Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

yeşilcim nasılsın canım?
bir haber geldi mi senin doktordan?

endo: 10mm bilateral pcos uterus:normal cesamette ve görünümde izlendi.

bu arada sizin yazılarınıza baktım Allah acil şifalar versin ins. umarım rahım rötgn sonucları iidir

teşekkür ederim inşallah :)
senin küçük 10mm lik polikistik folüküler kistler izlenmiş canım çatlamayan yumurtaların kistleri polikistikover yumurtalığın ama hormonal değerlerin iyi...
bu da sevindirici ben hormonlar düzelsin diye metformin içerikli glifor içiyorum işe yarıyor....

Son düzenleme:
biçim canım doktor daha cevap vermemiş muhtemelen hafta sonu old için bakmadı daha..

bahar27 canım nasılsın stres yapma duphaston söktürür adetini merak etme

bubenimiste canım nasıl oldun kanaman devam ediyor mu ?

turuncu canım bebişin de boğa burcundan olacak gördüğüm kadarıyla .. ben de boğayım..... sanatkar ve sadık özellikleri baskındır... sağlıklı kucağına alman duasıyla..

ecrin87 nasılsın canım?

tuncs
yoksun bayadır neredesin toprağımmm

busmai ,, gyaman,, pentagan42,,saadet26,, ve diğer kızlar hepinize salam olsun...

Ablalarım tarlusal sayesinde bugün adet oldum 40 gündür olmama rağmen çok ağır değil ilaca devam edeyim mi?
birde test yaptırmaya yarın gideceğim gitmem uygun olur değil mi?

Ablalarım tarlusal sayesinde bugün adet oldum 40 gündür olmama rağmen çok ağır değil ilaca devam edeyim mi?
birde test yaptırmaya yarın gideceğim gitmem uygun olur değil mi?

adet başladığı anda ilacı kesmen gerekli...başladığı günü 1. gün kabul edip 2.ya da 3. gün hormonlarına baktırabilirsin yarın da olur salı da olur....

ben çıkıyorum netten kızlar görüşürüz
öptüm

Son düzenleme:
Canım sağol ama "herşey yolunda mı ancak doğunca anlarız" dedi doktor ,öyle bekliyoruz işte inşallah sağlıkla doğar. ne güzel senin artık sayılı günler kalmış.

Tatlım hayırdır bir sorun mu var yoksa?
Çok tedirginmişin gibi geldi bana yazdıkların ?
Evet benim günler baya azaldı.İnşaallah hayırlısıyla kucaklarımıza almayı nasip eylesin rabbim

canım ne çok büyümüş oğlun maşallah çok da güzel ayda doğacak sağlıkla gelsin sana canım benim... özledik seni....
umarım dediğin gibi sonuçlarım iyidir doktorla görüştüm 19 unda geleceğim dedi il dışındaymış.... bakacak tüm sonuçlarımı değerlendirecek...

Çok teşekkür ederiz canım.
19.a kadar beklemek çok sıkıcı gerçekten.Belki başka bi doktora daha gidebilirsin filmi göstermek için.

turuncu canım bebişin de boğa burcundan olacak gördüğüm kadarıyla .. ben de boğayım..... sanatkar ve sadık özellikleri baskındır... sağlıklı kucağına alman duasıyla..[/B]

Boğa burcu olacak canım evet.İnşaallah rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip eyler.

Son düzenleme:
kızlar iyi akşamlar ben kan tetsi yaptırdım adetim 2 gün gecikince pozirif cktı 10,96 ama kaç haftalık veya kaç günlüktür ? bu arada yakıyla hamile kaldım

Amin canım inşallah bu güzel duyguyu hepimiz tadarız.Ben ilaç içiyorum bugün bitiyor duphaston.Yarından sonra inşallah adet olurum canım:KK34:
inşallah canım adet gecikince daha bir sıkıntı oluyor,duphaston ilk kez içiyordun sanırım inşallah yarar.

canım şimdilik metformin işe yarıyor... ama aklımda bulunacak :) çok sevindim senin için....
bu arada filmdeki beyaz iki kulak gibi görünen şey rahim....normalde ters üçgen gibi görünmesi gerekliydi ama bakalım doktor ne diyecek....
evet canım 123 ünde filmine bakınca daha iyi anladım onların tüpler olduğunu bu arada nasıl bir yer canım yaa doktor çekmedimi filmini zaten onun çekerken yorum yapması gerekmiyormuydu benim arkadaşım özel bir labratuara çektirmişti.çeken kişi doktor olmadığı halde tüplerinin açık olduğunu söylemişti.

selam kızlar cvr canım değerin yükselmiiş hadi bakalım hayırlısı bicimcim rahim filmine baktım ama hiç bişey anlamadım inşallah iyi çıkar çok canın yanmış geçmişolsun güzelim yeşilcim sen nasılsın?kızlar bişey soracagım çatlamayı perşembe vurdum sizce hergün mü ilişkiolmalı gün aşırı mı?gün aşırı olunca sanki olmayacak gibi geliyor cumartesi doktora gidecem hemen anlaşılır mı hamile kaldığım öpüyorum sizleri
teşekkür ederim canım benim ay hadi inşallah senin yumurtaların gelişti bak bu ay inşallah bebişinde tutunur sanada benim gibi geçmez şimdi 10 gün bende bebeğimin kalp atışlarını duyana kadar

merhabalar herkese..
bicim canım benim geçmiş olsun. zor geçmiş filmin..sonuçlarını doktora göstermeden moralini bozma lütfen..gerçi sana diyorum ama bende yarın çektircem..daha çektirmaden doktora ya tıkalıysa tüplerim diye sordum..doktorda düşünme böyle şeyler dedi..onun da çözümü varmış hem..inşallah sorun çıkmıycak seninde:KK16:
yeşil eklemişsin beni listeye çoook tşk ederim umut oldun bana:KK16:
cvr değerin yükselmiş..çok sevindim..Rabbim devamında da sağlıklı bir hamilelik versin..bizlere de yaşatsın inşallah:KK16:
bende yarın film çektircem ..çok heyecanlıyım..şimdiden hazırlanmaya başlıycam yarın için..kişisel temizlik filan işte..dua edin bana ne olur..yarın sonuçlarımı ve tecrübelerimi paylaşırım inşallah..hepnizi öpüyorum..
Amin canım çok sağol sanada şimdiden Allah kolaylık versin Rabbim arattırmasın inşallah kolay geçer anlamazsın.

evet canm çok erkenmiş ondan görünmemiştir kese.evet canm zor olduğu için korkuyoruz sevinemiyoruz hemen.aklına kötü şeyler getirme sen herşey güzel olacak Allahın izniyle.
amin canım inşallah .

Kızlar selam adetime üç gün var.az önce açık pembe birkaç damla lekelenme oldu.vücut isim da 37ye yukselmis.yumurtlama günüm tahmini olarak 28-29 şubat gibiydi.birkaç gündür çok sık idrara cikiyorum.bir de bu ay yumurtlama gunlerimde başlayan gogus hassasiyeti hala devam ediyor.sizce bugünkü pembe lekelenme yerleşme kanaması olabilir mi yoksa yavaş yavaş kafayı mi siyiriyorum :)
canım bendeki ilk hamile belirtisi sık idrara çıkmaydı böyle çok sık çıkıyorsun çok az yapıyorsun idrarını .daha test bile yapmamışken adetime 3-4 gün kala başlamıştı. inşallah seninde bebektendir.

biçim canım doktor daha cevap vermemiş muhtemelen hafta sonu old için bakmadı daha..

turuncu canım bebişin de boğa burcundan olacak gördüğüm kadarıyla .. ben de boğayım..... sanatkar ve sadık özellikleri baskındır... sağlıklı kucağına alman duasıyla..

ecrin87 nasılsın canım?

tuncs

busmai ,, gyaman,, pentagan42,,saadet26,, ve diğer kızlar hepinize salam olsun...
selam canım beni unuttunmu yoksa nasılsın?:KK34:

Merhaba kızlar...
Cvr canım değerin ikiye katlanmış.İnşaallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın bebeğini.
Bu arada gittiğin doktor neden karından bakmış anlamadım doğrusu.Ben gittiğimde 5 haftalıktım ve doktor direkt görünmez diye vajinal baktı ve kese göründü.10 gün sonrasıda kalp atışlarını duymak için gittiğimizde yine vajinal baktı ve duyuldu çok şükür
Bu arada öksürük için toz zencefil ve balı tavsiye ederim.Ayrıca bimde zencefilli şeker satılıyor.O şekeri emersen öksürüğün biraz daha azalmış olur.
Bir tutam ıhlamura,1 kabuk tarçın,1 elma koyup kaynat ve sabah akşam bal ile tatlandırıp iç ki çabuk iyileşesin.
turuncu çok sağol arkadaşım vallahi ne güzel bilgiler vermişsin.bim de görüyordum hep o zencefilli şekeri hemen alayım öksürünce korkuyorum bebek için.çayıda yapıcam canım çok sağol.benim doktorum çok tecrübeli ama çok kendine güvenen biraz dik ukala biri aslında.
adetim 2 gün gecikmişti gittiğimde idrarda gebelik çıktı dedim "hıımm,çok erkenmiş daha hemen kanda bakalım dedi.birde yat ultrasondan bakayım dedi karnını aç "dedi .baktı rahim kalın gebe bir kadın rahmi ama daha çok erken old. için kese görünmez dedi.kan testine yolladı ,test sonucunu götürdüm ben bekliyorum kadın ilaç filan versin diye.sağlıklımı acaba dedim.
"onu öğrenmek için tekrar test yapıcaz değerinin 2 katına çıkması lazım" dedi. sağlıklımı dış gebelikmi filan diye.
yani erken olduğu için zaten görünmiyecek anlayışı ile yaklaştı bana ve uğraşmak istemedi.
beni birazda başından savıp yolladı.bencede alttan baksa görebilirdi.bir daha gittiğimde yine aynı şeyi yaparsa söyliycem ama .
kadının umru bile değil zaten 10 gün sonra gel demeyi adet edinmişler alttan filan uğraşmak istemedi yani anlıycağın.şimdi merak et dur işte böyle.
2. kan testi sonucunuda bana getir demişti.acaba gidince tekrar bir bakarmısınız desemmi?
üff çokda aceleci konumuna düşüyor insan utanıyorumda:KK17:

Canım hayırlı uğurlu olsun gebeligin :) allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.benim bugün özellikle idrara çıkmakta aşırı bir sıklık var..ilk gebeligimde de böyle olmuştu.şimdi de regl sancısı gibi oluyor arasıra.bide iğne batması gibi biseyler hissediyorum.çok istiyoruz,hayirliysa olsun artık..inşallah hamilelik belirtisidir tüm bunlar.ne zaman kan testi yaptirsam ki

kızlar iyi akşamlar ben kan tetsi yaptırdım adetim 2 gün gecikince pozirif cktı 10,96 ama kaç haftalık veya kaç günlüktür ? bu arada yakıyla hamile kaldım

Tebrik ederim. hayırlı olsun :) değerin gebeliginin henüz çok yeni olduğunu gösteriyor.doktorun gerekli takibi yapacaktır.muhtemelen 3 haftaliktir.

benim beklenen doğum tarihi KASIM ayı .kasım annelerinin paylaşım alanına girdim. herkes takvim yapmış, keseyi bile gören ,görmeyen arkadaşlar var.Çoğu daha kalp atışlarını duymamış aralarımızda 1-2 hafta fark olanlar var.onlarda çok heyecanlılar.Allahım kimsenin mutluluğunu yarıda bırakmasın:109:
ilk sayfada lider olan arkadaş takvim olayını tarif etmiş bende yapmak istiyorum ama yapmaya elim bile gitmiyor. sonra hayal kırıklılığına uğramamak için.eşimede diyorum çok fazla umutlanmayalım diye.Annemin dışında kimsenin haberi de yok hamileliğimden.Önceki bebeğimi sevinçten herkese söylemiştim.Bir şey olursa kendi psikolojin yetmiyomuş gibi herkese ayrı ayrı yaşadığını anlatmak insanı dahada yıpratıyor.
off okadar garip inişli çıkışlı duygular yaşıyorum ki anlatamam.bir kere bebeğimi kaybettiğim ve bunuda zor elde ettiğim için mi olsa gerek .Beni en iyi anlayacak olan sizlersiniz diye duygularımı paylaşmak istedim.hepinizi çok seviyorum :KK16:

Son düzenleme:
Canım hayırlı uğurlu olsun gebeligin :) allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.benim bugün özellikle idrara çıkmakta aşırı bir sıklık var..ilk gebeligimde de böyle olmuştu.şimdi de regl sancısı gibi oluyor arasıra.bide iğne batması gibi biseyler hissediyorum.çok istiyoruz,hayirliysa olsun artık..inşallah hamilelik belirtisidir tüm bunlar.ne zaman kan testi yaptirsam ki
teşekkür ederim canım.Amin, inşallah.sık idrara çıkma dediğim gibi büyük ihtimalle hamilelik belirtisi.ben adetim 2 gün gecikmişti.idrarda silik çizgi. kanda ki değerim 121 çıkmıştı canım.Allah gönlüne göre versin.güzel haberlerini bekliyorum.

turuncu çok sağol arkadaşım vallahi ne güzel bilgiler vermişsin.bim de görüyordum hep o zencefilli şekeri hemen alayım öksürünce korkuyorum bebek için.çayıda yapıcam canım çok sağol.benim doktorum çok tecrübeli ama çok kendine güvenen biraz dik ukala biri aslında.
adetim 2 gün gecikmişti gittiğimde idrarda gebelik çıktı dedim "hıımm,çok erkenmiş daha hemen kanda bakalım dedi.birde yat ultrasondan bakayım dedi karnını aç "dedi .baktı rahim kalın gebe bir kadın rahmi ama daha çok erken old. için kese görünmez dedi.kan testine yolladı ,test sonucunu götürdüm ben bekliyorum kadın ilaç filan versin diye.sağlıklımı acaba dedim.
"onu öğrenmek için tekrar test yapıcaz değerinin 2 katına çıkması lazım" dedi. sağlıklımı dış gebelikmi filan diye.
yani erken olduğu için zaten görünmiyecek anlayışı ile yaklaştı bana ve uğraşmak istemedi.
beni birazda başından savıp yolladı.bencede alttan baksa görebilirdi.bir daha gittiğimde yine aynı şeyi yaparsa söyliycem ama .
kadının umru bile değil zaten 10 gün sonra gel demeyi adet edinmişler alttan filan uğraşmak istemedi yani anlıycağın.şimdi merak et dur işte böyle.
2. kan testi sonucunuda bana getir demişti.acaba gidince tekrar bir bakarmısınız desemmi?
üff çokda aceleci konumuna düşüyor insan utanıyorumda:KK17:

Tatlım şuan 5 haftalıksın zannedersem.
Şuan için farklı bir doktora bile gitsen en fazla kese göründü ama kalp atışları için 10 gün sonra gel diyecektir.
Tekrar gittiğinde sor bakalım doktoruna "geçen ultrasonda kese görünmemişti ama acaba vajinal bakılmadığı için mi öyle oldu"diye ağzını arayarak sor bakalım.
Önünde Allah izin verirse 9 aylık bir süreç var.Bu süreçte ilk etapta sabırlı olmayı öğrenmek gerekiyor.
Progestana devam et ve kendini hiç bir şekilde yorma.

inşallah canım kurtulmuşuzdur bu illetten o kadar çok isterim ki daha babacımla yaşamak istediğim çok şey var Rabbim yüzümüze güler inşallah...
evet antibiyotik vermediler ama yinede içmende fayda var diye düşünüyorum enfeksiyon kapmasında Allah korusun ben kapsaydım o zaman üzülürdüm bana neden vermediler diye sen önlemini al hayatım
inşallah ufak bir tıkanıklık vardır açılmıştır ondan acı olmuştur ve sen hemen hamiş kalırsın :KK16::KK16:
Canım inşallah Babacığın sağlığına kavuşur toparlanır kısa sürede.Ve güzel günler yaşarsınız inşallah hep birlikte:KK16::KK34:
sağol canım benim az kaldı doktora gitmeme
inşallah senin de troid düşer düşmez bebeğin gelecek ben inanıyorum buna...

gördüm evet haklısın sol tarafta rahim görünmüyor ama sağdaki görünen rahmin bendekiyle aynı yani demekki bende çift ikiz rahim var.... canım ikimizde hamile kalabiliriz ama gebelik boyunca yatmamız gerekecek çünkü tek taraflı rahimlerde ki benimkide öyle görünüyor ikiye bölünmüş görünüyor bebek erken doğma riski var artık sen de ben de muhtemelen 8-9 ay neyse gebelik boyunca yatmamız gerekecek ben böyle yorumladım filmlerimizi...

ikimizde çok ender görünen rahimlere sahibiz arkadaşım....

canım bana rp vermediler sadece filmi verdiler bu sebeple çok iyi anlamıyorum yazdıklarından ancak şunu anladım senin rp undan....
rahmin şekli normal diyor ve
sola deviye sola yatık demek o sıkıntı değil bebek rahimde büyüdükçe rahim sola yatık olan şekli normale dönecek doğumdan sonra yine rahim sola yatacak annemde ters rahim vardı onun tam dönüktü ordan biliyorum....
tüplerin de açık korkma her türlü hamile kalabilirsin sıkıntı yok

bana rp verselerdi ben kendiminkini de bilecektim ama vermediler işte nasıl bir yer anlamadım....
Canım çok sağol inşallah öyle olur.Umarım sende sonucunu aldığında güzel gelişmeler olur canım:KK34:Ben hayıtı kullanıyordum ya canım diyetisyen kullanma demişti vücuttaki yağlanmayı arttırdığını duydum ne derece doğru bilmiyorum ama adetlerim hayıtı kullanırken geliyordu sanki şimdi duphastonu içtim bekliyorum olmayı acaba hayıtı tekrardanmı başlasam.Birde bende rahim filmi çektirsem birşey olurmu?Çocuk tedavisine geçmedim kilo sorunum olduğu için nasipse yaz ortası tedaviye geçeceğiz inşallah.Ben şimdi çektirsem rahim filmini iyi olurmu?Canım inşallh hepimiz için güzel günler gelirde burda haberlerimizi paylaşırız zorluk olmadan kolaylık olmuyor inşallh bizlerde emeğimizin karşılığını alırız:KK16::KK34:Sonuçlarını bekliyoruz canım kendini çok özletme:KK34::KK54::KK3:
merhabalar herkese..
bicim canım benim geçmiş olsun. zor geçmiş filmin..sonuçlarını doktora göstermeden moralini bozma lütfen..gerçi sana diyorum ama bende yarın çektircem..daha çektirmaden doktora ya tıkalıysa tüplerim diye sordum..doktorda düşünme böyle şeyler dedi..onun da çözümü varmış hem..inşallah sorun çıkmıycak seninde:KK16:
yeşil eklemişsin beni listeye çoook tşk ederim umut oldun bana:KK16:
cvr değerin yükselmiş..çok sevindim..Rabbim devamında da sağlıklı bir hamilelik versin..bizlere de yaşatsın inşallah:KK16:
bende yarın film çektircem ..çok heyecanlıyım..şimdiden hazırlanmaya başlıycam yarın için..kişisel temizlik filan işte..dua edin bana ne olur..yarın sonuçlarımı ve tecrübelerimi paylaşırım inşallah..hepnizi öpüyorum..
Canım hadi inşallah sorunsuz atlatırsın gelişmeleri yaz bende çektirmeyi düşünüyorum.Allah yardımcın olsun:KK16::KK3:
canm benmde beyazlık ortaya dağılmıştı baya heralde.bencede şekil normal gibi geldi ama beyaz kısım ilaç heralde ortada niye dağılmamış onu anlamadım.inşallah iyidir canm.çok anlamadığımdan yorum yapmak istemedim.

canm çok sevindim evine taşınacak olmana.nasıl sabırsızlanıyosundur şimdi.ne güzel canm kurtuluyon kaynanandan.kolay deil canmya Allah iyi sabır vermiş sana.yeni evinde bebişinde gelsin çok mutlu ol inşallah.babanda iyiymiş heralde onada çok sevindim.

evet canm çok erkenmiş ondan görünmemiştir kese.evet canm zor olduğu için korkuyoruz sevinemiyoruz hemen.aklına kötü şeyler getirme sen herşey güzel olacak Allahın izniyle.

inşallah canm amin.ilaçlarını ihmal etme nasıl kilo verebiliyomusun?

çok şükür iyiyim canm bi sıkıntım yok.bencede sorun yokmuş gibi görünüyor filminde bakalım inşallah öyle olur.yarınmı göstereceksin dr.a?
Canım çok sağol bugünlerde ödem oluştu sanki adet olamadım ya sanırım onun verdiği sıkıntı az azda olsa veriyorum .inşallah tiroit ilacının etkisini görürüm yoksa çok moralim bozuluyor bazen.Kendine iyi bak canım görüşürüz:KK16::KK3:
kilo problemim yok seker gibi bi sorunumda yok şükür. hormon testimin sonuçları:

tsh 1.94
fsh 8.30
lh 4.73
estradiol 55

sonuclardan pk bişi anlamadm dr de pek acıklama yapmadı acıkcası sıznkılere göre -nasıl_?
Canım sonuçların güzel normal çıkmış:nazar:Ultrasondan baktırdınmı ve Eşinde kontrol oldumu.Kısa sürede inşallah bebeğine kavuşursun canım:KK16:

ecrin87 nasılsın canım?

tuncs

Canım merhaba çok teşekkürler düşündüğün için:KK16:İnşallah olurum canım adet olmadım ya ödem oluştu gibi şişkin hissediyorum kendimi.Bicimede sordum ben hayıt kullanıyordum sonra kanda yağlanma yapıp kolestrol degerlerini yükseltiyo olabilirmiş diye duydum duyunca bıraktım içmeyi.Çünkü zaten kilo sorunum var biliyorsun.Ama adetlerim daha iyi geliyordu çok bekletmiyordu beni sanki.Acaba yenidenmi başlasam hayıt suyuna?Yada Cvr gibi hayıt hapımı kullansam?Birde rahim filmi çektirsem şimdiden sakıncası olurmu acaba ben geblik tedavisine geçmedim kilomu verip öyle geçim diyorum ama şimdi film çektirsem sakıncası olurmu canım?Sen nasılsın moralin keyifler nasıl?İnşallah iyisindir canım :KK16::KK34::KK54:
Allah bağışlasın canım sağlıkla kucağına lırsın inşallah:nazar::emir_bebek:
inşallah canım adet gecikince daha bir sıkıntı oluyor,duphaston ilk kez içiyordun sanırım inşallah yarar.

evet canım 123 ünde filmine bakınca daha iyi anladım onların tüpler olduğunu bu arada nasıl bir yer canım yaa doktor çekmedimi filmini zaten onun çekerken yorum yapması gerekmiyormuydu benim arkadaşım özel bir labratuara çektirmişti.çeken kişi doktor olmadığı halde tüplerinin açık olduğunu söylemişti.

teşekkür ederim canım benim ay hadi inşallah senin yumurtaların gelişti bak bu ay inşallah bebişinde tutunur sanada benim gibi geçmez şimdi 10 gün bende bebeğimin kalp atışlarını duyana kadar

Amin canım çok sağol sanada şimdiden Allah kolaylık versin Rabbim arattırmasın inşallah kolay geçer anlamazsın.

amin canım inşallah .

canım bendeki ilk hamile belirtisi sık idrara çıkmaydı böyle çok sık çıkıyorsun çok az yapıyorsun idrarını .daha test bile yapmamışken adetime 3-4 gün kala başlamıştı. inşallah seninde bebektendir.

selam canım beni unuttunmu yoksa nasılsın?:KK34:
Merhaba canım evet sıkıntı yapıyor ödem oluştu sanki şişkinlik var inşallh olurum.Canım sen hayıt hapı kullanmıştın değilmi ben hayıt otunu kullnıyordum ama kanda yağlanma yapar diye birşey duydum bıraktım nekadar doğru bilmiyorum.Ozmanlar adetim sanki daha bekletmeden geliyordu?Acaba senin gibi hayıt hapımı alsam canım bende sen nerden almıştın ve nekadardı fiatı?:44:
benim beklenen doğum tarihi KASIM ayı .kasım annelerinin paylaşım alanına girdim. herkes takvim yapmış, keseyi bile gören ,görmeyen arkadaşlar var.Çoğu daha kalp atışlarını duymamış aralarımızda 1-2 hafta fark olanlar var.onlarda çok heyecanlılar.Allahım kimsenin mutluluğunu yarıda bırakmasın:109:
ilk sayfada lider olan arkadaş takvim olayını tarif etmiş bende yapmak istiyorum ama yapmaya elim bile gitmiyor. sonra hayal kırıklılığına uğramamak için.eşimede diyorum çok fazla umutlanmayalım diye.Annemin dışında kimsenin haberi de yok hamileliğimden.Önceki bebeğimi sevinçten herkese söylemiştim.Bir şey olursa kendi psikolojin yetmiyomuş gibi herkese ayrı ayrı yaşadığını anlatmak insanı dahada yıpratıyor.
off okadar garip inişli çıkışlı duygular yaşıyorum ki anlatamam.bir kere bebeğimi kaybettiğim ve bunuda zor elde ettiğim için mi olsa gerek .Beni en iyi anlayacak olan sizlersiniz diye duygularımı paylaşmak istedim.hepinizi çok seviyorum :KK16:

Haklısın canım hem çok mutlusun hemde tedirgin olman doğal.Ama korkuya kapılma inşallah Allah nasip ederse sağlıkla kucağına alırsın bebeğini şimdiden yakınlarına söyleme bencede biraz daha zaman geçsin söylersin Allah o güzelliği yaşatır inşallh sana ve bizlere bizde seni çok seviyoruz canım benim görmek yakınında olmak önemli değil.Önemli olan duygu düşünce ve sıkıntılarımızın ortak olup birbirimizi anlayıp birbirimizi görmedende sevebilmek:KK16::KK34::KK3:

bana didelphys çift rahim diyen devletteki Ersun Beydi ve alttan usg ile bunu saptadı filmini de getir bakarım demişti haklısın aslında belkide ona gitmeliyim beni üzmüştü ama galiba haklıymış çünkü filmim iki ayrı rahim gibi görünüyor... kanallarım da 2 tane ve 2 side belirgin görünüyor resimde silik çıkmış canım
anladım canım, o zaman daha iyi diyor internetteki yazılar:KK16:

bu Allahın bize lütfudur inşallah canımm.bebeklerimiz bir an önce gelir inşallah canımmm.

tatlım sence benimki ne durumda tek tüplümüyüm sence yoksa diğer tüpüm tamamen kapalı sence.
canım seninkine de baktım internette, yarım rahim olabilir Unicornuate uterus ama emin değilim tek tüp tıkalı da olabilir. bicim le aynı sayılırsınız canım, korkmayın dikkatli hamilelik süreciyle çocuğunuz olur diyor. sen doktorla konuşmamış mıydın canım

Tatlım hayırdır bir sorun mu var yoksa?
Çok tedirginmişin gibi geldi bana yazdıkların ?
Evet benim günler baya azaldı.İnşaallah hayırlısıyla kucaklarımıza almayı nasip eylesin rabbim

Boğa burcu olacak canım evet.İnşaallah rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip eyler.
canım sorun yok "görünürde" ama tabi ki rahim bir kapalı kutu biliyosun ,Allah sağlıklı evlatlar versin hepimize

Son düzenleme:
hormon sonuçların gayet güzel canım.. şeker sorununun olmadığı sonucuna nasıl vardın..? ultrason sonuçların da ne gözüküyor durumun ? eşin muayene oldu mu sorunu tek kendine arama..

daha önce şeker ölçümü yaptırmıştım bişi çıkmamıştı oradan biliorum tabı o zamnadan bu zaman bi değişme olmadıysa ama belirti mevcut deil. hamilelik durumu söz konusu deil sadece nıkahım oldu düğün yok yanı bebk olması zor suan ama inş. ilerde bı sorun olmaz korkuyoruym acıkcası.

teşekkür ederim inşallah :)
senin küçük 10mm lik polikistik folüküler kistler izlenmiş canım çatlamayan yumurtaların kistleri polikistikover yumurtalığın ama hormonal değerlerin iyi...
bu da sevindirici ben hormonlar düzelsin diye metformin içerikli glifor içiyorum işe yarıyor....

en azından hormonlarda sorun olmamasına sevindim ama adetımde düzenli olsa ne zormuş .. umarım senınde bıran önce düzene girer

Tatlım şuan 5 haftalıksın zannedersem.
Şuan için farklı bir doktora bile gitsen en fazla kese göründü ama kalp atışları için 10 gün sonra gel diyecektir.
Tekrar gittiğinde sor bakalım doktoruna "geçen ultrasonda kese görünmemişti ama acaba vajinal bakılmadığı için mi öyle oldu"diye ağzını arayarak sor bakalım.
Önünde Allah izin verirse 9 aylık bir süreç var.Bu süreçte ilk etapta sabırlı olmayı öğrenmek gerekiyor.
Progestana devam et ve kendini hiç bir şekilde yorma.
evet canım 5 haftalık.doğru diyorsun büyük sabır lazım vallahi.dediğin gibi sorucam bakalım ne diycek.bazı doktorlarda hamileyken vajinal bakmaya karşıymış acaba benimkide onlardanmı.

Merhaba canım evet sıkıntı yapıyor ödem oluştu sanki şişkinlik var inşallh olurum.Canım sen hayıt hapı kullanmıştın değilmi ben hayıt otunu kullnıyordum ama kanda yağlanma yapar diye birşey duydum bıraktım nekadar doğru bilmiyorum.Ozmanlar adetim sanki daha bekletmeden geliyordu?Acaba senin gibi hayıt hapımı alsam canım bende sen nerden almıştın ve nekadardı fiatı?:44:
canım sana nasıl böyle birşey söylediler anlamadım yan etkilerinde böyle bir şey yazmıyorki,ayrıca dediğim gibi buradaki topiklerde okumuştum.tüp bebek merkezlerindeki bir çok doktor gebeliği kolaylaştırması için tavsiye etmişler.
ilacın adı :agnucaston tamamen bitkisel hayıt hapı.fiyatı:9,5 TL kullanım şekli:günde 1 tane içinde 30 tablet var.
ilaca başladıktan sonra adetlerim 30 günde olmaya başlamıştı 3. aydada gebelik oldu .sendede prolaktin sorunu var kesinlikle kulanmalısın canım.3 yada 6 ay

Son düzenleme:
hanımlar merhabaa..bende pco luyum ve tesadufen gezınırken rastladım.ve hemen damladım.4 bucuk yıllık ewlıyım ve 20 bucuk aylık ıkızlerım var.3.bebegı dusunuyoruz aslında bırazda gereklı.cok uzatmayayım.adetın 5.gunu klomene basladım 5 gun 2x seklınde ıctım ve dun bugun yumurtlama gunumdu.sagda cıddı olmak uzere pco var fakat solda gectıgımız carsamba 11 ve 12mm boyutlarında 2 tane yumurtam vardı.acaba buyumusmudur.oncekı gun ve dun yumurtların oldugu sol kasıkta batmalar oldu bazende sancıya donen ve devamlıda rahatsızlık hıssı.dun azda olsa akıntım oldu ve bu gece drun soledıgı ılıskı onerdıgı gece oldugu ıcın ılıskıye gırdık ama ne ılıskı aglayacaktım sankı cok acılı oldu.ve hıc ole olmazdı ılk kez oldu dıyebılırım.nette gezınırken sole bı ıfadeye rastladım.ovulasyon gununde rahımde yumusama olurmus ve ılıskı cok acılı gecermıs buda yumurtlamanın bır dıger belırtısıdır dıye.sızce bu dogrumudur.yanı bılgısı olan varmı bu konuda.adetımede 12 gun var gercı yarın dr a gıdıcem ama acılı gecmesı kafamı karıstırdı.sımdıden tskrler ıns hepımız cok ugrasmadan hayırlısıyla alırız bebeklerımızı kucaklarımıza gercı 2.kez anne olmak ıstemenın ve anne olmanın heycanına kapılmıs durumdayım :)))

daha önce şeker ölçümü yaptırmıştım bişi çıkmamıştı oradan biliorum tabı o zamnadan bu zaman bi değişme olmadıysa ama belirti mevcut deil. hamilelik durumu söz konusu deil sadece nıkahım oldu düğün yok yanı bebk olması zor suan ama inş. ilerde bı sorun olmaz korkuyoruym acıkcası.
şeker ölçümü ben de yaptırmıştım bişey çıkmamıştı ama insülin direnci mevcut bizde her halükarda,glukofen kullandım bende olumlu sonuç verdi

Son düzenleme:
X