Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkdaslar c.tesı gunune muayene olmak ıcın doktordan randevu aldım ama sansıma bugunde adet oldum sizce neyapıyım alttan muayene ederse gıdemem acaba bıtermı c.tesıne kadar yoksa randevumu ıptalmı ettırsem bu sekılde gıdıpte muayenede bısey anlasılmazsa bosuna gıtmıs olmuyum :KK43:

canım benim doktorum adetin 3.günü gittigimde kan alıyor ve alttan bakıyor yani adetliyken haberin olsun iptal etme bence

canım kafam çok karışık.devlletteki doktor beğenmedi filmleri tekrar çekelim dedi.ama orda anestezi yok ve ben tekrar o acıya katlanmak istemiyorum kesinlikle.bu ay regly olayım gidip mr çektireyim diyorum bakalım mr da tüp varsa demekki ya kapalı yada perde var.tüpün kapalı olma ihtimaline karşı bu ay brokoli kürü yapıyorum zaten inşallah kapalı ise bu kür sayesinde açılır diyorum.diyelimki perde var o zaman laparoskopi yaparım.
ama mr de tüp görünmezse hiç laparoskopi filan yaptırmam tek tüpüm açık zaten aşılama yada tüp bebek düşünürüm artıkk.
bide bişey diyecektim topik var rahim farklılıkları diye orda yazıştım bir arkadaş sağolsun cevap yazmışş diyorki rahim üçgen şeklinde olur sende o üçgensellik yok gibi dedi.bunu doktorda demişti zaten. bence o üçgenselliğin olmama sebebi tüpümün olmaması değil yada tıkanık olması değil ortada perde var ve o perde boylu boyunca varrr.çünkü doktor o şekli görünce çift rahimden şüphelendi ultrasonla iyice baktı sonra yok çift rahim değil perde olma olasılığı yüksek dedii.
perde ise hiç ama hiç korkmuyorum onun çaresi var şükürrrr.ama tek tüplü isem bu beni çok ama çok korkutuyorrr.

yok canım ben soğanı 3 kür yaptım canım onu bitirdim.brokoli kürüne başladım.

bu arada seninde düzelmene çok sevindimm.umudun yeşermiş ne güzel canımmm çok mutlu oldumm senin adına.
bide senin yazdıklarını okuyunca ne yalan söyleyeyim korkuyorum 2 gün sadece kanaman olmuş adet kanaması gibi olmuş, yani buda şunu gösteriyor bizlerdede belki adet olduğumuzu sandığımız bir ay düşük yapmış olabiliriz ama bunu fark etmiyor olabiliriz.bu kötü bişey değil ama keşke o an düşük yaptığımızı bilebilsek. niye biliyormusun ?
en azından hamile kalabildiğimizi anlarız buda içimizde umut olur.ben şu an, hiç hamile kalamazsam diye düşünmeye başladım.bu fikri kafamdan atamaya çalışıyorum ama maalesef bazen aklıma takılıyor, ya hiç olmazsa düşüncesiii, Allah korusunnnnnnnn.
Allah büyük tatlımmm niçin olmasın herşeyin tedavisi allaha şkür var bak ben hep düşük mü yapcam diye korkarken neler öğrendim neler sana tekrarlayan düşüklerin sebeplerini sayayım :
1-troid hormonu eksikliği
2-progesteron eksikliği
3-kan pıhtılaşması
4-pko
5-genetik bozukluk
6-rahim şekil bozukluğu
inan daha neler neler bu kan pıhtılaşması var mımerak ediyorum pko zaten var progestona bakılcak genetik bozukluğa bakılcak rabbim ne verirse hayırlısını versin herşeyin tedavisi var allaha şükür diyorum bi tane kızla konuştum hem pko hem de benim gibi kimyasal düşükler yapıyomuş kız nasıl mücadele vermiş kaç iğne kaç ilaç kullanarak hamileliğinin tehlikesini atmaya çalışmış derdi veren allah dermanını da veriyo sana düşen gereğini yapmak tedavini olmak ve dua etmek canımmmm tamam mı inanıyorum senin benim tüm pko luların başka sorunu olsada olmasa da kalıcazzzzzz

ben iyiym canım sağol sen nasılsın neler yapıyorsun ben diyetle bozdum kafayı daha doğrusu sağlıklı besleniyorum diyelim kılo vermeye devam spora devam kılocuklar gitcek inş. sonrada bebeğim gelecek allahın izniyleee :)

ohhhh gitsi gitsinnnn canımmm bende ne yapayım ders ders kafam başım çatlıyo kpss den nefret ediyorum:KK15:

Allah büyük tatlımmm niçin olmasın herşeyin tedavisi allaha şkür var bak ben hep düşük mü yapcam diye korkarken neler öğrendim neler sana tekrarlayan düşüklerin sebeplerini sayayım :
1-troid hormonu eksikliği
2-progesteron eksikliği
3-kan pıhtılaşması
4-pko
5-genetik bozukluk
6-rahim şekil bozukluğu
inan daha neler neler bu kan pıhtılaşması var mımerak ediyorum pko zaten var progestona bakılcak genetik bozukluğa bakılcak rabbim ne verirse hayırlısını versin herşeyin tedavisi var allaha şükür diyorum bi tane kızla konuştum hem pko hem de benim gibi kimyasal düşükler yapıyomuş kız nasıl mücadele vermiş kaç iğne kaç ilaç kullanarak hamileliğinin tehlikesini atmaya çalışmış derdi veren allah dermanını da veriyo sana düşen gereğini yapmak tedavini olmak ve dua etmek canımmmm tamam mı inanıyorum senin benim tüm pko luların başka sorunu olsada olmasa da kalıcazzzzzz

ohhhh gitsi gitsinnnn canımmm bende ne yapayım ders ders kafam başım çatlıyo kpss den nefret ediyorum:KK15:

bubenim işte canım okuduklarımdan kendini toparladığın anlaşılıyor sevindim senin adına canım durmak yok devammm

Herkese mrb kızlar.. Bugün pc sonucumu aldım, Yüksek östrojenik aktivite gösteren endometrium. Yazıyor, doktor progestan hapı verdi.. Ne demek oldu yani bu? Bebek hayalim suya düştü galiba :KK43:

canm erkenmi başlamışım.dr.m başla dedi.bende çatlaklardan korktuğum için başladım.hergün yağlanıyorum ama haklısın genetik neyse belki yağlanarak en aza düşürürürm çatlakları.jelli bebek yağı nasıl oluyo canm duymadım hiç onu hangi markann ürününü kullanıyosun.senn nasıl gidiyo hamileliğin kaç kilo aldın isim düşündünmü ne çok soru sordum dimi?

Canım çok ta erken sayılmaz.Devam et bence.:KK34:
Ben yurtdışından basit bi bebek jeli almıştım,onu kullanıyorum ama bitince burda Dalin Aloe Veralı Jel Bebek Yağı var,ona geçeceğim.
Önemli olan çatlamaya müsait olan bölgenin sürekli nemli tutulması.
Ben normal bebek yağını sürdüğümde 10 dakika içinde nem falan kalmıyordu ama bu jeli sürdüğümde nemi 1-2 gün kalıyor.

Şuan itibari ile 32+0 günlük hamileyim ve toplamda 8 kilo aldım.Bugüne kadar sıkıntısız ve çok rahat bir hamilelik geçirdim.Bu dönemlerde doğal olarak biraz ağrılarım olsada genel anlamda çok iyim:nazar:
Oğlumda çok sağlıklı maaşallah.Bugün itibari ile boyu 43 cm ve 2 kilo ağırlığında.:nazar:
İsim olarakda oğlumuza Eymen Kayra ismini koyacağız :KK34:

Aklına takılan bişey olursa her zaman sorabilirsin canım.

canımm yaaaa sen bilmiyosun galiba ben düşük yaptım ve etkisini daha yeni yeni attım değer artması lazım demişti ya dr 10 gün sonra gel demişti 1 hafta geçince kanamam başladı dr gittik ve düşük dedi bhcg 5 e düşmüştü ama kanamam çok fazla olmadı 2 gün sürdü allahım herşeyin hayırlısını versin ben bidaha sağlam bi gebelik geçirirde kız doğurursam adını gözde koycam inşh canımmm dr dokuz eylüle yada adnan menderes araştırma hastanesine gitmem için rapor çıkartcak bu 2. oldu çünki kan pıhtılaşması falan varmı diye bakıncaz
:KK43:( canım çok geçmiş olsun evet haberim yoktu elbette üzüldüm ama bir yandan da herşeyin hayırlısı demek gerekli... inşallah sebebi bulunsun ve gecikmeden tekrar hamile kalırsın....sakın canını sıkma hamile kalabilmen de çok iyibişeydi ve tekrar olacak bu defa sorunsuz inşallah...

canım ya adet tarihimden önce içiyorum bi sakıncısı varmı hani gecikmesin diye sonuçta gebelikte yok bi zararı varmı acaba ve rahim duvarı kalınlaşınca ne oluyokiii

merhaba
adet olabilmek için söktürücüler kullanabilirsin....muhtemel adet tarihinden 10 gün önce yaklaşık 8 gün sabah1 akşam 1 içmen yeterli.... ya da siklus 16. günden başlayıp 10 gün sabah 1 akşam 1 de içebilirsin...
duphaston ya da progestan da söktürücüdür bilgin olsun aynı zamanda bunlar bebek oluşursa tutunmasını da sağlar...bunu 3 ay böyle uyguladın mı düzene girmesinde etken olacaktır bu arada rahim ağzında yaran mı var eğer öyleyse fitille falan uğraşma dondur derim kesin çözüm olur ben 7-8 ay geçsin diye uğraştım antibiotikler fitiller benimki geçmemişti.... ama belki seninki geçer ilaçla geçmezse 1 ayda falan dondur yaranı ben dondurmuştum sorunsuz iyileşmişti...

Son düzenleme:
Canım internette bakarken bugün biyerde okudum ama hayıtın faydalı olduğuna inanıyorum bakalım biraz daha zaman geçsin olmassa alır kullanırım.
Canım çizelgen çok güzel olmuş sağlıkla kucağına alırsın inşallah:KK49::nazar::emir_bebek:Yer gök duayla canım haklısın.Allah razı olsun canım güzel dileklerin için birbirimizi göremesekte edilen duaların manevi gücü yüksek:KK16:Rabbim sanada sağlıklı huzurlu bir hayat geçirmeyi nasip etsin bebeğin eşin ve sevdiklerinle:KK16::KK34::KK54:
Tamam canım sen troidler düzene girdiği zaman zaten bir çok şey düzelecek. endokrin uzmanlarıda veriyormuş bu hayıt hapını istersen gittiğin zaman bir sor.

selam..
gelemedim birkaç gündür..
herkes iyidir inşallah..
iyiyiz canım sen nasılsın?

tamam o zaman ben düşünmeyim gerisini zaten inanıyorum olacağına zamana bıraktım aklım rahat...
canım hala inanamaman çok normal seni çok iyi anlıyorum benim de başıma gelse bende inanamam gerçekten de... en güzel mucize bebeği taşımak ve doğum bence...
senin canından bir insanın oluşumuna tanık olmak harika birşey.... :nazar: eminim sağlıkla tamamlayacaksın ...:KK54: ağır işlerden kaçın bu aylarında tamam mı 12. haftaya kadar çok özen göster canım...
senin rahim şeklin nasıl eğerki farklıysa senin de genelde yatarak geçirmende fayda var canım...
elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum canım gerisi artık Allaha emanetiz.ilk 3 ay çok zor.
canım benim rahim şeklimde problem olduğunu şurdan anladım.bir keresinde yıllar önce gittiğim bir doktor ultrasondan arada bir şey var ikiye bölüünmüş gibi duruyor film çekelim demişti.ben istememiştim.diğerindede kürtaj olduktan sonra doktorum rahimde bir anormallik var ama anlayamadım demişti.bende rahim filmi çektirirsem iyice sinirlerim bozulacaktı diye hiç bir zaman film çektirmek istemedim.şimdi nasıl olur bilemiyorum artık Allaha emanet.sende hiç takma kafana canım .eminimki sadece düzenli yumurtlama senin hamile kalmana yetecek.metformini 2 ye çıkar bence canım.

:KK34: meraba kızlar nasılsınız neler yapmışınız ben yokken hepinize sevgiler

cvr; tatlım bebişin büyümüş mü tekrar dr a gittin mi ?

bicim ; korkma tatlım filmin temiz çıkacak inşallah

yeşil; sen ne yapıyosun yazılılar başlıyooo heralde sen de soru hazırlama telaşı bizim ki gibi :)bu arada kanamamı sormuşun zaten 21 gün sürdü az kanama oldu niye anlamadım bende :KK50:

busmai; canım sana çok teşekkür ederim coraspirinle ilgili iyi bilgiler verdin bişi diycem dr sana kan pıhtılaşma testleri falan yapmadan mı verdi coraspirini ? bide ben şu kannaaa ta vardım galiba metmorfini düşük tehlikesi için kalbi atana kadar devam edin diyolar belki ben devam etsem bebişim düşmezdi herşey allahtan ama belki düşmezdi demi çünki metmorfin kanı sulandırıyo hatta dr lar operasyon öncesi kesinlikle kesilmeli diyolar yaaa bence kan pıhtılaşması varsa metmorfine devam edilmelicanım sen test yaptırmadın demi dr bu metmorfini devam ettirme ve coraspirin konusunda ne dedi ?

123m canım sen nasılsın naptın ? soğan yapcaktın bu ay ?

bahar 27 sen naptın canım geçmişe bakamadım pek nasılsın ?

kızlar ben kendimi toparladımmm gayet iyiyim :KK52: çok şükürrrr allahıma inşh hepimiz tez zamanda bebek lerimize (gözde bebekler ) kavuşuruz kızım olursa adı belli oldu :KK1: gözde :KK1:inşalah
inşallah büyüyordur bir problem yoktur canım bakalım doktora gidince yazıcam gelişmeleri.kendini toparlaman iyi olmuş canım her şey bizler için. gün doğmadan neler doğuyor.her karanlık gecenin bir sabahı var tatlım unutma.:KK16:

canm seni çok iyi anlıyorum korkularımdan sevincimi yaşayamadım hiç.seviniyorum içten içe ama bastırıyodum.çok şükür şimdi biraz daha rahatım ama her ay farklı korkular oluyo zor elde ettiğimiz için kaybetmekten korkuyoruz hep.boşver kimseye söyleme.okulumdaki 2kişiye söyledim onlarada söylemek zorunda kaldım ondan.geçen bunu bi arkadaşa söyledimde sen ne kadar soğukkanlısın diyo ben olsaydım şimdiye kadar bırak arkadaşlarımı öğrencilerime velilerime bile duyururdum diyo.aman ne gerek var bilmesinler zaten bikaç ay sonra herkes karnımdan görecek.hamilemisin deyince evet derim.kalp atışlarını duyun inşallah sonra yavaş yavaş söylemeye başlarsınız.bana kalsa ben 3.aydan sonra söylemeye başlardım herkese annemde duramadı eşimde ailesine söyledi onlarda maşallah heryere duyurmuşlar.bizim millet çok meraklı zaten kim hamile kim niye hamile deil.bunlara konuşmaya bayılırlar bende hiç anlamam bunu.geçenlerde annemin arkadaşı bi teyzeyi ziyarete gitmiştik böyle nur yüzlü ağzı dualı hoş sohbet teyzeler olurya öyle biriydi.onada söylemiştim aman kızım hemen söyleme herkese dedi çünkü insanlar maşallah demez dedi.çok hak verdim teyzeye ben nazara da inanıyorum herkes konuşuyo maşallah demiyolar gerçekten.neyse ne çok konuştum.
ay canım benim bngl cim seninle konuşunca içim rahatlıyor vallahi.gerçekten beni çok iyi anlıyorsun.hadisi şerifte var nazar insanı öldürümüş canım.evet canım insanlar acayip meraklı.bende 2 kişiye söyledim şimdiye kadar dediğin gibi zaten bir şey olursa kimseye söylemezsem daha kolay atlatırım diyorum:KK16:kalp atışlarını duyarsam sanırım biraz daha rahatlıycam

Son düzenleme:
umarım bendede işe yarar:Saruboceq:kafam çok karışık..adet olucağım günü bilmiyorum yumurtladığım günü bilmiyorum.geçen ay iki ay üst üste olmayınca farlutal verdi.bu ayda olmassam yine farlutal kullanıyımmı yoksa oluruna mı bırakıyım bilmiyorum.sence ne yapmalıyım?kafamçokkarıştıa.s.

kızlar bende glukophage kullanıyorum ama benimki cok farklılık gosterıyor 33 gunde 27 gunde hep bu aralıklarla oluyor yumurtlamaya baktırdım var yumurtlama ama hangi gün acaba yumurtlama gunleri kii bilemedimmm benn:)))

canım haklısın valla kıskançlar söylemiyorr :) triot tedavin hayılrı olsun canım inş normale döner herşey
Evet boşver canım kıskananlar çatlasın de sende es geç:KK9::KK1:Sağol canım inşallah ya:KK31:
ooo maşallah canım süper zaten tüm hareketler var yaptıklarında kaslaı çalıştırıyor hepsi ve yürüyüşle yağ yakıyorsun süper ya...
bence de aklımız hep rahat olsun huzurlu olalım da güzellikler bizi bulsun :KK54: öptüm canım....

amin canım inşallah :)
kızın olursa adı gibi güzel olacak desene maşallah çok güzel isim bulmuşsun Allah sağlıklı evlat versin canım... iyi olmana çok sevindim öptüm... kadınlar kulübünün gebelik takviminden yap istersen seninkini de takip edelim...

rica ederim devlette şöyle bir sorun var doktorlar sürekli değişiyor ben hep infertilite polikiliniğinde bakıldım mecburen polikistik olduğumdan ve her gidişimde başka doktor denk geldi ne yazıkki canım anlayacağın devlette tanıdık doktor yoksa işin çok zor... ama tam teşekküllü dediğim yer tüm doktorları da bilgili Ege üniversitesi de aynıdır canım...[/QUOTE
canımm yaaaa sen bilmiyosun galiba ben düşük yaptım ve etkisini daha yeni yeni attım değer artması lazım demişti ya dr 10 gün sonra gel demişti 1 hafta geçince kanamam başladı dr gittik ve düşük dedi bhcg 5 e düşmüştü ama kanamam çok fazla olmadı 2 gün sürdü allahım herşeyin hayırlısını versin ben bidaha sağlam bi gebelik geçirirde kız doğurursam adını gözde koycam inşh canımmm dr dokuz eylüle yada adnan menderes araştırma hastanesine gitmem için rapor çıkartcak bu 2. oldu çünki kan pıhtılaşması falan varmı diye bakıncaz

canımmm günaydın nasılsın nasıl gidiyo tedavi sabah unuttum seni özür dilerim :KK17:

bebiş yok mu ? :KK34:

evet tatlımmm ya yanlış yazdım seni diğer kızlardan biriyle karıştırdım kafa kalmadı valla:KK1:
Canım bebiş olduğunu sanmıyorum gebelik testi yapmıştım negatif çıktı ama adet olamamamda ilginç söktürücü kullandığımda gelirdi çünkü biraz daha bekleyim bakalım neolucak:KK31:
yumurta geliştiği zaman BEN İLİŞKİDE RESMEN hissediyorum YUMURTA GELİŞMİŞŞ.:KK17::KK17::KK17:
SORMAK İSTEDİĞİM ŞUU BEN NASIL YUMURTA BÜYÜDÜĞÜNDE HİSSEDİYORUM ACABA RAHİM SAĞA DÖNÜK DİYE ÇOK GENİŞ DEĞİL ONDANMI HER YUMURTA GELİŞTİĞİNDE BÖYLE HİSSEDİYORUM YOKSA HERKES HİSSEDİYORMU BUNU.

nasıl bir his onuda yazayım sanki içerde su dolu bir ballon var ona çarpar gibi bir hiss.eskiden ben bunun yumurta olduğunu bilmiyordum ve salak bennn eşimden kaçıyordum o günler ya rahimde bişey oldu ise diyee.meğerki o günler ilişki olmalıymış cahillik bu olsa gerekkkkkkk.:KK1::KK1:
bir kere TUNCS arkadaşım bende hissediyorum demişti sanki.başka böyle hisseden varmı hissetmek normal bişeymi.neden korkuyorum onuda yazayım,benim rahim şekli farklı yaaa, diyorumki ya rahimim dar ise ve bu yüzden hissediyorsam bu beni çok korkutuyor oraya bebek yerleşemez o zamann.:KK53::KK53:
Canım bende anlamıyorum yumurtlayıp yumurtlamadığımı .Sen iyi anlıyormuşsun negüzel :nazar:
canım ya adet tarihimden önce içiyorum bi sakıncısı varmı hani gecikmesin diye sonuçta gebelikte yok bi zararı varmı acaba ve rahim duvarı kalınlaşınca ne oluyokiii
Hımm adet tarihini bekleseydin gelmesse ozman kullanmaya başlardın.Canım rahim duvarı kalınlaştığı zaman Allah korusun rahim kanserine çevirebiliyor oyüzden elimizden gelsede her ay adet olsak düzenli gelmessede söktürücü kullanarak gelmesini sağlamalıyız.Sen doktoruna gidince danış takvim yapsın sana.Yani adet söktürücüyü adetinin belli bir gününde başlıyorsun kutu bitince adet oluyorsun doğum kontrol hapı gibi ama doğum kontrol hapını ben pek kullanmak istemiyorum oyüzden söktürücüylede yapıyorlar bunu doktoruna sor.:KK34:
Tamam canım sen troidler düzene girdiği zaman zaten bir çok şey düzelecek. endokrin uzmanlarıda veriyormuş bu hayıt hapını istersen gittiğin zaman bir sor.

elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum canım gerisi artık Allaha emanetiz.ilk 3 ay çok zor.
canım benim rahim şeklimde problem olduğunu şurdan anladım.bir keresinde yıllar önce gittiğim bir doktor ultrasondan arada bir şey var ikiye bölüünmüş gibi duruyor film çekelim demişti.ben istememiştim.diğerindede kürtaj olduktan sonra doktorum rahimde bir anormallik var ama anlayamadım demişti.bende rahim filmi çektirirsem iyice sinirlerim bozulacaktı diye hiç bir zaman film çektirmek istemedim.şimdi nasıl olur bilemiyorum artık Allaha emanet.sende hiç takma kafana canım .eminimki sadece düzenli yumurtlama senin hamile kalmana yetecek.metformini 2 ye çıkar bence canım.

inşallah büyüyordur bir problem yoktur canım bakalım doktora gidince yazıcam gelişmeleri.kendini toparlaman iyi olmuş canım her şey bizler için. gün doğmadan neler doğuyor.her karanlık gecenin bir sabahı var tatlım unutma.:KK16:

ay canım benim bngl cim seninle konuşunca içim rahatlıyor vallahi.gerçekten beni çok iyi anlıyorsun.hadisi şerifte var nazar insanı öldürümüş canım.evet canım insanlar acayip meraklı.bende 2 kişiye söyledim şimdiye kadar dediğin gibi zaten bir şey olursa kimseye söylemezsem daha kolay atlatırım diyorum:KK16:kalp atışlarını duyarsam sanırım biraz daha rahatlıycam

Tamam canım inşallah tiroitler normale dönerde gelişmeler olur:KK31:Sorarım gidince canım sağol.Sende hemen söyleme gebeliğini bende nazara çok inanırım zaten zorluklarla sahip oluyorsun gözünden sakınıyorsun oyüzden belli bir müddet sonra söylersin yakınlarına Allah korusun sizi canım:nazar::KK16::KK49:

kızlar dün tetanoz aşısı vuruldum bugun ateşim çıktı çok kötü baş ağrısı kol ağrısı, korkudan ağladım bebeğe birşey olursa diye ondan da tansiyonum çıktı. hala iyi değilim doktor ateş düşürücü içmemi söyledi.vücudum reaksiyon veriyormuş. keşke hamile kalmadan önce vurulsaymışım. sağlıkocakları tüm gebelere vuruyor ,doğumdaki aletlerden bebek tetanoz kapmasın diye. çünkü tedavisi olmayan bir hastalık.
bence hamile kalmadan önce vurulmak gerekli en azından bebeğime birşey olur mu endişesi olmaz:KK43: hamile kalmadan önceki 10 yıl içinde vurulduysanız hamileyken tekrar gerekmiyor

yumurta geliştiği zaman BEN İLİŞKİDE RESMEN hissediyorum YUMURTA GELİŞMİŞŞ.:KK17::KK17::KK17:
SORMAK İSTEDİĞİM ŞUU BEN NASIL YUMURTA BÜYÜDÜĞÜNDE HİSSEDİYORUM ACABA RAHİM SAĞA DÖNÜK DİYE ÇOK GENİŞ DEĞİL ONDANMI HER YUMURTA GELİŞTİĞİNDE BÖYLE HİSSEDİYORUM YOKSA HERKES HİSSEDİYORMU BUNU.

nasıl bir his onuda yazayım sanki içerde su dolu bir ballon var ona çarpar gibi bir hiss.eskiden ben bunun yumurta olduğunu bilmiyordum ve salak bennn eşimden kaçıyordum o günler ya rahimde bişey oldu ise diyee.meğerki o günler ilişki olmalıymış cahillik bu olsa gerekkkkkkk.:KK1::KK1:
bir kere TUNCS arkadaşım bende hissediyorum demişti sanki.başka böyle hisseden varmı hissetmek normal bişeymi.neden korkuyorum onuda yazayım,benim rahim şekli farklı yaaa, diyorumki ya rahimim dar ise ve bu yüzden hissediyorsam bu beni çok korkutuyor oraya bebek yerleşemez o zamann.:KK53::KK53:
canım yumurtalıklar rahimden daha yukarıdadır. yumurta orda oluşur ve döllenir. sonra da çatlayıp rahime düşer ,orda tutunur. sonra bebek oluşmaya başlar.
yani yumurtaların çatlamasını sağlayan sıvı sende hassasiyet yapıyordur onu hissediyorsundur balon gibi.yoksa yumurtalıklara ulaşmak imkansız.
ayrıca herkesin rahmi küçük,bebekle birlikte büyüyor korkma.

busmai; canım sana çok teşekkür ederim coraspirinle ilgili iyi bilgiler verdin bişi diycem dr sana kan pıhtılaşma testleri falan yapmadan mı verdi coraspirini ? bide ben şu kannaaa ta vardım galiba metmorfini düşük tehlikesi için kalbi atana kadar devam edin diyolar belki ben devam etsem bebişim düşmezdi herşey allahtan ama belki düşmezdi demi çünki metmorfin kanı sulandırıyo hatta dr lar operasyon öncesi kesinlikle kesilmeli diyolar yaaa bence kan pıhtılaşması varsa metmorfine devam edilmelicanım sen test yaptırmadın demi dr bu metmorfini devam ettirme ve coraspirin konusunda ne dedi ?
hiç test falan yapmadı canım önceden düşükler old.için heralde.
test yapmak daha iyi sonuçta ilaç içiyorum belki de boş yere.
metformini bazı doktorlar hiç kesmiyormuş bazıları hemen kesiyormuş bazıları kalp atışına kadar..yani kesin birşey yok canım hepsi kendine göre doğru.
doktorum sağolsun pek açıklama yapmaz sadece coraspin verme sebebinin bebeğe giden damarlarda tıkanıklık olması ihtimaline karşı kanı sulandırmak olduğunu söylemişti. korkudan içiyorum ben de. ama sonuçta ilaç bu.

Herkese mrb kızlar.. Bugün pc sonucumu aldım, Yüksek östrojenik aktivite gösteren endometrium. Yazıyor, doktor progestan hapı verdi.. Ne demek oldu yani bu? Bebek hayalim suya düştü galiba :KK43:
bebek hayalinin suya düşmesiyle ne ilgisi var canım, progestan eksikliği görmüş heralde o yüzden progestan verdi sana ,bebeğin tutunmasını sağlayan bir hormondur. İçmen faydalı olacak

bahar27 canım sen alıntı yaparken "bubenimişte" ile benim yazılarım birbirine karışmış...çok tuhaf bişey olmuş
:)) [ bu işaret var ya canım alıntılarda bu işaret [] nickte ya da Quote yazısında kullanılmazsa ve iki nick arka arkaya yazarsa hatalı geliyor yazılar....

adetin mi gecikti canım anlayamadım inşallah hamilesindir ve arkandan ben gelirim...

canım sağol eksik olma iyiki varsınız gerçekten sizlerle yazıştığımda resmen huzur buluyorum :KK9: metformini 2 ye çıkardım.... eminimki dediğin gibi bu ilaçla benim bebeğim gelecek...
benimde rahmim 2 ye tam ayrık denmişti ultrasondan bakılarak canım sanırım rahimlerimiz benziyor... film çekilmemekle iyi etmişsin bak hem moral bozukluğu hem de bekleme süreci bende olduğu gibi.... şimdi önemli olan bebeğinin sağlıklı gelişimi... sen gliforu kestin mi hamile kalınca?
bu arada elimden geldikçe dikkat ediyorum demişsin ama çok dikkatli olmalısın bana öyle denmişti... özellikle bebeğin inşallah 4. ayından sonra büyümeye başladığında usgde rahminin şekli tam çıkacak ve doktorun söyler bazı şekil bozukluklarında baş aşağıda dönemiyor bebek mesela bunlar önemli o zaman sezeryan olmak zorunda...zamanla doktorun bilgilendirir hepsi çıkar ortaya içini ferah tut canım hepsi bebeğin geliştikçe ortaya çıkacak inşallah herşey çok yolunda gitsin hep iyi haberlerini alalım...akışına bırakmak en güzeli çok haklısın....sancın oluyor mu hamileliğinde regl sancısı gibi?

kızlar dün tetanoz aşısı vuruldum bugun ateşim çıktı çok kötü baş ağrısı kol ağrısı, korkudan ağladım bebeğe birşey olursa diye ondan da tansiyonum çıktı. hala iyi değilim doktor ateş düşürücü içmemi söyledi.vücudum reaksiyon veriyormuş. keşke hamile kalmadan önce vurulsaymışım. sağlıkocakları tüm gebelere vuruyor ,doğumdaki aletlerden bebek tetanoz kapmasın diye. çünkü tedavisi olmayan bir hastalık.
bence hamile kalmadan önce vurulmak gerekli en azından bebeğime birşey olur mu endişesi olmaz:KK43: hamile kalmadan önceki 10 yıl içinde vurulduysanız hamileyken tekrar gerekmiyor

geçmiş olsun canım ben de olayım hatırlamıyorumki en son ne zaman oldum....
dinlen ateş çok zor bişey... sersemletir ayakta duramazsın...

Son düzenleme:
bubenim işte canım okuduklarımdan kendini toparladığın anlaşılıyor sevindim senin adına canım durmak yok devammm
evet canımm yaaa toparladım diğer hamileliğe bomba gibi hazırlanıyorum :KK1: canım yaaa bi kaç defa sordum sen göremedinnn merak tan çatlıcam sen malatyalısın demi malatya benim memleketim orayı çok seviyorum malatya parisimiz bizim sanki bi yazında görmüştüm ?
:KK43:( canım çok geçmiş olsun evet haberim yoktu elbette üzüldüm ama bir yandan da herşeyin hayırlısı demek gerekli... inşallah sebebi bulunsun ve gecikmeden tekrar hamile kalırsın....sakın canını sıkma hamile kalabilmen de çok iyibişeydi ve tekrar olacak bu defa sorunsuz inşallah...

merhaba
adet olabilmek için söktürücüler kullanabilirsin....muhtemel adet tarihinden 10 gün önce yaklaşık 8 gün sabah1 akşam 1 içmen yeterli.... ya da siklus 16. günden başlayıp 10 gün sabah 1 akşam 1 de içebilirsin...
duphaston ya da progestan da söktürücüdür bilgin olsun aynı zamanda bunlar bebek oluşursa tutunmasını da sağlar...bunu 3 ay böyle uyguladın mı düzene girmesinde etken olacaktır bu arada rahim ağzında yaran mı var eğer öyleyse fitille falan uğraşma dondur derim kesin çözüm olur ben 7-8 ay geçsin diye uğraştım antibiotikler fitiller benimki geçmemişti.... ama belki seninki geçer ilaçla geçmezse 1 ayda falan dondur yaranı ben dondurmuştum sorunsuz iyileşmişti...
inşallah bicim inşalllah allah tan tek dileğimmm bu hepimizin sağlıklı bebişleri olsun inşallah :KK16::KK16::KK16::KK16:

yokturdur canım için rahat olsunnnn inşah dr a gidince görürsün ve daha da rahatlarsınnn canım kendinize iyi bakın :KK16:

canım yumurtalıklar rahimden daha yukarıdadır. yumurta orda oluşur ve döllenir. sonra da çatlayıp rahime düşer ,orda tutunur. sonra bebek oluşmaya başlar.
yani yumurtaların çatlamasını sağlayan sıvı sende hassasiyet yapıyordur onu hissediyorsundur balon gibi.yoksa yumurtalıklara ulaşmak imkansız.
ayrıca herkesin rahmi küçük,bebekle birlikte büyüyor korkma.

hiç test falan yapmadı canım önceden düşükler old.için heralde.
test yapmak daha iyi sonuçta ilaç içiyorum belki de boş yere.
metformini bazı doktorlar hiç kesmiyormuş bazıları hemen kesiyormuş bazıları kalp atışına kadar..yani kesin birşey yok canım hepsi kendine göre doğru.
doktorum sağolsun pek açıklama yapmaz sadece coraspin verme sebebinin bebeğe giden damarlarda tıkanıklık olması ihtimaline karşı kanı sulandırmak olduğunu söylemişti. korkudan içiyorum ben de. ama sonuçta ilaç bu.

bebek hayalinin suya düşmesiyle ne ilgisi var canım, progestan eksikliği görmüş heralde o yüzden progestan verdi sana ,bebeğin tutunmasını sağlayan bir hormondur. İçmen faydalı olacak

hımmm ben bi test leri yapayımm dr mu değiştim zaten hamile kalınca metmorfin olayını devam etmesini istiycemmm mutlaka düşük önlüyo bence çok teşekkürrrrr canım :KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım nasılsın merak ettim seni iyisindir umarım:KK34::KK16:

ayy canım bahar sağolasın düşündüğün için sınav yapıyordum öğrencileri bilişim öğretmeni olduğum için uygulama ağırlıklı idi çok yoruldum.. inan eve gelince de bilgisayarı görecek gözüm yoktu dehşet şekilde başım ağırıyordu..
sen nasılsın adet oldun mu bugün yarın olursun gibi me geliyor ilacı bırakalı kaçıncı günün ?

sınav telaşım vardı ondan gelemedim nete.. çok yoruldum.. hepinizi çok özledim geçmişi okuyamadım eve gidince okuyacağım..

cvr,, bicim,, bngl33,, ecrin87,,pentagon42,,bubenimiste,, busmai,, gyaman,,saaadet26,,tuncss,,fpgz.. ve diğer hatırlayamadığım tüm hanımlar nasılsınız... :KK16:....

Son düzenleme:
bahar27 canım sen alıntı yaparken "bubenimişte" ile benim yazılarım birbirine karışmış...çok tuhaf bişey olmuş
:)) [ bu işaret var ya canım alıntılarda bu işaret [] nickte ya da Quote yazısında kullanılmazsa ve iki nick arka arkaya yazarsa hatalı geliyor yazılar....

adetin mi gecikti canım anlayamadım inşallah hamilesindir ve arkandan ben gelirim...

canım sağol eksik olma iyiki varsınız gerçekten sizlerle yazıştığımda resmen huzur buluyorum :KK9: metformini 2 ye çıkardım.... eminimki dediğin gibi bu ilaçla benim bebeğim gelecek...
benimde rahmim 2 ye tam ayrık denmişti ultrasondan bakılarak canım sanırım rahimlerimiz benziyor... film çekilmemekle iyi etmişsin bak hem moral bozukluğu hem de bekleme süreci bende olduğu gibi.... şimdi önemli olan bebeğinin sağlıklı gelişimi... sen gliforu kestin mi hamile kalınca?
bu arada elimden geldikçe dikkat ediyorum demişsin ama çok dikkatli olmalısın bana öyle denmişti... özellikle bebeğin inşallah 4. ayından sonra büyümeye başladığında usgde rahminin şekli tam çıkacak ve doktorun söyler bazı şekil bozukluklarında baş aşağıda dönemiyor bebek mesela bunlar önemli o zaman sezeryan olmak zorunda...zamanla doktorun bilgilendirir hepsi çıkar ortaya içini ferah tut canım hepsi bebeğin geliştikçe ortaya çıkacak inşallah herşey çok yolunda gitsin hep iyi haberlerini alalım...akışına bırakmak en güzeli çok haklısın....sancın oluyor mu hamileliğinde regl sancısı gibi?

geçmiş olsun canım ben de olayım hatırlamıyorumki en son ne zaman oldum....
dinlen ateş çok zor bişey... sersemletir ayakta duramazsın...
Canım nasıl karışmış hiç farketmedim:KK9:Ben duphaston kullandım adetim gelsin diye hala adet olmadım ilacı bitireli 3 4 gün oluyor.O tiroit için tahlil yapılmıştı ya ogünlerde test yapmıştım gebe değildim.Ama şimdi niye olamadım bilmiyorum olurum belki beklemedeyim canım.İnşallah canım Allah gönlümüze göre versin:KK16::KK34:
ayy canım bahar sağolasın düşündüğün için sınav yapıyordum öğrencileri bilişim öğretmeni olduğum için uygulama ağırlıklı idi çok yoruldum.. inan eve gelince de bilgisayarı görecek gözüm yoktu dehşet şekilde başım ağırıyordu..
sen nasılsın adet oldun mu bugün yarın olursun gibi me geliyor ilacı bırakalı kaçıncı günün ?

Canım rica ederim Allah kolaylık versin geçmiş olsun haklısın canım yorgunluk kolay değil:KK19:Ben adet olamadım ilacı 5 gün içtim.Bitireli 3 4 gün oluyor beklemedeyim canım bakalım.:KK34:

sınav telaşım vardı ondan gelemedim nete.. çok yoruldum.. hepinizi çok özledim geçmişi okuyamadım eve gidince okuyacağım..

cvr,, bicim,, bngl33,, ecrin87,,pentagon42,,bubenimiste,, busmai,, gyaman,,saaadet26,,tuncss,,fpgz.. ve diğer hatırlayamadığım tüm hanımlar nasılsınız... :KK16:....

canıımm teşekkür ederim iyiyim çok şükür.. hep okuyorum yazdıklarınızı ama pek yazamıyorum.... bu ay soğan suyu yaptım içim komple temizlensin diye dün bitti çok şükür =)) bugün yarın adet olmam gerekiyo sonra yine bi 15 gün soğan suyu yapıp nisandaki adetimden sonra klomene başlamayı düşünüyorum tekrar umarım gelir yine bebeğim bu sefer sağlıklı bi şekilde.. ''cvr'' canım çooookkk sevindim inan bu sefer herşey yolunda merak etme tatlım =))) sağlıkla kavuşacaksın bebeğine... benimde enfeksiyonla başım dertte evlendiğimden beri sürekli tekrarlıyo =((( son bi kaç aydır hiç peşimi bırakmıyo ne yapsam belkide dış gebeliğimde onun yüzünden oldu.. kültür tahlilinde ''Candida'' görüldü yazıyo bi mantar çeşidiymiş zararsızmış.. varmı sizinde tavsiye edebileceğiniz bişeyler :KK5: inanın ilişki yaşayamıyoruz sürekli yanma ve acıma hissim var:KK5: bıktım doktora gitmekteeeeennnnnn :KK5:

X