testler filan yapılır dedi. durum bu :) dedi dedi dedi :) inşaallah hepimize nasip olur anne olmak :):KK49::KK16:

Son düzenleme:
Rahmimde rahmi ortadan ikiye tam bölen septum yani perde ya da çift rahim olma durumu varmış...
eğitim ve araştırma hastanesinde ya da üniversitede histeroskopi yöntemi ile (rahme kamera gönderiyorlar) bu kesinleştirildikten sonra her iki durumda da ameliyat olacaksın dedi... iyi bir doktor bulmam gerekiyor şimdi bunun için... ameliyat olmazsam düşüklere neden olacak bir rahim anormalitesiymiş bu iyiki film çektirmişim... Tüpler açıkmış çok şükür
durumum bu...

:
canım ben gittim sen gelmişsin.
çift rahimle ilgili ben ameliyat diye birşey okumamıştım ama eğer ameliyatla normal rahime döndürülebiliyorsa bu çok iyi birşey.
canım benim ya demek ki hamile kalmamanda da bir hayır varmış. şimdilik herşey yolunda diye düşün canım en azından izleyeceğimiz yolu biliyoruz, belki de çoğumuzun rahiminde sorun var ama haberi yok. CVR nin dediği gibi başka doktorlara da sorarsın biliyorsun her doktor farklı oluyor. ama perde veya rahim bozukluğu,ikisinde de eğer ameliyat derlerse nasılsa seni uyutacaklar birşey hissetmeyeceksin ameliyatın süresi senin için farketmeyecek. sonucu düşünelim,sonuç iyi olsun, sağlıklı bebeklerimiz gelsin, biz her şeye boyun eğdik zaten çoktan değil mi. canımsın benim:KK48: moralin nasıl eşin ne dedi

bugün yoğun dersim var akşama geçmişi okuyacağm... kötü bir haber paylaşacağım karnım ağırıyor diyordum ya günlerdir söylemesi, ayıptır bende kıl kurdu çıktı.. moralim o kadar bozukki anlatamam yani adet bellritisi falan değil hala adet de olamadım.. bu salgın okulda vardı o kadar dikkat ettim ama geçmiş bana da... ilaç yazdıracağım . başına böyle bir durum gelen var mı aranız da ... bütün hastalıklar gelip beni buluyor sanki.. hepinizi öpüyorum...

bicim geçmişi okumadım geldin mi doktordan ne dedi doktorun mutlaka yaz bana...

bugün yoğun dersim var akşama geçmişi okuyacağm... kötü bir haber paylaşacağım karnım ağırıyor diyordum ya günlerdir söylemesi, ayıptır bende kıl kurdu çıktı.. moralim o kadar bozukki anlatamam yani adet bellritisi falan değil hala adet de olamadım.. bu salgın okulda vardı o kadar dikkat ettim ama geçmiş bana da... ilaç yazdıracağım . başına böyle bir durum gelen var mı aranız da ... bütün hastalıklar gelip beni buluyor sanki.. hepinizi öpüyorum...

canım benim çok geçmiş olsun.dikkat et kendine.mutlaka da doktora git.ihmale gelmez.çok öpüyorum.

gyamancığım içine de atma bence o da kendine haksızlık.. uygun dille bir şekilde ifade et kendini.. sanıırm benim annemde senin kaynanan gibi neyseki yengemler yannda kalmıyor... aynen biz anneme alışkınız ama el alışkın değil..

canım içime atmasam ağır konuşurum o yüzden gerek yok yeterince sabırlıyım sabrım taşarsa kendimden korkuyorum evliliğimede zarar gelir az zamanım kaldı uzaklaşınca düzelecek herşey inşallah.

ve bu ay ne ilaç ne kür ne de başka bir şey yapmadık. geçen ay aşılama tutmayınca üzülüp sallamıştık bu ayı... :)))

dr. 10 gün sonra keseye bakalım dedi. hastaya gidicem tekrar. Rabbim bu sefer hayırlısıyla kucağıma versin.

çokkkkkkkk sevindim adına canım ne mutlu sana. inşallah sorunsuz bir şekilde meleğini alırsın kucağına.

durumum bu...

çok geçmiş olsun tatlım. hayırlısı ne ise o olsun senin için. ameliyat hayırlıysa biran önce olsun bitsin Allah yardımcın olsun

Bu ateşten nasıl anlaşılıyor yumurtlama olayı hergün ateşmi ölçülüyor ?:44:

Hergün aynı saatte yataktan kalkmadan dijital termometre ile dil altından ölçülür. Ateşin seyrine göre yumurtlama günlerini tespit edebilir ve regl derecenizi öğrenebilirsiniz.
Örneğin yumurtlama gününden bir gün önce ateş normal seyrinden 0.2 derece gibi bir düşüş gösterir. O zaman yarın yumurtlama gününüz olduğu anlaşılır.ve ateşin düşüş gösterdiği gece ilişki olmalıki yumurta çatladığında spermle buluşursa hamile kalma olasılığı da artar. Ateşin düşüşünden sonraki gün yumurtladığımızı ateşimizin bariz yükselmesinden anlarız.
Örneğin regl olduğun derecen 36.0 dır. eğer regl olacaksan regline yakın ısın düşüş gösterir ve 36.0 olduğunda regl olunacağı bilinir.eğer düşüş değilde ısı artış gösterip sabit kalıp düşmüyorsa büyük htimalle bu bebişin böbüşte olduğunu işaret eder ALLAHIN İZNİYLE.

Canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine.Kısa sürede atlatırsın inşallah:KK16::KK54:
canım içime atmasam ağır konuşurum o yüzden gerek yok yeterince sabırlıyım sabrım taşarsa kendimden korkuyorum evliliğimede zarar gelir az zamanım kaldı uzaklaşınca düzelecek herşey inşallah.

çokkkkkkkk sevindim adına canım ne mutlu sana. inşallah sorunsuz bir şekilde meleğini alırsın kucağına.

çok geçmiş olsun tatlım. hayırlısı ne ise o olsun senin için. ameliyat hayırlıysa biran önce olsun bitsin Allah yardımcın olsun

Hergün aynı saatte yataktan kalkmadan dijital termometre ile dil altından ölçülür. Ateşin seyrine göre yumurtlama günlerini tespit edebilir ve regl derecenizi öğrenebilirsiniz.
Örneğin yumurtlama gününden bir gün önce ateş normal seyrinden 0.2 derece gibi bir düşüş gösterir. O zaman yarın yumurtlama gününüz olduğu anlaşılır.ve ateşin düşüş gösterdiği gece ilişki olmalıki yumurta çatladığında spermle buluşursa hamile kalma olasılığı da artar. Ateşin düşüşünden sonraki gün yumurtladığımızı ateşimizin bariz yükselmesinden anlarız.
Örneğin regl olduğun derecen 36.0 dır. eğer regl olacaksan regline yakın ısın düşüş gösterir ve 36.0 olduğunda regl olunacağı bilinir.eğer düşüş değilde ısı artış gösterip sabit kalıp düşmüyorsa büyük htimalle bu bebişin böbüşte olduğunu işaret eder ALLAHIN İZNİYLE.

Canım çok teşekkür ederim güzel bilgin için.Bende alayım bari dijital termometre:KK1::KK34:

küçükken bana da olmuştu canım doktor bir şurup vermişti. sonra geçmişti korkulacak birşey yok, şurubun iğrenç tadını hala hatırlıyorum:) yıllar geçti artık şuruplar da değişmiştir

durumum bu...

canım sağol bilgilendirme için ama perde varsa eğer açmadan kapalı operasyonla rahim ağzından girerek perdeyi alıyorlarmış ve normale dönüyormuş rahim...
diğer türlü ise karından üstten estetik cerrahi gibi rahmi kesip biçip şeklini normale getiriyorlarmış....
zaten hamile kalmam zor canım bir de düşük olmasına dayanamam.... bu sebeple ne gerekiyorsa yaptıracağım.... doktor her ihtimali anlattı

senin dediğin rahimdeki perde azsa münkün benim perde rahmi 2 ye bölmüş çok büyük alınmazsa risk çok ....
ama perde olması için dua ediyorum şu anda çünkü kapalı bir operasyonla 15 dk da hallediyorlarmış...

tatlımmmm bak bunuda bilmen hayırlı olmuş bebek oluşup düşse o çok ama çok büyük psikolojik bir süreçtiii.iyiki rahim filmini çektirmişsin tüplerinin sağlam olması süper bişeymiş.evet canım histereskopi diye bişey varmış doktor dedi aynı laparoskopi gibi karından giriyorlarmış perde varsa o perde makasla kesiliyormuş yani benim doktorumla namlı bir doktor ödüller filan almış o demişti korkulacak bişey değil çok uzun sürmüyormuş ve rahim düzeliyormuş perde varsa ama perde yoksaa çift rahimli isen onu nasıl düzeltiyorlar hiç bir fikrim yok yaniii.tatlım bu arada senin filmini tekrar inceleyip benimki ile karşılaştırdım canım sende sola ve sağa doğru gecişler var benim sol tüp hiç görünmüyorrr sanırım bende perde filan yokkk direk ben ya çift rahimliyimmm yada tek tüplüyüm diğer tüp yokk.çünkü muntazam bir geçiş var sağa doğru solda sıvıdan geçiş yok resmenn.EN KÖTÜ OLASILIK BENDEDE PERDE VAR AMA BOYLU BOYUNCA DİĞER TARAFI TAMAMİYLE KAPATMIŞŞŞ.NE DİYELİM TATLIM Allahın bir lütfuu...seni çok iyi anlıyorum kafan karmakarışıktır ameliyat olsam bir sorun olacakmı düşüncesi vardır kafanda bendede bin tane düşünce varr bide benimkinde teşhiste yok seninkinde en azından teşhis var tatlımm benden daha şanslısın..1 yıl 3 ay oldu bende bebek olmadı ki benim adetlerim düzenlidir en fazla 32-34 te olurum gecikmez yanii metforminle ilaçlarla yumurtalarımda güzel gelişti ama hamilelik yokk demekki bizim rahim müsait değill ondan hamilelik olmuyor pkodan değil bence.RAHİMLERİMİZ BİR DÜZELSİN HEMEN HAMİLE KALACAĞIZ BENCEEE.AMA BEN TEK TÜPLÜYÜM SANIRIM YAAA.UMARIM RAHİM GENİŞTİRDE BEBEK OLURSA RAHAT YERLEŞİP GELİŞEBİLİR İNŞALLAH.

bide keşke rahim filmlerini önceden çektirseydik sende bende ben 6 tane klomen kullandım boşu boşuna resmennn.bilseydim hiç ilaç kullanmazdım 1 yıldırda ameliyat laparoskopi histereskopi konularına göz atardım.

AAAA o nasıl bulaşıyormuş ya.test yapmadan nasıl anladın pekii.ayy geçmiş olsun tatlımmm.

Son düzenleme:
aminnnnnnnn canım aminnnnnnnnn

tatlım daha ne olduğu belli değil illaki laparoskopi lazımmış öyle tam karar verecek anatomik bozuklukmu var diye ama bildiğin ameliyet gibi bişey narkozlu bişey bende riske atmak istemiyorum.ama ben brokoliyi eğerki tüplerim kapalı ise diye yapıyorum kapalı tüpler için i.saraçoğlu önermiş.1 hafta hep böbreğim ağırdı 2-3 gün sonra geçti filan.sonra 3 gün ara şimdi 2. haftadayım bundada çok ilginç sol kasığımda dün bıçak saplanmaları vardıı hemde bir akıntı var uzayan yapışan cinsten.ben acaba yumurtalamamı dedim bende tükürük testi var orda çıkmıyorr yani.belkide bokoli sol tüpümün açılmasını sağlıyor ondan bu kadar akıntım çok oluyorr.soğanı yaptığım ilk ayda öyle çokkk akıntım gelmiştiki resmen rahimi temizledi mübarek çamaşır suyu gibii şu soğan.şimdide brokoli 2. haftasında etkisni gösteriyor sanırımm resmmennn temizliyor.umarım tüpüm kapalıydı ve brokoli o tüpüde açtı inşallahh.
ama şu var yeşil sana uzun uzun yazıyorum kusura bakma tek tüplüler bölümü var orda bir arkadaşla yazıştı o profesöre gitmiş adam filme bakmış MR çektir demiş.MR de tüpünün olmaığı görülmüş. o yüzden ben laparoskopi yaptırmayacam bu ay MR çektirecem bakalım tek tüplümüyüm.tüp varsa o zaman ya tıkanık yada ortada perde var demek.acaba PERDE MR de görülür müü

tatlım yumurtlama olmamışmı çok ilginç yaa.ama ecrin o testler bizim lh mız yüksek diye çok yanıltırmış ben aldım 4 ay kullandım zırt pırt çift çizgi hemde ikisi kopkoyu idi bir gün doktora gittim kopkoyu iken dedimki teste göre yumurtlamışım doktor progesteron hormonuna baktı o ay yumurtalam yokk.dediki bu testler sizi yanıltır PKOLULARIN lh ı zaten yüksektir ondan çift çizgi çıkıyor dedi.bende bi daha almadım o testten.sonra tükürük testi aldımmm o östrojeni gösteriyormuş o daha iyi anlayacağınnn.
bu arada ecrin kloemen bendede yumurtayı çok geç geliştirdi hemde 3 kere kulannmıştım.sonra serophene aldım günde 2 tane o çok daha güçlü adetin 9 günü 17 mm yumurta oluşturdu hemde 2 ay üst üste hamile kalamadım o ayrı tabii de ama SEROPHENE DENE BENCE.

SEROPHENENİN daha güçlü olduğunu doktor söylemişti yani

canım benim yardımın için çok sagol seropheneyi çok duydum ama kullnamk naip olmadı doktora söylüyeyim o zaman canım inş.bende işe yarar bu ilaç klomen gibi bişey galıba bende test ilk çizgi silik 2,çizgi koyu çıkıyor 2kez yaptım hep öylee bende 1kez aldım netten ovulasyon çubugu uzun zaman oldu alalım kullanayım boşa gitmesin dedi teste 5dakıka bekledıkden sonra sonuca bakıyorsun 5dakıkadan sonerası geçerli değil sonra zaten kop kopu 2çizgi oluyor :) evet bu testlerin pkolular için uygun omadıgını hep duydum canım :) en iyi çözüm yumurta akını takıp etmek galıba canım tükürük testi almak istemiyorum çünkü doktora gitcem zaten peki bu serophene 50mg falanmı oluyorr

tatlımmm çikolata bebeği her zaman hareketlendirirmiş.uyuyan bebeklere için doktorlar çikolata ye derlerr hemen uyanırlar ve hatta seni uyutmazz bile çikolata yediğinde.

süperr valla tatlıyı seviyor bebiklerr :)

süper bir haber bu yaa maşallah canım benim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin rabbım :))))

X