Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

slm kızlar şimdi hastaneden geldim ve polikistik over tanısı kondu ve yumurtalıklarım da büyüme varmış konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi

ben hiç anlamıyorum yumurtladıgımı daha doğrusu yumurtlamıyorumda galıba çünkü geçen ay klomen kullnadıgım halde bişey yoktu sadece kasıkda az ağrı oluyor bide beyaz akıntı gerçi beyaz akıntıyada inanmaz oldum çünkü geçen ay vardı beyaz akıntım o sıralar doktorada gidiyordm ama yumurtlama yok demişti doktorum bana sen anlayabılıyorsun güzel bişey valla

vallahi anlamak iyi bişey miş bencede ama umarım altından ters bişey çıkmasında.

biçim canım doktor daha cevap vermemiş muhtemelen hafta sonu old için bakmadı daha..

bahar27 canım nasılsın stres yapma duphaston söktürür adetini merak etme

bubenimiste canım nasıl oldun kanaman devam ediyor mu ?

turuncu canım bebişin de boğa burcundan olacak gördüğüm kadarıyla .. ben de boğayım..... sanatkar ve sadık özellikleri baskındır... sağlıklı kucağına alman duasıyla..

ecrin87 nasılsın canım?

tuncs
yoksun bayadır neredesin toprağımmm

busmai ,, gyaman,, pentagan42,,saadet26,, ve diğer kızlar hepinize salam olsun...
[/QUOT
canım sen nasılsın ?görünmüyorsun hiççç aleyküm selammmm

ben iyiym canım sağol kafayı diyetle bozdum zayıfllayacam ya sağlıklı beslenıyorum kılolarda gidiyor çok şükür bakalım kısmet :)

Canım hoşgeldin moralini bozma herşey bitmiş değil tedavidesin sonuçta olumlu olumsuz gelişmler olacaktır.Adet söktürücü içmen bence iyi.Çünkü adet olamadığın zman rahim duvarı kalınlaşıyor git gide.Oyüzden Adetin söktürücüylede olsa her ay gelmesi lazım.Yinede doktoruna danışırsın canım.Kendine iyi bak:KK16::KK34:

canım ya adet tarihimden önce içiyorum bi sakıncısı varmı hani gecikmesin diye sonuçta gebelikte yok bi zararı varmı acaba ve rahim duvarı kalınlaşınca ne oluyokiii

yumurta geliştiği zaman BEN İLİŞKİDE RESMEN hissediyorum YUMURTA GELİŞMİŞŞ.:KK17::KK17::KK17:
SORMAK İSTEDİĞİM ŞUU BEN NASIL YUMURTA BÜYÜDÜĞÜNDE HİSSEDİYORUM ACABA RAHİM SAĞA DÖNÜK DİYE ÇOK GENİŞ DEĞİL ONDANMI HER YUMURTA GELİŞTİĞİNDE BÖYLE HİSSEDİYORUM YOKSA HERKES HİSSEDİYORMU BUNU.

nasıl bir his onuda yazayım sanki içerde su dolu bir ballon var ona çarpar gibi bir hiss.eskiden ben bunun yumurta olduğunu bilmiyordum ve salak bennn eşimden kaçıyordum o günler ya rahimde bişey oldu ise diyee.meğerki o günler ilişki olmalıymış cahillik bu olsa gerekkkkkkk.:KK1::KK1:
bir kere TUNCS arkadaşım bende hissediyorum demişti sanki.başka böyle hisseden varmı hissetmek normal bişeymi.neden korkuyorum onuda yazayım,benim rahim şekli farklı yaaa, diyorumki ya rahimim dar ise ve bu yüzden hissediyorsam bu beni çok korkutuyor oraya bebek yerleşemez o zamann.:KK53::KK53:

bazen çok az bendede oluyor hiç kafama takmadım ama

merhaba arkdaslar c.tesı gunune muayene olmak ıcın doktordan randevu aldım ama sansıma bugunde adet oldum sizce neyapıyım alttan muayene ederse gıdemem acaba bıtermı c.tesıne kadar yoksa randevumu ıptalmı ettırsem bu sekılde gıdıpte muayenede bısey anlasılmazsa bosuna gıtmıs olmuyum :KK43:

merhaba arkdaslar c.tesı gunune muayene olmak ıcın doktordan randevu aldım ama sansıma bugunde adet oldum sizce neyapıyım alttan muayene ederse gıdemem acaba bıtermı c.tesıne kadar yoksa randevumu ıptalmı ettırsem bu sekılde gıdıpte muayenede bısey anlasılmazsa bosuna gıtmıs olmuyum :KK43:

5 güne kadar kesilmezmi kanaman.alttan muayene edebilir 5. gün ve bebek tedavisimi görüyorsun adetin 3. günü gitmen gerekir öyleyse eğer

tedavı gormuyorum duzensızlık sebebıyle gıtmek ıstıyorum gecen sene baska bır doktora gıtmıstım polıstık over teshısı koymustu kıstlerım vardı 4-5 aydırda adet gormuyordum oda bugune denk geldı tamda randevu almısken :) kesılebılır de kesılmeye bılırde zaten ek fazla da yok

tedavı gormuyorum duzensızlık sebebıyle gıtmek ıstıyorum gecen sene baska bır doktora gıtmıstım polıstık over teshısı koymustu kıstlerım vardı 4-5 aydırda adet gormuyordum oda bugune denk geldı tamda randevu almısken :) kesılebılır de kesılmeye bılırde zaten ek fazla da yok

canım benimde öyle olmuştu düzene girmesi için sana ilaç vercek adetliyken kullan demişti bana ... yani bilemiyorum adetliyken gittim ben

aderliyken muayne oluyor ve bazı doktyorlar daha iyi baka bilmek için çağrıyorlar ben 2 kez adetimin 3,günü gitmiş hem muayne olmustum hemde aç oldugum için hormon testi yaptırmıstım :)

Merhaba kızlar...

Bubenimiste canım son durumunu okuyunca çok üzüldüm.Demek ki daha zamanı var meleğinin gelmesine..

Cvr canım değerin ikiye katlanmış.İnşaallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın bebeğini.
Bu arada gittiğin doktor neden karından bakmış anlamadım doğrusu.Ben gittiğimde 5 haftalıktım ve doktor direkt görünmez diye vajinal baktı ve kese göründü.10 gün sonrasıda kalp atışlarını duymak için gittiğimizde yine vajinal baktı ve duyuldu çok şükür
Bu arada öksürük için toz zencefil ve balı tavsiye ederim.Ayrıca bimde zencefilli şeker satılıyor.O şekeri emersen öksürüğün biraz daha azalmış olur.
Bir tutam ıhlamura,1 kabuk tarçın,1 elma koyup kaynat ve sabah akşam bal ile tatlandırıp iç ki çabuk iyileşesin.

Bngl33 canım şimdiden çatlaklar için araştırmalara başlamışın :))
Şöyle söyleyeyim,bizim hamilelerin topicinde birçok kişi bisürü para verip lireac,mustela tarzında çatlak önleyici kremler alıp yağlanmaya başladıkları halde bazıları çatladı maalesef.
Ben ise 16.haftadan itibaren hergün veya iki güne bir jelli bebek yağı kullandım.Kıvamı çok yoğun oluyor ve çok güzel nemli tutuyor.Şimdilik çatlama falan yok ama şunuda unutma ki eğer annede-ablada çatlaklar oluştuysa sende de oluşması kaçınılmaz oluyor.Çünkü genetikmiş.
Bu arada sadece göbeği değil,göğüsleri,baldırları ve kalçayıda yağlamayı unutma.

Biçim canım son durumunu okudum.İnşaallah rahim filminin sonucu yüzümüzü güldürür...

Busmai tatlım herşeyin yolunda olmasına çok sevindim.

canm erkenmi başlamışım.dr.m başla dedi.bende çatlaklardan korktuğum için başladım.hergün yağlanıyorum ama haklısın genetik neyse belki yağlanarak en aza düşürürürm çatlakları.jelli bebek yağı nasıl oluyo canm duymadım hiç onu hangi markann ürününü kullanıyosun.senn nasıl gidiyo hamileliğin kaç kilo aldın isim düşündünmü ne çok soru sordum dimi?

benim beklenen doğum tarihi KASIM ayı .kasım annelerinin paylaşım alanına girdim. herkes takvim yapmış, keseyi bile gören ,görmeyen arkadaşlar var.Çoğu daha kalp atışlarını duymamış aralarımızda 1-2 hafta fark olanlar var.onlarda çok heyecanlılar.Allahım kimsenin mutluluğunu yarıda bırakmasın:109:
ilk sayfada lider olan arkadaş takvim olayını tarif etmiş bende yapmak istiyorum ama yapmaya elim bile gitmiyor. sonra hayal kırıklılığına uğramamak için.eşimede diyorum çok fazla umutlanmayalım diye.Annemin dışında kimsenin haberi de yok hamileliğimden.Önceki bebeğimi sevinçten herkese söylemiştim.Bir şey olursa kendi psikolojin yetmiyomuş gibi herkese ayrı ayrı yaşadığını anlatmak insanı dahada yıpratıyor.
off okadar garip inişli çıkışlı duygular yaşıyorum ki anlatamam.bir kere bebeğimi kaybettiğim ve bunuda zor elde ettiğim için mi olsa gerek .Beni en iyi anlayacak olan sizlersiniz diye duygularımı paylaşmak istedim.hepinizi çok seviyorum :KK16:

canm seni çok iyi anlıyorum korkularımdan sevincimi yaşayamadım hiç.seviniyorum içten içe ama bastırıyodum.çok şükür şimdi biraz daha rahatım ama her ay farklı korkular oluyo zor elde ettiğimiz için kaybetmekten korkuyoruz hep.boşver kimseye söyleme.okulumdaki 2kişiye söyledim onlarada söylemek zorunda kaldım ondan.geçen bunu bi arkadaşa söyledimde sen ne kadar soğukkanlısın diyo ben olsaydım şimdiye kadar bırak arkadaşlarımı öğrencilerime velilerime bile duyururdum diyo.aman ne gerek var bilmesinler zaten bikaç ay sonra herkes karnımdan görecek.hamilemisin deyince evet derim.kalp atışlarını duyun inşallah sonra yavaş yavaş söylemeye başlarsınız.bana kalsa ben 3.aydan sonra söylemeye başlardım herkese annemde duramadı eşimde ailesine söyledi onlarda maşallah heryere duyurmuşlar.bizim millet çok meraklı zaten kim hamile kim niye hamile deil.bunlara konuşmaya bayılırlar bende hiç anlamam bunu.geçenlerde annemin arkadaşı bi teyzeyi ziyarete gitmiştik böyle nur yüzlü ağzı dualı hoş sohbet teyzeler olurya öyle biriydi.onada söylemiştim aman kızım hemen söyleme herkese dedi çünkü insanlar maşallah demez dedi.çok hak verdim teyzeye ben nazara da inanıyorum herkes konuşuyo maşallah demiyolar gerçekten.neyse ne çok konuştum.

Merhaba arkadaşlar beni hatırlayanınız vardır belki. bende PKO hastasıyım. Sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Tatile gittiğim hiç kafama takmadığım hatta bu ay olmaz dediğim ay hamile kaldım. 3 aylık hamileyim. ilk zamanları çok zor geçirdim. düşük tehlikesi dedi doktor ama çok şükür şu an iyiyim. Hepiniz dualarımdasınız Allahın izniyle olacak. Yeterki fazla kafaya takmayın. Ben deneme sonrası sabah ezanına kadar hep yatarak kaldığımı düşünüyorum. sonra kalkıp duş alıyordum. Öpüyorum hepinizi rahat olun olacak inşallah. Doktorum PKO hastalarının % 80 i kolay hamile kalır diyor. Bol şans hepinize. öptüm.

evet canm hatırlıyorum seni yazışmıştık senle.hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.bu arada bende 3aylık hamileyim.çok şükür düşük tehlikesinine atlatmışsın Allah tamamına erdirsin canm.

slm kızlar şimdi hastaneden geldim ve polikistik over tanısı kondu ve yumurtalıklarım da büyüme varmış konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi

mrb geçmiş olsun bende pco luyum fakat yumurtalıklarda büyüme konusunda bilgim yok. pco için tedavi olarak neye başladınız?

evet cnm geçmişi okuyodum iyiyim çok şükür sen nasılsın kilo vermişsin tebrik ediyorum canm seni.devam et diyetine ne kadar zayıf hamile kalırsan okadar iyi.

evet canım kılo verdımmm çok şükür vermeyede devam ediyorum :) iyi olmana sevindim :) zayıflayayımm hamıle kalayım adetlerim düzen girsin diye uğrasıyorum bu ay klomen kullandım sabah akşam 5gün boyunca belkı c.tesi doktor agiderim sağ kasıkda agrımda var bakalım hayırlısı artık yakı koycam belime bu ay inş.

X