Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım benim arkadaşta hamile genelde ütülerini ben yapıyorum bebeğine bir sürü kıyafet aldık yıkadık onları tek tek ütüledim geçen gün
normalde zor geliyor hamileyken düşünemiyorum :KK1:
oyy canım iyi ki yardım etmişsin valla unutulmuyor bu iyilik, bol bol dua etmiştir sana, kabul olsun inşallah:KK16:

slm kızlarrrr dün doktora gittik ve yine klomen verdi bugün adetimin 3.günü başladım klomene ve yanında cyclo-progynova diye bi hap verdi bunu kullanan varmı?rahim duvarını hazırlarmış sanırım klomen tek başına yeterli lmuyo dedi doktorum inş.. rabbim bu ay hayırlısıyla nasip eder inş....

canım benim yumurtamı sormussun en son c.tesi günü gittim adetimin 13,günü yumurtlama yok dedi doktorum dahada gitmedim valla içimden gelmiyorr gitmek çalışmalara devam ediyorum ateşimde düştü yumurtlamam olur belkı hayırlısı diyorumm

kızlar bugün pko olduğumu kesin olarak öğrendim
sonuçlar; LH:6.5 Estradiol:25 Prolaktin:17.12 TSH:1.63 FSH:4.82 Serbest T3:3.26 Serbest T4:1.15

T3 ve T4 yüksek çıktı diğer değerler normalmiş herhalde. bu sonuca göre bana doğum kontrol hapı diane mi bişi verdi bende kullanmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin. başka farklı hormonlarımada baktırmak gerekirmi DHEA-SO4 ve serbest testeronuma bakılmadı bu ne kadar etki edebilir sizce?

sonuçlar; LH:6.5 Estradiol:25 Prolaktin:17.12 TSH:1.63 FSH:4.82 Serbest T3:3.26 Serbest T4:1.15

T3 ve T4 yüksek çıktı diğer değerler normalmiş herhalde. bu sonuca göre bana doğum kontrol hapı diane35 mi bişi verdi bende kullanmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin. başka farklı hormonlarımada baktırmak gerekirmi DHEA-SO4 ve serbest testeronuma bakılmadı bu ne kadar etki edebilir sizce?

oyy canım iyi ki yardım etmişsin valla unutulmuyor bu iyilik, bol bol dua etmiştir sana, kabul olsun inşallah:KK16:

saolsun sürekli Rabbim sanada en yakında evlat versin diye dua ediyor buda bana yetiyor cnm :)

slm kızlarrrr dün doktora gittik ve yine klomen verdi bugün adetimin 3.günü başladım klomene ve yanında cyclo-progynova diye bi hap verdi bunu kullanan varmı?rahim duvarını hazırlarmış sanırım klomen tek başına yeterli lmuyo dedi doktorum inş.. rabbim bu ay hayırlısıyla nasip eder inş....

slm cnm bildiğim kadarıyla tuncss arkadaşımız içmişti ona sorarsan yardımcı olacaktır :KK34:

T3 ve T4 yüksek çıktı diğer değerler normalmiş herhalde. bu sonuca göre bana doğum kontrol hapı diane35 mi bişi verdi bende kullanmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin. başka farklı hormonlarımada baktırmak gerekirmi DHEA-SO4 ve serbest testeronuma bakılmadı bu ne kadar etki edebilir sizce?

merhaba cnm çok geçmiş olsun tiroit lerle ilgili en güzeli dereotu kürü mutlaka yap faydasını göreceksin netten araştır istersen

adetlerim bazen düzensiz oluyo 35 gün oluyo çok nadir 40 gün ama hiç 2 ay falan gecikmdim gecikmelide olsa her ay oluyorum yani
o yavaşla daha da düzensizleşir canım başlarda benim de öyleydi.. düzensiz olduğu sürece mesala bir kişinin bir ay 28 günde bir ayda 30 günde olması bile düzensizliğe giriyor.. günlerin uzaması daha da dirençli olduğunun belirtisi.. hormon sonuçlarını al da daha iyi yorum yapabiliriz canım .. sıkma canını olur mu ..
Olsun canım benim hepimizin dalgınlığına gelebiliyo zaman zaman . sen iyi olda topiğimizin neşesi:KK1:
:KK16:
$0_512f7_7d9fc704_M.jpg.gif
çok teşekkür edrim cvrcimm ..

benim bu ağrılarım 1 sene oldu başlayalı ve giderek şiddetini arttırıyo ben bu ağrılar için özel bi hastanaye gittim orda bana hem rahimde yapışıklık hemde pko var dedi sonra devlet hastanesine gittim oda pko var ama ben yapışıklık görmüorum dedi özel acil çcocuk yap dedi devlet doğum kontrol hapı verdi başka bi dr gitcem ama alttan muayeneye dayanamıyorum ne yapcam bilmiyorum
doğum kontrolleri alma canım şimdiki hormon tahlil sonuçlarını bekle hele bakalım nasıl durumun?

çok sevindim canım eşin konusunda çok şanslısın maşallah, Allah ağzınızın tadını bozmasın sevginizin meyveleri de birer birer gelecek inşallah hayırlısıyla.:KK16:

Ben iyiyim canlar, sadece Çok çabuk yorulmaya başladım bazen nabzım hızlanıyor ve baş ağrım artıyor. Dün kışlıkları dolaptan çıkarayım dedim, çamaşır yıkadım(çamaşır makinesi yıkadı) ama o kadar yoruldum ki yemeği tam yapamadım yattım.
Bir de kayınvalidem bana muska yaptırmıştı hamile kalmam için. Nazar ayetleri var içinde. Sonra ben o sıra glukofene başladım, hamile kaldım.
Onlar pko lu olduğumu ve glukofen içtiğimi bilmiyor, muska sayesinde olduğunu düşünüyor. :KK1: Belki onun da etkisi vardır tabi,o yüzden yine de çıkarmıyorum üstümden.Sonuçta nazardan koruyor. Dün fanilamla beraber unuttum ,kıyafetleri yıkarken attım makineye bi güzel yıkanmış muska:KK1: Ama dışında bant sarılıydı ,ıslanmadı :KK9:
O kadar çok ütülenecek çıktı ki hiç gözüm almıyor onları ütülemeyi, perdeler desen gri oldu artık, evi ne kadar temizlersen temizle hemen kirleniyor. Titiz biri olmadığım halde bana bile batmaya başladı evin durumu ,yani çok vahim:KK34:

busmai gayet doğal çabuk yorulmaya başlaman.. bebişin her geçen gün büyüyor... dularda önemli tabi ki ama Allah ne demiş sen tedbirini aldıktan sonra bana bırkacaksın.. bence de en güzeli bu elimizden geleni yaptıktan sonra kendimizi teslim etmeliyiz..
bugun biraz yogundum canım anca gelebildim :)

T3 ve T4 yüksek çıktı diğer değerler normalmiş herhalde. bu sonuca göre bana doğum kontrol hapı diane mi bişi verdi bende kullanmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin. başka farklı hormonlarımada baktırmak gerekirmi DHEA-SO4 ve serbest testeronuma bakılmadı bu ne kadar etki edebilir sizce?
canım geçmiş olsun.. tiroid hormonların yüksek çıkmış bu tiroid bezinin az çalıştığını gösterir.. doktorun bununla ilgili ilaç verdi mi cvr ile bahar27 den yardım alabilirisin onların da tiroidle ilgili problemleri vardı.. cvr yeni hamile kaldı.. sakın bozma moralini.. derdini veren Allah dermanını da veriyor.. yeter ki doğru tedavimizi bilelim.. doğum kontrollere uzun süreli başlama derim bana sorarsan hiç başlama.. yumurtalıklar daha da tembelleşiyor..dhea-so4 de gerek kalmamış t3 t4 yüksek çıkmış zaten canım.. tekradan geçmiş olsun....

canım özelden mesaja kapalısın bir kaç bir şey yazacaktım.. yollayamadım umarım mesajımı görürsün...

merhaba cnm çok geçmiş olsun tiroit lerle ilgili en güzeli dereotu kürü mutlaka yap faydasını göreceksin netten araştır istersen

gerçekten güzel bir tavsiye oldu canım çok teşekkür ederim bende sonuçları görünce hiç anlamam ama bir iki bakınca tiroitle ilgili birşey olduğunu anladım gibiydi. şimdi dahada emin oldum tiroidle ilgili sorun olduğuna.
tavsiyenede mutlaka bakıcam.

canım geçmiş olsun.. tiroid hormonların yüksek çıkmış bu tiroid bezinin az çalıştığını gösterir.. doktorun bununla ilgili ilaç verdi mi cvr ile bahar27 den yardım alabilirisin onların da tiroidle ilgili problemleri vardı.. cvr yeni hamile kaldı.. sakın bozma moralini.. derdini veren Allah dermanını da veriyor.. yeter ki doğru tedavimizi bilelim.. doğum kontrollere uzun süreli başlama derim bana sorarsan hiç başlama.. yumurtalıklar daha da tembelleşiyor..dhea-so4 de gerek kalmamış t3 t4 yüksek çıkmış zaten canım.. tekradan geçmiş olsun....

çok teşekkür ediyorum canım.
doktorum diane35 verdi kesinlikle istemiyorum dedim başka bir ilaç istedim bana başka bir ilaç söylemedi başka çaren yok dedi. bende bu tür bir ilacı asla kullanmam çünkü baya araştırdım tembelliğe yol açıyor.
moralimde gayet iyi şu anda söktürücüyle regl durumundayım zaten sonuçlarda dünden. herneyse yani başka doktorlarada gitmeyi düşünüyorum. birde endokrinoloji bölümünü önerdiler tüm salgı bezlerine baktır diye bakalım.
tekrardan teşekkür ediyorum iyi dileklerin için

çok teşekkür ediyorum canım.
doktorum diane35 verdi kesinlikle istemiyorum dedim başka bir ilaç istedim bana başka bir ilaç söylemedi başka çaren yok dedi. bende bu tür bir ilacı asla kullanmam çünkü baya araştırdım tembelliğe yol açıyor.
moralimde gayet iyi şu anda söktürücüyle regl durumundayım zaten sonuçlarda dünden. herneyse yani başka doktorlarada gitmeyi düşünüyorum. birde endokrinoloji bölümünü önerdiler tüm salgı bezlerine baktır diye bakalım.
tekrardan teşekkür ediyorum iyi dileklerin için

endokolojiye gitmen iyi olur canım.. kilo durumun var mı metformini önerebilirim pko adına sana.. neredeyse topikte herkes metformin kullanıyor.. pkonunn asıl nedeni insülin direnci onu kırmanın tek yolu metformin ve düzenli ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.. doktoruna bunu da danış genelde kilolu hanımlara veriliyor ama ben zayıfım ve başka zayıflara da pkonun tedavisi için metformin veriliyor...ekstradan tiroid bezin içinde ilaçlar alman gerekecek .. cvr gelir akşama ona sorarız canım

akşama gelrim canım şu an derse geçmem gerek çok öptüm ... aramıza hoşgeldin...

Son düzenleme:
endokolojiye gitmen iyi olur canım.. kilo durumun var mı metformini önerebilirim pko adına sana.. neredeyse topikte herkes metformin kullanıyor.. pkonunn asıl nedeni insülin direnci onu kırmanın tek yolu metformin ve düzenli ve sağlıklı beslenmeden geçiyor.. doktoruna bunu da danış genelde kilolu hanımlara veriliyor ama ben zayıfım ve başka zayıflara da pkonun tedavisi için metformin veriliyor...ekstradan tiroid bezin içinde ilaçlar alman gerekecek .. cvr gelir akşama ona sorarız canım

akşama gelrim canım şu an derse geçmem gerek çok öptüm ... aramıza hoşgeldin...

benimde evimde netim olsa işte çok daha iyi olur takipler ama telefondan falan giriş yapmaya çalışırım canım :)

öncelikle ben 22 yaşında 6 aylık evliyim. çocuk olsun olmasın bir sıkıntım yok ama buna engel olabilicek şeyleride ortadan kaldırmak istiyorum. yani olsa hayır demem:KK1:
kiloma gelince 66 kiloyum boyum 178 yani öyle kilolu sayılmam. saçma sapan bir doktora rastladığım için keyifsizdim bugün bilmesem anlamasam içicem verdiği ilacı belkide daha kötü olucağım:KK53:

nys hoşbulduk canım sağolsun ilgi alakanız için..:13: iyi dersler ayrıcaaa

benimde evimde netim olsa işte çok daha iyi olur takipler ama telefondan falan giriş yapmaya çalışırım canım :)

öncelikle ben 22 yaşında 6 aylık evliyim. çocuk olsun olmasın bir sıkıntım yok ama buna engel olabilicek şeyleride ortadan kaldırmak istiyorum. yani olsa hayır demem:KK1:
kiloma gelince 66 kiloyum boyum 178 yani öyle kilolu sayılmam. saçma sapan bir doktora rastladığım için keyifsizdim bugün bilmesem anlamasam içicem verdiği ilacı belkide daha kötü olucağım:KK53:

nys hoşbulduk canım sağolsun ilgi alakanız için..:13: iyi dersler ayrıcaaa

aramıza hoşgeldin canım bence sakın diana35kullnama canım başka bi doktora gitt yeşil87dediği gibi metformin olayını doktoruna sor canım

aramıza hoşgeldin canım bence sakın diana35kullnama canım başka bi doktora gitt yeşil87dediği gibi metformin olayını doktoruna sor canım

hoşbulduk canım.. önceden belkide bu forumu takip etmesem diana35 ten haberim dahi olmucaktı. doktor yazdığı anda hayır kullanmak istemiyorum dedim başka bir alternatif isteyincede başka bir alternatif sunamam deyince bende dahada anlaşıldı deyip sormadım birşey
yani anlıcağınız siz bana farkında olmadan önceden faydanız oldu. pko dan şüphelendiğim andan itibaren aslında ben sizi takip ediyordum:KK1:

hoşbulduk canım.. önceden belkide bu forumu takip etmesem diana35 ten haberim dahi olmucaktı. doktor yazdığı anda hayır kullanmak istemiyorum dedim başka bir alternatif isteyincede başka bir alternatif sunamam deyince bende dahada anlaşıldı deyip sormadım birşey
yani anlıcağınız siz bana farkında olmadan önceden faydanız oldu. pko dan şüphelendiğim andan itibaren aslında ben sizi takip ediyordum:KK1:

bize katılman iyi olmus canım benım burdakı arkadaşlar her sorunu yanıtlarlar merak etme sakın :)

sorma dün başıma ne geldi ben akşam yemeğinden sonra metformini alırdım hep dün öğlen çok yiyince alayım dedim ilacı neyse bişey olmadı saatlerce çarşıya çıktım alışveriş filan yaptım.eşim geldi beni almaya yemeğe gittik filan ben yemeği. yerken hafifte olsa midem bulandıı.hepsini yemedim bıraktım eve geldim bulantı artıkça arttı gidip yatayım dedim 20 dakka sonra w.c ye bir koşuşum var sorma öyle bir kustum ki burnumda bile geldi afedersinnn.
ayy bi daha öğlen almakmı yok yarabbim.bugünde dünkü kusmanın etkisi ile almayacağımm.ayyy şu ilaç beni çok yıpratıyor ya almasam olmazzzzzz offf yarabbim ne yapacam bennn.acaba 1 gün alıp 1 gün almasammı ne yapayım bilemedim.
bu ilaçla kusan başka biri yoktur herhaldeeeeeeeeeeee.

X